Mies vaat de Bafy lOpCt. KORTING JAC. VAN WEERT Aan het begin. Het tkkmwkste 54e Jaargang No. 16419 Verschijnt dagelijks, hehalve öp Zon- en Feestdagen Zaterdag 2 Januari 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72&. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 10.35. Reclame® ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT HAARLEM, 2 Jai De Hoofdzaak. In vele politieke en economische beschou wingen over het afgeloopen jaar is het ver- lies-aan-prestige van den Volkenbond gecon stateerd. Ik moet er bijvoegen dat ik in verre' weg de meeste geen voldoening over dit feit heb kunnen vinden. Het wordt betreurd. Maar nu wij het Nieuwe Jaar zijn ingegaan is het goed daar nog eens wat aan toe te voegen. Het einde van het Oude en het begin van het Nieuwe Jaar zijn immers momenten, waarop de meeste menschen geneigd zijn de groote vraagstukken van den tijd eens even rustig te overdenken. Zij inventariseeren als het ware hun gedachten. Daar moet de journalist ge bruik van maken, vooral waar het zulke groote dingen geldt. Welnu, daarom noodig ik u dan uit dat woord „Volkenbond" eens even weg te denken en daarvoor in de plaats te stellen „Interna tionaal Recht". U zult zeggen dat dit niet zoo eenvoudig is, omdat de Volkenbond bij her haling heeft gefaald in de toepassing van inter nationaal Recht en het jaar 1936 een zeer erg voorbeeld van dit falen heeft getoond. Dat is waar. Maar even waar is dat de Volkenbond de eenige internationale band tusschen staten is, die poogt Internatonaal Recht blijvend tot stand te brengen. In een groot aantal gevallen is het inderdaad toegepast. De nog slechts 17-jarige historie van den Volken bond, volgend op een lange reeks eeuwen van volkomen internationale anarchie, is een ge schiedenis van vallen en opstaan, van suc cessen en mislukkingen, maar wie er alleen maar prestige-verlies en falen in ziet is niet op de hoogte. Sinds 1919 is door de instelling van den Volkenbond een aantal goede oplos singen in internationale conflicten gevonden. Daarom moet men met zulk een instituut doorwerken. Er zijn menschen die het in zijn huidigen vorm afkeuren; er zijn er die het vooral afkeuren omdat het niet alle staten onder zijn leden telt en met name zulke mach ten als de Vereenigde Staten, Japan en Duitschland mist. Dit is natuurlijk een groot nadeel ,een groot tekort, maar het is vrij doelloos deswege op het Internationaal Recht te schimpen. Schimpen baat niets, 't Verzwakt, integendeel, de situatie nog meer. Het Inter nationaal Recht bestaat grootendeels alleen op papier. &et faalt herhaaldelijk in zijn toe passing. Nu baat het niets te schimpen op het Recht, het baat alléén te werken aan de ver betering van de toepassing. Dat is toch wel zeer logisch. Wil men het liever opgeven, omdat het zoo moeilijk is? Dat is dan toch wel zeer zwak en onlogisch! Bij vorige gelegenheden heb ik wel eens ge schreven, dat als men vandaag den Volken bond ophief men morgen een nieuwe zou moeten stichten. En daar blijf ik van over tuigd. Deze groote beweging voor Internatio naal Recht, in 1919 op de puinhoopen van een wereldoorlog ingezet op onvolkomen en onvol ledige wijze, heeft ondanks al haar struikelen bewezen dat zij een groote nieuwe strooming m de Menschheid achter zich heeft. Daarmee wil ik niet zeggen dat ieder, die in haar naam spreekt, tot deze groote strooming behoort. Neen, Maar iedere groote beweging wordt be lemmerd door lieden die er misbruik van trachten te maken. Wel wil ik zeggen dat mil- lioenen menschen, verspreid over alle land den der wereld, in dezen tijd zijn gaan geloo- ven in de noodzaak van het nastreven van Internationaal Recht en niet van zins zijn dit ideaal los te laten. Het wortelt te diep in hun overtuiging en op den duur is de geest immer machtiger dan het zwaard. Ook voelen deze menschen, waartoe schrijver dezes behoort, dat zij jegens him kinderen de plicht hebben om tijdens hun eigen leven mee te werken aan een betere toekomst. Zij voeden hun kinderen niet op met het „ideaal", dat zij, als zij ternauwernood volwassen zijn, het voorrecht zullen mogen genieten voor het vaderland te sneven, of er levenslang voor verminkt of krankzinnig te worden, maar met het ideaal zonder aanha- lingsteekens, dat die kinderen zullen leven in een wereld, waarin Internationaal Recht zal overheerschen boven geweld en onrecht. Zij weigeren eenvoudig, zich in het nastreven van dit ideaal te laten ontmoedigen. Schimp en hoon laten hen koud. Natuurlijk is het niet zoo makkelijk zich bij deze geestesrichting aan te sluiten als men er tot dusver niet toe behoord heeft. Het is eenvoudiger mee te honen als er gehoond wordt, dan den moed van een eigen overtuiging te handhaven. Toch voelt ieder in zijn hart de onloochenbare waarheid en juistheid van het streven naar Internationaal Recht. Er is alleen maar de moed noodig om de stem in eigen binnenste te volgen. En men is toch liever moedig, nietwaar, ook tegenover zich zelf, dan laf. Toevallig is dit eerste artikel in e$n nieuw jaar het 2500ste dat ik in deze rubriek in Haarlem's Dagblad schrijf. Ik heb gemeend het te moeten wijden aan het grootste vraag stuk van alle dat in dezen tijd van zoo over- heerschende beteekenis is geworden en welks oplossing een zooveel beter kans in de toe komst heeft dan ooit tevoren. Als het ook maar enkelen mocht bewegen zich tenvolle aan te sluiten bij de groote strooming voor Internationaal Recht, dan zou dat een groote voldoening zijn voor R. P. 25 jaar directeur van het G.E.B. Een hartelijke huldiging van den heer J. A. Reus. Ansje van Diemen, dochtertje va nden adj.- commissaris der administratie biedt mevr. Reus bloemen aan. De heer J. A, Reus vierde zijn 25-jarig ju- bilé als directeur van het Electriciteitsbedrijf der gemeente Haarlem. De huldiging op het G. E. B. Te half tien arriveerde de heer Reus met zijn familie aan het Electriciteitsbedrijf. Aan mevr. Reus werden door Ans van Diemen, een dochtertje van een der leden van het perso neel, bloemen aangeboden. De jubileerende directeur werd eerst toe gesproken door den bedrijfsingenieur ir. J. J. de Bruin, die hem namens het personeel har telijk gelukwenschte. Daarna, bood de heer J. Rijkeboer namens het personeel ir. Reus een pastelteekening (stilleven) aan en een bloemenmand. In een korte toespraak wees de heer Rijkeboer op de verdiensten van den directeur en zeide hem ook voor de toekomst de medewerking van ambtenaren en werklieden toe. De heer Reus dankte. Vervolgens werden namens den directeur aan het personeel ververschingen aangeboden in de feestelijk versierde werkplaats. Huldiging door B. en W. Te 11.30 uur had op het Stadhuis, in de oude Raadzaal, de huldiging door het College van B. en W. plaats. De burgemeester de heer C. Maarschalk, hield, toen de heer Reus en zijn gezin har telijk begroet door de vele aanwezigen waarinder ook vele directeuren en hoofden van dienst waren hadden plaats genomen, een rede waaraan het volgende ontleend is: En dan mag mijn eerste woord zijn een welgemeende gelukwensch, nu ge in het be zit van een goede gezondheid en met nog on gebroken levenskracht voor ons staat, na een kwart eeuw de directie te hebben gevoerd over een van de grootste bedrijven van Haarlem. Het Gemeentebestuur is er volkomen van doordrongen dat al die jaren op Uw schou ders geen lichte taak gerust heeft, maar het is voor mij een groote voldoening op dit oogenblik te mogen vaststellen, dat ge U van die taak gekweten hebt met volledige over gave van uw geheele persoon, met groote toewijding en, last not least, met de kennis en de bekwaamheid die noodig zijn om een groot bedrijf met succes te leiden. Want een terugblik op de jaren, die achter ons liggen, doet zien dat de ontwikkeling van het bedrijf zoodanig is geweest, dat men in derdaad van een gestadigen groei kan spre ken. En het is dan ook niet verwonderlijk dat de opvolgende Gemeenteraden en Colleges van Burgemeester en Wethouders het Electrici teitsbedrijf met een welwillend oog bezien Want het mag' dan waar zijn dat de ver diensten van een directeur van een over heidsbedrijf niet mogen worden afgemeten naar het bedrag van het saldo, dat hij jaar lijks in de gemeentekas stort, vast staat'toch wel. dat de Directeur die erin slaagt om met inachtneming van de hem door Raad en Da- gel ijksch Bestuur aangegeven richtlijnen, zijn batig saldo zoo hoog movelijk op te voe- ren. van de instemmln? van het Genet bestuur met zijn beleid verzekerd kan zijn. Het zou een dwaasheid zijn te beweren en gij zelf zult de eerste zijn om dat te er kennen dat de steeds toemende -uitbrei ding der electriciteitstoepassing uitsluitend op Üw credit mag worden geschreven. Gierstraat 20 en 23, Tel. 14651 (Adv. lngez. Med.) De mogelijkheden, welke de grootste uit vinding der vorige eeuw reeds in zichzelve bergt, zijn vele en wie zal zeggen of wij daar mede reeds aan het eind zijn. Trein, tram, industrie, verlichting en huis houding, zij zijn naar onze tegenwoordige op vattingen onbestaanbaar zonder de electri- citeit. Maar wij hebben in den loop der jaren kunnen waarnemen hoe ge er steeds op uit- zijt geweest door een doeltreffend reclame- en acquisitie-systeem ook de onder het pu bliek minder bekende toepassingen der elec- trieiteit ingang te deen vinden. En dat op dit oogenblik nog niet in iedere keuken een electrisch fornuis te vinden is, is aan andere factoren te wijten en zeker niet aan de wijze waarop U onze huisvrouwen van het nut ervan tracht te doordringen. Heb ik mij in mijn beschouwing tot dusver beperkt tot uw taak als Directeur van ons gemeente-bedrijf, op een dag als deze mag zeker niet onvermeld blijven uw mede-direc toraat van de Pegem. Wij weten uit persoonlijke ervaring hoe- vele beslommeringen ook deze neven functie U geeft. Was ik niet overtuigd, dat de ver houdingen in de Pegem-directie van den meest aangenamen aard zijn, het beeld van het kersen eten met groote heeren zou mij onwillekeurig in de gedachten komen. Wij weten echter, dat deze vergelijking hier misplaatst zou zijn omdat er van het „gooien met de pitten" hier geen sprake is. Maar scherts ter zijde, wij gevoelen leven dig dat uw positie als Directeur van het kleinste der drie participeerende bedrijven niet de gemakkelijkste is en wij waardeeren •bijzonder de immer zoo onbevangen wijze waarop gij de belangen van Haarlem in het Pegem-verband steeds hebt voorgestaan. Het Gemeentebestuur heeft niet geaarzeld U op dezen dag eev van waardeering te geven in een vorm welke hopelijk uw instem ming zal hebben. Het heeft besloten, U aan te bieden de gouden medaille der gemeente, een onder scheiding welke haar waarde ontleent aa-n de zeldzaamheid, waarmede zij wordt ver leend.. Moge deze e erepenning waaraan een ge heel persoonlijk karakter gegeven is, door de inscriptie en de emblemen, welke erop zijn aangebracht, U tot het einde uwer dagen een schoone herinnering zijn aan uw zilveren ju bileum. De medaille bevat de volgende opdracht: De gemeente Haarlem aan Ir. J. A. Reus. als blijk van waardeering voor de uitsteken de diensten door hem gedurende 25 jaren als directeur van het Electriciteitsbedrijf aan de gemeente bewezen. 1 Jan. 1912—1 Jan. 1937. Aan den anderen kant van de medaille staan emblemen van het electriciteitsbedrijf (gloeilamp, dynamo en bliksemschicht) Ver der is de naam Dordrecht daarop vermeld, de geboorteplaats van den heer Reus. Na den burgemeester sprak mr. Th. A. Wesstra, die den aangenamen omgang van den heer Reus met zijn collega's prees en zijn hartelijke gelukwenschen met een bloemen hulde deed gepaard gaan. Mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten, sprak als voorzitter van den Raad van Commissarissen van de P. E. G. E. M. en als voorzitter van den Raad van Toe zicht op de Provinciale bedrijven Spreker had veel woorden van lof voor de goede, verstandige koopmanschap van den lieer Reus, zijn goede trouw en zijn groot stuur- mansohap. De heer Reus is steeds zuinig in het beheer, maar met voornaamheid en waar digheid. De jubilaris dankte voor de hem geschon ken gouden medaille en de bloemenhulde en dankte ook het college van B. en W. voor het gedurende 25 jaar in hem gestelde vertrou wen. Ook sprak hij woorden van dank tot zijn collega's voor de aangename samenwer king en zeide in zijn slotwoord dat hij ver wachtte, dat wanneer de omstandigheden niet weer veranderen, het bedrijf in de toe komst in opgaande lijn zou gaan. Hierna werden ververschingen aangeboden. Bij de huldiging van den heer Reus ten stadhuize waren aanwezig het volledig college van B. en W. de gemeentesecretaris, mr. Th. A. Wesstra. de heer A. J. de Landmeter, grif fier ten stadhuize, vele raadsleden, mr. A. Bruch, oud-wethouder van Haarlem en alle hoofden van takken van dienst. Uit het leven der Oranjes. De gala-schouwburgavond. Zooais wij reeds berichtten, wordt~op 5 Januari a.s. onder auspiciën van de af deeling Haarlem, Bloemendaal en Heemstede een gala-voorstelling gegeven van het tooneelstuk „Uit het leven der Oranjes", door het Hof- stad-tooneel, onder directie van van Cor van der Lugt Melsert. Naar wij vernemen, zullen de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, en de bur gemeesters van Haarlem, Heemstede en Bloe mendaal, deze voorstelling bijwonen. DE VERSIERING VAN DE SOPHIASTR.AAT. De bewoners var een dee) van de Sophia- ,traat hebben gemeend uiting te moeten ge ven aan hun vreugde over het Prinselijk hu welijk. Zij hebben daartoe de handen ineen geslagen en gezamenlijk de sti'aat versierd met dennengroen en oranje,, waardoor een fleurig geheel is verkregen. Wat zal er nu dit jaar gebeuren? Wij kunnen er alleen naar raden, Wij staan nog voor gesloten deuren, Die opengaan naai' nieuwe paden. Het is maai' goed dat de profeten, (Profeten naar hun eigen achting) Dit ook tenslotte toch niet weten, En zelf slechts leven op verwachting. Maar, hoe de toekomst is verborgen, Er komen stellig weder dagen. Van moeilijkheden en van zorgen, Waarvoor het geldt, niet te versagen. Wanneer wij dapper moeten streven, Om eerlijk voor ons lot te strijden, Met ongebroken moed tot leven. Vertrouwende op beter tijden. Nu wij het nieuwe jaar beginnen, Nu mogen wij als feit beamen, Wij lcunnen, dus wij zullen winnen, Niet elk voor zich, maar allen samen Wat meer vertrouwen in elkander, Meer meegevoelen met den naaste, Wat meer waardeering voor een ander Kunnen de zege slechts verhaasten. Wat zal er nu dit jaar gebeuren? Waarschijnlijk vele groote dingen, Misschien wel veel, dat wij betreuren Misschien ook veel, om te bezingen. En talloos vele kleine dingen, Meest onbeteekenende zaken, Die echter voor ons stervelingen, Hoofdzakelijk het leven maken. Wanneer wij die naar beste krachten Met moed en eerlijkheid beleven, Dan zal 't geluk, waarnaar wij trachten Ons in dit jaar wel zijn gegeven. Vlag-incident" op Houtrust. Waarom het „Duitschland-lied" niet gespeeld werd. 's-GRAVENHAGE, 2 Janu. Naar aanlei ding van beschouwingen en berichten, welke zoowel in de Nederlandsche als in de Duitsche pers verschenen zijn in verband met het z.g. „vlag-incident" bij den voetbalwedstrijd Den Haag—Lippe vernemen wij het volgende: Op het terrein heeft een van de Duitsche leiders den Haagschen leider erop gewezen, dat de vier op de tribune geheschen Duitsche vlaggen alle vervallen vlaggen waren, dat in de plaats van deze de hakenkruisvlag ware te hijschen en dat voor het geval deze niet voor handen mocht zijn, er een gehaald zou wor den bij de Duitsche legatie, waarvan een ver tegenwoordiger mede aanwezig was. De Haagsche leider betuigde zijn spijt over het misverstand, deed de vroegere Duitsche vlaggen strijken en de hakenkruisvlag hij schen. Dat daarbij een deel van het publiek zou hebben gejoeld en een ander deel gejuicht is niet waar: er is noch gejoeld noch gejuicht, het geval ging blijkbaar onopgemerkt aan het publiek voorbij. Over de kwestie van de volksliederen het volgende: Het comité had een gelegenheids muziekje ter opluistering van den wedstrijd beschikbaar gesteld. Toen aan den leider op gedragen werd bij het in het veld komen van de Duitschers het Duitschland-lied te spelen en daarna bij het opkomen van het Haagsche elftal het Wilhelmus, antwoordde hij, dat het troepje het Duitschland-lied niet kon spelen, omdat het uitsluitend het Lippe-lied had in gestudeerd. De Haagsche leider deelde dat mede aan de Duitsche leiders, onder uitdruk kelijke mededeeling, dat zoo zij niet wenschten dat het Lippe-lid gespeeld werd, ook het Ne derlandsche volkslied niet zou worden ge speeld. Dit laatste is dus geenszins een eisch van Duitsche zijde geweest. De Duitschers wenschten het Lippe-lied niet, waarop alle muziek werd afgelast. Prins Bernhard en het Lippe- Detmoldlied. 's-GRAVENHAGE, 2 Januari, Er is reden om aan te nemen, dat het prins Bernhard niet aangenaam is, dat, hem ter eere bij veler lei gelegenheden het Lippe-Detmoldlied ten gehoore wordt gebracht. De meening. dat het Lippe-Detmoldlied het Lippe'sche volkslied is, is onjuist. Er bestaat geen Lippe'sche volkslied en het hier te lande zoo vaak gespeelde Lippe-Detmoldlied kan men vergelijken met. ons Piet-Hein-lied. Daarbij komt, dat de prins thans Neder lander is en zich ook Nederlander voelt. Het zou daarom op hoogen prijs worden gesteld, indien men het spelen van vreemde volkslie deren achterwege liet en zich beperkte tot het Nederlandsche volkslied. AMSTERDAM, 2 Januari. Hedenavond wordt in het Carlton-Hotel het Oranjebal ge houden, georganiseerd door het I.C.A., waar voor alle plaatsen reeds verkocht zijn. Aan dezen avond zouden o.a. hun medewer king verleenen de leden van het Lippische Landestheater Carl Friedrich Koch en Georg Born: voorts de echtgenoote van den burge meester van Schwalenberg-Lippe, mevrouw Münzner, die vergezeld zou zijn van den heer Gottlieb Schlingmann. Het I.C.A. deelt ons mede, dat het tot zijn groote bevreemding telgrafisch bericht heeft ontvangen, dat het gezelschap niet naar Amsterdam zal komen. De acteurs motiveeren hun weigering om mede te werken met de lakonieke mededee ling, dat ..het vlag-incident (bedoeld wordt het geen volgens het D.N.B. zou zijn voorgevallen bij den voetbalwedstrijd Den Haag—Lippe op 23 December j.l.) het aangekondigde optreden Het woord is aan Mme. de Cirardin: Instinct is de neus van den geest. IN DE ORANJEHOF VAN HOTEL DE LEEUWERIK van 2 tot en met 7 Januari „DE ZANDVOORTSCHE VISSCHERS" Geopend tot 's nachis 2 uur (Adv. lngez. Medj zoowel tijdens het Oranjebal als voor den K.R.O. verbiedt". De gasten uit Schwalenberg-Lippe seinden: „Kunnen mevrouw Münzner niet blootstellen aan vijandelijkheden! En kunnen daarom tot onze spijt niet komen". Het I.C.A. heeft onmiddellijk' voor andere medewerkers gezorgd. In verband hiermede vervalt ook het op treden „Allerhand vom Lipperland" voor den K.R.O. op Zondagavond te 8.20 uur. Twee aanrijdingen te Haarlem Inlichtingen aan getuigen gevraagd. Donderdagavond te 7.50 uur heeft op den Kinderhuissingel bij de brug over de Garen- kokerskade een aanrijding plaats gehad tus schen een auto, bestuurd door iemand uit Noordwijk, rijdende in de richting Zijlbrug. en een 49-jarige wielrijdster, die van de tegen overgestelde zijde kwam. De dame viel en brak linkerarm. Bovendien kreeg zij wonden aan de linkerknie en aan het hoofd. Door leden van den Ongevaliendienst werd zij behandeld, waarna zij per ziekenauto naar het Sint Elisa beths Gasthuis werd vervoerd. De fiets werd vernield en de auto kreeg eenige schade. Ver moedelijk ontstond deze botsing, doordat bei den niet voldoende rechts hebben gereden. Ook is het niet zeker, of de wielrijdster met licht heeft gereden, want er werd geen batterij op haar rijwiel gevonden. Er bestaat geen le vensgevaar. Dé auto en de fiets zijn in beslag genomen. De remmen van de auto bleken in orde te wezen. Aan hen, die deze aanrijding hebben gezien (speciaal de twee wielrijders, die even te voren de plaats van de aanrijding hebben gepasseerd), wordt verzocht zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het Po litiebureau Smedestraat aan 'te melden. In de Lange Veerstraat. wilde de 20-jarige bestuurder van een auto Donderdagavond half acht zijn wagen verplaatsen om een vracht auto te laten passeeren. Hij reed daartoe rechts langs den trottoirband, maar raakte daarbij een ladder, waarvan de pooten op dén rijweg vlak tegen den trottoirband stonden. De lad der, waarop de 38-jarige electrieien op 4 meter hoogte stond viel om, waardoor De B. inwen dige kneuzingen kreeg. Door leden van den Ongevaliendienst werd hij per ziekenauto naar het Gasthuis vervoerd. Er bestaat geen levens gevaar. Tegen den bestuurder van de auto werd proces-verbaal opgemaakt. LOOS BRANDALARM. Vrijdagavond elf uur werd brand gealar meerd in de Bantanistraat. De afdeeling „Noord' van de brandweer rukte uit met mo tor- en babyspuit. Er bleek echter niets te doen te zijn. De babyspuit en gedeelte der vrijwilligers gingen nog even naar de Banka- straat, maar het bleek loos alarm te zijn. Het Duitsche antwoord op de Fransch-Brit- sche nota wordt spoedig verwacht, pag. 4 Tsjang Kai Sjck vraagt gratie voor Tsjang Sjoe Liang. pa.g. 4 De bekende Spaansche schrijver en filisoof de Unamuno is overleden. pag. 4 De regeering stelt wijziging der dienstplicht wet voor o.a. verlenging van den eersten oefentijd bij de marine. pag. 3 De regeering wensclit stichting van een na tionaal Luchtvaartlaboratorium. pag. 3 Ir J. A. Reus gehuldigd. pag 1 De heer Fehres gehuldigd. pag! 2 Bioscopen. pag, 8 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De hoofdzaak. pag. 1 Van onzen Brusselsclien correspondent: Ed- mond Picard herdacht. pag. 4 Jhr. dr. J. C. Mollerus: De Haarlemsche ha venplannen. pag. 5 Financieele Kroniek: Het jaar 1936 ken merkt zich door een stijging der grond- stoffenprijzen en aanpassing van produc tie aan consumptie. pag 5 Dr. M. Eu we: De resultaten van de tournooïcn In 1936. S. 3 Mr. E. Elias: Den Haag wordt steeds feeste- lijker. 3 K. de Jong: Haarlem's Gemengd Koor. pag- 8 Brieven van een controleur B. B.: Emigran- tenwerk. 7 Amy Groskamp-ten Have: Een vrouw schrijft r> nrr 2 fl D Vet telling: „Op bezoek bij Grootpapa" door L. S. pag_ 7 P. v. d. Hem: De zieke wereld en de nieuwe dokter. pa« 3 Voor de Jeugd. pag. 11 en 12 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 9

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1