Het Glasraam in de Nieuwe Kerk. ZATERDAG 9 JANUARI 1937 HAARDE M'S D A G B E A D 5 Conductrices bij de N. Z. H. Bezwaren der organisaties. In het orgaan van de Nederl. Vereeniging an Spoor- en Tramwegpersoneel wordt om rent de plannen van de directie der N.Z. Tramweg Maatschappij om conductrices a dienst te willen nemen, het volgende ge- chreven Toen de organisaties hiervan kennis kre- en hebben ze direct de koppen bij elkaar ge loken met als gevolg, dat ze de Directie ver achten met haar plannen nog een poosje te rillen wachten en eerst de organisaties gele enheid te willen geven om hun meening over. ezen nieuwen stap tot uiting te kunnen bren- en. Dit laatste nu is geschied in een conferentie -elke we op 31 December 1.1. met de Directie ver dit belangrijke onderwerp mochten heb- en. Wat het resultaat van een en ander is ge- eest, weten onze leden reeds uit een circu- lire, welke we hun hebben gezonden en aarin we verslag van de conferentie hebben ïdaan. Toch meenen we. dat het goed is er ook op eze plaats nog een enkele opmerking over moeten maken. En dan was wel dit kenmerkende, dat de ezwaren, welke door de organisatievertegen- oordigers over deze zaak naar voren werden 'bracht, vrijwel alle door de Directie kon en worden onderschreven. En toch zal het experiment worden gedaan, mdat er volgens de Directie geen keus is, mzij men tot andere maatregelen zou willen vergaan, die echter ook alle van diep ingrij- enden aard ten opzichte van het personeel- ïlang zouden zijn. De financieele positie van het bedrijf is echt. Het jaar 1936 is daarbij wel het slecht- ;e jaar geweest dat men tot nog toe heeft >kend en er moet iets gebeuren om te po- jn eenige verbete tot stand te brengen Een krasse loonsverlaging? Neen. zeggen de organisaties, dat kan en sag niet meer. Inkrimping van het bedrijf, met als gevolg ltslag van personeel? Neen, zeggen de organistaties, want de erkloosheid is al meer dan groot genoeg. Invoering van eenmanswagens? Neen. zeggen de organisaties. Ook daardoor >u een aantal personen op straat komen, at we niet willen en bovendien zou zoo een saatregel ook niet ten goede zijn van het 'drijf, zoodat het gewenschte resultaat er iker niet door kan worden bereikt. En laten we er direct aan toevoegen, dat ook Directie nu juist niet naar het treffen van ïrgelijke maatregelen staat te dringen. Maar wat dan. Stroomprijsvermindering. Daaraan wordt »werkt, doch 't geeft alleen niet voldoende itkomst. Er blijft dus al du? Directie, niet anders rev dan uit te zien n goedkoopere arbeids- rachten. Slaagt zulks, dan doen we althans in stap in de goede richting. En indien larbij dan nog bewaarheid zou worden de jop, die velen thans koesteren, nl, dat we ngzamerhand het dieptepunt der crisis ach- r ons hebben, dan is het mogelijk, dat we die manier een weer wat bevredigender idrijfstoestand krijgen. En wat zijn nu de gevolgen van deze maat- igel voor het personeel? Zooals reeds eerder is opgemerkt, vast jrsoneel zal er niet door worden ontslagen. Doch het hulppersoneel draait er natuur- k voor op. Wel zal daarbij worden gepoogd n de zoogenaamde reorganisatiegroep zoo ng mogelijk te handhaven, maar overigen? [llen deze menschen er zeker groot nadeel In ondervinden. Voor de conductrices, die in dienst zul- n worden genomen en wat zich voorloopig el tot een 20-tal zal beperken, zullen ande- jn, die tot nog toe een boterham aan de aatschappij verdienden, helaas moeten rui en. Dat ons zulks ten zeerste spijt, behoeft ze- ir geen verder betoog en het was dan ook n van de grcote bezwaren, welke wij bij conferentie in de Directiekamer naar vo- n hebben geschoven. Er is helaas niets aan doen. Ten slotte nog een enkel woord over de in- ieling van de conductrices in den dienst, aarbij onmiddellijk deze vraag naar voren >mt: moeten daarvoor dan even zoovele inducteurs den dienst uit en zullen die tot n arbeidsreserve worden gevormd? Daarop is ons antwoord neen. De oplos- tig van deze vraag zal aldus worden gevon- m, dat in de plaatsen waar de conductrices werk zullen worden gesteld, hl. op de stads- nen in Haarlem. Leiden en Voorburg, zal een 'oep worden gevormd, waarin voor zoover aarlem en Leiden betreft, ook de remise- ambten zullen worden opgenomen. Deze ■oep zal in een rouleerenden dienst worden >genomen, zoodat dientengevolge een ieder ij ft rijden, doch ook een ieder op zijn of lar beurt reserve heeft te maken, waarbij en dan zal worden benut voor vervanging ziektedagen, enz. Voor wat Voorburg betreft, meende de Di ctie de remise-beambten hierin niet te innen betrekken, omdat waarschijnlijk i groep dan te groot zou worden om aan m ieder steeds een rijdenden dienst te aarborgen. Een en ander zal echter voor at deze plaats betreft nog eens nader worden izien. Ziet hier kameraden in het kort wat we nog 'er deze. zaak te zeggen hadden. Dat hiermee alles nog lang niet af is, ireekt wel vanzelf. Ook de nieuwe maatregel van een vaste ïn- ieling van het verlof zit uiteindelijk aan deze mgefegenheid vast. Doch waar te dien op- chte de organisatie nog nadere voorstellen il kunnen indienen, voorstellen die we na- rnrïijk in overleg met de afdeelingsbestu- n zullen opmaken, meenen we daaromtrent te moeten zwijgen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Bij beschikking van den Minister van Jus- Ie zijn aangewezen voor een tijdvak, hetwelk adigt 1 Sept. 1937 in de enkelvoudige kamer or de vereenvoudigde behandeling van rafzaken van de Arrondissements-Rechtbank Haarlem tot plaatsvervangend lid: 1. mr. H. P. E. Mijnssen, rechter: 2. mr. L. Vhegent- irt, rechter. VANDALISME. Gisternacht hebben vandalen den Donder- lg ter gelegenheid van het Vorstelijk huwe- k geplanten herinneringsboom, staande aast de Nederlandsch Hervormde Kerk te 3e voor een gedeelte van den bast beroofd. Deskundigen zullen alle middelen te baat amen om den herinneringsboom in het leven houden. De politie stelt een uitgebreid on- arzoek in naar de bedrijvers van deze laffe aad. De houten bekisting, die zoo langen tijd het raam boven de deuren aan de Kerkstraat zijde bedekte, is verdwenen en men ziet nu reeds van buiten af tegen den achterkant van het glas-in-loodraam dat als blijvende herinnering aan de restauratie er kerk thans geplaatst en aan de Kerkvoogdij overgedra gen is. Die restauratie welke onder leiding van den architect J. C. Slagter plaats vond en in velerlei opzicht met een grooten schoonmaak kon vergeleken worden, bracht voor de ma kers van het glasraam, de heeren Pronk en Van Bommel te Haarlem, nog de wenschelijk- heïd hun oorspronkelijk ontwerp dat inder tijd in ons blad besproken werd, eenigszins te wijzigen. Een balustrade namelijk, die een boven de deuren gelegen gaanderijtje afsloot, bleek niet origineel en kon bovendien gemist worden, doch met het verdwijnen daarvan werd de kijk op de compositie van het raam ook anders, zoodat de ontwerpers dienover eenkomstig hun arbeid gingen herzien, het basement wijzigden en de centrale figuren in de voorstelling iets omhoog brachten. "Een en ander kan doen zien dat er hier na lang wer ken, afwachten en weer opvatten een werk stuk is afgeleverd waarop de heeren Pronk en Van Bommel met voldoening kunnen schouwen, die des te grooter is waar zoowel ontwerp als uitvoering in hun handen lagen. De voorstelling zelve is naar den inhoud aan het eerste ontwerp gelijk gebleven; de centrale voorstelling is die van Jezus, die door Johannes in de Jordaan gedoopt wordt. Het is een lichtend taf reel, waaromheen zich in donkere fonkelkleuren de afsluitende ban den bevinden. De linker en rechter, ieder uit vier voorstellingen uit Jezus' leven bestaande steunen op het basement waarin een lichtend blauw aan de rivier is Voorgezet. Bovenhand en verbindingsstukken zijn van decoratieve vullingen voorzien die bij de fonkeling in de borders aansluiten. De acht episoden uit Jezus' leven die in de kleinere vierkanten zijn vastgelegd, maken zich, qua voorstelling, eerst langzamerhand uit de warme kleurig heid der glasschijven los. Zij zullen den kerkbezoeker steeds meer vertrouwd raken en hem die groote momenten in duidelijk beeld brengen. Ziet men het raam in zijn ge heel dan vervullen zij de taak van détails te zijn in de randversiering, en dragen bij tot de rust die van de centrale figuratie uitgaat doordat ze als opgenomen zijn in de fonke lende omranding. Bij een stemmig licht in de kerk waarbij het nog te versche felle wit van de moderne muren ietwat wordt afge stemd, is het nieuwe raam een voornaam sieraad van het gebouw te noemen, waarvan tevens de gewenschte wijding uit kan gaan. J. H. DE BOIS. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. Op Maandag 11 Januari spreekt voor bo vengenoemde organisatie de heer C. J. E. Dineaux, leeraar aan de HJB.S. A te Haarlem, over het onderwerp„Internationale balans". Deze lezing wordt gehouden in het gebouw van den H.KB. Tempeliersstraat en vangt aan om 8.15 uur. MR. TELDERS IN DEN HOOGEN RAAD HERDACHT. 's-GRAVENHAGE. 8 Januari Voor den aanvang der pleidooien in den Hoogen Raad heeft hedenochtend de president van dat col lege, Jhr. mr. R. Feith, den gisteren overle den oud-landsadvocaat mr. J. H. Telders in de volgende bewoordingen herdacht: Met groote deelneming heeft de Hooge Raad kennis genomen van het overlijden van den vroegeren landsadvocaat en deken mr. J. H. Telders. Wel is het geruimen tijd geleden sedert mr. Telders de laatste maal voor dit college op trad. maar toch zal de Hooge Raad zijn steeds doorwrochte adviezen, zijn levendige voordracht en zijn onvermoeide- werkkracht niet licht vergeten. Voor de zijnen, maar niet minder voor de balie beteekent zijn heengaan een groot verlies. Wij betuigen den vroegeren medewer ker van mr. Telders onze hartelijke deelne ming. Tenslotte verzocht de president de deelne ming ook aan de familie over te brengen. De procureur-generaal, mr. Besier. sloot zich namens het parket aan de woorden van den president aan. De vroegere deken, jhr. mr. W. M. de Brauw, deed zulks eveneens. (Adv. Ingez. Med.) ZONDAGMIDDAGCONCERT H. O. V. Aan het namiddagconcert van Zondag 10 Januari zal de bekende Haarlemsche alt zangeres Annie Hermes, haar medewerking verleenen. In het eerste gedeelte van het programma zal zij met orkestbegeleiding zingen: Recit und Arie Ariadne auf Naxos" van Jos Haydn en na de pauze: de Nocturne van César Franck. Het orkest zal het concert openen met de symphonie no. 40 in G kl. terts van W. A. Mo zart en vervolgens in het tweede programma- deel spelen: Inleiding tot het 2e deel van het Oratorium „La Croisade des Enfants" van Gabriël Pièrné en de Ouverture „Le Barbier de Seville" van G. Rossini. JUBILEUM J. L. A. HOLLEMAN. Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat de heer J. L. A. Holleman, werkzaam als druk- ker-binder op de af deeling Binderij van Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V., ibij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad. Hij werd 's -morgens op ge noemde afdeeling toegesproken door den heer P. F. Serné. die -hem namens de col lega's twee fauteuils en vier stoelen aanbood Ook van de meisjes der binderij ontving hij geschenken. Daarna werd de jubilaris ten kantore door den directeur den heer B. F. Enschedé gecomplimenteerd, waarbij hem het gebruikelijke geschenk onder enveloppe werd overhandigd. Chr. Gem. Koor „Haarlem" bestaat tien jaar. Herdenking met receptie, concert en feest avond. In Januari 1927 werd Haarlem's Christelijk Gemengd koor ontbonden, doch op 18 Jan. werd op initiatief van enkele leden der oude vereeniging. een nieuw zangkoor opgericht, dat den naam droeg: Christelijk Gemengd koor „Haarlem". Het bestuur wordt thans gevormd door de heeren H. Bosch, voorzitter; G. H van Dijk, penningmeester, mej. G. Groen, secretaresse, den -heer A. J. de Nij-s, algemeen adjunct en mej, II. Melgerd, muziekcomimissaresse. De heeren H. Bosch, G. H. van Dijk en A. J. de Nijs maakten van de oprichting af onafge broken, dus 10 jaar lang, deel uit van dit bestuur Het koor treedt zei- den in het openbaar op, daar de vereeni ging zich ten doel stelt de beoefening van het lied, als uiting en als 'middel tot verhooging van het christelijk leven. Zij tracht dit te be reiken door te wer ken op filantropisch gebiedbelangeloos optreden in zieken huizen, gevangenis en diaconiehuizen, medewerking bij gods dienstoefeningen en E. VAN ZOEST. het geven van concerten voor liefdadige doeleinden. In de afgeloopen tien Jaar trad het koor niet minder dan 130 maal op, wat wel be wijst, dat het een gaarne geziene gast is en dat er op de repetities hard gewerkt moet worden, daar het niet de gewoonte van het koor is. overal dezelfde liederen uit te voe ren. Het koor stond de eerste 6 jaren onder de goede leiding van den heer B. C. Elskamp. die zich met enthousiasme aan het ten doel gestelde werk gaf. Door zijn vertrek naar Friesland moest men echter naar een nieu wen dirigent uitzien. Men heeft een waardig opvolger gevonden in den heer E. van Zoest, die zich eveneens beijvert het peil van het koor omhoog te brengen door werken van groote meesters als Sweelinck. Orl. Lassus, Bach en Handel met het koor te bestudeeren en met succes uit te voeren. De geest onder de koorleden is als die in een groote. gezellige familie, wat zeker niet weinig heeft bijgedragen tot den groei van het koor. dat thans bijna zestig; leden telt. Het tienjarig bestaan hoopt de vereeniging te vieren met een door het bestuur te houden receptie op Zaterdag 16 Januari van 3 tot 5 uur in het repetitiegebouw ,Met Blauwe Kruis"; een concert in de Klopper singelkerk op Maandag 18 Januari, waarbij de violist Jo Juda en de pia nist Arnold Juda hun medewerking zullen verleenen, evenals de heer Anton de Munnik, die het koor zal begeleiden; en tenslotte begin Maart een feestavond in de groote zaal van ..St. Bavo" Smeöestraat. waar dooi de leden een revue zal worden opge voerd, betrekking hebbende op de af geloopen tien jaar. ARROND. RECHTBANK Ontvoering. Gisteren had een drietal jonge menschen zich voor de Rechtbank alhier te verant woorden wegens het niet alledaagsche feit van ontvoering. Een 22-jarige ongehuwde moeder uit Den Haag had een tweejarig kindje, dat in een R.K. gesticht te Lisse werd verpleegd en dat onder voogdij stond. Op een goeden dag was zij met een 22- jarigen stucadoor en een jongeman van den zelfden leeftijd maar zonder beroep, uit Den Haag naar Lisse getogen. Vóór het bezoekuur had de vrouw zich aan het gesticht vervoegd en daar had zij, onder voorwendsel dat zij wat met de kleine in den tuin wilde gaan wande len, haar kind onder haar toezicht gekregen. Op listige wijze heeft zij de kleine toen dooi de heg aan haar metgezellen overgereikt, die het kind per motorfiets naar Den Haag brach ten. Het geval kwam natuurlijk spoedig aan het licht. Bij het vooronderzoek had de moeder be weerd. dat zij niet wist. dat haar kind onder voogdij stond, hoewel dit bij Kantonrechterlijk vonnis was vastgesteld. Later is de verdachte echter op haar eerste verklaring terugge komen. Eenige zusters uit het gesticht te Lisse. als getuigen gehoord, deelden mede, dat tenge volge van een misverstand over de bezoek- kaarten het kind aan de moeder tijdelijk was overgegeven. De reclasseeringsrapporten van de vrouw en den stucadoor waren ongunstig, waarom de Officier van Justitie, die de ontvoering een brutaal feit noemde, tegen deze twee verdach ten een gevangenisstraf van 3 maanden eischt. De derde verdachte stond gunstiger bekend en tegen hem requireerde de Officier een voorwaardelijke straf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar. De uitspraak van de Rechtbank is bepaald op 21 Januari. PROT. CHR. MEISJESJEUGDWERK. Men schrijft ons: Van 1 Januari af is mej. G. H. Ledeboer. als Centrale Jeugdleidster, werkzaam in dienst van het Prot. Chr. Meisjesjeugdwerk te Haar lem en omgeving. Mej. Ledeboer ontving haar opleiding aan het Centraal Instituut voor Chr. Socialen Arbeid te Amsterdam en stu deerde een half jaar aan een der bekende inrichtingen der Wooóbrookers n.l. Selly- Oak in Engeland. De Plaatselijke Federatie Haarlem kon door financieele omstandig heden haar slechts voor drie dagen per week aanstellen, waarbij de keuze gevallen is op Maandag. Dinsdag en Woensdag. Alle inlichtingen het Prot. Chr. Meisjeswerk betreffend zijn bij de Centrale Jeugdleidster, Schouwtjeslaan 32 te verkrijgen. Ook uit de aangesloten vereenigingen kun nen bestuurs- en commissieleden ten allen tijde voor onderzoek het werk betreffend zich tot mej. Ledeboer wenden. Het bestuur is samengesteld als volgt: mevr. M. Bierens de Haan.—Waller, pres.; mevr. M. WaardenburgLindeyer, vice-pres.; mevr. A. D. L. de ClercqVan Lennep, le secretaresse; mevr. C. G. FrankenWeyland, 2e secreta resse, mevr. C. A. VerveenMie-bies, bureau secretaresse, mevr. H. P. H. v. d. NeutLoeff penningmeesteresse, mej. R. de Haas, mej. C. J. W. Spoor en mej. G. H. Ledeboer, terwijl mevr. A. van EldenRuys als adviseerend lid optreedt. GEBOUW GASBEDRIJF IN DE KRUIS STRAAT VERLICHT. Naar wij vernemen zal de feestverlichting aan het gebouw van het Gem. Gasbedrijf in de Kruisstraat hedenavond weer ontstoken wor den, thans echter ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van de gemeentelijke gasvoor- ziening. De letters J- B. zijn verwijderd en vervan gen door de jaartallen 18371937. Waarschijnlijk zal de verlichting nog en kele avonden branden, zoodat men nog eeni- gen tijd kan genieten van deze inderdaad fraaie illuminatie PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 10 JANUARI. Progr. I Hilversum I (Huizen). Progr. II Hilversum II. Progr. III 8.35 Keulen „Der helle Morgen stern", spreker: Pfaffer Josten mmv. de Köl- ner Kantorei (koor). 9.05 Diversen. 9.20 Keulen Gramofoonmuziek. 10.35 ld. „Horch auf Ka- merad", het omroeporkest met een gezelschap. 11.20 ld. Populair concert door het kl. omroep orkest van Berlijn. 12.20 Brussel Vlaamsch Onbekend. 1.20 ld. Gesproken dagblad van het NIR. 1.30 ld. Onbekend. 2.20 Keulen Koorcon cert. 2.50 Diversen. 3.20 Keulen Nette Sachen aus Köln. 5.20 Parijs Radio Georges Saillard leest een verhaal van Pirandello; L'invitation a diner. 5.35 Uitzending uit het Chatelet- theater Colonneconcert olv. Paul Paray. 7.20 München Concert door het omroepdansorkest olv. Hans A. Winter. 9.20 Boedapest Populair concert door het omroeporkest. 10.20 Berlijn Progr. Deutschlandsender (Oskar Joost en zijn orkest). Progr. IV Brussel Vlaamsch: 8.30 Kroniek van den dag. 8.40 Gramofoonplaat. 8.45 Ge sproken dagblad van het NIR. Parijs Radio: 9.00 Gramofoonmuziek enz. Don Carlos, tenor. 12.50 Causerie voor Katholieken door R. P. Lhande: Le Gateau des rois. 11.20 Gramofoon muziek. Nat. Program: 12,20 Orgelconcert door M. L. Panel. 1.10 Harmonie orkest olv. B. Wal ton Middleton en A. N. Rawes. 1.50 Troise and hls Banjoliers. 2.20 Tuinbouwpraatje door C. H. O'Donnell. 2.40 Het Richard Crean orkest. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Londen Regional Fred Hartley en zijn Novelty Quintet. 4.40 Nat. Program BBC orkest olv. Constant Lambert. 5.20 London Regional Het Enfield Central orkest olv. E. S. Carter. 6.20 Id. Shanties het BBC mannenkoor olv. Trevor Harvey. 6.50 Nat. Program „Victorian melodies". 7.35 Id. Regi nald Foort speelt orgel. 8.15 Id. Godsdienst oefening in St. Martin-in-the-Fields. 9.05 Di versen. 9.25 London Regional Het stedelijk or kest van Hastings olv. Julius Harrison mmv. Jan van der Gucht, tenor. 10.30 Brussel Fransch Gramofoonmuziek waarschijnlijk). Progr. V 8.0024.00 Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE op Maandag 11 Januari 1937. Progr. I Hilversum I (Huizen) Progr. n Hilversum n Progr. HI 8.00 Keulen. Gramofoonmuziek tot 8.50 9.05 Tijdsein. Nieuwsberichten. Wa- terstandberichten9.20 Deutschl.sender. „Alle Kinder singen mit"; 9.50 Keulen. Richard Heinemeyer: Was hrachte der Sportsonntag? 11.20 Dan-marks Radio. Uurslag en klokken spel van den raadhuistoren. Harald Ander sen's ensemble uit „Bellevue Strand-hotel". 12.20 Brussel Vlaamsch. Onbekend; 1.20 Ge sproken dagblad van het NIR: 1.30 Onbe- kend; 2.20 Nat. programma. Sibeliuséoncert gr.pl.: 2.50 Lïlan Keyes, sopraan; Harry Cos- tigan. bariton; 3.20 Keulen. Programma van de Deutschl.sender (omroepork.)4.20 Parijs Het juiste oogenblik. Zeg Ans, hoor eensluister eens wat eenig! Ik heb een uitnoodiging om mee naar de wintersport te gaan met Suus en Gé! Hoe vind je het? Dolzalig gewoonen van Oma mag ik voor mijn verjaardag een nieuwe avondjurk koopen en een sportpak en nu wou ik maar meteen gaan. Het is nu overal uitverkoop en straks zijn alle leuke dingen eruit ennehè je luistert niet eens viel het opgewonden standje zichzelf in de rede. Wrevelig kijkt zij over de schouder van haar getrouwde zuster, aie bezig is met het huishoudboek. Wat ben je toch aan het doen? Toeschei nu eens even uit en luister. Verongelijkt klinkt het. Als iemand zóó wei nig belangstellend doet! 'n Oogenblikjemompelend telt de andere verder. Er ligt een diepe rimpel tus- schen de turende oogen. Zij geraakt in de war. Begint opnieuw. Hè jakkes! je bent niets aardig! pruilt het jongere zusje. Zoo opgewonden en blij is zij gekomen en nu is het ineens of de fleur van het heerlijke nieuwtje er een beetje af is. Zoo onhartelijk als die Ans dan ook doetHet huilen staat haar nader dan het lachen. Maar het zieltje zonder-zorg weet ook niet, dat Ans en haar man voor een ingrijpende salarisvermindering en een dreigend tekort staan en dat de stem ming in huis allesbehalve vroolijk is. Zij is geheel en al vervuld van het heerlijke, dat haar te beurt gevallen is en zij verwacht niet anders dan dat iedereen onmiddellijk met haar blijdschap zal instemmen. Gaat het ons allen niet heel vaak precies zoo? Komen wij niet soms opgewonden en vol van iets, dai onszelf betreft bij anderen om te ervaren, dat die anderen hoe na zij ons overigens ook mogen staan van andere dingen vervuld zijn, dingen die hun oneindig meer belang inboezemen, hetgeen zij niet altijd weten te verbloemen? Wie dit overkomt heeft het gevoel een koud stortbad te krijgen en dat is een min of meer kille sensatie. De slachtoffers van het koude stortbad voelen zich doorgaans diep verongelijkt en gegriefd door wat zij onder vonden als de harteloosheid en het egoïsme van anderen. Als men onze belangstelling vraagt zeggen, dan doen wijJawel precies! dan doen zijnet zoo! Er is maar één manier om zich te verzekeren van de ongeveinsde belangstelling van ande ren en dat is: hen met onze belangen te naderen op een voor hen geschikt oogenblik. Gemakkelijk is dat niet want als wij door iets worden getroffen, dan willen wij ons hart luchten niet straks, niet morgen, maar nu dadelijk op hetzelfde oogenblik. En dat is maar al te vaak voor anderen niet het juiste oogenblik. Ook als wij opgewonden en buiten onszelf van vreugde of verdriet zijn dienen wij te be denken, dat er maar heel weinig menschen. zijn, die zoo onzelfzuchtig zijn, dat zij onmid dellijk alles terzijde schuiven en hun gansche belangstelling en medegevoelen vrij kunnen, maken voor iets dat hen niet persoonlijk raakt. Als wij dit uit het oog verliezen is er alle kans dat wij een koud stortbad krijgen en. dan past het ons de schuld te zoeken bij ons zelf en niet bij degenen, die ons schijnbaar onhartelijk bejegenden. AMY GROSKAMP—TEN HAVE. EEN GOEDE BRIL EEN GOED ADRES Opticiens ENDENBURG Zn. RIJKSSTRAATWEG 6, b. h. Soendaplein Leveranciers van ALLE Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) Radio. Programma van Straatsburg (con cert) 5.20 Keulen. Herdenking van den 65en geboortedag van Paul Craener; 6.05 Diver sen; 6.50 Weenen. R.N. Coudenhoven-Kaler- gi: Die europaische Mission der Frau; 7.00 ..Neues Leben"; 7.20 Volksliederen uit Neder- Oostenrijk; 8.20 Keulen. Populair concert door het kl omroeporkest o.l.v. Leo Eysoldt; 9.05 Parijs Radio. „La fille du tambour-ma- jor", opera-comique in 3 bedrijven van A. Duru en H. Chivot. muziek van J. Offen bach: 11.05 Berichten: 11.20 Dansmuziek door het Atkinsorkest; 11.50 Populair concert door het Atkins-orkest. Progr. IV. 8.00 Brussel Vlaamsch. Gymnas tiek; 8.20 Gramofoonmuziek: 8.30 Kroniek van den dag: 8.40 Gramofoonplaat: 8 45 Ge sproken dagblad van het NI.R.: 9.00 Gramo foonmuziek; 9.20 Diversen: 10.35 Nat. Pro gramma. Korte godsdienstoefening: 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weerbericht; 11.05 Reginald Porter Brown speelt orgel: 11.35 Gramofoonmuziek: 12.20 B.BC.-orkest van N. Ierland o.l.v. E. Godfrey Brown; 1.20 Lon don Regional. Nieuwe Gramofoonplaten; 2.05 Arthur Salisbury's orkest; 2.50 B.B.C. Mid land orkest o.l.v. Reginald Burston; 3.50 Or gelspel door Harry Farmer; 4.20 Herbert Withers, cello; Barbara Withers, piano; 4.50 Het orkest van het Victoria Hotel o.l.v. Emilio Colombo: 5.20 Nat. Programma. Lady Sophie Scott: The romance of Harris' Tweed: '5.35 Dorothy Hoghen's ensemble; 7.00 B.B.C. Em pire orkest oi.v. Eric Fogg; 7.40 Entertain ment parade; 8.20 It's happening now. va riété; 8.50 B.B.C. Dansorkest. o.l.v. Henry Hall: 9.20 Beromiinster. Voor Zwitsers in het buitenland; 9.35 „Kleine Bilderbogen aus dem kleinen Lande, dansen en muziek; 9.55 London Regional. Harold Ramsay speelt bioscooporgel; 10.20 Nieuws, sport, actueele causerie: 10.45 Billy Gerhardi's dansorkest uit het Piccadilly-hotel. Progr V 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplaten concert: zang. 1 Shirley Temple-liedjes, Henderson Twins, 2 Mein Herz ist voller Sonnenschein. Jan Kiepura; 3 Mein Herz ruft immer nur nach dir. idem: 4 O Sole Mio. idem: 5 Ich sing mein Lied. idem; 6 Home sweet home. Joe Peterson; 7 Calling ime Ihome. idem; 8 It's my trother's birthday, idem; 9 Just a little grey haired lady, idem: 10 A portrait of a lady, idem; 11 Daddy, idem; 12 Love 's old sweet song. idem. 8.00—12.00 Diversen,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9