3% Kinderboeken. BRIEVENBUS VRIJDAG 4 DECEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 10 Jm. De raadselprijzen voor de maand Novem ber zijn bij loting ten deel gevallen aan POPPENVERPLEEGSTERTJE, TURNSTER- TJE, CHRYSANTJE en GYMNAST, die ze Woensdag 9 December tusschen 2 en 4 uur bij mij mogen halen. Deze raadsels zijn ingezonden door Jon gens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste op lossers vier boeken verloot. AFDEELING I (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Madeliefje.) Ik ben een schuilnaam en besta uit 8 let ters. 3 2 8 is kookmateriaal. 1 2 3 is een soort kroes. 5 6 6 8 is een meisjesnaam. Van een 5 2 3 goed maakt men een jurk. 2 3 4 5 was een groot schilder. 2. (Ingez. door Moeders Huisknechtje.) 4 x t en 4 x e 3 x n en 1 x a 1 x j en 1 x i, dan tenslotte nog één 1, vormt een naam. Je kent hem wel. 3. (Ingez. door Juffertje Spring in 't Veld.) Ik ben een verzoek, dat je in vele scholen kunt lezen en dat uit 41 letters bestaat. 4 29 29 39 16 is de hoofdstad van een pro vincie. 3 10 13 19 is niet koud. 7 12 kan een vogel worden. 22 26 5 19 is een geldstuk. 1 2 14 18 16 zijn verscheurende dieren. 8 31 9 11 26 33 gebruikt de glazenwasscher. 34 27 15 20 35 is een rivier bij 's Hertogen- toosch. 28 37 17 is niet slim. 30 10 24 is een hoofddeksel. 40 37 41 is niet vast 6 7 is een lidwoord. 21 22 23 is een uitroep van medelijden 25 26 27 is een grondsoort 32 33 is een voertuig voor het ijs 36 37 38 39 40 41 hebben veeren. 4. (Ingez. door Goudvinkje.) Ik ben van steen. Toch kan mijn hart u doen weenen. Kop en staart zijn volkomen gelijk. Snijd gerust de grootste helft van mij af, ik blijf ongeschonden over. 5. (Ingez. door Puzzelgraag.) Paardesprong- raadsel. Maak hieruit een spreekwoord. Een al ga ve rot maak te in het schand fruit mand pel de ap tot 6. (Ingez. door Sneeuwwitje.) Ik ben een Rubriekertjesnaam van 10 let ters. 1 2 3 4 is een edel metaal 5 6 7 8 is een vogel 9 3 8 draagt het melkmeisje 10 1 is een landbouwwerktuig. AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Turnstertje.) Mijn geheel is een schuilnaam van 20 let ters. 12 s 8 13 19 20 is een meisjesnaam. 4 6 11 9 18 is een verkorte jongensnaam. 1 2 16 is een familielid. 14 6 3 5 18 is een verkorte meisjesnaam. 15 17 15 11 is een poesennaam. 7 14 8 9 10 wordt gebakken. 2. (Ingez. door Prinses Engelientje.) Ver borgen beroepen. Wat doen: Lien Pot.igeta? Tine Speetur? 3. (Ingez. door Natuurliefhebbertje.) Kam- xaadsel. 1 2 3 4 **78 1 is een meisjesnaam 2 gebruiken visschers 3 is een kleedingstuk 4 is een boom. 5 is een jong schaap. 6 is een boom 7 gebruikt de schoenmaker 8 is een mannetjesschaap Langs den rug van de kam moet je een bloemennaam lezen, die tevens een schuil naam is. 4. (Ingez. door Astrid Todd.) Neem uit onderstaande schuilnamen tel kens één letter, zoodat je een bekend Haar lems schilder krijgt. Madeliefje, Robbedoes, Cyclame, Gymnast. Toes, Belhamel, Zwemgraag, Volkstuinder. Eenigst kind. 5. (Ingez. door Machteld.) Invulraadsel Vul de kruisjes in met medeklinkers, zoo dat je een blijden naam krijgt. xixx xixoxaax 6. (Ingez. door de Twee ZusjesVerbor gen Sinterklaascadeautjes. 1. Beb al je speelgoed ligt op den grond. 2. To laat haar boeltje ook slingeren. 3. Let tersluiks even op zusje. 4. Ik trap op een spijker. 5. Wie gaat daar voorbij? 6. Dirk. op je plaats gaan zitten. RAADSELOPLOSSINGEN De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I. 1. Drie ganzen. 2. Moeders Huisknechtje 3. Almelo, Asperen, Dieren, Groede, Pieter zijl. 4. Kleine oorzaken, groote gevolgen. 5. Radio. 6. Klepel, lepel. AFDEELING 13 1. Appel. 2. Sneeuwkaboutertje. 3. a. de klok, b. Karren, die stilstaan, c. Je neus. 4. Wie het laatst lacht, lacht het best. 5. Tusschenbei staat onze klok stil 6. Een pen Goede oplossingen ontvangen van: Kaboutertje S!im5 Amandeltje 2 Poesen moedertje 6 Pinksterbloempje 6 Appelvrouw tje 4 Sneeuwwitje 3 Eikeldopje 5 Zonnepit 6 Lindebloesem 6 Klaproosje 6 Toos Tellekamp 6 Jan Teilekamp 6 Viooltje 6 De kleine Tuinman 6 Anjelier 6 Natuurliefheb bertje 6 Johan de Tweelingbroer 4 Belhamel 6 Bruinoogje 6 Sterreglans 6 Zondagskindje 6 Jan West 6 Floris V 5 De kleine Voetballer 6 Waternimf 5 De kleine Visser 6 Juffertje Spring in 't Veld 6 De kleine Rekenbaas 6 Borduurstertje 6 Dierenvriendin 6 Cactus- Teekenaar 6 Doornroosje 5 Freddy 5 Vrouw tje Ulebuut 5 Kindermeisje 6 Tinterlanteen- tje 6 Poppenverpleegstertje 5 Klaproosje 6 Nellie Bruinier 5 Leo Halle 6 Pietje Bell 6 Prik kebeen 5 Beery 6 Turnstertje 5 Poppekind 6 Zomerfee 6 Naaistertje 6 Krielkip Hanepen 6 Kabouter Puntmuts 6 Vergeet mij nietje 6 Korenbloem 6 Nellie Bruinier 5 Viooltje 6 Iris 5 Vaders Oudste 6 Moeders Schat 6 Cel list 6 Sneeuwklokje 5 Chrysant je 4 Gymnast 5 Oranje-appeltje 5 Docky 5 Kinnie 5 Broer 6 Zandkevertje 6 De kleine Timmerman 5. RUBRIEKERTJESLIJST. Janna Alta, oud 9 jaar, Kruisstraat 25. GEDICHTJES-WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van Zonnepit, oud 10 jaar, Lindebloesem oud 13 jaar. Cellist, oud 13 jaar, Vaders Oudste, oud 14 jaar. „De Sprookjes van Andersen" zijn nu naar het Deensch bewerkt door Ph. R. F. C. de Bruyn en vereenigd in een boek van 236 blad zijden. Monro S. Arr verzorgde de omslagtee- kening en maakte acht kleurige en sprookjes achtige platen, zoodat het geheel een aan trekkelijk vertelselboek is geworden. „Een dozijntje voor 't Fröbelkleintje", door M. Doekesde Wilde. Een twaalftal rijmpjes met plaatjes voor de kleintjes. Sommige vers jes zijn becijferd, zoodat ze ook gezongen kun nen worden. MERKWAARDIGHEDEN. De oude kerk van Zoute, een dorpje in België aan de kust van de Noordzee, is geheel bedolven onder het duinzand. Alleen de to ren steekt er nog boven uit en daarop heeft men een seinpaal geplaatst. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Brieven aan de Redactie van de Kinder- Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERGZEIEMAN, Stuyve- santplein 11. AMANDELTJE. Ja, Woensdag moet je brief in mijn bezit zijn. Wanneer is 't school feest? Wat ga je dan laat naar bed. Schiet je op aan de blauwe trui? En zijn de an dere handwerkjes klaar gekomen? Ik hoop voor je, dat je rapport meevalt. Waren de drie Meetkundesommen goed? Voor wie was dat snoezige schortje? Dat was een reuze-bof die schoolwandeling op den vroegen morgen. PADDESTOELZOEKSTER. Jammer van je werk, dat de legkaart mislukt is. Hoe gaat 't nu met Wim? Krijgen jullie geregeld be richt? Wat een meevallertje, dat je broer dien fruitmand won. Welk boek heeft moe der gekregen? Dat zal wel verdiend zijn ge weest. LIZ ANNEKE. Had je het zoo druk met Sinterklaashandwerkjes? Ja, je moet zelf een kiekje sturen, om je portret in Onze Jeugd te zien staan. Aardig van broer, dat je zoo'n mooi velletje postpapier van hem mocht ge bruiken. POESENMOEDERTJE. Heb je een ge zellig dagje gehad met moeder in Amster dam? Als je goed gelezen had in 't vorige nummer, zou je een adres hebben gelezen, waar je lucifersdoosjes mocht halen. Nu heb je ze zeker niet meer noodig. PINKSTERBLOEMPJE. Heb jij plezier gehad bij je jarige vriendin? Waren er nog meer meisjes? Hebben jullie allerlei spelle tjes gedaan? Is ze ook Rubriekertje? APPELVROUWTJE. Wat zag je pop er snoezig uit. Die witte kousjes en roode schoentjes staan zoo frisch. Hoe gaat 't nu met je broer? Prettig voor hem, dat hij al die spelletjes mag doen. De broeders van de Deo zullen er wel voor zorgen, dat hij een gezelligen Sint heeft. AVONDSTER. Dat eene raadsel heb ik een beetje veranderd zooals je zult bemerken. Het andere is niet goed. We hebben geen Ru briekertje dat Tweelingzuster heet. Wat wo nen jullie nu op een mooi punt. SNEEUWWITJE. In je raadsel zat een foutje. Sneeuwwitje schrijf je met twee w's. Avondster mag best je secretaresse zijn. Maar waarom schrijf je zelf niet? LINDEBLOESEM. Wat zeg je van onze tentoonstelling? Heerlijk, dat je een huis- werklooze week had. Ben je weer heelemaal beter? Ik hoop toch zoo, dat je op ons feest kunt komen. ZONNEPIT. Jullie waren er prettig vroeg bij deze week. Hebben jullie drukke dagen- gelfad? En heeft 't lang geduurd, voor het Zaterdag was? Jullie hebben keurig werk ge leverd. EIKELDOPJE, Ik vond alles mooi en ik zag wel, dat jullie je uiterste best erop hebt gedaan. Nu gaan we morgen heerlijk feest vieren. Hoeveel Bloemendalertjes komen er? DE KLEINE TIMMERMAN, Je kastje was zoo mooi. alsof het van een grooten tim merman kwam. De brug van Eddy was ook mooi. Wat jammer, dat Miep niet mee kan naar het feest, 't Is voor jullie ook een maand van feesten. Fijn hè? KLAPROOS. Wat verbazend jammer, dat je morgen niet op ons feest kunt komen. Als 't feest van de Driehoeksmeisjes vroeg is af- geloopen, ben je natuurlijk nog welkom. On geveer half 5 is 't onze afgeloopen. VROUWTJE ULEBUUT. Jij hebt dus HENK'S SINTERKLAASFEEST, door W. LASSCHUIT. „Nu is de bom ook bij ons gebarsten," dat waren moeders woorden tegen tante Greet geweest, een paar weken terug. Henk had er niets van begrepen. In de krant had hij wel eens een plaatje gezien met een afbeelding uit Spanje en hij begreep nu goed, waarom of er thuis en overal elders zooveel over vrede werd gesproken. Het drong alleen bij dit gezegde tot hem door, dat er vreeselijke dingen gebeuren als er een bom barst. Alleen kon hij er niet bij, waarom moe der beweerde, dat bij hen thuis de bom ge barsten was. Hij had heelemaal geen ontplof fing gehoord, nog veel minder, was er aan hun huis iets beschadigd geworden. Ei- naar vragen wilde hij niet, want uit de ernstige gezichten van mams en tante Greet maakte hij op, dat het onderwerp van ge sprek hun volle aandacht had. Bovendien had hij goed geleerd, dat hij zich nooit in het gesprek van ouderen mocht mengen. Dat had groote zus Ems hem verleden week nog gezegd, toen hij het per ongeluk toch deed. „Je bent wel al een reuze knul, al ben je pas tien," had ze gezegd, „maar 't staat nu eenmaal niet netjes". Nou, en hij wilde graag een voorbeeldig jongetje zijn, dus hij hield zich eraan. Een week, nadat tante Greet op bezoek was geweest, had echter Henk het vreeselijke van „hun bom" ingezien. Niet als gewoonlijk was vader om half acht de deur uitgegaan naar kantoor, maar hij bleef stil zijn pijp zitten rooken. Al een paar maal had Henk ernstig naar de klok gekeken. Zou vader het vergeten? Om tien minuten over half acht had hij het niet meer kunnen uithouden. Hij zat al aan tafel, klaar om aan te vangen met het ontbijt. Als anders wachtte hij op moes en Ems. Nu ontdekte hij ook vier bordjes, terwijl er anders altijd maar drie waren, omdat va der natuurlijk vroeger moest ontbijten. En nu zag hij ook, dat Ems straks heel ernstig had gekeken, terwijl ze anders altijd even vroolijk was. Ze was boven bedden afhalen. Anders zong ze erbij, en al waren Ems' liede ren nu niet direct van hoogdravenden inhoud toch vond hij het Sarie Marais van haar leu ker, dan de stilte, welke nu alom was. En nu wees de klok tien over half acht. Kwart voor acht ging de tram naar Amster dam. Die zou vader zeker niet meer halen, maar mogelijk moest hij later op kantoor zijn. Toch zei hij het, eerst benepen, want vader werd niet graag bij het krant-lezen gestoord „Paps". „Papseh, de tram gaat weg." Langzaam had vader de krant neergelegd, hem even aangezien, en Henk was geschrok ken, erg geschrokken van het ernstige gezicht „Kom eens hier, mijn jongen." Dat had vader niet meer behoeven te zeg gen. Een oogenblik later zat hij op vaders knie. ..Henk, beste jongen, jij moet het toch ook weten. Vader behoeft niet meer naar kan toor. Er was geen werk meer voor paps, maar jij bent mijn groote kerel. Henk, het zal geen plezierige Sint Nicolaas worden." Hiet heel lang had Henk erover nagedacht, wat vader daar allemaal zei. Hij had het gauw begrepen: dat was de bom, die ge barsten was en hij zei het ook: „Och, paps, dat was dus die bom, waar 'lllllllllllllllllllllll al een gezellig Sint-Nicolaasfeest gehad. Wat gezellig, dat vader en moeder er ook bij wa ren. Je dasje zag er keurig uit. Het raadsel van je zelf mocht best onder je briefje staan. Bij die cijferraadsels beteekent ieder cijfer een letter. Snap je 't nu? DE KLEINE REKENBAAS. Woont je vriend dicht bij je? En komen jullie dikwijls bij elkaar? Wat knap, dat je al kunt schaken. Nu maar oppassen, dat je niet zoo vroolijk speelt, dat je er builen van op je hoofd krijgt. JUFFERTJE SPRING IN 'T VELD. Wat prettig, dat moeder ook meegaat naar 't feest. Blijft je Belgische vriendinnetje een poosje hier? Logeert ze bij jullie? Komt ze ook op ons feest? WATERNIMF. Waar heb je het zoo druk mee? Ik heb voor moeder en de zusjes nog een kaart. Kom hem maar gauw bij mij ha len. Ik dacht wel, dat je onze Tentoonstel ling mooi zoudt vinden. JAN WEST. Er waren verschillende Ru- briekertjes op het St. Nic. feest van Onder ling Genoegen. Jullie hebben braaf pret ge had, hè? Heb je dien sjoelbak gekregen? Ik snap niet, dat jij niet van lezen houdt. TURNSTERTJE. Bof jij eventjes, dat je weer een raadselprijs hebt? Wat prettig, dat je een huiswerklooze week hebt gehad. De volgende week moet er natuurlijk weer ge zwoegd worden. LEO HALLE. Je raadsel is goed. ZONDAGSKINDJE. Je luierbroekjes za gen er netjes uit. Leuk, dat Greet en Hennie ook mee hebben gedaan. Gaan jullie nu nog eens naar 't Frans Halsmuseum om 't ver dere te zien? 't Is nog al in de buurt van school. Hoe vond je het schoolfeest giste ren? Ik wensch je vanavond veel plezier op de club. Dat is een fijne feestweek voor je. NAPOLEON. 'k Vond het prettig om te lezen, dat de Brievenbus zoo veel voor je is. Misschien vallen de Kerstdagen nog wel mee voor je. Waar we erg tegen opzien is in den regel niet zoo moeilijk als 't lijkt. Gefeliciteerd met je prijs. Wat heb je gekregen? Hoe was de kunstavond? CLEOPATRA. 't Deed me heel veel ge noegen zoo'n groot epistel van je te mogen ontvangen. Prettig, dat je de Rubriek nooit kunt vergeten. Ik denk ook nog vaak aan de BDat theepraatje vond ik ook gezel lig. Jullie waren zulke oude getrouwen. Ik beloof je, dat ik je schuilnaam zal bewaren. Wat heerlijk, dat je zoo'n goede baan hebt en dat je ouders zooveel plezier van hun spruiten beleven. Groet je de andere zusters ook van mij? Je mag nog best eens „kinderachtig" zijn en een briefje aan mij schrijven. Dan krijg je ook antwoord in de Brievenbus. CHRYSANTJE. Ik kon je potloodschrift wel lezen. Ben je niet in je schik met je raad selprijs? Dat is al gauw hè? Wat prettig, dat de uitvoering zoo goed is geslaagd. Krijg ik nu gauw dien langen brief? SNEEUWKLOKJE. Hoe gaat 't nu met je? Ik dacht wel, dat je onze tentoonstelling mooi zoudt vinden. Heeft moeder ook alles gezien? Wie gaat er van de familie mee naar 't feest? CELLIST. 't Lijkt me reuze knap om zoo'n radio-toestelletje in orde te maken. Heb je die fout nog kunnen verhelpen? Die afwerking wordt natuurlijk gaandeweg beter. MOEDERS SCHAT. Zeg, kleine schat hartelijk bedankt voor die heerlijke borst plaat. Hij smaakte overheerlijk en hij was dubbel lekker nu moeder hem zelf gemaakt had. Wat knap, dat je nu kunt haken. Ik I kan me best voorstellen, dat je in de Tijding zaal graag met een en ander had willen spe- I len. moeder het verleden week over had. Wist U het tóén al? Nou, als ik later groot ben, zal ik wel voor je werken." „Ja jongen, ik wist het al een maand te rug. Maar misschien komt er wel gauw weer wat voor me." En nu liep het naar 5 December. Henk was druk in de kamer bezig. Vreese- lijk druk had hij het, diepe rimpels had hij in 't voorhoofd getrokken, met critischen blik had hij vaders aandeel aan het werk beke ken. „Prachtig," had hij in bewondering uitge roepen. Daar stond het nu klaar, vier verdiepingen hoog was het miniatuur huis van sigaren kistjeshout. En voor wie dat wel ge maakt was? „Is dat voor Ems?" had oom Gerard giste ren plagend gevraagd. „Ha, hoe komt U daarbij," had Henk ge antwoord. „Voor Ems! Die is toch al acht tien". „Voor wie dan?" „Natuurlijk voor de jeugdrubriek van Haarlem's Dagblad, Oom. Dat doe ik toch alle jaren. U hebt verleden jaar nog gehol pen aan die fijne automobiel." „Verdraaid, je hebt gelijk. Wat zullen daar die zieke kinderen weer blij mee wezen, zeg, met zoo'n groot huis. Hoe kom je aan al die kistjes. Je hebt er nogal wat voor gebruikt." „O, dat ging zoo fijn. Ik vroeg het in de ru briek en denzelfden avond, had iknu raadt U eens!" „Twee kistjes," raadde oom Gerard. „Ha, ha, heelemaal mis. Drie en dertig kistjes". „Sapperdemallemosterdpot in een hoede- doos". Henk lachte luidop om deze malle ui> drukking. „En is er weer feest?" „Ja oom, Zaterdagmiddag, fijn. In zal weel een kaart voor U vragen, die krijg ik vast. Zeg, oom, U weet het toch ook al van de bom, die hier gebarsten is." In een adem had Henk het gezegd. Een oogenblik keek oom Gerard beduusd. Maar moeder kwam hem te hulp. „Hij bedoelt het van vader." Ter verklaring- zei ze erbij, hoe Henk zoo wijs kwam. „O, kwaje rekel, ja, dat weet ik hoor." Een oogenblik keek Henk zijn oom ernstig aan. hij dacht nog even na en zei toen: „Dit jaar zullen we geen leuken Sinterklaas avond hebben, maar dat hindert niet. Ik vond het reuze, dat ik met vader mi zooveel kon doen aan het huis. Verleden jaar had hij daarvoor haast geen tijd. Dan hebben we het feest in den Schouwburg en daar gaat hij ook mee naar toe, want we krijgen vier kaar ten, omdat moeder en zus ook wat hebben gemaakt en het is toch niet brutaal, als ik hiervoor hij wees op het gemaakte huis twee kaarten vraag. We kunnen dan met z'n achten, vader, moeder, Ems, U, tante Nel, kleine Kees, Tom en ik. Nu en dano nee, dat mag ik niet zeggen." Verschrikt hield Henk de hand voor den mond. Tegelijkertijd werd de deur geopend en trad vader binnen. Een blijde glans lag op zijn gezicht. „En danzei hij vroolijk tot Henk. „Kom eens hier, kleuter. Wat is er: en dan?" „Nee, nee paps. dat is een geheim, een groot geheim." „Prachtig, dan heb ik ook een groot ge- voor je en dat zal ik jullie meteen vertellen: ik ben aangenomen bij Weesman. Ik heb weer een betrekking." „Hiep, hiep, hoera!" riepen ze allen „Ons Sint Nicolaascadeau," vulde moe der aan. 'ILI'I.J 'i, I I! I: i„' VADERS OUDSTE. Ik heb 't verslag nog bewaard. Wil je het soms terug hebben? Jul lie werk was schitterend. Het is door heel wat menschen bewonderd. Was je deze week vrij van huiswerk? BELHAMEL. Wat zal jij morgenmiddag plezier hebben. Hoe vond je het 's avonds in de Tijdingzaal? Was moeder er ook bij. Ik zat toen aan jullie allemaal te schrijven. ORANJEAPPELTJE en DOCKY. Leuk, dat Docky nu ook Rubriekertje is. Die too- verlantaarnplaatjes zullen nog wel gebruikt kunnen worden. Ik hoop, dat het een heel prettig weekje voor jullie worden zal. TOOS en JAN. Er is al een Sneeuw klokje, dus Toos moet een anderen naam be denken. Jan mag zijn schuilnaam de vol gende week onder zijn werk zetten. Zijn jul lie ook op de tentoonstelling geweest? 't Vol gend jaar doen jullie zeker ook mee. FAMILIE K. Hartelijk dank voor uw warm medeleven. Prettig, dat Willie nog jong genoeg is voor onze Rubriek. Ik vind het aar dig, dat allen zoo hun belofte geven voor de Sint-Nicolaastentoonstellmgen, die, naar ik hoop nog vele zullen zijn. VIOOLTJE. Heerlijk, dat je deze week niets voor school had te doen. Hoe was Woensdag het feest? Wat ging je wel laat naar bed. Ik ben blij, dat het niet op den zelfden dag als ons feest is. NELLIE B. Je was niet te laat met je briefje. Ik kan me best begrijpen, dat je in deze week niet goed meer wist wat voor dag het was. Ja, leuk, dat we elkaar nu eens ge sproken hebben. JOHAN, DE TWEELINGBROER. Wat zei je wel van onze tentoonstelling? Kreeg je een nieuw idee voor het volgend jaar? Ik wensch jullie morgenmiddag heel veel genoegen. KORENBLOEM. Natuurlijk is Ab ook welkom. Ja, Naaistertje heeft zich dapper geweerd. Jullie troffen het, dat 't zoo rustig was op de tentoonstelling. Gaan de twee vriendinnen samen naar 't feest? VERGEET MIJ NIETJE. Hoe was 't Sin terklaasfeest gisteren? Hoe laat was je wel thuis? Was de zieke Prinses erg ziek? Moest je erom huilen of lachen? KRIELKIP HANEPEN. Heeft je onder wijzer niet gemerkt, dat je een brief zat te schrijven. Als je graag wilt, mag je ook wel tante boven je brief zetten. Is je blouse haast klaar? NAAISTERTJE. Dus dat is een mooie zanguitvoering geweest. Aardig, dat Jac. v. K. nog een extra nummertje gaf. Is je blousje klaar? Het doet me genoegen, dat grootmoe der vooruit gaat. Zou ze op 't feest kunnen komen? ZOMERFEE. Ik was Maandagavond ook in de Tijdingzaal. Je hebt vast over me heen gekeken. Je mocht net zoo goed je eigen naam zeggen. Kom je voor den eersten keer op ons feest? POPPEKIND. Nu is het met dat raadsel in orde. Ik vond de ballen erg leuk. Een pret tig idee, dat je na Sint nog een feest krijgt, 't Treft niet zoo best, dat je dan juist ja rig bent. Als de familie den volgenden dag komt. ben je twee keer jarig. GYMNAST. Als je nog geen kaart ge kregen hebt voor ons feest, kom er dan maar gauw een bij mij halen. Je poppekamer zag er aardig uit. Hoe vond moeder onze tentoon stelling? Ben je niet blij met je raadselprijs? MAGDA. De volgende week vermeld ik den uitslag van de gedichtjes Ik had nog geen tijd ze alle na te lezen. W. BLOMBERG—ZEEMAN Stuyvesantplein 11. Haarlem, 4 December 1936. '!T HET FOTO-ALBUM VAN ONZE ">T"RRIEKERT.TFS. „Zomerfee" loopt haast de schoolbank uit, Want 't zonnetje schijnt zoo vroolijk door de ruit. Hier zie je een half dozijntje uit één gezin „Annie", „Cactus-Teekenaar", „Borduur stertje", „Freddy", „Doornroosje" en „Dierenvriendin'*. POSTZECELRUBRIEK 1932 Herd, 1932 Jamboree 25 50 2 2 1 Leu 3 Lei 25 ban 50 1 Leu 3 Lei 6 6 Lei 1932 IX Med. Kongres 1932 San P.T.T. 4 1 Leu 6 1 L. 10 1 L. ROEMENIë (Romania). XXIII Voor het feit dat 500 jaar geleden Alexan der de Groote stierf verscheen in 1932 een herdenkingszegel met zijn beeltenis in de waarde van 6 Lei (roodbruin) afmetingen 30 x 25 mM. Voor de in 1934 te houden Padvinders Jam boree in Roemenië verscheen in .1932 een se rie weldadigheidszegels ten bate van die Jamboree, alle met voorstellingen uit het padvindersleven en de woorden JAMBOREEA NATIONALA" De waarden zijn 25 en 25 b. (blauwgr.) 50 en 50 b. (blauw) 1 en 1 L. (groen) 2 en 2 L. (oranje) 3 en 3 L. (zwart bruin) 6 en 6 L. (blauwgrijs) Grootte van de vakjes 40 x 30 mM. Ter gelegenheid van het 9e Medische Con gres te Boekarest verscheen in 1932 een drie tal zegels met de afbeeldingen van den ko ning in een kleine cirkel in het midden van de zegel en aan weerszijden eenige Univer siteiten, onderaan staan de woorden IX Con gres International de Istoria Medicinei. De waarden zijn 1 L. (rood karmijn) 6 L. (oran je) 10 L. (blauw). De afmetingen zijn 30 x 45 millimeter. In 1932 verscheen eveneens een serie wel dadigheidszegels ten behoeve van de sana toria voor het personeel der P. T. T. Op twee van deze zegels staan sanatoria afgebeeld, terwijl de derde een symbolische voorstelling geeft van de beschermde beambten. De waar den zijn 4 en 1 L. (groen) 6 x 1 L. (lilabr.) en 10 en 1 L. (blauw). Grootte van de vakjes 45 x 32. Zie voor de plaatsing der zegels het schetsje. Rustenburgerlaan 23.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14