^WEERBERICHT een Barometer! STIENS - CIERSTR. 27 VRIJDAG 4 DECEMBER 1936 HAARDE M'S DAGBE'AD 2 Chr. Internaat en Huishoud school. Veertig dienstboden kunnen geplaatst worden. De veertig meisjes die tot dienstboden zijn opgeleid in het Christelijk Internaat en Huishoudschool alhier, zijn thans op het punt deze inrichting te verlaten. Ze kunnen uitsluitend geplaatst worden in positief Christelijke gezinnen, die bereid zijn aan de verdere vorming van deze meis jes mede te werken. Ook in Haarlem en om geving wenschen eenige leerlingen plaatsing. Huisvrouwen, die een dezer meisjes als dienstbode voor dag en nacht willen hebben, kunnen zich daartoe wenden tot de Gemeen telijke Arbeidsbeurs, Hoofmanstraat 17. KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de vorige week uit in haar af deelingen Zoetestraat 1498 porties; Overtonstraat 1750 porties; Byzantiumstraat 1009 porties; Eenv straat 1367 porties: Kamperstraat 800 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L.O. 100 porties ver strekt. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. Het Winkel- en Woonhuis met tuin te Haarlem aan de Gedempte Oude Gracht No. 52, groot 1 are, 89 centiaren. f 10.750 J. W. Hageman. Het Huis met erf en tuin te Haarlem, aan de Linschote-nstraat no. 59, groot 1 are, 51 centi aren. f 3550 P. C. Kuvener q.q. Een Woonhuis met afzonderlijk staande bergplaats of garage en erf te Haarlem aan de Cederstraat no. 12, hoek Dennenstraat, groot 78 centiaren, f 3550 W. J. NagtegaaL DE NEDERLANDSCHE „PRIX DE ROME". In ons nummer van gisteren vermeldden wij. dat bij K. B, de zilveren eere-penning van den Nederlandschen „Prix de Rome" voor monu mentale en versierende beeldhouwkunst was toegekend aan mej. E. P. 't Hooft. Dit moet zijn mej. A. H. Rutgers van der Loeff, zooals onze medewerker, de heer J. H. de Bois trou wens reeds medegedeeld had. Mej. 't Hooft kreeg deze eere-penning voor monumentale en versierende schilderkunst. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat. Leerboek: Lefeber, Timorstr. 22. Armbandhorloge: v. d. Hof, Vergierdeweg 173. Heerenjas: Beukenkamp, Spaarndamscheweg 490rd. Halsketting: Barrenberg. Kruisstraat 13rd. Portemonnaie met inhoud; Antonissen, Rijpstraat 33. Regenpijpen: Theel, Bakker straat 59. Rijwielpiaatje; Pol. Bureau Smede straat. Schoen: v. Dijk, Scheeperstr. 44. Id. Politiebureau Smedestraat. Id. Bakker. Ged. Voldersgracht 25. Damestasch met inhoud: Smits. Julianapark 66. Tabakszakje: v. d. Velde. Saenredamstraat 57. Zakken: Perquin, Opslag plaats Zuider Buiten Spaarne (Kolenhandel). WISSELKOERSEN. 10.15 uur. Londen 9.01 3/16 Berlijn 73.92.y2 Parijs 8.56 7/8 Brussel 31.08*34 New York 1.83 11/16 12 uur. Londen 1.901.3/16 Berlijn 73.92% Parijs 8.57 Brussel 31.09 Zwitserland 42.24 Kopenhagen 40.25 Stockholm 46.45 Oslo 45.27% New York 1.83 Praag 6.50)4 STOP DIE ZWARE VERKOUDHEID De veiligste en vlugste methode om die zware verkoudheid kwijt te raken, is Karsote, het nieuwe wetenschappelijke inhallatie-systeem. Leest U eens onderstaan de brief: „Ik leed herhaaldelijk aan zware verkoudheid, vooral mijn neus en keel waren aangedaan. Ik pro beerde verschillende medi cijnen, maar niets hielp. Toen werd mij Karsote aangeraden; ik kocht een flacon en binnen zeer kor ten tijd waren alle ver- koudheidsverschijnselen verdwenen. Ik kan Kar- sote ten zeerste aanbevelen." Mevr. A. L. C. U kunt eveneens dit snelle resultaat bereiken. Sprenkel eenige druppels Karsote op een zak doek en adem de aangename bacteriën-doo- dende dampen in. Karsote opent de verstopte neusgaten, verwijdert het vastzittende slijm achter uit de keel en heeft een verzachtende invloed op die pijnlijke slijmvliezen, Karsote is vrijkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0,70 per flacon zakformaat) en f 1,per flacon (2 x de fcleine maat), omzet belasting inbegrepen. (Adv. ingez. MedJ AGENDA Heden: VRIJDAG 4 DECEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereld nieuws. Frans Hals Theater: „Mayerling", met Charles Boyer en Daniella Darrieux, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater; „Meisjeslyceum" met Simone Simon. 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Engel der Duisternis" met Frederic March en Male Ofceron. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Nacht in New York" met Franchot Tone. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 5 DECEMBER Stadsschouwburg: Kindermatinée Haar lem's Dagblad. Poppentheater. 2 uur. Rembrandt Theater: St. Nicolaas-matinée. 2.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereld nieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Voorbeurs te Amsterdam. VOORBEURSOVERZICHT. (Uitsluitend bestemd voor geabonneerden) De heerschende onzekerheid met betrekking- tot de gevolgen van de constitutioneele crisis in Engeland vormt ook voor het valutaver- keer een deprimeerende factor, hetgeen nog in sterker mate het geval zou worden, indien hieruit een regeeringscrisis zou ontstaan. Het pondsterling blijft dientengevolge een gedrukte houding vertoonen en opende hedenmorgen op 9.01 1/4, waarna het zelfs op 9.011/8 kwam. Het Nederlandsche reguleeringsfonds vond hierin weer aanleiding ponden op te nemen. Dollars bleven vrijwel ongewijzigd en werden jedaan var. 1.83 3,4 tot 1.83 13/16. Parijs no teerde 8.57, Brussel 31.09, Berlijn 73.90 tot 3.95. De scherpe maatregelen der Duitsche regeering tegen de kapitaalvlucht waren oor zaak van een blijvend vaste houding voor bankbiljetten, die op f41,50 kwamen en voor Duitsch zilvergeld dat f45,50 noteerde. Het voorbeurs-effectenverkeer was heden wel van zeer weinig beteekenis. De algemeene stemming blijft sterk gereserveerd, een ver schijnsel, dat zich echter in de maand De cember meer pleegt voor te doen. De handel was van minimalen omvang en beperkte zich tot enkele stuks in Koninklijke Olie en Am sterdam-rubber die goed prijshoudend noteer den. Trouwens koersverliezen deden zich fei telijk niet voor, hetgeen wel duidt op de tech nische gezonde positie van de markt. Op de Amerikaansche afdeeling bestond eenige belangstelling voor Anaconda, Tidewa ter en Republic Steel, waarvan vooral de laat ste weer vrij aanzienlijk hooger lag. Jongeman in zee verdronken, Zijn kameraden kwamen hem niet te hulp. Donderdagmiddag omstreeks half een bevond zich bij het radiostation Noordwijk de 25-jarige N. v. d. V., eenige zoon van zijn ouders, met zijn kameraden aan het strand, toen zij een mast in zee zagen drijven. Aan stonds rees het plan om dit voorwerp op het droge te brengen. Na zich van overtollige kleeren te hebben ontdaan, begaven de jon gelieden zich te water, weldra hadden zij den mast te pakken. Op den terugweg echter kan telde de mast. waardoor v. d. V. struikelde en viel. In plaats van hun vriend terstond uit het water te halen, zijn de kameraden ver schrikt naar het radiostation gesneld om hulp te halen. Eenige personen van het station gingen onmiddellijk mee en spoedig had men den drenkeling, die bewusteloos was, aan het strand gebracht. Twee geneesheeren van het Mariagesticht pasten kunstmatige ademha ling en injecties toe. Later werden zij bij hun pogingen om de levensgeesten op te wek ken geassisteerd door leden van de reddings brigade uit Noordwijk. Na twee en een half uur waren de levensgeesten nog niet terugge keerd. De geneesheeren moesten den dooc' constateeren. FAILLISSEMENTEN. Op 3 December 1936 werd door de Arrondls- sements-Rechtbank te Haarlem in staat van faillissement verklaard: H. van Lieshout, caféhouder, wonende te Haarlem, Riviervischmarkt No. 17, thans Lange Begijnestraat 10 rood. Rechter-Commissaris: Mr. L. Vliegenfchart. Curator: Mr. J. G. Bettink, advocaat en pro cureur te Haarlem. GEPENSIONNEERDEN NED. SPOORWEGEN. In de bovenzaal van hotel Witjens te Utrecht vond Woensdag jJ. een bijeenkomst plaats van gepensionneeerden der Nederlandsche Spoor wegen, welke druk bezocht werd. Met algemeene stemmen werd tot stichting van een vakgroep gepensionneerden van den Centralen Bond besloten. Een voorloopig be stuur, bestaande uit de heeren L. Verbeek. Rotterdam, P. Kole, Vlissingen, C. J. Stuiting, Utrecht, F. D. Wismeyer, Haarlem en F. Heus, Vorden, werd gevormd. Tot de in Maart 1937 te houden jaarvergadering zal dit bestuur de zaken waarnemen, waarna een definitief be stuur zal worden gekozen. Als vertegenwoordiger in het hoofdbestuur werd benoemd de voorzitter van het voorloopig bestuur, L. Verbeek, terwijl door dit bestuur uit zijn midden een lid voor den bondsraad zal worden aangewezen. I)e bondssecretaris A. Ketelaar, hield hierna een uitvoerige en rijk gedocumenteerde redevoering over de pen sioenwet voor spoorwegambtenaren, de pen sioenkorting en de wijzigingen omtrent toe kenning van vrij vervoer aan gepensionneer den. KIND TE WATER. Woensdagmiddag half drie waren eenige kinderen aan het spelen op een zolderschuit In den Burgwal. Het zevenjarig jongetje B.. J. Heems viel er af en kwam midden in het wa ter terecht, gedeeltelijk onder de schuit. Op het hulpgeroep snelde de 41-jarige heer J. P. Visscher, kantoorbediende. Burgwal 42 rood. toe en sprong zonder zich te bedenken ge kleed te water. Hij wist het kind, dat nog niet bewusteloos was. te grijpen en naar den kant te brengen, waar omstanders het van hem overnamen en naar de ouderlijke woning brachten. De redder liep een paar schrammen aan arm en been op. C. K. BAAS t Op63-jarige leeftijd is overleden de heer C. K. Baas, gep. Stationschef te Wormerveer. De teraardebestelling heeft plaats Maandag 7 December a.s. op de Alg. Begraafplaats aan de Klever laan. CHR. ORANJE VEREENIGING „PRINS WILLEM I". In de ledenvergadering van Woensdag J.l. werd dr. W. G. Harrenstein als voorzitter ge kozen. Het programma voor de feestviering ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Ju liana en Prins Bernhard. werd als volgt sa mengesteld: Dins 22 December a.s. Oranjefilm en op treden van den heer C. Spaanderman van Leiden, declamator en zangleider (gebouw St. Bavo, Smedestraat, des avonds 8.15 uur). Des middags voor de kinderen vertooning van dezelfde film en andere attractie. Zelfde gebouw om half 5 en 6 uur. Maandag 28 Dec. opvoering van een groot Historisch Schouwspel, in de groote zaal van het Con certgebouw, des avonds 8 uur. Voor een eventueel te houden optocht, wordt van alle Chr. Vereenigingen medewerking ge vraagd. Men kan zich aanmelden bij den heer Chr. van Heerden. Heussensstraat 2. KAASMARKT ALKMAAR. Aangevoerd 34 stapels ziinde 61.000 K G. Fabriekskaas kleine f 18 per 50 K.G. Boerenkaas kleine f 17.50 per 50 K.G. Handel matig. De Bilt voorspelt Stormachtigen tot krachtigen later af- nemenden Noordwestelijken tot Weste lijken wind, zwaar bewolkt met tijde lijke opklaring, regen- of hagelbuien, aanvankelijk kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 767.4 m.M. te Toulouse. Laagste 727.0 m.M. te Kinm. De nieuwe depressie werd snel dieper en vertoont heden een kern onder 727 m.M. bij de Noorsche kust waarachter de barometer nog sneller stijgt, zoodat over Schotland een zware Noordwester storm waait en verder op de Britsche eilanden de lucht opklaart met enkele buien. Frankrijk heeft eenige zonneschijn in1 het Zuidoosten, maar overigens bedekte lucht met regen en stormachtigen wind aan het Kanaal. In Duitschland breidt de lichte vorst uit het Oosten zich tot nabij Berlijn uit. In het Noord westen valt regen bij krachtigen Zuidwesten wind. In Zuid-Scandinavië valt overal regen of sneeuw, de vorst in Zweden nam af, aan de Noorsche kust waait een Zuider storm. Ofschoon hier te lande de wind weer tot Noordwest zal ruimen zal de kracht waarschijnlijk minder zijn dan vorige maal. omdat de kern der depressie meer Oostwaarts trekt/. Verder is tijdelijke opklaring met regen en hagelbuien te verwachten. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 755 m.M. Stand van gister 754 m.M. Neiging: vooruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 7.42 uur; n.m. 20.09 uur. Strand berijdbaar van 12.4518.00 uur. EEN GESCHENK? (Adv Ingez Med.j Ongerustheid bij visschers. Over de maaswijdte van 714 c.M. Vragen van het Kamerlid Drop. Het Tweede-Kamerlid Drop heeft aan den minister van Landbouw en Visscherij de vol gende schriftelijke vragen gericht. 1. Is het den minister bekend, dat de af kondiging van het besluit van 8 Juli 1936 no. 21 waarbij aan het verleenen van uitvaar- certificaten voor visschersvaartuigen de voor waarde wordt verbonden, dat deze vaartui gen slechts mogen wor'den uitgerust met netten, waarvan de maaswijdte minstens 7.5 c.M. bedraagt, behalve voor de visscherij op sprot en makreel, in de kringen van belang- hebben groote ongerustheid heeft gewekt? 2 Is het waar, dat Nederland het eenige land is dat een zoover gaanden maatregel voor de visscherij heeft genomen en is het naar het oordeel van den minister niet juister zoodanigen maatregel tegen overbe- vissching van de Noordzee alleen te nemen indien vaststaat, dat andere landen als En geland, Franrijk en België daartoe mede be reid zijn, en heeft internationaal overleg over deze aangelegenheid plaats gehad? 3 Moet de minister niet erkennen, dat vooral de kleinkustvisscherij bij de uitvoe ring van het bedoelde besluit groote moei lijkheden zal ondervinden? 4 Wil de minister overwegen alsnog inwer kingtreding van het besluit tot een naderen datum uit te stellen en in elk geval voor de kustvisscherij met kleine schepen te bepa len, dat met een uitrusting met netten van een maaswijdte van hoogstens 6 c.M. kan worden volstaan? Overeenstemming over de maaswijdte. Resultaat der Londensche conferentie. Gulden middenweg bewandeld. Deze week is te Londen een conferentie ge houden tot het treffen van een internationale regeling omtrent de maaswijdte van den kuil en het vaststellen van minimummaten van viseh. Op deze conferentie is overeenstemming bereikt tusschen de deelnemende landen, met uitzondering van Frankrijk. Men heeft beslo ten de bepalingen voor de maaswijdte van den kuil over te nemen, welke reeds voor Engeland van kracht zijn. Zooals men weet zijn in ons land reeds maatregelen getroffen, welke op 1 Januari van kracht zullen worden. Ook Frankrijk heeft wel maaswijdtebepalin- gen afgekondigd, doch deze gaan niet zoo ver als de Britsche bepalingen. Men hoopt, dat de conferentie over drie maanden weer bijeen zal komen, nadat de delegaties met de betrokken regeeringen rug gespraak hebben gepleegd, om dan te kunnen over gaan tot het opstellen en aanvaarden van een internationale conventie, gebaseerd op de besluiten der huidige conferentie. Vol gens den Londenschen corr. van de Tel. zal, bij het bekend maken van de overeengekomen maten blijken, dat men den gulden midden weg heeft bewandeld. Voor sommige soorten, zooals schol, zal een geleidelijke overgang naar grootere maten worden voorgesteld, waarbij eerst over eenige jaren de overeengekomen minimum-maat verplicht zal worden gesteld. Voor tong is het Engelsche minimum als te groot afgewezen. Het zal dus verboden zijn, visch beneden de de min. maten zoowel te landen als te ver- koopen. De gevangen kleine visch zal onmid dellijk overboord moeten worden geworpen en ook hierop zal toezicht worden uitgeoefend daar elk uur dat de visch langer aan boord is, de kans van voortleven in stijgende ver houding vermindert. De te Londen aangenomen voorstellen zul len natuurlijk in ons land nog gesanctioneerd moeten worden, zoodat de heele kwestie nog in de Kamer zal worden behandeld. Door de nieuwe regeling zal vooral de z.g. puf visscherij aanmerkelijk worden beperkt. De overval op de geldauto. Twee en een half jaar gevangenisstraf geëischt. Op 17 Januari van dit jaar werd Am sterdam opgeschrikt door een even brutaal als zeldzaam misdrijf. De Amerikaansche gang sterstijl had blijkbaar school gemaakt in deze lage landen; er was door drie zwaar gewapen de mannen een overval gepleegd op een auto, waarmee een bedrag van niet minder dan f 32000 in specie en bankpapier werd vervoerd naar de Nederlandsche Scheepbouw Maat schappij. Een overval op klaarlichten dag, die aanvankelijk volkomen gelukte, doch die ten slotte toch voor de roovers op niets uitliep. Zij reden op hun vlucht tegen een hek op, moesten de auto in den steek laten en vluch ten tegen een hek op. moesten de auto in den steek laten en vluchten. Het geld poogden zij nog te verbergen in een tuintje. Het was echter door de politie weldra teruggevonden Er mankeerde geen cent aan het geroofde be drag. Eenige weken geleden veroordeelde de rechtbank een van de daders tot een gevan genisstraf van twee jaar. Vandaag stond de tweede terecht, de 24-jarige fabrieksarbeider P. J. N. diefstal met geweldpleging was hem ten laste gelegd. Verdachte bekende volledig. De officier van justitie eischte wegens dief stal met geweldpleging in vereeniging, twee en een half jaar gevangenisstraf. De roofmoord te Opende. Zeer zware staffen geëischt. Twee jongemannen stonden gisteren in de verdachtenbank van de Groningsche recht bank. Twee breors R. en D. W. te Groningen 27 en 24 jaar oud, aan wie ten laste wordt gelegd moord, subsidiair doodslag, subs, diefstal met geweldpleging op den 72 jarigen Zetsma in den nacht van 24 op 25 Juli j.l. te Opende (gemeente Grootegast). Naast hen stond nog terecht een derde verdachte, de ^-jarige P. M., te Opende wegens uitlokking van of mede plichtigheid aan dit misdrijf. Verd. R. W. verklaarde, dat niet de opzet had bestaan Zetsma te dooden. Tegen R. W. werd 20 jaar gevange nisstraf geëischt en tegen zijn broer D. W., die verminderd toerekenings vatbaar is, 12 jaar, met ter beschik king stelling van de regeering. Tegen den uitlokker werd 8 jaar gevangenis straf geëischt. Verzet tegen herberekening Indische pensioenen. Kamerleden dringen op terugneming van het wetsontwerp aan. Aan het Voorloopig Verslag inzake het wetsontwerp betreffende de herberekening der Indische pensioenen wordt het volgende ontleend: Vele leden verklaarden, zich met dit ont werp niet te kunnen vereenigen. Onder hen bevonden zich zoowel leden, die zich in be ginsel kantten tegen aantasting van reeds toegekende pensioenen, wat een aantal hun ner niet had kunnen weerhouden van mede werking aan het kortingsontwerp van 1933, anderen, die dit beginsel niet deelden Evenzeer als het Nederlandsche ontwerp inzake de herberekening blijkbaar voors hands wordt aangehouden, behoort huns in ziens met het Indische te geschieden. In overweging wordt gegeven dit wetsont werp voorloopig terug te nemen. FELICITATIE-TELEGRAMMEN VOOR HET PRINSELIJK PAAR. BANDOENG, 4 Dec.. (Aneta). De P.T.T.- dienst is voornemens huwelijkstelegrammen in te voeren, welke gericht lcunnen worden aan H.M. de Koningin en aan bet Prinse lijk Paar. Men overweegt hiervoor zes verschillende teksten aan te bieden, ook Maleische, welke zullen worden afgeleverd op luxe formulie ren met een rand van sarong-motieven, wel ke formulieren hiervoor van Bandoeng naar Holland zullen worden gezonden. De Nederlandsche P.T.T. nam het denk beeld over ten behoeve van het binnen- landsch verkeer. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 2 v. Rott. te Baltimore. Edam, N.-Orleans n. Rott. via Londen 1 (6 n.m.) 1400 m. WZW v. Lands End. Burgerdijk, Rott. n. N.-York 1 (5.55 n.m. 125 mijl ZW v. Valencia. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 2 v. Londen. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 2 te South ampton. Breedijk, New-Orleans n. Rott. 30 te Galves ton HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 2 v. Bagnoli n. Susak/Sfax. Flensburg 4 (n.m.) v. Narvik te Vlaard. verw. Stad Haarlem, Caisole n. Rott. of Vlaard., pass. 3 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, 3 v. Amst. n. B.-Ayres. HOLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitr.) 3 te Port Pirie. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (uitr.) p. 2 Kaap de Goede Hoop. Modjokerto (uitruis) p. 3 Kaap de Goede Hoop. Kota Baroe (thuisr.) p. 3 Ouessant. Baloeran, Batavia n. Rott. 3 te Suez. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, 3 v. Amst. n. Hamburg. Serooskerk (thuisr.) l v. Kobe. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Flandres (charter) 30 v. Rott. te B.-Ayres. Alwakl (thuisr.) 2 v. Victoria (Braz.). Alcyone, 3 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein, 2 v. Rott. te Hamburg. Jagersfontein (uitr.) 3 te Port Natal vertr. 5. Bloemfontein (uitr.) 3 (n.m.) v. Antwerpen. Heemskerk (thuisr.) 2 te Mombassa. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN Amstelkerk 3 v. Amst. n. West-Afrika. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Stella, 3 van Patras te Amsterdam Titus, 3 van Amst. te Tarragona. Hebe, 3 van Kopenhagen te Gdynia. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Menelaus, Japan n. Rott. 3 te Suez. Alcinous, 3 van Batavia te Amsterdam. Wat maakt u van uw twen? door Dr. TH. VAN SCHELVEN. Geb. ƒ2.90. HET GESCHENK VAN DEN DAG Boekhandel VAN CITTERT, SPEKSTRAAT 14, heeft het voorradig. Ook voor U (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE ST. NICOLAAS BIJ DEN R.-K. VOLKSBOND. Zaterdagmiddag zal St. Nicolaas een be zoek brengen aan de kinderen van leden der afd Heemstede van den Ned. R.-K. Volks bond, in de groote zaal van het R.-K. Ver- eenigingsgebouw aan den Heerenweg. Daar er ongeveer 350 kinderen zijn, die aan deze feestelijkheden mogen deelnemen, zullen de kinderen per gezin door hoogstens één der ouders begeleid mogen worden. ST. NICOLAAS IN DE INDISCHE BUURT. Hedenavond zal St. Nicolaas zijn jaar- lijksch bezoek weer brengen bij de kleinste kinderen van de leden der Indische buurt- vereeniging. Om kwart voor zes zal St. Nicolaas met zijn knecht een rijtoer maken van het Wil- helminaplein af door de Indische buurt, waarna hij dan in café-restaurant „Wapen van Heemstede" aan de kinderen de gebrui kelijke cadeaux zal uitreiken. AUTO GESLIPT. Donderdagmiddag teomstreeks half drie, had op de Heemtseedsche Dreef te Heem stede een aanrijding plaats, tusschen een luxe auto bestuurd door II. J. v. B. wonende te Heemstede, rijdende richting Bennebroek Haarlem en een «vrachtauto, bestuurd door G. B. wonende te Nederhorst den Berg, rij dende op de Pieter Aertsaan richting J. M. MolenaerspleinAdrlaan Pauwlaan. De be stuurder van eerstbedoelde auto remde om den bestuurder van de vrachtauto voorrang te verleenen, waarbij deze door natheid van den weg slipte, omzwenkte en ten slotte met de achterzijde, van zijn auto tegen de vrachtauto terecht kwam, waardoor beide auto's wei-den beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. SINT NICOLAAS OP MEER EN BOSCH. St. Nicolaas heeft een bezoek gebracht aan Meer en Bosch. Een opgewekte stemming was er al aanstonds bij de verpleegden toen het patiëntenkoor onder leiding van Br. Jac. Lagas het bekende gedicht van Adama van Scheltema in de mooie toonzetting van Corn. Dopper op verdienstelijke wijze ten gehoore bracht, met voortreffelijke pianoaccompag- nement van mevr. Lagas-Klök. Nadat de mondorgelclub van de patiënten] zich had doen hooren en mej. Dini van Daalen enkele Sinterklaasliedjes van G. v. Vladeracken ten gehoore had gebracht, werd gemeenschappelijk gezongen een oor spronkelijk Sinterklaasliedje van Br. Lagas, begeleid door het muziekkorps van Meer en Bosch. Het hoogtepunt van den avond was de opvoering van de Sint Nicolaas-cantate van B. Zweers. Met de zeer gewaardeerde solo's van mej. Dini van Daalen sopraan en den heer W. v. Santen, tenor, werd deze cantate voor het patiëntenkoor een waar succes. ..Net echt" werd het toen na de pauze waarin de tractatie de stemming verhoogde, de Bisschop in hoogst eigen persoon met Pieterbaas binnenkwam en bij het koor plaats nam. De goede Sint die zich gaarne goed op dé hoogte stelt van de toestanden op Meer en Bosch informeerde met belangstelling naar velerlei en zijn vriendelijke toespraak werd met groote aandacht aangehoord. Uit volle borst klonken nu weer de Sinter klaasliedjes die, gedragen door de klanken van het muziekkorps, nu wel bijzonder geest driftig gezongen werden. De hartelijke woorden van dank van den; geneesheer-directeur Dr. B. Ch. Ledeboer tot allen die aan dezen blijden avond mede werkten ontlokten een daverend applaus voor al voor het echtpaar Lagas, die zich op dezen avond zoo verdienstelijk maakte. BLOEMENDAAL DIEFSTAL VAN RIJWIELEN Woensdagavond is uit een fietsenstalling van het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal een damesfiets ontvreemd. Later bleek, dat er een heerenfiets voor in de plaats was gekomen. Zondagavond was een bij de garage van H. v. O. staande damesfiets gestolen, terwijl een heerenrijwiel was achtergebleven. Deze fiets bleek dien middag te Haarlem Noord voor een café te zijn ontvreemd. Donderdagavond is ten nadeele van R. K. F. S. een heerenfiets en denzelfden avond ten nadeele van mej. v. d. B. een damesrijwiel ontvreemd. De fiets van eerstgenoemde is la ter op den Tetterodeweg teruggevonden, ter wijl in den nacht van Donderdag op heden nog een damesfiets bij het station Bloemen daal is gevonden, waarvan de herkomst voor loopig nog duister is. Bovendien werd in het Bloemendaalsehe bosch het rijwiel van mej. v. d. B. aangetroffen, ontdaan van belasting plaatje lamp en dynamo. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de Chr. School al hier is benoemd mej. G. J. Bongers te Doorn. SANTPOORT CAUSERIE OVER HET UITBREIDINGSPLAN Toen Ir. Verhoef, directeur van Openbare Werken, indertijd voor de leden van „Sant- poorts Bloei" zijn causerie over het uitbrei dingsplan hield, lag het in zijn bedoeling zijn causerie met filmbeelden te verduidelijken. De interessante film kon echter niet afge draaid worden, omdat de genomen veilig heidsmaatregelen niet geheel in overeen stemming waren met de zeer strenge gemeen telijke voorschriften. Daar Ir. Verhoef nog zeer veel te vertellen had, zal hij zijn causerie vervolgen op een nader vast te stellen datum. Bij die gelegen heid zal speciaal Santpoort gedétailleerd on der de loupe worden genomen en zal ook de film worden geprojecteerd. DE JAMBOREE. Dat er veel belangstelling zal bestaan voor de Wereld-Jamboree 1937 moge ook blijken uit het feit, dat er nu reeds aanvragen bij het secretariaat van „Santpoorts Bloei" zijn in gekomen om pensionruimte VERGADERING GEITENFOKKERS De onlangs opgerichte Geitenfokvereeniglng Velsen en omstreken houdt a.s. Maandag avond een vergadering voor leden en belang stellenden in café Rozenstijn. Aanwezig zal zijn de heer W. v. d. Beek, voor zitter van de afdeeling Sloterdijk.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2