Behandeling van de begrooting. H*D.« STEGEMANS VERTELLING lIMEfZINDIN VT\ Nuttige geschenken WOENSDAG 2 DECEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Provinciale Staten. Voortzetting der algemeene beschouwingen. Dinsdagmiddag twee uur werden de alge meene beschouwingen over de begrooting der provincie voor 1937 voortgezet. De heer Lambooy (R.K.) acht het lo gisch, dat de Ged. Staten niet met voorstel len tot belastingverhooging zijn gekomen. Aan de leden is weer een normale begrooting ter goedkeuring voorgelegd. De begrooting voor 1937 begint met een voordeelig saldo van f 1.762 000; dat is 8 ton hooger dan in 1933, 7 1 4 ton hooger dan in 1934, 8 3/4 ton hooger dan in 1935 en 3 1/4 ton hooger dan in 1936. Er zou dus geen aanleiding bestaan, om nu met voorstellen tot belastingverhoo ging te komen. Dit is dan ook niet gebeurd. Ged. Staten behartigen de aan hun toever trouwde belangen zoo zakelijk mogelijk, vreemd van alle politieke gezindheid. Ook deze spreker brengt hulde aan Ged. Staten voor hun wijs en enthousiast beleid. Een grooter misvatting is ondenkbaar, als gespro ken wordt van een verpolitiekt college van Ged. Staten. De nationaal-socialisten geloo- ven volgens spreker nog maar al te veel aan Sint Nicolaas. Als zij durven beweren, dat het Nederlandsche volk leeft in een godloo- zen staat en dat zij er voor zullen zorgen, dat dit wèl het geval is, dan aarzelt spreker niet om dit te noemen een verregaande dom me brutaliteit, een slag in het gezicht van alle belijdende Christenen. De nationaal-so cialisten maken gebruik van onware leuzen en komen met holle phrases. De massa van het volk mag niet meer denken, maar moet doen wat bevolen wordt door een leider, die nog niet heeft laten zien, waartoe hij staat kundig in staat is. De nationaal-socialisten zaaien moedeloosheid en wantrouwen in een tijd, dat juist alle krachten moeten worden ingespannen om door deze crisis heen te komen De nationaal-socialisten willen strijd inplaats van eendracht. Spreker heeft het volste vertrouwen in het Nederlandsche volk, dat het geen sprong in het duister zal doen. De partijen in ons land zullen eendrachtig samenwerken, zooals ook in 1914 is gebeurd, als het om 's lands belangen gaat; alleen de N. S. B. heeft het partijbelang boven dat van het land gesteld en dat doet een partij, die de eenheid van ons land als hoofdpunt op haar program heeft. Dr. Droog (R.K.) vestigt de aandacht op een artikel in Haarlem's Dagblad, waarin op gemerkt wordt, dat er in het Haarlemsch Slachthuis zooveel tuberculeus vee geslacht wordt. Spreker vestigt er de aandacht op, dat de provincie elk jaar een belangrijke subsi die voor de bestrijding van de tuberculose onder het vee beschikbaar stelt. Naar aan leiding daarvan vraagt spreker, of Ged. Sta ten hun aandacht aan deze aangelegenheid willen wijden. De heer Van Engelen (K D. P.) brengt de salarieering van het provinciaal personeel ter sprake. Hij acht die te laag; hij zou het in het belang van de provincie en haar be drijven vinden, wanneer Ged. Staten er nog eens bij de Kroon op willen aandringen, op gelegde salarisverlagingen terug te nemen. Aan de werkverschaffing moet steeds meer aandacht worden geschonken, want de werk loosheid onder de jeugd dreigt een ramp te worden. Ook de heer Van Engelen komt op tegen de beweringen van de N. S. B., die een heid van ons volk bepleit, maar die niets an ders doet, dan die eenheid verscheuren. De Katholiek-Democraten zullen zich nimmer aansluiten bij eenige dictatuur, noch van rechts, noch van links. De heer Seegers (Comm.) bestrijdt de huidige aanpassingspolitiek, die niet alleen door de regeering in Den Haag wordt ge voerd. maar ook door Ged. Staten. Spreker kan dan ook geen waardeering voor het be leid van dit college uitspreken. Uit de cijfers van deze begrooting is het den heer Seegers duidelijk geworden, dat belastingverlaging mogelijk en noodig is; dat houdt volgens hem geen verband met de devaluatie van den gul den. Ook acht hij de loonen voor de arbeiders in de werkverschaffing veel te laag. Spreker bestrijdt eveneens den economisch-techno- logischen dienst der provincie De heer Bomans (R.K.) (Ged. Staten): „Die is pas negen maanden oud!" (gelach). De heer Seegers handhaaft zijn critiek op dezen dienst. Die bevordert volgens hem de huisindustrie en de regeering heeft daar in dertijd juist maatregelen tegen moeten nemen. De heer Beuzemaker (Comm.) zegt, dat de N. S. B. zich niet richt tegen één par tij. maar dat zij beoogt, alle partijen te ver nietigen, teneinde, wanneer zij daarin ge slaagd is, een fascistische heerschappij voor in de plaats te stellen. Spreker waarschuwt daar met nadruk tegen en bestrijdt uitvoe rig de rede van den heer De Rijke. Hij ont kent, dat de N. S. B. de eenige gezonde staat kundige beweging in ons land zou zijn. Dat is o.a. gebleken bij de devaluatie van den gulden. Toen die kwam haastte de N. S. B. zich. daarop critiek uit te oefenen: maar in Juni 1935 bepleitte zij zelf de devaluatie. De fascisten willen de volksmassa veroveren in het belang van de groot-kapitalisten. Alleen de eenheid der arbeiders zal in staat wezen, het fascisme te keeren. De heer Van der Walle (S. D. A. P.) dankt er voor, met den heer Beuzemaker op één platform te gaan staan, omdat dan nog meer voedsel aan het nationaal-socialisme zou worden toegediend. De S. D. A. P. weigert samenwerking met de communisten, omdat zij evenzeer voorstanders van de dictatuur zijn. als de N. S. B. Spreker merkt naar aan leiding van de ingediende begrooting op, dat niemand er mee gebaat wordt, wanneer werk- objecten in werkverschaffing worden uitge voerd, die eigenlijk tot het vrije bedrijf be lmoren. Wat den economisch-technologischen dienst betreft moet nog eenige maanden, misschien eenige jaren, worden gewacht, al- verens de resultaten van dezen dienst kunnen worden beoordeeld. Voor wat deze dienst reeds heeft verricht, heeft spreker waardee ring. Spreker dringt ook aan op het spoedig verschijnen van het prae-advies van Ged. Staten op zijn voorstel, tot de oprichting van de Industriebank over te gaan. De oprich ting daarvan is zeer noodzakelijk gebleken. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) i s van oordeel, dat Ged. Staten te veel luisteren naar de heeren uit Den Haag. Men moet uiterst waakzaam zijn tegen de voornemens van deze heeren. want ook Ged. Staten pas sen zich maar al te gaarne aan. Spreker is van meening. dat men van overheidswege te weinig let op de afmatting van de werk- loozen en op de ondervoeding van dit ge deelte der bevolking. Wat men tot heden met de jeugdige arbeiders in de werkverschaffing doet, vormt volgens hem een bedreiging van de oudere arbeiders. De heer Sneevliet bestrijdt ook het na tionaal-socialisme. dat hij misleiding van de massa noemde. Het nationaal-socialisme kan volgens hem niet leven zonder de melk en eieren van de groot-kapitalisten. Haar pro- paganda-middelen komen uit groot-kapita listische kringen. Het nationaal-socialisme brengt de menschheid terug tot middel- eeuwsche barbaarschheid. Tenslotte bestreed de heer Sneevliet ook de communisten. De heer Wolkers (C. D. U.) vraagt me dezeggingschap van het provinciaal perso neel. Hij bestreed op evangelische gronden het nationaal-socialisme. De heer Stapel (V. B.) onderschrijft de woorden van Dr. Droog ten aanzien van de tuberculose onder het vee en vroeg er steeds meer bestrijding van. De zitting werd verdaagd tot Woensdag morgen half tien. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. De zittingen voor den herijk der maten en gewichten gedurende het jaar 1937 zijn voor de volgende plaatsen: Haarlem (de'geheele gemeente, met uitzon dering van Spaarndam) eiken Maandag, Dins dag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 18 Januari tot en met 3 Maart. Heemstede 8, 9 en 10 Maart. Bennebroek 11 Maart. Vogelenzang. 12 Maart. Hoofddorp 15, 16. 17 en 18 Maart. Nieuw Vennep 23 en 24 Maart. Halfweg 19 en 20 April. Spaarndam 21 April. Bloemendaal 22 April. Overveen 23 April. Zandvoort 26, 27 en 28 April. Santpoort 29 en 30 April. IJmuiden Oost 3, 4 en 5 Mei. IJmuiden 7, 10, 11, 12, 13 en 14 Mei. Velsen Noord 20 en 21 Mei. Beverwijk (Wijk aan Duin, Wijk aan Zee Beverwijk) 24, 25, 26, 27 en 28 Mei. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING T/M. 6 DECEMBER 1936. Ned. Indië, mail via Genua per m.s. Kota Nopan 3 Dec. gewone stukken 3.2-5; vliegdienst AmsterdamBandoeng 5 Dec. gew. st. 3.25. Suriname, mail en zeepost, via Amsterdam 4 Dec. gew. st. 3.25; vliegdienst NewyorkPa ramaribo 4 Dec. gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curacao, vliegdienst vanaf New York 4 Dec. gew. st. 19.10. Vereenig'de Staten van Amerika, Canada Mexico. Cuba en Ecuador, via Southampton/ Cherbourg 4 Dec. gew. st. 19.10. Agentinië, Brazilië, Uruguay, via Napels 3 Dec. gew. st. 10.alsmede Chili via Londen 4 Dec. gew. st. 6.via Boulogne 5 Dec. gew. st. 16.45; vliegdienst FrankrijkZuid-Amerika 5 Dec. gew. st. 8.50. China, Japan, Hongkong via Siberië 3 Dec. ;ew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Philippijnsche eilanden en Mantsjoerije, via Siberië 3 Dec. gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië), via Istanbul/Damaskus 4 Dec. gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina, via Piraeus 2 Dec. gew. st. v. d. 23; via Piraeus'Alexandrië 6 Dec. gew. st. v. d. 23. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch Indië. via Napels 3 Dec. gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Ceylon, via Marseille 3 Dec. gew. st. 12.35; via Napels 4 Dec. gew. st. 19.10. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang en Siam, via Genua 2 Dec. gew st. 23.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 3 Dec. gew. st. 3.25; via Napels 4 Dec. gew. st. 19.10. Vliegdienst als Ned. Indië. en Egypte, via Piraeus 2, 6 Dec. gew. st. v. d. vliegdienst AmsterdamBandoeng 5 Dec. gew. st. 3.25; vliegdienst LondenCairo Kaapstad 4 Dec. gew. st. 8.50. Oost Afrika via Marseille/Aden 3 Dec. gew. st. 10.vliegdienst LondenCairoKaap stad 4 Dec. gew. st. 8.50. Zuid Afrikaansche Unie, via Marseille 3 Dec. gew. st. 6.via Southampton 3 Dec. gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost Afrika. Australië, via Marseille/Aden 3 Dec. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw Zeeland, via Southampton/Cherbourg 4 Dec. gew. st. 19.10. Vliegdienst als Ned. Indië. Inbrekers, door J. P. BALJé. Regelmatig en hol klonken de voetstappen van den agent 's nachts in de stille straat. Bijna had hij zijn ronde afgeloopen en reeds lokte het vooruitzicht van het warme wacht lokaal. toen hij plotseling bleef stilstaan en wantrouwend naar het groote, deftige heeren huis keek. Had de inspecteur hem niet gezegd, dat de bewoners naar het buitenland waren, en verzocht hadden, een oogje in het zeil te houden? En hij meende positief een flauwe lichtstraal in het gelijkvloersche vertrek te hebben waargenomen! Behoedzaam trad hij nader en weer zag hij een flauw schijnsel. Blijkbaar kwam het niet uit het vertrek, dat direct aan de straat was gelegen, maar was het indirect licht uit een soort tusschenkamer. Eén ding was ech ter zeker: er was iets niet pluis! Juist wilde hij het fluitje aan zijn mond brengen, om assistentie in te roepen, toen een zachte uitroep hem nog net daarvan weerhield. Toen hij zich snél omkeerde, zag hij een heer met vlugge stappen van de over zijde der straat op hem toekomen. ..Ben je krankzinnig, man?" beet deze hem toe, en er was iets autoritairs in zijn toon, „Maak vooral geen leven! Dat vreemde schijn sel viel me zooeven op. toen ik hier passeerde, en ik zou me al heel sterk moeten vergissen, als we hier niet met inbrekers te doen hebben. Als jij echter met je fluitje lawaai gaat ma ken, zijn de 'kerels hem al lang gesmeerd, In winkels met ons raambiljet (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN. Door de Arrdndissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 1 December 1936. 1. J. W. Cornelissen, aannemer, wonende te Halfweg, gemeente Harlemmerliede en Spaarn- woude. Curator Mr. W. Veniet, wonende te Haarlem. 2. K. J. M. Hondong, handeldrijvende onder den naam „Hondongs Radio", wonende te Haarlem, Brouwersplein 27 rood. Curator Mr. A. van Leyenhorst, wonende te Haarlem. 3. G. A. de Beer, reiziger, wonende te Haar lem, Rijksstraatweg 341. Curator Mr. K. van Giffen, wonende te Haarlem. 4. J. P. Boon, vroeger caféhouder, thans zonder beroep, wonende te Haarlem, Ripper- dastraat 14 rood. Curator Mr. B. E. van Tijn, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. L. Vliegen thart, te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de faillissementen van: 1. A. E. Gros, aannemer, wonende te Rijk, Haarlemmermeer. Curatrice Mevr. Mr. C. L. VisSanders, wonende te Haarlem. 2. H. Gobielje, bakker, wonende te Zaan dam, Noorderkerkstraat 9. Curator Mr. A. Bruch, wonende te Haarlem. 3. A. J. Ephraim, reiziger, wonende te Zaan dam, Frans Halsstraat 13. Curatrice Mevr. Mr. C. L. Vis—Sanders, wonende te Haarlem. 4. A. C. Beentjes, bloembollenkweeker, wonende te Heemskerk, Tolweg 21. Curator Mr. Julius Hoog, wonende te Haarlem. 5. H. A. V. van den Einde, kennelhouder, wo nende te Haarlem, Amsterdamschevaart 320. Curator Mr. H. O. Drilsma, wonende te Haar lem. Wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst zijn geëindigd de faillissemen ten van: 1. F. Bosman Pzn. smid, wonende te Zaan dam. Curator Mr. W. de Rijke, wonende te Haarlem. 2. G. Wisker, koopman en winkelier, wo nende te Haarlem. Curator Mr. F. J. D. Theyse, wonende te Haarlem. In het faillissement van G. Kniep, koopman in lompen en ijzer, wonende te Aalsmeer is in plaats van MejMr. D. M. 't Hooft te Aalsmeer benoemd tot Curator Mr. B. W. Stomps, wo nende te Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 3 DECEMBER. Progr. 1: Hilversum I (Huizen). Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.00 Keulen. Concert olv. Leo Eysoldt, Hubert Kirsch, bariton. 9.05 Tijdsein. Berichten. Waterstandberichten. 9.20 Volks zang. 9.50 Parijs Radio. Orgelconcert door Léonce de Saint-Martin. 11.20 Danmarks Radio Uurslag en klokkenspel van den raadhuisto ren. Bendinx' 'ensemble uit rest. Wivex 12.05 Parijs Radio, Causerie voor Protestanten. 12.35 Concert, 1.05 Vlaamsch Brussel: „In de witte Moriaenen is 't jongstig te versaemen". 1.35 Populair concert. 1.20 Gesproken dagblad van het N.I.R. 1.30 Populair concert olv. Paul Douliez. 1.50 „In de witte Moriaenen" 2.20 Diversen. 2.50 Parijs Radio Gramofoonmuziek. 3.50 Londen Regional. Het orkest van Z.M. Kon Luchtmacht olv. R. P. O'Donnell. 4.50 Het Nancy Philips Strijkkwartet. 5,35 Keulen. Dansmuziek olv. Leo Eysoldt, 6,10 „Und was meinen Sie?" 6.20 Londen Regional. Het BBC Dansorkest olv. Henry Hall. 7.20 Berlijn. Nieuwsberichten. „Wir teilen mit". 7.30 Dans muziek mmv. 5 orkest. 9.05 Parijs Radio Con cert d. h. Orchestre National olv. E. D. Inghel- brecht. 11.05 Berichten. Tijdsein v. h. Observa torium. 11.20 Dansmuziek d. h. Victor Pascal- orkest. 11.50 Gevarieerd concert d.h. Pascal- orkest. Progr. 4: 8.00 Vlaamsch Brussel: Gymnas tiekles; 8.20 Tijdsein. Gramofoonmuziek. 8.30 Kroniek van den dag en gram. pl. 8.45 Ge sproken dagblad van het NIR. 9.00Gramofoon- muziek. 9.20 Diversen. 10.35 London Regional. Korte Godsdienstoefening. 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 BBC Sehotsch Orkest olv. Guy Warraclc. 12.10 Orgelconcert door Harold Coombs 12.50 Trocadero Cinema orkest olv. Alfred van Dam. 1.35 Gram. muz. 2.50 Het BBC Empire orkest olv. Clifford Hel- liwell. 3.35 Nat. Program. Het Stedelijk orkest van Bournemouth olv. Richard Austin. 5.05 Gramofoon. 5.35 Harry Roy en zijn orkest. 6.20 Diversen. 7.00 Nat. Program. Egon Petri speelt pianomuziek van Busoni. 7.35 Away to the Hills, Operette van C. Denis. 8.35 Beromün- ster. Weensche muziek d. h. Omroeporkest olv H. Neppach. 9.40 Nat. Program. Edgar Peto, orgel. 10.20 Korte Kerkdienst in de Studio. 10.45 London Regional. Ambrose en zijn orkest. Progr. 5: 8.007.00. Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Beroemde violisten. I. Tossy Spiwakowsky, Carmen Fantasie; 2. Magyari Imre met orkest, Zigeunermelodieën; 3. George Boulanger, Komm Zigany, Czardas- fürstin, Der Schwan, Eelegie; 4. Vasa Prihoda Liebesfreut; Liebesleid; 5. Dajos Bela met orkest. Serenade van Moskowsky, Was Blumen Traumen, Menuett van Pederewsky, Narcissus, Drei Strausse. 8.0012.00 Diversen. vóór één van je collega's hier is. Wij moeten ongemerkt zien binnen te komen en den in breker of de inbrekers ven-assen." Het optreden van den vreemdeling en voor- als diens gezaghebbende toon imponeerden den agent. ,Hm", bromde hij, „U kunt gelijk hebben. Maar hoe komen we binnen, zonder dat de kerel het merkt?" Even keek de ander hem geringschattend aan. „Het komt me voor, dat Je niet tot de in- telligentsten van ons overigens uitstekend politiecorps behoort," zei hij schamper. „Hoe is de inbreker binnengekomen? Vermoedelijk een deur geforceerd. Waarschijnlijk de vóór deur. Als ik me niet sterk vergist, zullen we die zonder eenige moeite kunnen openen, want ik neem aan, dat hij het slot niet heeft ge repareerd. Hoe eerder de kast „gekraakt" was. hoe beter voor hem. Laten we dus niet langer staan redeneeren, maar handelen, en zien of mijn theorie juist is." Zonder het antwoord van den agent af te wachten, nam de vreemdeling de leiding, en zachtjes liepen zij naar de deur, die inderdaad zonder de minste moeite te openen was! Als schaduwen gleden zij naar binnen. „Houdt je revolver gex-eed, en geef mij je gummistok. Ik heb geen enkel wapen," zei de heer. nauwhoorbaar. „We moeten hem over vallen. zoodat hij niet aan tegenweer kan den ken. Als er meer zijn. moeten we hen over bluffen door krachtdadig en snel optreden!" Uiterst voorzichtig slopen de mannen door de gang, zoodat nauwelijks een zacht geschui fel was te hooren. Nu en dan hielden ze even stil om te luisteren. Op den tast bereikten zij de deur van de tusschenkamer. ,Nu komt het er op aan, bliksemsnel te handelen," hoorde de agent aan zijn oor. „Ik zal de deur openwerpen, jij knipt op hetzelf de moment je zaklantaarn aan en je houdt je revolver tot schieten gereed. Heb je je lan taarn bij de hand?" Agent van der Putte fluisterde een beves tiging. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Pandpoort, Koningstraat. Als ge voor Sinterklaas wat wilt gireeren, Zal deze goede daad uw feestvreugde vermêeren. Postgiro 212793, telefoon 11855. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, aeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De klok van de Dreefschool te Heemstede. Geachte redactie, Voor de derde maal in één week tijd stond heden, Vrijdagmorgen de klok in den toren van de Dreefschool te Heemstede weder stil. In den laatsten tijd gaat er geen week voorbij of de klok weigert eenige keeren dienst, zeer tot ongerief van diegenen, die gewoon zijn zich op dexx tijd, dien de klok aangeeft, in te stellen. Het is dan ook ergelijk zoo slecht als het uurwerk blijkt te functionneeren. Verwijdering van de klok of vervanging door een meer serieus uurwerk lijkt mij drin gend noodzakelijk. v. H. Heemstede, 27 Nov. 1936. Keuring van wild en gevogelte. Geachte redactie, Nu er A gezegd, moet ook B komen. Het is altijd voor den gebruiker een zeer groote geruststelling, er zeker van te zijn, gekeurde vleeschwaren te consumeeren. Een stempel van den keuringsdienst, maakt een bterouwbaren indruk. Dt er nu toezicht komt, is uitstekend. Maar dan moet ook alles „Let dan op," klonk het weer in zijn oor, en bedenk dat er misschien promotie voor je te maken is. Ik ken commissaris Staalman heel goed, wellicht kan ik je helpen. En nu., opgepast!" Met een forschen duw vloog de deur open en tegelijkertijd viel een breede lichtstraal in het vertrek. Agent van der Putte stormde de kamer binnen, en voor de verblufte inbreker een beweghxg had kunnen maken, zag hij zich door een revolver bedreigd. „Handen omhoog", donderde van der Putte's stem zegevierend, en hij voelde zich de held van een Edgar Wallace-roman. Aarzelend gingen de handen van den inbre ker in de hoogte. „Doe hem de „armbandjes" aan, agent" klonk de koele stem van den heer, die van der Putte op den voet gevolgd was. Maar nauwelijks had de brave agent een stap in de richting van den inbreker gedaan, of zijn eigen gummistok daalde op zijn hoofd neer. Een oogenblik was het een hek senketel in zijn hoofd, dan zakte hij langzaam, als een zoutzak in elkaar. Met een sarcastisch lachje stak de „heer" een sigaret op. „Schiet op Willem. Van hem zullen we voor- loopig geen last hebben, en de eerste twee uur komt vermoedelijk geen agent in de straat. Maar je kan nooit wetenMaak dat kastje zoo gauw mogelijk open." Hij lachte zachtjes voor zich heen. „Je ziet. dat het zijn nut kan hebben, als heer gekleed te gaan, ouwe jongen. Jij spot altijd zoo met m'n dandy-kleeren, maar je ziet nu zelf het effect. Deze boerenpummel ge loofde stellig, dat ik één van commissaris Staalman's boezemvrienden was En laat ik jou nou een goeie raad geven. Je wordt nooit een ervaren vakman, als je er niet voor waakt, dat men het schijnsel van je acetyleenlampje op straat kan zien! Je had j verdiend, dat ik je er maar eens in had laten vliegen. j gestempeld worden en niet de helft, zooals op het oogenblik de bedoeling is. Dat er kooplui bestaan, die met slechte waar venten, is een feit, maar er zijn er ook velen, die goede waar verkoopen. Keuring, evenals bij de slagersbedrijven, waar alles ge stempeld wordt, is hoog noodig. Ik vind het zeer riskant, winkeliers in wild en gevogelte slechts af en toe te controleeren. Geen bestaande zaak zal kunnen bewijzen dat zij altijd kuikens en kippen koopen en slachten waar geen afwijkende dieren bij zijn. Waar blijven deze exemplaren dan? Heeft vernietiging hiervan plaats? Ook het z.g. kippenpoulet is moeilijk te con troleeren. Door alleen even den winkel te be zichtigen, komt men altijd niet tot het goede resultaat, dikwijls is daar natuurlijk niets van aanwezig. Door alle kippen en kuikens te stempelen (wat ook de bedoeling was) krijgt men het juiste overzicht, en het gewenschte resultaat voor onze gezondheid. Met dank voor plaatsing, G. ZOMERDIJK Haarlem, 27 November 1936. koopt OVERHEMDEN SPORTHEMDEN SPORTVESTEN LEEREN JASSEN LEEREN HANDSCHOENEN WOLLEN VESTEN, SLIPOVERS en LUMSERJACKETS. SOKKEN VAK- en ONDERKLEEDING men het beste in de Speciaalzaak VA KUB D'MG MASAIVM rAAfU.AAftSTSRG1.TEU 1X8 4) (Adv. Ingez. Med.) MUKÏ ElllCllIË VEEMARKT. Rotterdam, 1 December. Totaal aanvoer 3735. Paarden 180, veulens 8, magere runderen 1131, vette ï'underen 701, vette kalveren 104, graskalveren 143, nuchtere kalveren 869, Schapen en lammeren 547, var kens 30, bokken en geiten 49. Vette koeien per K.G. Ie kw. 58, 2e kw. 52, 3e kw. 37—45; vette ossen per K.G. Ie kw. 55, 2e kw. 50, 3e kw. 4448; stieren per K.G. Ie kw. 56, 2e kw. 48, 3e kw. 44; vette kalveren per K.G. Ie kw. 85, 2e kw. 75, 3e kw. 5262; scha pen per K.G. Ie kw. 44, 2e kw. 37, 3e kw. 29; lammeren per K.G. Ie kw. 43, 2e kw. 33, 3e kw. 28; graskalveren per K.G. Ie kw. 50, 2e kw. 40; nuchtere kalveren per K.G. Ie kw. 44. 2e kw. 39, 3e kw. 34; slachtpaarden per K.G. Ie kw. 43, 2e kw. 38, 3e kw. 32. Schapen per stuk le kw. 24, 2e kw. 16; 3e kw. 12; lammeren per stuk le kw. 16, 2e kw. 12, 3e kw. 10; nuchtere slachtkalveren per stuk le kw. 11, 2e kw. 8, 3e kw. 5; nuchtere fokkalveren per stuk le kw. 16, 2e w. 14, 3e w. 12; slachtpaarden per stuk le kw. 175, 2e kw. 135, 3e kw. 80; werkpaarden per stuk le kw. 230; 2e kw. 140, 3e kw. 100; hitten per stuk le kw. 130, 2e kw. 105, 3e kw. 70; stie- ren per stuk le kw. 275, 2e kw. 220, 3e kw. 120; kalfkoeien per stuk le kw. 230, 2e kw. 185, 3e kw. 120; melkkoeien per stuk le kw. 235, 2e kw. 190, 3e kw. 135; Varekoeien per stuk le kw. 155, 2e kw. 125, 3e kw. 95; Vaarzen per stuk le kw. 140, 2e kw. 95, 3e kw. 75; pinken per stuk le kw. 110, 2e kw. 85, 3e kw. 70; gras kalveren per stuk le kw. 55, 2e kw. 35, 3e kw. 20; bokken en geiten per stuk le kw. 10, 2e kw. 6, 3e kw. 3. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, han del kalm, prijzen als vorige week. Stieren: aanvoer iets kortei-, handel stug, prijzen als vorige week, Vette kalveren: aanvoer iets kleiner, han del goed, pi-ijzen stabiel. Schapen en lammeren: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer gewoon, handel vlug, prijzen als vorige week. Paarden: aanvoer grooter, handel matig, prijzen prijshoudend. Kalf- en melkkoeien: aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week. Varekoeien: aanvoer iets minder, handel re delijk, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken: aanvoer korter, handel stil, prijzen stationnair. Graskalveren: aanvoer korter, handel ta melijk, Bokken en geiten: aanvoer iets minder, han del zeer vlug, prijzen als vorige week. Purmerend, 1 December 1936. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 28.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 17.50. Kleine Boeren kaas f 4. Per 100 kilo met Rijksmerk f 16.50. Volvette kaas f 2. Per 100 kilo met rijksmerk f 20. Boter aanvoer 707 1.451.49 per kilo. Runderen totaal 406 stuks. Vette koeien aanvoer 290 3862 per kilo matig. Gelde koeien aanvoer 87 80160 per stuk, matig. Melkkoeien aanvoer 60—110225 per stuk, matig. Stieren aanvoer 23 3545 per kilo, matig. Paarden aanvoer 6 60130 per stuk, stug. Vette kalveren aanvoer 78 2550 per kilo, stug. Nuchtere kalveren voor de slacht aanvoer 248 512 per stuk, stug. Nuchtere kalveren voor de fok 1015 per stuk, stug. Vette varkens voor de slacht aanvoer 284 38— 41 per Kilo, matig. Magere varkens aanvoer 128 1420 per stuk, matig. Biggen aaxivoer 408 812 per stuk, stug. Schapen aanvoer 1398 10—24 per stuk. matig. Bokken aanvoer 37 414 per stuk, matig. Kipeieren 4.755.26 per 100 st. Eendeieren 2.75 per 100 st. Piepkuikens 0.650.75 per kilo. Oude kippen en hanen 0.300.45 per kilo. Ko nijnen 0.401.80 per stuk. Eenden 0.200.50 per stuk. Duiven 0.40 per paar. Ganzen aan voer 560 2.40—3.00 per stuk. Zwanen aanvoer 33 3.25—3.60 per stuk. Kalkoeneieren 0.75 per K.G. 1179 Kippeneieren A f 3.30 a f 4.80. 70 Kippeneieren B f 1.70. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Af deeling Eieren. Aanvoer 12.500 Eendeieren f 2.65 a f 2.95. 9.000 Kippeneieren 70'80 K.G. f 5.50 a f 5.75. 65/66 K.G. f 5.30 a f 5.45, 63 '64 K.G. f 5.20 a f 5.40. 60 62 K.G. f 4.90 a f 5.20. 59/59 K.G. f 4.65 a f 5.00. 56 57 K.G. f 4.30 a f 4.50. 53 55 K.G. f 3.60 a f 4.30. 50/52 K.G. f 3.50 a f 3.40. 45/49 K.G. f 3.20 a f 2.56.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10