J AMSTERDAMSCHE BEURS m WOENSDAG 16 DECEMBER 1936 fï A A R L E M'S D A G B E A D 7 lAAT/ItMICHTCN Schooljeugd offert voor de Prinses. Dinsdagmorgen te tien nur is op alle Nederlandsche scholen, lagere zoowel als middelbare, openbare zoo wel als bijzondere, de inzameling ge houden voor het geschenk, dat de Nederlandsche schooljeugd Prinses Juliana en Prins Bernhard ter gele genheid van hun huwelijk zal aan bieden en_ dat, naar men weet, zal bestaan uit de bibliotheek voor het Paleis te Soestdijk. Als symbool van de sympathie, die op dit uur de geheele Nederlandsche schooljeugd vereenigde, heeft ter zelfder tijd een deputatie van het comité van de Nederlandsche school jeugd op het Paleis Noordeinde Prin ses Juliana een bloemstuk aangebo den. Pan-Amerikaansche conferentie een voorbeeld voor de wereld. Roosevelt's meening over het congres. WASHINGTON, 16 Dec. (Havas-A.N.P.) President Roosevelt heeft tegenover journalis ten verklaard, dat de conferentie van Buenos Aires „de geweldige verwachtingen, welke ons allen vervullen, rechtvaartdigt". Hij voegde hier aan toe. dat de conferentie „allen Amerikaanschen volken de gedragslijn moet dieteeren en voor de geheele wereld een voorbeeld zal moeten vormen." Roosevelt besloot: ..Goede buren zijn goede buren en zullen dat blijven". Adres aan de Spaansche "bevolking? BUENOS AIRES, 16 Dec. (Havas-A.N.P.) Men verneemt, dat de vredesconferentie voor het einde harer werkzaamheden een adres zal richten tot het Spaansche volk om er op aan te dringen den huldigen broederstrijd te staken. Sianfoe omsingeld. Nankingtroepen betrekken hun voorlooplge stellingen. SJANGHAI, 16 Dec. (D.N.B.-A.N.P.) De troepen der Nankingregeering hebben Dins dagavond de stad Sianfoe, den zetel van Tsjang Hsoe Liang, omsingeld. De regeeringstroepen hebben voorloopige stellingen betrokken en wachten nu de verdere instructies der regeering af. Chineesche pers eischt vrijlating van ïsjang Kai Sjek. SJANGHAI, 16 Dec. (Havas/A.N.P.) De ge heele pers publiceert voor den eersten keer een gemeenschappelijk manifest, dat 1. de binnen- en buitenlandsche politiek der regeering goedkeurt; 2. Tsjang Kai Sjek proclameert tot voor naamste steunpilaar der ha tie en: 3. maarschalk Tsjang Hsoe Liang TSjang Kai Sjek in vrijheid te stellen. De Kerstpotten zijn er weer. Kerstmis is weer in het zicht. Dat vertellen ons de kerstetalages, dat verteilen ons ook de kerstboom op de Groote Markt en de kerst potten, die hét Leger des Heils heeft neer gezet. De kerstpotten vertellen iets, iets waar we misschien niet altijd graag naar luisteren. We hebben geen tijd, of geen klein geld (wie spreekt daar trouwens over klein geld) of wat dan ook. Daar midden op de Markt staat die hooge boom te waaien, de kerstpot slingert zacht in den wind en 'n trouwe bewaker staat erbij. En dan is het zoo veilig om langs de huizen te loo- pen, daar waait het niet zoo, daar word je niet zoo natdaar vragen ze geen geld. Maar er wordt heusch geen geld voor niets gevraagd in deze tijden. En daarom durven wij met een gerust hart de kerstpotten van het Leger des Heils aan te bevelen. Tenslotte, het is een kleine moeite, even oversteken, een kleine bijdrage en U helpt mede, vreugde te brengen bij velen. Griepepidemie in Barneveld. BARNEVELD, 16 Dec. In het dorp Barne^- veld heerscht op het oogenblik een griep epidemie en vooral de schoolkinderen zijn in zoo grooten getale door deze gelukkig niet kwaadaardig optredende ziekte aangetast, dat men op advies van den inspecteur der volks gezondheid te Nijmegen en van den inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Arnhem besloot, drie scholen tot 8 Januari a.s. te slui ten. Zevenhonderd kinderen hebben door dezen maatregel een vervroegde Kerstvacantie ge kregen. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 16 December 1936. 239 Vette kalveren: le kw. 6064 c. per K.G., 2e kw. 5258 c. per K.G., 3e kw. 4550 c. per K.G. levendgewicht. 32 Nuchtere kalveren per stuk f7f 10,50. 278 Varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4950 c. per K.G., zware varkens 4949 c. per K.G., vette var kens 4849 c. per K.G. slachtgewicht. Aange- gevoerd 2 wagons geslachte runderen uit De nemarken. Marktoverzicht. Vette kalveren: Aanvoer en handel kalm, doch hoogere prijzen. Nuchtere kalveren: Wei nig aanvoer, vlugge handel en prijshoudend. Varkens: Behoorlijke aanvoer en nauwelijks prijshoudend. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10.15 uur. Londen 9.01 Berlijn 73.90 Parijs 3.56 13/16 Brussel 31.04 New-York 1.83 5/8 WISSELKOERSEN. Amsterdam, 12 uuir. Londen 9.01 3/4 Berlijn 73.91V2 Parijs 8.56 7/8 Brussel 31.04 1/2 Zwitserland 42.22 Kopenhagen 40.20 Stockholm 46.45 Oslo 45.2-5 New-York 1.83 5/8 Praag 6.48V2 T eraardebestelling Zuster A. J. Rosenbaum. Hedenmiddag half twee is op de Alge- meene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Zuster Anna Johanna Rosenbaum. die meer dan veertig jaar haar krachten gegeven heeft aan de Stichting Bethesda-Sarepta aan de Bazepaterslaan. Te voren had in de kapel van de stichting een rouwdienst plaats, die geleid werd door Ds. C. J. van Paassen. Hier werd ook nog ge sproken door een zwager van de overledene, Ds. Huizinga uit Muntendam. Op de begraafplaats waren aanwezig Dr. B. Ch. Ledeboer, Ds. C. J. van Paassen en Zuster M. J. Pot, resp. directeur-geneesheer, voorzitter en besturende Zuster van Be- thesda-Sarepta. Verder vele zusters en pa tiënten. In de aula sprak eerst dr. Ledeboer, genees heer-directeur, een woord van afscheid tot zuster Anna. die hij door haar langdurig ziek zijn zoo goed had leeren kennen en waardee- ren. Ze leefde intensief mee met alles wat in en buiten de inrichting gebeurde. Zij had het soms heel moeilijk, omdat er dingen wa ren, die haar belemmerden het werk te ver richten, zooals zij dat wenschte, maar ten slotte heeft zij overwonnen en toen zij be greep, dat haar laatste uur nabij was. heeft zij volkomen rustig en kalm gezegd, dat het zoo goed was. „Wij zullen zuster Anna en haar werk nooit vergeten". Namens het bestuur der Chr. Ver. voor lij ders aan vallende ziekte sprak ds. C. J. van Paassen: „Wij leggen haar niet neer in de groeve", zei hij, „maar in de trouwe armen van God. Er is den laatsten tijd veel goeds over Zuster Anna gezegd, maar het was alles waar. Met haar is een stukje traditie van de inrichting heengegaan, want zij nam daar een groote plaats in. Zij heeft met ons meegeleefd, gebeden, ge worsteld en zusters helpen vormen. Zij vroeg veel van hen, maar gaf ook veel. Tenslotte sprak hij woorden van troost tot de familiebetrekkingen. Hij verzocht te zin gen het lievelingslied van Zuster Anna: het 10de vers van Gez. 52. Daarna eindigde ds. Van Paassen met dankgebed. Orgelspel wijdde de plechtigheid. Daarna werd de kist grafwaarts gedragen. EXAMENS INSTITUUT PONT. Bij het te Haarlem gehouden examen door het Centraaal Bureau te Den Haag slaagden de volgende candidaten, allen leerlingen van het Instituut Pont alhier, Ged. Oude Gracht 71. Machineschrijven: de dames N. ten Berge. Jkvr. S. Boogaert, A. C. van Dalen. M. Dros Speets, R. Mees, R. Querido, E. v. Rossum, W. Tameling, C. v. d. Waa en de heeren N. v. d. Linde, J. J. Meijer, F. Storm, T. Togtema. Kantoorstenograaf Ned.: de dames L Kalis, W. Tameling en de heeren H. Boers, F. v. d. Heuvel Rijnders. Kantoorstenograaf Engelsch: mej. N. Kerst- holt. Boekhouden: mej. J. P. Leij en de heer R. Baron de Smeth VOOR DEN- -KANTON RECHTER Onder den invloed? Een inwoner van Apeldoorn had zich he denmorgen voor den kantonrechter te ver antwoorden omdat hij op 7 November een auto bestuurd'zou-hebben, -terwijl Ihij teveel drank gebruikt had, waarbij tevens een klei ne aanrijding had plaats gehad. Als eerste getuige werd hoofdinspecteur G. A. Drayer gehoord. Deze vertelde, dat hij verdachte -had zien passe-eren, toen hij zelf in de Badhuisstraat reed, Verdachte was toen den Kleinen Houtweg afgereden en had, rechtsaf de trambaan gevolgd. Dit stuk weg is voor verkeer uit die richting gesloten, waardoor verdachtes manoeuvre was opge vallen, De beer Drayer had hem toen bij het Plein ingehaald en volgens zijn zeggen, tweemaal getracht, hem te laten stoppen. Toen hij dat een derde maal probeerde, ontstond een klei ne verkeerscomplicatie, waarbij verdachte een wielrijder aanreed. Volgens zeggen van inspecteur Drayer vloog iets later zou dit een wielrijder blij ken door de lucht. De man li-ep geen let sel op. Zijn rijwiel werd beschadigd, hetwelk ver-goed is. Verdachte vertelde de toedracht wel iets anders. Vooral over wat daarop volgde be stond eenig verschil. Volgens verdachte had de politie-inspec- teur geweigerd, een getuige a décharge te hooren, de heer Drayer zeide. dat men ver dachte integendeel zeer voorkomend behan deld had. Hoe het ook zij. er was geconstateerd, dat verd. naar drank rook, een agent had toen den wagen naar het bureau gereden. Hij had verd. gevraagd, waar de starter zat. Verd. had hean geholpen, maar met zijn linkerbeen den knop niet zoo gauw kunnen vinden. Dit was door den agent goed onthouden en werd ter zitting gerelateerd. Na dit alles nam de ambtenaar requisitoir en eischte 7 dagen hechtenis en 6 maanden intrekking van het rijbewijs voor het onder invloed van drank besturen van een auto. Voor de aanrijding f 15 of 10 da-gen. De kantonrechter wil de zaak nog eens overwegen en zal over een week schriftelijk vonnis wijzen. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN VEREENIGING. Op den laatsten lezingavond van dit jaar welke de Haarlemsche Amateur-fotografen Vereeniging op Donderdag 17 December zal houden komt de heer J. Panman te Haarlem voorzitter der Ned. Reisvereeniging, een lezing houden. De spreker heeft zich als onderwerp gekozen: „Naar de Italiaansche Meren en Venetië" (met projectie), en allen die den heer Panman eens meer hebben hooren spre ken, weten dat den aanwezigen een genotvol len avond wacht. Vanzelfsprekend bestaat er voor deze lezing bij de leden der H.A.F.V. jroote belangstelling, maar toch heeft het bestuur der „Haarlemsche" zich bereid ver klaard belangstellende amateur-fotografen te Haarlem en Omgeving in de gelegenheid te stellen deze belangrijke avond bij te wonen De avond vindt, plaats in het Verenigings gebouw Ged. Oude Gracht 104. BOND VAN JONGE LIBERALEN. Maandag 21 December zal in Café „Brink- mann", Mr. J. A. H. Coops uit Apeldoorn, lid der Tweede Kamer in zijn causerie: „Liberaal- Socialisme. een spel met woorden"., de libe raal-socialistische opvatting omtrent het rondmonopolie bestrijden. MARKT WOERDEN. Aanvoer 317 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f20—f22; met rijksmerk 2e kw. f 18f 19. Handel matig. Het verkeer op 7 Januari a.s. K.N.A.C. vraagt maatregelen. Groote drukte op den weg gevreesd. De K.N.A.C. heeft, ter verzekering van een veilige en vlotte verkeersafwikkeling op de we gen op den na tion alen feestdag van den 7den Januari de aandacht van den minister van Waterstaat op het volgende gevestigd: Het vervoer van de Ned. Spoorwegen naar. en dus ook van den Haag zal op dien dag tot een zeer groote en ongekende frequentie wor den opgevoerd, o.m. zal afgezien nog van het militaire vervoer van Amsterdam en Rotter dam naar Den Haag gedurende een groot deel van den dag een tienminutendienst worden ingesteld en van Utrecht naar den Haag een kwartierdienst. Met grond kan worden ver wacht, dat ook het verkeer op den weg op de groote rijkswegen van Amsterdam en Haar lem naar Den Haag. zelfs doorloopend het karakter van fileverkeer zal aannemen, zij het dat in de nachtelijke en morgenuren de verkeersstroom zich naar de residentie toe en in de middag- en avonduren deze stroom zich van de residentie af zal bewegen. Het laat zich derhalve aanzien, dat gelet op de inten siteit van het spoorweg- en van het wegver keer naar en van den Haag op dien dag de bewaakte overwegen in vorenbedoelde hoofd routes met name die bij de Postbrug in den Rijksweg HaarlemHaagsche Schouw, die tus- schen Woerden en Harmeien en bij de Vink beide in den rijksweg UtrechtHaagsche Schouw schier onoverkomelijke obstakels voor het- wegverkeer zullen vormen, omdat de af- sluitboomen slechts gedurende zeer onvol doende tijden zullen kunnen worden open gesteld ten einde een behoorlijke afwikke ling van het verkeer mogelijk te maken. Teneinde aan deze geenszins denkbeeldige bezwaren althans eenigermate tegemoet te komen., meent de K.N.A.C. den minister in overweging te mogen geven indien hij deze bezwaren althans kan deelen het daarheen te leiden, dat door middel van passende ver keersregelingen worde bevorderd, dat het snelverkeer op dien dag zooveel mogelijk langs parallel routes (waaroup tijdelijk verplicht eenrichtingverkeer ware in te stellen) naar en van den Haag worde geleid. Zoo zou dat verkeer van Haarlem naar den Haag kunnen gebruik maken van den weg Aerdenhout—Vogelenzang, Noordwijk. Kat wijk en Wassenaar, van Leiden naar den Haag van den weg over Voorschoten en Veur en van Utrecht naar den Haag eventueel gedeeltelijk van de verbinding over Gouda en Rotterdam. Indien het langzame verkeer (waaronder de wielrijders) voor wie een „en masse" pas- seeren van bovenbedoelde overwegen tus- schen het treinverkeer door gemakkelijker te regelen is dan voor het snelverkeer, verder zoo veel mogelijk van de hoofdverbindingen blijft gebruik maken zal hierbij naar de mee ning der K.N.A.C. in beginsel een oplossing voor de op 7 Januari e.k. te verwachten bij zonder groote verkeersmoeilijkheden kunnen worden verkregen. Teneinde stagnatie bij de Hoornbrug in den rijksweg Rotterdam— 's-Gravenhage te voorkomen zal het eveneens wenschelijk, wellicht noodig zijn bijzondere voorzieningen voor de afwerking van het ver keer op dien dag aldaar te treffen. HEEMSTEDE VERGADERING VRIJHEIDSBOND. De afdeeling Heemstede van de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond kwam Dinsdag avond bijeen in café-restaurant Hof van Heemstede onder voorzitterschap van Mr. I. C. Bakhuizen van den Brink. De secretaris bracht een uitgebreid verslag uit van het partijcongres van 16 en 17 Mei 1936. Hierna werd overgegaan tot een bespre king van de agenda voor de algemeene verga dering, te houden te Utrecht op 19 en 20 De cember a.s. Daarbij kwam o,m. aan de orde de behandeling van het rapport van de commis sie voor het ontwerpen van wettelijke maat regelen ter beschermihg van werkwilligen. Dit rapport bevat zeer uitvoerige voorstellen tot aanvulling van onze wetgeving in die geval len waarin zij thans te kort schiet, teneinde de vrijheid van den arbeid te waarborgen. De vergadering vereenigde zich met de voor gestelde resolutie. Vervolgens werd behandeld het rapport van de defensiecommissie, in welk rapport zeer uit voerig de noodzakelijkheid van een verbetering onzer defensiemiddelen wordt betoogd en wordt aangegeven, op welke wijze zulks dient te geschieden. De vergadering had bezwaar tegen de h.i. te ver gaande de tailleering van de voorgestelde resolutie en be sloot hiervan té doen blijken op het a.s, partij congres. De ontwerp beginselverklaring, algemeen programma en urgentieprogram werden, be houdens enkele wijzigingen onveranderd goed gekeurd. De aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden de heeren G. W. Vaags en Mr. L. Venhuizen werden herkozen. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Hedenavond vergadert de afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volksbond. Aan de orde komt de behandeling en vast stelling der begrooting 1937. Als spreker zal optreden de heer Ant. J. M. Angenent, districtebestuurder, met als onder werp ..Waarom de Paus zoo uitdrukkelijk waar schuwt tegen het Communisme". IJMUIDEN Nutslezing. Wie een lezing organiseert met jhr. Mollerus als spreker kan altijd verzekerd zijn, dat een aangename avond hem wacht. Vlot causeur deze reiziger-sporteman-zakenman is, weet hij zijn gehoor te boeien met zijn herinnerin gen en reisimpressies, welke hij uit de vele er varingen en ontmoetingen in het buitenland heeft opgedaan. Zoo was het thans de afdeeling IJmuiden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, wien dit te beurt viel en waarvan de leden, zij het dan niet in grooten getale, de lezing aandach tig hebben gevolgd. Als voorzitter van het plaatselijke departe ment introduceerde de heer C. Luchsinger jhr. dr. J. C. Mollerus bij zijn auditorium. Tot beider spijt was de film over Liberia niet aanwezig, maar de spr. had zich van een groote collectie lantaarnplaatjes verzekerd, welke na de pauze werden vertoond. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Maria R. Ommering IJM 7. Vangst: 30 mnd. schelvisch, 85 mnd. braadschelvisch, 35 mnd. jul. 85 mnd. koolvisch, 105 mnd. wijting, 20 mnd. hake, 35 mnd. makreel, 15 mnd. radio, totaal 410 mnd., benevens 20 stuks stijve ka beljauw. BESOMMINGEN Trawlers manden Antje R.O. 15 270 f 3370 Betje R.O. 16 55 f 1160 Claesje R.O. 46 425 f 3090 Martha IJM 165 95 f 1850 Derika VII IJM 417 90 f 1920 Catharlna Duyvls IJM 60 380 f 3470 Clasina Luther IJM 59 370 f 3043 Amsterdam IJM 58 510 f 3850 Roode Zee IJM 41 75 f 1850 Poolzee IJM 77 150 f 1780 Oostzee IJM 147 55 f 2180 Olympia IJM 111 80 f 1870 Maria IJM 95 135 f 1840 Protinus IJM 85 105 f 1550 Ancor IJM 135 95 f 1190 Limburgia IJM 54 305 f 2700 Maria van Hattem IJM 1 370 f 3060 Loggers: RO f 1290; KW 59 f200; KW 60 f500; KW 166 f 730; KW 105 f660; SCH 266 f260 MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1,25f 1,03 Griet per 50 K G. f 35—f 18 Tongen per K.G. f 1,10f 0.88 Groote schol per 50 K.G. f 19,50f 15 Middelschol per 50 K.G. f 19—f 16.50 Zetschol per 50 K.G. f 19—f 8,50 Kleine schol per 50 K.G. f 11,50f 7,50 Rog per 20 stuks f 19—f 4 Vleet per stuk f 2,75f 1,40 Kleine poon per 50 K.G. f7 Groote schelvisch per 50 K.G. f 39f 36 Middelschelvisch per 50 K.G. f 38f 29 KL middelschelvisch p. 50 K.G. f32f 19 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 23f 9 Kabeljauw per 125 K.G. f 92f 49 Groote gullen per 50 K.G. f 17f 13 Kleine gullen per 50 K.G. f 14f 6 Wijting per 50 K.G. f7f2,80 Makreel per 50 K.G. f 9f 4.60 Heilbot per K.G. f 1.18—f 0.72 Leng per stuk f 2.07f 0,75 Koolvisch per stuk f 1,25—f 0.25 Versche haring per kist f 8.40f 4.60 Groote hake per 125 K.G. f 100f 96 Middel hake per 125 K.G. f 92f 82 Klein middel hake per 50 K.G. f 32f 21 Kleine hake per 50 K.G. f 18f 11 HILLECOM RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Donderdag 17 December des namiddags te 2 uur. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 16 Dec. 1936. Ondertrouwd. 16 December: H. van Loenen en C. W. Vellinga. L, Balk en C. J. Nieuw- poort. H. den Engelse en N. Dorleijn. M. W. J. van der Wal en M. Janisch. J. L. Prins en B. Ruitenberg. C. A. M. Dames en M. Visser. G. J. Meier en J. F. H. van Hoorlk. M. C. Zonneveldt en J. Sival. J. Plevier en E. Mica. G. H. Weverink en J. H. C. Spijkers. F. van Roon en A. van Dijk. F. H. Bruijns en A. M. Selhorst. L. Gulot en M. C. Herman. Getrouwd 16 December: J. C. M. van Baarle en H. D. A. J. Stappers; J. H. Westendorp en G. K. van Wilpe; P. W. van Leeuwen en Chr. Steenbakker; L. F. A. Born en M. L. de Rid der; H. J. van Werven en M. L. de Winter; D. Vroom en J. Berends; G. Dekker en A. Za- randona: W. J. van den Bel en M. Nowicki; S. E. de Goijer en M. H. Lehnert: S. E. Visse ring en M. C. Overbeek; H. C. Scheerder en W. Steffers; J. Eijlders en H. Zwan; J. Hertog en J. Bakhuis Rozeboom. Bevallen 13 December: J. T. ZwartDitmar, d.: 14 December: 9. M. Veen—v. d. Velden, d.: H. F. Kraan—Dinger, z.; 15 December: S. v. HarenBooms, z.: K. J. F. van Weert Bijster, d.: J. Bos—Keuter, d.; C. de Jong— Brokking. d.: G. II. JonckbloedtDubois, z.; 16 December: E. SchlliterStiens, z.; M. Wes terRoest, z.; Overleden 14 December: M. C. L. Hartung, 79 j.. Zomerluststraat, D. Smit, 74 j„ Schoter singel. VORIG! KOERS VAN HEDEN KOET" Dl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 11 4 pCt. Nederl. Indië 3 pCt. Nederland 1003/* 1004 - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver- 184 0 19 21 - 19M B.4NK -ivSTÏÏT,LINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank 1493/4 105 6OIA 134*; 134»/, 60 134 - 1 1 1 1 1 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Ned. Ford ex 40 afst Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever 457/, 53»/4 S3 239»/, ï83»/4 159 46 240 159 46Ve 824 2804 1587/g 4 6 VB 2814 1591/4 824 280 159 TABAKKEN. Deli Batavia Dell Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR. OND. BUTTENL Intern Tel and Tel Anaconda Bethleh Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadl Rotterdam Tapanoeli Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. 234 235 237 237 306 306 3(.9 309 2663/, 266 6% 2 69»/, 100 IOC»/* 99% 97 953/4 142% 893/, 894 894 873/, 87 127 126 126 409% 410 4093/8 410 4094 90 90 90 V, 20% 204 20% .0' 193/4 31% 31 31% 15% '53/s '53/a 425% 4?0 410 1654 165 135 135 32 31 - 94 9Ve 9% 40% 49% 307a 40 9% 56 56% 56 56t. - 3% •-Va 3»/8 - - 58% 5S»/, 58*, 58 W» 463/8 46% 46»/s 8% 953/4 3024 300 30 301% 175% 177 78 1S8 .20 160 I6/4 761/. 217 874 93 914 93 914 155 2544 - - 31% 2% 98 - 6% 5Vs 5% 165 16°» 210 210 - - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9