Een bijzondere boomplanting De Landverrader De eerste herinneringsboom in verband met het aanstaand vorstelijk huwelijk werd Woensdag geplant op het landgoed Met Kerstverlof naar huis. De bemanning van de .Orion gaat te Chatham van boord om de Kerst- Sperwerhof" van jhr. W. F. Röell te 's Graveland, waarvan hierboven een snapshot vacantie aan den huiselijken haard cjor te brengen De .Champlain" van den dienst Havre New York ligt nu al De staking op de groentemarkt te Parijs. De weinige verscheidene dagen stil aan de kade van Hayre tengevolge zendingen, die nog arriveeren, worden door de politie streng Yan staking der havenarbeiders bewaakt De jaarlijksche groote ganzenmarkten te Purmerend trekken thans bij het naderen der leestdagen veel belang stelling. Een overzicht Voor den ingang der Groote Kerk te den Haag i« Woensdag een repetitie gehouden van het voorrijden yan de Gouden Koets en van de eerewacht yan het regiment Grenadiers De bekende Internationaal Bep Bakhuys trad Woens dag te den Haag in het huwelijk met mej. Willia Meyer. De plechtigheid ten stadhuize De vereeniging .De Princevlag* biedt het vorstelijk bruidspaar bij gelegen heid van het huwelijk een plaquette aan, waarvan hierboven een afbeelding FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door THEA BLOEMERS. (Nadruk verboden). 28) Of de majoor op zijn beurt argwaan had gekregen? Het was niet onmogelijk; in ieder geval had ze hem na dien bewusten avond geen enkele maal meer des avonds om elf uur met zijn koffertje zien wegsluipen. Ze had ook getracht klaarheid te brengen in het geheim van de bibliotlheekwanden. Maar ofschoon ze een paar dagen achtereen nog 's avonds laat in dit vertrek was blijven zit ten lezen, was er niets bijzonders gebeurd. Ik begrijp niet, hoe je het durft, had Mary gezegd. En ze had zich verplicht ge zien te doen, alsof ze in de vaste overtuiging leefde, dat haar lieve secretaresse dien ge- heimzinnigen nacht het slachtoffer was ge weest van een zinsbegoocheling. Anders zou men op het kasteel gaan denken, dat de gra vin nog altijd tijd besteedde aan de oplos sing van het raadsel en de ongerustheid on der het personeel zou nog zijn toegenomen, terwijl het dan ook niet anders kon of vroeg of laat was tante Clare het gebeurde ter oore gekomen. Neen, de beste tactiek had ze geoordeeld uiterlijk den schijn aan te nemen of ze het geheel met den majoor eens was. Maar onderwijl hield ze allen ten scherpste In het oog. Maar zonder resultaat. De majoor was veel voorkomender ge worden de laatste veertien dagen, hij had uit eigen beweging gevraagd, of hij haar wellicht behulpzaam kon zijn bij de toebe reidselen voor het feest en ze had zich ver plicht gezien, hoewel ongaarne van zijn aan bieding gebruik te maken. Want inlichtingen vragen over gebruiken en gewoonten was noodzakelijk, dat had ze zelf heel goed inge zien. En ze vroeg het nog liever aan majoor Peacock dan aan barones Randall, ofschoon ze van de goede bedoelingen van deze laat ste overtuigd was. De gedachte dat er in het slot iets ge beurde. wat zij niet wist en dat met klaar- blijkelijken opzet voor haar werd verborgen gehouden, maakte Gladys in hooge mate ze nuwachtig en ongedurig. En het moeilijkste was nog. dat hiervan niets naar buiten mocht blijken. Om haar gedachten wat afleiding te be zorgen. besteedde ze al haar aandacht aan het komende eerste feest, dat ze als slot- vrouwe van Boroughbridge verplicht was te geven. Geen enkel onderdeel van de regeling ontsnapte aan haar aandacht en iedereen stond versteld over het talent, waarmede zij alles in orde bracht. Behalve een veertigtal adellijke families uit het graafschap Kent waren tot het bal ook uitgenoodlgd allerlei hoogwaardigheids- bekleeders uit de verschillende plaatsen in den omtrek, zoo bijvoorbeeld de leden van de rechtbank te Ashfort, de directies van ver schillende banken en handelslichamen, het provinciaal bestuur, de burgemeesters en wethouders van onderscheiden gemeenten en natuurlijk notaris Branton uit Londen, de .society redacteurs" van de voornaamste dag bladen. allen met hun dames. Op het avondfeest werden tweehonderd vijftig personen verwacht, terwijl op de jacht feesten, die den daaropvolgenden dag zouden worden gehouden, een tachtigtal dames en heeren waren uitgenoodigd. Gedurende vier dagen zouden er bijna honderd menschen op Boroughbridge verblijven en vanzelfspre kend zou dit wel drukte en zorgen met zich mede brengen Gladys zag niet tegen haar plichten als gastvrouw op maar ze vreesde niet voldoende aandacht in die dagen te kunnen besteden aan hetgeen haar zoozeer verontrustte. Door majoor Peacock zoo vriendelijk mo gelijk te vragen of hij zich vooral met de taak van gastheer wilde belasten, hoopte ze voorkomen te hebben, dat deze al te veel tijd zou besteden aan zijn geheimzinnige be zigheden. De majoor had toegestemd, niet zonder de hatelijke opmerking er bij te voegen, dat die oude dame, waar u tante tegen zegt, toch hopelijk weg zou blijven. Gladys had hem kalm geantwoord, dat deze ook tot de ge- noodigden behoorde en dat iedereen vrij was te komen of weg te blijven. Nu was het zoover. Het geheele kasteel baadde in een zee van licht. Op verren afstand kon men Borough bridge al zien liggen als een gouden eiland, drijvend temidden van de donker-zwarte velden en heuvels. Men sprak In den omtrek en in het graaf schap over niets anders dan over het feest, dat zoo luisterrijk beloofde te worden, als tot nu toe in Kent niet bekend was. En toen de avond, waarop het vierdaagsch festijn een aanvang zou nemen, eindelijk gekomen was, spoedden honderden nieuwsgierigen uit het stadje en uit de dorpen in de naaste om geving zich naar het kasteel om getuige te zijn van den altijd schoonen aanblik van de aankomst der gasten. Het viel niet te ontkennen, dat er onder de zeer talrijken, die aan de uitnoodiging van gravin Boroughbridge hadden gevolgd ge geven. heel veel waren, die op de eerste plaats uit nieuwsgierigheid kwamen. En on der hen waren er weer heel wat, die hoop ten op vermakelijke incidenten, waaruit zou blijken, dat de gastvrouwe niet wist, hoe de gebruiken waren in de aristocratische krin gen. Maar deze verwachtingen gingen niet in vervulling. Tot degenen, die niet uit nieuwsgierigheid, maar wel uit sympathie kwamen, behoorde zeer zeker ook ingenieur Montleven. By zijn thuiskomst op den dag van het ongeval op de kamer, die hij te Ashfort be woonde, had hij de gedrukte uitnoodiging gevonden om het eerste avondfeest te Bo roughbridge bij te wonen. De invitatie had hem bijzonder aangenaam getroffen. Immers, sinds zijn ambtsaanvaar ding bij de spoorwegen was er een ernstige verwijdering ontstaan tusschen hem en zijn familie (en daardoor vanzelf ook bij andere adellijke geslachten), die de traditie van „landedelman en Hoogerhuislid worden" tot iederen prijs wenschte te handhaven. Door sommigen werd hij als een zonder ling beschouwd, door anderen als een dwars drijver en maar zeer enkelen, waaronder Gladys en barones Randall, konden het rechtvaardigen, dat hij een loopbaan had gekozen, welke hem zelf voldoening schonk. Vanmorgen had hij, vergezeld van een nieuwe hartelijke dankbetuiging voor de bij het auto-ongeval verleende hulp aan gravin Boroughbridge een kostbare tuil orchideeën gezonden en tot zijn vreugde zag hij bij zijn binnenkomen, dat Gladys er enkelen van droeg. Aanstonds als men de groote ontvangzaal in den linkervleugel van het gebouw betrad, wisten degenen, die op een min of meer pijnlijke mislukking van de partij waren ge spitst, dat zij teleurgesteld zouden worden in dit opzicht. Want de ontvangst was zoo danig. dat integendeel de gasten al hun best moesten doen om een goeden Indruk te ma ken. Onder den hoogen kristallen lichter, den grootste van de zes, die de zaal met hun zacht en feestelijk licht van honderden kaarsen in gouden gloed zetten, stond de jonge gravin in al de bekoorlijkheid, van haar jeugd en gratievolle schoonheid, naast den majoor Peacock, die voor deze gelegen heid zijn gala-uniform droeg. Gladys begroette haar gasten met harte lijkheid. doch zonder een oogenblik haar waardigheid als gastvrouwe te vergeten. Voor ieder had zij een gepast woord van welkom, zonder zich daarbij bui' Angewoon verheugd of verbaasd te toonen, dat men het geslacht Boroughbridge toch. ondanks de smaad, waarmede het overdekt was, en die aan vele gasten geheel of gedeeltelijk bekend moest zijn, rekende tot de rijen der bekende adel lijke families. Ik dank u voor uw heerlijke bloemen, had ze Lord Montleven begroet. En ik ben verheugd uw uitnoodiging te hebben ontvangen en thans in de gelegen heid te zijn u de hand to mogen drukken, had hij geantwoord. Aan zijn stem hoorde Gladys, dat zijn woorden meer dan een banaal gelegenheids- compliment inhielden. Het stemde haar blijde. Haar opgewektheid deelde zich schijnbaar aan de bezoekers en bezoeksters mede, want allerwege hoorde men lachen en schertsen en reeds in het begin van den avond had zelfs een buitenstaander gemakkelijk kun nen voorspellen, dat het feest een groot suc ces zou worden. Overal vormden zich groepjes, die hun be wondering voor de lieftallige, gastvrouw en de wijze waarop de zalen versierd waren, niet verborgen hielden. Deze was dan ook zeker het aanschouwen en bewonderen waard. In de groote zaal was een kolossaal bed van levende bloemen aan gelegd, rozen en azalea's, wit en rood, in het midden waarvan zich een rotspartij verhief, waaruit een zilveren fontein ontsprong. De zacht op den lichten tocht heen en weer wie gende kronen sprankelden allerlei kleuren op de hoog opspattende en sierlijke neer vallende waterzuil, hetgeen een sprookjes- achtigen aanblik opleverde. Langs de wand was een haag van fris- sche palmen aangebracht, waarvoor tal van gemakkelijke „zitjes" waren ingericht voor de oudere gasten. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9