HET JAAR 1936. Door den dood ontvielen ons: Hommen Co. Anegang 38-40 speelhui, in DAMESSTOFFEN In Haarlem en omgeving: In het buitenland: In ons land: fok I/touw sclttijfi. D O KT D E K D 'A 'G 31 DECEMBER 1936 HAAR GEM'S DAGBEAD S Dr. D. A. Boon, arts te Beverwijk. Mej. C. A. van Wickevoort Crommelin, Bloemendaal. C. Back, te Aerdenhout, oud-leeraar H. B. S. te Rotterdam. Mr. J. Gerritsz, wethouder te Haarlem. F. H. Kehlenbrink, secretaris der Groote Houtstraatvereeniging. Ds. H. J. Heynes, emeritus-predikant Aerdenhout. Rie van Heyningen te Bloemendaal, schrijfster. W. F. Bremer Sr., president-commissaris van Bremer's Houthandel. J. Fontein, oud-lid der firma Guepin Van der Vlugt, te Haarlem. C. Doeven, te Haarlem, oud-onderwijzer. Pater Van der Valk, vroeger van de R.-K. Kerk aan het Kleverpark. P. T. A. van Rijn, apotheker te Haarlem. Ds. J. Westerman Holstijn te Haarlem. Dr. C. van Bemmel, arts te Haarlem. K. Tates te Zandvoort, oud-gezagvoerder der Kon. Ned. Stoomboot Mij. W. Vis, schoolhoofd te Hoofddorp. H. J. van de Weg, te Heemstede, procura tiehouder Amst. Rijtuig Mij. ft P. Lührs, stationsreltaurateur Joh. P. Lührs, stationsreltaurateur te Haarlem. J. S. Traanberg, te Haarlem, voormalig lid van het Haarlemsch Burg. Armbestuur. H. M. L. Oudendijk, te Heemstede, oud gezagvoerder der Rott. Lloyd. Ds. J. P. Tazelaar te Heemstede. C. C. Schüller te Velsen, oud-polder opzichter. P. A. Versluys te Heemstede, oud-direc teur Kweekschool te Amsterdam. J. van der Esch, te Santpoort, oud-direc teur van het Schoolmuseum te Amsterdam. D. F. de Wilde, bekend ingezetene van Heemstede. Pastoor H. A. V. IJzermans, te Heemstede. H. de Wilde, gep. brigadier-majoor der Rijks veld wacht te IJmuiden. J. W. H. Holgen te Bloemendaal, oud procuratiehouder van Figee. J. D. de Vries, te Heemstede, oud-resident van Kedoe. H. Breukelaar, brandstoffenhandelaar te Beverwijk. J. A. J. Paulen, oud-schoolhoofd te Haar lem. Ir. G. W. C. Pliester, advocaat en proca- reur te Haarlem. W. Alphenaar, bestuurslid van de H. O. V. te Haarlem. J. Tiggelman, te Haarlem, oud-zeeloods. Pastoor A. G. Rhee, te Heemstede. J. W. Misset, oud-opzichter bij het haven en marktwezen. Jhr. Ch. F. van de Poll, te Luxemburg, vroeger directeur der Katoenmaatschappij te Haarlem. B. J. van Liemt, te Haarlem, handelaar in bedden, tapijten en meubelen. Th. G. C. Jïooy, lid der Prov. Staten van de Kamer van Koophandel. J. T. Mathot, koopman te Haarlem. N. C. Wefers Bettink, te Haarlem, lid der firma Heenk's Ijzerhandel. Mevr. S. W. Teding van BerkhoutVan Taack Trakranen, te Haarlem. L. Holzhaus, van de Roode Kr«is Trans portcolonne. C. Keg, te Bloemendaal, directeur van Keg's Groothandel. Mej. C. M. J. de Cnaauw, gep. onderwijze res te Hillegom. Mevrouw L. F. J. M. Heerkens Thijssen— Van der Kun, te Haarlem. J. E. A. R. van Helden, te Haarlem, amb tenaar N. Z. H. T. .M Jhr. G. Elias, directeur van het Notaris huis te Haarlem. Arjen Boorsma, te Heemstede, oud-school hoofd te Amsterdam. A. J. van Sambeek, te Santpoort, jour nalist en R.K. Jeugdleider. Cornelis van Niel, behanger te Haarlem, H. B. Kloos, leeraar aan de Ambachts school te Haarlem. C. Warmenhoven, bollenkweeker te Hil legom. H. E. Kamsteeg, te Zandvoort, oud-custos van het Koloniaal Instituut. Dr. Fred. Muller, zenuwarts te Haarlem. R. Veldhuyzen van Zanten, bollenhande- laar te Hillegom. D. E. van Leersum, oud-zwemmeester te Haarlem. Ir. G. W. Ph. Daniëls, oud-adjudant-direc teur van Openbare Werken te Haarlem. K. Kistenmaker, te Hoofddorp, lid der Prov. Staten. II. N. Mul, boekhandelaar te Haarlem. A. de Roo, bedrijfsleider fa. Joh. Enschedé. Jan Dekker, baszanger te Haarlem. Joh. de Vries, te Overveen, oud-politie man. B. ten Cate, te Bloemendaal, oud-agent Ned. Bank te Leeuwarden. Zuster A. C. Stuut, van het Diaconessen- huis te Haarlem. Kapelaan Hoogervorst te Haarlem-Noord. M. Mauritz, arts te Haarlem. L. Natte, oud-ontvanger van Velsen. Zuster A. J. Rosenbaum, van Meer en Bosch. J. C. Ritsema, firma Met en Meijlink te Haarlem. A. Koper, te Bennebroek, bloemkweeker. G. J. Droste Jr., President-Directeur der N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken te Haarlem. Maart 4: C. J. Roermeester, kunstschilder. Den Haag. 6 Piet Hesse, acteur Bussum. 9 H. Heukels, oud-leeraar planten dierkunde Amsterdam. 13 Piet Holman, conferencier. 17 Ds. L. W. Bakhuyzen v. d. Brink, oud secretaris v. d. Synode der Ned. Herv. Kerk. April 2: Prof. J. G. van Eerde, hoogleeraar koloniale wetenschappen Amsterdam. 3 Dr. j. c. Rullmann, Geref. Kerkhistoricus. 10 H. Kemper, gep. luit. gen. artillerie. 17 J. 31. Bottemanne, oud-hoofdinspecteur visscherij enz. 18 Jhr. mr. C. J. M. Rnys de Beerenbrouck, voorzitter Tweede Kamer en oud-minis ter-president. 29 Prof. dr. F. A. Stoett, oud-hoogleeraar Am sterdam. 29 Dr. F. M. Wibaut, Soc.-dem.-oud-wethou- der van Amsterdam. 30 3Ievr. v. d. Steur, echtg. van „Pa" v. d. Steur. Mei 8: Mr. C. Bake, oud-secr. Raad v. State, Den Haag. 18 MgT. J. H. G. Jansen, oud-aartsbisschop van Utrecht. 22 W. L. Kattenburg, mede-oprichter maga zijn „Nederland". 30 3Ir. dr. C. P. Burger, oud-bibliothecaris Universiteitsbibliotheek Amsterdam. Juni 22: Dr. P. Endt, oud-directeur Wereld bibliotheek. 23 R. Schuiling, aardrijkskundige. 24 Frans Coenen, schrijver-journalist. Th. M. Ketelaar, Kamerlid, Weth. van Amsterdam. 29 Prof. dr. C. Snouck Hurgronje, oud-hoog leeraar Arabisch. Juli 14: J. D. Tresling, dir. Ned. postmuseum en oud-voorzitter van den Ned. Hockey- bond. 31 G. J. P. A. Thomson, kolonel der maré- chaussées. Augustus 4: J. C. E. Sand, chef-verslaggever Alg. Handelsblad. K. de Boer, oud-burgemeester v. Assen delft en oud-lid Prov. Staten Eerste en Tweede Kamer. 19 Prof. dr. A. A. Nijland, hoogleeraar astro nomie, Utrecht. 22 Ir. L. H. N. Dufour, oud-hoofding. Staats spoorwegen. 26 Dr. G. H. Coops, Oud-insp. Middelb.- en Gymnasiaal onderw. (Den Haag) September 1: Prof. dr. G. Hondius Boldingh, oud-hoogleeraar Amsterdam. Frans Hulleman, letterkundige en voor drager. 24 A. W. J. J. Baron van Nagell, oud-burge meester van Barneveld. October 3: Mr. dr. C. J. H. Schepel, oud-raads heer Hoogen Raad. 6 J. J. Slauerhoff, dichter. 8 F. J. Buiterman, brigadier van het Leger des Heils. 9 L. H. W. van Sandick, oud-edeleer. 12 H. Stulemeyer, oud-burgemeester van Schiedam, oud-weth. v. Rotterdam. 15 J. F. van Rossum, oud-directeur Javasche Bank. November 6: Lonis J. Vreugde, beeldhouwer. Jhr. ir. R. R. L. de Muralt, oud-Kamerlid en oud-burgemeester van Borkulo. 10 P. Lommen, burgemeester v. Castricum. 17 Jkvr. E. G. Baronesse v. Ittersum, oud hofdame der Kon.-Moeder. 17 G. J. Staal, oud-gouverneur v. Suriname. 18 Prof. dr. L. Broekema, winner der Wilhel- mina-tarwe, Wageningen. 20 Prof. dr. J. S. Theissen, hoogleeraar Am sterdam. 23 Louis Apol, kunstschilder, Den Haag. 24 Marie Gijsen, Brabantsche schrijfster. 25 W. G. van Wettum, oud-chef v. d. dienst der opiumregie en lid der Geneefsche opiumcommissie. H. J. L. 3Ierckelbach, lid Ged. Staten van Limburg. December 1: Frank Luns, tooneelkundïge, re gisseur, schrijver enz. G. Veldhuyzen, secretaris Ned. Midder nachtzendingsver. M. A. G. van der Leeuw, sportvlieger (Waal haven verongelukt). T. Scheltens, firmant uitgeversmij, Schel- tens en Giltay. Januari 8: Aug. F. H. Falise, beeldhouwer. 8 H. A. Borggreve, oud-schooldirecteur, Ban doeng. W. Duinker, superintendent Ned. Ind. Tankstoomboot Mij. Ch. Pleynes, stichter zeepfabr. Den Dolder Prof. S. P. Ham, oud-hoogleeraar Wage ningen. F. E. Blaauw, verzamelaar dieren en plan ten, Gooilust. J. A. 31. Bron, oud-vice-admiraal. John Schilthuijzen, tooneelspeler. Prof. dr. T. Hoekstra, hoogleeraar aan de Theol. school te Kampen. Jhr. mr. dr. E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, oud-commissaris der Kon. in Groningen. J. Stamperlus, schrijver van kinderboeken. Februari 5: Prof. mr. H. H. Krabbe, oud-hoog leeraar staatsrecht, Leiden. Mr. E. O. J. M. Baron v. Hövell tot Wester- flier, commissaris der Kon. in Limburg. Jhr. W. Schaper, oud-burgemeester van Sassenheim en oud-griffier van den Raad van Beroep. Prof. dr. L. Bouman, hoogleeraar te Utrecht. 10 14 16 20 20 20 21 23 23 27 Januari 1: Roland Koester, Duitsch gezant te Parijs. Januari 3: Jules Destrée, oud-minister van kunsten en wetenschappen in België. Jan. 9: John Gilbert, Amerikaansch film acteur. Januari 17: Rudyard Kipling, Engelseh ro manschrijver. Janauri 20: Koning George V van Engeland. Januari 31: Generaal Kondylis, oud minister president en minister van Griekenland, Februari 3: Sir Owen Seaman, hoofdredacteur van het Britsche humoristische weekblad Punch. Februari 4: Prinses von Schoenburg—Walden burg, ex-koningin van Albanië. Februari 6: Dr. Wilhelm Solf, oud minister van buitenlandsche zaken in Duitschland. Februari 8: Charles Curtis, oud-vice-president van de Ver. Staten. Februari 9: Jacques Bainville, Franseh schrij- ver. Februari 26: Takahasji, Chineesch minister van financiën en oud premier. Februari 26: Admiraal Saito, oud minister president van China. Februari 27: Iwan Pawlow, beroemd Russisch physioloog. Februari 28: Charles Nicolle, Franseh hoog leeraar, vermaard om zijn onderzoekingen inzake de vlektyphus. Maart 11: David Beatty, opperbevelhebber van de Britsche vloot tijdens den wereldoor log en oud-minister van marine. Maart 18: Eleutherios Venizelos, vele malen ministerpresident van Griekenland. Maart 21: Alexander Glazoenof, Russisch com ponist. Maart 23: Ibrahim Pasja, oud Egyptisch pre mier. April 11: Leopold von Hoesch, Duitsch gezant te Londen. April 13: Demerdzis, minister-president van Griekenland. April 14: Henry Chéron, oud minister van fi nanciën in Frankrijk. April 18: Ottorino Rospighi, Italiaansch com ponist. April 28: Foead I, koning van Egypte. Mei 5: Marianne Hainisch, vooraanstaande fi guur uit de Oostenrijksche vrouwenbewe ging. Mei 6: Beatrice Harraden, Engelseh schrijf ster („Ships that pass in the night"). Mei 6: Dalimier, oud Franseh minister. Mei 14; Lord Allenby, bekend Britsch veldheer uit den wereldoorlog, later propagandist voor de internationale gedachte. Mei 17: Tsaldaris, oud minister-president van Griekenland. Mei 21: Alexius Lepicier, invloedrijk Franseh kardinaal. Mei 23: Henri de Régnier, Franseh literator. Mei 28: Generaal Carl Litzmann, bekend uit den wereldoorlog en de Duitsche nat. soc. beweging. Juni: Isidore Weiss, oud-wereldkampioen dammen. Juni 14: G. K. Chesterton, Engelsche roman cier en essayist. Juni 18: Maxim Gorki, beroemd Russisch schrijver Juli: E. Nourney, Duitsch tennisspeler. Juli 5: Charles James 3Ielrose, Australisch vlieger Juli 8: Georgij Wassiljewitsj Tsjitsjerin, oud Russisch volkscommissaris van buitenland sche zaken. Juli 18: La Argentina (Antonia Mercé), be roemd Spaansch danseres. Juli 20: Generaal Sanjurjo, Spaansche monar chistenleider. Juli 24: Dr. D. 3ïichaelis, oud-rijkskanselier van Duitschland (14 Juli—1 Nov. 1917). Aug. 1: Louis Blériot, Franseh luchtvaartpio nier. Aug. 13: Charles Benoist, oud Franseh ambas sadeur tg Den Haag. Aug. 16: Grazia Deledda, Italiaansch schrijf ster. Aug. 25: Zinowjef en Kamenef, vooraanstaan de figuren uit de Russische revolutie. September 4: Nikita Balief, beroemd conferen cier, leider van het cabaretgezelschap „Chauve-Souris". September 15: Alexander Zaimis, oud-presi dent van Griekenland September 16: Dr. Karl Büresch, oud bonds kanselier van Oostenrijk. September 19: Thomas Campbell Black, ver maard Engelseh vlieger. October 5: Julius von Goemboes, minister-pre sident van Hongarije. October 11: Jacquemotte, stichter der Commu nistische Partij in België. October 16: Ras Nasiboe, aanvoerder van het vroegere Abessynische leger. November 17: Alexander Papanastasïoe, oud minister-president van Griekenland. November 18: Roger Salengro, Franseh minis ter van binnenlandsche zaken. November 27: Sir Basil Zaharoff, internatio naal wapenhandelaar. December: Jean Mermoz, Franseh vlieger. December 9: Juan de la Cierva, vlieger, uitvinder der auto-giro. December 9: Arvid Lindman, oud-premier van Zweden. December 10: Luigi Pirandello, Italiaansch tooneelschrijver. December 15: Sven Scholander, de groote Zweedsche bard. December 27: Generaal Hans von Seeckt, or ganisator van de Duitsche Rijksweer. Belangrijke gebeurtenissen in Haarlem en Omstreken. 3 Januari. Besloten wordt den weg Haar lemAmsterdam met natriumlampen te ver lichten. 4 Januari. Aan Mr. A. S. Vening Meinesz wordt bij zijn aftreden als griffier der Staten door de ambtenaren een geschenk aange boden. 8 Januari. Mr. Th. F. Raedt, rechter, be noemd tot Kantonrechter te Haarlem als op volger van Mr. W. G. Del Baere. Er wordt medegedeeld, dat binnenkort be gonnen zal worden met de voorbereiding van den bouw van een tunnel te Velsen. 13 Januari. Mgr. J. P. Huibers, de niéuwe Bisschop van Haarlem aanvaardt het bestuur over het Bisdom. 16 Januari. Beslist wordt, dat de Haarlem- sche Keuringsdienst blijft bestaan. 16 Januari. Met 20 tegen 16 stemmen ver werpt de raad het voorstel Drilsma om de subsidie der H.O.V. van f15.000 op f 20.000 te brengen. 17 Januari. Bij een binnenbrand in de Sophiastraat sprong een buis van de waterlei ding, waardoor de straat blank kwam te staan. 23 Januari. De Haarlemsche rechtbank ver oordeelt den spoorwegambtenaar te Haarlem die f 137.000 verduisterde tot 2 jaar gevange nisstraf met aftrek van preventieve hech tenis. 31 Januari. Het O. M. bij de Haarlemsche Rechtbank eischt 6 jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis, tegen den bankier L. Schaap te Wox*merveer, wegens ver duistering van 7y2 ton. De bekende pikeur A. H. de Vlieger in de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder verdronken. 3 Februari. Mr. P. L. J. Reyinga te Amster dam benoemd tot Commissaris van Politie te Zandvoort. 11 Februari. De Kroon besluit tot invoering van een verlaging van salarissen en loonen van het personeel der provincie Noord Holland. 12 Februari. M. A. Reinalda tot wethouder gekozen in de vacature Gerritsz. 13 Februari. De bankier A. Schaap door de Haarlemsche rechtbank tot 4^2 jaar met af trek veroordeeld. 15 Februari. Auto-ongeluk aan den Kamper- singel, waarbij een 25-jarig meisje uit Haar lem verdronken is. 20 Februari. Prof.. G. A. van den Bergh van Eysinga te Santpoort benoemd tot gewoon Zaterdag 2 Januari begint onze Croote Ziet de koopjes in onze Etalages!! (Adv. ingez. Med.) Dingen, die wij niet moeten vergeten, Dat er een heeleboel hartelijkheid er warmte noodig is om een eerste koele ont vangst te doen vergeten. Dat we heel vaak meenen dat niemand-iets- aan-ons-merkt, terwijl in werkelijkheid onze aandoeningen een open boek zijn voor ande ren. Dat er zoo ontzaglijk veel goeds en liefs en hartelijks onder de menschen leeft, dat nim mer uitgesproken wordt. Dat het oude gezegde „een goed begin is een daalder waard" nog altijd van kracht is. Dat een boos woord nooit meer terugge nomen kan worden. Dat wij volstrekt niet beter worden van de tekortkomingen van anderen. Dat een onrechtvaardige beschuldiging wondersnel groeit tusschen twee zonsop gangen. Dat het dwaas is te verwachten dat alle moeite beloond wordt. Dat oordeel en veroordeel bij de jeugd ge vaarlijk dicht bij elkaar liggen. Dat drift een slechte raadgever is. Dat de dag begonnen met een glimlach, een lieve gedachte of een vriendelijk woord bijna zonder uitzondering iets goeds brengt. Dat het energie-verspilling is zich kwaad te maken, want iedereen die kwaad wordt moet toch weer eindigen met goed te worden. Dat de slechte bedoelingen, die wij anderen zoo grif toeschrijven, dikwijls slechts een weerkaatsing zijn van eigen innerlijke onvol maaktheden. Dat de ware ontspanning slechts mogelijk is na werkelijke inspanning en dat wij dus eerst dienen te werken alvorens we profijt willen trekken van rust en genoegens. AMY GROSKAMP—TEN HAVE. hoogleeraar te Amsterdam. 21 Februari. Ordeverstoring bij de opvoering van „Heldenkermis" in de Frans Hals bioscoop. 5 Maart. Th. Lancée treedt af als directeur van de Rijkskweekschool voor onderwijzers. 7 Maart. Het Welvaart-Comité te Haarlem komt in actie. 11 Maart. Mej. Dr. G. H. Kurtz benoemd tot archivaresse der gemeente Haarlem, ter opvol ging van den heer H. E. Knappert. 13. Maart. Beslist is dat de Wereld Jamboree in 1937 te Vogelenzang gehouden zal worden. 25 Maart. De raad verwerpt op voorstel van de meerderheid van B. en W. de aanmaning der Kroon om de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel opnieuw te verlagen. Later wordt het mimderheidsvoorstel (van wethouder Roodenburg) door den raad aan vaard. 31 Maart. C. J. v. d. Broek, commandant der Brandweer, gehuldigd bij zijn 40-jarig jubilé. 10 April. Mr. Th. Maassen, vice-president der Haarlemsche Rechtbank, benoemd tot raadsheer in het hof te Amsterdam. Mr. C. G. Bijleveld te Almelo benoemd tot rechter te Haarlem. 20 April. Aan de Gemeentelijke Bibliotheek en Openbare Leeszaal wordt een muziekbi bliotheek toegevoegd. 22 April. De raad besluit dat de gemeente voor f 10.000 zal deelnemen in het Borgstel lingsfonds. 23 April. Inbraak in het belastingkantoor aan het KI. Heiligland. Inbrekers op heeter- daad betrapt. 25 April. Officisele opening van de brug over het Zuider Buiten Spaarne. 29 April. Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten benoemd tot vice-president der Haarlemsche Rechtbank. 30 April. Het cabaret La Gaité aan de Raaks gedeeltelijk door brand vernield. 1 Mei. De Spoorwegen geven een opdracht aan de N.V. J. J. Beynes te Haarlem voor het maken van 74 motorrijtuigen. 3 Mei. In de oude Janskerk, tot gemeente archief verbouwd, werd de werkman W. P. L. Kastricuin onder 30 ton ijzer bedolven en ge dood. 12 Mei. De regeering beslist, dat de Armen raad te Haarlem zal blij ven bestaan. 13 Mei. Het standbeeld van Lourens Coster op de Groote Markt wordt verrold. 22 Mei. Wegens faillissement van de exploi tanten wordt de Janswegschouwburg ge sloten. 4 Juni. De Maarsehalkbank in den Hout wordt in gebruik gesteld. 8 Juni. Een jongeman pleegt te Santpoort een moordaanslag op den vader van zijn vroegere verloofde. 15 Juni. De Amsterdamsche Universiteit ver leent een eere-doctoraat aan Dr. J. D. Bierens de Haan te Aerdenhout. 19 Juni. w. o. Braat te Zaandam penoemo tot directeur der Rijkskweekschool te Haarlem. De regeering beslist, dat de Kweekschool voor Onderwijzeressen van het Nut geen sub sidie meer k-rijgt, wat tot opheffing dezer school leidt. 24 Juni. Aanbesteding van het nieuwe poli tiebureau te Bloemendaal. 27 Juni. Ch. C. Wolff gehuldigd bij zijn 25- jarig lidmaatschap van den Schotenschen en I den Haarlemschen raad. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen viert onder veel belangstelling zijn 70sten verjaardag. 29 Juni. Het nieuwe gebouw van den Ge neeskundigen Dienst dat aan de Nieuwe Gracht komt wordt aanbesteed. I Juli. J. P. Weybrug geïnstalleerd als com missaris van Politie te Velsen, ter opvolging van den heer de Ridder. 7 Juli. Mr. J. H. P. E. Myssen te Breda be noemd tot rechter te Haarlem (vacature Mr. Th. Maassen). 7 Juli. Een wolkbreuk boven Haarlem en om. liggende gemeenten. II Juli. Opening van het Tinholthuis te Santpoort. 13 Juli. Uitvoering der Rubens-cantate op de Gr. Markt. 29 Juli. Uitbreiding der automatiseering van de telefoon te Haarlem tot omliggende ge meenten. 12 Augustus. De raad besluit de midden standswoningen te moderniseeren om de ver huur te bevorderen. 15 Augustus. Begin van een feestweek ter gelegenheid van de samenvoeging van Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin. 24 Augustus. A. J. v. d. Moolen gekozen tot wethouder te Zandvoort in de vacature Elffers. 27 Augustus. Jhr. G. Elias, directeur van het Notarishuis, aan de Kaag verdronken. 1 September. De eerste steen gelegd voor de Brandweerkazerne aan de Ged. Oude Gracht. 5 Personen gewond bij een botsing tusschen. een tram en een autobus op het Plein. 6 September. De Oud-Katholieke Gemeente te Haarlem viert haar derde eeuwfeest. 8 September. Feestelijkheden ter viering van de verloving van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Verdere feesten op 12 Sept. den Nationalen feestdag. 9 September. De raad besluit de vermakelijk heidsbelasting voor de bioscopen van 20 op 25 pet. te brengen. De Ned. Bioscoopbond deelt mede, dat de Haarlemsche Bioscopen gesloten zullen worden als de Kroon dit raadsbesluit goedkeurt. 17 September. Op den doortocht naar Am sterdam (défilé in het Stadion) wordt de Ko- niklijke Familie te Haarlem door tienduizen den toegejuicht. Opening van de Prins Bernhardbrug te Bloe mendaal. 25 September. Viering van het 350-jarig be staan van de Waalsche Kerk te Haarlem. 14 October. De administratie van de 'Incasso-, Stortings- en Ophaaldienst wordt geheel ge mechaniseerd. 24 October. Opening van het nieuwe gebouw van Haarlemsch Ziekenfonds in de Jansstraat. 27 October. Twee loggers uit Scheveningen bij IJmuiden vergaan. 24 slachtoffers. 29 October. Stichting van het comité Haar lem's Bloei. Plannen over de stichting van een spoor wegtunnel worden gepubliceerd. 31 October. De jager H. M. uit Soestdijk krijgt bij een jachtpartij op „Meer en Berg" te Heemstede een ongeluk. Hij sterft aan zijn verwondingen. 2 November. Prins Bernhard bezichtigt het Hoogovenbedrijf te Velsen. 4 November. De Koninklijke-familie gaat te IJmuiden aan boord van de kruiser „De Ruyter". 5 November. Ir. G. Friedhoff te Amsterdam benoemd tot hoofdingenieur aan Openbare Werken te Haarlem. Opening der Erasmus-tentoonstelling te Haarlem. 6 November. Mr. L. Vliegenthart uit den Haag benoemd tot rechter te Haarlem. Er is te Haarlem een damescomité geïnstal leerd voor het inzamelen van bijdragen voor het Nationaal Huwelijksgeschenk. De gemeente geeft f 5000 subsidie aan Haar lem's Bloei. 9 November. De molen „De Eenhoorn" aan het Zuider Buiten Spaarne is gerestaureerd. 11 November. De raad besluit de Reiniging te machtigen om het bedrijf te moderniseeren door gesloten vuilnisemmers met daarbij be- hoorende auto's aan te schaffen. 15 November. Boerderij van H. P. Munster- man aan den Venneperweg te Haarlemmer meer in de asch gelegd. 16 November. Opening van de school voor luchtbescherming te Haarlem. 17 November. C. ten Boon treedt af als lid van het presidium der Middenstandscentrale. Hij wordt opgevolgd door L. Lam. Het accoord in de surséance van betaling der Broekway wordt gehomologeerd. 18 November. De Stichting het Noord Hol- landsche landschap voor natuurbescherming wordt opgericht. 8 December. Er worden eenige mannen aan gehouden die een serie inbraken te Haarlem hebben ondernomen. 10 December. De gemeente Haarlem zal f399.000 extra subsidie van het rijk aanvragen om de begrooting voor 1937 sluitend te maken zonder belastingverhooging. 15 December. Het gemeentebestuur heeft plannen voor den aanleg van een haven en industrieterrein aan het Noor der Buiten Spaarne. 16 December. Het plan van Ir. A. J. v. d. Steur is gekozen voor den bouw van een vleu gel aan het Stadhuis in de Koningstraat. 22 December. De H. O. V. zal een gemengd zangkoor oprichten. De N. Z. H. T. M. zal conductrices gaan aanstellen. 28 December. Er komen te Haarlem veel griepgevallen voor. Het gemeente-archief is ondergebracht in de verbouwde Janskerk. 30 December. Het 75-jarig bestaan van de Kweekschool wordt herdacht. EXAMEN BOEKHOUDEN M.O. AFD. Q. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor boek houden M.O., de heer C. P. van Galen te Haar lem. KALENDERS. Clichéfabriek „Chemez" geeft een dag kalender uit van kloek formaat. Verder ont vingen wij kalenders van Woningbureau H Th. Fibbe; levensverzekeringmaatschappij Noord-Brabant"; verffabriek „Ripolin"; Eer ste Hollandsche Levensverzekerings-bank; Heenk's Ijzerhandel; Elias' koffe- en thee handel: De vereeniging van Raden van Ar beid geeft een maandkalender uit met twaalf- fraaie en suggestieve foto's. Van de Vereeni ging voor Bitumineuze wegconstructies be reikte ons een maandkalender met foto's van bitume-wegen. Het Theebureau geeft een ka lender met schilderijen van de theeculture uit. De Nederlandsche Spoorwegen hebben weer twaalf schilderijen van Heyenbrock laten re- produceeren en in een maandkalender bijeen gebracht.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10