Duitschland en Marokko. Hare Majesteit de Souvereiniteit. Thijs IJs helpt de spinnende prinses DINSDAG 12 JANUARI 1937 haahjem's dag bi: ad Geruststellende verklaring van Hitier aan Frankrijk Londen minder bezorgd. Bij de diplomatieke ontvangst van Maandagmorgen te Berlijn heeft Hitier, naar Havas meldt, den Fran- sclien ambassadeur de verzekering gegeven, dat Duitschland de bedoe ling niet had en nooit gehad heeft, op welke wijze ook te raken aan de integriteit van Spanje of de Spaan- sche bezittingen. Van zijn kant heeft de Fransche ambassadeur uit naam zijner regeering de verzekering ge geven, dat Frankrijk vastbesloten was de integriteit van Spanje en het statuut van Spaansch Marokko bin nen het kader van de bestaande be dragen te eerbiedigen. Naar het Fransche ministerie van buiten- landsche zaken mededeelt heeft de consul van Frankrijk te Tetouan, Serres, overeen komstig de instructies van den resident-ge neraal te Rabat, op 9 Januari jl. een onder houd gehad met kolonel Beigbeder, die de verbinding vormt met den hoogen commis sar in de zone van Spaansch Marokko. Na te hebben herinnerd aan de formeele stipulaties van de Fransch-Spaansche con venties van 1904 en 1912, heeft de vertegen woordiger van Frankrijk de aandacht van kolonel Beigbeder gevestigd op de geruchten, welke melding maken van de aankomst te Mellila en de spoedige ontscheping te Ceuta van contingenten buitenlanders ten dienste van generaal Franco. Kolonel Beigbeder antwoordde, dat in Ma rokko geen enkele eenheid was gevormd en geen enkel contingent van het vreemdelin genlegioen was gestationneerd noch er werd verwacht. Uit de verklaringen bij dit onderhoud door kolonel Beigbeder afgelegd tegenover den vertegenwoordiger van Frankrijk blijkt, dat de autoriteiten te Tetoean zich rekenschap geven van de ernstige internationale gevol gen. welke een ontscheping van contingen ten vreemdelingen op eenig punt in Marokko zou teweeg brengen. Blijkens een Havasbericht weet men te Rome niets van de aanwezigheid van Duitsche troe pen in Spaansch Marokko of zelfs maar van voorbereidingen voor him vertrek. De bladen stellen daarentegen in het licht, zooals de „Popoio di Roma" dat uitdrukt, dat „de reactie van Berlijn tegen de Marokkaan- sche speculatie door de Fransche pers in el kander is gezet" of zooals de „Messagero" dat noemt „dat de Franschen en bolsjewisten in samenwerking voor de Marokkaansche „af leiding" hebben gezorgd". In politieke kringen te Parijs gelooft men, dat er een zekere ontspanning is ingetreden, nadat de verklaringen van den hoogen Spaan- schen commissaris te Tetoean en van rijks kanselier Hitier bekend waren geworden. Men hecht bijzonder veel beteekenis aan het stel lige karakter van het bericht van Havas over de verzekering van Hitier. De door de Duit sche pers gepubliceerde onjuiste berichten over Fransche voornemens in Marokko worden aldus Havas, door Hitler's woorden op den achtergrond gedrongen. Nittemin zou men gaarne zien. dat aan de perscampagne tegen Frankrijk een einde kwam. Havas meldt voorts uit Londen: De berich ten uit Berlijn en Parijs, volgens welke Frank rijk en de Duitsche regeering èn van de autoriteiten in Spaansch-Marokko bevredi gende verklaringen heeft ontvangen ten aan zien van de integriteit van Spanje en zijn ko loniale bezittingen, zijn te Londen met groote voldoening ontvangen en hebben daar den indruk van een ontspanning in den toestand gemaakt. Men had hier de ontwikkeling van de Marokkaansche kwestie niet zonder ern stige ongerustheid gevolgd. De verdwijning van een zoo ernstige bron van ongerustheid acht men dan ook in hooge mate bevredigend. Uit Washington: De verklaringen, die Hitier tegenover den Franschen ambassadeur heeft afgelegd hebben het hunne er toe bijgedragen om de ernstige bezorgdheid, die de aan het einde der week uit Europa ontvangen pers berichten hadden teweeggebracht, te doen ver dwijnen. Officieele kringen hebben hieromtrent nog geen enkele mededeeling ontvangen, doch zij geven toe, dat een dergelijk initiatief van Hitier den weg zóu kunnen effenen voor een uit den weg ruimen van de moeilijkheden, die ontstaan zijn door de aanwezigheid van Duit- schers in de Spaansche zone van Marokko, DiaatscManel Goering gaat naar Italië. Minister-president Goering zal zich dezer dagen in gezelschap van zijn echtgenoote naar Italië begeven. Dit bezoek heeft een zuiver particulier karakter. Italië. Polen erkent Abessynië als Italiaansch bezit. De Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, heeft den Poolschen am bassadeur bij zich ontvangen, die hem uit r.aam der Poolsche regeering ter kennis bracht, dat het Poolsche consulaat-generaal te Rome gemachtigd is het Ethiopisch gebied te be schouwen als vallende onder zijn territoriale jurisdictie. De ontruiming van Madrid door de burgerbevolking. Alleen de mannen van 20 tot 45 jaar blijven in de stad. het grootste deel der niet-strijders te onttrek ken aan de oorlogsgruwelen en ten tweede den verdedigers te veroorloven met meer vrijheid op te treden op de bedreigde punten, die in beslag genomen worden door een zeer belang rijke bevolking. Madrid telt ongeveer ander half millioen inwoners, wanneer men rekening houdt met de vluchtelingen, die uit de dooi de opstandelingen bezette provincies hier heen zijn gekomen." De regeeringstroepen beschikken over vrachtwagens tot aan Chinchon en Tembleque en kunnen vandaar gebruik maken van den spoorweg. Zij kunnen acht tot tienduizend personen per dag evacueeren. Alleen de man nen tusschen 20 en 45 jaar zullen blijven. Ook de vreemdelingen zullen de stad moeten ver laten. De afgebroken onderhandelingen over uitwisseling van gijzelaars. Uit gezaghebbende Baskische bron te Bilbao wordt vernomen, aldus een Havasbericht. uit Bayonne, dat door de hardnekkigheid der re- jeering te Burgos, als gevolg waarvan de on derhandelingen inzake een uitwisseling van jevangenen werden afgebroken, in het ge- heele Baskenland een hevige verontwaardi ging hebben gewekt. Niet alleen weigeren de opstandelingen te onderhandelen over de uit wisseling van gevangenen en politieke gijzelaars doch ook weigeren zij de niet strijdende bur gerbevolking uit te wisselen. Dezelfde bron voegt hier aan toe, dat de Baskische regeering als scheidsrechters in dit ;eschil heeft benoemd den ambassadeur van Engeland, een gedelegeerde der Fransche re publiek en den bisschop van Bayonne. De opstandelingen verklaarden zich met deze benoeming niet accoord. De gedelegeerden der Baskische regeering hebben het leedwezen der Baskische regeering betuigd over het afbreken der besprekingen, waarbij zij den wil den oorlog te humanisee- ren had tot uitdrukking gebracht. Havas meldt uit- Madrid 11 Januari: Ter uitvoering van het plan van actie hebben de autoriteiten van den gedelegeerden raad van verdediging van Madrid nieuwe schikkingen getroffen voor de evacuatie van de burger bevolking uit de hoofdstad. Jiminez, de voor zitter van de evacuatie-commissie heeft tegen over een vertegenwoordiger van Havas ver klaard: „Ons doel is tweevoudig, n.l. ten eerste Betoogingen in Antiochië. Arabieren en Armeniërs uiten hun sympathie voor Frankrijk. Twintigduizend Alaquitische Arabieren. Soennitische Arabieren en Armeniërs hebben isteren te Antiochië een optocht gevormd, waarmede zij langs de Volkenbondswaarne mers trokken onder het zingen van het Syri sche volkslied en het uitroepen van kreten als: .Leve Syrië, leve Frankrijk, onze bondgenoot, leve de Syrische eenheid". Het voorbij trekken van den stoet duurde anderhalf uur. Inciden ten deden zich niet voor. Jongetje ontvoerd en vermoord. Nieuwe wandaad van Amerikaaneche kidnappers. Reuter meldt uit Everett (Washington), 11 Januari: Een kinderlijkje, dat men hier in de sneeuw heeft gevonden, is geïdentificeerd als dat van den kleinen Charles Mattsoh, het zoontje van Dr. Mattson uit Tacoma. Het kind was op 27 December onder de oogen van zijn 12-jarig zusje ontvoerd door een gewapenden en gemaskerden bandiet, die een briefje achterliet waarin een losprijs werd geëiseht. De kleine Mattson schijnt op beestachtige wijze te zijn vermoord. Het gezichtje was gezwollen en met bloed overdekt. Het had een gat in het hoofd en verscheidene voor tanden ontbraken. De ontdekking van het lijkje heeft allerwege in het land groote ver ontwaardiging gewekt. GEORG BERNHARD. schrijver van het artikel op deze pagina. BRANDSTICHTINGSZAAK EINDELIJK AFGEHANDELD. De bekende rechtszaak wegens brandstich ting van den melkhandelaar G. te Nieuwer- Amstel, heeft vermoedelijk haar finale be leefd voor het Hof te 's-Hertogenbosch. Zooals men zich zal herinneren was wegens brand stichting de melkknecht- K. door de recht bank te Amsterdam veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Voor het Hof werd deze straf verminderd tot anderhalf jaar. De Hooge Raad verwees, toen verd. in hooger beroep ging, de zaak naar het Haagsche Gerechtshof, dat de straf van het Amsterdamsche Hof handhaafde. Tenslotte bekende de melkhan delaar G. echter den brand te hebben uitge lokt, waarvoor aan een caféhouder uit Aals meer en aan K. een bedrag van 300 was beloofd. K. teekende daarop cassatie aan, met het gevolg, dat nu het Bossche Gerechtshof de kwestie te behandelen heeft gekregen. De advocaat-generaal eischte voor de brandstich ting vrijspraak. De verdediger, mr. Schorlesheim uit Amster dam, vertelde aan het Hof wat er allemaal verteld en verklaard is bij de behandelingen van deze zaak. Uitvoerig toonde hij de tegen strijdige getuigenverklaringen bij de verschil lende behandelingen aan. Het Hof zal over veertien dagen uitspraak doen. HAARLEMSCIIE TOONEELVEREENIGING V. Z. O. D. HAARLEM Dinsdag. Bovengenoemde vereeniging deelt mede. dat de door haar beschikbaar gestelde werk- loozenkaarten nog niet alle zijn afgehaald voor de voorstelling op Donderdag 14 Januari in gebouw St. Bavo (8.15 uur). Er zijn alsnog op 'vertoon van stempelkaart kaarten ver krijgbaar bij H. v. d. Eijkhof. Korte Poellaan 29, Th. Dammiaans. Hof van Egmond 13 Haarlem-Oost en ibij A. de Vos, Vergierdeweg 18 Haarlem-Noord. HUBERT CUYPERS' .MINNESTREELEN". HAARLEM Dinsdag. Voor Woensdag 20 Januari» wordt aange kondigd het optreden in den Stadsschouw burg alhier van de Amsterdamsche Schola Cantorum, afd. de MInnestreëlen, onder lei ding van Hubert Cuypers. Uitgevoerd zullen o.a. worden oud-Neder- landsche liederen, Catalaansche Kerstliede ren, Hongaarsche gezangen, een ou'd-Rais.- sisch volkslied en een Venetiaansch Volkslied. De pers was vol lof over wat Hubert Cuy pers met dit koor. heeft weten te bereiken. Zoo schreef De Tijd: „Het knapenkoor be wees eens te meer, dat de prestaties van be roemde buitenlandsche jeugdkoren voor onze oorén geen unicum zijn", De Standaard: „Een concert van Hubert Cuypers' koor is een muzikaal evenement", Herman Rutters trok in het- Handelsblad een vergelijking tusschen Cuypers' koor en dat der „Wiener Sanger- kna'ben", die in vele opzichten in 'het voor deel der „Minne-streelen" uitviel. Dit concert wordt gegeven ten bate van de Heemsteedsche afdeeling van het Cen traal Genootschap tot uitzending van kinde ren naar vacantie- en herstellingskolonies. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de penning- meesteresse, mevr. Kaars Sijpesteyn, Clusiu's- laan 1, Heemstede, telefoon 28543; mevr. Waldkötter, Raadhuisplein 23 en aan den S tadsschouwburg. (Adv. Inqez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Lang, héél lang duurt de tocht. Eindelijk komen ze in een barre, onherbergzame streek met veel rotsen. De tooverwagen begint hier op een verschrikkelijke manier te schudden en Thijs en Paddekwist beginnen naar het einde te verlangen. Dat laat ook niet zoo lang meer op zich wachten. Daar naderen ze een grot en in het midden daarvan wordt een opening zichtbaar. Daar rijdt het karretje regelrecht op aan. Ons tweetal springt er nog juist af, vóórdat ze naar binnen rijden. Hier willen ze eerst eens kalm overleggen. Misschien kunnen ze op een voorzichtige manier iets van het geheim daarbinnen te weten komen. Hindernissen op den weg naar de beveiliging van den vrede. In Genève zijn de discussies over de her- vorming van den Volkenbond begonnen. Reeds bij de eerste beraadslagingen kwamen de geweldige moeilijkheden van het vraag stuk aan het licht. En het blijft de vraag of voor den Volkenbond inderdaad een vorm denkbaar is. die in de toekomst een actieve politiek van het collectieve veiligheidssysteem waarborgt. Alle ontwerpen en alle adviezen, die tot nogtoe ter genezing van het Volken bondsstatuut werden aanbevolen, laten de symptomen onberoerd. En bij nader onderzoek blijkt dat alle schijnbaar volkomen verschil lende ziektesymptomen van het Volkenbonds lichaam, telkens weer tot dezelfde oorzaak terug te brengen zijn, nl. den wensch van alle Volkenbondsstaten de groote evengoed als de kleine hun souvereiniteit niet door het ingrijpen van een collectief organisme te laten aantasten. Wooarow Wilson, de geestelijke vader van den Volkenbond, had bij den strijd voor zijn idee in eigen land zijn nederlaag feitelijk te danken aan het bezwaar, dat de Volkenbond een „Ueberstaat" was, die aan de staten-le- den van de Geneefsche organisatie bevelen kon uitdeelen. Dit argument mocht destijds volgens de letter van het pact tegenover de kleinere staten rechtvaardig schijnen. In tus schen is reeds door de toepassing van de sancties duidelijk gebleken, dat zelfs Vol- kenbondsbesluiten, die formeel volkomen juist tot stand zijn gekomen, ook tegenover de kleine staten voldoende vrijheid laten om de doelmatigheid er van vrijwel tot het nulpunt omlaag te drukken. En een lid kan nu eenmaal niet overstemd worden. Want de bepalingen in het pact, dat belangrijke besluiten van den Volkenbondsraad met algemeene stemmen genomen kunnen worden, stelt elk lid in de gelegenheid besluiten, die hem ongewenscht voorkomen, door zijn oppositie te verhinde ren. Juist deze eisch van eenparigheid der stem men is de zwakke plaats in het Volkenbonds lichaam. Men kgn zooveel in de paragrafen en artikelen van het pact wijzigen als men wil, wanneer men er niet toekomt het nemen van besluiten bij meerderheid van stemmen mo gelijk te maken, zoodat ook- de opposanten gebonden worden, zoolang kan er geen col lectieve bescherming van de veiligheid be staan. Maar hoe kan een dergelijke bindende bepaling mogelijk worden, wanneer het iede- ren staat, wien het een of ander besluit on welgevallig is, vrijstaat den Volkenbond te verlaten. Maar iedere hervorming in deze rich ting strandt juist op. het vasthouden der sta ten aan hun souvereiniteit. De souvereiniteit, d.i. het recht voor elk ge val zijn handelwijze onafhankelijk en vrij te bepalen, behoort volgens de hedendaagsche opvattingen van het volkenrecht tot de voor naamste attributen van den waren staat. Maar'sinds eeuwen hebben de meeste staten reeds door verdragen van allerlei aard con cessies aan hun zelfbeschikkingsrecht gedaan. Zoo beteekent feitelijk de kleinste handels overeenkomst al een beperking van den vrijen wil dei» contractanten. En zoo beteekent na tuurlijk ook het Volkenbondspact, wanneer men zich aan zijn paragrafen houdt, voor elk lid van het Geneefsche instituut in het bijzonder ingeval van schending van het pact door een derde in feite dwang tot bepaalde handelingen. Een dergelijke dwang zou logi scherwijze (hierin hebben de Amerikaansche tegenstanders Van de toetreding der Vereenig- de Staten tot den Volkenbond volkomen ge lijk) een beperking van de souvereine rech ten der staten beteekenen. Het is merkwaar dig op te merken, hoe sterk de gebeurte nissen van de laatste jaren hebben het dui delijk aangetoond op 't beslissende oogen - blik de souvereiniteïtsgedachte weer door breekt en de leden óf brengt tot een volledig loslaten van den Volkenbond of ten minste tot het stellen van voorwaarden, die tenslotte al tijd weer worden ingewilligd om het uittreden van den reclamant te voorkomen. Op deze wijze is de Volkenbond thans tot een volkomen onbruikbaar politiek werktuig geworden. Hem ontbreekt ieder geweldmid- del om de besluiten ten uitvoer te leggen. En alle pogingen om hier voor een overeenkom stige gemeenschappelijke maatregel van de souvereine leden in de plaats te zetten, zijn altijd weer juist in de oogenblikken van het grootste gevaar mislukt. Zoo ontstaat dus het volgende groteske beeld: de Volkenbond kan het steeds weer verkondigde ideaal der universaliteit niet vervullen, omdat enkele staten uit vrees voor hun souvereiniteit in het geheel niet toetreden en andere staten den Bond den rug toekeeren, zoodra zij vreezen door de voortzetting van hun lidmaatschap hun souvereine bewegingsvrijheid te verlie zen. Anderzijds is het niet mogelijk de vol kenbondsstaten tot doelmatige gemeenschap pelijke handelingen te brengen, omdat zij als gevolg van het ontbreken der universaliteit de offers, die dergelijke besluiten vergen, nut teloos achten. Met andere woorden: de Vol kenbond kan nóch universeel, nóch tot een doelmatig werkend politiek instrument wor den, omdat de staten hun onbeperkte souve reiniteit hooger stellen dan den vrede. De kansen om langs den weg der onderhan delingen tot het afstand' doen van bepaalde souvereine rechten te komen zijn de laatste jaren nog veel geringer geworden dan ze vroe ger al waren. Want de in Europa veel vuldig tot uitvoering gekomen autoritaire staats theorieën hechten aan de onbeperkte souve reiniteit een veel grooter beteekenis dan de democratische landen en hebben een soort van mystieke schakel geschapen tusschen de begrippen nationale eer en souvereiniteit. welke in het geheel geen verantwoordelijk heid toekent aan welke aardsche instantie ook. Daarom moet men eindelijk eens opge ven te trachten den Volkenbond op de totnu- toe gevolgde wijze te vervolmaken. Men moet duidelijk voor oogen hebben, dat het volkomen uitgesloten is staten, wier be langen oneindig ver van elkaar verwijderd liggen, tot een nauwer verband dan dat van de conferentiesfeer te brengen. Slechts wan neer er een duidelijk waarneembare gemeen schappelijkheid van belangen bestaat kan den regeeringen en volkeren een afstand doen van de souvereine rechten aanneemlijk voorkomen. Maar een dergelijke gemeenschappelijkheid zal zich altijd alleen bij die staten voordoen, die aan elkaar grenzen of wier gebieden dicht bij elkaar liggen. Het gevolg van dit inzicht moet de poging zijn in de eerste plaats verdragen tusschen Door CEORC BERNHARD. de volkeren op het continent in het leven te roepen. Reeds in den begintijd van het enthousiasme voor den Volkenbond heb ik herhaaldelijk gepleit voor een continentale regeling der Volkenbondsorganisatie en voor speld, dat zonder deze nimmer eenig practisch politiek Volkenbondswerk tot stand kan ko men. De gebeurtenissen hebben mijn opvat- ting bevestigd. Maar zooals de dingen er thans voorstaan geloof ik niet meer, dat nu reeds tusschen alle staten der afzonderlijke conti nenten door middel van verdragen een eenheid te scheppen is, door ingeval van zeer drin gende continentale aangelegenheden ten gunste van een collectief optreden van belang rijke souvereine rechten af te zien. Het streven moet er dus in de eerste plaats op gericht zijn binnen het kader der continenten econo mische groepen van bepaalde, daartoe voor bestemde staten te vormen en eenerzijds te trachten deze economische groepen langza merhand uit te breiden en het anderzijds aan den tijd over te laten dergelijke economische concentraties geleidelijk ook tot politieke een heden om te vormen. Het is iets heel eigenaardigs met het sou- vereiniteitsgevoel: het schijnt, dat men eer der nog van de geheele souvereiniteit dan van een deel er van afziet. Misschien is het leerrijkste voorbeeld hiervan de stichting van den Noord-Duitschen Bond en later van het Duitsche Rijk door Bismarck. Zoolang de Duit sche stammen in verschillend staatkundig ver band georganiseerd bleven, beschouwden de Pruisen, de Beieren, de Würtembergers en de Sa lis en het als hun onver vreemdbaar souverein recht oorlogen met elkaar te voeren en him Duitsche broeders neer te schieten. Maar dadelijk nadat al deze staatkundige organisaties der Duitsche stammen vereenigd waren vonden zij den burgeroorlog even absurd als zij hem vroeger natuurlijk hadden geacht. En dat alleen, omdat in de plaats van de verschillende souvereiniteitsdragers intusschen de grootere statenbond getreden was. Naar alle waar schijnlijkheid zal ook binnen het grootere kader der continenten de verzekering van den collectieven vrede slechts verwerkelijkt kun nen worden, doordat in toenemende mate uit afzonderlijke staten statenbonden ontstaan met het doel tenslotte een statenbond te vor men, die het geheele continent omvat en zoo de ideale vertegenwoordiger van de souvereine rechten der toekomst wordt. Want het ziet er niet naar uit, dat men Hare Majesteit de Souvereiniteit afschaffen of den gezichtshoek der souvereiniteitsdragers verbroeden kan, (Nadruk verboden) FWDHRAMm WOENSDAG 13 JANUARI. HILVERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending. 6.30 RVU. 7.30 VPRO. 8.00 Gr. pl. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Mor genwijding VPRO. 10.20 Melody Circle en lite raire lezing. 11.30 „Openbare werken en him financiering", causerie. 12.00 De Flierefluiters en solist. 12.45 Orgelspel. 1.151.45 De Fliere fluiters. 2.00 Viool en piano. 2.30 Voor de Vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 VARA- orkest. 6.30 „Winterwendefeesten in de .Beel-- dende Kunst", causerie. 7.00 Zang. 7.30 Lezing. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest en solist. 9.00 Voordracht. 9.15 Vervolg concert. 9.40 Resi dentie-orkest mmv. solist. 10.20 Berichten ANP 10.25 De Ramblers. 11.00 „Huwelijksverhou dingen", causerie. 11.3012.00 Gr. pl. HILVERSUM II 301 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Harmonium en zang. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. pl. 12.30 orgelspel. 1.30 Kwintetconcert. 2.30 Causerie: „Russische postzegels". 3.003.45 Vervolg con cert. 4.00 Viool en piano. 5.00 Kinderurn». 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds v. d. scheepvaart. 7.00 Berichten. 7.15 Chr. Friesch halfuurtje. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP 8.15 Arnhemsche Orkestvereen. mmv. solist. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Vervolg concert. 10.10 Berichten A.N.P. 10.15 Schaakcursus. 10.30— 11.30 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 BBC-Welsch-orkest mmv. solist. 12.15 Gram. pl. 1.20 Het Birming- hamsch Hippodrome-orkest. 2.20 Jazzmuziek (gr. pl.) 2.50 Het Northern Ireland Fanfare orkest mmv. solist. 3.50 Piano-recital. 4.20 Vesper. 5.10 Het John MacArthur kwintet. 5.35 Het BBC-dansorkest berichten. 6.40 Muzikale causerie. 7.00 Orgelspel. 7.20 Variété-program ma. 8.05 Het Londensch Symphonieorkest mm. van solisten. 9.20 Tijdsein. Berichten. 9.40 Actueele causerie. 10.10 Komische voordrach ten. 10.30 Het Bridgewater Haip kwintet. 11.00 Declamatie. 11.20 Johnny Rosen en zijn Band. 11.5012.20 Dansmusiek (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Gram. pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram. pl. 2.50 Orkestconcert. 420 Zang. 5.05 en 5.50 Gram. pl. 6.05 Pianorecital. 8.20 Concert. 9.05 Orkest. Noyon-koor en so listen. 11.2012.35 Andolfi-dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Militair orkest. 12.35 Politiemuziekcorps. 12.35 Stutt- garter Volksmuziek en militair orkest. 1.35 Gram pl. 3.50 Keulsch Symphonie-orkest. 5.20 Cello en piano. 7.35 ,Der 13. Januar 1935", Rijkszending. 8.05 Omroepkleinorkest en so listen. 9.50 Gram. pl. 10.30—11.20 Omroepklein orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 Gr. pl. 6.20 Omroepdans- orkest. 7.20 Gram. pl. 8.20 Omroepsymphonie- orkest. 9.20 Gram. pl. 9.35 Omroepsalon. 10.30 Sportreportage .10.50—11.20 Gram. pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram. pl. 5.25 Fud Can- drix' dansorkest. 6.35 Kamermuziek. 7.20 Zang. 8.30 Salonorkest. 8.49 Radiotooneel. 9.20 Om- roepsyonphonie-orkest. 10.30—11.20 Gram. pi,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6