AMSTERDAMSCHE BEURS TO IAAT/IE BERICHTEN De lichtstoet op 7 Januari. De brandstoffentoeslag voor alleenwonenden. MAANDAG 28 DECEMBER 193S HAARtE M'S DA'GBEAD ;L>«C|= Wijzigt Duitschland zijn politiek tegenover Spanje? BERLIJN, 28 Dec. (Havas). De gistei'en door de ambassadeurs van Frankrijk en Groot Brittannië aan de rijksregeering overhandig de nota werd reeds sedert eenige dagen ver wacht. Het feit, dat noch Hitier, noch Von Neurath ■wijziging in hun vacantieplannen hebben ge bracht om de nota te ontvangen wijst er op. dat men er niet het karakter van spoed aan toekent. Volgens zekere aanwijzingen, welke in de laatste dagen in politieke krin gen werden verkregen, zou de moge lijkheid te voorzien zijn van een ver zachting der- Duitse he politiek jegens Spanje. Het schijnt wel zeker, dat Hitler, ondanks zijn haat tegen het bolsjewisme en zijn vast beraden wil het bolsjewisme geen invloed in West-Europa te laten vestigen, zich zal be denken, aleer hij Duitschland in een militair avontuur zal verwikkelen waarbij dit, geïso leerd en ten prooi aan ernstige economische moeilijkheden te ernstige gevaren zou loo- pen. Toch verwacht men geenszins, dat Duitsch land er van zou willen afzien zijn werke lijke sympathie jegens Franco te betoonen. De Britsche bladen vragen zich af, wat Hit- Ier ten aanzien van Spanje zal besluiten. De Times schrijft, dat geen enkele Fran- sche regeering onverschillig en werkeloos kan blijven tegenover een Duitschland, dat op onbeperkte wijze de kracht van het in Spanje georganiseerde leger verhoogt.. Er is reden te hopen. dat een nieuw Fransch-Engelsch beroep te Berlijn niet licht vaardig van de hand zal worden gewezen. De Daily Telegraph schrijft, dat „voor Duitschland het uur is gekomen om duidelijk te antwoorden op duidelijke vragen. Hitier heeft de keuze tusschen een buitenlandsch avontuur en een poging de ellende in het bin nenland te lenigen. Indien Duitschland zou besluiten van de niet-inmenging werkelijkheid te maken, zou het daartoe gelegenheid hebben door het inci dent langs diplomatieken weg te regelen. In dien Duitschland daarentegen de actie in Spanje wil intensifieeren, zal het daartoe evengoed een voorwendsel kunnen vinden". Gelukwensch uit Indië voor Prins Bernhard. De Gouverneur-Generaal en de Prins wisselen telegrammen. BUITENZORG. 28 Dec. (Anetai. De gouverneur-generaal heeft het volgende tele gram aan prins Bernhard gezonden: ,.Uwe Doorluchtige Hoogheid moge mij ver oorloven eerbiedig jegens haar te getuigen van de oprechte verheugenis en de innige vol doening welke de Ned.-Indische regeering en het Kon.-Ned.-Indische leger bezielen bij de gedachte aan den band, welke door haar be noeming tot kapitein en ritmeester en de plechtige eedsaflegging welke gisteren tusschen Uwe Doorluchtige Hoogheid en dit leger is gelegd". Heden ontving de gouverneur-generaal hier op het volgend telegrafisch antwoord: „Zeer gevoelig voor de, door Uwe Excellentie uitgesproken, voldoening van de Ned.-Indische regeering en het Kon.-Ned.-Indisch leger met mijne benoeming tot kapitein en ritmeester en de plechtige eedsaflegging, betuig ik uwe regeering en het leger daarvoor mijn welge- meenden dank. Bernhard." Groote drukte in Den Haag. Feestverlichting brandt Den Haag heeft den laatsten tijd dui zenden en duizenden bezoekers in ver band met het vorstelijk huwelijk ont vangen, doch Tweede Kerstdag is wel een hoogtepunt geweest in de serie van drukke dagen. Een enorm aantal kijk- lustigen was naar de residentie gekomen om de versiering en de verlichting te be wonderen. De politie had moeite het verkeer te regelen en moest door middel van luidsprekers aanwijzingen geven aan het publiek om een hopelooze chaos te voorkomen. Afgaande op de tot dusver bestaande belangstelling mag men verwachten, dat het aantal bezoekers van de Hofstad in de komende dagen nog aanmerkelijk zal toenemen. De verlichting zal heden avond branden en verder op 29 en 30 De cember en op 1, 2, 4, 5, G, en 7 Januari. BURCERLIJKE STAND. HAARLEM, 28 December. Ondertrouwd 28 December: G. J. Puister en J. C. M. de Man. Getrouwd 28 December: H. J. P. K. Ziebell en J. Schouten. Bevallen 24 December: A. C. Leijenaar Kloes, d.; 25 December: H. G. Landwehr Jo- hannv. Altena, d.: J. B. DijkersKoster, d.: D. K. van DijkSandhoff, d.; 26 December: J. T. ReijnsKnol, z.; J. v. d. LindenWijman, d.; G. M. Dijkzeulv. d. Berg, d.; 27 Decem ber: M. M. v. d.'KroftSmeets, z.: E. R. M. Heemskerkv. d. Goes, d.; M. HertogBak ker, z.; 24 December: K. ButerDros, d. Overleden 24 December: A. MulderBoekei, 74 j., Timorstraat; T. KammingaBloothooft, 42 j.. Weltevredenplein; H. J. C. de Graaff, 85 j., Ripperdapark; M. Haamans-v. Gelder, 68 j. Gen. Bothastraat: A. M. ten Boschv. d. Eijkhoff. 63 j., Linschotenstraat; J. J. Kempe naar, 74 j., Westerhoutpark; C. H. Zethof, 37 j., M. v. Heemskerkstraat; 25 December: A. Scherpenhuyzen, 30 j., Weltevredenplein; J. v. Rijswijk, 59 j„ Havenplein; A. H. Nieuwenr huizenPieterse, 30 j„ Havikstraat; A. Snij ders, 73 j.. Van Nesstraat; F. de Konink, 79 j., Molijnstraat; 26 December: J. v. d. Horst, 85 j.. Karei v. Manderstraat; J. Rooseboom de Vries, 62 j., Geweerstraat; J. Bonselaar, 57 j., Gijsbrecht v. Aemstelstraat: 27 December: G. J. Drost. 65 j.. Zijlweg; E. P. Derogee—Weber, 63 j., Elzenplein; M. Burger—Rijser, 76 j„ Ver- gierdeweg; A. C. Verkoren—v. Hemert, Amp- zingstraat. A. FUNKE 75 JAAR. De vijf en zeventigsten verjaardag van den heer A. Funke is inderdaad verre van onop gemerkt voorbij gegaan en de tweede Kerst dag is dan ook voor den jarige een bijzonder drukke dag geworden. De receptie was zeer druk bezocht en een schat van bloemen versierde het huis. Ook wa ren er tal van fruitmanden gezonden. Namens verscheidene vereenigingen waren bestuurs leden gekomen om den heer Funke geluk te wenschen. De Nationale Feestdag. Het is voor een goed verloop gewenscht, dat zij die 7 Januari naar Den Haag reizen met het volgende rekening houden: Plaatskaarten naar Den Haag zijn reeds 3 dagen tevoren, n.l. op 4, 5 en 6 Januari ver krijgbaar aan de loketten in station Haarlem en bij het reisbureau Lindeman, Barteljoris- straat. Reizigers voorzien van voorafgenomen plaatsbewijzen bereiken langs een afzonder lijken toegang door de vestibule de perrons, dit wordt door een bord aangeduid. Het is gewenscht vroeg te reizen om teleur stelling te voorkomen. Treinen naar Den Haag vertrekken reeds van 5 uur 's morgens af. Naar de stations A, Vogelenzang, Hillegom, Lisse, Noordwijkerhout, Voorhout, Warmond en Voorschoten worden op 7 Januari geen plaatskaarten verkocht. Daar 7 Januari door de Regeering tot Na- tionalen Feestdag is verklaard, worden door de Nederlandsche Spoorwegen op dien dag geen vrachtgoederen of Snelgoederen ten ver voer aangenomen, afgeleverd of besteld. Op dien dag worden wel aangenomen Expres-goederen, tweewielige motorrijtuigen, driewielige rijwielen met hulpmotor, perspak jes, fotoplaten, films, enz. en aangeboden als Expresgoed, alsmede couranten oninge schreven als Snelgoed aangeboden. De bestelling van Expresgoederen en van Snelgoederen met Spoedbestelling geschiedt slechts voor zoover dit mogelijk is. Afhalen van goederen heeft op dien dag niet plaats. Staangeld lig en magazijngeld is voor dezen dag niet verschuldigd. Estafetteloop van Amster- damsche studenten naar Den Haag. AMSTERDAM, 30 Dec. Woensdagmiddag a.s. zal tijdens een audiëntie, welke Prinses Juliana dien dag ten paleize aan den Kneu terdijk houden zal in verband met de nade rende huwelijksvoltrekking, een oorkonde wor den aangeboden van den Academischen Senaat der Gemeente-Universiteit te Amsterdam, wel ke oorkonde bevatten zal een gecalligrafeer- den gelukwensch van den senaat met het na tionale feest op 7 Januari. Deze oorkonde nu zal op origineele wijze naar Den Haag worden gebracht en wel door middel van een estafetteloop, waaraan zestig Amsterdamsche studenten zullen deelnemen. Alle Amsterdamsche studentenverenigingen zullen haar medewerking verleenen. De eerste der deelnemers aan den estafette loop „start"' Woensdagochtend te half twaalf van de Oudemanhuispoort. Elk der deelne mers legt ongeveer een kilometer af van de route van zestig kilometer, alleen in de Haarlemmermeer zal door één der deelnemen de studenten een aftsand van drie kilometer moeten worden geloopen. De route is als volgt: Grimburgwal, Spui, Koningsplein, Heerengracht, Spiegelstraat, Museumplein, Johannes Verhulststraat, Vale- riusstraat, Zeilstraat, brug over den Schinkel, Sloterweg tot Kruisweg, Hoofddorp, Nieuw Vennep, Sassenheim, langs den nieuwen weg via Oegstgeest, via den Rijndijk bij Leiden te rug op den Ouden weg, den Deyl te Wassenaar, viaduct, Benoordenhoutscheweg, Princesse- gracht, Korte Voorhout, Tournooiveld, Kneu terdijk. EEN BONTE AVOND VOOR DE WERKLOOZEN. Het Centraal Comité voor Werkloozen had Donderdag een „bonten avond" georganiseerd in de groote zaal van ons Gemeentelijk Con certgebouw, voor welken avond veel belang stelling was. Toen het programma een kwar tier te laat begon doordat de dirigent van Haarlem's Salon Orxest eenige orkestpartijen had vergeten mee te brengen was de zaal stampvol en al heel gauw was er de vroolijke stemming, dank zij het optreden van den heer Albert Klein, die er slag van bleek te hebben dadelijk contact te krijgen met zijn publiek. Albert Klein zou ik het best kunnen karak- teriseeren als volkskomiek. Zoowel in zijn causerie, zijn moppen als in zijn liedjes heeft hij zich ingesteld op den smaak van het groote publiek. Werkgevers en kapitalisten moeten bij hem nog al eens een veer laten en hij is niet altijd zooals in de aardigheid van den patroon, die zich moest „ophangen" erg kieskeurig in de middelen, welke hij aan wendt om het applaus uit de zaal te krijgen. Een fijn humorist is de heer Albert Klein dan ook niet. wat ook duidelijk blijkt uit zijn zelf voldaanheid bij de moppen, die hij debiteert. Het. is de groote kracht van de echte Komie ken, dat men nooit aan hen merkt, dat zij zichzelf grappig vinden. Maar Albert Klein heeft er wel slag van zijn publiek mee te krij gen en zijn liedjes zingt hij met entrain en duidelijke uitspraak, zoodat deze geheel tot hun recht komen. Beppy Murray sluit zich volkomen bij hem aan. Ook zij weet contact met een groot pu bliek te krijgen, al moet zij daaraan ook veel opofferen, wat wij juist bij fijne chansonnières waardeeren. Het is alles wat grof en banaal, maar in de groote zaal zooals die van onze gemeente lijke concertgebouw doen haar liedjes dank zij haar voordracht het wel, al beeft zij geen sterke stem. Dit laatste kunnen wij van mevrouw Edith Klaverweyden moeilijk zeggen. Haar talent is meer geschikt voor een intiem cabaret. Zoowel haar stem als haar gebaren bleken te klein en te fijn voor de groote ruimte. En de Hollandsche liedjes liggen haar, als Oosten- rij ksche( ook minder goed dan de Duitsche. Wij hebben Edith Kleverweyden dan ook wel eens beter gehoord dan Donderdagavond. Dora Schrama stond tusschen Edith Kla verweyden en Beppy Murray in. Haar optre den getuigde van grooter distinctie dan dat van Beppy Murray en zij heeft ook veel meer stem. Zij zong haar potpourri van operette- Schlagers in den juisten oprette-stijl, opge wekt, levendig en uitstekend van intonatie. Zij had dan ook terecht bij het publiek een groot succes. Dora Schrama werd heel goed begeleid door Haarlem's Salon Orkest, dat ook leven- digen bijval oogstte met de potpourri's, die het afzonderlijk speelde. Het was als geheel een vroolijke bonte avond, die zeer in den smaak van het pu bliek is gevallen. Aan de dames werden door den heer Luyken namens het Ontwikkelings- en Ontspannings-Comité onder hartelijk ap plaus bloemen aangeboden. S. B. SCHUIL. Men schrijft ons: Er zijn verschillende clubs, welke hun toe- -zeggingen tot deelname aan de lichtstoet op 7 Januari hebben gedaan, en alreeds hunne voorbereidingen aangevangen hebben. Nu is onze dringende vraag aan allen, om hun aantal deelnemers en wagens enz. op te geven uiterlijk Woensdagavond of Donderdag morgen 1ste postbestelling, en vooral de lengte welke hunne groepeering beslaat. Dan kunnen wij bepalen hoe groot het aantal fak kels is, dat u zal worden toegewezen, en waar deze fakkels bezorgd moeten worden. Indien er nog clubs, vereenigingen enz. mochten zijn die zich nog niet hebben opge geven, is er nog gelegenheid dit te doen aan F. Duijn, Jansstraat 16. Telefoon 11658. Laatste Oproeping van het Comité. Door den minister van Sociale Zaken is aan de gemeentebesturen de volgende circu laire gezonden betreffende den brandstof- fenbijslag: In de circulaire van 9 October 1936 be treffende brandstoffenbijslag, wordt bepaald, dat voor deze bijslag in aanmerking komen behalve kostwinnners, zij die den steun voor alleenwonenden ontvangen, terwijl aan hen, die bij anderen inwonen, geen brandstoffen- bijslag mag worden verstrekt. Nu bestaat er een groep bij anderen inwo- nenden, die een kamer hebben gehuurd zon der huiselijk verkeer, daarbij zelf de zorg dra gend voor hun voedsel. Deze groep is op zich zelf aangewezen voor het verkrijgen van brandstoffen, daarom ben ik, in afwijking van de bovengenoemde circulaire bereid goed te vinden, echter onder het beding dat ook het college van B. en W. hiervoor termen aan wezig acht, aan de hiertoe bshoorende perso nen een brandstoffenbijslag te verstrekken aan de helft van die welke aan gehuwde kost winners wordt toegekend, dus tot een maxi mum van f 0.50 per week. Ik onderstel in deze gevallen, dat in de ka mer een in bruikbare toestand verkeerende stookgelegenheid aanwezig is, waarvan ge- inderdaad regelmatig gebruik wordt ge maakt. Ik kan deze tegemoetkoming echter slechts handhaven indien mij bij nader onderzoek niet blijkt, dat daarvan knoeierijen het gevolg zijn geweest, waarom ik nadrukkelijk verzoek, in het belang der ondersteunden zelf een zeer strenge controle te willen doen uitoefenen. A. SNIJDERS. Hier ter stede is, in den ouderdom, van 73 jaar, overleden de heer Aart Snijders, oud inspecteur van politie te Sliedrecht. De begrafenis is Dinsdag te 2 uur op de alge- meene begraafplaats aan de Kleverlaan. PERSONALIA. Bij de esperanto examens te Amsterdam van de Federacio de Laboristaj Esperantistoj is geslaagd L. Staal te Haarlem. WAALSCHE KERK. Woensdagavond is in de Waalsche kerk het eerste van de reeks paneelen, die daar zullen worden aangebracht, onthuld. Deze paneelen zullen de geschiedenis der Waalsche kerk verbeelden. Het Woensdag ont hulde paneel is van de hand van mej. N. Ba- kema, en stelt voor den predikant Jean Taf fin, die in 1586 de eerste réfugés aan het Heilig Avondmaal uitnoodigde. Ds. Krafft sprak hierbij een kort woord, waarbij hij er zijn vreugde over uitsprak, dat een lid der Waalsche Kerk deze paneelen uit voert. SANTPOORT Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Santpoorts Gemengd Dubbel Kwartet haden deze zangers een wedstrijd uitgeschre ven voor dubbehnannenkwartetten en ge mengd dubbelwai-tetten in hotel „De Weij- ir.an", dat op dezen tweeden Kerstdag extra druk bezocht was door genoodigden, deel nemers en belangstellenden. De zaal was voor deze gelegenheid in kerststemming gehouden. De jury bestond uit de heeren Henk J. Arisz (directeur van 't jubileerend ensemble), Jos. de Klerk (Haarlem) en Alph. Vranken (Amsterdam). Gem. Dubb. Kwartetten Het verplichte werk is Jos. d'e Klerk's O quam su avis est, een eenvoudige, melodieuze compo sitie. J. S. Bach, Haarlem, dir. P. M. Germes zingt het, hoewel wat koel, klankvol en op toon. Lentedauw van Loots (de jury geeft op Duit sche wijze een cijfer voor de moeilijkheids graad) verwerft een 8; fraaie vrouwenstem men, inzonderheid sopranen; bestudeerd en zeer muzikaal; op toon. Euphonia, Haarlem, dir. Giacomo Aletrino, doet het beter; Aletrino laat beschaafd musi- ceeren en heeft klankvol materiaal te zijner beschikking. Zoo geniet Jan Nieland's De drie princessen (graad van moeilijkheid 7 een weergave, die aller aandacht opvraagt. Alle lof voor dezen muzikalen zang, die Oostersche sfeer weet te scheppen. Uitslag. Ie prijs, Bach, Haarlem, 349.5 p. 2e prijs, Euphonia, Haarlem, 348 5 p. 3e prijs, Ons Genoegen, Zaandam, 332. 5 p. 4e prijs, Crescendo, IJmuiden, 321 p. 5e prijs, Polyhymnia, A'dam, 310 p. 6e prijs, Onder Ons, Hilversum, 286.5 p. 7e prijs, Zanggenot. Dordrecht, 272.5 p. Dubb. Mann. Kwartetten. 't Vrije nr. is Haec Dies van Vranken (graad 8), dat op diapason gezongen wordt en er beter in zit dan het motet; materiaal klinkt goed, maar er moet op samenzang meer gestu deerd worden om 'eenheid in klank te krijgen. Orlando di Lasso, Haarlem, door Joh. van 't Vlie geleid, weet het motet vlot voor te dra gen; jammer, dat het slot wat rommelig aan doet. Op toon; klinkt frisch en jeugdig; beter op elkander in stellen. Veni Creator van Diepenbroeck (graad 8) bouwt van 't Vlie op solide basis en kan het oor dan ook meer bekoren. Vooral de slot zang met het „Amen" klinkt uitstekend. Uitslag. le prijs. Harmonie, A'dam, 362. 5 p. 2e prijs, Smetana, A'dam, 357.5 p. 3e prijs. Orlando, Haarlem, 353 p. 4e prijs. Onder Ons. Beverwijk, 333 p. 5e prijs, Kunstgenot, Nieuw-Vennep, 314.5 p 6e prijs, Amstel Zangers, A'dam, 306 p. 7e prijs, Excelsior, A'dam, 301 p. Met algemeene stemmen kreeg L. C. Keere- weer den len directeursprijs, Giacomo Ale trino den tweeden en Joh. van 't Vlie nr. 3. Alphons Vranken leidde daarna alle zangers in zijn motet en bewees daarmede, dat de compositie het als koorwerk toch maar uit stekend doet! IJMUIDEN BESOMMINGEN Adelante, IJM. 19, 580 m. f 1700 En avant, IJM. 8, 500 m. f 2000 Limburgia, IJM. 54, 295 m. f 1760 Schoorl, IJM. 39, 530 m. f 2270 Penelope, IJM. 64. 70 m. f 1970 Amstelstroom, IJM. 91, 95 m. f 1370 Rijnstroom, IJM. 86 35 m. f 1350 Silvain, IJM. 116, 504 m. f 1480 Corrie, IJM. 21, 65 m I. S. Groen, IJM. 130, 700 m. Besommingen van zes haringloggers en van tien trawlloggers nog niet bekend. Julie Streiff, IJM. 159, 90 m. f 2100 Dolfijn, IJM. 103, 70 m. f 1900. Aneta, IJM. 82, 545 m. f 2480 Timor, IJM. 491 180 m. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.20--1.05 Griet per 50 K.G. f 32—15 Tongen per K.G. f 1.25—1.04 Groote schol per 50 K.G. f 17.5013 Middelschol per 50 K.G. f 1915 Zetschol per 50 K.G. f 2521 Kleine schol per 50 K.G. f 166.50 Schar per 50 K.G. f 10—7 Tongschar per 50 K.G. f 4020 Rog per 20 stuks f 20 5010 Kleine poon per 50 K.G. f 8.505.50 Vleet per stuk f 2.70—1.10 Trawlers: Dirkje, RO 53. 330 m. f 1270 Mary, IJM. 189, 375 m. f 1500 Hercules, IJM. 196, 815 m. f 2090 Beatrice, IJM. 118, 105 m. f 2330 Catharina Duyvis, IJM. 60, 350 m. f 2400 Libra, IJM. 98. 445 m. f 1430 Groote schelvisch per 50 K G. f 3230 Middelschelvisch per 50 K.G. f 2623 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 2013 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 166.20 Kabeljauw per 125 K.G. f 5218 Groote gullen per 50 K.G. f 7.505 Kleine gullen per 50 K.G. f 6.202.30 Wijting per 50 K.G f 52 Makreel per 50 K.G. f 124.80 Heilbot per K.G. f 1—0.50 Leng per stuk f 10.35 Koolvisch per stuk f 0.650.06 Versche haring per kist f 3.401.75 Klein middel hake per 50 K.G. f 3127 Kleine hake per 50 K.G. f 18—8. VERWACHTE VTSCIIAANVOER Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Witte Zee, IJM. 167, Vangst: 35 m. schel visch, 90 m. braadschelvisch, 90 m. koolvisch 90 m. witjes en wijting, 80 m. gul, 150 m. ra dio, 40 ni. varia. Totaal 575 m. benevens 50 stuks stijve kabeljauw. Poolzee, IJM. 77. Vangst: 14 m. tong, 16 m. tarbot, 30 m. groote schol, 25 m. kleine schol 10 m. gul, 25 m. wijting. Totaal 120 m. bene vens 24 stuks stijve kabeljauw. Martha, IJM. 65, Vangst 15 m. tong, 10 m. tarbot, 25 m. groote schol, 20 m. kleine schol, 20 m. wijting, 4 m. varia. Totaal 94 m. Jacqueline Clasina, IJM. 10. Vangst 40 m. schelvisch, 50 m. braadschelvisch, 130 m. gul, leng en blanke koolvisch, 220 m. koolvisch, 90 m. wijting, 35 m. gestripte radio, 15 m. kleine hake, 35 m. varia. Totaal 615 m. bene vens 80 stuks stijve kabeljauw. Alma, IJM. 44. Vangst 35 m. schelvisch, 60 m. braadschelvisch, 35 m. gul en koolvisch, 260 m. radio, 15 m. platvisch, 55 m. poon. To taal 460 m. benevens 150 stuks stijve kabel jauw. Ewald, IJM. 48, Vangst 30 m. schelvisch en hake, 30 m. braadschelvisch, 60 m. koolvisch 80 m. gul en tong, 80 m. wijting, 20 m. radio 20 m. witjes. 40 m. varia. Totaal 360 m. bene vens 25 stuks stijve kabeljauw. Derika VII, IJM. 417. Vangst onbekend. Antje, RO. 15. Vangst 5 m. schelvisch, 5 m. braadschelvisch, 45 m. gul en kabeljauw, 55 m. wijting, 15 m. radio, 25 m. makreel, 10 m. varia, 240 m. koolvisch. Totaal 400 m. bene vens 50 stuks stijve kabeljauw. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 plm. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 100% 4 pCt. Nederl. Indië 100% 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver- 205* 20% BANK-ÏNSTELLÏNGEN. 150 Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert van 168 Koloniale Bank 75% Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank 135% INDUSTR. OND. BINNENL. 44% Alg. Kunstzijde Unie.. 44% 44% 44% 44% v. Berkels Patent Calvé Delft Cert 91% 91% 91% Ned. Ford ex 40 afst. 235% Philips Gloeil.Gem.Bezit 2881/, 290% 293 292 293 167% 167% 167% 1673/s TABAKKEN. Deli Batavia 243 249 248 Deli Maatschappij 311 316% Senembah 2741/2 279 279 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 124 126 125 26% Scheepvaart Unie 108% 109% 109 110 11% Koninkl. Paketvaart 150 Rotterdamsche Lloyd. 94% 95% 95 Maatschappij Nederland 93 94% 95 Holland—Amerika lijn 129 131% 131% PETROLEUM. 415 19% 419% 420% 421% Perlak Petr 89% 84% Shell Union 20% 20 20% 20% Continental Oil 32% 31% 22% 32% Tidewater 15% 15% 15% 15% 15% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 45714 462% 462% 464 Java Cultuur 187 190 196 193% Ned. Ind. Suiker Unie 152J4 156 157 157% Vorstenlanden 38J4 38% 38% INDUSTR. OND. BUITENL Intern. Tel and Tel 9% 8% 8% Anaconda 40% 40% 40% Bethleh Steel 56% 57% 56% 57 Cities Service 3% 3% 3% Gew. Steel U. S. Steel 58% 58% 58% Kennec Copper 46% 43 45% 8% RUBBERS. Amsterd Rubber 304% 321% 309% 313 313% Deli Bat. Rubber 198% 19 9% Indische Rubber 198 - 186% Kendeng Lemboe 229 178 Serbadjadi 171% Rotterdam Tapanoeli - 80% Bandar Rubber 218% 234% Preanger Rubber Java Caoutch - 167 Sumatra Rubber - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific - 31% 31 31% Wabash Railroad 2% Union Pacific 93% - Chic Milwaukee 2% 6% 6% 6% 6% Missouri Kansas Texas 5% - - MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. 169% Redjang Lebong TOO 529% - - - - PROLONGATIE. - - - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8