Nanking troepen op weg naar Sianfoe. Binnen enkele dagen einde der crisis? Buitenlandsch overzicht Thijs IJs en de taart van Dickie Dons T7 Ruwe honden PUROl WOENSDAG 16 DECEMBER 1936 HAARDE M'S DSGBEAÜ De toestand in China. Nu alle civiele en militaire leiders der pro vincies Sjansi Honan, Szetsjoean, Hoepei, die grenzen aan de provincie Sjensi, waar de op stand is uitgebroken, hun trouw aan Nanking hebben betuigd, heeft de regeering schikkin gen getroffen om het gebied van Sianfoe te omsingelen voor het geval de aangeknoopte onderhandelingen mislukken. De belangrijke troepenbewegingen houden aan, her normale verkeer over de spoorlijn naar Loenhai is on derbroken. 120 treinen zijn ter beschikking gesteld van de troepen. Voorts trekken de uit gelezen troepen van Tsjang-Kai-Sjek op uit Kansoe naar Sianfoe. Ze zijn thans op 25 K.M. van deze stad aangekomen na tegenstand te hebben ontmoet. De tegen Nanking gerichte revolte heeft zich uitgebreid tot Lantjau, de hoofdstad van de provincie Kansoe, waar gevechten geleverd worden tegen de regeeringtroepen en de troe pen, die onder bevel staan van Joe Soe Tsjoeng, een der voornaamste officieren van Tsjang Hsoe Liang. De regeeringstroepen rukken hier op langs den spoorweg naar Loentsjai en zijn aangekomen op 15 K.M. van Sianfoe. Uit Sjanghai meldt men aan Reuter, dat de Australiër Donald, die zich van Nanking naar Sianfoe heeft begeven om te trachten te_ be middelen tusschen Tsjang Kai Sjek en Tsjang Hsoe Liang vandaag uit Loyang naar Reuter heeft getelegrafeerd, dat de opstandelingen hem de verzekering hebben gegeven, dat zij den Chineeschen minister geen enkel kwaad zullen berokkenen. Zij voegden hieraan toe, dat- zij Tsjang op loyale wijze zouden volgen, indien hij de wapenen tegen Japan zou opnemen in plaats van de com munisten te bestrijden en indien hy er in zou toestemmen zijn pacifistische medewerkers weg te zenden en ver scheiden andere hervormingen in te voeren. Donald voegt hieraan toe te hopen, dat de crisis over enkele dagen haar ontknooping zal vinden. Uit Chineesche bron verluidt te Peking dat Tsimg Hsoe Liang beslag heeft gelegd op het depot van het agentschap der centrale Chineesche bank te Sianfoe. Dit depot was bijzonder belangrijk, aangezien de Nanking- reeeering van meening was, dat Sianfoe een veilig onderkomen bood tegen het Japan- sche gevaar. Verder worden hier berichten ontvangen over troepenbewegingen der rebellen en van de Nankingregeering, maar over gevechten wordt niets gemeld. De Nanking troepen, de provinciale troepen, de afideelingen van Tsjang Hsoe Liang en de z.g. roode troepen liggen ot> onontwarbare wijze door elkaar zoodat het moeilijk is een oordeel te vor men over den militairen toestand. Het dreigen van den burgeroorlog, schijnt eventueele onderhandelingen te doen uit stellen. In politieke kringen te Peking is men van meening, dat de gebeurtenissen van Sianfoe een zaak der Chineesche blnnenlandsche po litiek vormen. Zij gelooven, dat de rol, dooi de Chineesche communisten gespeeld, onmis kenbaar is, maar achten het onwaarschijnlijk dat Moskou direct tusschenbeide is gekomen. Arita over de gebeurtenissen in Sjensi. Tijdens een zitting van den kabinetsraad heeft de Japansche minister van buitenland- sche zaken, Arita. er den nadruk op gelegd, dat het noodzakelijk is zich niet te mengen in de gebeurtenissen in Sjensi. Hij zeide verder, dat de rebellie van Tsjang Hsoe Liang slechts een nieuwe ontwikkeling vormt van den reeds ouden strijd tusschen de Nanking regeering en de Chineesche communisten en dat bijgevolg de zaak Japan niet aangaat De minister sprak de hoop uit, dat de regee ring van Nanking geen uitbreiding van het communisme in China zal gedoogen, doch voegde hieraan toe: ..De westelijke mogend heden, die belangen hebben in China, zullen niet in gebreke blijven de Nanking-regeering bij deze taak te helpen." Dojfsclilaind Leden der vroegere S. P. D. veroordeeld. Dertien leden van de vroegere sociaal-de mocratische partij zijn op een aanklacht van voorbereidingen tot hoogverraad veroordeeld tot gevangenisstraffen van negen tot twee en een half jaar. Twee andere oud-leden der partij werden wegens het verleenen van hulp bij deze voor bereidingen veroordeeld tot resp. drie jaar en zestien maanden gevangenisstraf. Drie andere beklaagden werden vrijge sproken. Het proces heeft veertien dagen geduurd. Hitier acht koloniaal bezit noodzakelijk. In een tafelrede aan een Anglo-Duitsch diner zeide de Duitsche ambassadeur Von Ribbentrop. dat Hitler van oordeel is. dat het bezit van koloniën, hetgeen alleen wordt verlangd voor de voorziening van grond stoffen. en de wereldhandel de twee essen- tieele middelen zijn tot verhooging van het levenspeil van het Duitsche volk. Hij voegde hieraan toe, dat derhalve een redelijke oplossing van de koloniale kwestie zeer te wenschen is. „De vreeselijke en tragi sche vergissing van den jonigsten oorlog mag niet herhaald worden. Per slot van rekening- zou er geen overwinnaar zijn en dit zou de overwinning der wereldrevolutie van het Bolsjewisme beteekenen". In het verloop van zijn rede deed Von Ribbentrop nog aanvallen op de leerstellin gen van de Komintern. Geheime versterkingen aan de Fransche en Zwitsersche grens De „Petit Parisien" en de „Echo de Paris" maken melding van een door de National Zei- turg (Bazel) gepubliceerd bericht, volgens het welk de Duitschers zouden zijn overgegaan tot een nieuwe grensorganisatie in den sector, welke aan Frankrijk en Zwitserland grenst. Het betreft de oprichting van afdeelingen „Geheime Grenztruppen" die bestaan uit uit gelezen manschappen van S.A. en S.S. en ge motoriseerde afdeelingen (N.S.K.K.). De National Zeitung meldt voorts: „Alle mannen dragen uniform, zij zijn in velduit- rusting en gewapend met mitrailleurs". Te Loerrach bevinden zich twee „honderd schappen". Ieder stadje zal op deze wijze zijn eigen permanent garnizoen hebben. Deze nieuwe for maties hebben gisteren hun eerste manoeuvres gehouden. Terzelfder tijd zijn belangrijke trans porten wapens en munitie aangekomen. Deze transporten geschieden doorgaans des nachts. De „Echo de Paris" voegt hier aan toe: Er dient te worden opgemerkt, dat Zwitserland sinds eenige weken maatregelen neemt ter bescherming van zijn eigen grens. Men is be gonnen met een beschermingscorps op de been te brengen, waaraan gemotoriseerde afdeelin gen zijn toegevoegd. De bloedige balans van het Madrileensche front. 5000 dooden en gewonden in drie weken. MADRID, 15 December (Havas- A.N.P.l Naar schatting zijn op het slagveld bij Madrid in de laatste drie weken 5000 combattanten gedood of gewond Aanval der opstandelingen afgeslagen. Tegen tien uur hebben de opstandelingen een hevigen aanval ontketend op de stellin gen bij Val de Morillo, welke op 20 K.M. van Madrid zijn gelegen. Het zeer verwoede gevecht duurde drie uren. De mitrailleurs en kanonnen der regeeringstroepen noodzaakten de opstandelingen zich terug te trekken. Na een nieuwe aanvalspoging der opstande lingen zijn de regeeringstroepen met succes tot een tegenaanval overgegaan. TWINTIG INZITTENDEN VAN SLOEP VERDRONKEN. BOGOTA, 15 December (Havas/A.N.P.) Op het strandmeer van Fuguene is een overbe laste sloep omgeslagen. Van de 27 opvarenden konden slechts zeven worden gered. Het einde der Amerikaansche zeeliedenstaking? Overeenstemming schijnt vrijwel bereikt te zijn. Berichten uit San Francisco aan de Lon- densdhe .bladen melden dat gisteren zoo goed als overeenstemming is bereikt toisschen de readers en de stakende zeelieden over beëin diging der staking. De zeelieden krijgen loons verhooging en betere buisvesting maar over een paar eischen vain minder gewicht was men het nog niet geheel eens geworden. Uitwisseling van gijzelaars in Spanje. Nog geen oplossing der Catalaansche crisis. Uit San Sebastian wordt gemeld, dat ter gelegenheid van het Kerstfeest ongeveer 4000 gijzelaars zullen worden uitgewisseld. Hier onder bevinden zich vooraanstaande perso nen. van wie reeds gemeld was, dat zij waren overleden. Catalaansche regeeringscrisis duurt voort. De Catalaansche regeeringscrisis duurt nog voort. Companys heeft vandaag be sprekingen gevoerd met de voornaamste ver tegenwoordigers van de republikeinsche en syndicalistische groepen. Men hoopt, dat de crisis, ondanks de nog bestaande moeilijkhe den, vandaag haar oplossing zal vinden, en dat de nieuwe ministerraad op dezelfde wijze als de vorige zal zijn samengesteld. Het Fransch-Britsche bemiddelingsvoor stel in het Spaansche conflict is aan de Heilige Stoel medegedeeld. Welingelichte kringen te Vaticaanstad dee- len to dien aanzien mede: „De H. Stoel kan slechts met al zijn wenschen verlangen, dat- een snel en volledig herstel van den vrede tot stand komt. De Spaansche burgeroorlog is een oorlog, waarbij een atheïstische en anti-Gods dienstige beweging betrokken is, die zich steeds verder in de wereld bracht uit te brei den. Het is dus noodzakelijk, dat de pacifica tie van het kwaad, dat daaruit zou voort vloeien, nog erger zou zijn, dan dat," wat men wil vermijden". Van het oorlogsfront. Officieel wordt te Madrid medegedeeld, dat de aan het centrale front begonnen strijd in den sector "an Boadilia met dezelfde hevig heid wordt voortgezet. Ondanks de door den vijand daartoe aangewende pogingen, kon deze weerstand van de linies der regeerings troepen niet breken. Laat in den middag hebben de opstandelingen, wien een zwaar verlies was toegebracht, hun stellingen weder kunnen innemen. Op enkele plaatsen hebben de regeeringstroepen hen achtervolgd en hun daarbij zware verliezen toegebracht, tij dens den aanval bracht de vijand een over- vioed van materiaal in het veld, met name tanks, die door granaten tot staan werden gebracht. De luchtmacht der regeerings troepen heeft verkenningsvluchten uitge voerd en de troepenconcentraties in den sector van Campamento Carbanchel en den weg Villa Viciosa Brunete met mitrailleurs be stookt. In de andere sectoren viel niets te vermelden. Radio Se villa heeft medegedeeld dat tij dens den aanval der rechtschen op het front van Santander, waarbij zij Quintanillas de la Escalade bezetten, de regeeringstroepen 70 dooden en een honderdtal gewonden ver loren. De situatie in China biedt nog steeds een allesbehalve duidelijk beeld. Wel schijnt de Nanking-regeering, sinds verscheidene pro vincies zich solidair met haar verklaarden, een krachtiger houding tegenover de rebel len aan te nemen. Deze hebben de centrale regeering thans laten weten, dat zij maar schalk Tsang Kai Sjek zullen vrijlaten, wan neer Nanking Tokio den oorlog verklaart, een ultimatum, waarvan die opvolging voor- loopig nog wel niet in overweging zal wor den genomen. Of dit bovendien op initiatief van den oppositioneelen generaal Tsjang' Hsoe Liang is geschied, schijnt twijfelachtig te zijn. Niet onaannemelijk is, dat hij onder pressie van zijn extremistische onderdanen handelt. In Nanking is men van oordeel, dat het den generaal alleen om persoonlijk financieel voor deel te doen is en voor deze meening ziet men een bewijs in het feit, dat hij op de gelden van de Centrale bank te Sianfoe beslag heeft laten leggen. Het is natuurlijk mogelijk, dat Tsjang Hsoe Liang dezen maatregel uitsluitend heeft genomen om aan de noodige contanten voor de uitbetaling van zijn manschappen te komen. Inmiddels heeft Tsjang Hsoe Liang pogingen in het werk gesteld om met Tsjang Kai Sjek, die zich, in tegenspraak tot bepaalde berich ten, nog steeds in zijn macht bevindt, in on derhandeling te treden. Daarbij heeft hij nul op het request gekregen, want de „Chineesche dictator" wenschte geen enkele bespreking te beginnen zonder deelneming van de centrale regeering. Het officieele Japan bepaalt zich voorloopig tot vrij gematigde commentaren op de gebeur tenissen m China. Minister Arita heeft nog eens gezegd, dat de revolte in Sjensi een bln nenlandsche aangelegenheid is, waarmee Ja pan zich niet bemoeit. Men kenmerkt den op stand als een zuivere communistische bewe ging en acht door het gebeurde het sluiten van het anti-communistische front met Duitsch- land gerechtvaardigd. Anti-Christelijke actie moet gestaakt. Bevel van Hitier aan S. A. en Hitlerjeugd. Renter meldt uit Berlijn, dat Hitier de SA. en de leiders der Hitier jeugd in Oldenburg opdracht gegeven heeft de anti-christelijke actie te staken. Dit verbod is een gevolg van de opdracht van den provincialen leider der nationaal- socialisten, Karl Roevner de kruisbeelden te verwijderen uit de scholen en ziekenhuizen, welke opdracht een storm van protesten deed opgaan onder de bevolking. Pastor Zoellner, een van de gematigde rna- tioniaal-socialisten in de Protestantsche kerk, tracht thans een overeenstemming te be reiken met de confessiomeele synode, welke wordt geleld door Ds. Niemoeller, teneinde een christelijk front te vormen. OVERVAL IN TROTSKI'S WONING VOOR HET GERECHT. De vijf jeugdige leden van de fascistisch georiënteerde partij der nationale unie, die tevergeefs getracht hebben de woning van Trotski te doorzoeken haar coanpromittee- rende 'documenten (Trotski woonde toen in Hdenfoess) zijn gisteren ibe Drammen (Noor wegen) gevonnist. Het hof veroordeelde hen tot gevangenisstraffen van 60 tot 120 dagen. Vier hunner werden voorwaardelijk, ver oordeeld. MISTINGUETT IN HET HUWELIJKSBOOTJE Volgens een bericht van Stefani uit New York heeft Mistinguett de beroemde Fransche variété-ster, aldaar haar voornemen kenbaar gemaakt om met den Cubaanschen bankier Amlete B'attisti, die van moeders zijde van Fransche afkomst is, in het huwelijk te tre den. De huwelijksreis zou naar het Verre Oosten gaan. HET BRITSCHE KONINGSPAAR NAAR INDIë. LONDEN. 15 December (D.N.B.-A.N.P.) Het Engelsche koninklijke paar is voornemens einde van het volgende jaar een bezoek aan Indië te brengen. Waarschijnlijk zal het op 1 Januari 1938 te Delhi een kroningsplechtig heid bijwonen. Ook in de Britsche dominions zou een be zoek van het koninklijk paar op hoogen prijs worden gesteld, doch tot nu toe is nog geen enkele beslissing genomen. Belgische vluchtelingen toonen hun dankbaarheid. Geschenk voor Prinses en Prins. Kristallen vazen en kostbaar kantwerk. Dinsdagmiddag half zes is ten paleize Noordeinde te 's-Gravenhage aan Prinses Juliana en Prins Bern hard op plechtige wijze het geschenk overhandigd, dat hun ter gele genheid van hun huwelijk is aangeboden door de vroegere Belgische vluchtelingen, die in de jaren 19141918 gastvrijheid in ons land hebben gevonden. Het geschenk bestaat uit drie groote kris tallen vazen, die vanwege hun zwaarte reeds eerder naar het koninklijk paleis wapen ge transporteerd. en eenige zeer kostbare kant werken, die gedrapeerd om een groote bloe menmand door de deputatie werden medege- bx-acht. Van de drie zware kristallen vazen, vervaar- digd in de kristalfabrieken van Val St. Lam bert, zijxx twee urnvormig en voorzien van een kristallen deksel. Deze vazen hebben een hoog te van circa 60 c.M. Tusschen deze beide vazen in staat een groote. bekervormige vaas, een zgxx. „vaticaan-model" op een zwaar voet stuk. Deze vaas is een halve meter hoog en de open bovenkant van den beker heeft een mid dellijn van ca. 40 c.M. Voorts zijn bij het geschenk vier stuks kant werk, alles point a l'aiguille, en wel twee prachtige kanten sjaals, een kaxxten waaier en een kanten zakdoekje. De waaier is van zgn. vieux Bruxelles, dat gespannen is op fijn bewerkt parelmoer. Het zakdoekje is van de allerfijnste kantsoort die men zich kan den ken en die kantklossters ooit kxximen vervaar digen. Inbraken in Haarlemmermeer opgehelderd. De politie doet een goede vangst. HAARLEMMERMEER Woensdag Eenige dagen geleden werden in Haax-lem- mermeer in Badhoevedoi-p bij een 7-tal be woners inbraken gepleegd of pogingen daar toe aangewend. Zondagavond werd aldaar weder bij een bewoner van de Reigerstraat een brutale in braak gepleegd, waai-bij een kostbare cas sette met meer daix 150 stuks tafelzilver en een electiische klok werden ontvreemd. Het door de gemeente-politie in samenwer king met de Amstei-damsche politie inge steld uitgebreid onderzoek heeft er thans toe geleid, dat deze zaak reeds voor het grootste deel tot klaarheid kon worden ge bracht. Eerst werd gearresteerd de chauffeur d. B.. die de familie, bij wie de inbraak gepleegd was. Zondagmiddag per auto naar Amster dam had gebracht en er dus 'toen reeds mede bekend was. dat zich niemand in het be wuste huis bevond. Genoemde d. B, schijnt daarna een a.f- spi-aak te hebben gemaakt met een tweetal vrienden, genaamd R. om per atuo naar Hil versum te gaan, met het doel om aldaar bij verschillende personen, die zich naar de avondkerk hadden begeven, in te breken. Bij onderzoek bleek dat ongewenschte be zoekers inderdaad in die gemeente bij eenige ingezetenen tijdens afwezigheid der bewo ners pogingen tot inbraak hadden gepleegd, doch dat het daarbij ook gebleven was, om dat ze door het een of ander onraad in hun werk werden gestoord. De gemelde twee vrienden worden er van veixiacht op him terugreis van Hilversum naar Amsterdam denzelfden avond ibij een bakker te Laren een pakhuis te hebben open gebroken en zich van een kist vet en een kist krenten te hebben meester gemaakt, daarna zijn zij naar Badhoevedorp gegaan met het doel om de hierboven genoemde inbraak te plegen. Nadat een hunner, d. B. die van medeplich tigheid verdacht wordt, een bekentenis had afgelegd, werd de cassette met de klok door de politie uit Hoofddorp, in Amsterdam in beslag genomen ten huize van R„ terwijl ook later de kisten met vet en krenten in deze gemeente werden opgespoord. Een der andere verdachten, R„ werd in middels ook gearresteerd, terwijl aanhouding van den derden verdachte, eveneens R. ge naamd, wel spoedig zal volgen. De politie heeft reeds nu een goede vangst gedaan. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Zoo is dus het avontuur met het luchtkasteel nog goed voor onzen Dickie Dons afgeloopen. De ondeugd heeft beterschap beloofd en Thijs kon eigenlijk niet boos op hem zijn, omdat het toch een aardig en lief dier was. Natuurlijk past Thijs in het vervolg extra op zijn huisgenootje. Nu is het langzamerhand volop zomer geworden en Thijs verlangt er naar eens een flink eincl te gaan wandelen. ..Dickie," zegt hij, „ïxxaak je gauw klaar, want we gaan op stap." Dickie maakt van louter vreugde een luchtsprong ais hij van dit plan hoort. Thijs stopt den noodigen mondvoorraad in een mand en samen gaan ze op pad. Onbeleefde Nederlandse!* kapiteins? Klachten van Londensche loodsen. Vragen in het Engelsche Lagerhuis. LONDEN, 15 December (Reuter). het Lagerhuis heeft men den minister x Handel, Runciman, gevraagd, of het hem kend was, dat de kapiteins van Nederlai sche motorschepen en andere Nedei-lands vaartuigen bij het binnenvaren van de ha' van Londen voortdurend txrachten te ont men aan de verplichting van het aan bo nemen van een loods. Bij het verlaten van haven aldus steller van deze vraag kunnen zij deze verplichting niet ontduik doch dan wordt de loods met duidelijken genzin op het schip toegelaten en meerma is het voorgekomen, dat hij door de taal het gedrag van den kapiteixx beleedigd we: Runcinxan antwoordde, dat Trinity Ho niet bekend was met de pogingen tot ontc king of het gedrag van Nederlandsche ka teins, zooals dat door den vrager geschild was. Alleen was er een ernstige klacht een loods aan boord van een Nederland motorschip, maar dit geval is niet geheel derzocht. Tx-inity House gelooft overig wel, dat er onder de loodsen een zekere ox vredenheid heerscht over een gebrek aan leefheid vaak getoond door kapiteins van derlandsche schepen. De minister zal Tril house verzoeken, hem inlichtingen te x schaffen over het onderzoek naar de kla van van genoemden loods en daarna ox wegen, of stappen bij de Nederlandsche ai riteiten moeten worden gedaan. Op de vraag, of hij er rekening mede houden, dat onbeleefdheid onder varensgai een ander begrip is dan onbeleefdheid .landx-otten" antwoordde de minister, dat er zich zeer zeker van bewust is, dat mexi 5 lieden een „breedere vaargeul" moet 1 staan dan anderen. BLANKE EN BLONDE ROODHUJDiE De bex-oemde Amerikaansche anthropb L. H, Wilfred, werd eexxigen tijd geleden het Rockefeller-Instituut belast met het bleem over den oorsprong van de bewo: van den boven-Amazonestroom, die ter den van Indianeixstammen leven, maar van hen onderscheiden door een blanke 1 en 'n blonde haardos. Professor Wilfred h persoonlijk het probleem ter plaatse om zocht en na alle oude blanke Ixxdianen om vraagd te hebben, kwam hij tot de cone) dat deze menschen, die lange jaren een heim zijn geweest voor de anthropologexx afstamemlnigen zijn van de opstandige manning vaxx de „Madagascar", een boot vroeger op de Zuid-Anxerikaansche schipbreuk heeft geleden. Met exxkele pa giers waren de opstandelirxgen diep het 1 ingetrokken, waar zij een overeenkomst ten met de Indianen, om daar eexi kol van „blanke roodhuiden" te stichten. (K/W genezen vlug rnel Doos30-60ct.Bij Apoih.en Progiste (Adv. Incjez. Meti PROGRAMMA DONDERDAG 17 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 1 KRO. 2.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Moi* dienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Go halfuur. 12.15 KRO-Orkest en Gram. pl. Handwerkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.15— Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 I denarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gram. pl. 6.00 C bale, viola da gamba en viola d'amore. Enkrateia-kwartiertje. 7.00 Berichten. Joura. weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 richten ANP. 8.15 Advents-programma. 1 Berichten ANP. 10.05 Orgelconcert. 11. 11.30 Gr. pl. Hierna: Schriftlezixig. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-Uitzeuding. 8.00 Gram pl. 10.00 Morgenwijding. Gx pl. 10.30 Declamatie. 11.15 Orgel en viool. De Minstreels. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Pk recital. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram. pl. Voor zieken en thuiszittexiden. 4.30 Gram 4.50 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-operett kest en solisten. 6.35 Spox-tpraatje. 7.00 i de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 gelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededef gen. 8.15 Concertgebouwox-kest en solisten de pauze: Causerie „Romantiek versus pr col bij het Huwelijk". 10.30 Reportage. Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-D; DROÏTWICH, 1590 M. 11.05 „At home to-day", causerie. 1 Gram. pl. 12.05 BBC-Welsch-orkest mmv. Celeste Octet mnxv. soliste. 2.35 Gram. pl. „What is a Great Man". Causerie. 3.35 orkest Bournemouth mmv. solist. 5.05 Gi pl.. 5.35 G. Scott-Wood en zijn baxxd. 6.20 richten. 6.40 „This way out", causerie. 7.00 gelspel. 7.35 Het BBC-Dansorkest. 8.05 zikale caxxserie. 8.20 Vioolduetten. 8.50 Free man in Society", causerie. 9.20 Berich 9.40 Fx-ed Hartley's kwintet, mmv. solist. Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest mmv. sc 11.35 Lew Stone en zijn Band. 11.501 Daixsmxiziek (gr. pl.) RADIO PARIJS. 1618 M. 7.20 en 8.40 Gram. pl. 9.50 Ox-gelconcert. Omroeporkest. 1.50 en 4.20 Gr. pl. 8.20 V dracht en zang 9.05 Nat. Orkest en solis 11.2012,35 Pacal dansorkest. KEULEN. 456 M. 5,50 Putsche's orkest. 7,50 Omroepkl orkest. 11,20 Fabrieksox-kest-concert. 12.35 roeporkest. 1,35 Gevar. concert. 3.20 Onn-i Amxxsementsorkest. 4,10 Gram. pl. 4.35 Zani piano. .520 Militair concert. 6.30 Gram. 7.30 Omroeporkest. 10.0511.20 Populair eert. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroepkleinorkesi Cabaret. 1.30 Orgelspel en Cabaret. 5.20 roeporkest. 6.50 en 7.20 Gx-am. pl. 8.20 Omri orkest en solist. 10,3011.20 Gram. pl. DP"T- "»'T ftiBnemvnifR, 1571 M. 7.30 Zang. 8.10 Het Peter-Strijkkwartet. Radiotooxxeel. 9.20 Berichten. 9.50 Het L Strijkkwartet. 10.05 Weerbericht. 10.201 Barxiabas von Geczy's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6