Albert, EngelancTs nieuwe vorst. «segi Een bescheiden figuur. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. VRIJDAG 11 DECEMBER 1936 T-T A A R E E M'S D'A'GBCAB 8 Zijn huwelijk met Lady Elizabeth Bowes-Lyon. - De prinsessen Elizabeth en Margaret Rose. Albert Frederick Arthur George, totnutoe hertog van York, is de tweede zoon van den overleden koning George V. Hij is slechts an derhalf jaar jonger dan de afgetreden koning van Engeland, Edward VIH en wordt Maan dag a.s. 41. --üDert werd den 14den December 1895 op York Cottage te Sandringham geboren en be- zpcnt Osborne en de Koninklijke Luchtvaart- school te Dartmouth. In het jaar 1913 bracht hy een bezoek aan West-Indië. Daar hij een zwakke gezondheid had, kon hij gedurende de eerste jaren van den wereldoorlog geen actie ven dienst verrichten, maar in den slag bij Jutland was hij tweede luitenant. In 1920 nog werd hij aan de afdeeling Marine van de koninklijke luchtmacht toegevoegd, een jaar later werd hij piloot op het Westelijk front en in 1920 volgde zijn benoeming tot eskader commandant. Na den oorlog bezocht hij Trinity College waar hij 'n korten cursus in geschiedenis, eco nomie en rechten volgde. Sindsdien ging zijn belangstelling vooral uit naar industrieele kwesties. Hij werd voorzitter van de Maat schappij voor Welvaart op Nijverheidsgebied. Reeds tevoren was hij Ridder van den Kouseband geworden en ter gelegenheid van zijn huwelijk met Lady Elizabeth-Bowes-Lyon, dal plaats vond in 1923 werd hij Knight of the Thistle. De hertogin is vijf jaar jonger dan haar echtgenoot. Herhaaldelijk vertegenwoordigde hij den koning bij plechtigheden aan de Europeesche vorstenhoven, bijvoorbeeld in Roemenië, Servië en Tsjecho-Slowakije. In 1925 volgden nog twee benoemingen en wel die tot voor zitter van de Britsche Empire Exhibition te Wembley en die tot lid van den Geheimen Raad. De hertog en de hertogin van York zijn de ouders van de twee meest bekende kinderen van Engeland, n.l. de prinsessen Elizabeth en Margaret Rose. Prinses Elizabeth is degene, die. na haar vader, in aanmerking komt voor den troon. Toonbeeld van eenvoud Zooals men weet, houdt de koninklijke familie in Engeland van eenvoud en het is on getwijfeld deze eigenschap, die zeer tot de populariteit van de leden dier familie heeft bijgedragen. Gelijk koning George V een figuur was, die alles vermeed om opzien te baren, zoo is ook zijn zoon, de hertog van York, een toonbeeld van eenvoud, die feitelijz het leven leidt van een gezeten burger. De hertogin Lady Elizabeth, de nieuwe koningin blijkt dezelfde denkbeelden over deze dingen te hebben als haar echtgenoot. Ze houdt steeds persoonlijk een oogje op het personeel en wijdt zich verder bijna voornamelijk aan de opvoeding van haar kinderen. In dit opzicht bestaat er een aangename samenwerking tus- schen haar en koningin Mary, want beiden zijn het volkomen eens op het punt der opvoeding. De overleden koning George V kreeg daardoor van zijn gemalin en zijn schoondochter aldus vertelt the Hon. Mrs. Francis Lascelles. de tante van de Princess Royal, in een boek waarin zij het leven van den hertog en de hertogin van York beschrijft wel eens een kleine terechtwijzing, want hij placht ziïn kleinkinderen ontzettend te verwennen. De hertogin van York wil haar kinderen zoo een voudig mogelijk opvoeden en hun kinder jaren niet bederven met de veie verplichtin gen, die hooggeplaatste personen altijd heb ben. Prinses Elizabeth lijkt op haar vader en op haar grootmoeder, koningin Mary. Haar zusje daarentegen prinses Margaret-Rose, lijkt meer op haar moeder. De hertog en de hertogin van York hadden, zooals te begrijpen valt. van tijd tot tijd re presentatieve plichten te vervullen; bijvoor beeld het openen van een tentoonstelling of het bezoeken van een ziekenhuis. Deze dingen gebeuren gewoonlijk des middags De Hertog en de Hertogin van York in het dage- lijksch leven. De stadswoning van den hertog bevindt zich in Piccadilly (145, dicht bij Hyde Park). Voor tienen behandelt de hertog zijn post en bespreekt de hertogin haar zaken met haar privé-secretaresse. Daarop maakt het echt paar een wandeling in het park of in de tuinen van het nabijgelegen Buckingham Palace. Als ze 's middags vrij zijn, maken ze een autorit of spelen tennis. Zoo mogelijk zorgen ze vóór het theeuur thuis te zijn. want dit uur wordt meestal met de kinderen door gebracht. Dikwijls wordt tijdens het theeuur uitsluitend Fransch gesproken. De twee kin deren krijgeni. namelijk les in Fransch en Duitsch. Als er geen officieele maaltijden moeten worden bijgewoond dineeren de hertog en de hertogin thuis. Na het diner lezen ze wat of luisteren naar de radio en vaak speelt de her togin piano. De hertog houdt het, meest van detective-verhalen, maar interesseert zich ook voor boeken over sport of jacht. Van de oorlogsjaren af stelt hij veel belang in ma chinebouw en wetenschappelijke dingen. In zijn huis te Londen heeft hij dan ook een soort werkplaats ingericht, waar hij een groot deel van zijn tijd doorbrengt met het uitvoeren van experimenten. Verder heeft hij noa een grooten hartstocht, namelijk; het op lossen van kruiswoordraadsels. Van tijd tot tijd bezoekt het echtpaar een schouwburg of een bioscoop, Het eenige. dat aan de koninklijke praal van vroeger eeuwen herinnert, is het kleine gevolg, dat de hertogelijke familie vergezelt wanneer men uitgaat. Doch dit gevolg bestaat uit.... rechercheurs. De oningewijde be merkt niet eens, dat de hertog en zijn fa milie niet alleen zijn. Weliswaar koestert men geen vrees voor de veiligheid van de personen in kwestie, maar men moet hen somtijds beschermen tegen de goedwillende opdringerigheid v\v de menigte Lady Elizabeth. De hertog van York ontmoette zijn toekom stige echtgenoote voor de eerste maal toen zij vijl jaar oud was. Hijzelf wa, tien en bei den waren de gasten van Lady Leicester.Reeds toen schijnt Lady Elizabeth een persoonlijk- heid te midden van de andere jeugdige le den van den hoogen adel te zijn geweest, want de hertog herkende haar onmiddellijk bij een volgende ontmoeting. Toen Lady Eli zabeth zestien jaar was, heeft zij door snel ingrijpen eens haar ouderlijke woning Glamis Castle voor afbranden behoed, waaruit blijkt, dat het haar aan moed en tegenwoordigheid van geest evenmin ontbrak. Eerst geruimen tijd nadien zagen Lady Elizabeth en hertog Albert elkaar terug. De hertogin van York is een geboren Lady Bowes Lyon; zij is de klein dochter van graaf Strathmore en behoort tot de oudste Engelsche adellijke geslachten. Zij behoort tot de negen-en-twintigste generatie, die van Willem den Veroveraar afstamt, ter wijl zes-en-dertig generaties haar verbinden met Alfred de Groote. De hertogin van York staat bekend als één van de beste vrouwelijke jagers in het Britsche Rijk. Eens velde zij met één schot een rhinoceros. Dit is des te moeilijker, omdat er maar één plek aan het lichaam van den neushoorn is, waar kogels hem kunnen deren. Ook de hertog is een uit muntend jager. In Oost-Afrika heeft hij eens met drie achtereenvolgende schoten een leeuwin en twee buffels getroffen. De verloving van het hertogelijk paar had plaats ten huize van Lord Strathmore te Hertfordshire. Lady Elizabeth is als hertogin altijd zeer populair geweest en gelijk dat in Engeland de gewoonte is, werd zij een der toonaangevende figuren op modegebied. Men zegt, dat vertegenwoordigers van groote mo dehuizen uren op haar verschijning hebben staan wachten om notities te maken aan gaande haar nieuwste mantel of japon, daar zij anders de nieuwsgierigheid van hun klan ten naar hetgeen de hertogin droeg niet kon den bevredigen. De hertog van York heeft op modegebied in het geheel niet zoo'n bekenden naam als zijn broer Edward, want zijn kleeding is niet opvallend, doch eenvou dig en gedistingeerd of sportief. Prinses Elisabeth, die nu kroonprinses is werd geboren den 21 April 1926, prinses Mar garet Rose op 21 Augustus 1930. (Vervolg van pag. 7.) De dominions en de abdicatie. Tijdens zijn rede betreffende een motie tot behandeling van de koninklijke boodschap, zeide Lord Halifax in het Hoogerhuis, dat de dominions Canada, Australië, Nieuw Zeeland en Zuid-Afrika alle instemden met het nemén van de noodige wetgevende maatregelen. De senaat van Australië heeft een resolutie aangenomen, waarbij de wettelijke maatrege len inzake de troonsopvolging worden goedge keurd. Het huis van afgevaardigden heeft de bespreking van deze maatregelen nog niet be ëindigd. Het kabinet te Ottawa (Canada) heeft een „order in council" aangenomen, waarbij Canada den troonsafstand door Edward aan vaardt en daarbij de Britsche regeerihg mach tiging krijgt ook Canada te vermelden in de wet, waarbij de troonsafstand wordt goedge keurd. Generaal Hertzog heeft met generaal Smuts en de andere ministers de aangelegenheid be sproken. Men gelooft niet, dat het parlement van de Unie van Zuid-Afrika voor den vastge- stelden tijd, 8 Januari a.s. zal worden bijeen geroepen. De financieele zijde. Men meent te Londen te weten, dat er nog geen beslissing is genomen ten aanzien van de financieele bijkomstigheden van den troonsafstand. Het is niet waarschijnlijk dat de opbrengsten van de hertogdommen Lan caster en Cornwall ter beschikking van Ed ward zullen worden gesteld. Het wordt mo gelijk geacht, dat de regeering het parlement zal verzoeken, eeh jaarlijksche som te vo teren; dit zal waarschijnlijk weer niet ge schieden, indien Edward te kennen geeft, dat zijn particuliere bronnen van inkomsten toe- re. kend zijn. Oordeel der Amerikaansche pers. In de Vereenigde Staten staat de openbare meening sympathiek tegenover den koning, terwijl de bladen als hun meening te ken nen geven, dat Groot Brittannië en het rijk uit de huidige crisis even machtig in alle op zichten zullen te voorschijn treden. De nieuwe president gekozen. Generaal Amastase Somaza is tot presi dent der republiek Nicaragua gekozen. Op hem werden 61.000 stemmen uitgebracht ter wijl de oppositie-partijen zich van stemming hebben onthouden. Aanbod tot wapenstilstand aan Franco? Door de Baskische separatisten. Uit officieuze bron wordt te St. Jean de Luz vernomen, dat de Baskische seperatisten ge neraal Franco een wapenstilstand van acht dagen zouden hebben gevraagd voor de vie ring van Kerstfeest en Nieuwjaar. Op die vraag werd geen enkel antwoord ontvangen. Uit Madrid. 10 December. De aanvallen der opstandelingen stuitten gisteren en vandaag op heftigen tegenstand der regeeringstroeperi zoodat de frontlijn niet veranderd is. Gisteravond werd vooral bij de universiteits wij k heftig gevochten. De reehtsche troepen trachtten hier terrein te winnen. Zij schij nen trouwens sedert eenigen tijd hun aan- valskracht hier te concentreeren. De aanval werd evenwel afgeslagen. Ook aanvallen in de sectoren Pozuelo-Humera en Carabanchel hadden geen succes. Tegen middernacht leefde de strijd weer op. in de binnenstad werd het geweervuur gehoord. In den laten ochtend werd een nieuwe aanval der opstandelingen afgeslagen Men heeft den indruk, dat de rechtschen zwakke plekken in de verdediging trachten te ontdekken. Vanmiddag hebben drie vliegtuigen der rechtschen boven Madrid manifesten uitge strooid. waarin de bevolking tot opstand wordt aangezet. De vliegtuigen moesten voor het vuur van het luchtafweergeschut wijken. Rusland principieel acoord met het bemiddelingsvoorstel. „Moreele steun" van Amerika. De Russische volkscommissaris van bui- tenlandsche zaken der Sovjet Unie, Litwinof, heeft den ambassadeur van Groot-Brittan- nië, lord Chilston, en den ambassadeur van Frankrijk, Coulondre, het antwoord der Sov jet regeering medegedeeld, op het voorstel der regeeringen van groot Brittannië en Frankrijk er toe mede te werken diat een einde komt aan het gewapend conflict in Spanje. De Sovjet regeering achtte het mo gelijk zich aan te sluiten bij het haar inder tijd door de Fransehe regeeringvoorgestelde verdrag inzake niet-inmenging. Zij ging daarbij uit van de naturlïjke voor waarde, dat de krachtens het verdrag opge legde verplichtingen door alle staten, die er zich bij aansloten, zouden worden in acht ge nomen. Helaas was dit niet het geval en terwijl de Sovjet regeering loyaal haar verplichtingen nakwam, werden deze onafgebroken door eenige andere staten geschonden. De Lon- densche commissie kon de tijdige en feitelijke controle' en de stopzetting dezer overtredin gen niet waarborgen. De Sovjet regeering is bereid tezamen met andere staten opnieuw te verklaren, dat zij zich van directe of indirecte handelingen zal onthouden, die zouden kunnen leiden tot buitenlandsche inmenging, in Spanje, waarbij zij evenwel verwacht, dat volledige controle op deze onthouding vanwege andere staten zal worden gewaarborgd of verzekerd. De Sovjet regeering is voorts bereid zich in principe aan te sluiten bij de poging in het. gewapend conflict in Spanje te bemiddelen en te dien einde met andere staten in overleg te treden over den vorm, waarin zulks zou kunnen geschieden. Uit Washington: De Fransehe en Britsche ambassadeurs hebben het staatsdepartement mededeeling gedaan van het Britsch-Fran- sehe voorstel tot bemiddeling in Spanje. De regeering der Vereenigde Staten zal dit voorstel moreel steunen en binnenkort een officieele verklaring over deze zaak publi- ceeren. Mevrouw Gustloff als getuige in het proces-Frankfurter. Volgens den procureur geen sprake van een politieke misdaad. Uit Chur: Vrijdag is het proces tegen Frankfurter hervat met het verhoor van den beklaagde over den moord. Hij gaf een nauwkeurig verslag van de daad. Vervolgens werd een aantal stukken uit de correspon dentie van den beklaagde met zijn bloedver wanten voorgelezen, waarna de eenige ge tuige van den moord, de weduwe van het slachtoffer, mevrouw Gustloff, werd ge hoord. Het getuigenis van de weduwe van Gust loff bevestigde de reeds bekende feiten. Zij z-eïde o.a. dat de telefoon-gesprekken van haar man dikwijls werden gestoord, waar over haar man zich herhaaldelijk verbolgen toonde. Hij heeft evenwel nooit door de telefoon gesproken over „Saujuden", zooals beklaagde meent te hebben gehoord. Frankfurter verklaarde, dat vooral het lezen van der Stürmér zijn haat tegen het nationaal-socialisme heeft opgewekt. In de namiddagzitting heeft de procu reur, Dr. Bruegiger, requisitoir gehouden. Hij zeide o.m.: „indien Frankfurter het slacht offer van geestelijke depressies is geweest, is dat niet veroorzaakt door de vervolgingen der Joden in Duitschland. maar door zijn losbandig leven, de mislukking van zijn stu die en de gedachte, dat zijn leven bedorven was". De procureur was van meening, dat Frankfurter met voorbedachte rade heeft gehandeld. Hij geloofde echter niet, dat Frankfurter zich ooit zeer ongerust had gemaakt over het lot van zijn geloofsgenoo- ten in Duitschland, gezien het feit, dat hij einde 1934 nog een plezierreis in dat land heeft gemaakt. De procureur zeide vervolgens, dat de be- (Adv. Ingez. Med.) klaagde volkomen toerekeningsvatbaar moet worden geacht, Hij heeft verklaard gedeel telijk uit liefde voor Zwitserland te hebben gehandeld, terwijl zijn misdaad een grove schending van het asylrecht beteekent. Een complot heeft niet bestaan. Frankfurter heeft nooit in betrekking gestaan tot anti fascistische of communistische kringen. Ten slotte motiveerde de procureur de straf van 18 jaar opsluiting, die tegen verdachte ge- eischt is. De eerbied voor het menschelijk leven blijft de hoogste wet van Zwitserland. Er is in het geheel geen sprake van een po- litieken misdaad, maar van een gewonen moord Getracht bank voor 44.000 op te lichten. Poging mislukt. Donderdag heeft een vreemdeling getracht de Twentsche Bank te Enschedé op te lich ten voor een bedrag van ongeveer f 44.000. Een taxi-chauffeur heeft een gesloten enveloppe aan de bank aangeboden, waarin zich een kwitantie van f 44.000 ten name van een Enschedéschen fabrikant bevond. In derdaad was er des ochtends over de uitbe taling van een kwitantie getelefoneerd, echter voor een veel geringer bedrag. Een onderzoek van de handteekening wees uit, dat deze valsch was. De taxi-chauffeur zou op den vreemdeling, die hem de opdracht had gegeven, in een winkel wachten, doch de man bleek daar niet te zijn geweest. Alle nasporingen waren tot nu toe vruchte loos. De roofmoord te Amsterdam. Nog een tweede verdachte aangehouden. Beiden blijven ontkennen. De recherche van het bureau in de Spaam- dammerstraat te Amsterdam heeft in een woning in den Jordaan een tweede jonge man gearresteerd, tegen wien aanwijzingen bestaan, dat hij met den reeds in hechtenis zittenden verdachte medeplichtig is aan den moord op de 61-ja,rige juffrouw Teeseling in de Groote Biekersstraat aldaar. Beide verdachten ontkennen, dat zij juf frouw Teeseling van het leven hebben beroofd. Er z;jn bij de huiszoeking in de woningen van de beide arrestanten geen voorwerpen gevonden, afkomstig uit de woning in de Groote Bickerstraat, maar wel zijn brieven ge vonden, waarin aanwijzingen stonden omtrent deze misdaad. Men gelooft, dat dit misdrijf voor de daders in alle opzichten een mislukking is geweest. De daders hadden gedacht bij deze zonder linge oude juffrouw een groot bedrag aan geld te vinden, maar daarin zijn zij bedrogen uit gekomen. Het is bovendien aan grooten twijfel onderhevig, of het opzet is geweest de oude vrouw van het leven te berooven. en men neigt meer naar de meening, dat het hardhandig optreden van de beide mannen gevolgen heeft gehad, die zij vooruit niet hebben kimnen voorzien. MOEILIJKHEDEN MET GRENSDOCUMENTEN De K. N. A. C. acht het noodig nogmaals de aandacht te vestigen op het feit, dat een auto mobilist die zich een nieuwen wagen aan schaft of zijn ouden wagen inruilt, verplicht is alvorens tot de transactie over te gaan de grensdocumenten, welke betrekking hebben op dien ouden wagen, voor definitieven uitvoer te laten afstempelen en deze terug te zenden aan de vereeniging, welke ze heeft verschaft. Bij verzuim hiervan kan de eigenaar ernstige fi nancieele nadeelen ondervinden, zooals op- eisching van invoerrechten. STATISTIEK DER VERANDERINGEN IN DE WONINGIIUREN De minister van Sociale Zaken heeft de ge meenten met meer dan 50.000 inwoners, zoo mede ook in verband met de in bewerking zijnde budgetstatistiek, enkele andere gemeen ten uitgenoodigd aan het centraal bureau voor de statistiek voorloopig om de 3 maanden ge gevens te verstrekken ter beoordeeling van de veranderingen in het huurpeil van arbeiders- en middenstandswoningen (de laatste tot een jaarlijkschen huurprijs van f 800.—). Het on derzoek omvat alle vereenigings- en gemeen tewoningen in de bedoelde gemeenten en een representatief deel der particuliere woningen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Toen kwam er een vreeselijke schok, zoodat. Thijs en Dickie ver doofd op den grond vielen. Toen zij weer ontwaakten, keken zij verbaasd om zich heen, want zij bevonden zich niet meer in den kelder van het kasteel, maar in de sneeuw er naast. En wat het wonderlijkste was. dat midden in de sneeuw de mooiste bloemen stonden te bloeien. „Wat is dat nu?'' vroeg Dickie heel verbaasd aan Thijs. „Ik weet het niet." zei Thijs, „ik herinner mij alleen nog maar een zware bons." Roofmoord op Nederlander, in België. Lijk van chauffeur in sloot gevonden. Vermoedelijk door een z.g. meerijder gedood. Tusschen Wildert en Oalmphout (België) heeft men Donderdag het lijk opgehaald van den Nederland- schen vrachtautobestuurder Cornells Maas uit Wouw. I-Iet is vrijwel zeker, dat de man het slachtoffer van roof moord is geworden. Men heeft hem het laatst Woensdagavond omstreeks 11 uur te Esschen gezien, hij was toen met een lading op weg naar Mechelen. Het lijk vertoont schotwonden aan de rech terzijde. De auto heeft men te Deurne bij Antwerpen teruggevonden, het voertuig was niet beschadigd, doch ledig. Het slachtoffer was hooihandelaar van be roep en hield tevens te Wouw een café. Hij was gehuwd en vader van acht kinderen. De man had met zijn vrachtauto een lading hooi naar Mechelen vervoerd en moet op de terugreis zijn overvallen. Waarschijnlijk had hij een bedrag van ongeveer 1500 Belgische francs bij zich. Het lijk werd in een langs den weg loopende sloot gevonden en zou ook messteken vertoonen. De Belgische gendar merie heeft een onderzoek ingesteld. Men vermoedt, dat Maas is overvallen door een z.g. „meerijder", die hem zou hebben ge dood Speciale gelukstelegrammen voor het Koninklijk Huis. De telegraafdienst zal, in verband met het a.s. huwelijk van de Prinses gelegenheid geven aan het vorstelijk bruidspaar en aan H.M, de Koningin speciale gelukstelegrammen te zen den tegen een belangrijk lager tarief dan het normale. Deze telegrammen, welke uitsluitend op 4, 5 en 6 Januari kunnen worden aangeboden, zullen op bijzondere toepasselijke geluksfor- mulieren op den huwelijksdag worden afgele verd. Boven het telegram moet de betaalde dienst aanwijzing Ixh worden gesteld. De kosten bedragen voor: 38 woorden 45 cent. 910 woorden 50 cent. 1115 woorden 55 cent. 1620 woorden 60 cent. En verder 5 cent voor elke 5 woorden tot 50 woorden, daarboven 5 cent voor elke 10 woor den of gedeelte daarvan. (Adv. Ingez. Med.) PROER4MMA ZATERDAG 12 DECEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.05 Kinderuur. 4.05 KRO-Melodisten m.m.v. solist en gram.pl. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing. 8.30 Gram.pl. 8.45 KRO-orkest en de „Twnkling Three". 9.50 Gram.pl. 10.15 De KRO-Boys en solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Filmpraatje. 10.50 Vervolg KRO-Boys. 11,15—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00 en 7.30 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gram.pl. 11.00 Reportage opening Moerdijk- brug. 12.00 Gram.pl. 12.30 Orgelspel. 1.001.45 Gram.pl. 2.00 De Ramblers. 2.30 Filmuitzending. 3.05 Reportage. 3.15 Schaakles. 3.30 Rotter- damsch Philh. orkest en koor m.m.v. solisten. 4.30 Esperanto-uitzending, 4.50 Vervolg con cert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel, 6.30 ,De Wielewaal" en causerie. 7.00 Groningsche uitzending. 7.30 Bij bel vertellingen. 8.00 Herh. SOS-Berichten, 8.03 Berichten A.N.P, VARA- Varia. 8.15 VARA-Groot-orkest. 9.00 Radio- tooneel. 9.30 C. Steyn's Accordeonorkest. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-Groot-orkest. 11.00 De Ramblers. 11.40—12.00 Grampl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie over Joegoslavië. 11.20 Orgel spel. 11.50 Het Grinke-Trio. 12.50 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Viool en piano. 3.20 Declamatie. 3.50 Dansmuziek (Gr.pl.) 4.20 Declamatie 4.35 Het BBC-Schotsche orkest. 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Het BBC-orkest en soliste. 7.50 Radiojournaal 8.35 Het BBC-Dansorkest. 9.20 Berichten. 9.40 Va riété-programma. 10.40 Het BBC-Theater- orkest en solist. 11.35 Ambrose en zijn Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Ambrose. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.50 Orkestconcert en soliste. 11.50 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gra- mofoonpl. 8.20 Concert. 9.05 Omroeporkest, Noyon-koor en solisten. 11.20—12.34 Guillou- Dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Glück-Auf-orkest en solisten. 7.50 Blaas- concert. 11.20 Ge var, concert. 1.35 Gram pl, 5.35 Mannenkoorconcert. 6.20 Orgelspel. 7.30 Omroepkleinorkest en solisten. 9.50 Vroolijk programma. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 Zanders' orkest. 3.20 Radiotooneel. 4.20 Gram.pl. 4.35 Kamer muziek. 5.35 Klem-orkest. 6.35 Zang. 6.50 Sa lon-orkest. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Radiotoo neel. 9.45 Omroeporkest 10.30 Omroepdans- orkest. 11.20—12.20 Gram pl. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50 Gram.pl. 2.50 Pianorecital. 3.20 Gram.pl. 3.35 Het Zanders' orkest. 4.20 Kleinorkest. 5.20 Gram.pl. 6.20 Omroepdans- orkest. 7.20 Cello en piano. 8.20 Knokkelbeen, operette. 12.00—12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 „Fraulein Mandarin", operette. J 20 Berichten. 9.50 Orgelspel. 10.05 Weerbericht, 10.20—11.20 Barnabas von Geczy's orkest. 4

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14