AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 17 DECEMBER 1936 HAAKCE M'S DAGEEAD Wetsontwerp inzake de goudclausule. Marechaussee bij aanrijding gedood. Een -wachtmeester ernstig gewond. Heden bij de Tweede Kamer ingediend. 's-GRAVENHAGE, 17 Dec. (A.N.P.) Bij de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal is heden ingediend een wets ontwerp, houdende maatregelen tot nietig verklaring van goudclausules in bepaalde overeenkomsten. Wordt dit ontwerp wet, dan zullen nietig zijn goudclausules, voorkomende in binnenlandsche overeenkomsten van geldleening of van vestiging van altijd durende renten, van verhuring of verpachting, of tot vestiging van een zakelijk recht op onroerend goed, welke vóór 27 September 1936 zijn aan gegaan. Het ontwerp bevat ln artikel 1 twee defi nities: In de eerste plaats van hetgeen in den zin van het ontwerp onder „goudclausules" is te verstaan en vervolgens welke overeenkom sten als „binnenlandsche" overeenkomsten moeten worden aangemerkt. De definitie van goudclausule is zeer ruim gesteld, zoodat op het terrein, waarover de werking van het ontwerp zich uitstrekt, niet alleen zuivere goud- of goudwaardeclausules worden getroffen, doch alle clausules, welke de strekking hebben, den schuldeischer geheel of ten deele te vrijwaren tegen depreciatie van den gulden. Hieronder vallen derhalve, behalve de in verschillenden vorm voorkomen de waardegarantieclausules, ook clausules, waarbij is bepaald, dat in geval van deprecia tie van de munt het contract van rechtswege ontbonden zal zijn. Onder binnenlandsche overeenkomsten ver staat het ontwerp: overeenkomsten, waarbij de door den schuldenaar aangegane verplich ting is uitgedrukt of mede is uitgedrukt in Nederlandsche courant of is uitgedrukt in goud, voorzoover vóór 26 September 1936 de nakoming dier verplichting uitsluitend in Ne derland moest plaats vinden. Voorts wordt in artikel 4 bepaald, dat de wet niet van toepassing zal zijn op de ter beurze van Amsterdam in de prijscourant van de Vereeniging voor den Effectenhandel ge noteerde geldleeningen. Ten slotte verleent artikel 6 aan de wet te rugwerkende kracht tot en met 26 September 1936. Roofmoord te Opende voor het gerecht. Een straf van achttien, twee van twaalf jaar. GRONINGEN. 17 Dec. De Groningsche rechtbank heeft heden den 27-jarigen R. W. te Groningen, verdachte in de moordzaak te Opende, (gemeente Grootegast) veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf. De eisch was twintig jaar. Conform den eischt werd zijn 24-jarige broer, D. W., veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf met ter beschikking stelling van de regeering. De 45-jarige P. M. te Opende, tegen wien wegens uitlokking acht jaar gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. Het drietal heeft terecht gestaan in ver band met den moord op den 72-jarigen Rein- der Zetsma te Opende, gepleegd in den nacht van 24 op 25 Juli j.l. ARROND. RECHTBANK Inbraak te Aerdenhout. Op 18 October werd in een huis aan de Zon nebloemlaan in Aerdenhout ingebroken. On geveer f 1900 aan sieraden werd toen ge stolen. Thans stond een inwoner van Brussel te recht, verdacht van deze inbraak. Hij be kende volledig. De officier eischte in verband met zijn ver leden en de waarde van het gestolene, twee jaar gevangenisstraf. Diefstal van vee. Een veedief stond daarop terecht. Hij had een geit in een weide op gruwelijke wijze gedood en weggehaald. Het stuk glas, waar mee het dier was afgemaakt had verdachte tevoren geslepen „om er brood mee te snij den". Verdachte zei, dat hij het in dronkenschap had gedaan. De officier sprak in zijn requisitoir van „moordlust" en eischte een jaar gevangenis straf. De raadsman Mr. Verhoog relateerde het verleden van verdachte en drong op vrijspraak aan. TWEEDE KAMER MOTIE-SCHALKER VERWORPEN. De in den nacht van Woensdag op Don derdag ingediende motie-Sohalker (bij de begrooting van het landbouwcrisisfonds 1937) betreffende wijziging der landbouw- crisispolitiek werd hedenmiddag bij zitten en opstaan verworpen (vóór de communisten) WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen 9.00Va. Berli.jn 73.80. Parijs 8.57. Brussel 31.03. Zwitserland 42.19V2. Kopenhagen 40.25. Stockholm 46.45. Oslo 45.30. New York 1.83 1/4. Praag 6.48. Heden 2 uur. Berlijn 73.60—73.70. Londen 8.99V&—9.00. Parijs 8.55148.56. Brussel 30.95—30.99. New York 1.831.83 1/8. Bazel 42.08—42.13. Kopenhagen 40 1040.20. Stockholm 46 3546.45. Oslo 45.15—45.25. Praag 6.42*4—6.47%. Duitsch bankpapier 40.7541.00. ZUTFEN, 17 Dec. Gistermiddag om vijf uur is bij café „Wandelzicht" op de grens ZutfenWarnsveid. een vrachtauto op een daar stilstaand paard en wagen gereden, ten gevolge waarvan beide voertuigen werden be schadigd. De wachtmeester Hoogenraad uit Zutfen en de 22-jarige marechausse Smit uit Ede, stel den een onderzoek in. Terwijl zij daarmede bezig waren en terug liepen van den wagen naar de vrachtauto, om het achterlicht te controleeren, werden door een uit Zutfen komende auto, bestuurd door mevrouw O. uit Warnsveid, aangereden. De wachtmeester H. werd tegen den grond ge slagen en bleef bewusteloos liggen. Hij had o.a. een hoofdwonde opgeloopen. Smit. die eveneens tegen den grond werd geworpen bleek er ernstiger aan toe te zijn. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, werd de zwaar gewonde naar het algemeen zieken huis te Zutfen vervoerd, waar men een sche delfractuur constateerde. Kort na aankomst is het slachtoffer overleden. Wachtmeester H. werd naar zijn woning overgebracht. Zijn toestand is niet ernstig. Chineesche regeeringstroepen in gevecht met de rebellen. Een boodschap van Tsjang Kai Sjek. TOKIO, 17 Dec. (A.N.P.) Naar uit Nanking wordt gemeld, heeft generaal Hoying Tsjin, die tot commandant is aangesteld van de strafexpeditie tegen Tsjang Sjoe Liang, ze ventien legerdivisies gemobiliseerd, en tien le gervliegtuigen naar Sianfoe gedirigeerd. De loyale troepen zouden vroeg in den ochtend, na zware gevechten, het op 15 mijl ten noord westen van Sianfoe gelegen Hsien-Yang bezet hebben. Tevens zouden de loyale troepen in gevechten met de troepen van Tsjang Sjoe Liang gewikkeld zijn te Huah-Sien, op onge veer zeventig mijl ten noordoosten van Sian foe. NANKING, 17 Dec. (Reuter-A.N.P.) Men deelt officieel mede. dat Tsjiang Ting Wen, een der autoriteiten, die tegelijk met Tsjang Kai Sjek werd gearresteerd, uit Sianfoe heeft getelegrafeerd, dat hij in vrijheid is gesteld en per vliegtuig naar Nanking zou komen met een persoonlijke boodschap van Tsjang Kai Sjek. DE PAUS BEREID TE BEMIDDELEN IN SPANJE? PARIJS, 17 Dec. (Havas-A.N.P.) Uit Lon den meldt men aan de Matin: „Volgens een uit Bilbao ontvangen tele gram zouden de Baskische nationalisten een beroep hebben gedaan op den paus, zich met Franco in verbinding te stellen om hem een wapenstilstand voor te stellen. De paus zou bereid zijn te hunnen gunste tusschenbeide te komen". JAARVERGADERING S. D. A. P. De jaarvergadering van de Federatie Haar lem der S.D.A.P. werd Woensdag in het ge bouw van den Protestantenbond gehouden onder voorzitterschap van den heer S. P. Doek Medegedeeld werd dat evenals het vorig jaar de Kerstvergadering zal plaats hebben in de Gemeentelijke Concertzaal waar dr. W. Ban ning de Kerstrede zal uitspreken. Met eenige instanties is overleg gepleegd om trent de 1-Mei-viering 1937 en besloten, de traditioneele ochtendwandeling niet te doen houden om verschillende redenen en daarvoor in de plaats een middagwandeling te maken. Des avonds' zal een groote meeting worden ge organiseerd met den voorzittear der S.D.A.P. de heer K. Vorrink als spreker en na afloop een fakkeloptocht. Het jaarverslag van den secretaris dat de heer E. F. Albrecht uitbracht, werd met al gemeen e stemmen goedgekeurd evenals het financieel verslag van den penningmeester, den heer Maarschall. De heer D. J. A. Westerveld bracht het ver slag van de raadsfractie uit. TWEETALIGHEID IN HET BELGISCHE LEGER BRUSSEL,. 17 December (D. N. B./A. N. P.) de minister van landsverdediging, luitenant- generaal Denis, heeft Woensdag in de Kamer het wetsontwerp ingediend in zake het taal gebruik in het leger. Het wetsontwerp bepaalt, dat de officieren, die doorgaans slechte Fransch spreken, voortaan beide landstalen machtig moeten zijn. De cursussen op de militaire scholen zul len eveneens tweetalig zijn. Er zullen Vlaamsche en Waalsche regimen ten worden gevormd. Deze indeeling zal voor 1938 moeten worden tot stand gebracht. SANTPOORT HET KWARTETTEN-CONCOURS. Voor het kwartetten-concours, dat op den tweeden Kerstdag in „De Weyman" wordt ge houden, zijn thans definitief zestien kwartet ten ingeschreven, n.l. acht voor de gemengde-, en acht voor de mannen afdeeling. Voor laatstgenoemde afdeeling is het ver plichte nummer „In nomine Jesu", van Alph. Vranken, terwijl de kwartetten van de ge mengde afdeeling als verplicht nummer heb ben „O quam suavis est", van Jos. de Klerk. HEEMSTEDE EXCURSIE NAAR DE FORD-FABRIEK. Morgen (Vrijdag) zullen de werkloozen, die deelnemen aan den cursus motortechniek, die georganiseerd is door de commissie tot ont wikkeling en ontspanning van werkloozen, een excursie maken naar de Fordfabrieken. Om half 10 vertrekken de deelnemers met. touringcars van het Raadhuisplein. COLLECTE. De 16 December gehouden speldjesdag ten bate van de plaatselijke Commissie van sa menwerking van bijzondere nooden heeft f411,50 opgebracht. De commissie dankt de dames hartelijk die hebben bijgedragen om dit (de weersomstan digheden in aanmerking genomen) bevredi- end resultaat te bereiken. De commissie is voornemens om binnenkort een beroep te doen op de inwoners van Heem stede, teneinde, evenals dit bij het Crisiscomité 1 een kern van geregelde contribuanten te ver krijgen. I VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van den R.K. Volksbond een vergadering. Na opening met den Chr. groet volgden eenige ingekomen stukken w.o. een verzoek der Vereenigde Haagsche Spelers om de op voering van „Als de Sterre bleef stille staan", door een subsidie financieel mogelijk te maken, waarover afwijzend werd beschikt. Mededeeling werd gedaan dat het comité voor een Kerstgave aan de R.K. georgani seerde werkloozen weer druk in de weer is om ook dit jaar de werkloozen een prettig Kerstfeest te bereiden en een beroep doet op hen die er iets voor kunnen missen. Vervolgens sprak de heer Ant. J. M. Ange- nent, districtbestuurder van den Ned. R.K. Volksbond over het onderwerp: ..Waarom de Paus zoo nadrukkelijk warschuwt tegen De strijd tegen het communisme, aldus spr. het communisme". is voor wat betreft het westelijk deel van Europa iets op den achtergrond geraakt, om dat de meening heeft postgevat, dat Duitsch- land ons gered heeft van het Russische ge vaar. Thans, zegt spr. komt men meer en meer tot de overtuiging dat heel west-Europa ondermijnd is door het communisme. Met talrijke voorbeelden wijst spr. op de gevaren door den Paus aangegeven. Geen verantwoordelijkheid voor God, eerbied voor ouders en valsch begrip, moederliefde een oudbakken overblijfsel uit de middeleeuwen, de mensch een gemeenschappelijk wezen, opgaande in de massa. Zeer uitvoerig schetst spr. het afbreken van het gezin en huwelijks leven. Vervolgens schildert spr. de geraffineerdheid der propaganda ook in ons eigen land, met haar cellen- en mantel-organisaties, waarbij zelfs een priester in ons zuiden erin vloog. De Sovjet-Unie, aldus spr. heeft de wereld verdeeld in zones, met een staf van agenten dagbladen en persagentschappen en met een werkwijze, passende aan eiken landstreek. Zonder een kracthigen tegenstand zal de bloedige botsing eenmaal volgen, evenals die is gekomen in Spanje en daarom waar- schuwd de Paus uit liefde voor Christus en voor het Christenvolk. Wij dulden niet, zoo besloot spr. zijn rede, dat een dergelijke beweging ons leidt tot het barbairisme, wij willen Christenen zijn en daarom aan de waarschuwing van den Paus gehoor geven. Na afloop van deze rede, volgde de behan deling van de begrooting, die nu uitvoerige besprekingen sluitend gemaakt werd, met een totaal van f 2244 Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de bijeenkomst met den Christe- lijken groet. De a.s. Oranjefeesten. Door de commissie „Koninginnedag" te Heemstede is voor de viering van het huwe lijk van Prinses Juliana.met Prins Bernhard, dat hier in Heemstede op 6 Januari herdacht zal worden, een voorloopig programma vast gesteld. De dag zal beginnen met kinderfeesten. Daar het weer zich vermoedelijk niet zal lee- nen voor buitenspelen, zullen deze spelen en het uitreiken van versnaperingen in de scho len plaats hebben onder leiding van de hoofden. Door het gemeentebestuur zal aan elk kind een wandbordje en door de regeering een Rijn. prent als aandenken geschonken worden. De: middags zal er op een nader te bepalen uur op het Julianaplein een Julianaboom geplant worden. Hierbij zullen behalve enkele genoo- digden aanwezig zijn de schoolkinderen van de 4e, 5e, 6e en 7e klas lagere en de le kla: van de ULO scholen. Onder leiding van den heer D. van der Stam, zullen de kinderen ge zamenlijk eenige volksliederen zingen, bege leid door muziek van een of meer muziek corpsen. Bij deze gelegenheid zal de burge meester een toespraak houden, betrekking heb bende op den gedenkwaardigen feestdag. Straatversieringen. De buurt-, straat- en pleinvereenigingen zullen de kosten geheel zelf moeten dragen. Wel is door het gemeentebestuur toegezegd, dat, waar mooie en gepaste versieringen wor den aangebracht, voor eventueel aan te bren gen electrische illuminatie de electrische stroom gratis zal worden verstrekt. Versiering Raadhuis. Door de afdeeling Heemstede der Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur zal in het Raadhuis een fraaie bloemversiering worden aangebracht; de buiten versiering zal voor re kening van de Commissie Koninginnedag schieden. Natuurlijk zal weer de verlichting aan het Raadhuis worden aangebracht. De lichtstoet. Van verschillende zijden heeft de commissie al belangrijke toezeggingen voor deelneming gekregen. De Commissie Koninginnedag ver zoekt aan de corporaties, groepen, vereeni gingen en personen, die zich nog niet opgaven, en die aan den lichtstoet deel willen nemen, daarvoor tot uiterlijk 1 Januari a.s. mededee ling te doen aan den secretaris van de Com missie Koninginnedag den heer J. de Jong. Tesselschadelaan 12. Voor de mooiste stukken zullen eeinge prijzen worden beschikbaar gesteld. Etalagewedstrijd. Het Comité van Heemsteedsche winkeliers heeft zijn medewerking toegezegd voor een etalagewedstrijd. Ook hiervoor zal de commissie Koninginnedag eenige prijzen beschikbaar stellen. Verder overweegt de Commissie de mogelijk heid. den dag te openen door bazuingeschal door vier herauten te paard, die zich op ver schillende plaatsen in de gemeente in de mor genuren zullen doen hooren. De route voor den lichtstoet zal nog nader bekend gemaakt worden. Tenslotte doet het Comité een beroep op alle ingezetenen om door vlaggen of een gevelver siering aan de gemeente een feestelijk aanzien te geven. PERSONALIA. Aan de Groningsche universiteit is bevor derd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift: „Onderzoekingen over de uit scheiding van ureum in de zwangerschap, met behulp van curven van de ureum-concentratie in het bloed", de heer F. Roest, arte. geboren te Heemstede. VOOR DE STILLE ARMEN. Het Comité te Heemstede, dat onder voor zitterschap van den burgemeester gelden in zamelt voor de z.g.n. „Stille Armen" mocht sedert de vorige opgave nog giften ontvangen van mevr. N. N. f 2.50; J. v. H. 25; Dames K 2; ds. C. M. B. te Haarlem 10; N. N. 1; N. N. 1; N. N. 0.25- W. B. 10; P. 5; J. B. C. v. d. V. 5 W. F. B. 25; V. D. 25; J. v. d. W. 5 D. J. W. f 2.50; v. L. 5; mevr. R. de V. de V: 2.50; J. W. ƒ1; K. L. C. 1; W. M. i, totaal 129.75. De penningmeester van het comité, de heer A. v. Wingerden, hoofdcommies ter secretarie neemt gaarne gelden in ontvangst, zoowel te zijnen kantore als te zijnen huize. Ant. Duijck- laan 12. Stort nog heden uw bijdrage op de giro-rekening No 153308 van de penningmees ter, opdat het comité in de gelegenheid worde gesteld om vele .stille armen" met Kerstmis den nood iets minder te doen gevoelen. IJMUIDEN TERAARDEBESTELLING L. NATTE. Gistermiddag heeft op de begraafplaats Westerveld de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer L. Natte, oud-gemeente-ontvanger. Aanwezig waren de burgemeester, mr. M. M. Kwint, wethouder J. C. Dunnebier. de heeren M. K. Hofstede, gemeente-secretaris, Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, bij wien de overledene rentmeester was. notaris G. D. Boerlage, G. D. Duyckinck Sander, oud directeur der visscherijschool, J. J. Wringer, gemeente-ontvanger, M. J. te Boekhorst, com mies bij de verificatie, vroeger bij den gemeen te-ontvanger, J. Bontenbal, oud-bevolkings agent, L. Keegstra, deurwaarder bij de ge meentebelastingen, J. G. Koning, hoofdopzich ter bij Bouw en Woningtoezicht en een aantal belangstellenden. In den stoet kwam mede Ds. Joh. Bronsgeest, predikant der Ned. Herv. Ge meente. In de aula heeft allereerst de burgemeester gesproken. Mr. Kwint zeide wel niet de eer ge had te hebben met den overledene samen te werken, maar had behoefte, om namens het gemeentebestuur eenige woorden te zeggen. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden zeide geen lange toespraak te zullen houden, omdat deze bij dezen man niet past. Hij toch was de eenvoudigheid zelf. Wel wilde spr. een woord van dank spreken voor alles wat de overledene gedaan heeft met onkreukbare eerlijkheid, met groote trouw en met volkomen toewijding aan de hem opgelegde taak. Een woord van dank ook voor de bijzonder voor komende wijze, waarop hij iets voor anderen deed. In dankbare herinnering zou spr houden wat de overledene voor hem meer dan 50 jaren geweest was. De zoon dankte voor de belangstelling, waar na allen het stoffelijk oyerschot naar de laat ste rustplaats hebben begeleid. Hier heeft Ds. Bronsgeest het Onze Vader gebeden. BESOMMINGEN. Oentoeng IJM 131 90 manden f 1910 Rijnstroom IJM 86 70 manden f 1270 Maria R. Ommering IJM 7 385 manden f 3850 Eendracht IJM 117 470 manden f 3950 Ita IJM 22, 60 manden f 1710. KW 76 f 1490; KW 169 f 620 Versche haring: SCH 72 f 2340; SCH 50 f 900; SCH 134 f 820 MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.35—f 1.20 Tongen per K.G f 1.11f 0.94 Groote schol per 50 K.G. 19f 18 Middelschol per 50 K.G. f 21f 19 Kleine schol per 50 K.G. f 21.50 Schar per 50 K.G. f 4.70 Rog per 20 stuks f 10 Vleet per stuk f 2.40 Kleine poon per 50 K.G. f 11.50 Groote schelvisch per 50 KG. f 42 Middelschelvisch per 50 K.G. f 40f 36 Kleine schelvisch per 50 K G. f 24f 10 Kabeljauw per 125 K.G. f 92—f 38 Kleine gullen per 50 K.G. f 13.50—f 6 Wijting per 50 K.G f 6.50—f 3.90 Makreel per 50 K.G. f 11.50f 6 Heilbot per K.G. f 1.20—f 0.90 Leng per stuk f 2.70f 0.73 BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 17 December. Ondertrouwd 16 December: K. Kotlar en A. M. Zimmermann. Getrouwd: 17 December: A. E. Preedy en A. Halm; F. de Vos en Chr. Suurendonk. Bevallen 15 Decemebr: C. T. FaasBos, d.; N. KaartWeesman, d.; 16 December: W. R. ScholteDruiven, z.; M. E. PuntTerstall, z.; M. J. Laadstrade Bruin, z.; G. Doets Serné, d.; 17 December: E. W. van LooijWil helm, z.; Overleden 14 December: H. Delmonte, 84 j., Rozenprieelstraat; M. ten Haken, 30 jHaze- paterslaan; 15 December: G. de Wilde, 78 j., Zuiderstraat V. Egmondde Jong, 72 j., Ju- lianalaan; A. E. KlaasingNellen, 59 j„ K. Vlamingstraat; 16 December: A. G., 9 j., d. v. H. C. Berends, Gasthuisvest; J. C. Ritsema, 65 j., L. Begijnestraat; A. Bakker, 89 j., Duven- voordestraat; R. Visser, 66 j., Rustenburger laan. VORIGE KOERc KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLEENLNGEN BIN NENLAND. 4 pCt ld. 1933 n 4 pCt. Nederl. Indië 100% 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 19% (Youngleening) 21% Youngleening (met ver- 21 21% BA\V -T* v.TNGEN. Amsterd Bank 150% Handel Mpij Cert van 165% f 250 Koloniale Bank 66% 67% 67% Ned. Ind Handelsbank 134 135% Rotterd Bank 134% INDUSTR. OND. BINNEN!. Alg. Kunstzijde Unie 461A 46% 467/, 467/g 464* v Berkels Patent 537/, Calvé Delft Cert 8 2% 82% 82% 82% Ned. Ford ex 40 afst 237 234 Philips Gloeil.Gem.Bezit 282 280 281 280% 281 159% - 159% 1587/g TABAKKEN. Dell Batavia 236% 239% 239% 239% Deli Maatschappij 312 311% 311% 311 Senembah 269s/, 2591/2 SCHEEPVAARTEN Kon Ned Stoomboot 99% 100% 100% 101 102 Scheepvaart Unie 96 V. 97 967/, 97% Koninkl Paketvaart 142% Rotterdamsche Lloyd 89*4 89% Maatschappij Nederland 87% 87 87% 88 Holland—Amerika lljr 125% 126 126 125% 127 PETROLEUM. 4097/8 409 409% 409 408% Perlak Petr 901/4 89 - Shell Union 20% 20& 20% 20' 20 Continental Oil 319*. 32% 32% Tidewater 15% '5% 15% '5% 153/g CULTUUR MAATSCH H V- A 432 434 435 434% 436 Java Cultuur 167 Ned. Ind. Suiker Unie 137 136% 137 Vorstenlanden 31 30s/. 30*a INDUSTR. OND. BUITENL Intern Tel and Tel 9% 9% 9% Anaconda 40JC, 39Va 39*, 39* 19'/, Bethleh Steel 56% 56* 56 56% Cities Service 3*6 3% Gew Steel 587/, - U S Steel '8*. 589* 87/8 Kennec Copper 46 45% 45% 4 1 Radio Corp «Si 8% - RUBBERS. Amsterd RubbeT 3031/4 302% 303 30 •03% Deli Bat Rubber 180 66' Indische Rubber 194 198 K end eng Lemboe 24% - 228 Serbadladi 164% 164 166% 1(7 168 Rotterdam Tapanoell 7M. 84% Bandar Rubber 2 I - Preanger Rubber 91% 93% Java Caoutch l 4% - Sumatra Rubber 55 - AMER SPOORWEGEN Southern Pacific - 318/s Wabash Railroad Ao Union Pacific 991* 99 - Chic Milwaukee 6* 6% 6% Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg Explor Mij 1661/, - Redjans Lebong '11 - Biiliton n PROLONGATIE. - 1 - - 1 - 1H-1%

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11