AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 2 DECEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD .7 UAT/TE BEMtHTIN Verplichte arbitrage in Frankrijk. PARIJS, 2 December (Havas-A. N. P.) De Kamer heeft het wetsontwerp inzake ver plichte arbitrage in arbeidsgeschillen met 438 tegen 130 stemmen aangenomen. Vanavond 21 uur zal het debat over het wetsontwerp op de pers beginnen. Indisch vorst in Holland aangekomen. Uit de bewogen loopbaan van den Mangkoe Negoro. 'sGRAVENHAGE 2 December. Met den Genuatrein is hedenochtend in Den Haag aangekomen Z. H. Pangeran Ario Mankoe Negoro VII en zijn gezelschap, die in ver band met het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard naar Nederland zijn ge komen. Zijne hoogheid is vergezeld van zijn gema lin. Ratoe Timoer. zuster van den sultan van Djokjakarta, zijn dochter. Raden Adjeng Siti Noeroei Roesoemo Wardhani en zijn secreta ris den bekenden Javaanschen dichter Ra den Mas Noto Soeroto. De Mitropa stelde een geheele slaapwagon ter beschikking van dezen voornamen in- landschen vosrt en zijn gezelschap. Twee vrouwelijke en een mannelijke be dienden reizen in het gevolg van Z. H. mede. Dit is de eerste keer in de geschiedenis, dat een Javaansche zelfbestuurder naar Holland komt. Een redacteur van het A.N.P. had een ge sprek met Mangkoe Negoro, die in academisch Hollandsch met een volkomen accentloozen tongval spreekt. „Het was voor mij een heele verrassing, toen ik al vrij spoedig nadat de verloving van de prinses bekend was, in de Indische bladen las, dat ik als gedelegeerde naar de huwelijks feesten zou gaan", begon Zijne Hoogheid het gesprek. De zeereis is den prins uitstekend bevallen en zijn echtgenoote en dochter eveneens. De journalist vraagt hem naar herinnerin gen uit zijn jongelingsjaren, waarop de prins begint te lachen. Zijn geschiedenis is immers bekend genoeg, maar hij begrijpt, dat wij haar uit zijn mond nog wel eens wilden hoo- ren. Zijne hoogheid verhaalt, hoe hij als jonge man van huis wegliep, niet tevreden met de opvoeding, welke hij kreeg. Zijn oom, vorst Mangkoe Negoro de zesde, die den vader van den huidigen vorst opvolgde, wilde den onder- nemenden jongen niet op de H.B.S. laten stu- deeren. Heel Java trok de jongen rond en na veel ontberingen kreeg hij een baantje in be stuursdienst en later als translateur. Van zijn spaarpenningen vertrok hij in 1913 naar Hol land om college te gaan volgen in semie- tische talen in Leiden. In den oorlog bood de tienmalige Raden Mas Ario Soerio Soeparto zich als vrijwilliger bij het leger aan. Hij begon als gemeen soldaat en bracht het tot luitenant van de grenadiers. ,.Ja, ik heb nog wachtdiensten gedaan voor het Paleis Noordeinde, Het Huis ten Bosch en het paleis van de Koningin-Moeder. Nooit zal ik een kouden winternacht vergeten. Toen ik de wacht had aan den achterkant van het Paleis Noordeinde. Ik dacht, dat ik bevriezen zou. En weet u wat mijn dochter nu zoo aardig vindt? Dat zij straks de schildwacht huisjes zal zien waar haar vader op post heeft gestaan, zegt de prins en hij lacht er hartelijk om. In Mei 1915 is de Mangkoe Negoro, die door de abdicatie van zijn oom. den Mang- koenegoroschen troon ging bestijgen, naar Indië teruggekeerd, nadat Hare Majesteit de Koningin hem, den voormaligen schildwacht, audiëntie had verleend. De trein, die te negen uur in Den Haag ver wacht werd. had meer dan een half uur ver traging. Inmiddels hadden velen nieuwsgie rigen zich zoowel buiten den hoofdingang als op het perron opgesteld om de aankomst te zien In de gereserveerde wachtkamer waren ter verwelkoming o.m. aanwezig, de vertegen woordiger van H. M. de Koningin, majoor H. J. Phaff. alsmede de vertegenwoordiger van den minister van Koloniën, de heer J. Th. Petrus Blumberger, chef van het kabinet van den minister. Na de begroeting nam de prins en zijn fa milie in de gereedstaande auto, waarop een groengele vlag wapperde, plaats, om zich naar het kasteel Oud-Wassenaar te begeven. UITVAART FRANK LUNS AMSTERDAM, 2 Dec. Onder groote be langstelling is vandaag Frank Luns ten grave gedragen. In de St. Willebrordus buiten de veste aan den Amsteldijk droeg kapelaan dr. L. Kat met assistentie de plechtige requiemmis op. Ver volgens geschieddenop de R. K. begraafplaats „Buitenveldert" aan den Amstelveenschen weg de begrafenis. Hier hadden zich vele figuren en vertegen woordigers uit de kunstwereld verzameld. On der hen merkten wij op de heeren ir. J. M. van Hardeveld en Pierre Cuijpers namens de Algemeene Katholieke Kunstenaarsvereniging de heeren prof. dr. J. van Ebbenhorst Teng- bergen, F. G. Stibbe en H. D. van Dellen na mens het hoofdbestuur van het Nederlandsch Tooneelverbond. den heer H. van den Eeren- beemt en mej. Phemia Molkenboer, resp. voor zitter en secretaresse van den R.K. Kunst kring „De Violier". Het bestuur van de ver- eeniging voor den Effectenhandel was verte genwoordigd door de heeren mr. W. Cnoop Koopmans A. Jzn., mr. Arn. J. d'Ailly en B. Broeksma. terwijl ook mr. J. A. van Sonsbeeck oud-secretaris der vereeniging aanwezig was. Louis de Vries was voor den Hollandschen Schouwburg aanwezig. De R.K. Studenten vereniging „St. Thomas Aquinas" was verte genwoordigd door den praeses en den quaes tor. Voorts zagen wij den kunstschilder Joan Collette, den cusicus Willem Andriessen, den acteur Van Warmelo, Ben Albach, den consul van Italië, den heer Luigi Arduini, dr. L. G. Kortenhorst, secretaris van het R.K. Verbond van Werkgeversvakvereenigingen, mr. A. Hendrix, voorzitter van „Katholiek Amster dam" en de professoren A. H. M. J. van Rooy, J. A. Veraart en J. A. J. Barge en vele verdere vrienden van den overledene. Kapelaan dr L. Kat verrichtte de absoute en de beaarding. Nadat aan het open graf gebeden was voor den overledene, en de tal rijke bloemen rondom de groeve waren ge schikt, dankte prof. Huib Luns voor de vriend schap, welke zijn broer tijdens zijn leven mocht ervaren en voor de belangstelling, bij zijn overlijden en begrafenis bewezen. Een vredes-boodschap. Van den Wereldbond der Kerken. De Nederlandsche afdeeling van den We reldbond voor internationale vriendschap door de kerken heeft zich met een bood schap tot de gemeenten der 7 bij haar aan gesloten kerken gericht met het verzoek deze op den Oecumenischen Vredeszondag (8 Dec. a.s. van de kansels voor te lezen. In de op dezen Zondag volgende Vredes- week (6—13 Dec.) organiseert zij een krach tige propaganda voor doel en streven van de oecumenische beweging, waarvoor een boek je wordt verspreid, waarin doel en streven van den bond wordt uiteengezet. De Advent-Boodschap luidt: Het is de taak van de Kerk van Jezus Christus in deze zondige wereld te prediken het Koninkrijk Gods, het rijk van gerechtig heid en waarheid, van liefde en vrede. De tijden, waarin wij leven, geven jam merlijk de openbaring der tegenovergestelde krachten te zien. De fundamenten worden losgerukt, de band des vredes, die de volken der aarde moest vereenigen, rafelt uiteen, en de toekomst, waarin de oudtestamentische profeet de natiën haar zwaarden zag sme den tot ploegscharen en haar speren tot sikkelen, schijnt verder dan ooit! In deze beroering heeft de Kerk van Chris tus vast te staan als een stad boven op een berg. in deze duisternis heeft zij te verkon digen de deugden Desgenen, Die haar ge roepen heeft tot Zijn wonderbaar licht. Maar hoe zullen wij prediken het Konink rijk Gods, wanneer de levendwekkende krach ten van dat Koninkrijk zich niet in ons leven openbaren? En daarom kunnen wij niet an ders dan ons diep verootmoedigen voor het aangezicht van onzen God, dat wij, door ons ongeloof en onze ontrouw, mede schuldig staan aan de ellende, die de zonde over de aarde brengt. En toch willen wij niet versagen, maar prediken, dat de heerlijkheid des Heeren zich zal openbaren en dat al, wat leeft, het zal zien, omdat de mond des Heeren het heeft gesproken. Wij willen het uitspreken, dat de oorlog, in zijn tegenwoordigen vorm, de meest afschuwelijke openbaring der zon de is, en dat de wedloop der bewapening lijnrecht ingaat tegen alles, wat de profeet des ouden Verbonds in den naam des Heeren verkondigde. Wij willen, welke crisis de Vol kenbond ook te doorworstelen heeft, over het eenmaal aangevangen werk, hoe gebrekkig ook en vaak door zondige menschen in ge vaar gebracht, den zegen van den God der gerechtigheid en des vredes blijven vragen. Onder den indruk van de vele zegeningen, ons nog gebleven, dankbaar voor de blijd schap, aan het huis van Oranje en daar door aan gansch Nederland geschonken, bid den wij voor de volken, die lijden onder de rampen van oorlog en burgerkrijg, bidden wij voor de kerken, die den druk der wereld zoo zwaar gevoelen, bidden wij voor allen, die, op een verantwoordelijke plaats gesteld, hebben op te komen voor recht en gerech tigheid. Hoe zondig van hart en klein van moed wij zijn, wij willen ons met vernieuwde trouw stellen in den dienst van Hem, Wiens troon is in den hemel en Wiens oogen de wereld overzien. Onze Vader. Die in de hemelen zij t. Uw naam worde geheiligd. Uw Koninkrijk kome, Uw wil geschiede, gelijk in den hemel, alzoo ook op de aarde. Amen Het Centraal secretariaat der Oecume nische Beweging, Dr. J. C. Wissing te De Bilt, schrijft ons voorts* Wie hoorde of las niet van de oecumenische beweging, van Stockholm en Lav.sanne, van de grooten komende wereldconferenties? Desondanks weet menigeen het preciese niet en verwart het vreemde woord oecumenisch nog met „economisch". Aan deze onbekendheid en verwarring tracht de Nederlandsche afdeeling van den Wereld bond der kerken een einde te maken. Daar voor geeft zij een boekje uit van 64 blz. met 16 foto's onder den titel ,,De Oecumenische Be weging", dat in de a.s. Vredesweek (613 December) op groote schaal zal worden ver spreid. Zeer overzichtelijk laat het groei en arbeid der beweging zien. Na een korte in leiding zien wij hoe de aaneensluiting der Christenheid buiten de kerken nationaal en internationaal is begonnen. In het begin van deze eeuw gaat het naar de kerken over en ontstaan Wereldbond der kerken Stockholm- en Lausannebewegingen, de z.g.n. 3 takken der oecumenische beweging. Het boekje geeft aan de hand van aangeno men resoluties een indruk van hetgeen de Wereldbond beoogt, hoe hij pleit voor Vol kenbond, internationala recht, ontwapening rechten der minderheden, godsdienstvrijheid enz. Treffend is hierbij het beeld van den over de slagvelden weenenden Christus. Dan brengt het boekje de geheele boodschap van Stockholm gedeelten van de boodschappen van de conferentie van Lausanne en de be kende zendingsconferentie op de Olijfberg te Jeruzalem en voert ons heen naar de nieuwe groote conferenties. Onder den suggestieven titel: „Van Stock holm naar Oxford", „Van Lausanne naar Edinburg", van Jeruzalem naar Hanchow", wordt de beteekenis der gehouden en komende conferenties kort en duidelijk weergegeven. Het boekje eindigt met den blik te richten naar de wereldconferentie der Christelijke Jeugd die voor 1939 wordt voorbereid en be gint dit hoofdstuk met de woorden: „De Jeugd, die voor 1939 wordt voorbereid en begint dit hoofdstuk met de woorden: „De jeugd wil idealen, die de wereld opeischen, het jonge oog wil wijde vergezichten zien en de jeugdige ziel vraagt naar bezieling. Zij zoekt een Heer die op haar gansche leven beslag legt" Inderdaad, wie dit boekje leest, zal oecu menisch niet meer met economisch verwarren. Hij zal weten, dat in de Christelijke kerken een hoopvolle beweging groeiende is. Voor den ongelooflijk lagen prijs van 10 cents al mag ieder natuurlijk ten bate van het werk méér geven! zal het boekje in tal van platasen, waar de propaganda in de Vredesweek georganiseerd kon worden aan geboden. Provinciale Staten. (Vervolg van pag. 2). De heer Wit tem an (R.-K.) (Ged. Sta ten) zegt, dat hij, wat verhooging van de sa larissen van het provinciaal personeel be treft, geen enkele toezegging kan doen. Daar voor is de huidige financieele toestand te on zeker. Iets anders is het, wanneer het er op aan komt, incidenteele onbillijkheden weg te ruimen, Ged. Staten zijn daar voortdurend mee bezig; zij raadplegen daarvoor de perso neelsorganisaties. Omtrent de medezeggen schap hebben Ged. Staten zich nog geen vaststaande opinie gevormd, omdat zij te genstrijdige adviezen hebben ontvangen. Het is dar ook een moeilijke zaak. Spreker acht hei verstandig, eerst de resultaten eens af te wachten, die mep er elders in ons land mee bereikt heeft. De lieer Bomans (R.-K.) (Ged. Staten) verdedigt tegenover de heeren De Jong Schouwenburg en Dam het beleid van Ged. Staten ten aanzien van de leeningen, ook al wordt van zekere zijde gezegd, dat spreker van deze d ngen geen verstand heeft en dus eigenlijk niet achter deze tafel mocht zitten. (Gelach) Spr. verdedigt eveneens den economisch- technologischen dienst Ten aanzien van de werkverschaffing meent hij, dat de loo- nen voldoende zijn: die kunnen den toets der critiek doorstaan. Spreker dankt voor de hulde, die hem deswege gebracht is. Dat geeft hem moed, op dezen weg voort te gaan. Het verschaffen van werk aan hen, die ledig rondloopen, moet immers als een zegen wor den beschouwd. Hij bestrijdt den heer See- gers, wat de hulp aan IJmuiden betreft Ged. Staten hebben zich al vier maanden lang daarmee bezig gehouden. Dit „smarte- kind" rust in de veiliige en sterke armen van het rijk; dat is beter dan in de tengere ar men van de provincie, die niet anders kan doen, dan wat krachtvoer toevoeren. Uit Aalsmeer is nog geen noodkreet tot Ged. Staten doorgedrongen. De economisch-tech- nologische dienst is geen doodgeboren, maar een gezond kind, dat schreeuwt en leeft, maar waarvan moet worden afgewacht, hoe het zal opgroeien. De heer Mich els (S.D.A.P.) (Ged. Staten) verdedigt het beleid van Ged. Staten ten aan zien van de provinciale ziekenhuizen. De re sultaten moeten zelfs den voorzichtigsten financier tot tevredenheid stemmen. De prijs van de verpleging hangt af van de bezetting der ziekenhuizen. Spreker ziet ook het nut en de noodzakelijkheid van schoolartsendienst in, maar er kan op het oogenblik niet meer gedaan worden. Vele gemeentebesturen zijn onmachtig, in dezen iets te doen. Ged. Staten wijden er voortdurend hun aandacht aan. De zuigelingenzorg wordt zooveel mogelijk door c'e provincie gesteund, vooral op het platte land. De heer Kooiman (V.D.) (Ged. Staten) antwoordt aan Dr. Droog, dat in de provincie duizenden runderen op tuberculose worden onderzocht. De Vereeniging tot bestrijding der tuberculose onder het vee doet nuttig werk, ook onder den rook van Amsterdam en Haarlem. Hij vindt het echter jammer, dat uit Friesland zooveel ongemerkte koeien over de grens worden gebracht. Wat de behartiging van de belangen van den land- en tuinbouw betreft, ook te dien aanzien zijn Ged. Staten waakzaam. De zitting wordt te één uur geschorst tot kwart voor twee. Texelsche dijk houdt stand. (Zie eerst pag. 3) DEN BURG. 1 Dec. Omtrent den toestand van den dijk van den polder ,JDe Eendracht" op Texel vernemen wij dat de dijk niet is be zweken. doordat de storm gister avond in kracht afnam. Het water stond toen echter slechts onge veer 1 voet lager dan gistermorgen. Dat de dijk behouden is, is tevens een bewijs dat de genomen maatregelen doeltreffend wa ren, hetgeen zeker een succes is voor dege nen. die in de kritieke uren hieraan hebben gewerkt. Er zullen thans maatregelen getroffen moeten worden, daar anders de gehavende dijk bij den eerstvolgenden noord-wester zal bezwijken. Men is thans druk bezig met. het, stoppen van de gaten. Het water is inmid dels belangrijk gezakt. Het strand van Texel was gisteren onbe gaanbaar. RUSSISCH PROTEST TE ROME. MOSKOU, 2 December (Havas-A.N.P.) Het Russisch telegraaf agentschap bericht, dat de Italiaansche autoriteiten een onder zoek hebben ingesteld aan boord van de Rus sische schepen, welke Italiaansche havens aandeden, terwijl ten aanzien van de Rus sische zeelieden een systeem is ingesteld, dat hen benadeelt. De ambassadeur van de Sov jet-Unie te Rome heeft krachtig hiertegen geprotesteerd. Zeevisscherij krijgt steun. De minister van landbouw en visscherij heeft bepaald dat uit het landbouw-crisis- fonds door bemiddeling van de Ned. Visscherij Centrale tot ten hoogste een bedrag van f 100.000 steun zal worden verleend aan de reeders, onder de volgende voorwaarden: De steun zal slechts worden verleend aan reeders, die de door hen aangevoerde zee- visch en treilharing afleveren over een open baren afslag. Het aan een reeder toekomende steunbe drag wordt berekend naar het aantal vaar tuigen, waarmede hij werkelijk de zeevis scherij uitoefent en ten aanzien waarvan de centrale een uitvaartcertificaat voor de groote treilvisscherij heeft verstrekt. Voor de berekening van de steunbedragen worden de in aanmerking komende vaartui gen verdeeld in twee groepen. A: stoom- en motortreilers, en B: motortreilloggers, waar onder eveneens zijn begrepen motorschepen, welke voor wat betreft de lossingsvoorwaar- den en de arbeidsvoorwaarden van het scheepsvolk gelijkgesteld zijn met motortreil loggers. Het steunbedrag wordt tusschen genoem de groepen verdeeld in verhouding van de ge middelde percentages van hoeveelheid en waarde van de zeevisch en de treilharing, welke in de jaren 1934 en 1935 door alle tot één van beide groepen behoorende vaartuigen is aangevoerd. HEEMSTEDE VIJFTIG JAAR IN DIENST BIJ ééN FAMILIE Naar wij vernemen hoopt op 6 December a-s. mej. E. Omans. den dag te herdenken, waarop zij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de familie C. de Witte, thans te Heemstede woonachtig. Gedurende een menschenleven heeft zij het gezin haar beste krachten gegeven in de oude, goede beteekenis van het woord; zij heeft lief en leed gedeeld, had altijd de be langen der familie op het oog, nooit was haar iets te veel en zoo werd zij in .den loop dei- jaren één met het gezin, waarvan elk lid met dankbaarheid terugziet op hetgeen door haar werd en wordt gepresteerd. De herdenking heeft in besloten familie kring plaats. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 1 December: H. J. Viets enM. H. Finck. Bevallen: H. TillemansSchoonenberg, d.; J M. Schabbing—Verbaten, d. Overleden: A. ée Vries, 73 j., echtgen. van I Aukema. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Amsterdam IJM 58 820 manden f 3660. Beatrice IJM 118 210 manden f 2080 Clasine Luther IJM 59 495 manden f 2390 Bloemendaal IJM 71 430 manden f 2610 Neptunus IJM 87 145 manden f 1760 Protinus IJM 85 385 manden f 1720 Oentoeng IJM 131 110 manden f 1470 Azimuth IJM 195 440 manden f 1890 Dolfijn IJM 103 85 manden f 1460 Loggers: IJM 204 f 480; KW 91 f 530; KW 76 f 1570. Kotter: E 458 f 1170 MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G f 0.91-^f 0.73 Griet per 50 K.G. f 22—f 12 Tongen per K.G. f 0.92f 0.72 Groote schol per 50 K.G. f 20f 14 Middelschol per 50 K.G. f 18f 16 Zetschol per 50 K.G. f 27—f 17.50 Kleine schol per 50 K.G. f 24f 5.50 Schar per 50 K.G. f 11 50—f 4.70 Tongschar per 50 K.G. f 38f 28 Rog per 20 stuks f 15 Vleet per stuk f 1.70f 0.50 Kleine poon per 50 K.G. f 4.70f 3.60 Groote schelvisch per 50 K.G. f 25f 15 Middelschelvisch per 50 K.G. f 24f 14 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22 f 13.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14f 4.80 Kabeljauw per 125 K.G. f 48—f 26 Groote gullen per 50 K.G. f 12f 7 Kleine gullen per 50 K.G. f 8f 2 Wijting per 50 K.G. f 4.60—f 1.40 Makreel per 50 K.G. f 11.50—f 5 Heilbot per K.G. f 0.56—f 0.36 Leng per stuk f 2 60f 0.30 Koolvisch per stuk f 0.65f 0.11 Versche haring per kist f 6.20f 3.45 Groote hake per 125 K.G. f 70 Middel hake per 125 K.G f 64 Klein middel hake per 50 K.G. f 31f 25 Kleine hake per 50 K.G. f 19f 11 BURGERLIJKE STAND. Bevallen: W. M. Dekker—de Vries d.. van Wassenaerstraat 57, IJmuiden. J. de Heer Schouten, z., D. Hartoghdwarsstraat 12, IJmuiden; H. de Graaff—Spaan d., IJmuider- straatweg 98, IJmuiden; C. M. G. Dirkgreve- Truijens d., Anemonenstraat 8. Santpoort: C. Schaap—de Graaf d., Middenhavenstraat 48, IJmuiden; M. Stroethoff—Weggelaar d., Cremerlaan 67, Santpoort. Overleden: J. C. Brinkman, 58 jaren, we duwnaar van M. A. A. Pompe, Huygensstraat 28, IJmuiden; J. Galavazi, 61 jaren, echtge noot van A. M. E. Sudfeldt, Wijk aan Zeeër- weg 42. IJmuiden; K. Tol, 58 jaren, echtge noot van A. Jonge waard. Pr. Hendrikstraat 63, IJmuiden; C. van Tunen, 67 jaren, echt genoote van L. Castricum, Schulpweg 116, Vel- sen-N. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 December. Ondertrouwd 2 December: J. C. M. van Baarle en H. D. A. J. Stappers; D. Vroom en J. Berends; J. H. Westendorp en G. K. van Wilpe; H. C. Scheerder en W. Steffers; J. Eijlders en H. Zwan: H. J. van Werven en M. L. de Winter; G. Dekker en A. Zarandona; J. Leerdam en J. Katerberg. Getrouwd 2 December: W. van Groen en H. E. Stolk; D. F. Bierenbroodspot en A. Hufer; W. Kruijer en M. Versteeg; R. Duiker en A. H. Vermeer; A. J. de Nijs en S. Chr. van der Bent. Bevallen 1 December: C. E. RolDiesbergen, z.: S. G. de LaatFlorie. d.; J. M. W. van MilligenHuijbers, d.; P. J. Hoebende Graaf, z.; 2 December: J. J. van Elk—Vieselman, z. Overleden 30 November: L. Duitsch, 76 j., Slamatstraat; 1 December: J. A. van Loenen, 62 j., Oranjestraat; II. van Honschooten Adrichen, 66 j., Kamperlaan; H. F. Kiekens, 61 j., Bantamstraat; H. van den Berg, 50 j., Groote Houtstraat. VORIGE KOERS KOERS ?AN HEDEN pl.m 1.30 Dl m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATS1.EENINGEN BIN NENLAND. 100% 4 pCt. id 1933 n 4 pCt Nederl. Indië 100% - 3 pCt Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 net Duitschlandl930 20% (Youngleening) Youngieening (met ver- 23 227/8 23 T.TNGEN. Amsterd Bank 152»/4 Handel Mpij. Cert van f 250 169 176M4 Koloniale Bank 68% 65 673/4 68 Ned. Ind Handelsbank 138% Rotterd Bank INDUSTR. OND. RINNENL. 47% Alg. Kunstzilde Unie. 50% 48 443/4 v Berkels Patent 51 Vi Calvé Delft Cert 823/4 Ned. Ford ex 40 afst 246% Philips Gloeil.Gem.Bezit 266s/4 261% 261% 262% 260s/4 1567/, 154% 154% 154% TABAKKEN. Dell Batavia 233 232 Deli Maatschappij 295% 394 296 Senembah 2591/s 258 SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot - Scheepvaart Unie 90% 140 87% 85 83% 88% Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd 87 Maatschappij Nederland 81 80 8OV2 Holland—Amerika lijn 127% 1251/2 125% PETROLEUM. 4021/s 392% 393% 394 88V, 88 89 85% Shell Union 20% 19% 19% 19% 19% Continental Oil 28% Tidewater 15% 14% 14% 14% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 420 417 432 417% 117% Java Cultuur 170% 168 168 Ned. Ind Suiker Unie 137 138 Vorstenlanden 32 313/4 31% INDUSTR. OND. BUTTENL Intern Tel and Tel 95/4 9% 9% 9% Anaconda 37% 35% 35% 36 36% f3% 52 52^ 51% 51% Cities Service 2% 2% 55% U. S. Steel 57 U 553/4 553/4 57% Kennec Copper 44% 473/4 43% 431/4 Radio Corp 8% 8% RUBBERS. Amsterd Rubber 273% 268% 768% 683/4 Deli Bat. Rubber 164 Mi 163 203 Indische Rubber 176 - Kendeng Lemboe 203% - 203 203 Serbadjadi 129 1287/g '87/g 128 Rotterdam Tapanoell 69W* 683/4 Bandar Rubber 196% 175 1963/4 Preanger Rubber 82 81% Java Caoutch 137 149% Sumatra Rubber 237 238% AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 30% Wabash Railroad 2% 2% 2% .2% Union Pacific 98 - Chic Milwaukee 6 Missouri Kansas Texas 5% - MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. 173»/4 Redjane Lebong 212 212 Billiton n - - PROLONGATIE. - - 1%

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11