KERSTMIS. Voor de Stille Armen BERICHT Den Haag is een wereldstad. BERICHT. HALFJ. OPRUIMING Hei Beiauftijksie 54e Jaargang No. 16414 Verschijnt dagelijks, KeKalve öp Zon- en Feestdagen Donderdag 24 December 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM- ABONNEMENTEN per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden f 3.25, franco per post f3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72y3. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. AD VERTENTlëN 15 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentje» zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.- Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN HAARLEM, 24 December. Kerstmis. Wij staan aan den vooravond van het Kerstfeest, te midden van een wereld die zicih in vollen bewapeningswedloop bevindt. Het centrum van deze bewapeningsrazernij is het ldeine werelddeel Europa, dat zijn eigen re cords van onderlinge verdeeldheid en onder- lingen haat tusschen vele staten en staatjes, die er deel van uitmaken, aan het verbeteren is. De wereldgeschiedenis heeft nog nimmer zulk een bewapening gekend en nog nimmer zulk een gewetenloosheid in de keuze der nieuwste strijdmiddelen. Hoe dit te rijimen is met de Vredesboodschap van Kerstmis, met het Kerstverhaal, met het Vrede op Aarde, in de mensohen een welbehagen ik begrijp het niet. Geen enkele kunstige redeneering kan deze gruwelijke tegenstel ling wegpraten; het is allemaal drogreden. En de onmiddellijke vooruitzichten, na het Kerstfeest, beloven alleen verergering van den bewapenings-toestand. Immers, op 1 Januari eindigt de termijn van de vlootver- dragen van' Washington en Londen. Dan zal dus de bewapenings-wedstrijd ter zee zich in hetzelfde tempo gaan ontwikkelen als die te land en in de lucht. Men is trouwens al aardig bezig. Onze Londensche correspon dent igeeft er het volgende overzicht van: „De Britsche Admiraliteit heeft in af wachting van den afloop van de geldig heidsduur dezer verdragen reeds 99 oor logschepen van alle soorten of in aanbouw of in ontwerp gereed. Er in begrepen zijn twee slagkruisers van 35000 ton, de King George V en de Prince of Wales. Het zijn schepen van nieuwen stijl en ze worden gewapend met kanonnen van 14 inch. In het program zijn verder begrepen 3 moe derschepen voor vliegtuigen, 16 lichte kruisers, 3 super-torpedojagers, 32 torpe dojagers, 13 duikbooten en verder sloepen, mijnenvegers, torpedobooten. Andere mo gendheden hebben gelijksoortige bouw programma's, alleen wat minder omvang rijk. Italië bouwt 2-groote kruisers (van 35000 ton), Frankrijk bouwt er een en zet er in het nieuwe jaar nog een op stapel. Het geldt ook voor Duitschland en voor de Vereenigde Staten. Alleen Japan heeft tot heden niet laten weten wat het van plan is te beginnen, maar men kan wel aannemen dat dit land de leiding der an dere zeemogendheden zal volgen. Afge scheiden van kruisers bouwt Frankrijk 43 schepen van alle typen, Duitschland 39„ Italië 66, de Vereenigde Staten 83 en Japan 38. Behalve dezen bouw, aan den gang of in voorbereiding, worden schepen die voor afdanken in aanmerking kwamen in dienst gehouden. De nieuwe slagkruisers van 35000 ton, die alle zeemogendheden thans bouwen (met uitzondering voorloopig van Japan), worden zeer snel. Ze zijn ontworpen voor snelheid van 30 knoopen, dat is 6 of 7 knoopen meer dan het snelste type van den tijd, de Britsche Ne2son b.v., kan va ren. Van Rusland's zeebewapening weet men weinig. Maar de opperbevelhebber van de Russische vloot heeft onlangs doen weten dat zijn zeemacht sedert 1933 aanmerkelijk is versterkt, n.l. met 715 per cent in duikbooten, 300 percent in slag schepen en kruisers en torpedojagers en met 175 percent in vaartuigen voor kust verdediging. Die percentages zeggen echter niet veel indien men niets weet van de oorspronkelijke sterkte. Het gevoelen van deskundigen is echter dat de vlootsterkte van Rusland niet belangrijk is." Het is gebruikelijk met Kerstmis een hoopvol woord te doen hooren. Ik zal daar mijn best voor doen maar het is moeilijker dan ooit, het te vinden nu het Woord van Christus zoo weinig weerklank meer onder de menschen blijkt te hebben. Misschien zal het gemakkelijk wezen voor diegenen die gelooven in de spreuk: „Als gij den vrede wilt, bereid u ten oorlog". Dit is overigens het woord van een ouden Romein (Si vis pacem, para bellum) en weinige uitspraken zijn gruwelijker door de werkelijkheid ge logenstraft. Het jaar 1914 heeft er de meest afdoende loochening van gegeven, die de wereld ooit beleefd heeft. Zij lijdt nog steeds aan de gevolgen en bereidt de nieuwe ver nietiging lustig voor. Welke hoop er dan eigenlijk nog is als men van Vrede op Aarde spreekt en dit inderdaad meent? Het feit dat er nog steeds geen af doende afweer tegen dat ontzettende aan valswapen. het vliegtuig, bestaat, waaruit iedere regeering kan afleiden dat een groote luchtaanval op haar eigen hoofdsteden een onmiddellijke verlamming van haar organisa tie-centra en waarschijnlijk revolutie tenge volge zou hebben. De groote staten zijn in dit opzicht even kwetsbaar als de kleine. En het huidige Europa beschikt over tienduizen- Wij vieren Kerstmis weer, het feest van Vrede op Aarde Vrede op Aarde, in de menschen een welbehagen Het was door eeuwen heen als feest het hoogst in waarde, Voor alle Christenmenschen, tot in onze dagen. Men viert dit teeder feest in aller menschen landen, Bij klokgelui en met gebeden in de kerken, Gebogen is het hoofd, gevouwen zijn de handen. Die slank en fijn zijn of verruwd door 't harde werken. En in het firmament verzamelen zich wolken. Die somber dreigende het feest van licht ontwijden, Zij loochenen de liefde onder menschenvolken, Hun dof gerommel spreekt van vrede niet, maar strijden. De menschen die ze zien, kunnen slechts hopen blijven, Dat het gevreesde onweer nimmer los zal breken. En 't vuur niet in zal slaan, maar schaadloos over-drijven, Zoowel in eigen land, als in de verste streken. Wij vieren Kerstmis weer, het feest van Vrede op Aarde, Vrede op Aarde, in de menschen een welbehagen, Ach, eerden allen deze woorden naar him waarde En streefden allen vroom, zich daarnaar te gedragen P. gasus. Belangrijke Mededeeling Het groote gebeuren op 7 Januari 1937. Als gevolg van het enorme aantal aanvragen moesten wij tot onzen spijt ook met de Kerst dagen weer velen, die zich voor een aanslui ting te laat hebben opgegeven, teleur stellen. Nogmaals geven wij daarom in beleefde over weging dat zij die de zeer interessante uit zendingen van Oud op Nieuwjaar, welke tot 2 uur 's nachts plaats vinden, storingvrij en glashelder willen beluisteren, hiervan zoo spoedig mogelijk kennis geven. Hoogst belangrijk zijn de reportages gedurende de HUWELIJKSPLECHTIGHEID VAN H. K. H. PRINSES JULIANA EN Z. D. H. PRINS BERNHARD, zoo ook van de daaraan ver bonden NATIONALE FEESTELIJKHEDEN. Sluit U aan bij de RADIO-CENTRALE EN DOE HET NU RADIO-DI3TRIBUTIE-BEDRUVEN HAARLEM NIEUWE GRACHT 5 TELEFOON 10010. (Adv. Ingez. Med.) den moderne oorlogsvliegtuigen tegen enkele honderden primitieve toestelletjes in 1914. Tweede hoopvolle motief: de economische uitputting van verscheidene staten zal wel licht tot een redelijker inzicht en nieuw over leg leiden, gesteund door de gedachte dat een oorlog in Europa zoowel Rusland als Japan in de kaart zou spelen. Derde hoopvolle motief: Er is geen sprake van eenige stabiele staten-groepeering in Europa. De onderlinge verhoudingen blijven zich voortdurend wijzigen. Italië is blijkbaar niet meer geneigd zich erg te interesseeren in den Spaanschen burgeroorlog en de vriend schap tusschen Italië en Duitschland blijft een zeer twijfelachtige geschiedenis. Het Spaansche infectie-gevaar voor Europa is eer der af- dan toenemend. Vierde hoopvolle motief: De historie leert, dat er geen groote oorlog uitbreekt als de heele wereld erop verdacht en ervoor beducht is. Men moet trouwens de dreigementen in openbare redevoeringen van staatslieden (zoo als Schacht's recente uitlating over „een Duitsche explosie") niet te letterlijk nemen, zooals de afgeloopen jaren met al hun oorlogs- voorspellingen-op-korten-termijn waarlijk wel geleerd hebben. Er zitten altijd politieke bij bedoelingen achter. Dit zijn dus, in het kort, enkele hoopvolle argumenten. Helaas zijn zij niet gebaseerd op eenige waarneming van een werkelijk krach tiger nastreven van Christus' Leer. Alleen dat zou inderdaad groote verwachtingen kunnen wekken. Nu zou men zich nauwelijks meer verwonderen als men hoorde van oorlogs- speelgoed-aan-Kerstboomen. Ik heb er nog niet van gehoord, maar misschien komt het wel voor. Alles schijnt mogelijk in de ver dwazing der bewapeningsroes. Niettemin zullen de moedigen, die naar den vrede streven, voi moeten houden, allen hoon ten spijt. Wie voor een groote gedachte streeft, een zoo groote gedachte dat hij Kerstmis ver staan heeft, dient moed en volharding te toonen. En te volharden. R. P. Vijftiende verantwoording van bij ons blad binnengekomen giften. M. L. ƒ2.50; V. D. Z. ƒ1.—; G. B. ƒ2.50; N. N. 1.—: v. A. 2.50; J. K. 1.—; J. J. K. 2.—; Kinderen H. ƒ2.50; N. N. ƒ1.—; N. N. ƒ5.—; Rotary Club Haarlem ƒ100.J. M. C. H. 25.—; J. S. ƒ10.—; N. N. ƒ0.50; N. N. ƒ2.—; C. D. ƒ3.50; N. N. ƒ1.—; N. N. ƒ1.—; G. T. U'0.25: M. H. ƒ1.—; J. II. ƒ5.—; D. J. B. ƒ5.-; K. A 5.—A. H. 2.50; M. G. M.-G. ƒ2.50; N. W. W. Sr. 2.50; T. T. 2.—; G. P. G. C. 1.—; C. H. S.—De B. 1.—; T. E. 1.—; W. L. 1.—; J. v. d. B. 1.Kegelclub „De Phoenix" 10.-; fam. v. Tr. ƒ2.50; Soc. Ver. Vriendenkring ƒ7.30; Fam. T. 1.—; van Clea 2.—X. X. X. f 10.—: Mevr. L. S.—K. 1.—; Uit Willie's spaarpot 0.30; Wildavond Kruisstraat 8.35; C. B. 10.—; G. R. 5.—; De V. 1.—; J. 1.-; J. K. W. 1.R. H. 1.Honorarium Kerst- rijm ƒ5.—; Spaarpot Theof ƒ0.50. Totaal zijn thans bij ons ingekomen 1337 giften tot een bedrag van 5402.74. De inzending is thans gesloten. Bij v.Comité kwam binnen: N. N. ƒ100. Ten behoeve van w Comité werd bij de Twentsche Bank gestortMevr. de Wed. H. H 1.—M. L. ƒ25.—. Uitbreiding Haarlem-Noord. Weer bouw van 17 woningen in het Vondelkwartier. De bebouwing van het Vondelkwartier tusschen de Jan Gijzenvaart en Santpoort in Haarlem-Noord gaat nog geregeld voort. De Maatschappij „Vondelkwartier", die daar al honderden huizen gebouwd heeft, zal nu na de Kerstdagen weer beginnen met den bouw ivan 17 huizen in de Huygensstraat. Geldleening der gemeente Haarlem. 2 millioen tegen 3'/ï%. B. en w. van Haarlem deelen aan den raad mede, dat zij een aanbieding hebben ont vangen voor een aan deze gemeente te ver strekken geldleening groot f 2.000.000,— aan te gaan op onderhandsche schuldbekentenis- a pari, tegen een rente van 3M> pet. en met een looptijd van 10 jaar. B. en W. achten deze voorwaarden van dien aard, dat zij den raad voorstellen bedoelde aanbieding te aanvaarden. Aan de voorwaarde is het volgende ont leend De storting heeft plaats op 15 Januari 1937. De aflossing op deze leening zal aanvan gen in 1938 en zal bedragen: in de jaren 1938 tot en met 1943 per jaar f 158.000; in de jaren 1943 tot en met 1946 per jaar f 150.000. in het jaar 1947 f 610.000. Buiten de bepaalde aflossing heeft de ge meente de bevoegdheid deze leening te allen tijde geheel of gedeeltelijk af te lossen, mits daarvan drie maanden te voren aan geld- geefster wordt kennis gegeven. Indien tot versterkte aflossing wordt over gegaan vóór 15 Januari 1940 zal de extra aflossing moeten geschieden tegen 101 pet. De gemeente is gehouden, op verzoek van geldgeefster tegen inwisseling dér af te geven schuldbekentenis, voor het onafgelaste nomi naal bedrag der geldleening obligatiën aan toonder, groot f 1000, voorzien van coupons, af te geven. De kosten, voortvloeiende uit de inwisseling komen ten laste van geldgeefster. Verbetering langs de Brouwersvaart. Nieuwe walkant en betere bestrating. In de raadsvergadering van 11 November j.l. werd in handen van B. en W. om prae-advies gesteld een adres van bewoners van de Brou wersvaart, waarin deze verzoeken de voor hun perceelën gelegen bestrating te doen ver beteren. Blijkens het rapport van den directeur van openbare werken is deze verbetering nood zakelijk. De directeur is echter van meening dat vernieuwing van de bestrating alleen geen afdoende verbetering zal geven, doch dat het tevens noodzakelijk is langs de vaart een nieuwen walmuur te maken, waartegen dan de nieuwe bestrating kan worden aangebracht. De totale kosten van deze werken raamt de directeur op 27.500. Aangezien ook B. en W. van meening zijn, dat deze verbeteringen vereischt zijn. stellen zij den raad voor genoemd bedrag ter beschik king te stellen. Zij merken hierbij nog op. dat het in het voornemen ligt het maken van de nieuwe walbeschoeiing aan te besteden en de vernieuwing van de bestrating in eigen be heer te doen uitvoeren. Zij, die zich met ingang van 1 Januari oer kwartaal aHonneeren. ontvanqen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Bezoekers van overal en LippeDetmold is troef. Het is een paar dagen wat rustiger geweest in Den Haag, maar gisteren, toen een grootsch militair schouwspel, ter gelegenheid van de beeediging als officier van prins Bernhard, duizenden Hagenaars en vreemdelingen naar het Malieveld gelokt had, was het weer een dag van onstuimige drukte en de daarmee ge paard gaande gezelligheid op straat, gezellig heid die tot laat in den avond voortduurde. Over die groote parade zelve wil ik u niets mededeelen, omdat de courant u daarover reeds voldoende hééft verteld. Zelfs voor wie een groot militair schouwspel niet alleen schouwspel is, maar die ook de diepe en toch eigenlijk verschrikkelijke ernst die daarachter schuilt zien kan, was het een zeer indrukwek kend en grootsch tafereel, deze parade. Het zag zwart van de menschen rondom en in de burnt van het Malieveld, anders een oase in de huizenzee van de stad, waar rustige rente niers en gezellige Haagsche dames hun hon den vertier plegen te schenken en waar de kleine man met vrouw en kinderen in het zo merzonnetje wel eens een ganschen vrijen dag van „den buiten" gaat genieten met mond voorraad en al. Daarna, verspreidde zich die gansche schare toeschouwers, vermeerderd met de duizenden, die geduldig langs den weg naar het Paleis hadden staan wachten op het voorbijkomen der vorstelijke personen, in de binnenstad en toen was het werkelijk weer of wij, rustige Hagenaars, in een wereldstad woonden, zoo ongewoon druk was het overal. Natuurlijk kan ik niet beoordeelen of er reeds veel vreemdelingen in de stad zijn. „Vreemde ling" is trouwens héél betrekkelijk. Want het achterland van de residentie waar de dag- jesmenschen vandaan komen is uitgebreid en dicht bevolkt. Amsterdammers en Rotter dammers wonen respectievelijk vijftig en vijf- en-vijftig minuten sporens van ons verwijderd en wie uit die steden uit Haarlem, Leiden, Delft en Schiedam óók bij ons op bezoek komen, kunnen gemakkelijk ieder half uur weer weg. En die zes steden alléén reeds heb ben ongeveer anderhalf millioen inwoners, voeg daarbij ons Hagenaars zelf en ge ziet dat zoowat één vierde deel van de geheele be volking van Nederland bij ons in de buurt woont. Maar er zijn toch óók al héél wat men schen „van verderop". Met de Kerstvacantie is dat altijd het geval. Dan zijn onze hotels, ook zonder speciale feestelijkheid, goed bezet en komt de familie bij de familie logeeren. En nu is dat natuurlijk in meerdere mate het geval Men neemt de vrije dagen gaarne te baat om de versierde en verlichte stad op zijn gemak te gaan bekijken en zich een denkbeeld te vor men van alles waarover de couranten reeds zooveel verteld hebben. Zoo komt het dan dat ge als Hagenaar om de haverklap voor het on begrijpelijke feit gesteld wordt, dat een heer met een onmiskenbare Groninger èn, of een Zeeuwsche of een Limburgsche gé, u op twee meter afstand van het Koninklijk Paleis vraagt of u hem den weg wilt wijzen naar het Koninklijk Paleis, of u midden in de Spui straat vraagt waar de Spuistraat eigenlijk is, wat altijd weer even de gedachte bij u doet opkomen, dat ge hier met open oogen voor den gek gehouden wordt, zoodat ge een hart grondig „stik, meneer" met moeite moet on derdrukken. Maar welkom zij n ze ons, al die broeders van alle windstreken, welkom om hun on-Haagsche verschijning en om de op leving van allerlei Haagsche zaken, die wel een extraatje gebruiken konden. Zoo hebben gisteren de cafés en restaurant met het kof- fieuurtje een prachtige „bezetting" gehad. Een van die etablissementen, waar anders vrijwel nooit iemand zit, geleek nu wel een dread nought: zooveel zee-officieren en luitenants van de mariniers zaten er! Overigens genieten wij evenveel van onze eigen stad als onze bezoekers dat doen, want zij i s mooi, dat heb ik u reeds geschreven, en zij wordt nog steeds mooier, want nóg is alles niet af. Zoo is de Groenmarkt nog niet geheel gereed gekomen, maar nü kunnen we reeds zien, dat de versiering daar een van de op merkelijkste van de heele stad zal zijn: een hooge blauw en zilveren dubbele mast. waar van een spinneweb van draden over het plein afhangt en waaraan honderden kleurige vaan tjes en emblemen bevestigd zijn. Zoo zijn ook het Buitenhof en het Binnenhof nog pas in staat van versierd-wording en de Lange Voor hout, die „mooiste straat vat Europa' die steeds meer van haar deftigheid verliest en langzamerhand een ander karakter krijgt, be gint ook nog maar pas. Gistermorgen werd de eerste versierende hand aan den statigen breeden gevel van de Koninklijke Bibliotheek gelegd. Vóór den 7den Januari vertel ik u nog wel allerlei bijzonderheden. Voor vandaag moet ik nog even stilstaan bij de plotselinge verove ring van den Haag door.Lippe. Een half jaar geleden zou tachtig procent van de Hagenaars heelemaal niet geweten hebben wat „Lippe" beteekent. Nu schalt de Lippe-Detmold-marsch onophoudelijk uit de luid-sprekende gramofoonwinkels. uit schal lende jongenskelen en uit muziek-tenten en „tenten" met muziek. En wij hebben twéé Lip- pe'sche en Detmolder „Stube's" gekregen. Een mondaine bar in de Lange Houtstraat, het vorige jaar pas geopend, daar waar eens de goed-Haagsche. goed-deftige. goed-dure cho colaterie van Monchen was. is nu een oubol lige Detmolder taveerne geworden. Een vondst van den bekenden heer Strauss, die het Stra- perlo-spe! heeft uitgevonden. Men moet zeg gen dat die „Stube" er knus uitziet en dat zij met gulle beurs en smaakvolle hand is inge- Het woord is aan Johnson: De meeste menschen heb- beti geen anderen grond voor hun meeningen, da?i dat ze in de mode zijn. richt. En de vroegere Klausner-meester heeft in de Nieuwstraat óók al een „Original-Det- molder Bierhaus" geopend. Gisteren heeft hier zelfs een voetbalwed strijd plaats gehad tusschen een Haagsch en een Lippe-Detmoldsch elftal En we hebben hem verloren! Mr. E. ELLAS. HOTEL „DEN HOUT" v.h. ROOZEN - Telef. 15407. KERSTDINERS ƒ3.—. Reserveer Uw plaatsen. (Adv. Ingez. Med.) Een KEIP-bril ZIT PRETTIGER K E I P Groote Houtstraat 137. (Adv. Ingez. Med.) In verband met de feestdagen verschijnt het volgende nummer van ons blad MAANDAG 28 DECEMBER. De Nationale Feestdag. Sluiting gemeentelijke instellingen. Burgemeester en Wethouders van Haarlem deelen mede dat de bureaux op het Raadhuis, het Frans Halsmuseum, alsmede alle andere gemeentelijke instellingen, behalve enkele hieronder genoemde, op Donderdag, 7 Januari 1937 den geheelen dag zullen zijn gesloten. Geopend zullen zijn: het bureau van den Burgerlijken Stand (van des voormiddags 9 tot 10 uur); het kantoor van het Havenwezen aan den Koudenhorn; het gemeentelijk Laboratorium voor patho logische bacteriologie (Zondagsdienst); het koelhuis van het Openbaar Slachthuis (van des voormiddags 7 tot 8 uur) Op dien dag zullen werkzaamheden als het ophalen van vuilnis, haardasch, enz. niet plaats hebben. (Adv. Ingez. Med.) De president van Cuba, Gomez, is afgezet. pag. 4 Tsjang Kai Sjek zal vermoedelijk met de Kerstdagen nog niet in vrijheid worden ge steld. pag. 4 Zwitserland erkent Abessynië als Italiaansch bezit. pag- 4 Engeland richt een waarschuwing aan Duitsch land met betrekking tot het zenden van vrijwilligers naar Spanje. pag. 4 Inzake een verlenging van liet handels en clearingsverdrag met Duitschland is over eenstemming bereikt. pag- 3 Een commissie uit de Tweede Kamer heeft bezwaren geopperd tegen het ontwerp Zie kenfondswet. pag. 3 Heemstede moet meer verkeersmiddelen hebben. pag. 8 B. en W. van Haarlem stellen voor f W/< mil lioen te leenen. pag. 1 Bioscopen. pag. 7 ARTIKELENENZ. R. P.: Kerstmis. pag. 1 Mr. E. Elias: Den Haag is een wereldstad. pag- 1 Van onzen Weenschen correspondent: Wee- nen in Kerststemming. pag. 4 Financiccle Kroniek: De New Yorksclie markt gedrukt. pag. 14 Dr. M. Euwe: Een en ander over het compo- sitiespel. pag. 11 J. B. Schuil over Scrooge en Marley. pag. 7 G. J. Kalt: Kerstconcert in de Ned. Hen'. Kerk te Overveen. pag. 7 K. de Jong: „De Stem des Volks" en „De Kleine Stem". pag. 7 't Kind; een Kerstvertelling. rvg.13 II. D. Vertelling: Het Zeemanshart, p'"* 14 Voor de Jeugd. pag. 17 r '8 Sport in 't kort. pag. 11 Damrubriek. pag. 12 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 5.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1