54ö w 1 Stijgend Schaakpeil in ons land. H' Van Scheltinga kan verder komen. ZATERDAG 5 DECEMBER 1936 H A A R L E M'S D A G B E A D 10 SPORT EN SPEL VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag Het toeval wil. dat de zoogenaamde re turnwedstrijden juist met Sint Nicolaas be ginnen. Dus iedere club hoopt natuurlijk op een aangename surprise in den vorm van een al of niet klinkende overwinning. Dat is echter onmogelijk. Hoogstens kunnen hier en daar de punten gedeeld worden, wat vaak een gewenschte uitslag is vooreen derde! Daar hebt u bijvoorbeeld de wedstrijd D.W.S.Feijenoord, die morgen op het kleine veld in den Spaarndammerpolder gespeeld wordt, dus niet in het Olympisch Stadion zooals het bestuur van D.W.S. zoo gaarne ge- wenscht had. Als deze wedstrijd met een ge lijk spel eindigt, dan schieten die twee par tijen daar niet veel mee op. Wèl echter Haar lem, die dan twee punten kan inloopen, als zij tenminste van H.B.S. wint. Deze oude his torische ontmoeting wordt morgen weer op het terrein aan den Schoterweg gespeeld. We hebben prettige herinneringen aan deze wedstrijden behouden, omdat ze altijd de moeite van het aanschouwen waard waren. Het was steeds een strijd tusschen twee vlug ge, fair spelende elftallen. De roodbroeken zullen ook morgen weer gaarne den strijd tegen deze aloude tegenstanders aanbinden, maar onze stadgenooten zullen terdege moe ten oppassen, want H.B.S. zit dit seizoen lee- lijk in het nauw. Een geluk voor haar is het, dat Z F.C. er nog veel leelijker aan toe is. Bovendien zinnen de Hagenaars natuurlijk op ••evanche, want de eerste ontmoeting le verde hun op eigen veld een leelijke 50 nederlaag op. Als Haarlem echter in den- zelfden vorm speelt, als de laatste weken, lijkt het ons ondenkbaar, dat de punten naar de residentie zouden gaan. Sparta, die jl. Zondag de meerderheid van Haarlem moest erkennen, moet nu morgen op visite bij V.S.V.. waarvan de Rotterdam mers ook wel niet veel plezier zullen beleven, want ze zijn dit seizoen wel heel erg uit vorm. Misschien geeft hun de uitslag van den wedstrijd tegen Feijenoord voor den Bloedtransfusiedienst weer wat moed. In dat geval zal V.S.Vdie juist zoo flink komt op zetten. het verre van gemakkelijk hebben. De eerste ontmoeting eindigde met een 20 overwinning voor de Rotterdammers, aan wie we ook nu een klein succesje voorspel len We hopen, dat de goede Sint ook aan RCH. reden tot blijdschap zal geven, want zóó kan het niet langer gaan Zelden heeft de Racing zulk een slecht seizoen meege maakt als dit. Wel weten we, dat bij haar het water vaak tot aan de lippen kwam, maar er overheen kwam het nooit. Steeds was de redding nabij. Dat dit ook nu het geval moge zijn. Morgen neemt ze voor de tweede maal den strijd op tegen Xerxes, thans op het terrein aan den Wilgenpias. De eerste ontmoeting eindigde in een sma delijke 92 nederlaag voor R.C.H. Zij zal dus morgen de tanden extra op elkaar moeten zetten. De Stormvogels hebben na hun onver wachte 20 overwinning op Blauw Wit na tuurlijk ook een heeleboel moed gekregen. Kampioen kunnen ze niet meer worden, want Ajax heeft al precies tien punten meer. Maar dat de IJmuióenaren tenslotte nog een behoorlijke plaats op de ranglijst zullen in nemen, gelooven we stellig. Morgen moeten ze naar Charlois. waar ze C V.V. voor de tweede maal tegenover zich zullen vinden. In IJmuiden wonnen de Rotterdammers op 20 September met 31. De Stormvogels moeiten maar eens alle krachten inspannen om te trachten met dezelfde cijfers revanche te nemen. Fxcelsior—Blauw Wit zou wel eens een gelijk spel kunnen opleveren: A.D.O zal op eieen veld misschien aan D H C. wat illusies ontnemen en Ajax kan moeilijk anders doen, dan in de Meer van D FC. winnen. K F.C.V.U C is weer zulk een onbereken bare wedstrijd, die elke voorspelling bela chelijk kan maken Toch wagen we het er op: het wordt een kleine overwinning voor de thuisclub. HermesD.V.S., die jl Zondag aan Feijenoord de eerste nederlaag toebracht, zal Z.F.C. nog wat vaster op de laatste plaats zetten "en bij D.W.S.Feijenoord zal het ontzettend spannen, want hier gaat het om de leiding. We hebben een voorgevoel, dat D.W.S. het meeste reden tot juichen krijgt. Tweede klas. Aan de Spanjaardslaan zullen wel weer veel toeschouwers aanwezig zijn om te zien, of H.F.C. haar goeden vorm behouden heeft. Die is nu meer dan ooit noodig, want Alc- maria Victrix. die nog een heel mooie kam pioenskans heeft, komt op bezoek. H.F.C. heeft met deze Alkmaarders nog een stevig appeltje te schillen; zij hebben namelijk de eerste ontmoeting met 61 gewonnen, een prestatie, die ze morgen vast niet kunnen herhalen, want de H.F.C.'ers hebben nu be grepen, dat ze over voldoende enthousiasme en energie beschikken om zich te handhaven. De punten blijven aan de Spanjaardslaan, afgesproken? ED.O. heeft Zondag haar kans gegrepen door met 30 van de Kennemers te winnen, waardoor onze stadgenooten nu nog maar één punt op het leidende Gooi ten achter zijn. Nu zal het naar alle waarschijnlijkheid verder wel goed met E.D.O. blijven gaan. Op 20 September won zij in het Noorder Sport park met 31 van H.R.C., dat nu stellig re vanche zal willen nemen. Ze zal daarin niet slagen, nu het tot E.D.O. doorgedrongen is, dat ze geen punt meer mag verliezen. Met een angstig hart zien we Bloemendaal naar Hilversum trekken om daar tegen No. 1 't Gooi, te gaan spelen. De kampioens- tegen den degradatie-candidaat. Het zou als het ware aan overmoed grenzen, eenig suc ces voor de witten te voorspellen. Maar. het is St. Nicolaas! We zien er Beijk voor aan, dat hij met z'n mannen nu eens voor de allergrootste verrassing van den dag zal zorgen. Het is te mooi om waar te zijn! Een voordeel is, dat de Hilversummers, die de eerste ontmoeting met 51 wonnen, hun te- eenstanders misschien zullen onderschatten, wat niet slim zou zijn Vol verwachting klopt ons hart De Kennemers zijn nu naar het midden van de ranglijst afgezakt en zullen heel wat moeite moeten overwinnen om zich weer bij het leidende peloton te voegen, want vooral in de tweede helft is de strijd altijd veel zwaarder. Toch zullen de Wij kers daar kénnen we ze voor niet versagen. Zoo lang No. 1 nog gemakkelijk is in te halen, is van alles nog mogelijk. Op eigen veld zul len ze morgen dan ook wel korte metten ma ken met Spartaan, die ze 20 September op een 3_o nederlaag onthaald heeft. Derde klas. Aasendelft, dat Zondag Beverwijk met een nederlaag naar huis zond. krijgt morgen be zoek van Kinheim, dat jammer genoeg op Wieringen het eerste puntje verloren heeft. Kinheim kon dat stootje wel hebben, maar nu moet ze verder toch oppassen, want Zaandijk staat gereed om ze van de eerste plaats te verdringen. Beverwijk gaat naar de Alkmaarsche Boys, die van de Wijkers wel klop zullen krijgen. Halfweg speelt thuis te gen De Meteoor en zal wel weer een neder laag lijden; de Zeemeeuwen zullen er ver moedelijk niet in slagen, hun uitwedstrijd tegen de kampioensgegadigde D.W.V. te win nen; Zandvoort krijgt morgen ongetwijfeld de laatste kans op de eerste plaats, want dan krijgt ze bezoek van de geduchte Volewijc- kers, die in negen wedstrijden nog geen en kel punt verloren hebben. Die schijnen wel te kunnen voetballen! Komaan. Zandvoor- ters, laat ook nog eens zien we ge kunt! Hil- linen heeft onze voorspelling van de vorige week gelogenstraft en Schoten met de kleinst mogelijke nederlaag naar huis ge stuurd. Ook morgen speelt Hillinen thuis, nu tegen Postduiven, die wel met leege handen terug zal moeten keeren. De kans van Scho ten is nog niet heelemaal verkeken, vooral niet wanneer ze haar uitwedstrijd tegen de hekkesluiter Delft wint. waartoe we ze in staat achten. A.S C.Hillegom is een strijd tusschen twee zwakke clubs, die vermoedelijk In het voordeel van de thuisclub beslist zal worden Vierde klas. Natuurlijk is er ln de vierde klasse D weer een plaatselijke ontmoeting. Ditmaal is het D.I.O.Ripperda. Op papier zijn de bezoekers sterker, wat nog niet zeggen wil. dat ze mor gen op het terrein aan de Ramplaan zullen winnen. We wachten nog altijd op het eer ste puntje van E.H.S., maar vreezen dat het ook morgen in haar uitwedstrijd tegen S.D.W. nog op zich zal laten wachten. Tenslotte T.H.B.. die een thuiswedstrijd wint. tegen A.V.O G. XERXES—R. C. H. Het R.CH.-elftal verschijnt in de volgende ongewijzigde opstelling: Metten, Van Thiel, Prevost Sr., J. Geutskens, Slot, Prevost Jr., Lam, Troost, van der Horst, Hoogendoorn, Lenselink. R. C. H. 2—BLAUW WIT 2. De blauw-zwarte reserves verschijnen als volgt: Bergsma, Van Eek, Kaestner, Siegerist, v. Dantsik, v. d. Gevel, Paape, Molenkamp, Kedde. Hellingman. Meyer. H. F. C.ALCM. VICTRIX. H.F.C. heeft Zondag het volgende elftal: Van der Togt, Drijver, Langendam, Van Olphen, Kruyer, C. ten Have, Höck, Twiss, Koper, J. ten Have, Hagenaar. H. R. C.~E. D. O. Met het volgende elftal gaat E.D.O. naar Den Helder: Verhagen, v. d. Borne. Zandstra, v. d. Schalie Sr., v. d. Putten, Oomen. S. Spek, Schijvenaar. Timmerman, Perukel, v. de Schalie Jr. 'T GOOI—BLOEMENDAAL. Bloemendaal gaat met het volgende elftal naar Hilversum: De Haas, v. d- Mey, v. d. Bijl, Immer, Beijk, Leemhuis, Hartman, v. d. Linden, De Bock, Noordhoff, Hartendorp. D.I. O.—RIPPERDA. Ripperda speelt Zondag a.s. in de volgende opstelling G. Koster, B. Cop. H. J. Kruijff, Joh. Kops, H. Dreijer, A. Dreijer, Spoor, G. Roode, A. Riethoff. Jac. Cop. H. J. Peperkoom. C.V.V .—STORMVOGELS Stormvogels vertrekt met het volgend elftal: Hollenberg, Haak Sr.. Haak Jr., Bravenboer, Wey, Tol, Van der Steen, Van Pel, Schoorl, Fijen, Prins. STORMVOGELS 2—ZEEBURGL4 2. Stormvogels komt uit met: Wagenaar, Jongsma, Groen, Keersemaker, Jochems, v. d. Velde, Bloemink, Geyteman, Woudenberg, Spruyt, Van der Steen. W.M.S. 2—V.S.V. 2. V.S.V. vertrekt als volgt: Douma, Rosier, Kossen, Demmers, Glas, Hillekamp, Stoker, Bot, Karrebelt, De Haas, Bruisschaart. V.S.V.—SPARTA. V.S.V. komt volledig uit, dus met: Michel Jr., Broek, Van der Griendt, Van Os, De Koning, Van Osch, Heins. Van Leeuwen, Michel Sr., Sterk, Teeling. T. H. B. (Terrein Boekenroodeweg—Aerdenhout) T. H. B.AVANTI. T.H.B. brengt het volgende elftal in het veld: v. d. Berg, Verstraaten, Dijkstra, v. d. Horst. Linthout, Sleman, Aalpol, Nijssen, Veltmeyer, Prent, Vellinga. E. D. O. 2—HILVERSUM 2. Het elftal van E.D.O. 2 is als volgt: v. Roon, v. d. Sluis, Bos, v. Geemen, J. Koene, v. Esch, Nottrot, During, Kollerie, Perukel, v. Noort. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND Voor de le klasse drie wedstrijden, waar van er twee zoo goed al zeker geen verrassin gen kunnen opleveren, n.l. Oosterkwartier 3— Animo en Aurora—Watervliet 2. De thuisclubs, tot de leidende twaalftallen behoorende, zul len aan de staartclubs Animo en Watervliet 2 geen kans geven. De ontmoeting Always ReadyS.V. 2 is een strijd tusschen vrijwel gelijke ploegen: Always Ready behaalde uit 8 wedstrijden 11 en S.V. 2 uit 7 wedstrijden 9 punten. We verwachten een spannende ontmoeting. In de tweede klasse komen al de tien ploe gen in het veld. O.K. 4 ontvangt Always Ready 2, welke O.K. wint. Haarlem 4D.S.V. moet door de gasten gewonnen worden. S.V. 3Aurora 3 zullen elkaar niet zoo heel veel ontloopen. T.H.B. 2 Meerlebosch zal een overwinning van de Boys moeten opleveren, die daardoor weer grooter kans krijgen op de kopplaats, mede in verband met de ontmoeting Aurora 2Flora 2. waar van de uitslag met spanning tegemoet wordt gezien. Het spant tusschen de leidende ploe gen. In 3A gaat Flora 3 winnen van Aurora 4, terwijl O.K. 5, dat het derde van Meerlebosch gaat bezoeken, haar positie wel zal versterken. In 3B wordt de ontmoeting S.V. 4Alw. Ready 3 een aardige strijd. Bij Palvu 2Aurora 5 houden we het op Palvu 2. Haarlem 5 gaat naar Oosthoek ep het is nog vrij dubieus of het haar vierde overwinning tegemoet gaat. HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het programma luidt: Promotie-klasse A: StrawberriesB.M.H.C. 2. Promotie-klasse B: B.M.H.C.B.H.V. Tweede klasse B: S.O.S.—B.M.H.C. 3. H.B.S.H.D.M. 3. Tweede klasse C; FamosBM.H.C. 4. Derde klasse C: Te WerveB.M.H.C. 6. Derde klasse D: Amsterdam 5—B.M.H.C. 7. Vierde klasse F: Alkmaar 3—H.B.S. 4. Zandvoort 3B.M.H.C. 8. Amsterdam 6-Htrawberries 3. Vierde klasse G: HarlekijnH.B.S. 3. Oh Kay 2—Alliance 2. In de promotie-klasse A zal de derby Straw berriesB.M.H.C. 2 gespeeld worden. De Strawberries zullen wel winnen, daar de prestaties van hun voorhoede wat hooger kunnen worden aangeslagen, dan die van B.M.H.C. De verdedigingen zijn vrijwel gelijk, zoodat de zege van de thuisclub eventueel wel niet groot zal zijn. B.M.H.C. ontvangt Zondag achter hotel Zomerzorg bezoek van B.H.V. Dat wordt „de" wedstrijd van den dag. B.H.V. heeft momen teel de leiding in de promotieklasse B, daar zij een wedstrijd meer gespeeld heeft. Beziet men echter de eerste twee plaatsen van de ranglijst, dan blijkt onmiddellijk het groote belang van dezen wedstrijd: gesp. gew. gel. verl, pnt. v.-t. B.H.V. 6 5 0 1 10 29— B.M.H.C. 5 4 0 1 8 26—15 De winnaar van Zondag doet een goeden gooi naar de eerste klasse. Alleen dat al is een inzet, die een spannenden wedstrijd doet verwachten. Uit de bovenstaande cijfers blijkt zonneklaar het zwakke punt van B.M.H.C. namelijk de verdediging. Misschien heeft deze a.s. Zondag eens een goeden dag, want anders kon dat aan B.M.H.C. wel eens de overwinning kosten en daarmede wellicht het zoo vurig begeerde eerste-klasseschap. S.O.S.B.M.H.C. 3 is een wat kalmer wed strijd, waarvoor echter de B.M.H.C.-papieren ook niet hoog getaxeerd kunnen worden. Wat B.M.H.C.B.H.V. in de promotie-klasse B beteeken t voor de bezetting van de eerste plaats, beteekent de wedstrijd H.B.S. H.D.M. 3 in de tweede klasse B voor de laat ste plaats. Hier zijn de cijfers: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. H.D.M. 3 5 1 0 4 2 11—18 H.B.S. 5 0 2 3 2 2—10 Het zijn twee teams van geheel verschil lende kwaliteit; de Haarlemmers met een behoorlijke verdediging en een zwakken aan val; de Hagenaars met een niet sterke ver dediging, maar met een behoorlijke voorhoede. Wellicht dat dit alles een gelijk opgaan den. wisselenden wedstrijd geeft met eenige doel punten. H.B.S. heeft het voordeel van eigen terrein. B.M.H.C. 4 gaat naar Famos en is daardoor in de gelegenheid, haar leidende positie te handhaven. DAMES-HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. A.s. Zondag trekt Rood Wit opnieuw naar Den Haag, nu naar het Uilennest, om H.O.C. te ontmoeten. Vol enthousiasme zal de Heemsteedsche ploeg aan het werk gaan om een tweede overwinning te behalen. Meer dan één punt zal er o.i. echter voor de gas ten niet te verdienen zijn. B.D.H.C. heeft vrijaf en toch is het Zondag voor haar een uiterst belangrijke dag, aan gezien Amsterdam en 't Gooi elkaar op het terrein van eerstgenoemde ontmoeten, 't Gooi won den wedstrijd te Bussum reeds met 41; gezien het sterke spel van Am sterdam de vorige week tegen B.D.H.C. hou den wij het thans echter op de hoofdstede- Dr. Euwe Zijn overwinning inden landen wedstrijd te Muenchen op den Zweed Stoltz bewijst zijn kunnen. pet peil der Nederlandsche schakers is in den laatsten tijd sterk omhoog gegaan. Terwijl het vroeger een zeld zaamheid was, dat een Nederlander tegen een internationaal meester een succesje boekte, zou het nu een onbe gonnen werk zijn over dergelijke suc cessen in den breede uit te wijden. We hebben gezien dat V. d. Bosch een match van tien partijen tegen Spiel- man onbeslist hield (April tot Juni 1936), dat Landau in het tournooi te Oostende (Mei 1936) met den Zweed Stahlberg den derden prijs deelde. Verder waren we er getuige van, dat V. Doesburgh in den wedstrijd te Zand voort (Juli 1936) een aantal verdienste lijke remisepartijen leverde, dat Lan dau in dienzelfden wedstrijd Bogolju- bow versloeg. Dit alles is bekend ge noeg; de pers heeft er terecht voor ge zorgd de prestaties van onze landge- nooten in het juiste licht te plaatsen. Minder bekend of practisch onbekend zijn de resultaten van enkele onzer spelers in de landenwedstrijden te München behaald. De omstandigheid, dat de sterkste Neder landsche spelers niet van de partij waren, plaatste de landgenooten, die wel aanwezig waren, voor een uiterst moeilijke taak. Zij hadden immers den strijd aan te binden me: de sterkste vertegenwoordigers van anderf landen. De meesten der onzen hebben zich voortreffelijk van deze taak gekweten. Zoo zien wij bijvoorbeeld Prins remise maken met bekende grootheden als Mikenas, Paul Johner en Lundin, Van Doesburgh met Eliskases, Mühring met Samisch, verder zien we Felder- hof winnen van Monticelli, maar het best van allen deed Van Scheltinga het: hij maakte remise met Szabo en Carls en versloeg o.m. Stoltz. Ik weet, dat deze opsomming van na men het groote publiek niet veel zegt en het zou te ver voeren van al de genoemde buiten- landsche grootheden afzonderlijk de ver diensten naar voren te brengen. Met één wil ik echter een uitzondering ma ken, n.l. met den Zweedschen speler Stoltz, dien ik het laatst noemde en waarover ik hier iets naders ga mededeelen. Tien jaar geleden was er onder de Zweed sche schakers niemand, die zich met kans op succes met een internationaal meester zou kunnen meten. Maar wat er wel was: de wil, om vooruit te komen. Drie jonge Zweden slo ten zich aaneen, het waren Lundin, Stahlberg en Stoltz. Zij bestudeerden ernstig de par tijen der grootmeesters, trainden elkaar en be dachten een groot aantal nieuwigheden in de opening. Gestadig namen zij in kracht toe en toen in het tournooi te Bied 1931 onverwacht een plaats vrij kwam, dacht het organisee- rend comité allereerst aan een Zweedschen vertegenwoordiger. Telegrafisch werd Stoltz, de oudste van het Zweedsche trifolium, uitge- noodigd en deze kreeg daarmee de gelegenheid aan te toonen, dat het werk der vooraan staande Zweedsche schakers hoogst produc tief geweest was. Op uitnemende wijze kweet Stoltz zich van deze taak, zooals uit den volgenden uitslag blijkt: I. Aljechin, 2. Bogoljubow, 3. Nimzowitsch, 4, 5, 6 en 7. Flohr, Kashdan, Stoltz en Vidmar, 8. Tartakower, 9. en 10. Kostisch en Spielmann, II. Maroczy, 12. Colle, 13. Asztalos en 14. Pirc. Met één slag was Zweden een schaakland van beteekenis geworden en spoedig daarna kon den ook Stahlberg en Lundin hun kunnen be wijzen: zij wonnen beiden een match tegen Spielmann en Stahlberg versloeg zelfs Nim zowitsch. In zooverre bleven de prestaties der Zweden echter beneden de verwachtingen dat geen hunner het tot „candidaat-wereldkam- pioen" wist te brengen. Intusschen bleven zij gevaarlijke tegenstanders, vooral in landen wedstrijden. Zoo werd Zweden te Warschau, 1935, nummer twee en te München, 1936, nummer acht, be idej malen bij een deelneming van meer dan twintig landen. Behoorlijke partij. Van Scheltinga heeft dus te München van Stoltz gewonnen en wel in een zeer behoor lijke partij, zonder grove fouten van den kant van den verliezer. Niet alleen het feit zelf stemt tot voldoening, maar ook dat dit een overwinning was zonder „groote trom". Het maakt bijna den indruk alsof men algemeen overeengekomen was, den uitslag van deze partij geheim te houden. Niemand wist het en Van Scheltinga zelf was de laatste om met dit winstpunt te colporteeren. Pas toen ik hem uit drukkelijk verzocht enkele partijen uit Mün chen in te zenden kwam er een bescheiden briefje, dat hij niets bijzonders had, maar in ieder geval aan het verzoek wilde voldoen door mij drie partijen te zenden. Daarbij was ook de partij tegen Stoltz, waarvan ik hieronder het slot weergeef. Ik ben er na dit alles van overtuigd, dat Van Scheltinga vooruit zal ko men: hij zal stellig niet gaan lijden aan zelf overschatting. hetgeen onherroepelijk het einde beteekent van iemands schaakcarrière. Stelling na 48Ke5—d4. Zwart. Wit. Wit: Kd2, Lbl, pb4, f2 en h2. Zwart: Kd4, Lc6, pf4 en h6. Wit heeft een pion meer, maar moet nauw keurig spelen om zijn voordeel te realiseeren, daar de zwarte koning zeer goed staat. Er volgde: 41. Lbl—d3, Lc6—b7, 42. h2—h4, Lb7c8, 43. Kd2c2, Lc8—b7, 44. Kc2—d2 (om tijd te winnen) 44Lb7c8, 45 Ld3b5, Lc8b7, 46. Lb5—d7, Lb7—e4, 47. b4b5, Kd4c5 (anders zou Lc6 volgen, maar nu is de zwarte koning gebonden en kan de witte koning ingrijpen) 48. Kd2—e2, Kc5d6 49. Ld7c6, Le4c2 (het pionnen- eindspel na 49Lc6: zou voor zwart eveneens verloren gaan) 50. Ke2f3, Kd6e5 51. b5b6, Lc2—dit 52. Kf3—g2, Ke5—d6 53. Lc6f3, Ldlc2 54. Kg2fl en wint. (Wit speelt nog b6—b7 en brengt vervolgens zijn koning naar e5). lingen. Bloemendaal hoopt ongetwijfeld op gelijk spel of een Gooische overwinning, daar de stand is: gesp.gew.gel. verl. pnt. v.-t. gem. B.D.H.C. 6 5 0 1 10 13 4 1.67 Amsterdam 6 4 1 1 9 17 12 1.50 't Gooi 6 4 0 2 8 17 15 1.33 In de Overgangsklasse ontvangt B.D.H.C. n bezoek van Leiden, een partij die door de Bloemendaal-reserves gewonnen kan worden. Evenzoo zullen Hilversum en Kieviten wel de volle winst halen uit hun thuiswedstrijden resp. tegen B.H.V. en 't Gooi TL. In klasse 2A bestaat er voor Rood Wit n weinig kans op een overwinning te Rotter dam tegen Victoria. Betere mogelijkheden heeft B.D.H.C. m, dat H.H.IJ.C. II ontvangt. Veel krachtsver schil zal er overigens niet zijn; in Den Haag bleef H.HIJ.C. II met 1—0 in de meerder heid. Togo gaat van Te Werve winnen. In 3 B zal H.B.S. I ongetwijfeld de eigen reserves kloppen. Zandvoort dat B.D.H.C. IV ontvangt, heeft op eigen veld nog niet ver loren. B.D.H.C. IV zou aan dezen toestand Zondag wel eens een einde kunnen maken. Op Bloemendaal komt H.D.M H op bezoek bij B.D.H.C. V, hetgeen wel een nederlaag voor de thuisclub zal beteeikenen. Tenslotte klasse 4D. Rood Wit IV, mits vol ledig opkomend, kan wel winnen van Am sterdam V. B.D.H.C. VI. dat de laatste weken goed op dreef is, zal wel in staat blijken Strawberries II te verslaan. De Kraaien ont vangen Hurley II. LAWNTENNIS. OM DEN KONING GUSTAAF-BEKER. Frankrijk staat tegen Denemarken met 20 voor. Uit Kopenhagen: In de tennishal te Kopen hagen werd Vrijdag een begin gemaakt met den wedstrijd uit de laatste ronde van het internationale tournooi om den Koning Gustaaf-beker tusschen Denemarken en Frankrijk. De winnaar van deze match zal Zweden in de Challenge-ronde ontmoeten. Reeds na dezen eersten dag won Frankrijk de beide enkelspelen, zoodat het vrijwel aan geen twijfel onderhevig is, of de Franschen zullen den strijd aanbinden met de Zweden. Destremeau had in de eerste set niet de minste moeite met Koerner. In de tweede echter kwam de Deen goed opzetten en na een verwoeden strijd won hij de set. Hoewel hij daarna nog uitstekend partij gaf, bleek Destremeau toch in de meerderheid; de Franschman won met 60, 46, 64, 63. Borotra had het tegen Ploughmann heel wat gemakkelijker. In drie sets sloeg hij zijn tegen stander met 60, 62, 63. i HANDBAL. RAPIDITAS. In verband met den slechten toestand van het Gemeentelijk Sportterrein aan de Klever laan heeft de H.H.C. Rapiditas de beschikking gekregen over het Sportterrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat en wel des Zondags middags van half 2 tot 4 uur. De wedstrijd Rapiditas IIConcordia heeft a.s. Zondag middag dan ook daar reeds plaats. D.O.S.—RAPIDITAS. (Dames). Het Rapiditas-elftal heeft voor Zondag eenige belangrijke wijzigingen ondergaan en stelt zich thans als volgt op: L. Roosenhard, A. Smit, T. Bakker, A. v. d. Schaaf, M. Bakker, E. Bakker, B. Tanis, P .Joosten, M. Poorter, L. Bakker, E. Daudey, HANDBALSTEDENWEDSTRIJDEN. Wegens de propaganda, die van de gehouden Handbalstedenwedst-rijden is uitgegaan, ligt het in de bedoeling van de Bonds Handbal commissie, overal van dergelijke wedstrijden te laten houden. Voor de eerstkomende Kerstdagen staan op het programma: Heeren: UtrechtHaarlem; Amsterdam- Ha arlemmermeer. Dames: Haarlem—Zaandam. DAMMEN. DAMCLUB „HET NOORDEN". In het clublokaal aan de Berkenstraat 10 werden voor de Wintercompetitie de volgende partijen gespeeld: le klasse: M. v. d. MeeW. Reinhardt 2-0;: J. Dienske Jr.J. Brouwer 20. 2e klasse: C. Reiber-S. G. Hoekstra 20. D. SmitJ. A. Bakker 02. De eindstand van de Zomercompetitie luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. J. Kroon 22 17 5 0 39 2. J. Dienske Jr. 22 17 3 2 37 3. A. F. v. Leuffen 22 14 3 6 30 4. J. v. Heuven 22 13 1 8 27 5. J. Brouwer 22 8 5 9 21 6. W. Reinhardt 22 6 9 7 21 7. A. G. Hoekstra 22 8 2 12 13 8. H. Koekei 22 8 2 12 18 9. M. v. d. Mee 22 6 5 11 17 10. A. Blom 22 5 5 12 15 11. Th. Leijssen 22 5 4 13 14 12. A. Olvers 22 3 1 18 f. DAMCLUB „D.O.S." In het clublokaal van bovengenoemde ver- eeniging werden de wedstrijden om de club kampioenschappen 1936/1937 en de medaille wedstrijd voortgezet. De uitslagen luiden als volgt; lste Klasse; G. A. Ottolini wint van H. Cas- sé; C. Vrolijk wint van J. Spijker; H. Cassé wint van H. J. van Berk; F. Mollema wint van C. Vrolijk. 2de Klasse: H. J. Oudhof wint van S. Ver meer; J. C. Verwer wint van J. Schalenkamp; A. Asmus wint van S. Vermeer; H. J. Oudhof wint van E. F. W. Borger. Medaillewedstrijd: H. J. van Berk wint van A Asmus. NED. DAMBOND EN DISTRICTSBOND „NOORD-HOLLAND". Voor bovengenoemde competities speelden de Damclub „Haarlem" II en III tegen de Be verwij ksche Damclub I en II. De uitslagen luiden als volgt: Damcl. „Haarlem" II: Beverw. Darnel. I; P van WamelD. Kikke 11 H A. van Abs—J. A. Oussoren 11 F MollemaS. D. Hoogvorst 02 P Mollema Jr.—W. Spanjaard 11 G P. RoetD. Kikke Jr. 1—1 A P. de ZwartB. Rennes 11 VleeschhouwerA. Peekei 11 H J. RozijnC. Peekei l1 J. HartelJ. Bakker l1 J. H. BurghoutC. Kluft 02 Totaal 812 De wedstrijd Damclub Haarlem III—Bever- wijksche Damclub H werd door de Haarlem mers met 13—5 gewonnen. Het eindresultaat wordt 15—5.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14