.1 J CBEaa Werkelijk gene Nuttige geschenken SCHILDERIJEN EXP. POOLSE TENTOONST. LAATSTE WEEK MOOIE FOTO'S M A A N n A O 30 NOVEMBER 1930 H A "A R E E M'S DAGEE'AD Vorstelijk bezoek aan Eindhoven. Bevolking enthousiast. Prinses Juliana onthult radiomonument. Prins Bernhard legt een eersten steen. Het eerste bezoek, dat de vorstelijke verloofden Zaterdag tezamen en offi cieel aan Eindhoven brachten, is een gebeurtenis geworden, die in Eind hoven een beweging heeft veroorzaakt, zooals nog maar zelden in Eindhoven is waargenomen. Gedurende heel den tijd dat de Prinses en de Prins in Eindhoven vertoefden en deze tijd was helaas slechts kort deinde over alle straten een golf van echte Bra- bantschc vreugde, die ten top steeg wanneer het vorstelijk paar zich maar even vertoonde. Het doel van dit vorstelijk bezoek was de onthulling van het radio-monument, dat is opgericht ter herinnering aan de eerste radio- telefonische verbinding met Indië, waarbij H.M. de Koningin zich rechtstreeks tot de be volking van onze overzeesche gewesten richtte. Prinses Juliana zou deze onthulling ver richten en Prins Bernhard was voor deze ge legenheid uitgenoodigd om den eersten steen van het astronomisch observatorium te leg gen, dat dr. A. Philips aan de afdeeling Eind hoven van de Nederlandsche vereeniging voor weer- en sterrekunde had geschonken. Daar toe kwamen de Prinses en de Prins tegen half drie te Eindhoven aan. Het radio-monument, werk van den beeld houwer Albert Termote, stelt een vrouwen figuur in brons voor, zwevend in snelle vaart, de hand voor den tot roepen geopenden mond gekromd, als symbool van de menschelijke stem, die voor het eerst den afstand tusschen Nederland en de koloniën overbrugde. De fi guur is bijna horizontaal geplaatst en steunt met den voet op een aardbol, die op een bak- steenen wand aan de breede zijde van een hartvormigen vijver is gezet. Aan de achter zijde bevindt zich een herinneringsinscriptie. Nadat dit monument was onthuld, ging men naar het in aanbouw zijnde astronomisch ob servatorium, waar Prins Bernhard den eer sten steen legde. Omstreeks vier uur vertrok het vorstelijke paar weer. behoeft niet duur te zijn. Reeds voor luttel bedrag geniet U van een heerlijke (Adv. Ingez. Med.) Auto-ongeluk pas na een dag gemerkt. Schip botste tegen gezonken wagen. Reiziger uit Tilburg het slachtoffer. De thee-restrictie. Zal het percentage op 17'/ï procent gehandhaafd blijven? Naar de vereeniging voor de thee- cultuur in Nederland-Indië te Amster dam mededeelt, heeft het Internatio nal Tea Committee aan de regee ringen van Nederlandsch-Indië, Britsch-Indië en Ceylon voorgesteld het restrictie-percentage voor de pe riode, loopende van 1 April 1937 tot en met 31 Maart 1938 op 17 Vz procent te handhaven. Hevige autobotsing op den Haarlemmerweg. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken. Zaterdagmorgen te ongeveer half twaalf is de Haarlemmerweg tusschen Amsterdam en Halfweg, het tooneel geweest van een hevige botsing tusschen twee auto's, welke als door een wonder geen persoonlijke ongelukken ten gevolge heeft gehad. Toen de bestuurder van een uit de richting Amsterdam komende personen auto een links bij den weg liggend erf wilde oprijden en daar toe zijn richtingwijzer uitstak reed dicht achter hem een tweede personenauto, die op haar beurt door een derde personenauto ge volgd werd. De bestuurder van de tweede auto remde, teneinde den chauffeur van den voor hem rijdenden wagen gelegenheid te geven het erf op te zwenken. De bestuurder van de derde auto, die in de meening verkeerde dat er slechts een wagen voor hem was, wilde deze passeeren, waarbij hij vol gas gaf. Juist was hij terzijde van de tweede auto, toen de voorste wagen naar links afzwenkte, met het gevolg dat de bestuurder van den passee- renden wagen met een vaart van 75 kilome ter op de voorste auto inreed. De klap van de botsing, die tot in verren omtrek hoorbaar was. was zoo hevig dat het stuur van den aanrijdenden wagen in twee stukken brak. Als door een wonder bleef de bestuurder, hoewel zijn wagen vrijwel in puin gereden was, on gedeerd, terwijl dit ook het geval bleek te zijn met den chauffeur van den aangereden auto, die door een botsing langs een betonnen paal tje, dat nog even geraakt werd, gedeeltelijk op de trambaan werd geschoven, eveneens behoorlijk gehavend. Automobilist stopt niet na aanrijding. Door taxi echter achterhaald. Wielrijdster levensgevaarlijk gewond. Op den Laarderweg të Hilversum is Zon dagavond om half twaalf een wielrijdster, mej. S. uit Hilversum, die rechts van den weg reed. door een achter haar rijdende auto aan gereden, waarna de bestuurder van den wagen doorreed. De wielrijdster. die door de voor zijde van de auto tegen den grond werd ge worpen, liep zeer zware kwetsuren op aan beenen en hoofd. Zij is per ziekenauto naar het diaconessenhuis te Hilversum vervoerd. Haar toestand is ernstig. Onmiddellijk na het ongeluk waarschuwden omstanders een juist passeerenren taxi-chauffeur die de auto achterna reed. Door hem te snijden, kon hij den automobilist, zekeren T. de W.. uit Hilver sum. na eenige kilometers dwingen te stop pen. De man had de lichten van zijn wagen gedoofd. Hij is door de politie, die weldra ter plaatse was, naar het bureau overgebracht. Zaterdagavond laat merkte een schipper, die met zijn schip door de Zuid-Willemsvaart voer, ter hoogte van de Heeswïjksche brug, dat hij op een voorwerp stootte. Bij onderzoek bleek, dat een auto in het water lag. Na korten tijd was het voertuig op den wal gebracht. In den wagen vond men het stoffe lijk overschot van den bestuurder, den 28-jarigen reiziger J. Knaapen uit Tilburg. Het is waarschijnlijk dat de auto in den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks half twee ter plaatse het water is ingereden, daar het horloge van den bestuurder op dat uur was blijven staan. De wagen was geheel onder water geraakt, zoodat Zaterdag niets van het ongeval is gemerkt. Met te groote snelheid door de bocht. Vier personen gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag te kwart over twaalf is een auto met vier per sonen op den Middenweg te Heer Hugowaard nabij de R. K. kerke doordat de bestuurder de bocht ter plaatse met te groote snelheid nam, tegen een boom gebotst en vervolgens grootendeels vernield in een sloot terecht ge komen. Alle inzittenden werden door glas scherven gewond. Voor in den wagen waren gezeten de heer P. S. uit Spierdijk (N.H.) en diens verloofde, mej. C. B. uit Hoogwoud (N.H.), terwijl zich op de achterplaatsen de heer C. S. en diens zuster Cath. S., beiden eveneens uit Hoogwoud bevonden. Allen slaagden erin, nog voor er hulp kwam opda gen, uit de auto te kruipen. De twee verloof den zakten daarop bewusteloos ineen. Dokter Spierings, die kort na het ongeluk aanwezig was, constateerde, dat het meisje een hersen schudding had opgeloopen. Beiden vertoon den vrij ernstige verwondingen aan het hoofd. Aangezien de geneesheer adviseerde, dat zii niet mochten worden vervoerd, is het tweetal in een nabijgelegen woning binnen gebracht, waar zij Zondagochtend bij kennis zijn gekomen. Zij mochten evenwel ook toen nog niet worden vervoerd. De beide andere personen, die snijwonden hadden gekregen aan gelaat en handen, zijn in den loop van den nacht per politie-auto naar hun woning vervoerd. Het vorstelijk bruidspaar in de gouden koets. Naar de „Stand." verneemt, mag thans als zeker worden aangenomen, dat het Prinselijk Bruidspaar op 7 Januari a.s. in de Gouden Koets zal rijden van het Paleis aan 't Noord einde naar het stadhuis en de Groote Kerk. H. M. de Koningin en de Moeder van den Prins, Prinses Armgard, zullen rijden in de Glazen Koets. Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoer- vergunning voor buitenlandsche bo ter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 29 No vember tot en met 5 December vast gesteld op f 0.80 per kilogram. Tien inbrekers en helers in arrest. Goede vangst der Rotterdamsche recherche. De centrale recherche te Rotterdam is er in geslaagd een geheele reeks van zeer brutale Inbraken op te helderen. Vast staat, dat de hoofdpersonen, de Gebr. van O. en J.H., tezamen en in vereeniging ten minste vijftien inbraken hebben gepleegd, dat de beruchte inbreker P. hen tenminste één keer daarbij heeft geholpen en dat ook de be ruchte W. S. en L., die al meermalen wegens inbraak zijn veroordeeld, tenminste één keer assistentie hebben verleend. Deze zes personen zijn door de politie gear resteerd en wegens inbraak of •medeplichtig heid in het huis van bewaring opgesloten. Zij hebben allen een bekentenis afgelegd. Nadat men de inbrekers had gesnapt, heeft de centrale recherche nog meer ontdekt. Zij is gaan speuren naar de buit en dit had tot resultaat, dat nog vier personen, onder wie een vrouw, werden aangehouden wegens he ling. Ook deze vier personen hebben een be kentenis afgelegd. Een groot gedeelte van het gestolene is ach terhaald en in beslag genomen. Vele der ge stolen gouden en zilveren voorwerpen waren reeds versmolten. Een partij zilver van onge veer 30 kg. werd eveneens in beslag genomen. De inbraken zijn alle gepleegd in den va- cantietijd en steeds bij families die uitstedig waren. Ook een bende rijwieldieven ontmaskerd. De Rotterdamsche recherche is er ook in ge slaagd een einde te maken aan de werkzaam heden van een bende rijwieldieven. Negen personen zijn gearresteerd; zij maakten er hun werk van rijwielen te stelen, de onderdee- len te verwisselen en de fietsen dan weer te verkoopen. Fonds voor opleiding tot vlieger? Plannen der Vereeniging voor Nationale Veiligheid. De vereeniging; voor nationale vei- ligheid heeft liet voornemen in 1937 een beroep te doen op de offervaar digheid van het Nederlandsche volk, om een fonds te stichten dat de oplei ding van jonge vliegers kan bekosti gen. Deze arbeid zal geschiedden in overleg met de luchtvaart-autoriteiten opdat geen opleiding wordt gegeven, die niet of niet voldoende doelmatig is. De minister-president dr. H. Colijn, heeft medegedeeld, dat een zoodanige hulp op 't gebied van den luchtvaart dienst de sympathie heeft der regee ring. Het bovenstaande werd door luitenant- generaal M. Raaymakers gezegd in een ver gadering van de Vereeniging voor nationale veiligheid, welke Zaterdagmiddag te Utrecht is gehouden. Prof. dr. J. E. de Quay, voorzitter der ver eeniging, heette de aanwezigen welkom en gaf daarna een uiteenzetting omtrent het doel en de werkwijze der vereeniging, die in het zuiden des lands is ontstaan. De beweging zocht direct uitbreiding met het centrum en het noorden van het land en was van den eersten dag af zuiver nationaal. Het ging om de zelfstandigheid van Nederland, om de ver sterking van onze preventieve weerkracht, om Nederland zoo mogelijk buiten een oorlog te houden. Het doel was de ontwikkeling van de na tionale krachten, die dienstbaar gemaakt moesten worden aan de verhooging van de nationale veiligheid. Men streefde er naar eerlijke objectieve voorlichting te geven aan iedereen, niet door te schreeuwen noch door te fluisteren doch door een duidelijke taal te spreken. De werkwijze was vooral, het geven van voorlichting door vergadering en het verder dragen van deze gedachte. Hierna heeft luitenant-generaal M. Raay makers een rede gehouden over de militaire luchtvaart en zijn bovengemelde mededeelin- gen gedaan. OVERHEMDEN SPORTHEMDEN SPORTVESTEN LEEREN JASSEN LEEREN HANDSCHOENEN WOLLEN VESTEN, SLIPOVERS en LUMBERJACKETS. SOKKEN VAK- en ONDERKLEEDING koopt men het beste in de Speciaalzaak VAK KIP DINGMASA?yH PAARlAAftSTEECI.TEL: 1X849 (Adv. Ingez. Med.) Het huwelijksgeschenk der schooljeugd. Men deelt ons mede: het Comité van de Ne derlandsche Schooljeugd is bijna gereed met de voorbereidende werkzaamheden voor de groote inzameling op alle onderwijsinrichtin gen, die op 15 December 's morgens om IX) uur over het geheele land zal gehouden worden. Binnen enkele dagen wordt aan alle onder- wijs-inrichtingen een circulaire verzonden met eon bijbehoorende plaat om de leerlingen op te wekken hun bijdrage voor dit geschenk te offeren. Voor het ontwerp van de plaat is een vraag gezonden aan de Haagsche inrichtingen voor voortgezet onderwijs, om de leerlingen daar van in de gelegenheid te stellen een ontwerp hiervoor in te sturen. Niet minder dan 38 ontwerpen kwamen in, waaronder zeer verdienstelijke en origineele. Ten slotte is de keuze gevallen op het ontwerp van den leerling Willy Hofman van het vrijz. chr. lyceum, zoowel wegens de voortreffelijke kwaliteiten van het teekenwerk als de wijze, waarop hij de idee van het comité heeft weer gegeven: „een dag, een uur, een daad". 25 jaar Studiekring „Haarlem". Een zilveren jubileum van den Drukkers- Studiekring. HAARLEM Maandag. De Drukkersstudiekring „Haarlem" onder- afdeeling van den Alnetybo, bestaat vijf en twintig jaar en heeft dit feit Zaterdag fees telijk herdacht in „de Kroon" aan de Groote Markt. Aanwezig waren o.a. een deputatie van de federatie van werkgevers in het Grafisch Be drijf; Jhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk, na mens de firma Joh. Enschedé; de heer H. C. Vermeulen, directeur van de drukkerij v.h. Erven Loosj es. De heer Ruygrok, voorzitter der federatie van Werkgevers was door ziekte verhinderd. De heer A. Valbracht, voorzitter van de feestcommissei, hield een inleidende toespraak waarop het woord aan den heer Joh. Visser was, die een gedenkrede uitsprak. De heer Visser memoreerde de geschiedenis van de studiekring „Haarlem". De studie kring is gegroeid uit de liefde en belang stelling voor het vak, dat in den vroegeren tijd toch zoo veel van zijn beoefenaars eischte. Men wilde overleg met elkaar, waarvoor studie avonden de aangewezen oplossing waren. Spr. noemde in verband met de oprichting de namen van de heeren Wesselius. Bert en Vrugt. Ook bracht de heer Visser dank aan hen, die in den loop der jaren den studie kring hebbengeholpen in zijn streven naar betere kennis van alles, wat het typografen- vak meebrengt. Spr. herdacht den heer J. C. Peereboom, in leven directeur en Hoofdredacteur van Haarlem's Dagblad, die dikwijls den kring terzijde stond. Ook aan wijlen den heer F. H. M. v. d. Griend, wijdde spr. woorden van dankbare herinnering. Tenslotte herdacht de heer Visser den heer Kreinders, een collega, die zich steeds gewijd heeft aan de belangen van de typografen. Spreker besloot met een woord van oprech ten dank aan allen, aan wie de kring „Haar lem" verplichtingen heeft en sprak de hoop uit. dat „Haarlem" nog vele jaren mag blijven voortbestaan tot hoogere ontwikkeling van het typografen vak. Daarop sprak de heer W. Sterk Jr., voor zitter van de afdeeling Haarlem van den A. N. T. B. De heer Sterk zeide, dat de af deeling trotsch is, dat de kring toegetreden is tot den Alnetybo. Spr. wenschte den kring „Haarlem" van harte geluk met dit jubileum dat wel het beste bewijs is van de levensvat baarheid van en de belangstelling voor den kring. De heer A. Th. Huizinga sprak namens de kring machinezetters. Spr. bracht in de eerste plaats de gelukwenschen over aan de heeren Visser en Roest, die vijf en twintig jaar in het bestuur zitting hebben gehad. Het is, al dus de heer Huizinga, een verheugend feit, dat de oprichters van den kring, de heeren Wesselius, Philippo en Vrugt ook hier aan wezig zijn en getuige kunnen zijn van den bloei van den kring en van aller belangstel ling. De heer M. H. Groenendaal voerde het woord namens de federatie van werkgevers. Spr. haalde herinneringen op uit den ouden tijd en noemde den kring een zeer nuttig instituut. Studie is in den tegenwoordigen tijd onmisbaar. „Haarlem" legt zich op die studie toe. Daarvoor verdient het ieders erkentelijk heid. Verder spraken nog de heer Roos, namens de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Litho-Foto-Chemiebond: de heer K. Langelo namens de machinezetterskring, aangesloten bij de afdeeling Haarlem van den Alnetybo. De oprichter en oud-voorzitter de heer J. J. Wesselius drukte in een korte toespraak zijn vreugde uit over dit jubileum, dat voor zichzelf spreekt en vast vertrouwen in den studiekring wettigt. Tenslotte was het woord aan-den heer W. F. Secrève, secretaris van den Alnetybo, waar op den heer Visser een korte slotrede hield, waarin hij allen dank zegde voor de geluk wenschen. Des avonds -werden de zilveren bestuurs- jubilea in intiemen kring herdacht. De heeren Joh. Visser en C. A. Roest zijn beiden vijf en twintig jaar bestuurslid. De heer Visser ontving van de leden een Fransche kleurets, de heer Roest een rook stel. Beiden ontvingen een overdruk op kunst drukpapier van het Grafisch Weekblad, waar in een herinnering aan den kring is opgeno men. Het verdere deel van den avond bleef men gezellig bijeen. H. J. L. MERCKELBACH OVERLEDEN Lid van Ged. Staten van Limburg Zondagavond is in het R.K. ziekenhuis te Heerlen overleden de heer H. J. L. Merckel- bach, lid van Gedeputeerde Staten van Lim burg en waarnemend commissaris der Ko ningin in deze provincie. De overledene be reikte den leeftijd van 72 jaar en was sinds 1916 lid van Gedeputeerde Staten. Hij was commandeur in de orde van Oranje Nassau en ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De begrafenis is vastgesteld op Don derdag as. te Mechelen-Wittem. De „Perkoetoet" te Bombay. Het vliegtuig der K. L. M., „Perkoetoet", ge zagvoerder Te Roller, dat Dinsdag j.l. van Schiphol vertrok voor het vervoer van onge veer duizend K.G. onderdeelen van Dieselmo toren van het motorschip „Tirandentes" van dé reederij Wilhelmsen te Oslo, dat wegens beschadiging der motoren te Bombay de reis moest onderbreken, is Zondagochtend te elf uur op het vliegveld van Bombay aangeko men. Dit is de eerste maal dat een K. L. M.- vliegtuig een landing te Bombay uitvoerde. FEESTELIJKE TOONEELAVOND VAN „DE OOSTHOEK". HAARLEM Maandag. In de geheel gevulde tuinzaal van het Gem. Concertgebouw heeft de Overijselsch-Gel- dersch-Drentsche Vereeniging „De Oosthoek" Zaterdagavond haar negenjarig bestaan her dacht. Dat dit op feestelijke en bijzonder ge zellige wijze gebeurd is. behoeft geen betoog. De vroolijke sfeer, die steeds de bijeenkomsten van „De Oosthoek" kenmerkt, is bekend. Hierop kon de voorzitter, de heer J. Helder, in zijn openingsrede, dan ook de aandacht vestigen. Tevens verklaarde hij met gerecht vaardigde trots, dat de vereeniging groeit en bloeit. Ook op dezen feestavond was de be langstelling Inderdaad zeer groot. De tooneelclub van „De Oosthoek" voerde een klucht in drie bedrijven op. getiteld „Jan Ongeluk", welke door de komische verwikke lingen een enorme lachsucces werd. De lot gevallen van Jan Ongeluk en zijn Russischen vriend, die beiden op stap waren geweest met de vrouw van een circus-krachtmensch met den schoonen naam van Tobias Krak. in die bij die escapade op 't strand van Ostende wa ren gefilmd, waren dan ook wel zeer zonder ling en koddig. Bij den aanvang van het bal. dat den feest avond besloot, was er reeds een uitermate vroolijke stemming onder de „Oosthoekers". De accordeon-band „The Funny Players" zorgde er voor. dat die vroolijkheid bleef en nog hooger werd opgevoerd, zoodat het klokje van gehoorzaamheid naar den zin van de feestvierders nog veel te vroeg sloeg. Een verloting ten bate van het St. Nicolaas- feest, dat Zondag voor de Oosthoeksche kin deren wordt gevierd, leverde een goed resul taat op. I Nederlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie. 3Iet een trawler naar zee. HAARLEM Maandag, Zaterdagavond hield de afdeeling Haarlem, van den Nederlandschen Jeugdbond voor Na tuurstudie een propaganda-avond in het ge bouw van de A. J. M. V. De voorzitter der afdeeling, de heer J. van Breemen leidde met een kort woord den spr., den heer G. D. van der Heide uit Rotterdam, hoofdbestuurslid van den N. J. N. in. Deze maakte in October j.l. een reis mee, aan boord van de LJm. 31. Aan de hand van een aantal fraaie lantaarnplaatjes, behandelde spr. het leven aan boord, de haringvangst, en na de pauze, de dieren, die men op zoo'n tocht te genkomt. Vooral dit laatste, zal wel zeer in dén smaak gevallen zijn van de jeugdige na tuurliefhebbers, die met gespannen aandacht het vertelde volgden. Vooral bij het sorteeren van de vangst, volgt een heele sleep van vogels het schip, azend op het afval. In de eerste plaats natuurlijk meeu wen. en wel vooral net aardige drie teen meeuwtje, doch ook stormvogels, Jan van Genten en zelfs enkele zeekoeten. Tenslotte behandelde spr. nog even het harde en gevaarvolle leven van de visschers, die het grootste deel van hun leven op zee doorbrengen, en door moeilijken en zwaren arbeid, eigenlijk al vroeg „versleten" zijn. Met een korte opwekking om zich aan te sluiten bij den N. J. N., besloot de heer Van der Heide, deze interessante en leerzame causerie. (Adv. Ingez. Med.) Vakkundige Afwerking en gebruik van prima materiaal geven Laat ons 1 maal Uw Film ontw. en afdrukken en U BLIJFT klant N.V. Fotohandel v.h. R. v. d. Werf Groote Houtstraat 102. Grootste keuze Camera's enz. Camera's vanaf f2.50 (Adv. Ingez. Med.) Sint Nicolaasfeest van den Bond van Ned. Ohderwijzers. HAARLEM Maandag. Zaterdagmiddag gaf de Bond van Neder landsche onderwijzers aan de leerlingen van de derde klassen hun aandeel in de Sint-Ni- colaasvreugde. De zaal was vol snaterende kinderen, die vol spanning het feest wacht ten, dat komen zou. En de afdeeling Haarlem van den Bond heeft alle eer van dit deel van haar werk, want de kleuters hebben van het hun gegeven feestje volop genoten. Het tooneelstukje „De kok en de dieven" werd met veel aandacht gevolgd. De avontu ren van den trouwen kok. die beter dieven kan vangen dan koken, brachten heel wat spanning en heel wat vroolijkheid in de zaal. De film, die hierop aan de beurt was, werd al even dankbaar gewaardeerd. „Penrod en Sam", de avonturen van twee kranige jon gens. maakte op de jeugdige toeschouwers veel indruk. Wanneer het de twee helden dan ook niet al te hard meeliep, was dat aan de spanning en de beweging in de zaal duidelijk merkbaar. In de pauze tusschen de twee vertooningen zongen de gasten van den bond Sint-Nico- laasliedjes en kregen versnaperingen. Deze inzet van de feestvoering van den bond van Nederlandsche onderwijzers kan men vol komen geslaagd noemen. Jaarfeest H. R. C. „Excelsior". HAARLEM Maandag. De Haarlemsche Race Club ..Excelsior" gaf Zaterdag in gebouw St. Bavo haar eerste jaarfeest. Voor een uitstekend gevulde zaal opende de heer J. Westbroek dezen avond en releveerde den greei van de vereeniging, en de sportieve successen der renners in open wedstrijden. En gevarieerd programma werd den aan wezigen geboden, waaraan in de eerste plaats Arie Boeser een groot aandeel had. Hij wist een prettige stemming in de zaal te brengen. Het accordeon-orkest „Energico" droeg het hare tot het slagen van dezen avond en bracht eenige nummers op ver dienstelijke wijze ten gehoore. Dit optreden viel bij allen zeer in den smaak. De kampioenrenners werden gehuldigd met bekers en kunstvoorwerpen, waarbij de heer Westbroek aanmoedigende woorden sprak. De algemeen kampioen Fennis mocht den Wijnands- en v. Rensen-beker in ontvangst nemen. Daarna kwam het bal. Voor het welslagen van zoo'n dansfeest is een goede band een factor van beteekenis. Hoe beter de band hoe feestelijker de stem ming. Het optreden van de „Marinucci's" bood daarvan een goed voorbeeld Wit dit ensemble honrf he°ft hp""Hoc jon vloer voor hij het weet Vnn* een >^nr< '-e gebeurtenis als deze zijn de heer J. Hoogen- doorn en zijn mannen dan ook als het ware eeknipt. De ..Marinucci's". die de danslus- tigen nog lang bij elkaar hielden, hebben een belangrijk aandeel gehad in het succes van Excelsior's feest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5