AMSTERDAMSCHE BEURS Reeders willen verbeteringen in contracten. Conflict zal daardoor vermeden kunnen worden. WOENSDAG 6 JANUARI 1937 HA ARE EM'S DAGBEAD 9 T eraardebestelling W. C. Beeremans. Hedenmiddag twaalf uur werd op de Al- gemeene Begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer W. C. Beere mans mede-oprichter van het Ned. Werklie denverbond Patrimonium, mede-oprichter en oud-bondsvoorzitter van den Chr. Opzichters- en Teekenaarsbond, eere-lid van de Ned. Ver. van Chr. Technici, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, die hier in den ouderdom van 89 jaar is overleden. Toen de kist in de groeve was neergelaten trad Ds. A. B. Boeijinga als spreker naar vo ren. Hij vestigde er de aandacht op dat de heer Beeremans weliswaar het voornaamste deel van zijn leven in den familiekring heeft doorgebracht, maar dat hij ook op publiek terrein op den voorgrond is getreden. In Haarlem heeft hij ten huize van zijn zoon de laatste jaren een liefderijke verpleging genoten. Het zwaartepunt van zijn leven lag echter in Utrecht en Amsterdam, waar hij in de kracht van zijn leven op velerlei terrein gewerkt heeft. Ook op het terrein van Kerk en Staat en Maatschappij. De heer Beeremans heeft begrepen dat men de ordonnantiën Gods ook in het maatschappelijk leven in toepas sing moet brengen. Dat rijke leven is nu af gesloten. Spr. dankte God dat hij zulk een vader aan de familie Beeremans geschonken heeft. Wij jongeren moeten met vuur het zwaard van het Koninkrijk der Hemelen ter hand nemen, want wij vechten niet voor een verloren zaak; met Christus zullen wij over winnen. De heer J. Hollander u,it Den Haag herdacht dankbaar wat de overledene voor het Neder- landsch Werkliedenverbond Patrimonium heeft verricht en herinnerde er aan dat in 1876 te zijnen huize dit verbond werd opgericht. Hij heeft met tranen gezaaid, was een pionier en wegbereider. Zijn geloof en gebed en zijn werk zijn niet zonder vrucht gebleven. Zijn nagedachtenis zal tot in lengte van dagen in hooge eere worden gehouden. De heer K. Kruithof uit Utrecht zeide dat de overledene niet alleen liefde had voor Pa trimonium, maar dat hij ook tot in hoogen ouderdom zijn gansche kracht aan de Chr. vakbeweging heeft gegeven. Hij stond hier in het voorste gelid. Dat God ons moge bekwa men om zijn voetspoor te kunnen volgen. De heer R. Hagoort uit Utrecht getuigde van de groote trouw van den overledene voor de afd. Utrecht van Patrimonium. De jongere leden van deze organisatie hebben hem dan ook gaarne tot eere-lid benoemd. Hij zal in Utrecht niet worden vergeten. De heer A. C. Vreugdenhil uit Amsterdam sprak namens de Ned. Ver. van Chr. Technici, die door den heer Beeremans in 1915 op 68- jarigen leeftijd werd opgericht, dus op een leeftijd, dat anderen er het bijltje reeds bij neerleggen. Spr. schetste wat de overledene ook voor deze organisatie heeft gedaan. Zelfs op 85-jarigen leeftijd stond hij haar nog steeds met raad en daad ter zijde. Men is daarvoor dan ook veel dank verschuldigd, die het beste getoond kan worden door het werk van den heer Beeremans voor de Chr. vakbe weging zoo getrouw mogelijk voort te zetten. Een kleindochter van den overledene, mej. M. Beeremans sprak ook een afscheidswoord tot haar grootvader en las den psalm voor van „Nooit kan het geloof te veel verwachten". Namens de familie dankte de zoon, de heer W. F. Beeremans, voor de betoonde belang stelling. Hij deelde o.a. mede dat er een brief van condoleantie van minister Colijn was ge komen. De plechtigheid werd door den heer R. Wil- lemze Jr. met het Onze Vader geëindigd. Vorstelijke bruiloftsgasten bezoeken Schiphol en Aalsmeer. Ook Pjjins Bernhard bevond zich bij het gezelschap. AMSTERDAM, 6 Januari. Toen vanmid dag om twaalf uur de bruiloftsgasten, bij het huwelijk van prinses Juliana en prins Bern hard die in den namiddag een bezoek zouden brengen aan de bloemententoonstelling „Len te in Januari" te Aalsmeer, in autobussen en eenige particuliere wagens op Schiphol aan kwamen, bevond zich in het gezelschap, tot aller verrassing, ook prins Bernhard. Onder de zes en zeventig bruiloftsgasten waren oa.. prinses Kira van Rusland, de prin sessen Woizlawa en Thyra van Mecklenburg, de prinsessen Sieglinde en Elisabeth zur Lippe, twee prinsen zur Lippe, twee barcnnen von Cramm en de bruidsmeisjes-studiegenooten van prinse^Juliana. Voor de tunch bezichtigden de gasten, die zich in vijf autobussen in even zoovele groe pen verdeelden, het vliegveld, onder leiding van de heeren A. Plesman en P. Guilonard, directeuren der K. L. M., U. F. M. Dellaert, havenmeester van Schiphol, A. S. Thomson, stationschef en G. Spit, chef van den lijn dienst. In verband met het stormweer werd afge zien .van een demonstratie, welke kapitein Van Weerden Poelman met de J. A. V. A. zou heb ben gegeven. De K. L .M. had in loods B een kleine ten toonstelling ingericht van vliegtuigonderdee- len en van de radio uitrusting van haar toe stellen, waarvoor het gezelschap veel belang stelling toonde. In een andere loods stonden verschillende typen van vliegtuigen ter be zichtiging, zooals de oude Fokker-machine „Spin", de F. 36 „Arend", de moderne D.C. 3 „Ibis" en een D.C. 2 in Europeesche- en een in Indische uitrusting. De gasten bezichtigden nog de stationsge bouwen en de motorenafdeeling en vereenigden zich te ongeveer een uur aan de lunch in de versierde bovenzaal van het restaurant. Tegen twee uur heeft het gezelschap zich naar Aalsmeer begeven. Bandjirs eischen slachtoffers. Huizen met hun bewoners weggevaagd. DJEMBER. 6 Januari (Aneta-A.N.P.) In den afgeloopen nacht hebben zware bandjirs plaats gehad nabij Soekowono en Kalisat. In de dessa's Rowosari en Randoeagoeng in het onderdistrict Soemberdjambe zijn negen hui zen met de bewoners bedolven, waardoor ne gen menschen den dood vonden. In de kali Beddagoeng is een bruggenhoofd in den weg Ardjasa-Kotok verwoest. Het verkeer langs de zen weg is gestremd en eveneens het wegver keer van Kalisat naar Soekowono. Het algemeen steuncomité voor inheemsche behoeftigen verleent hulp. Uit Haarlem's Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad van Haarlem. Voorzitter; Burgemeester C. Maarschalk. Bericht van verhindering was ingekomen van de heeren Drilsma, Wolzak en Castricum. Nieuwjaarsrede van den burgemeester. De burgemeester, de heer C. Maarschalk, hield de volgende rede Dames en Heeren, Nu wij hier voor het eerst in het nieuwe jaar wederom bijeen zijn, stel ik er prijs op, een goede gewoonte getrouw, van deze plaats mijn beste wenschen uit te spreken voor de Haar- lemsche burgerij in het algemeen als ook U. dames en heeren, in het bijzonder toe te wen schen, dat het jaar 1937 voor U en Uwe be trekkingen veel goeds en bovenal gezondheid mosre brengen. Bij een terugblik op het jaar, dat van ons is heengegaan, kan ik wat betreft het gemeente lijk leven en den algemeenen economischen toestand hier ter stede tot miin leedwezen ook thans op grond van duidelijk sprekende cij fers. nog niet gewag maken van een positieve wending ten goede. Integendeel, als crisisjaar heeft 1936 zich niet van de zes voorgaande onderscheiden, be halve dan in zooverre, dat het zich als een der tot dusverre moeilijkste jaren heeft doen kennen, waarmede een toeneming der bud- getaire zorgen van de gemeente gepaard ging. Dit neemt niet weg. dat 1936 ongetwijfeld in menig oozicht ook in onze annalen als een jaar van zeer bijzondere beteekenis kan en zal eeboetstaafd worden. Niet alleen omdat zich in den loop van dit iaar op het gebied van handel en industrie in ons land meer hooovolle teekenen van al- gemeene opleving voordeden, waardoor een kentering in de vooruitzichten kwam. Bovenal was het afgeloopen jaar van be- teekenis door het voorvallen van enkele ge beurtenissen. die eenerzij ds ons maatschap pelijk leven diep hebben beroerd, anderzijds het economisch leven in het derde kwartaal sterk beinvloed hebben. Ik denk hier aan -een tweetal feiten, beide voorgevallen in de maand Seotemiber. welke ook in de toekomst ongetwijfeld zullen blij ken hun stempel op 1936 te hebben gedrukt Allereerst wil ik hier dan memoreeren de vreugdevolle tiid/ng betreffende de verloving van H K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard. Wij staan heden zelfs reeds aan den vooravond van den dag. waarop deze zoowel voor het Oranjehuis als voor het Nederland- sche Volk zoo gelukkige verbintenis bezegeld zal worden. Het algemeen medeleven, zeker ook in Haar lem. met deze heugelijke gebeurtenis, heeft op treffende wijze geleid tot een niet te mis kennen groote eensgezindheid onder de ver schillende deelen der burgerij, waarvan zeker op menig terrein een blijvende invloed ten goede mag worden verwacht. Wij dragen onze eerbiedige en hartelijke gelukwenschen op aan onze geliefde Prinses en onzen alom reeds zoo populairen Prins in het vaste vertrouwen dat huYi echtverbintenis zal strekken tot geluk van ons Oranjehuis en tot zegen van ons land en volk (applaus). Daarnevens maak ik hier melding van de voor ons land ingrijpende gebeurtenis op monetair gebied, met name de onvermijdelijk gebleken aanpassing, welke onze munteenheid heeft ondergaan. Al is de draagwijdte van dit feit op dit oogen- blik nog niet te overzien, toch schijnt deze maatregel in verschillende gevallen het proces van economisch herstel, dat reeds gaande was, te hebben ondersteund. Hopelijk zal de geschiedenis leeren, dat ook deze gebeurtenis in 1936 van doorslaggevende beteekenis is geweest. Letten wij alleen op de directe gevolgen er van voor de overheidsorganen, dan mag voor- loopig in elk geval op zijn credit-zijde worden geboekt een merkbare ontspanning van de kapitaalmarkt en een belangrijke daling van den rentevoet. Wanneer wij hierbij niet te maken hebben hebben met een verschijnsel van slechte voorbijgaanden aard kan zeker ook Haarlem daarvan aanstonds de vruchten plukken. Het probleem, waarvoor de gemeente staat, heeft echter ook nog verschillende andere zijden, waarvan helaas alleen een meer geleidelijke oplossing kan worden verwacht. Nu op het oogenblik in gezaghebbende krin gen wordt verklaard, dat het Ned. bedrijfsle ven er over het geheel genomen thans beter voorstaat dan een jaar geleden, mag welis waar ook hier een iets bemoedigender toon klinken, doch zullen wij ons toch nog ter dege voor oogen hebben te houden, dat ook bij een positief omslaan der conjunctuur de gunstige terugslag daarvan op de gemeente nog niet direct merkbaar zal zijn. Al moge dus voor ons land misschien het diepste punt der depressie zijn overschreden, voor het gemeentelijk leven in dezen kring zal men. bedriegen de voorteekenen niet. nog op een zeer moeilijk, zoo niet moeilijkste jaar der crisis hebben te rekenen. In het gunstigste geval zal 1937 ons mis schien een daling der totale werkloosheids uitgaven kunnen brengen, waarvoor op dit oogenblik in zooverre in de cijfers de eerste aanwijzingen zijn te vinden, dat het aantal werkloozen op 1 Januari j.l. bij een totaal i^n nog ruim 6600 ongeveer 200 lager was dan een jaar geleden. Een ruimer vloeien der gemeentelijke in komsten mag echter nog slechte in een meer verwijderde toekomst worden verwacht, wan neer de ingetreden verbetering eenigen tijd heeft kunnen doorwerken. Mogen wij dus eenerzijds het nieuwe jaar, dat zich onder zooveel gelukkiger omstan digheden aandient, in 't algemeen met meer vertrouwen tegemoet treden, anderzijds zul len wij ons. wat de allernaaste toekomst be treft. nog voor een ongemotiveerd optimisme hebben te hoeden. Laat mij daarom besluiten met den wensch dat de groote eensgezindheid, waarvan wij in deze dagen getuige hebben kunnen zijn. in het komende jaar ook in deze ziaal bij voortduring aan den dag moge treden, zoodat wij indachtig aan de spreuk „eendracht maakt macht" ook de Haarlem nog restende moei lijkheden zullen weten te overwinnen, (ap plaus). De nestor de heer de Braai A. R.) dank te namens den raad voor deze woorden en uitte wederzijds de beste wenschen voor den burgemeester en zijn gezin. Dat het den burgemeester gegeven moge zijn in 1937 door samenwerking in het college van B en W. en den raad nog veel goeds tot stand te bren gen (Anplaus). Zonder discussie werd dit voorstel goed gekeurd. Mededeelingen en ineekomen stukken. B. en W. stellen voor te aanvaarden een I aanbieding voor een aan Haarlem te ver strekken geldleening van f 2.000.000, aan te I gaan op onderhandsche schuldbekentenis a pari. tegen een rente van 3% pet. en met een looptijd van tien jaar. De wethouder van financiën, de heer Roo- d e n b u r g, deelde mede, dat geen overeen stemming verkregen is tusschen de gemeente en den curator in het faillissement der N.V. Gonnermann over vorderingen die de ge meente op die N.V. heeft en die N.V. op de ge meente heeft. B. en W. vroegen nu machtiging tot het voeren van een procedure. De raad keurde dit goed. Eervol ontslag. Op zijn verzoek wordt aan den heer S. E. H. de Vries ontslag verleend als leeraar aan de Gemeentelijke Avondschool voor Handels onderwijs. Zonder discussie werden de volgende voor stellen aangenomen PUNT 3. Voorstel om van W. J. Stam om niet voor de gemeente te aanvaarden een gedeelte grond, gelegen aan de Vogelkoopsteeg. onder voorwaarde, dat de kosten van bestrating en de op de overdracht vallende kosten voor re kening der gemeente komen. Voorstel tot vaststelling van het uitbrei dingsplan Oudeweg en bebouwingsvoor schriften. Voorstel tot vaststelling van Wijziging 12 van het uitbreidingsplan „Noord" Voorstel tot uitkeering van f 500 ten laste van het gemeentelijk pensioenfonds aan J. Bousema, gewezen zaalknecht van het Ge meentelijk Concertgebouw. Rioleering Tuindorp. Voorstel tot aanvaarding van een voor schot van f 20.000 van het Werkfonds voor de rioleering van het Tuindorp nabij de Ramplaan. PUNT 11. Voorstel tot aanschaffing voor f 1600 van twee motorrijwielen voor de politie. PUNT 12. Voorstel tot wijziging der verordening in zake de levering van duinwater (vergoeding openen van de hoofdkraan). Grondverkooo. B. en W. stelden voor grond te verkoopen a. Frederik Hendriklaan aan W. J. Peere boom b. Constantyn Huygensstraat en Jan Luyckenstraat aan de N.V. Vondelkwartier. Me v r. S c h e 11 e m a (V.B.) vroeg te be palen, dat op de ngrond aan de Frederik Hen driklaan niet drie maar twee woningen wor den gebouwd. Dit zou den welstand in dit deel van het Haarlemmei-houtpark ten goede komen. De heer Reinalda (S.D.A.P., wethouder) zei, dat daartegen bezwaren bestaan. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Het Wester kwartier. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een renteloos voorschot van ƒ500. aan de speeltuinvereeniging „Het Westerkwartier". N aeenige discussie werd dit goedgekeurd. Verbetering Brouwers- vaart. Voorstel tot vernieuwing der walbekleeding en bestrating der Brouwersvaart en daarvoor ter beschikking van B. en W. te stellen een bedrag van 1 27.500 De heer Klein Schiphorst (r.k.) stelde voor dit werk geheel aan te besteden. Het zal voor de gemeente voordeeliger en voor de ge meenschap beter zijn. B. en W. willen het ma ken van een wal aanbesteden en de bestrating in eigen beheer uitvoeren. Als het werk in éenen wordt uitgevoerd gaat het ook gauwer. De heer Reinalda (s.d.a.p.), wethouder, zei, dat B. en W. den heer Klein Schiphorst die vaker gepleit heeft voor het uitschrijven van aanbestedingen, zooveel mogelijk tege moet gekomen zijn door het maken van den walmuur te willen aanbesteden. Ook al wordt het straatwerk in eigen beheer uitgevoerd, dan kan het geheele werk toch vlot verloopen. Het bestratingswerk zal nogal eenig risico op leveren, omdat in den weg een stamriool wordt gelegd, dat later aangesloten zal worden op het groote rioolstelsel dat gemaakt zal worden. Nu moeten de huisriolen, die nu in de vaart loopen, aangesloten worden op dit stamriool. De heer Klein Schiphorst meen de. dat zijn bezwaren niet ontzenuwd zijn. Het voorstel-Klein Schiphorst (aanbesteding van het geheele werk) werd verworpen met 21—14 stemmen. Daarop werd het voorstel van B. en W. aangenomen. (De vergadering duurt voort) (Ongecorrigeerd) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Januari. Ondertrouwd 6 Januari: J. A. Wullings en D.. G. van Santen; J. C. Molenaar en K. Muc; A. H. van der Sluis en M. P. Wielart; F. J. Dargatz en M. J. Smit J. F. Uijtenhout en J. C. Hendrikse; J. van der Mark en K. A. Straatman; D. Stolker en M. Nederkoorn. Getrouwd 6 Januari: J. E Goedemans en E. J. Duineveld; A. M. Jansen en P. Zegwaard; F. H. Gaarthuis en W. Dankaart; S. W. Veen en J. Eidler; K. Bakker en J. A. M. Derogee: P. J. Bon en A. van Slooten; J. M. Blanken- daal en E. Kraakman; J. Bergmann en M. C. J. Zweiphennig; J. C. van Leeuwen en T. N. J. Kaldenbach. Bevallen 2 Januari: C. M. A. Felix—Olthoff, d.: 5 Januari: G. GerritsNijboer. d.: J. M. DraaismaDekker, z.; J. M. Paap—Eerhart, z.; 6 Januari: J. Commandeur—Mijnen, d. Overleden 3 Januari: G. P. Koopen, 58 Karei van Manderstraat; 4 Januari: J. J. Huyer, 73 j.. Plataanstraat: Ph. van Dalen, 65 j., Schoterveenstraat; M„ 7 j. d. v. W. Schuur, HazepaterslaanJ. W., 9 mnd.. z. v. H. Vink, Emostraat: 5 Januari: E. Kool—Tak, 52 j„ Bromostraat; J. J. Knijnsberg. 31 j„ Altena- straat; C. W. van BoggetBlankwater, 72 j„ Drossestraat- P. J. van Wunnik, 54 j., Amster damstraat: W. A. Vredendaal. 87 j.. Hage- straat; E. M. Koopenvan Tongeren. 62 j., Kaï-el van Manderstraat. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: zimuth IJM 195 605 manden f 3090. ^nlzee T.TM 77 55 manden f WR2 '-',Tmpia IJM 111 25 marien f 960 Gerberdina Johanna IJ M38 1095 manden "380. Zooals reeds werd gemeld, zijn Maandag de besturen der verschillende organisaties van werknemers begonnen met het beleggen van vergaderingen met hunne leden ter bespre king van de voorwaarden, waarop de Reeders- vereeniging zich bereid heeft verklaard, een nieuw contract voor de zeelieden af te slui ten. Men weet. dat van reederszijde oorspron kelijk geweigerd werd op de basis van de door de organisaties voorgestelde wijzigingen de onderhandelingen voort te zetten. Later von den echter toch besprekingen plaats, welke er toe geleid hebben, dat de reeders zich bereid hebben verklaard met eenige voor de opva renden gunstiger voorwaarden genoegen te zullen nemen. Wij kunnen thans melden, dat deze voor waarden inhouden dat: lc. toegestaan wordt de aanvulling van art. 8 der oude overeenkomst, hetgeen beteekent, dat wanneer een schip niet langer dan drie dagen bin nenblijft voor kleine reparaties, ketel keuring enz., de gage zal worden doorbetaald 2e. de aftrek van het halve losloon, ter bepaling van de netto-besomming komt te vervallen; 3e. aftrek van gage ter berekening van de netto-besomming zal in het vervolg niet geschieden bij besommin gen beneden f 1540, doch eerst bij besommingen beneden f 1210; 4e. de geheele opbrengst van lever en kuitgeld komt bij Noordzeetrawlers weer geheel ten goede van de beman ning; dit geldt echter niet voor de IJslandbooten; 5e. de uitkeering bij ziekte zal van 60 pet. op 70 pet. worden gebracht; 6e. opneming van een duurteclau- sule. Verder hebben de reeders toezeg ging gedaan, dat, ter bevordering van het verkrijgen van de contractueel toegestane twee vrije nachten na een volledige reis, aan de schippers op dracht gegeven zal worden, vóór mid dernacht binnen te komen, natuurlijk wanneer de omstandigheden zulks niet onmogelijk maken. De duurteclausule. Over de in het contract op te nemen duur teclausule kunnen wij tenslotte nog vermel den, dat de beteekenis hiervan is. dat hier mede feitelijk verkregen wordt, dat wan neer de kosten van het levensonderhoud met een zeker percentage stijgen (aan te toonen door de indexcijfers), en dit percentage is hooger dan de met de devaluatie verband houdende verkregen loonsverhooglngen, dit nadeelig verschil zal worden overbrugd. Aangezien dit een vrij ingewikkelde kwestie is, zal speciaal voor deze regeling een commis sie worden benoemd, welke commissie ge handhaafd blijft, zoolang de duurteclausule in het contract blijft opgenomen VORIG) KOER* STAATS LEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt ld 1933 H 4 pCt Nederl. Indië 3 pCt Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring R.AVK.ivcTci MNGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Ned. Ford ex 40 afst Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon Petr Per lak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR OND. BUTTEN1. 100% 100% ,84*4 47% 94*4 330 175 KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 177/s 95% 329 17b pl.m 1.45 20% 49 95 32b 333 176 pl.m 2.00 94»/., 327 176% 8% 94 327% 175% Intern Tel and Tel 9% Anaconda 40% 55% Cities Service 3% - 567/, Kerinec Copper 457/f 2'-8V 258 321 - 319% 286 88% 286 28? 287 286 128 131 130 129 229 12-> 125 1 3*4 123 123 16» 116 116 114 113 114 113 113 107 138*4 .138 137 137% 430% 419 -18 4i9% 218% 90*4 - 94 - 21 21% 21% 21% 2% '--25/6 *-% 32% 3.'% 16 16 16% '6% 16 4^6 241 170 40 49 140 RUBBERS. Amsterd Rubber Dell Bat Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam Tapanoell Bandar Rubber Preanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber AMER SPOORWEOEN Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW Alg Explor MU Redjane Lebong Billlton n PROLONGATIE. 12 00 492 149 114 38 40 .6% 28% 15% iC8 183% 21»/, 07 486 169% 309 201 1023/6 487 135 40 56% 57 308»/, 101 26 67%

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7