Uit het Buitenland IUROL doet ze verdwijnen! DE GENEEFSCHE VERKIEZINGEN. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. DONDERDAG 3 DECEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De ChineeschOapansche onderhandelingen. Zal Tokio een ultimatum stellen? In Griekenland is een militair complot aan het licht gekomen. Eenige ministers zouden gearresteerd zijn. Clhina Een Japansch ultimatum verwacht. Het Japansche agentschap Domei ver neemt uit Nanking, dat in antwoord op het verzoek van den Japanschen ambassadeur om de op 21 October afgebroken bespre kingen te hervatten, het hoofd van de afdee- ling Azië van het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken zou hebben verklaard, dat China de besprekingen niet zal hervat ten, zoolang het geen bevredigend antwoord heeft ontvangen op het krachtige protest, dat zij binnenkort tot Tokio zal richten, betref fende de hulp, welke door Japan is ver leend aan de Mongolen, die Soeijoean aan valler. Men gelooft dat Tokio zal antwoor den met een ultimatum, waarin voor hervatting der besprekingen een ter mijn zal worden gesteld, na afloop waarvan alle onderhandelingen als geëindigd zouden worden beschouwd en de Japansche ambassadeur van Nanking naar Sjanghai zou ver trekken. Griekenland. Complot tegen de regeering ontdekt. Blijkens een Reuterbericht uit Athene hebben de autoriteiten in de hoofdstad een strenge censuur in gevoerd. Men zegt, dat een aantal oud-ministers gearresteerd en naar den Egeïsclien archipel verbannen zijn. Zij zouden te zarnen met offi cieren een complot hebben gesmeed om de regeering omver te werpen. Dantzig. Vervolging tegen oppositio- neele parlementsleden. De Volksdag kwam Woensdag bijeen. Bij de stemming over eenige benoemingen onthiel den zich de oppositiepartijen en de Poolsche groepen. Voorstellen tot het openen van een strafwetvervolging tegen eenige leden der oppositie wegens „anti-Duitsche actie" wer den aangenomen met de stemmen der N.S. D.A.P. vóór. Het zijn de socialistische afgevaardigden Brill en Brost, redacteur van de „Dantziger Volksstime", en de communist Langenau. Een voorstel om ook een vervolging tegen den na- tionaal-socialistischen afgevaardigde Schultz te openen wrerd verworpen. Brill en Langenau zijn op straat door de politie gearresteerd. Engeland Fransche steun bij een niet- uitgelokten aanval. In de Paris-Soir publiceert Sauerwein de re sultaten van een onderzoek, dat hij zoo juist in Engeland heeft ingesteld. Hij deelt mede, dat Delbos, de Fran sche minister van buitenlandsche za ken heden in de Kamer zal me de dee- len. dat Frankrijk zich verplicht Engeland te hulp te komen, indien dit land het slachtoffer wordt van een niet-uitgelokten aanval. Deze verklaring, aldus Sauerwein, die voor de eerste maal wordt afgelegd, volgt op die van Eden en zal in de geheele wereld zeer de aan dacht trekken, niet omdat zij veel in den toe stand verandert immers het is den laat- sten tijd volkomen duidelijk, dat beide landen hand in hand gaan doch omdat zij het be wijs zal leveren, dat zich de laatste maanden in Engeland grondige wijzigingen hebben vol trokken. Want het aanvaarden van een be lofte tot steun is voor Engeland heel wat ernstiger dan zelf steun beloven. België Van Zeeland bevestigt België's onafhankelijke politiek. Minister-president Van Zeeland herinnerde gisteren in de Kamer, tijdens de debatten over de militaire begroeting aan de bekende rede van Koning Leopold en verzekerde, dat de woorden van den Koning en de politiek der regeering een geheel vormen. De buitenland sche politiek van België is" er een van onaf hankelijkheid, waarbij de verplichtingen na tuurlijk worden nagekomen. Gij kent de re sultaten, die wij bereikt hebben, aldus de minister-president, en gij weet, wat kort ge leden te Londen gezegd is. Bij de onderhandelingen over nieuwe Locarno-aceoorden, in het kader waar van thans de voorloopige overeen komst, in Maart te Londen gesloten, bestaat, zijn wij niet van plan Frank rijk en Duitschland den waarborg te geven, die het accoord van 1925 be vatte, aldus Van Zeeland. Die waar borg was toen noodzakelijk en ge rechtvaardigd, maar zou thans gevaar lijk en niet gerechtvaardigd zijn. „Wij bewapenen tegen niemand, maar wij moeten sterk zijn om te voorkomen, dat een naburige mogendheid een gemakkelijke over winning op ons denkt te behalen. Wij weten, dat wij niet alleen staan, dat wij trouwe vrienden hebben. Ter vermijding van een ca tastrofe is het goed, dat landen als Engeland Duitsch schip bij Borkum gezonken. Tien opvarenden omgekomen. tjo' Duitsclie stoomschip „Elsa" is nabij Bor- sezonken. Het schip meet 849 ton en was op weg van Dantziig naar Cherbourg. Het staat vast, dat 10 van de 12 leden der bemanning van het schip, dat tijdens zwaren storm op de Noordzee is vergaan, in de golven zijn omge komen. en Frankrijk een tegenwicht vormen tegen invloeden, die fataal kunnen zijn. Kamer aanvaardt het militaire ontwerp Met 137 tegen 43 stemmen heeft de Ka mer het militaire wetsontwerp, dat de mili taire dienstplicht voor een deel van de lich ting brengt op 17 maanden, tot 1941, aan genomen. Acht stemmen werden blanco uitge bracht. Tegen stemden de Vlaamseh Nationa listen en de Communisten, evenals enkele Vlaamsche Katholieken en Socialisten. De Rexisten stemden vóór het ontwerp. Mollison was zoek. De Britsche vlieger en zijn metgezel inmiddels gevonden. Jim Mollison. Over het lot van den Britechen vlieger Mollison en zijn metgezel heeft men eenigen tijd in ongerustheid verkeerd. De laatste mel ding omtrent zijn positie werd gistermiddag ontvangen van Kaap Agulhas, waar de vuur toren het vliegtuig had waargenomen. Sedert dien heeft men tevergeefs een groot aantal politiebureaux, hotels en boerderijen opgebeld. Hedenmborgen meldde Reuter uit Kaapstad, dat Mollison en zijn metge zel Molinier ongedeerd gevonden wa ren bij Wiedrift, een twintigtal kilo meters ten zuiden van Bredasdorp. Fransch-Britsch protest te Berlijn. Tegen de jongste schending van het Verdrag van Versailles. De Fransche ambassadeur te Ber lijn Francois Poncet heeft opdracht gekregen bij de Duitsche regeering te protesteeren tegen het schenden van de clausule van Versailles in zake de Duitsclie rivieren. De Britsche ambassadeur te Ber lijn, Sir Eric Phipps heeft een ge lijke opdracht ontvangen. „Discrete waarschuwing" aan koning Edward. De koning in moeilijkheden met het kabinet. De reeds lang in omloop zijnde geruchten over moeilijkheden tusschen den Engelschen koning en zijn ministers vinden bevestiging in een lang hoofdartikel van de Times, waar in het blad den koning op discrete wijze her innert aan de verplichtingen van zijn hooge positie. Deze waarschuwing aldus de Lon- densche correspondent van de N. R. C. is een direct gevolg -"an de rede van den bis schop van Bradford, die twee dagen geleden, over de kroning sprekend, verklaarde te ho pen „dat de koning wat meer positieve tee kenen zou geven zich bewust te zijn van de noodzaak van goddelijke leiding." De provinciale pers heeft deze verrassende uitlating in de hoofdartikelen algemeen on dersteund en het gevolg hiervan is nu het eerder genoemde hoofdartikel van de Times. Daarmede is, om het op populaire wijze uit te drukken, de kat uit den zak. Het was inmiddels iedereen al lang be kend, dat er tusschen den koning en zijn mi nisters moeilijkheden waren gerezen, evenals men wist van welken aard deze moeilijkheden waren. In Engeland zelf is daarvan tot nu toe met geen woord in de pers gerept. Wel echter in Amerika, waar de meer sensatio- neele bladen niet hebben geschroomd op zeer indiscrete wijze over 's konings particuliere leven te schrijven en met name over zijn vriendschap met een Amerikaansche dame, die voor eenige maanden in Engeland een echtscheidingsvonnis heeft verkregen. Het is geen geheim, dat deze vriendschap, waar de koning zelf geen doekjes om heeft gewonden, bij zijn ministers met het oog op de komende kroning veel zorg heeft gewekt. Vooral over het effect van deze zeer delicate aangelegenheid op de stemming in de do minions maakte men zich zeer ongerust. Het feit, dat Baldwin gisteren twee audiën ties bij den Koning heeft gehad, wijst erop, dat de moeilijkheden nu in een acuut sta dium zijn gekomen. Daarop duiden ook de vermanende woor den van de Times, welk blad klaarblijkelijk het oogenblik gekomen acht om de publieke opinie, die tot nu toe in onwetendheid is ge laten, haar invloed op den Koning te doen uitoefenen. IWfe Vetwormpjes HEF huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Medj Nieuw bombardement op Madrid eischt vele slacht offers. Zware ontploffingen deden de stad trillen. Gisteren zijn de wijken in het noorden en noord-westen van Ma drid opnieuw gebombardeerd. Men telde een veertigtal buiten gewoon zware ontploffingen, die de geheele stad deden trillen. Het bombardement duurde nau welijks een kwartier. Er zijn talrijke slachtoffers gevallen, terwijl de aan gerichte schade aanzienlijk is. Rechtsche vliegtuigen hebben eveneens de versterkingen van de regeering In de uni versiteitswij k gebombardeerd. De avond te voren hebben drie vliegtui gen der opstandelingen de stellingen der re- geeringstroepen in de Casa del Carnpo ge bombardeerd. De nacht was betrekkelijk rus tig. De artillerie der regeering bestookte rechtsche troepenconcentraties en in het begin van den middag viel van de fronten voor de hoofdstad geen enkel belangrijk feit te melden. Geen Duitsche troepen naar Spanje. Het D. N. B. meldt uit Berlijn: Van offi- cieele Duitsche zijde wordt medegedeeld, dat geen Duitsche troepen naar Spanje zijn of worden gezonden. Öf zich Duitsche vrijwilli gers in Spanje bevinden is niet bekend en is ook niet te constateeren, evenmin als Frank- rijk, Engeland en België tot nu toe de aan wezigheid van hun onderdanen als vrijwilli gers in Spanje konden controleeren. Bij de Russen, die in Spanje strijden is evenwel, naar bekend is, sprake van georganiseerde troepenonderdeelen. Nicaragua erkent het bewind van Franco. Uit Managua wordt gemeld, dat Nicaragua het bewind van Franco als Spaansche regee ring heeft erkend. Oud-Duitsch Rijksdaglid gesneuveld. De Madrileensche pers wijdt lange artikelen aan den Duitscher Hans Beimler, die in den strijd tegen de opstandelingen is gesneuveld. Beimler was vroeger communistisch afgevaar digde in den Duitsc.hen Rijksdag. Na 'n groot- sche demonstratie zal zijn stoffelijk overschot naar Moskou worden gebracht en bijgezet worden in den rooden muur van het Kremlin. Fransche communistische partij zal opheffing der „blokkade" eischen. Het bestuur van de Fransche communisti sche pavlementsfracfcie heeft met algemeene stemmen de rede goedgekeurd die Thorez te St. Etienne heeft gehouden en als zijn mee ning te kennen gegeven, dat de politiek der re geering' niet in overeenstemming is met het programma van he Volksfront, o.a. ten aan zien van de verdediging van den vrede. Be sloten werd in het debat over de buitenland sche politiek te ïntervenieeren, o.a. om ophef fing van de „blokkade" tegen Spanje te eischen. Het huwelijksgeschenk van Ned.-Indië. Prinses heeft een sieraad uitgekozen. BATAVIA, 2 December (Aneta) Prinses Juliana heeft haar keuze voor' een huwelijks geschenk van Ned.-Indië doen vallen op een sieraad, dat 30 December door de daartoe aan gezochte commissie in Nederland, bestaande uit dr. Meyer Ranneft, mr. D. A. Delprat, Pangeran Ario Adipati Koesoemojoedo en Ra den Aro Adipati Soejono aan Hare Koninklijke Hoogheid zal worden aangeboden. De Prinses zal dit sieraad bij de huwelijks plechtigheid dragen. Dit geschenk zal vergezeld gaan van een thans bij den topografischen dienst in be werking zijnde gelukwensch en hulde-adres. Als nevengeschenk zal een representatieve film worden samengesteld van de huwelijks feesten. in Ned.-Indië te vieren. Het einde van het bewind van Nieole, den leider der Geneefsche socialisten. Zijn verkiezingsbondgenoot schap met de communisten een der hoofdredenen van zijn val. Genève's nieuwe burgerlijke regeering. (Van onzen Geneefschen correspondent.) Een maand lang hebben de Geneefsche dag bladen, van welke richting ook vol gestaan met verkiezingsbeschouwingen. Een maand lang hebben politieke aanplakbiljetten in de felste kleuren de gebruikelijke reclame voor openbare vermakelijkheden, hotels en koop waren van de muren der stad verdrongen. Een maand lang zijn de zalen van stad en omgeving avond aan avond gevuld geweest met een talrijke menigte, die niet moede werd door hartstochtelijke verkiezingsredenaars de standpunten der regeerende sociaal-democra tische partij en der op herovering van het .regeeringsgezag beluste vereenigde burgerlijke partijen te hooren uiteenzetten. Een maand lang^ hebben ook de Zwitsersche bladen buiten Genève de aandacht hunner lezers op den verkiezingsstrijd in het kanton Genève, ge vestigd. telkens weder de vraag stellend: zal Genève, dat in 1933 het eerste Zwitsersche kanton was. dat een in meerderheid socialis tische regeering bezat, Nicole, den roodsten van alle Zwitsersche socialistenleiders, aan het bewind laten? Iedere drie jaar herhaalt zich in het kan ton Genève de woedende verkiezingsstrijd tus schen de burgerlijke partijen en de socialis ten om de politieke macht voor de volgende periode van drie jaar. In 1933 eindigde de strijd, men kan wel zeggen tot verbluffing eigenlijk van geheel Zwitserland, met de over winning van Nicole, die vier van de zeven zetels in de regeering voor zich en zijn partij veroverde. Ditmaal eindigde de strijd, die- feller dan ooit woedde, met de volkomen overwinning der burgerlijke partijen. Bij de stemming op 7 en 8 November veroverden zij 60 van de 100 zetels van het kantonale parle ment; bij de stemming op 28 en 29 November waarbij neit het stelsel van evenredige ver tegenwoordiging. doch dat der betrekkelijke meerderheid den uitslag besliste, slaagden zij erin alle 7 zetels der kantonale regeering voor hun candidaten te veroveren. De strijd is het hevigst geweest in de eer ste week van November, toen men nog eenigs- zins in het onzekere over de krachtsverhou ding tusschen de elkander bestrijdende, groe pen verkeerde. Toen de parlementsverkie zing aan het licht had gebracht dat de vier burgerlijke partijen (radicolen, liberaal-con servatieven of nationaal-democraten, katho- burgerlijke partijen (radicalen, liberaal-con- tezamen over ongeveer 24.000 stemmen be schikten en de socialisten met hun communis tische bondgenooten een aanhang van slechts 16.000 bezaten, werd de spanning iets geringer. De burgerlijke overwinning was zoo groot geweest, dat de val van Nicole's meerderheid in de regeering niet meer ern stig betwijfeld kon worden. Nicole, die ondanks zijn voorzitterschap van de kantonale regeering, waarbij hij te vens minister van justitie en politie was, de feitelijke leiding der socialistische partij was blijven behouden, was de eerste, de in zag. dat de strijd hopeloos voor hem verlo ren was. Op zijn eigen voorstel besloot de socialistische partij dan ook geen poging te doen de meerderheid in de regeering te behouden. Zij stelde slechts 3 candidaten voor de 7 regeeringszetels. daardoor dus de meer derheid zonder strijd aan de burgerlijke par tijen overlatend. Daarbij deed Nicole 'een be roep op de kiezers, om, nu de burgerlijke re geer ingsmeerderheid verzekerd was, aan de socialistische minderheid, die toch 40 pet. der bevolking vertegenwoordigt, althans een ver tegenwoordiging in de regeering te laten. Op sprekende wijze verdedigden de socialisten dit pleidooi ten gunste van een medezeggen schap hunner drie candidaten in de regee ring. Op alle muren der stad kon men het volgende lezen: „Vier -f drie democratie! Zeven 4- nul dictatuur!" De burgerlijke partijen aarzelden na hun overwinning bij de parlementsverkiezing een tijdje over de thans aan te nemen houding. Zouden zij trachten alle zeven regeerings zetels te verwerven of aan één of twee ge matigde socialisten een plaats in de regee ring toevertrouwen? Ten slotte besloten zij tot het eerste. Nicole had in de laatste jaren, in strijd zelfs met de besluiten der Zwitsersche socialistische partij, voortdurend een een heidsfront met de communisten gevormd en bij de parlementsverkiezingen zelfs een ge meenschappelijke socialistiseh-communisti- sche candidatenlijst ingediend. De burger lijke partijen wilden dezen met de commu nisten samenwerkenden socialistenleider geen aandeel in de regeeringszaken toevertrou wen. En daar ook zijn naar hun eigen aard meer gematigde volgelingen in den laatsten tijd toch blindelings Nicole waren gevolgd, wilden de burgerlijke partijen ook voor deze gematigden geen plaats in de regeering open laten. Nicole's aandrang op de kiezers, dat zij hun potlood gebruiken en drie candidaten der burgerlijke lijst zouden schrappen ten ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. voordeele van de drie socialistische candida ten, beantwoordden de burgerlijke partijen met een heel sterk de aandacht trekkend ver kiezingsbiljet in de Geneefsche kleuren: ..Schrapt niemand!" en tot aller waarschuwing stond naast deze woorden een reusachtig rood potlood met daarop geschreven: „Made in Moscou"! De uitslag der gisteren en Zaterdag gehou den eindstemming heeft geleerd, dat slechts zeer weinige aanhangers der burgerlijke par tijen dit roode potlood hebben gebruikt. We derom verkregen de burgerlijke candidaten ruim 24.000, de socialistische ruim 16.000 stemmen. En slechts 600 van deze 24.000 bur gerlijke kiezers hadden hun potlood gebezigd, om een paar candidaten der burgerlijke lijst te schrappen en hun stem althans aan één der socialistische candidaten te geven, den gematigden Naine, die drie jaar lang' niet zonder verdienste de Geneefsche minister van financiën was geweest en thans 600 stemmen meer verkreeg dan zijn partijleider Nicole. De tegenzin tegen het bondgenootschap van de socialisten met Moskou had blijkbaar dui zenden, die anders zeker wel de rechtvaar digheid en raadzaamheid van een socialis tische vertegenwoordiging in de regeering zouden erkend hebben, ertoe gedreven dit maal alle zeven burgerlijke candidaten zon der uitzondering te kiezen. De nieuwe Geneefsche regeering bestaat thans uit vier radicalen (in Duitsch-Zwit- serland vrijzinnigen genoemd), twee natio naal-democraten (elders liberaal-conserva tieven geheeten) en één katholiek. De vierde burgerlijke partij, de fascistisch-gezinde „na tionale unie", die ook de zwakste der 'vier burgerlijke partijen is, blijft dus buiten de regeering. Deze partij heeft met opzet geen. candidaat voor de regering gesteld, omdat zij wel begreep, dat daardoor de deur voor een socialist weder zou geopend zijn. Want men kan van de kiezers veel meegaandheid verlangen in het belang van de vorming eener „nationale" regeering, die Nicole's bewind vervangen zou; van de radicale kiezers ech ter te eischen dat zij op een fascistischen candidaat zouden stemmen, ware zeker te veel verlangd. Duizenden zouden blijkbaar liever hun stem aan Naine dan aan een can didaat der „Nationale unie" hebben gegeven. Daaom bepaalden de Geneefsche fascis tisch-gezinde kiezers zich ertoe, heel zoetjes hun stem te geven aan de radicale, nationaal- democratische en katholieke tegenstanders van Nicole, zonder zelf ook eenig aandeel in de regeeringsbuit voor zich te vragen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. DE RELLETJES BIJ „DE BEUL". Verd. door de rechtbank vrijgesproken. De rechtbank te Amsterdam sprak den 45- jarigen oud-polit-ie-agent H. T„ verdacht van mishandeling van een zijner ex-collega's tij dens de relletjes in den Stadsschouwburg bij de opvoering van „De Beul" vrij van het hem ten laste gelegde. Het O.M. had f 30 boete ge- requireerd. Zonder verder op het vogeltje te letten dwaalde Thijs door het kasteel. Hij keek zoekend om zich heen, maar nergens zag hij den kleinen man. Luidkeels riep hij „Dickie, Dickie Dons, waar zit je toch?" Hij werd haast schor van het roepen. Daar kwam Dickie opeens een kamer uitwandelen. Hij had liggen slapen, want hij was erg moe, maar toen hij de stem van Thijs hoorde, was hij wakker geworden. „O, Dickie," riep Thijs blij, „ben je daar eindelijk. Stoute rakker, .waar heb je gezeten?," jJAMS) PROGRAMMA VRIJDAG 4 DECEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.00—12.— Pianorecital en gram.pl. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gram.pl. 2.Gram.pl. 2.30 Chr. Lec tuur 3.003.45 Zang enpiano. 4.Orgelspel 5 De Gooilanders en Gram.pl. 6.30 Tuin- bouwpraatje. 7.Berichten. 7.15 Literair halfuur. 7.45 Reportage. 8.Berichten ANP 8.15 NCRV-orkest mmv. solisten 8.50 Medi sche causerie 9.20 Vervolg concert (Om 10.— Berichten ANP) 10.30—11.30 Gram.pl. Hier na: Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. 8— VARA. 12. —AVRO. 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO 10.20 Gram.pl. 12.Gram.pl. 12.30 De Palla- dians 1.30 Kovacs Lajos' orkest. 2.Het Arn- hemsch Strijkkwartet, en Declamatie. 3.15 AVRO-Dansorkest 4.Gram.pl. 4.30 Orgel spel 5.Kinderuurtje 5.30 Gram.pl. 5.50 De Ramblers 6.35 Politiek radiojournaal 6.50 Gram.pl. 7.„Opvoeding tot gemeenschaps zin", causerie. 7.20 Gram.pl. T.30 Nieuwsbe richten VGP. 7.35 „Wat dunkt U van den mensch", causerie 8.Het Haagsche Trio 8.30 „Hollandsche kinderen in ndië", cause rie. 9.Gram.pl. 9.30 VARA-Orkest. 9.50 The Blue Rhythm Singers. 10.Vervolg concert. 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding. 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 8.50—9.10 Sportreportage 11.40—11.50 Pianorecital 12.10 Orgelconcert. 12.50 BBC- Dansorkest 1.20 Sportreportage 1.40—2.20 Birminghamsch Philh. Strijkorkest 4.20 BBC- Midland-orkest 5.35 Het Ctedric Sharpe Sex tet mmv. soliste 6.20 Berichten 6.45 Orgelspel 7.20 Muzikale causerie 7.40 Zang en viool. 8.20 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 „Every Man's Health", causerie. 10.Prianorecital 10.30 Radiotooneel 11.30 Harry Roy en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gram.pl. I.35 Zang 1.50, 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Pou- let-kamerorkest 8,20 Cello-recital 9.05 „La Pé- richole", operette 11.231.05 Omroeporkest KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 7.50 Fassbender-Trio II.20 Omroeporkest 1.35 Gevar. concert 3.20 Literair-muzikaal programma 5.20 Omroep- kleinorkest 9.5011.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepkleinorkest 1.30 Salonorkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Salon orkest 5.50 St. Nicolaasprogramma 8 23 Om- roep-Symphonie-orkest. 10.3011.20 St. Ni colaasprogramma. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest 1.30 Kleinorkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Piano-recital 6.10 en 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano recital 7.35 Klarinet-recital 8.20 Omroepklein orkest mmv. solist 10.30 Gram.pl. 10.45—11.20 Harmonicamuziek. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Bentz-kwartet 8.10 Muzikaal in termezzo 8.20 Hoorspel 9.20 Berichten 9.50 Cembalo-recital 10.05 Weerbericht 10.20 11.20 Het Omroepamusementsorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6