MAYERLING ^WEERBERICHT ZATERDAG 5 DECEMBER 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D 2 Voor ieder een geschikte VULPEN, zoowel voor de pensoort als de prijs! 0.%Darituiita ZIJLSTRAAT 90 HAARLEM - TEL. 11161 (AcLv Ingez. Mea.j Britsche pers acht de crisis verscherpt. Beslissing kan niet lang worden uitgesteld. (Zie ook pag. 4) LONDEN, 5 December (Reuter/A.N.P.) De „Times" schrijft, dat de verdaging van het parlement voor het weekeind neg een paar dagen onzekerheid kan beteekénen voor de beslissing van den koning bekend wordt. Het feit, dat dit uitstel zonder morren is aange nomen kan als een teeken worden beschouwd, dat ieder sympathiseert met de ernstige per soonlijke onrust, welke de koning- op dit oogenblik moet doormaken. Toch gelooft men niet. dat de beslissing lang kan worden uit gesteld. De „Daily Telegraph" schrijft: „We hopen, dat de koning datgene zal doen. wat het meest in overeenstemming is met zijn konink lijke waardigheid en ae eer van het konink rijk. De veronderstelling, dat iemand in het kabinet of hierbuiten wenscht, dat de koning aftreedt, is een monsterachtige onwaarheid. Integendeel, men beschouwd het als een ramp als hij zou aftreden". De „Daily Mail" is van meening. dat het volk hoopte, dat een middenweg zou worden gevonden in de elastische constitutie. De houding van minister-president Baldwin is sterk beïnvloed door de antwoorden, welke hij van de dominions heeft ontvangen. De „Morning Post" zegt, dat de koning, door zijn liefde op te geven, alleen zijn eigen on middellijk geluk opgeeft, door dit te weigeren zou hij de toekomstige welvaart van zijn volk de stabiliteit van het rijk ln gevaar brengen. De koning staat voor de keus tusschen het vol gen van zijn eigen wil of zelfopoffering. Het blad kan niet gelooven. dat de beslissing den man onwaardig zal zijn of dat de oplossing zal worden gezocht in aftreden. De „Dailv Express" is van meening, dat de laatste verklaring van Baldwin een directe uitdaging tot den koning is. Indien er gisteren al een crisis was, dan is deze heden ernstiger. Deze ernstige moeilijkheid kan worden opge lost als het kabinet-Baldwin zijn oppositie tegen het huwelijk opgeeft. Het blad besluit: „We kunnen den koning niet verliezen, we kunnen hem geen afstand van den troon laten doen". De „Daily Herald" betreurt, dat Baldwin tot nu toe nog geen feiten heeft gegeven. De ver keerde opvattingen over den aard van de ge schillen tusschen het kabinet en den koning worden gevaarlijk. Er moet duidelijk worden gemaakt, dat het zwaartepunt ligt in de echt scheidingen van mrs. Simpson. De „News Chronicle" wenscht eveneens on middellijk opheldering. Het blad is ook van meening, dat door de verklaring van Baldwin in het Lagerhuis de crisis ernstiger is gewor den. Mrs. Simpson te Blois. BLOIS. 5 December (Havas-A.N.P.) Mrs. Simpson is gisteravond acht uur te Blois aan gekomen en heeft haar intrek genomen in 'n hotel. Hedenochtend om 3-20 uur vertrok zij weer. men weet niet, waarheen zij zich heeft be geven. LONDEN. 5 Dec. (Havas-A.N.P.) In een rede te Darkway heeft het conservatieve Lager huislid Sir Arnold Wilson den bisschop van Bradford gecritiseerd. Hij zeide o.a., dat diens onverantwoorde lijke uitlatingen op een diocesane conferentie in een provinciestad door de provinciale pers ongelukkiger wijze zijn weergegeven, waardoor de oplossing van den delieaten toestand nog moeilijker is geworden. OTTAWA. 5 Dec. (Havas-ANP) Alle bla den verzetten zich tegen een huwelijk van den koning met mrs. Simpson. Zij wijzen allen op de symbolische rol van het koning schap in het Imperium, welke den koning verbiedt beslissingen te nemen, welke het in de eerste plaats door zijn persoonlijken wil worden ingegeven. Zeg eens eerlijk, brengt PERQUIN niet Een SURPRISE eiken dag. Als hij U ook voor zijn KOLEN Als vaste klant noteeren mag? (Adv inqez. Med.) AGENDA ZATERDAG 5 DECEMBER Stadsschouwburg: Kindermatinée Haar lem's Dagblad. Poppentheater. 2 uur. Rembrandt Theater: St. Nicolaas-matinée. 2.30 uur. Palace Filmae: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereld nieuws. Frans Hals Theater: „Mayerling", met Charles Boyer en Daniella Darrieux, 2.30, T en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Meisjeslyceum" met Sirnone Simon. 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Engel der Duisternis" met Frederic March en Male Oberon. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Nacht in New York" met Franchot Tone. 2.30. 7 en 9.15 uur. ZONDAG 6 DECEMBER Stadsschouwburg, WilsonspleinVolksvoor stelling Jan Musch in „Baron Tip". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Theater: Speciale kindervoor stelling, 11.30 uur. Rembrandt Theater: Documentair filmwerk „Spanje", 11.30 uur. MAANDAG 7 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Amster- damsche Tooneelvereeniging met „Happy", 8.15 uur. Palace Filmae: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereld nieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 5 Dec. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 11 Dec. zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur e*- des nachts geopend. H. J. M. Bartels, Firma C. G Loomeijer en Zn Barteljorïsstraat 11, Tel 10175. B. W. Ferguson. Park-Apotheek. Klever parkweg 13. Tel. 11793. J. W. Florijn, Groote Houtstraat 78. felef 10500 en 10502. B. K. Blommendal, Nolf's Goedkoope Apo theek, Kruisstraat 26, tel. 11174. De uitbreiding van het Slachthuis. Een groote verbetering. In het tijdschrift „Publieke Werken", offi cieel orgaan van de Vereeniging van Direc teuren van Gemeentewerken, heeft de heer A. A. Hillebrand. architect van Openbare Werken te Haarlem, een artikel geschreven over de uitbreiding van het Openbaar Slacht huis alhier. De schrijver begint met te zeggen, dat de oorspronkelijke bouw van dit slachthuis, die in 1907 gereed kwam, vrij ruim was opgezet, Maar de gemeente groeide, de buitengemeen ten kwamen slachten en vleeseh bewaren, het koelhuisbedrijf en de ijsfabricage werden al meer gewaardeerd en in1 het Slachthuis ontstond en ontwikkelde zich een niet ver wachte handel in geslacht vee. Het nieuwe koelhuis. In Mei 1929 werd crediet toegestaan voor verbouw en uitbreiding, maar door verschil lende omstandigheden kon slechts bij tus- schenpoozen worden gevorderd. In de jaren 1933 tot 1935 eerst kon het geheel worden ge ëindigd. In totaal werd aan verbouw en inrichting ongeveer f 547.000 besteed, waarvoor het vol gende werd verkregen. De varkensslachthal met de aangrenzende hangruimte, enz. werden verbouwd en op nieuw ingericht, waardoor de slachtcapaci- teit van deze ruimten ongeveer verdubbeld bleek, zoodat een vroeger overwogen uitbrei ding van deze hal althans voor jaren over bodig is geworden. Een nieuwe ijsfabriek met ijsbergplaatsen werd bijgebouwd, waardoor de ijsproductie tot meer dan het dubbele van de vroegere kon worden opgevoerd. De oude koelinstallatie volgens het natte systeem werd vervangen door een grootere volgens het z.g. droge systeem. Een nieuw koelhuis van pl.m. 840 M2. werd bijgebouwd. Het oude koelhuis werd verbouwd tot een vóórkoelhuis van 400 M2. en een vriesruimte van 116 M2. Het oude voorkoelhuis werd ver bouwd tot weegruïmte. Een nieuw verkoop lokaal van ruim 400 M2. werd bijgebouwd. De oude pekeikelder van pl.m. 200 M2 werd vergroot tot pl.m. 600 M2. en toegankelijk ge maakt met lift. De inrichting van machinekamer en kelder werd geheel op electrisch bedrijf ingesteld en passend gemaakt aan het vergroote en ver anderde bedrijf. Een noodslachtplaats, een bergplaats voor afgekeurd vleeseh en een huidenzouterij werden nieuw ingericht. Een nieuwe stal en een kleed- en waschlo- kaal werden bijgebouwd. Bij de nieuwe indeeling is aangestuurd op één rich tingverkeer van het bedrijf, vooral in het hoofdgebouw voor het vervoer langs het luchtspoor. Voor materialen werd behoudens enkele noodzakelijke uitzonderin gen Nederlandsch fabrikaat gebruikt en werd gelet op de wenschelijkheid het latere onderhoud tot een minimum te beperken; ijzerconstructies werden daartoe zooveel mo gelijk ingebetonneerd, voor plafonds werd gewapend beton toegepast, voor bekleeding van wanden en pijlers vorstvaste tegéls en afwerking met witte cement, voor kanalen van de koeling het overgroote deel gewapend beton. In afwijking van de gebruikelijke wijze ge schiedt de koeling van het voorkoelhuis niet door inblazen van koude lucht uit onder het plafond hangende kanalen .Dat heeft bezwaren en wel vooral, dat bij inbrengen van veel on- gekoeld vleeseh de koeling ongelijkmatig wordt en de laagst hangende deelen niet- of niet voldoende bereikt worden door de koude luchtstroom, welke toch reeds moeilijk zóó gericht kan worden dat geen z.g. doode hoeken ontstaan. Daarom is uitgegaan van de gedachte dat de koude lucht niet boven maar beneden moet worden ingevoerd; deze lucht staat dan zijn koude af aan het te koelen vleeseh, wordt door nieuw ingevoerde koude lucht ge leidelijk naar boven gedrongen en boven af gezogen door afvoerkanalen. Deze gedachte is logisch en allerminst nieuw, maar de technische uitvoering is las tiger dan de gebruikelijke, waarbij eenvou dig houten kokers onder het plafond worden opgehangen. De uitwerking is hier, dank zij de samenwerking van slachthuisdirectie, raadgevend ingenieur en bouwdirectie tot een succes geworden. Langs de wanden en onder in de draagpij- lers zijn openingen gehouden waardoor de toe voerkanalen voor koude lucht in de voorkoel ruimte uitmonden; toevoerkanalen en uit mondingen zijn systematisch berekend en bo vendien zijn in de kanalen stelkleppen inge bouwd. tot regeling van den doorlaat Het re sultaat is zeer bevredigend: de koeling is in de geheele voorkoelruimte zeer gelijkmatig, zoowel wat temperatuur als vochtigheids graad aangaat en dus doeltreffend. In het voorkoelhuis zijn zoowel de toevoer kanalen voor koude lucht als de afvoerkana len voor afgewerkte lucht uit het gezicht ge werkt. De afvoerkanalen in het koelhuis zijn op dezelfde wijze behandeld als die in het voorkoelhuis; de toevoerkanalen in het koel huis konden zonder bezwaar boven de koel cellen worden gelegd en van hout worden ge maakt. Voor het kleed- en waschlokaal is gezocht naar een doelmatige berging van, kleeding en gereedschap van slagersgezellen. Gewoonlijk worden kleerkastjes toegepast; zijn deze eenigen tijd in gebruik, dan blijkt het rein- houden nog al eens te wenschen over te la ten. terwijl voorts de weinige overzichtelijk heid en de lastige controleerbaarheid met daardoor de gelegenheid tot het plegen van diefstal, oorzaak zijn van voortdurende er gernis. Daarom wordt hier „het geheele ge val" naar boven geheschen, ongeveer als in de kleedlokalen bij de mijnen geschiedt, met toepassing van een hijschinrichting, welke gelegenheid biedt zoowel de kleeding als het gereedschap en den werkemmer van den ge zel in één greep naar boven te brengen. Elke hijschinrichting is afsluitbaar met serieslot en voor doelmatige ventilatie is gezorgd; de gebruikers blijken met deze wijze van ber ging tevreden te zijn, te meer omdat zij nu ook geen last van muizen meer hebben. HEDENAVOND, 5 DECEMBER, slechts één voorstelling, 7 uur. Directie Frans Hals Theater. (Adv ingez. Medj De Bilt voorspelt Stormachtigen, later tot matig afne- menden Westelijken tot Zuidwestelijken wind. tijdelijk opklarend, later weer regen, aanvankelijk kouder. Verdere vooruitzichten: waarschijnlijk weer buiïg. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 46 F. Laagste hedennacht 40 F. Hoogste heden 42 F. Stormachtigen tot krachtigen later af- nemenden Zuidwestelijken tot Weste lijken of Noord westelijken wind,, zwaar bewolkt met regen- of hagelbuien, later opklarend, zelfde temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 767.1 m.M. te München, Laagste 734.5 m.M. te Andanes. STORM WAARSCHUWINGSDIENST Geseind vanmorgen te 8.05 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid-westen". Bij de afnemende depressie aan de Noorsche kust die hoofdzakelijk Noordwaarts trok, vormden zich diepe secundairen. die den wind weer naar het Zuidwesten deden draaien en weer storm brengen. Daarachter waait een krachtige en zeer koude Noordwestelijke wind. geheel IJsland is onder strenge vorst en in Ierland daalde te temperatuur tot drie graden. Engeland heeft Zuidwester storm aan het Kanaal. Ierland Noordwester storm en er valt regen en plaatselijk sneeuw. In Frankrijk was het hedenmorgen nog windstil met bedekte lucht of mist in het midden en Zuiden, aan het Kanaal stormde het met zwaren regen en hagel. In Duitschland verdween de vorst, maar bleef de temperatuur weinig boven het vriespunt, in het Oosten is tijdelijke opklaring, in het Westen is weer regen en storm te ver wachten. Noorwegen heeft Noordwester storm, waarbij de temperatuur tot onder het vries- nunt daalde in Zweden valt bij matigen tot krachtisen Zuidelijken wind vrij veel sneeuw maar vorst is er afsenomen of verdwenen Hier te lande is aanvankelijk zeer buiï> weer met regen- en hagelbuien te ver wachten. morgen is eenige opklaring met afnemende wind te wachten. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 754 m.M. Stand van gisteren 755 m.M. Neiging- achteruitgang. Opeave van CAREL v. HUIZEN. Opticien KL Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 7.42 uur; n.m. 20.09 uur. Ptrqnd berilvan 12.45—IR 00 uur. Zondag v.m. 8,38 .uur; n.m. 21.10 uur.. Strand berijdbaar van 13.3019.00 uur. Maandag v.m. 9.44' uur; mm. 22.17 uur. Strand berijdbaar van 14.4520.15 uur. ANTHRACIET-EIERKOLEN DE ALLERBESTE ƒ1.40 per H.l. „DESPAARNESTAD" FR. VARKENSMARKT «—10 TELEF. 14144 (Adv. Ingez. Med.) Het ombouwen, uitbreiden of nieuw aan brengen van de installaties voor opwekking en overbrenging van koude, geschiedde onder leiding van den koeltechniseh ingenieur Ir. D. J. Mink, die ook adviseerde over de koel- technische vragen bij den bouw; de verbou wing en uitbreiding, met de installatiewer- ken werden overigens in voortdurend over leg met den Directeur Van het slachthuis be handeld door den dienst van Openbare Werken. VERGADERING VAN BAKKERSPERSONEEL. De Alg. Ned. Bond van arbeiders (sters) in het bakkers-, chocolade- en suikerbewerkings- bedrijf houdt op 10 December in het gebouw Centrale" Spaarne 94, een vergadering. Op deze vergadering zal de voorzitter, de heer J. Geerlings, spreken over het onderwerp „Is het niet de taak van den vakbond orde' nend te gaan optreden?" OPDRACHT. Het verbouwen en vernieuwen der winkel pui van perceel Bartel jorïsstraat no. 27 te Haarlem is opgedragen aan den aannemer B. Jonckbloedt, alhier. Radio Moors verhuisd. Een nieuw modern pand. Toen de heer H. A. J. Moors nu twaalf jaar geleden, zijn zaak in de Koningstraat opende, stond de radio nog in haar kinderschoenen. Sinds dien heeft zij een zeer groote vlucht ge nomen, doch het is een verdienste van den heer Moors, dat hij die vlucht op den voet gevolgd is. Dat daarbij zijn vakkennis en jarenlange ervaring belangrijke factoren waren, spreekt wel vanzelf. Zoo was het ten slotte noodig, dat de heer Moors naar een ruimere winkelruimte omzag. Hij heeft deze ongetwijfeld gevonden in het moderne, geheel verbouwde pand in de Kruis straat, no. 33. Hier komen de fraaie Philips- toestollen pas ten volle tot hun recht, doch ook de andere voorwerpen krijgen hier een passende plaats. Ongetwijfeld beantwoordt ook de étalage ruimte veel beter aan de eischen, die een zaak als die van den heer Moors stelt, en we kunnen den heer Moors dan ook van harte gelukwenschen met deze verandering, die voor hem een groote verbetering beteekent. De opening van de zaak zal hedenmiddag om vier plaats vinden en we zijn er van over tuigd, dat het den heer Moors daarbij niet aan belangstelling zal ontbreken. VEREENIGING KONINGINNEDAG HAARLEM-NOORD De plannen voor de a.s. feesten in Haar lem-Noord krijgen langzamerhand vaster vorm. Het programma is nog wel niet defi nitief vastgesteld, dooh wij kunnen reeds mededeelen, dat dit o.a. zal bevatten: mu ziek- en zangdemonstraties, verlichting van het Julianapark, volks- en reidansen, lam pion- en vlaggenoptochten voor de kinderen, bioscoopvoorstellingen enz. Vereenigingen die bereid zijn aan de rei en volksdansen en aan het avondzangcon cert hun medewerking te verleenen, worden verzocht zich reeds thans op te geven aan den Secretaris van de Ver. Koninginnedag, afd. Haarlem-Noord, Rijksstraatweg 402. Spoedig hopen wij ons volledig programma te public eer en. CRICKET IN AUSTRALIë. De tweede dag van de lste testmatch. Engeland all out 358. BRISBANE, 5 December. Bij een stand van 2636 vervolgden Hard- taff en Robins hedenmorgen him innings op het bowlen van Ward en O'Reilly. De beide Engelsche batsmen lieten fraai batten zien en scoorden in een vrij snel tempo. Met een hook shot op Ward bracht Robins de 300 op. Op 311 komt aan de uitstekende innings van Hard- staff een einde door een vang van Mc Cabe op „fine leg", waarmede O'Reilly zijn 2de wicket neemt. Allen, de Engelsche captain, steunt Robins dan op voortreffelijke wijze en ondanks Bradman's voortdurend wisselen van den aanval is de stand bij de lunchpauze 339—8. Wanneer het spel hervat wordt, bowlen O'Reilly en Chipperfield. In de 2de over van O'Reilly wordt Robins door Brown gevangen voor een prima 38. Verity is spoedig het 4de slachtoffer van O'Reilly. waarna Allen met Voce in, den spinbowler achter elkaar voor 4 en 6 wegwerkt. In dezelfde over maakt een fraaie vang van Mc Cabe op mid-on een einde aan Allen's innings en die van Engeland op een totaal van 353. Scores: Hardstaff c. Mc Cabe b. O'Reilly 43: R. W. V. Robins c. Brown b. O'Reilly 38; G. O. Allen c. Mc Cabe b. O'Reilly 35; Verity c. Sie- vers b. O'Reilly 7; Voce not out 4; extra's 8. Bowling: Mc Cormick 81263; Sievers 16—4—42—0: O'Reilly 40—13—112—5; Ward 36—2—138—2; Chipperfield 11—3—82—0 Mc Cabe 20100. De Australiërs openen met Fingleton en Badeock op de fastbowlers Allen en Voce. Op 13 boekt Engeland het eerste succes als Allen Badcoek's wicket velt voor slechts 8 runs. Fing leton en Bradman bespelen het bowlen van Allen, Voce, Hammond, Robins en Verity met. vertrouwen en bij de theepauze zijn beiden nog ongescheiden. Twee overs na de hervatting wordt Brad man evenwel in de gully door Worthington op Voce voor 38 gevangen. Mc Cabe brengt dan met Fingleton de 100 op en zonder dat Allen er in slaagt dit paar te scheiden komt op 1522 (Fingleton 61 en Mc Cabe 37 not out) het einde van den tweeden speeldag. V SCHAKEN. Z.S.C.—H.S.G. Te Zandvoort heeft de ontmoeting plaats ge-had tusschen de eerste tientallen van de Zandvoortsehe Schaak Club en het Haar- lemsch Schaak Gezelschap. Daar een partij moest worden afgebroken, is de einduitslag nog niet bekend, terwijl deze partij zelf, de beslissing over winnen of verliezen moet geven. De voorloopige uitslag luidt: Z.S.C.: H.S.G.: L. PrinsG. Kroone 10 J. L. KerstenR. A. G. Davidson 01 A. H. PielageG. Bollebakker 01 D. J. S. de Lange-Ph. Th. Stol 1—0 J. SpijerA. Stevenhagen afgebr. A. C. de GrootJ. H. Veurman yz\fz Louis BlokJ. H. Marwitz Pierre VerdonckD. Wielenga 01 C. L. Bolwidt Jr.H. D. v. d. Ouw 10 J. vethJ. Sondorp o1 4 V24 y2 WIELRIJDEN. „ACHILLES" Zondagmorgen 10 uur heeft in liet gebouw „Olympia" de 4e rit der Herfst-competitie plaats, n.l. 1. K.M. op de home-trainers. Tevens is dit een selectie voor de ontmoe ting tegen Kennemerland en De Bataaf op Zondag 13 December. Allen, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, moeten dus morgenochtend aanwezig zijn. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereengiing houdt a.s. Zon dag de uitgestelde revanche-wedstrijd over den iangen afstand. Vertrek 9 uur van het clubgebouw. De record-wedstrijden om de Wijnands-, Van Rensen- en Excelsior-bekers, waarvan de snelste ritten bij elkaar werden geteld, brach ten de volgende uitslagen. A KL over 62 K.M.: 1. W. Fennis 5.39.35 2/5. H. Kleef 5.45.34. B KI. over 50 K.M.: 1. Walgien, 4.35.44. 2. Jas 4.41.27 1/5. 3. G. Jansen 4.5:2.51 sec. 4. Van den Berg 4.59.39 sec. C K1. over 37y2 K.M,: 1. J. Bouman 3.32.20. 2. Banken 3.34.33. De Nijs 3.39.35. 4. Henk van Es 3.47.20. 5. Baars 3.55.2. VOETBAL. HAARLEM—H. B. S. Haarlem speelt Zondag met de volgende op stelling tegen H. B. S.: Mulder, Verhappen, Huijsmans, De la Mar. Van Gooi, Vreeken, De Winter, Effem, Van der Hulst, Smit, Van Polanen. DE SPARTAAN 2—HAARLEM 2. Haarlem 2 gaat met het volgende elftal naar Amsterdam Boeree, Van der Berg, Van Vreeden, 'Cornet, Urban, Goedhart, Geerlings, Van Daalen, Kornanann, Best, De Vries. HAARL. VOETBALBOND Overzicht. Zooals wel te verwachten was, is er in den stand van de leidende teams van Afd I A geen verandering gekomen. Ook Haarlem III A kon den zegetocht van V.V3. niet stuiten; de 63 nederlaag was ten deele een succes voor de roodbroeken, omdat zij er in slaag den, evenveel doelpunten te maken als alle vorige tegenstanders tezamen. Ondertusschen- lukt het V.V.B. toch niet om haar grootste concurrente. Zandvoort II, verder van zich af te schudden. De Zand- voorters wonnen met 31 van Droste, zoodat zij tot heden slechts aan V.V.B. punten heb ben moeten afstaan. Het zal ons benieuwen. gf aarlijks bevat Haarlem's Dag blad ver over de 40.000 Adverten ties van Vraag en Aanbod (Groen tjes). Gemiddeld ongeveer 141 per nummer gedurende 1935. Veel meer dan eenig ander blad in Haarlem en Omstreken. hoe lang deze nek-aan-nek-race nog duurt. Ook Stormvogels III blijft een, zij het be scheiden, kans houden. De IJmuidenaren be haalden een solide 51 zege op E.D.O. III, waardoor de E.D.O.-ploeg weer iets vaster op de onderste plaats kwam. Vliegende Vogels won op het kantje met 32 van Spaarnestad en wist zich daardoor uit de gevaarlijke zone te werken. In I B leed Schoten II op eigen terrein een 3—1 nederlaag tegen E.D.O. V en werd daar door weer van de bovenste plaats verdron gen door Zeemeeuwen II, dat met 42 de meerdere van R.C.H. IV bleef. Haarlem III. dat het vorige seizoen kampioen was, heeft zich weer naar boven geworsteld. De 43 overwinning op Kinheim Hl is nu wel geen krachtprestatie, maar de veroverde punten tollen eyen goed en de roodbroeken hebben nu evenveel verliespunten als de lei ders. In den strijd om de laatste plaats kwam ook eenige teekening-. E.D.O. IV leverde de goede prestatie om Stormvogels IV ha IJmui- den twee punten afhandig te maken en daar D.W.O. kans zag, met 53 van R.C.H. III te winnen, nemen de Stormvogels thans geïso leerd de weinig begeerde hekkensluiters- Voor Zondag a.s. zijn slechts zes eerste klassewedstrij den vastgesteld. In IA gaat Stormvogels III bij Vliegende Vogels op bezoek. Een zege voor de IJmuide naren ligt wel het meest voor de hand. E.D.O. III ontvangt Spaarnestad. Zullen de E.D.O.-mannen nu eens voor een verrassing zorgen en de eerste overwinning van dit sei zoen behalen? In IB speelt Zeemeeuwen n thuis tegen Stormvogels IV, hetgeen dus zeggen wil een strijd tusschen nummer één en nummer laatst van de ranglijst. Al krijgen de bezoe kers nog zooveel nieuwe voetbalschoenen van St. Nicolaas, dan zullen zij er nog wel niet in slagen om aan de Zeemeeuwen de punten te ontfutselen. Haarlem III zal de goede voor uitzichten, die zich nu geopenbaard hebben, wel willen behouden; we achten het dan ook waarschijnlijk dat de roodbroeken E.D.O. V met een nederlaag huiswaarts sturen. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar het volledige programma: IA VI. VogelsStormv. 3, 10 u., J. N. Spierdijk. EDO 3—Spaarnestad, 10 u., J. Joosten. 1B Zeemeeuwen 2Stormvogels 4, 10 uur, C. J. Roodfc, EDO 4—RCH 3, 10 uur, H. Hurkmans. RCH 4Schoten 2, 10 uur, R. Smink. Haarlem 3—EDO 5, 10 u., A. J. Grootegoed. 2 A SpaarndamHillïnen 2, 10 u., J. F. Ploeg. RCH 6—Kennemers 3, 10 tl, L. v. d. Ven. VSV 3—Beverwijk 3, 12 uur, A. van Dam. Kinheim 5—Haarlem 5, 10 uur, H. SchoK». IVO—VOG, 10 uur, A. G. Lindhout. 2B Kennemers 5Kinheim 4, 10 uur, J. M. P. Giebels. Beverwijk' 2—Swastika, 12 uur, W. Th. Maas, Brederode—Spaarnvogels 2, 2 u., C. de Waard, Bloemendaal 2—RCH 7, 10 uur, H. D. Kist de Ruyter Je. Schoten 3—VSV 4, 10 uur, J. H. Martens Jr. 2 C Ripperda 2—Hillegom 2, 10 uur, 3. Fortgen». THB 2—Kennemers 4, 10 uur, J. Weber. RCH 8—Kenau, 10 uur, W. Bouwens. DeCeODSK, 10 uur, Th. v. Kampen. Zandvoort 3HFC 4, 10 u., J. D. Rigbers JC. 2D Nieuw-Vennep—WH, 2 uur, A. H. Dietz. HFC 3—Halfweg 2, 10 u., J. A. v. Gemerden. Bloemend. 3—EDO 6, 10 u., F. J. Wempe Jr. Haarlem 4—Vliegende Vogels 2, 10 uur, J. G. C. Scheffer. Zandvoort 4ETO, 10 uur, J. C. van Tol. 3 A Kennemers 7—Hillinen 3, 10 uur, H. H. KraneveM. WH 2—VSV 5, 10 uur, A. C. J. Crombeen. 3 B Damiaten—WB 2, 10 uur, S. Tulen. RCH 9—EDO 8, 10 uur, Th. Portegies. Swastika 2—THB 4. 10 u., L Notenboom. 8C Spaarnevogels ,3—Zeemeeuwen 4, 10 uur, F. Keerwolf Jr. Haarlem 7—RCH 11, 10 u., W. Kaestner. (Gem. Sportpark Van Nesstraat.) Droste 2Halfweg 3, 10 u., H. H. Korevaar. DSK. 2Vijfhuizen, 10 u., H. C. v. 't Land. 3D Kennemers 8—Schoten 4, 12 uur, J. P. J. den Nieuwenboer. Kenau 2Stormvogels 5, 10 u., G. Kerkman. DOADroste 3, 10 uur, J. C. Luiten. DeCeO 2—Beverwijk 4, 12 tl, H. C. de Wid. 3E Hillinen 4—Zeemeeuwen 3, 10 u., G. de Raadt. Hillegom 3—DIO 3, 10 il, J. Hafkenscheidt. RCH 12Spaarndam 2, 12 u., L. A. A. Gieske. 3 F Schoten 5Kennemers 6, 10 uur, S. Koning. DWO 2—HFC 6, 10 uur. DIO 4—Ripperda 3, 11,30 H., J. Kerkman Jr. 3 G Zandvoort 5DKT, 12 u,, J. H. v. Mechelen. Heemstede 3—Bloemendaal 4, 10 u., J. West. 3 H HFC 8—THB 3, 10 uur, P. G. de Vries. Kinheim 6—WB 3, 10 uur, G. van Slooten. EHS 2—HSV, 10 uur, O. J. M. v. Waveren. 4 A KemphaanHeemstede 4, 10 u., A. Kuyper. Spaarnevogels 4—Kennem. 9. 12 u., C.Drayer. SV '34DeCeO 3, 10 uur, S. van Milligen. EDO 10Beverwijk 5, 12 u., C. J. Hartman. Spaarnestad 3WB 4, 10 uur, F. v. d. Bos. 4B RCH 13—Zandvoort 7, 12 uur, G. Winkelaar. Vijfhuizen 2-Haarlem 9, 12 uur, A. J. Deen. Ripperda 4—Nieuw-Vennep 2, 12 uur, Th. Verhoef. Bloemendaal 5—DSK 3, '2 uur, J. v. Dongen. 4C Swastika 3DeCeO 4, 12 uur, J. Pronk. EHS 5—Damiaten 2, 10 u., Th. J. de Wilde. Kemph. 2—SV '34 2,4? u., A. Schoenmaker Jr. Schoten 6—Brederode 3, 12 u., J. Diepgrond. 4D VOG 2—Ripperda 5, 10 u., C. A. de Féber. HSV 2—Vliegende Vogels 3, 2 uur, W. J. C. van den Bosch. Zeemeeuwen 5Zandvoort 8, 10 u., J. Otten, DIO 5—EDO 9, 11.30 u., C. J. Scheffer. JUNIOREN-COMPETITIE. A HFC aKinheim a, 12 uur, A. van Kampen. Stormvogels a—EDO a, 12 u., A. v. d. WieL Bloemend, a—RCH a, 2 u., G. C. Th. Heering. B VSV b—RCH b. 12 u., F. Hendriks. RCH cZandvoort b, 12 u., A. G. Peperkoorn. C Stormvogels bBeverwijk a, 2 u., H. J. Jore. Kinheim bBloemendaal b. 12 u.. W Kelder. VSV c—WB. 12 u., G. Smit EDO b—RCH 12 u, P. A W de Rooy. D HillegomRCH f, 2 uur. K. Bergmann. HFC cVI. Vogels, 12 uur, S. J. de Vries. E WH b—RCH g. 10 uur. G. van Dijk. Kennemers c—HFC e, 10 uur. J. N. Cramer. Bloemendaal c—RCH h, 12 uur, W. In 't Veld, Haarlem eDIO, 10 uur, C. Dekker. Brederode—HFC d, 10 uur, H. Bakker,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2