Behandeling van de begrooting e wij s ndréa *B Rotterdam's straten overstroomd. .WEERBERICHT Een Geschenk? Een BRIL! STIENS GIERSTR. 27 Qeeft'itfcek! ,andréa" "WOENSDAG 2 DECEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBESD 2 Abnormaal hoog springtij. Oude binnenstad onbegaanbaar. Nadat reeds Maandagochtend in de vroegte een zeer hoog tij het water in Rotterdam had doen oploopen over de kaden, zoodat verschillende brugkelders onder liepen, is Dinsdag middag het water nog hooger geko men. Hoewel verschillende firma's en particulieren die in de lager gelegen deelen van de binnen stad hun bedrijf of woning hebben, daarop hadden gerekend, heeft toch het bijzondere •hoogtij nog velen onaangenaam verrast. Het hoogste tij was om 18,20 uur. De schaal in de sluis aan de Vlasmarkt wees toen een hoogte van 3.46 meter. Maandagochtend was het water tot 3.28 Meter gestegen. Het normale tij is 1,70 Meter. Het abnormaal hooge tij heeft vrijwel het geheele gedeelte van de oude binnenstad rondom de oude havens onder water gezet. De Boompjes en de Oosterkade lie pen het eerst onder water. Over stroomd zijn de Leuvehaven, de NSeuwehaven, het Haringvliet, de Oude haven, de Gelderschekade. de Groote Markt, de Noord- en Zuidblaak. de Wolfshoek en een gedeelte van het Beursplein. Ook het Boerensteiger en Groenendaal liepen weer onder, ter wijl het water in alle zijstegen en -straten van de Hoogstraat doordrong. Het hooge water heeft het verkeer in de oude binnenstad volledig ge stremd. Bij de Oude Plantage was het water gestegen tot aan het uit einde van den weg, welke naar den Maaskant leidt. Tot voorbij het Kralingsche veer heeft het hooge water veel schade en ongerief veroor zaakt. De motorenfabriek van Deutz stond ge heel blank, evenals een nabijgelegen opzich terswoning. Bij het Kralingsche veer zelf waren tal van parlevinkers door het hooge water tegen den dijk gezet. De drijvende ponton van de reederij op de Lek stak enkele meters boven den dijk uit De Guyanofabriek was gedeeltelijk onder water ge'.oopen. De scheepswerven van Mark man en Vuyck hadden reeds Maandagochtend veel hinder van het water ondervonden. Al het losse hout dreef weg, zoodat de rivier als het water overdekt was met stutbouten en ander drijvend hout- Bij het Kralingsc.heveer was de rivier ge zwollen tot een watermassa, die van dijk tot dijk stond. Men moet een twintigtal jaren terug gaan om een dergelijken hoogen waterstand te vin den. Slechts enkele uren heeft ditmaal de hooge vloed ziin kracht doen gelden en wel van half vijf tot half zeven, toen verschillende straten en kaden in de omgeving van de Maas blank stonden. Bij het Haringvliet was de brug geopend voordat de hooge waterstand was aangevan gen. Het water bereikte daar in korten tijd zulk een hoogte dat het aanvankelijk niet meer gelukte de brug gesloten te krijgen, hetgeen uiteraard een stagnatie voor het verkeer beteekende. Ook op vele andere pun ten kon het verkeer geen doorgang vinden. Een drietal auto's die op de Oosterkade on danks het feit, dat deze als in een rivier was herschapen, wilden doorrijden bleven in het laagst gelegen gedeelte van die kade stil staan, om de eenvoudige reden dat de moto ren vrijwel in het water draaiden en daar door afsloegen. De inzittenden waren genoopt eenige uren in hun voertuig, dat de allures van een vaartuig had aangenomen, maar dat toch niet varen wilde, te blijven zitten. In de omgeving van het Maasstation had den enkele ondernemende mannen een primi tieven carrierdienst geopend waarmede zij aangekomen reizigers door het water naar veilige haven brachten, dan wel personen die van stad af naar het station wilden gaan, der- waart.' te vervoeren. Op enkele punten, o.a. op de Spaansche kade waren gaten in de bestrating geslagen. Een wielrijder die al fietsende door het water over de Spaansche kade ging geraakte in zulk een kuil en liep een nat pak op. doch kon be houden op het droge worden gebracht. De belangstelling van de zijde van het pu bliek was op verscheidene punten zoo groot, dat de politie tusschenbeide moest komen om de rij- en vaarwegen voor zoover nog be gaanbaar vrij te houden. Om zeven uur be gon het water geleidelijk te zakken en na 8 uur waren vrijwel alle straten weder ge heel droog. De Bilt voorspelt: Matigen tot kracht-igen Westelijken tot Zuidwestelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Af en toe regen. Aan vankelijk iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 770.1 m.M. te Toulouse. Laagste 730.8 m.M. te Hernösand. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind 2 December te 9.40 aan alle posten: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede". Depressie boven Engeland. Terwijl de depressie zich langzaam Oost waarts verwijdert, heeft zich een nog toene mend daalgebied boven Engeland gevormd, dat de hooge drukking in het Zuidwesten deed terugwijken. De luchtdrukverschillen zijn daardoor matiger geworden Op IJsland is de vorst tot bijna tien graden toegenomen. Ook in Scandinavië nam de vorst toe en valt nog sneeuw. Op de Britsche eilan den nam de wind af en werd het vooral in het Zuiden en Westen zachter. De bewolking is er weer toegenomen en er valt weer veel regen. Ook Frankrijk heeft bijna overal be trokken lucht met plaatselijk regen. Ir Duitschland valt bij krachtigen Westelijken wind regen in het Westen en sneeuw in het Oosten. De temperatuur daalde er tot dicht bij het vriespunt en in de bovenlucht werd het nog zachter. Hamburg meldde 33 graden vorst op 4800 meter. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 752 ml. Stand van gister 754 m.M. Neiging: achteruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 5.55 uur; n.m. 18.19 uur Strand berijdbaar van 11.0016.15 uur. ST. NICOLAASFEEST VAN „DE OOSTHOEK" Op Zondag 6 December houdt bovenge noemde vereeniging een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden in de zaal van Dreefzicht. St. Nicolaas komt met zijn knecht op be zoek. Het bestuur zal er voor zorg dragen, dat de kinderen een gezelligen middag hebben. AGENDA Heden: WOENSDAG 2 DECEMBER Stadsschouwburg: Ballet-Trudi Schoop met „Die blonde Marie", 8.15 uur. Wijkhuis Molenaerstraat: Bazar voor de Wijkverpleging, 2.30—5; 7—10 uur. Palace Filmac 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „De witte Engel" met Kay Francis. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De ellendigen" met Char les Laughton en Frederic March. 7 en 9.15 u. Luxor Sound Theater: „De Zwarte Kamer" met Boris Karloff. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Der Bettelstudent", met o.a. Johan Heesters, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 3 DECEMBER Stadsschouwburg: „Het Masker" met „Schip in nood", van J. B. Priestley, 8.15 uur. Palace Filmac 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Raadsvergadering, 8 uur. Bloemendaal: Raadsvergadering, J0 uur v.m. (Adv ingez Med.j DUINENRIJ TE OOSTVOORNE GEDEELTELIJK VERNIELD. OOSTVOORNE. 2 December. Gisteren is door den zwaren N.W. storm van de duinen nabij den Boulevard ter hoogte van den speeltuin „Vreewijk" een gedeelte van ruim 20 meter weggeslagen. Daar bij terugkomend hoog getij groote kans bestond op het inzakken en wegspoelen van een gedeelte van den boulevard is het gat in de duinenrij met zakken zand gedicht, zoodat het gevaar voor het oogenblik is gekeerd. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. Nieuwe aanwinsten. Rechtswetenschappen. Heering: Militia Christi. Mok: Arbeidsrecht. Van Waning: De zedelijke taak der politie. Huishoudkunde. Von Zwehl en Von Weizenbeck: Gezond heidsserie dieetkookboeken. 1. Dieet bij ziekten van maag en inge wanden. 2. Dieet bij ziekten van de lever en de gal blaas. 3. Dieet bij izekte van het hart en storin gen in den bloedsomloop. Letterkunde. Comyns Carr: Rad rags; essays of nate from Oxford. Greshoff: Critische vlugschriften. Maurois: Voltaire. Tielrooy: Fransche literatuur van onze da gen, 2 dln. De Vigny: Oeuvre poétique. Geschiedenis. Edelman: Vorming en ontvoogding van de Unie van Zuid-Afrika. Linklater: The lion and the unicorn or what. England has meant to Scotland. Marcu: De verdrijving der Joden uit Spanje. Engelsche romans. Linklater: God like them plian; short sto ries. Sinclair: The jungle. Wolfe: Of time and the river Fransche romans. Bibesco:: Princesse Egalité. Cahuet: Un Werther feminin; Lucile de Chateaubriand. OOK AAN TAFEL komtPomerol 1933 geheel tot zijn recht. Het volle, krachtige bouquet doet Pomerol 1935 een goed be- i geleider zijn van vleesch- en wildgang. Het dinetje thuis, met 'n glaasje wijn, is 't op 'n enkele uitzondering na, geheel verdwenen. Hoogstens met de feestdagen veroorlooft men zich nog zoo'n luxe. Dat f is nü niet meer noodig; uitgerekend, komt I 'n glas POMEROL 1933 op iets meer dan f tien cent,... en dat voor zoo'n wijn! Prijs ƒ0.85 p. flesch. Bij 12 fl. ƒ0.80 p. fl. Kantoor: KI. Houtstraat 57, telefoon 13676. WINKELS DOOR DE GEHEELE STAD. (Adv. Ingez. Med.) Provinciale Staten Voortzetting der algemeene beschouwingen. Dezer dagen maakten wij melding van de benoeming van den heer W. A. Stark tot bur gemeester van Dwingelo. De heer Stark was werkzaam ter gemeentesecretarie te Ben- nebroek. (Zitting van Woensdagmorgen). Hedenmorgen half tien werden de alge meene beschouwingen over de provinciale begrooting voor 1937 voortgezet. De heer Hoogland (S.D.A.P.) brengt de medezeggenschap voor het Provinciaal per soneel ter sprake. Hij acht dit van veel be- teekenis, daarom vraagt hij aan Ged. Staten deze zaak met spoed aanhangig te maken en zoo gauw mogelijk met hun prae-advies te komen. Hij vraagt meer scholen voor zwak zinnige kinderen in Noord-Holland, in den _;eest zooals er een in Den Helder bestaat. Veel kosten zal dit niet vergen, want er staan in de provincie vele schoolgebouwen leeg. De provincie behoeft eigenlijk alleen maar voor de exploitatiekosten te zorgen, want de salarissen worden door het rijk betaald. Ook bepleit hij bevordering van het instellen van schoolartsendiensten, want hij acht het ge- wenscht, een ondei'zoek naar de ondervoeding in te stellen, vooral op het platteland. Daar voor is ook daar een goed geoutilleerde school- artseiidienst noodig. De heer Vlekke (N.S.B.) zegt, dat de Statenvergadering van Dinsdag j.l. een mooie propaganda voor de nationaal-socialistische gedachte is geweest. Alle partijen spanden samen, om tegen de N.S.B. onvriendelijk te wezen. Men noemde haar afgevaardigden politieke analphabeten; een ander noemde ze maagdelijk. De N.S.B. is echter niet bang om onder de politieke controle te komen. Hoe kan het bestaan, zegt spreker, dat een com munist zich durft op te werpen als bescher mer van de democratie? Het Nederlandsche volk zal daar vreemd van hebben opgehoord. De N.S.B. heeft geen .reden om tevreden te zijn over het politieke bestel in Nederland: het volk roept met uitgestrekte armen om redding; die is in het huidige bestel niet te verwachten, want het is een stelsel van on macht. Alles moet anders worden. Als een huis kraakt en scheurt, dan baat het niet, om het nog wat met cement te bestrijken. Het zal toch instorten. Daarom is het beter, het bij tijds af te breken en er een nieuw gebouw voor in de plaats te zetten met een beter fundament. Daarvoor wil de N.S.B. zorgen; de N.S.B. wil aan het Nederlandsche volk een nieuw vaderland geven. De heer Vermeulen (A.R.) is van oor deel, dat de heer De Rijke blijkbaar nog niet weet wat er in de politieke stroomingen ge beurt. Er bestaat geen volksfront van alle partijen tegen de N.SJ3. Wanneer de N.S.B, de handen opheft en aan alle andere partijen den oorlog verklaart, dan moet zij er niet vreemd van opkijken, als die andere partijen op hun hoede zijn en zich zoo goed mogelijk verweren. Spreker acht het onmogelijk, dat de Christelijke partijen samenwerken met de N.S.B., die er zulke onaanvaardbare beginselen op na houdt en die op een anti-Christelijk standpunt staat. De heer Kuiper (R.K.) bestrijdt eveneens de N.S.B., wier beginselen volgens hem op zie kelijke fantasie en onwaarachtigheid berus ten. Het Nederlandsche volk staat gelukkir niet voor de keus tusschen communisme en nationaal-socialisme, tenminste het R.K. ge deelte van de bevolking niet. De Roomsch- Katholieken zullen nimmer met het heiden- sche communisme en liet even heidensche nationaal-socialisme wat te doen willen heb ben. Spreker bestrijdt de bewering van den heer De Rijke, dat er iii Nedeland een volks front geboren zou zijn. Eveneens critiseert de heer Kuiper de propaganda-methode van de N.S.B. Wanneer iemand ook maar eenig onderscheidingsvermogen bezit, dan moest hij zich schamen om met een dergelijke propa- ganda-methode te voorschijn te komen, dat blijkt uit de elf beloften („toevallig elf', zegt spreker waarmee de N.S.B. bij de Statenver kiezingen ten strijde is getrokken. Spreker noemt de N.S.B. niet alleen gevaarlijk, maar ook totaal overbodig De heer D e Rij k e (NS.B.)„Hou zee!" (Ge lach.). t De heer Ass c her (V3.),,Neen, niet hou zee. maar in zee!" fGelach) De heer Kuiper vraagt, wat den econo misch-technologischen dienst, betreft, contact te zoeken met de landbouworganisaties en met den landbouwvoorlichtingsdienst. Ook vraagt hij met klem, alles to doen, om zoo krachtij mogelijk de werkloosheid te bestrijden en den nood daarvan te lenigen. De heer De Bruin (N. S. B.) ziet het nut van den economisch-technologischen dienst niet in; spreker noemt dit een doodgeboren kindje. Hij verwijt aan de Statenleden, die de N. S. B. zoo fel hebben aangevallen, ij delheid en zelfgenoegzaamheid. De Statenleden ont kennen. dat het Nederlandsche volk voor de keus tusschen het communisme en nationaal- socialisme staat, maar zij merken niet, dat het Nederlandsche volk tot die keus gedreven wordt. De democratie heeft in Rusland den akker voor het communisme toebereid. De communisten zullen in ons land de revolutie ■iet ontketenen; dat zal volgens spreker de 'emocratie doen. De Nederlandsche conimu- iste-n kennen maar één vijand en dat Is de N. S. B.; spreker is daar trotsch op. Alles wat hier gebeurt is koren op den molen van Rus land. De N. S. B. is ook tegen de partijen. Daarom zal zij onoit met de partijen samen- werkin. De heer Thomassen (S.D.A.P. bepleit steeds grootere zorg voor de jeugdige werk- loozen. De heer Dam (A. A.) vraagt aan Ged. Sta ten een overzicht te willen geven van de nog loopende borgtochten der provincie. De heer Romme (R.K.) keurt het af, dat de heer De Bruin den economisch-technologi schen dienst een doodgeboren kind beeft ge noemd. Die dienst werkt pas acht maanden. Men moet eerst de resultaten eens afwachten, alvorens een oordeel te vellen. Gedeputeerden antwoorden. De heer Polak (S.D.A.P.) (Ged. Staten) aobt het voor Ged. Staten moeilijk, debatten te voeren, nu die bijna hoofdzakelijk over an dere dingen hebben geloopen, dan over de be grooting zelf. Ged. Staten zullen dan ook aan deze algemeene -beschouwingen niet deelne men, omdat zij gebonden zijn aan een zekere reserve die zij ook nu niet wenschen te ver breken. Spreker zal zich alleen tot de begroo ting bepalen en dankt voor de hulde, die aan Ged. Staten voor hun beleid is gebracht. Er is weinig critiek geleverd en dat is ook te begrij pen, omdat de financieele toestand der pro vincie gunstig is. Ten opzichte van den belas tingdruk maakt Noord-Holland, vergeleken met andere provincies een goed figuur. Jaar op jaar is er een batig saldo; spreker meent dus, dat niet van een verkeerd beleid gespro ken kan worden. Ged. Staten zijn dan ook voornemens, op den ingeslagen weg voort te gaan. Er moet gewaakt worden voor een be hoorlijke reserve, die dienst moet doen als een appeltje voor den dorst. Gelukkig heeft de provincie niet te worstelen met groote finan cieele moeilijkheden. Ged. Staten hebben het hoofd weten te bieden aan de moeilijkheden, die in de huidige omstandigheden te voor schijn zijn gekomen. Deze .begroeting is opge maakt lang voordat de monetaire gebeurte nissen plaats hadden. Er zit niets anders op, dan den gedevalueerden gul-den te ontvangen en den gedevalueerden gulden uit te geven. Het is met geen mogelijkheid te zeggen welken invloed de devaluatie op het toevloeien van de middelen zal hebben. Vermindering van uit gaven zal in geen geval het gevolg er van zijn. Veeleer kan een verhooging daarvan verwacht worden. Ged. Staten gelooven, met deze be- grooting in 1937 te kunnen werken; mochten er zich echter groote veranderingen voordoen, dan zullen Ged. Staten aan de Prov. Staten een su-ppletoire begrooting ter vaststelling aan bieden. Wanneer de middelen niet ruimer toe vloeien, kan van belastingverlaging geen sprake zijn. Daarvoor zijn de vooruitzichten te onzeker, Ged. Staten gooien geen cent over -den balk. Zij voldoen aan den eisch, dat. de grootste zui- ingheid moet worden betracht; er zal geen enkele onnoodige uitgaaf worden gedaan. Wanneer de opcenten met een paar procen ten verlaagd zouden worden, dan vreest spre ker, dat het voordeelig saldo zal gaan interen en dat wil spreker zoo lang mogelijk voor komen. Spreker zegt toe, dat Ged. Staten een zuinig beheer ook in de toekomst zullen blij ven voeren. De daling van de opbrengst der vermogensbelasting is tot stilstand gekomen, Zoodra de lijn zich weer naar boven beweegt, zullen Ged. Staten de eersten zijn om met voorstellen tot belastingverlaging te komen. In 1937 kan dat niet verwacht worden. Spreker komt op tegen de bewering van den heer De Rijke, dat niet Ged. Staten regeeren, maar de ambtenaren, waarvoor niemand verantwoor ding schuldig is. Volgens den heer De Rijke heeft een enkel lid verstand van de zaken; de rest zou niets beteeken-en. Tegen een derge lijke voorstelling van zaken protesteert spre ker. Ged. Staten zullen goede critiek beant woorden en vragen er zelfs om. Maar wanneer de afgevaardigden der N. S. B. durven zeggen: „het stelletje heeren, dat daar zit, is niet voor zijn taak berekend, dan past volgens spreker slechts één antwoord; een antwoord dat in Amsterdam altijd gegeven wordt, namelijk: ,-dat nemen we niet!" STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM. Statistiek van bezoek en uitleening over November 1936 (1935). I. Prinsenhof. Bezoek aan de leeszaal door 2267 personen (v. j. 2368) t. w. 2036 mannen en 231 vrou wen. Bezoek aan de krantenzaal door 5807 per sonen (v. j. 5816) t.w. 5406 mannen en 401 vrouwen. Totaal bezoek aan lees- en krantenzaal door 8074 personen (v. j. 8184) t.w. 7442 man nen en 632 vrouwen. Uitgeleend werden 7422 boeken (v. j. 8172). n. Filiaal „Huis te Zaanen". Bezoek aan de leeszaal door 1036 personen (v. j. 1062) t.w. 848 mannen en 188 vrouwen. Uitgeleend werden 2154 boeken (v. j. 2088). m. Hoofdbibliotheek en filiaal werden te zamen bezocht door 9110 personen, (v. j. 9246) t.w. 8290 mannen en 820 vrouwen. In het geheel werden uitgeleend 9576 boe ken (v. j. 10260). Boekhandel VAN CITTERT heeft de nieuwste boeken voorhanden. SPEKSTRAAT 14 TELEF. 10839. (Adv. Ingez. Med.) De werkloosheidslasten. Verdeeling tusschen rijk en gemeenten. Beteekenls voor Haarlem. De regeering heeft den laats ten tijd eenige keeren wijziging gebracht in de verdeeling van de werkloosheidslasten tusschen rijk en ge meenten voor 1937. Eerst was aangekondigd, dat in plaats van de thans bestaande rege ling de uitkeeringen aan de gemeenten in 1937 gebaseerd zouden worden op de uitgaven voor werkloosheid in het 2e halfjaar van 1935 en het le halfjaar van 1936. Dat zou voor vele gemeenten ook voor Haarlem een verslechtering beteekend hebben. Deze aan kondiging van de regeering is evenwel zoo laat gekomen, dat er vrijwel geen enkele ge meente is die met die aanschrijving rekening gehouden heeft bij het opmaken van de ont- werp-begrooting voor 1937. Intusschen zijn van de zijde der gemeenten bezwaren in Den Haag tot uiting gekomen. Dit heeft tengevolge gehad, dat de regeering nu bepaald heeft, dat als grondslag genomen zal worden de uit gaven in 1937. Daarmede is dus feitelijk weer de bestaande toestand hersteld, waardoor de gemeentebesturen de begrootingen op dit punt ongewijzigd kunnen laten. b uw goeden smaak en koopt uw geschenken bij keuze prijs groote houtstr. 163 - tel. 12393 (Adv. Ingez. Med.) Jim Mollison heeft pech. Te Kimberley aangekomen. BROKEN HILL, 2 December. (Reuter-A.N.P.) Jimm Mollison is op zijn vlucht naar Kaap stad te 3.10 G.M.T. van Broken Hill gestart. KIMBERLEY, 2 December (Reuter-A.N.P.) Hedenochtenr 11,50 uur plaatselijke tijd is Jim Mollison op zijn vlucht naar Kaapstad te Kimberley; aangekomen. Hij zal hiereenigen tijd moeten blijven we gens een defect aan zijn motor. I /eutEP/1 LTJLSNjCENS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleans p. 30 Lizard Nictheroy, 28 v. Rott. te Vancouver. Breedijk, 29 v. N.-Orleans n. Rott Lochka trine, Vancouver n. Rott. 30 van Glasgow Rotterdam, New-York n. Rott. l (v.m.) voor- gaats Nieuwe Waterweg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 1 te Antwerpen. Algorab, 1 v. Hamburg n. Z.-Afrika. Springfontein (uitr.) 1 v. Mombassa. Boschfontein (thuisr.) 1 te Dakar. TEGEN TOEKENNING VAN DEN NOBEL PRIJS AAN OSSIETZKY. De „Berliner Boersenzeitung" publiceert een verklaring van eenige bloedverwanten van Alfred Nobel, waarin deze zeggen, dat zij de toekenning van den Nobelprijs voor den vrede aan Ossietzky ten strengste afkeuren en dat deze beslissing in strijd is met de bedoelingen van den stichter. HOLAND—AUSTRALIë LIJN. Alhena (uitr.) 29 v. Cutch Mandvi. Aagtekerk (uitr.) l v. Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 30 v. Hamburg n. Rott. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 30 v. Vlaardingen te Bagnoli. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, Hamb. n. Rott. 30 v. Cuxhaven. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hermes, 1 van Stamboul te Bourgas. Bodegraven, Chili n. Amst 1 op 190 mijl N.W. van Flores. Pluto, 1 van Aarhuus naar Stettin. Hebe, 30 v. Amst te Kopenhagen. Berenice, 30 v. Lissabon n. Oporto. Hermes, 30 v. Stamboul n. Bourgas. Mars, 30 v. Fiume n. Bari. Perseus, 30 v. Vigo te Oporto. Tiberius, 30 v. Chanak Kalessi te Piraeus. Trajanus, 30 v. Cadix n. Lissabon. Flora, 30 v. W.-Indië te New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi (thuisreis) p. 30 Perim. Sitoebondo, 1 v. Rott. te Batavia. Djambi (thuisr.) 1 (2.30 n.m.) van Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 1 van Rott. n. Hamburg. Aldabi (uitr.) 30 (8.2 v.m.) 50 mijl Z.W. v. Niton. Alwaki (thuisr.) 30 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Eurymedon, Batavia n. Amst. 30 v. Singa pore. Rhesus, Liverpool n. Java 30 van Singapore. Memnon, Japan n. Rott. 29 v. Shanghai. Radnorshire, Dairen n. Rott. 30 v. Ohefoo. Bennevis, Kohsichang n. Rott. 1 v. Gibraltar. Alcinous, Batavia n. Amst. 29 te Havre. City of Derby, Japan n. Rott. 1 te Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis (thuisr.) 1 te Suez. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 1 te Genua. Poelau Tello. 30 v. Amst n. Hamburg. Poelau Roebia (thuisr.) 30 v. Sabang. Enggano, 29 v. Macassar n. Batavia. Tarakam (uitr.) p. 30 Ouessant.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2