Aèo \loorsche tanker op Zuiderstrekdam geloopen. Nieuwe Uitgaven KORTEN TIJD 20KORTING TH. WITKAMP Muziekonderwijzers Waar zoek ik Kamers met Pension? KENNEMER PENEION- HOUDERSBOND HOGENBIJL NET MEISJE PRIMA BOEKHOUDER VOENSDAG 2 DECEMBER 1936 H 'A AEEE M'S DAGBEAC 13 Het schip aan den achtersteven beschadigd. De haven van IJmuiden is den laatsten tijd wel door de pers ge gaan. Pas was zij getuige van twee droevige scheepsrampen of de N.W.- storm, die gisteravond vrij plotseling opstak, heeft wederom de kustwacht tot verhoogde activiteit gedwongen en de sleepbooten van Bureau Wijs muller, waarvan een bij de ramp van den logger SCH 68 een groote rol speelde, voor een moeilijke taak ge steld. Want omstreeks half zeven is het 9000 ton metende Noorsche mo tortankschip O. A. Knudsen van de reederij Knudsen te Haugesund op den Zuiderstrekdam geloopen. De O. A. Knudsen was van Amsterdam ge- ;omen, waar het vaartuig een lading olie ïad ingenomen voor Aruba. Ondanks den levigen storm, die tal van schepen nood- aakte, binnen de sluizen vast te maken, was Ie O. A. Knudsen door de sluizen geschut, >m naar zee te gaan. Dit avontuur is den kapitein slecht beko- nen. Tegen 5 uur gisteravond was het groote aartuig nabij de pieren. De kapitein heeft, net de kokende zee voor zich, vermoedelijk er elfder ure ingezien, dat het binnen de lieren veiliger was dan daarbuiten. De loods jas reeds afgezet, doch terugkeeren betee- :ende, opnieuw verzoeken om een loods, die .an ook spoedig weer aan boord was. Het zwaaien zoo nabij de pieren was lang een gemakkelijk werk De kapitein slaagde r niet in, het schip behoorlijk rond te krij- en. Zoodra bleek, dat sleepboothulp wel oodig zou zijn voeren de sleepbooten Hector, festor en Stentor naar buiten. De kapitein leende echter het zonder assistentie der leepbooten af te kunnen. Maar nadat het schip gedurende eenigen ijd gevaarlijk in de nabijheid van de Zui- erpier en het binnenstrand had gemanoeu- reerd, is den kapitein wel gebleken, dat hij et alleen niet zou klaren, om welke reden ij met Bureau Wijsmuller een accoord laakte. Het was toen echter al te laat. Hoe e sleepbooten ook trokken, zij konden het roote vaartuig niet meester worden en te en half zeven liep de O. A. Knudsen met et achterschip op den Zuiderstrekdam met en voorsteven naar het Noorden, dus dwars i de buitenhaven. Later kwam de kop land- aarts om, waarna het vaartuig bijna even wijdig met den strekdam kwam te liggen. Het roer gebroken. Het was wel te denken, dat het hevige lampen van het achterschip op de steenen an den strekdam niet zonder gevolgen zou lijven, Het schip had nog niet lang vastge- iten, of het roer brak af. Voorts liepen de aide schroeven vast, zoodat de motoren niet ïeer konden draaien. De kans, dat het schip dezen nacht vlot- esleept zou kunnen worden, achtte men rij gering, het water is weliswaar 'hoog op- ekomen, maar het was vallende toen de O. Knudsen vastliep. De directie van Bureau Wijsmuller heeft e sleepboot Utrecht van den Helder ont- oden. Deze zou hedenmorgen in IJmuiden erwacht kunnen worden. Tijdens de manoeuvres der sleepbooten as het verkeer door het Zuider toeleidings- anaal gestremd, zoowel voor binnenkomen- e als voor uitgaande schepen. De Neeltje Jacoba is nog naar het schip evaren. Haar hulp was echter niet noodig, aar voor de opvarenden niet het minste ge- aar bestaat. Het schip vlot gesleept. Men meldt ons later: In plaats van veilig en „ongedeerd" in de Binnenhaven, wellicht weer klaar om de reis naar Aruba voort te zetten, ligt het tank m.s. O. A. Knudsen thans in de Buitenhaven met een defecte stuurmachine, een gebroken roer en zware bodemschade. Alles tengevolge van het feit, dat de kapitein gistermiddag niet deed als zijn collega's, van een tiental andere zeescheepn binnen blijven tot de storm was geluwd. De kapitein wilde echter de elementen trot- eren en dat is hem slecht bekomen. Zooals gemeld, liep de O. A. Knudsen gis- ravond omstreeks half zeven op den Zuider- rekdam. Aanvankelijk waren alleen de Hec- r, de Nestor en de Stentor beschikbaar. Hedennacht te 1 uur kwam ook de Utrecht tn den Helder die om twee uur een tros op i 0. A, Knudsen had staan. Met het opkomen m den vloed begonnen de vier blauwpijpers urne capaciteiten te ontplooien en met hun- PROGRAMMA VOOR DECEMBER DER HUISVROUWEN VER. Voor de afd. Haarlem van de Ned. Ver. van luisvrouwen houdt Mevr. W. Wijnaendts tanckenDyserinck uit den Haag op Maan dagmiddag 14 December een lezing over Vrou wenarbeid, vrouwenbeweging, kleeding van letsy Perk af, onder den titel: „Hoe het loeide". De lezing wordt gehouden in de tuinzaal an het Gem. Concertgebouw en begint om ialf drie. Op Dinsdag 22 December, des middags 2 lur. wordt door deze vereeniging in den Stadsschouwburg een Kerstmiddag georga- liseerd. De presidente. Mevr. C. J. Cohen 'ervaert-Koch, zal een toespraak houden, lej. Toos Hoog uit Den Haag zal verschillen- e gedichten, 17de eeuwsche en moderne, oordragen. Het orkestje van de Huisvrou- wenvereeniging onder leiding van Mevr. Rie an Eden, en het koortje o. 1. v. Mevr. Sy- randi-Halberstadt (aan den vleugel Mej. 'eves) verleenen medewerking, Op Dinsdag 29 December maakt de afdee- een autotocht naar den Haag, teneinde Ie versieringen te bezichtigen. VAN EEN RIJDENDE VRACHTAUTO GESPRONGEN. Gistermiddag om ongeveer kwart voor drie vilde de 54-jarige heer M., wonende in de pmorstraat, op den hoek van die straat en 'en Overtonweg, van een nog rijdende vracht 'Uto springen, om zich naar huis te begeven, üj kwam bij deze gevaarlijke manoeuvre tor te vallen en brak zijn linker-enkel. Ha door leden van den Ongevallendienst 'erbonden te zijn. werd de heer M. per zie kenauto naar het St. Elisabethsgasthuis over bracht. ne honderden paardekrachten trokken ze wat ze trekken konden, daartoe aangezet door het „no cure no pay", d.w.z. niets als het niet lukt, alles (ten minste een goede belooning) als het wel lukte. En het lukte. Tegen zes uur slaagden de sleepbooten er in de O. A. Knudsen vlot te krijgen. Het vrij ernstig beschadigde schip kreeg een plaatsje nabij het fort. De reparatie zal in Rotterdam geschieden, waarheen de O .A. Knudsen zoo spoedig mo gelijk gesleept zal worden. Wie het schip der waarts zal sleepen is nog niet bekend. De sleepboot Utrecht is inmiddels naar haar station in Den Helder weergekeerd. IJmuidensche botter vergaan. De opvarenden gered. De snurrevaad-botter „Trukojo" IJm. 201, van den heer O. Emmelot, die j.l. Vrijdag was uitgevaren, om bij Borkum te gaan visschen is Maandagnacht tij dens hevigen storm bij Norderney op een rif geloopen. Op de noodseinen is van Norderney de motorreddingboot „Bremen" uit gevaren, die er ondanks de moeilijke omstandigheden in slaagde, de vier opvarenden te redden. Dit zijn de IJmuidenaren: R. A. J. Emmelot, een zoon van den eigenaar, Cornelis Dek ker, p. Klots en J. Kremer. Het scheepje is zeer waarschijnlijk verloren. De heer Emmelot had den botter ongeveer anderhalf jaar geleden in de vaart gebracht, gedurende welken tijd het scheepje herhaaldelijk in den storm is geweest. Niet lang geleden, is de „Trukojo" tijdens stormweer door een Deensehen kotter in Grims by binnen gesleept. WINKELIERS VEREENIGING „FLORES" FLORESSTRAAT In verband met het St. Nicolaasfeest houdt bovengenoemde vereeniging een winkelweek. Voor elk besteed bedrag van f 0.25 wordt een bon verstrekt. De 50e, 100e en zoo vervolgens elke 50e bon welke bij het secretariaat inge leverd wordt, geeft recht op een prijs. Ter opluistering zullen door de muziekver- eeniging „Tempo" Woensdag-, Donderdag en Vrijdagavond a.s. van 7.30 tot 9.30 uur mu zikale ommegangen g/maakt worden door de Floresstraat en omliggende straten. MUZIEK. Intern. Orde van Goede Tempelieren. Van den Dinsdag in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw gehouden Pro- paganda-avond der I.O.G.T. vormden de mu zikale bijdragen eigenlijk slechts de omlijs ting van de door den heer T. Vleeming uit gesproken rede, die tot onderwerp had: „En de alcoholduivel slaapt niet". De heer Vleeming, die als voorzitter van de Nederlandsche af- deeling der I.O.G.T. en meer nog als direc teur van het Consultatiebureau voor Drank zuchtigen te Rotterdam de funeste werking van het alcoholmisbruik van nabij kent, hield een vlammend en met groote welsprekendheid voorgedragen betoog, waaruit we het volgende kunnen memoreeren: „Het gebruik van alcohol was reeds in de hooge oudheid aan de Chineezen. later ook aan de oude Egyptenaren bekend. Toen echter werd uitsluitend het op natuurlijke wijze ont stane gistingsproduct van vruchtensap of, wat het later bekend geworden bier betreft, van gerstemout gebruikt. Het wezen der gisting werd pas in de 17de eeuw door Leeuwenhoek, den uitvin der van het microscoop, ontdekt. In diezelfde eeuw is de distillatie ontdekt, die een hooger alcoholgehalte mogelijk maakte; de natuur lijke gisting veroorlooft slechts 15% als maximum, daar dan de organismen, die haar veroorzaken, sterven. En van dien tijd dateert de popularisatie en het misbruik dat daarvan het gevolg was. Geruimen tijd is de alcohol zelfs van den kansel af aanbevolen als surro gaat van voedsel, als verweermiddel tegen kou enz. Voor 50 jaar waarschuwde men er tegen: jenever veroorzaakte leverschrompeling, bier leververgrooting, beiden veroorzaakten een zwerende maag. Dit alles is overdreven. Maar nauwkeurige proeven hebben den verderfelij- ken invloed op het zenuwstel bewezen. De to lerantie is verschillend, maar de alcohol is en blijft een duivel, waarvoor men steeds op zijn hoede moet zijn. De openbare dronkenschap is de laatste jaren verminderd in 1930 te Rotterdam 1645, vijf jaren later 818 gevallen), maar dat is een gevolg van de crisisomstan digheden. Toch wordt ook nu nog 125 millioen gulden jaarlijks in ons land aan alcohol be steed.. In 4 jaren tijds werden 1000 alcohol patiënten opgenomen; 300 belandden in de gevangenissen; er werden 600 processen ge voerd met alcohol als oorzaak, die tezamen 225 jaren gevangenisstraf meebrachten. De duivel slaapt nog niet. Men bescherme zijn kinderen, niet alleen door woorden, maar ook door het voorbeeld van onthouding." De muzikale voordrachten bestonden uit solostukken voor cello met klavierbegeleiding en zangstukken voor mannenkoor. De dames Hendrica en Catharina Hessels speelden eerst een Sonate van Handel, vervolgens een Alle gretto en een Rondo van Mozart, waarvan het eerste naar de Finale van het Clarinettrio, het tweede naar het bekende Rondo in D voor piano alleen bewerkt was, en een Rondo van Trickier, later nog stukken van Vandrini en Hugo Becker. Het samenspel was natuurlijk uitstekend, het spel der celliste hebben we echter, wat de zuiverheid der intonaties be treft, wel eens gelukkiger gehoord. De toon- ontwikkeling was ook nu dikwijls zeer mooi. Het mannenkoor Johez zong meerdere num mers; ik kon daarvan een „Kantode Ligo" (Esperanto) en „Le Rossignol" van Gretry (niet Mozart, zooals in 't programma stond) hooren. De zuiverheid was verre van volmaakt, ook de vele portamenti waren niet te prijzen. Later hoorde ik nog een als compositie opge wekt maar weinig oorspronkelijk .Morgenlied je" van Gerharz en „Wanderschaft." van •Zóllner, die verdienstelijk vertolkt werden. K. DE JONG. Haarlem's Muziek-Instituut. In verband met de a.s. opvoering van Mclière's „Burger-edelman" onder de aus piciën van Haarlem's Muziek-instituut, heeft de heer F. Primo, leeraar in tooneel- en voor drachtkunst, in een paar lezingen voor leer lingen en belangstellenden, de aandacht ge vestigd op het werk van Molière en op de periode waarin het is ontstaan. De eerste avond was gewijd aan een algemeen overzicht van het klassieke drama der 17e eeuw in Frankrijk. Spr. zette in een uitvoerig betoog uiteen wat men onder het klassieke drama verstaat en hoe het is ontstaan. Hij schetste de politieke, sociale en economische situatie van Frankrijk bij het aanvaarden der regeeringsmacht door Lodewijk XIV, sprak over de Stichting van de Académie francaise en het groote aandeel dat de Zonnekoning heeft gehad in den alzijdigen opbloei van het economisch, industrieel, geestelijk en artistiek leven in het 17e eeuwsche Frankrijk. Hij ves tigde de aandacht op het werk van Corneille en op de twisten die ontstonden na.v. de succesvoorstelling van diens „Le Cid" in den jare 1636, om vervolgens te wijzen op het klassieke tragedies van Racine en zijn tijd- genooten. Nadat een en ander was verteld uit het leven van den comedie-dichter Mo lière, gaf spr. een overzicht van diens oeuvre om tenslotte te wijzen op de groote verschillen tusschen het werk van Molière en dat van zijn voorgangers en tijdgenooten. Molière was de geniale auteur die stond te midden van het leven van zijn eigen tijd, in tegenstelling tot de vele anderen die nog leefden in de ideo logie der Renaissance, die berustte op het na streven van een harmonie van lichaam en ziel. Molière, integendeel, zag de wereld en het leven om hem heen en vond overal tegen stellingen. Hij was vóór alles in zijn werken de eeuwige zoeker naar waarheid, die er naar streeft menschen te schilderen zooals hij ze rondom zich zag en dagelijks meemaakte. Hij teekende ze naar het levende model en heeft nergens geprobeerd ze mooier of leelijker te maken dan ze zich aan zijn critisch, scherp waarnemen oog voordeden. Op alle gebieden en in alle lagen der 17e eeuwsche samenleving botste hij met de onredelijkheid en de waan bij zijn medemenschen, hetgeen leidde tot conflicten, precies het tegenovergestelde van de zoo zeer gesprezen renaissancistische har monie die hij nergens aanwezig vond. Den traditioneelen klassieken vorm kon hij bij deze forsche teekeningen niet gebruiken; het was hem overigens nooit om den vorm te doeh, maar altijd om den inhoud, om de kern; het was juist enkel bij die kerngedachte dat we in Molière directe aansluiting vinden bij het drama en de comedie der antieken, n.l. het gevoel voor maathouden, redelijkheid en evenwicht. In de keuze van den vorm en van zijn onderwerpen bleef hij vasthouden aan eigen persoonlijk inzicht en sterken wil. Op grond van al deze overwegingen kwam Molière er toe karakterstukken te scheppen, die mees terwerken werden voor alle tijden. In de wereld en het leven zag hij zooveel ver keerds, zooveel onredelijks en waarzinnigs, dat hij den moed en den wil niet vond er in tra gedies over te jammeren; hij kon er enkel om schaterlachen, het bespotten of hekelen, zoo dwaas en gek zag hij menschen en toe standen; daarom koos hij den blijspelvorm, de comedie, waarin hij Ironisch en sarcastisch kon zijn, maar die toch een diepen drama- tischen, soms tragischen achtergrond hebben. In het licht van deze beschouwingen ont leedde de heer Primo verder het op te voeren stuk „Burger-edelman", vertelde de voorge schiedenis ervan, wees op de gesloten eenheid van comedie en ballet in dit stuk, om aan tal van scènes en situaties cultuur-historische bijzonderheden vast te knoopen, waardoor het stuk helder opleefde voor den geest van de aandachtige toehoorders. De centrale figuur van deze comedie-ballet, de 17e eeuwsche burger Jourdain, is een figuur van alle tijden en van iedere samenleving geworden en ook in onze dagen ontmoeten we bijna dagelijks nog vele Jourdains, want onze wereld is er, evenals ten tijde van Molière, een van waan, onevenwichtigheid, verkeerdheid en ontwrich ting. Een vocaal kwartet, onder leiding van den heer W. Rettich, die de muziekleiding van deze voorstelling op zich nam voerde enkele mu- ziekdialogen uit, zooals zij geschreven zijn door J. B. Lully, Molière's tijdgenoot. De heer N. Hoogerwerf dankte den heer Primo voor zijn interessante lezingen. De opvoering van „Burger-edelman" zal plaats hebben Maandag 14 December, in den Stadsschouwburg. Daaraan zullen medewer ken de leerlingen der tooneelklasse, enkele Haarlemsche dilettanten, onder regie van F. Primo, koor en solisten van Haarlem's muziek instituut onder leiding van W. Rettich en de balletschool van Tilly Sylon. Het geschenk van Haarlem's dames en meisjes. Naar te lezen is in een circulaire welke door de firma Corbière wordt onderteekend, zal het handwerk, dat door de Haarlemsche da mes en meisjes zal worden vervaardigd en aan Prinses Juliana aangeboden, bestaan in een drietal kelims. Deze zijn door Hare Ko ninklijke Hoogheid bestemd als tochtdekens .voor drie openslaande deuren in het paleis Soestdijk. Een album, versierd met zilveren initialen, ligt bij de firma Corbière ter tee- kening. Een verzegelde bus vindt men daar ook. Daarin kan men de bijdragen deponeeren Het initiatief zoowel als de borgstelling voor dit werk zijn gekomen van een Haar lemsche dame, die onbekend wenscht te blijven. Boven-Digoel door L. J. A. Schoonheyt. Onze oud-stadgenoot dokter L. J. A. Schoon heyt, die twee jaar als gouvernementsarts in Boven-Digoel werkzaam is geweest, heeft zijn bevindingen uit hettpolitieke ballingsoord van Nederlandsch Indië te boek gesteld. De voor naamste bedoeling van den schrijver is ge weest den lezer een indruk te geven van de toestanden in deze depotatiekolonie, de men taliteit der bannelingen en hun naleving van de nationalistische en communistische theorieën zooals die ook nog elders in den Archipel worden gedoceerd. In zijn inleiding geeft de schrijver o.m. een overzicht van de verschillende in den loop der jaren op nieuw Guinea ondernomen exploraties en de inter nationale positie van het eiland. Hij herinnert daarbij aan de „begeerige blikken" van het buitenland en spreekt den wensch uit, dat „Nederland's initiatief het buitenlandsche voor moge zijn en leiden tot degelijk voorbe reide en goed opgezette, Europeesche koloni saties op groote schaal in die gebieden van Nieuw-Guinea welke daarvoor bij uitstek ge schikt zullen blijken, opdat althans in de naaste toekomst een serieuze poging zal wor den gedaan om deze uitgebreide landstreken voor Nederlanders, blank en bruin, bewoon baar te maken". Dokter Schoonheyt die een zeer onder houdend en duidelijk verteller is, geeft in zijn boek bijzonderheden over de totstandkoming van de deportatiekolonie over de huisvesting der bannelingen en hun houding tegenover de feitelijke bevolking, over zijn medische arbeid en zijn ervaringen als deelnemer aan een bewogen patrouille in dit gebiedsdeel van Nieuw Guinea. De lezer krijgt een goed beeld van wat hier op een eenzamen post in den Archipel door Nederlanders verricht is en wordt. Ook aan de Papoeabevolking wijdt de schrijver de aandacht, de lezer ver neemt vele interessante bijzonderheden over het leven en de eigenaardige gebruiken der Papoea's. Naar het oordeel van den heer Schoonheyt moet de vraag, of Boven-Digoel in zijn huidi- gen vorm als ballingsoord voldoet bevestigend beantwoord worden en wel om de volgende redenen: le de uitstekende ligging en bouw van het interneeringskamp, 2e het vrij goede klimaat, 3e de sinas 1930 bevredigende plaat selijke gezondheidstoestand, 4e de groote moeilijkheid om te ontvluchten en 5e de be trekkelijk schaarsche en achterlijke Papoea bevolking. die, voorloopig althans niet vatbaar is voor communistische en nationalistische propaganda. Andermaal laat de schrijver een waar schuwend woord hooren, wanneer hij de houding van Japan tegenover de „Indone sische beweging" bespreekt. Het is in Indië overbekend, dat vele Inheemsche nationa listen op een nadere aansluiting bij Japan aandringen en ook de Japanners zelf zoeken gaarne met hen contact, hetgeen de schrijver met eenige voorbeelden aantoont. Het boek is met een groot aantal foto's en eenige kaartjes geïllustreerd en werd opgedra gen aan den oprichter van de deportatie kolonie, oud-kapitein L. Th. Becking. Uitgeefster is de N.V. Koninklijke Drukkerij De Unie te Batavia. Kruidenier te Leek vermoord. Roof waaschijnlijk de aanleiding. GRONINGEN. 2 December. In den. afgeloopen nacht heeft te Leek bij Groningen een afschuwelijke moord plaats gehad, waarvan de 65-jarige C. Reyntjes, kruidenier van beroep, slachtoffer is geworden. De 65-jarige ongehuwde C. Reyntjes had een kruidenierswinkel in een pand gelegen vlak bij de sluis aan het kanaal. De man, die gebrek kig is, woonde alleen. Overdag had hij hulp van een dienstmeisje, dat in Tolbert woont, en na afloop van haar werkzaamheden, des avonds, naai- haar woonplaats terugkeert. Ver der werd hij op den dag in zijn winkel gehol pen door een 22-jarigen neef, E. Reyntjes, die na afloop van het werk eveneens naar huis gaat. De neef van den heer R. woont in Leek. Een buurman van Reyntjes, zekere A. Bolk, is in het bezit van een sleutel van de huisdeur van Reyntjes. Hij komt iederen ochtend de koeien van R. melken. Ook hedenmorgen kwam hij, als altijd, om zeven uur het huis binnen. Hij vond daar zijn buurman nog te bed liggen, hetgeen hij van dezen niet gewoon was, daar Reyntjes meestal om zeven uur op staat. Toen Bolk het ledikant naderde deed hij een vree se lij ke ontdekking. Hij vond R. nJ. gebonden liggen met ee nkussen op het hoofd en een prop in den mond. Het was duidelijk dat geen leven meer aanwezig was. Onmiddellijk rende Bolk de deur uit en waarschuwde de politie. Ook de burgemeester van Leek en het parket van Groningen wer den gewaarschuwd. De burgemeester was spoedig ter plaatse. Van den dader ontbreekt tot dusver elk spoor. Vast staat dat R. er warmpjes inzat en vaak de beschikking had over veel baar geld. Gisteren was aan Reyntjes nog f 200 gebracht. Of er iets gestolen is kon nog niet worden vastgesteld. Het vermoeden ligt evenwel voor de hand dat roof de drijfveer tot den moord is geweest. Algemeene kennisgeving Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder Gezina Oort Weduwe van E. Sanders, Eerder weduwe van E. Oort. Haarlem, 2 Dec. 1936 J. 'T HOENOORT A. 'T HOEN G. VAN DE POLL- SANDERS en Kleinkinderen Liever geen bezoek STOOMEN - VERVEN Dus tijdelijk Tarief A Volledig Chemisch Reinigen. HEERENCOSTUUM 1.75 JAPON1.50 MANTEL2.20 DEMI180 44 P. Kiesstraat Piano-, Orgel- en Theorielessen Spreekuur: Dinsdag 10-11, Donderdag 2-3 u. en volgens afspraak Natuurlijk bij den KONINKLIJK GOEDGEKEURDEN Alléén Kruisweg 4, tel. 10750 Ómdat dit de Band is voor goede en beschaafde adressen oral niet een echte „Hohner" Mondharmonica medete brengen van Oude Groenmarkt 28 Tel 14273 - Haarlem Voor Pianostemmen W. Boeree, Schagchelstraat 9 Spaarkas vraagt DAMES voor één dag per week. Verelscht bekend In Haarlem. Salaris 10 p. mnd. Br. no. 6870 bur. van dit blad Te Haarlem of omgeving per 1 Maart te huur gevraagd WOONHUIS bevattende minstens 6 kamera, badk. en keuken. Stroomend wa ter en liefst centr. verwarming. Brieven met opgaaf van ligging en huurprijs onder no. 5869 bur. van dit blad EENIGE EN ALGEMEENE KENNISGEVING. Heden overleed plotseling tot onze groote droefheid onze lieve Echtgenoote, Moeder en Grootmoeder JULIE AUGUSTE CAROLINE MIJNSSEN, Echtgenoote van OSCAR MENDLIK, in den ouderdom van 63 jaar. Aerdenhout, 2 December 1936. Van Lennepweg 1. Rotterdam, Mecklenburglaan 30 O. MENDLIK. Dr. F. MENDLIK. E. MENDLIK—GYERMEK. EVA. ELEONORA. JULIE. JOHANNES. Liever geen bezoek. De verassching zal plaats vinden Vrijdag 4 December a.s. te Westerveld na aankomst van trein 15.14 uur. Mevr. DE BOER. Vredenhofstr. vr. een fl. zelfst. DAGMEISJE van 85 uur, met middagmaal, g. k. werken en koken. Aanm. tus schen 7 en 8 uur. HUWELIJK Wednr. met 1 schoolg. k. zoekt kennlsm. m. eenv. wed. of juffr. 3040 jr., P.G. Br. no. 6866 bur. van dit blad Aangeboden een Ivorbuly Matadordoos 7 met extra doos raderen voor 10 Winkelprijs 33.50. Kerkplein 17 Bloemen daal Jongste Vr. Kantoorbediende gevraagd, voor direct. Goed hand schrift. Opgaven van leeftijd, schoolopleiding, verlangd salaris no. 5867 bur. van dit blad Nederl. Flnantieele Instelling (geen Levens Verz,, Effecten of Loten) zoekt als CORRESPONDENT pers. m. beslist goede reputatie en relat. Goede provisie. Br. onder R.S.2960, Alg. Adv. Bur. A. de la Mar A n„ Amsterdam (C.) b. z. a. voor bijwerken en inrich ten van boeken v. bill. cond. Kle verparkweg 80. Tel. 16107 KIN DER-AUTO'S 30.50 - 19.50 - 18.— 15.75 SLEDEN bestuurbaarv.a. 8.75 bobsleden v.a. 5.75 AUTOPEDSv.a. op luchtbanden v.a. „REKA" Prikduwer KIND.FIETSJES v.a. VL. HOLLv.a. TURNRINGEN, per stel, met 2^4 M. sterk touwv.a. 2.50 10.25 8.65 7.50 10.50 oen£ outstrgg oariQm Mag. open tot nain. 10 uur. Pantalon- en dassen- persen. boordendozen dassenhangers enz. enz 'n Bezoek aan onze vfdeling garandeert U een geslaagd cadeau! HEREN PULL-OVERS met rolkraag en rits sluiting, gemengd' en zuiver wol ,3.90.1.95, I'S HEREN HANDSCHOE NEN, prima kwaliteit nappa of imit. pigskin, in bruin, grijs of na- f turel, geheel gev.. 2.40, 1.45, IIEREN OVERHEMDEN pracht sortering, nieuw ste dessins, fantasie ei, effen, 2 boorden en 2 paa: afneemb. man chetten 5.90, 3.90, 2.40, 1.95, HEREN ZELIBI\DEK> prima kwaliteit kunstzijd' frisse dessins 4 49, 29, v HEREN ZELFBINDER-S buitengewone collectit modernste dessins, zuive zijde 2.90, jê 1.95, 1.25, 74, HEREN PARAPLU! fc' solide afwerkini aparte bewerking aa knop 3.90, 2.40, 1.95, GARNITUREN BRU TELLES en SOKKEN HOUDER, prima zij den elastiek jê 2.40, 1.25, 74, 'ï'iJ HEREN SLIP-OVERS effen- en ruitdessins fraaie kleuren m 2.40, 1.45, 74, 14

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3