AMSTERDAMSCHE BEURS Kou op de Borst yicKs VRIJDAG 11 DECEMBER 1936 HA ARE EM'S DAGBEAD 13 IAAT/TtJBtRltHHN Engelsche persstemmen. (Vervolg van pag. 1). Aan de Engelsche bladen ontleenen wij nog de volgende zinsneden over het aftreden van Koning Edward: De „Times" schrijft, dat zoowel de monar chie als het rijk een hevigen schok hebben ontvangen, doch zij kunnen en zullen hiervan herstellen. Edward had vele kwaliteiten, wel ke hem een groot constitutioneel vorst hadden kunnen maken, doch hij was ongelukkig ih het kiezen van zijn vrienden. Deze begrepen niet de teekenen van een tegenstelling in het land tusschen ,,'s Konings volk" en de aristo cratie en hooge geestelijkheid. Juister nog is te zeggen, dat de kring om den koning te zeer bestond uit menschen. sommigen van hooge geboorte, die te ver van het volk afstonden en die meer bedacht waren op eigen plezier dan op het welzijn van den vorst. De werkelijke botsing kwam tusschen de gedachteloosheid van het exotische gezelschap en de harde Brit- sche opvatting van traditie, welke alle klassen eigen is. Het blad schrijft verder, dat de beslissing van gisteren tooiffc, dat er iets ontbrak in de groote gaven van den koning. Iedereen zou hem den troon waardig achten als hij dezen ooit had bestegen. De „Daily Telegraph" is van meening, dat. de reactie voor de onderdanen van den koning pijnlijk moet zijn. Velen zullen hun trouw slecht beloond achten. Deze teleurstelling ls bitter en is aanleiding tot droevige overwe gingen. Het is een op zich zelf staand geval. Het is tragisch voor het rijk, dat de kolom, welke thans gebroken is, een van de statigste pilaren van den tempel had kunnen zijn. Slecht precedent De „Daily Express" betreurt de beslissing van den koning, het bl?.d had liever een an dere oplossing gezien en acht het aftreden een slecht precedent. „We verliezen een goeden koning, die een groot koning had kunnen zijn. We hebben nu een nieuwen koning en het Brit- sche volk zal trachten hem gelukkig te ma ken". De „News Chronicle" schrijft, dat het volk bedroefd is en tegelijk opgelucht, nu de span ning voorbij is. Het volk voelt, dat Edward in zich had een groot vorst te worden, doch op het beslissende oogenblik bleek hij juist dat te missen, wat noodig was om deze crisis te doorstaan". LONDEN, 11 December (Havas). Volgens sommige persberichten zou de abdicatie van koning Edward tengevolge hebben, dat hij niet meer in Engeland of op Britsch gebied zou kunnen vertoeven. Hoewel het zeer waar schijnlijk is, dat Edward althans eenige jaren Engeland zal verlaten, bestaat er geen enkele wet, welke den afgetreden koning verbiedt op Britsch grondgebied te verblijven. Edward VIII bevindt zich nog op Fort Bel vedere. De omgeving is in dichten mist gehuld. Alles is rustig. Een sterke politiemacht omringt het landgoed en het vliegveld van den koning. Het lersche parlement bijeen. Voor heden is het Iersohe parlement bijeen geroepen. Men weet nog niet, welke houding de lersche regeering zal aannemen, doch aan gezien koning Edward nooit, te Dublin is uit geroepen tot koning, .veronderstelt men, dat hetzelfde het géval aal zijn 'met zijn opvolger. Sommigen zijn zelfs van oordeel, dat de Valera van deze gelegenheid,gebruik maakt om den vrijstaat geheel los: te maken van den kroon door den naam van den koning uit de grondwet te doen verdwijnen. Botsing op de Merwedebrug. Auto van burgemeester Kwint aangereden. Hedenochtend heeft op de Merwedebrug on der de gemeente Muiden een serie autobot singen plaats gehad, waarvan het gladde brugdek de oorzaak was. Van de richting Diemen naderde ©en auto, waarin burge meester Mr. M. M. Kwint van Velsen geze ten was, die op weg was naar een jachtveld. Van de tegenovergestelde richting kwam een melkauto, bestuurd door W. H. (oud-wet houder van Muiden). Op de brug was de weg zóó glad, dat de auto's niet meer de rechte lijn konden houden en met kracht tegen elkander botsten, zoodat Velsen's burge meester en een oud lid van Muiden's B. en W.-college elkander in de wielen reden. Beide wagens werden beschadigd, en juist terwijl men bezig was, de auto's weer een beetje op te knappen, kwam van de richting Muiden de heer F. G. F„ wonende te Baam, met zijn auto aanrijden. De heer F. zag het gewirwar van auto's op de brug (er ontstond belang rijke verkeersverwarrinig) en reed daarom reeds in een kalm tempo, maar niettegen staande dezen voorzichtigheidsmaatregel, kon ook hij een rake botsing niet vermijden. Eerst reed de heer F. tegen den wagen van burgemeester Mr Kwint op, waarna hij door den schok weer een zwaai maakte en een be zoek bracht aan den melkauto van den heer Hottentot. De materieele schade, welke door deze ge compliceerde botsing veroorzaakt werd. was aanzienlijk, want de auto uit Baarn was van achteren geheel vernield. Ook de beide an dere auto's hadden belangrijke schade op- geloopen. EEN AFZONDERLIJKE „TELEX-CENTRALE" TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 11 Dec. Naar wij verne men, zal de gemeente-telefoon te Amster dam op 19 December a.s. een afzonderlijke Telex-centrale in bedrijf stellen. Tot dusver werden de telex-aansluitingen tot stand gebracht via de gewone telefoon aansluitingen. Deze verbindingen waren vooral voor plaatselijk verkeer, vaak onder hevig aan storingen. Bij den bouw van de afzonderlijke centrale voor de Telexverbin dingen zijn bijzondere voorzorgen getrof fen om een zooveel mogelijk storingvrij Telexverkeer te verzekeren. Alle te Amsterdam in gebruik zijnde Telex installaties zullen op 19 December op de Te lex-centrale worden aangesloten. Deze aan sluitingen zullen dan niet meer gebruikt kun nen worden voor gewone telefoon-aanslui tingen. De aangeslotenen, op de Telex-centrale zul- zelf hun verbindingen met elkaar tot stand brengen en wel door het kiezen van drie cij fers in plaats van vijf, zooals bij gewone telefoonaansluitingen. Ook voor interlocaal en internationaal ver keer zijn afzonderlijke nummers op de JTelexcentrale aangegeven. Schuit in sloot gekapseisd. Groentenkoopman in de modder gestikt. LEIDEN, 11 December. Hedenmorgen is een schuit, welke met groenten was beladen, in een sloot nabij den hoogen Rijndijk te Zoeterwoude gekapseisd. De ongeveer 55-ja- roge groentenhandelaar de K. uit Leiderdorp, die zich op het te zwaar beladen vaartuig be vond is in de modder gestikt. Opvoering van de Edelman". .Burger- Maandag 14 December a.s. zal in den Stads schouwburg een opvoering plaats vinden van de bekende comedie „Burger-Edelman" door Molière. Dit blijspel, dat zich eeuwenlang op het repertoire gehandhaafd heeft en dat vrijwel op alle middelbare scholen gelezen wordt, is een van de beste werken van Molière. De op voering echter eischt een bijzondere voorbe reiding en zorg, omdat het stuk een „ballet- comedie" is. En behalve een ballet verleenen nog medewerking orkest, koor, een kwartet en solisten. Het is dan ook zeer begrijpelijk, dat men niet dikwijls in de gelegenheid zal zijn, dit stuk te zien opvoeren. Alleen aan een bijzondere omstandigheid is het dan ook te danken, dat in Haarlem een opvoering van de „Burger-Edelman" gegeven kan worden. Sinds eenigen tijd n.l. is er aan het Haarlem's Muziek-instituut een tooneel- klasse verbonden, onder leiding van F. Primo en door samenwerking van de verschillende klassen van dit instituut is het mogelijk een volledige voorstelling van deze ballet-comedie te geven, terwijl nog medewerkt het bekende ballet van Tily Sylon. De muzikale leiding is in handen van den heer W. Rettich. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, aeplaatst 01 niet ge-plaatstivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De geleidehond, zijn meester, het verkeer. Die zich dagelijks of minder in de stad be geeft, heeft zeker wel eens gezien hoe de ge leidehond op scherpzinnige wijze zijn onge- lukkigen meester veilig door het verkeer brengt. lederen keer als men dat ziet, blijft men met bewondering staan en ziet toe, hoe de hond wacht, kijkt, naar links, naar rechts, nog eens linksneen nog niet, daar komt een auto aan, nog eens rechts, neen een auto bus, wielrijders, er komt schier geen eind aan. Velen blijven staan, om met eerbied en respect het sympathieke dier z'n plicht te zien doen. Zoo ziet men dit tafereel bijna dagelijks, en ieder slaat het telkens, soms met een angstig hart gade, en.... waarom? De automobilist, de bakfietsberijder en de wielrijder, ze storen zich niet aan hem, den ongelukkige, die wachten moet tot zij voorbij zijn en éindelijk eénigè ruimte ontstaan is, voor hem, om over te steTcen. Gij, vrienden, diezoo véél gelukkiger zijt, gij die deelneemt aan 't verkeer, denkt eens naen jakker niet raak, maar stopt, als ge een blinde ziet, die al wordt hij ge leid door zijn hond toch nog gevaar loopt; denkt eenséén seconde van afwezigheid of onoplettendheid van het dier „dat zeker fa len kan" is mogelijk de dood zijns meesters. Let op, en geeft den blinde gelegenheid, wacht één minuut, uit eerbied voor den blinde. A. v. KAMPEN Het conflict aan School 41. HAARLEM Donderdag. Geachte redactie. Tot m'n groote verwondering las ik gister avond in Haarlem's Dagblad de publicatie van 't adres, dat de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland, afd, Haarlem, aan den Gemeenteraad heeft gericht in zake het voor stel van B. en W. om twee Hoofden van Scholen over te plaatsen. Ik meen, dat deze publicatie achterwege had moeten blijven. Zij betreft zaken, die beter niet in 't openbaar behandeld kunnen worden. Daar komt nog bij, dat de toelichting bij het adres zeer eenzijdig is, geïnspireerd door één der partijen, zonder dat de andere is gehoord, waarop deze toch recht heeft. Dat hebben de Inspecteur en de Wethouder van Onderwijs beter ingezien. Ik gevoel me daarom nu zedelijk verplicht een lans te breken voor het personeel van school 41. Vijftien jaar ben ik Hoofd eener School in Haarlem geweest, waarvan vijf aan school 41. Al die vijftien jaar ben ik lid ge weest van de Vereeniging van Hoofden van Scholen afd. Haarlem en ik onderschrijf het programma dier Vereeniging ten volle en heb meen ik. steeds naar gehandeld. Ook ik meen, dat er aan elke school iemand moet zijn, met genoeg gezag bekleed, om't bestuur dier school te kunnen voeren, daarbij gesteund door 't Dagelijksch Bestuur en den Raad der Gemeente en den Inspecteur v. h. L.O., maar naar mijn meening moet dat gezag op ver standige wijze worden uitgeoefend. Er is ook een manier van gezagsuitoefening, die door kleineering en geringschatting ondraaglijk kan worden. Neemt de Vereeniging van Hoofden zoon optreden ook in bescherming? Ik niet. We hebben hier dit feit: er is een personeel van 5 leden waarvan er enkele al 30 en meer dienstjaren hebben en zeker niemand minder dan 10. Autoriteiten verklaren, dat hun over geen dier leden ooit klachten hebben bereikt in zake onbehoorlijk optreden tegen het Hoofd der School, waaraan ze geplaatst waren. Ik zelf heb mei hen gewerkt in de grootste har monie en er is nooit een wanklank gehoord. Ik weet, dat de Hoofden der Scholen, waaraan ze ook gewerkt hebben, eenzelfde verklaring zouden kunnen afleggen. Met opgewektheid, lust en ijver vervulden ze hun taak. Er wordt gezegd, dat een der leden 't Hoofd grof beleedigd heeft op een Ouder avond. Het betreft hier een jongen man. die van een dorp naar hier gekomen is. Van het hoofd der school aidaar had hij de gunstigste aanbevelingen. De zwaarste klassen konden hem gerust worden toevertrouwd. Ik heb 3 a 4 jaren op de prettigste manier met hem samen gewerkt en voor de wijze, waarop hij zijn taak vervulde, heb ik niets dan lof. Bij ouders en kinderen was hij zeer gezien Toen de vorige Inspecteur hem voor 't eerst in zijn klas aan school 41 had bezocht, waren diens eerste woorden: „Wat hebt u daar een aardigen. flin- ken onderwijzer binnengehaald". Maar die Wrijf het goed over keel en borst V VAPO RüB WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK (Adv. Ingez. Med.) jonge man is van onkreukbare eerlijkheid en komt onmiddellijk in vuur, als hij opzettelijke misleiding bespeurt of meent te bespeuren. Als men hem echter van ongelijk overtuigt, zal hij dat ongelijk ook onmiddellijk openlijk en rui terlijk bekennen. Ik ben overtuigd, dat geen mijner oud-collega's in Haarlem ooit in conflict met dit personeel zou zijn geraakt, indien ze er mee hadden moeten werken. De opstellers van het adres meenen, dat en kele leden van het personeel beter hadden kunnen worden overgeplaatst. Weten de hee- ren dan niet, dat ze allen den Wethouder van Onderwijs al maanden geleden om overplaat sing hebben gesmeekt, onverschillig naar wel ke school. Het was helaas niet mogelijk aan dat verzoek te voldoen. Ik meen. dat 't personeel recht heeft op deze verklaring mijnerzijds. Het oud-Hoofd van School 41 P. BAKKER. De overplaatsing van hoofden van scholen. HAARLEM Donderdag. Geachte redactie. Het in uw blad afgedrukte Adres met Me morie van Toelichting van de Ver. van Hoof den van Scholen, noopt ons tot het maken van enkele opmerkingen, waarvoor U ons zeker wel eenige plaatsruimte zult willen af staan,. Wij stellen voorop, dat wanneer door deze publicatie aan de zaak-Ban del meer bekend heid wordt gegeven dan in verband met de afwikkeling van de kwestie noodzakelijk was. dit voor rekening komt van de adresseerende vereeniging, die de belangen van haar lid o.i. hiermede al heel slecht dient. Het bestuur adresseert en oordeelt over een zaak, die het niet kent. Immers bij geen enkel lid van het personeel zijn inlichtingen ingewonnen, zoodat de heeren enkel en alleen afgaan op gegevens, hun door den betrokkene, den heer Bandel, verstrekt. Een weinig meer objectiviteit was ongetwijfeld wel gewenscht geweest. Halverwege de Memorie van Toelichting schijnt het bestuur zich dat overigens zelf bewust te zijn geworden, als het gaat schrijven over feiten ..voor zoover ons bekend". Hadden de heeren niet beter gedaan zich geheel op de hoogte te stellen, alvorens straf maatregelen voor één of meer leden van het personeel voor te stellen? Het bestuur plaatst hiermede tegenover de meening van de autoriteiten, die van alle details van de zaak volledig op de hoogte zijn, een oordeel, dat er lijnrecht tegenover staat. Of dit onder de zooeven genoemde omstan digheden wel getuigt van veel eerbied voor het gezag, waarover de heeren zich zoo druk maken, laten we gaarne over aan het oordeel van den lezer. Met dank voor de verleende plaatsruimte, HET BESTUUR VAN DE AFD. HAARLEM VAN DEN BOND VAN NED. OND. Haarlem, 9 Dec. 1936. BEVERWIJK Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Keuring van Kerstbloemwerk. Donderdagavond vergaderde in het veiling gebouw „Centrum" de plaatselijke afdeeling van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Nadat de secretaris, de heer H. C. van der Colk een verslag van de algemeene vergade ring had uitgebracht, werd overgegaan tot keuring van het ingezonden Kerstbloemwerk Dit geschiedde door een keuringscommissie, waarin zitting hadden de heeren Dijkema De Vries en A. van der Wel. De heer De Vries deelde mede, dat het in- gezondene aan hooge eischen voldeed. De uitspraak van de jury luidde als volgt: G. v. d. Wel. vaas anjers 9¥2 P-, firma Steyn- kerstukje 9¥2 pnt„ kaarsenhanger 9 pnt„ hulst met bessen 10 pnt.; Pteris Seculata 8 V2 pnt.; Saxipage, (bont) 8 1/2 p„ Epiphylium 8V2 pnt.. Narcis Paperwith 8 pnt., Euphorbia Jacquiniflora 9 p„ witte cyclamen 8 ¥2 p. Bij de bestuursverkiezing werd de heer B Heinekamp als voorzitter herkozen. De heer C. Broese heeft tot slot een le zing gehouden over de cultuur van Kaapsche bolgewassen RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 15 December a.s. des namiddags te 4 uur ter af handeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de navolgende begroo- tingen voor 1937: a. van het Electriciteitsbedrijf; b. van het Grondbedrijf: c. van het Gasbedrijf; d. van het Slachthuïsbedrijf; e. van het Bedrijf Openbare Werken; f. van den Ophaal- en Stortingsdienst; g. van de instelling Maatschappelijk Hulp betoon; h. van de gemeente. Bij de begrooting der gemeente wordt te vens behandeld een voorstel tot vaststelling van het aantal opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting. 2. Voorstel tot opheffing van de drie be staande commissies tot wering van school verzuim en tot instelling van één nieuwe commissie 3. Benoeming van negen leden der com missie tot wering van schoolverzuim. 4. Voorstel tot aankoop van het percee Voorstraat 3. 5. Voorloopige vaststelling der gemeentere keningen, dienst 1935 en goedkeuring der re keningen van de instelling Maatschappelijk Hulpbetoon der voormalige gemeente Bever wijk en van het Burgerlijk Armbestuur der voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin 6 Voorstel tot het toestaan van een cre- diet in verband met de feesten ter gelegen heid van het huwelijk van H K. H. Prinses Juliana 7. Mededeelingen en ingekomen stukken Het is het voornemen van den burgemees ter te vergaderen tot half zeven en de verga dering voort te zetten te half acht. De ordening in den groentenhandel. Saneeringsovereenkomst voorloopig buiten werking gesteld. In verband met de uitspraak van de tuin ders inzake de overeenkomst, die de veiling- besturen hadden aangegaan met de commissie voor de saneering in den groentenhandel heef! men in onderling overleg besloten de sanee- ringsmaatregelen voorloopig op te schorten. Dit besluit is een gevolg van den uitslag var de stemming, die onlangs in de vergadering van de R.K. Coöperatieve Tuindersvereeniging „Kennemerland" werd genomen. De leden ver klaarden zich toen in overgroote meerderheid tegen elke saneering van den handel. In df vergadering van de Vrije Veiling echter wer den de bepalingen, die ordening poogden tf scheppen in den groentehandel, met alge meene stemmen aanvaard. De handelarer hebben de zaak daarna opnieuw onder de oogen gezien en zij zijn na langdurige be sprekingen met hun hoofdbesturen tot hei besluit gekomen om de saneering zooals deze oorspronkelijk was ontworpen, voorloopig ui' te stellen. Alle handelaren zullen dus als gevolg vai dit besluit van heden af weer op de veillnger kunnen koopen. Ook de handelaren, die daar- •an gedurende eenige maanden waren uitge sloten. omdat zij zich niet aan de bepalingen van de saneeringsovereenkomst wilden onder werpen, kunnen weer tot de veilingen worden toegelaten. De veilingbesturen zullen met de koopliedenorganisaties de besprekingen ovei deze aangelegenheid voortzetten. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN van Vrijdag 11 Dec. 1936 Tongen per K.G. f 1.70—f 1.25 Zetschol per 50 K.G. f 32 Kleine schol per 50 K.G. f 32f 19 Schar per 50 K G. f 10—f 7.50 Wijting per 50 K.G. f 14—f 6 Versche haring per kist f 8.15f 6.15 Bureau overgeplaatst. Van Maatschappelijk Hulpbetoon en Orgaan voor Steunverleening. Met ingang van Maandag 14 December 1936 zijn de bureaux van de instellingen van Maat schappelijk Hulpbetoon en het orgaan voor Steunverleening overgeplaatst naar Heide- straat 40 (voormalige school D) te IJmuiden (Noordelijke ingang Des morgens tusschen 9 en 12 uur zullen de loketten voor het publiek zijn geopend. De directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon houdt des Dinsdagsmorgens 1 uur spreek uur. Het spreekuur van den secretaris van het orgaan voor Steunverleening is op Donder dagmorgen 11 uur gesteld. Tot die spreekuren worden slechts zij toe gelaten. die zich daartoe schriftelijk, onder opgaaf van redenen, hebben aangemeld FEESTAVOND VAN DE COÖPERATIE „DE EENDRACHT". Herdenking van het zilveren jubileum. In „De Pont" werd gisteravond een feest avond gehouden voor de leden en verbruikers van de coöperatie „De Eendracht" ter herden king van het vijf en twintig-jarig bestaan. BESOMMINGEN. Versche haring: SCH 73 f 820: SCH 130 f 3790. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 11 December. Getrouwd 11 December: A. Cassee en A. J. Dirks; J. F. Th. Roetemeijer en J. Heijblom. Bevallen 9 December: M. P. RavesRoes- tenberg, d.: M. RijkbostHuigsloot, z.: 10 December: T. VisserRolink, d.; 11 December: G. DijkstraKoops, z. Overleden 10 December: J. ten Kate Doewes, 64 j„ Westerhoutpark: C. G- Zalsman, 74 j„ Lakenkoopersstraat; T. ZuidemaHuis man, 79 j„ M v. Heemskerkstraat: G. de GraafNederlof, 59 j„ Hazepaterslaan. VORIG! KOEK KOERS VAN REDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 100% 4 pCt. id. 1933 n 4 pCt. Nederl. Indië 100% 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5¥2 pet. Duitschlandl930 19% (Youngleening) Youngleening (met ver 21 klaring BANK-INSTELLINGEN. 148 Amsterd Bank —i Handel Mpij. Cert van 166 f 250 Koloniale Bank 67 *4 Ned. Ind Handelsbank 138 Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. 463/, 467/8 467/0 467/g 463/8 v. Berkels Patent 54 - Calvé Delft Cert 82 82*4 82% S3 Ned. Ford ex 40 afst 234 Philips Gloeil.Gem.Bezit 270% 272 271^ 270% 271% 158 159 158% TABAKKEN. Deli Batavia 239 239 238 339 Dell Maatschappij 309*$ 305 302 Senembah 265 267 267 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 97 98 98% 98% IOOI/3 Scheepvaart Unie 93 94 94 *4 94% - Koninkl. Paketvaart 140 t#!' T— Rotterdamsche Lloyd 88 88 88 Maatschappij Nederland 86% 87 87*4 Holland—Amerika lijn 124 124% 124% 124% PETROLEUM. 3991/? 402 401 402% Perlak Petr 90*4 Shell Union 20% 20% 20% 20% 20*4 Continental Oil 29% 30% 30% Tidewater 151/4 15V4 153/g 15% 15% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 426*$ 428 427 4273/4 Java Cultuur 164 Ned. Ind Suiker Unie 132 133 134 Vorstenlanden 30% 31% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern Tel and Tel 9% 9% 9% Anaconda 37% 38 *4 8*4 Bethleh Steel £4 54% 54% Cities Service 3 Gew Steel 57 U. S. Steel 56% 563/4 57% Kennec Copper <4% 45% 45% Radio Corp S% RUBBERS. 4 Amsterd Rubber 86 287^ 286*4 4868/4 -'86% Deli Bat. Rubber 173*4 174 174 Indische Rubber 187 183% Kendeng Lemboe 214% - Serbadjadi 151*4 151 150 Rotterdam Tapanoeli 75 *4 ■-f - 75% Bandar Rubber 212 - 213 Preanger Rubber 87 Java Caoutch 144 «49% Sumatra Rubber ,50 - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 31% 32*. - Wabash Railroad 2if 2% 2VB Union Pacific 98 - Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas - 5% 5% 5% MIJNBOUW. Alg Explor Mij 168 - Redjang Lebong 10 - - PROLONGATIE. - - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7