De studenten in het Derde Rijk. Weer aanhoudingen in deSpaansche wateren, Oslo als centrum van Wintersport. NAAIR, HET Regeling van het duel. Thijs IJs helpt de spinnende prinses DONDERDAG 14 JANUARI 1937 H A A R T: F. M'S DAGBLAD' Een Britsch en een Noorsch schip door de rechtschen gepraaid. Nationalisten stuiten op verzet bij Malaga. Havas meldt uit Gibraltar: Het Engelsohe stoomschip „Bramhill", dat onderweg was naar Barcelona met een la ding verschillende goederen, is door kleine oorlogsschepen der opstandelingen in den af- gelcopen nacht in de Straat van Gibraltar aangehouden. Na een ondervraging van den gezagvoerder stonden de opstandelingen hem toe zijn reis voort te zetten. Korten tijd later is de Bramhill in Gibraltar binnenge- loopen. Nader wordt gemeld, dat het incident spoedig geregeld kon worden door de aan wezigheid van den Britschen kruiser ..Sus sex" in de straat van Gibraltar. Volgens in officieele Britsche kringen ontvangen inlich tingen verscheen dit oorlogsschip op het oogenblik. dat de „Larache" het oorlogsvaar tuig der rechtschen. de lading van de ..Bram hill" wilde gaan onderzoeken. Het Spaansche vaartuig verwijderde zich onmiddellijk. De gezagvoerder van de „Sussex" overtuigde zich er van, dat de „Bramhill" geen wapens, mu nitie of ander oorlogstuig aan boord had. Uit Santander, meldt Reuter, dat het Noorsche stoomschip „Hille" door oorlogs schepen der opstandelingen doorzocht is. Er werd echter geen enkel kanonschot gelost. De „Hille" kon later haar reis naar de ha ven van bestemming. Requejada, voortzetten. Voorts wordt bekend, dat de bemanning van de „Aragon", het schip der regeering, dat onlangs door een Duitsch oorlogsschip in be slag is genomen, te Malaga aan land gezet zou zijn. Valencia gebombardeerd. Een oorlogsschip der opstandelingen heeft het strand van Nazareth bij Valencia gebom bardeerd. Er vielen tien gewonden. Het vuur werd beantwoord door een oorlogsschip der regeering, de Laya. Omtrent deze beschieting verhalen oogge tuigen. dat een schip der opstandelingen het vuur op de kust opende. Het vuur was onge twijfeld gericht op militaire doelen, die ech ter in verband met de duisternis niet geraakt konden worden. De Spaansche kanonneer boot „Laya" beantwoordde onmiddellijk het vuur en even later kwam ook de kustverde digingsartillerie in actie. Gebleken zou zijn. dat een schot doel trof. Volgens andere oog getuigen zou het schip der opstandelingen, zonder het gestelde doel te hebben kunnen treffen voor het vuur der reputolikeinsche kanonnen de vlucht genomen hebben. Het bombardement eischte 9 dooden en 12 ge wonden, allen burgers. De aangerichte scha de is onbeteekenend. „Geen Duitsche troepen in Marokko", zegtQueipo de Llano. Sprekende voor radio Sevilla heeft Queipo de Llano de berichten omtrent de verster kingen in de zone van Ceuta tegengesproken met de verklaring dat „Spanje" niet voorne mens is met andere landen oorlog te voeren en dat het voldoende is. dat het er een voert met de Marxisten. Ceuta behoeft niet ver sterkt te worden. De generaal sprak even eens het bericht tegen, dat Melilla tot een Duitsche stad is geworden. Hij voegde hier aan nog toe. dat Franco in een officieele nota heeft verklaard, dat geen Duitsche troe pen in Marokka zijn ontscheept. Deze be richten zijn manoeuvres der linkschen. die de internationale betrekkingen willen ver troebelen. Iedereen weet, dat de toegang tot Spaansch Marokko voor alle buitenlanders vrij is en zij, die dat wollen, kunnen zich er heen begeven om de onjuistheid dezer be richten te controleeren. Ernstige tegenstand der'regeerings- troepen bij Malaga. Uit Gibraltar: Alle beschikbare strijdkrach ten der opstandelingen uit de steden La Linea en San Roque aangevuld met vrijwilligers, zijn in der haast naar het front van Estepona ge zonden, waar de rechtsche troepen bij hun offensief tegen Malaga op grooten tegenstand zouden zijn gestuit. Autobussen en vracht auto's werden in beslag genomen voor het ver voer der soldaten. Volgens hier ontvangen bericht hebben de regeeringstroepen een krachtigen tegenaanval ingeleid van Estepona uit. Zij zouden oprukken in het tot dusverre door de opstandelingen bezette gebied. Amerikaansche vrijwilligers naar Spanje. Een lid van de socialistische partij heeft tegenover den correspondent van Havas ver klaard. dat in den loop van deze maand ver scheidene honderden vrijwilligers naar Spanje zullen vertrekken teneinde dienst te nemen bij de internationale brigade van de regeering te Valencia. Hij gaf geen nauwkeurige getal len, maar verklaarde, dat de Socialistische partij er naar streeft het cijfer 500 te berei ken en financieelen steun zou verleenen aan Sloep met 30 opvarenden vergaan? Weinig hoop op redding der overlevenden van de „Johanna Thordan". Reuter meldt uit Londen, dat over een zeer uitgestrekt gebied is gezocht naar de ver dwenen sloep van de „Johanna Thordan", het Finsche motorschip, dat in de Pentland Firth is vergaan, Ei" is echter niets gevonden. Men vreest thans, dat de dertig personen, die in deze sloep hebben plaats genomen, zijn om gekomen. Ontploffing in een munitie opslagplaats. Vijftig gewonden. Te Collefero heeft zich in een opslagplaats voor slaghoedjes van een groote kruitfabriek een ontploffing voorgedaan, tengevolge waar van 50 personen, grootendeels vrouwen, ge wond werden. De meeste werkplaatsen kregen ernstige schade. de vrijwilligers. De naar Spanje vertrekkende Amerikanen zullen dit doen als onafhankelijke burgers en zullen niet meer kunnen rekenen op de bescherming van de Amerikaansche re geering. Zij zullen worden ondergebracht in een trainingskamp in de Oostelijke provincies in Spanje alvorens naai- het front te vertrek ken. Het betreft vooral technici, die de partij zaak zijn toegedaan. Ghiraa Nieuw Verzet tegen Nanking. Volgens berichten van Chineesche zijde uit Sjensi maken de troepen van Tsang Sjoel Liang zich gereed de regeeringstroepen het hoofd te bieden. Talrijke communistische benden trekken uit Sjensi en Kansoe op naar Sianfoe en de leider der communisten, Mao Tse Toeng, heeft zijn hoofdkwartier op 20 K.M. afstand van Sianfoe. Joe Soe Tsjoeng, de gouverneur van Kan soe en Jang Soe Tsjoeng de gouverneur van Sjensi schijnen overeengekomen te zijn zich tegen Nanking te verzetten. Een vooraan staand persoon van den politieken raad van Hopei en Tsjahar verklaarde aan den cor respondent van Havas, dat de toestand in Sjensi verontrustend is. Het samengaan van de roode troepen met die van Tsjang Sjoe Liang, kan ernstige gevolgen nebben. Hij voegde hieraan toe, dat president Soeng Tse Joean zich zal blijven verzetten tegen een burgeroorlog. (Havas.) Italië. Ciano naar Londen? Uit Rome: Ofschoon in welingelichte Ita- liaansche kringen nog niets bekend is over het voornemen, dat aan den Italiaanschen min. van buitenlandsche zaken wordt toe geschreven, een reis naar Londen te maken, acht men een dergelijke mogelijkheid niet uitgesloten. In dezelfde kringen voegt men hieraan toe, dat een reis van minister Ciano naar Londen na het Engelsch-Italiaansohe gentlemen's agreement geenszins een onver wachte gebeurtenis zou zijn. AARDBEVING RICHT SCHADE AAN IN MANAGUA. MANAGUA, 13 Januari. Elf opeenvolgen de aardschokken hebben gisteren het district Chinandega en Portcorinto gedurende drie volle uren geschokt. Vijf gebouwen, o.a. het postkantoor, stortten in. (Reuter). Ski-vreugde in Nordmark. In de hoogst gelegen deelen van Noorwegen komt de winter met lage temperaturen en zwaren sneeuwval reeds begin November, in de de lagere gedeelten bij de hoofdstad Oslo zoo ongeveer met Kerstmis. In de hoofdstad wordt de eerste groote sneeuwval enthousiast be groet. Vooral de „spes patriae" is erg ver langend naar de eerste voorboden van den naderenden winter. De sneeuw is de ideale speelmakker van de kinderen. Met de volle blijheid der jeugd duikelen zij erin om, maken sneeuwkasteelen of glijbanen en glijden naar hartelust. Gewoonlijk zijn de Noorsche klein tjes van 5 jaar reeds vaardige skiloopers en enkele jaren later vindt zijn vader een toege wijde metgezel in hem, zelfs voor vrij lange skitochten. Zoodra men verneemt dat de sneeuwge- steldhedon in de heuvels goed zijn voor skiën maakt iedereen zich gereed voor een week-end of Zondag in Nordmark, het beboschte heu velland, dat zich mijlen ver ten noorden van Oslo uitstrekt en beschouwd wordt als de grootste aantrekkelijkheid van de stad. Vrij velen beginnen de trip reeds 's Zaterdagmid dags. De meesten gaan met de Holmenkoll- tram, die binnen 25 minuten de skiërs naar boven brengt, waar de lucht zuiver en gezond is en vrij van de nevels, die van tijd tot tijd de stad zelf overdekken. Boven binden de liefhebbers hun ski's aan en beginnen hun tocht door het bosch. Wanneer het reeds don ker is dragen zij een klein lantaarntje op het voorhoofd, dat met een band op het hoofd gebonden is. 's Zondags heeft in Nordmark een ware in vasie van skiërs plaats. Vaak moeten zij bij de tram queue maken, de meest energieken kee- ren de tram den rug toe en beginnen direct op de ski's te stijgen. Een heelen dag onder de heldere zon en met de skisport door te brengen is niet alleeen aangenaam, maar ook gezond en versterkend. Wat dat voor de be woners van Oslo beteekeiit is niet met enkele woorden te zggen Buitenlanders, die Noorwegen in den winter bezoeken, moeten bepaald een week-end in Oslo door gaan brengen en de wintersport gaan zien, die zich in haar omgeving ont wikkelt. Dat heeft zijn gelijke niet in de wereld, om de eenvoudige reden, dat geen enkele andere hoofdstad van gelijke grootte door de natuur zoo gunstig is bedeeld. Ook slederijden wordt op de heuvels bij Oslo veel beoefend. De moeilijkste baan is de z.g. „kurketrekker", zoo genoemd om haar vele scherpe bochten afgebroken door steile weg gedeelte. Ofschoon zij bijna 3 K.M. lang is legt men haar in een minimum van tijd af tot groot vermaak zoowel van de toeschouwers als van de beoefenaars zelf. De plassen op de bergruggen krioelen van jonge schaatsenrijders en beneden in de stad zijn verder drie stadions met groote wedstrijd- banen, die 's avonds verlicht zijn en waar de toegang slechts enkele centen kost. Vele ski- en schaatswedstrijden alsmede voorstellingen maken het wintersportseizoen van Oslo nog belangwekkender. Er gaat bijna geen dag voorbij zonder belangrijke of minder belangrijke sportgebeurtenis. Het seizoen vindt zijn toppunt in de wereldberoemde „Holmen- koll"-wedstrijd, die gewoonlijk eind Februari of begin Maart plaats heeft. (Uit het Esperanto vertaald door B.) NACHTBOOT Achter ons liggen de mistige heuvelen van Engeland en de medicijnkastjes vol flesch- jes en middelen, die de Engelschman, ondanks zichzelf door den langen zonloozen winter heen helpen. We loopen in het halfduister door tochtige zalen, staan in een rij met onze paspoorten en worden gestempeld. Dan ligt de weg open naar het schip; het schip, dat van kust tot kust vaart, van Newhaven tot Dieppe, dag in, dag uit, zoodat niemand er zich meer over verwondert en het de zee klieft als een kwestie gedweeë routine. Zij ligt aan de donkere kaai, een witte boot door booglampen beschenen, hoog op het hooge getij. Zij wacht op ons, zij is veel ge duldiger dan wij. Wij zijn slaperig en denken alleen aan een bed, dat ons 'veilig naar de andere kust zal dragen. Het schip wacht, termijl mannen in blauwe truien bevelen schreeuwen, het wacht tot alle koffers aan boord zijn en de witkielen betaald. Het wacht, alleen verlicht in het donker aan den rand van de zwarte zee en het duistere land tot een rups met twee lichte oogen uit het duister komt glijden: de posttrein. Han den grijpen zakken en binden ze in netten te- zaam. Dan komt de arm van een hijschkraan, die het losjes oppikt, het zwevend buiten den schijn van een lamp in het donker tilt en het weer te voorschijn toovert precies boven de lichte opening in het ruim, waar het neer ploft. Op en neer gaat de kraan, nooit mis send, alsof de man bovenin, die de vracht be- bestuurt, zijn werk spelenderwijs verricht. Af en aan rijden trolley wagentjes, brengen meer post en pakketten, glijden mechanisch langs de kade, keeren leeg terug en duiken sierlijk naar beneden, waar de helling naar het goe derenstation leidt. Inmiddels zijn er weer passagiers boven op het dek verschenen na zich beneden een slaap plaats te hebben geïnstalleerd. Ze zijn van het soort, dat zich overal in enkele minuten thuis en heer en meester voelt. Een plompe Ameri kaan in geruit tweed en diepe pet meet het dek met hanenpassen, werpt een blik op de hijschkraan, die „haar werk wel weer netjes doet vandaag"; staat eens stil voor een bloot- hoof dsche jongedame in bontjas, die op een bankje onder een scheepslantaarn een sigaret rookt vrijgevochten en naar de zee staart romantisch. Hij gooit het hoofd in den nek, zet zich op: hij pronkt. Zij rookt, diepere ha len. Dan ziet hij wat anders op het beneden- dek en vervolgt de hanenpassen. Twee jonge mensehen, die elkaar pas hebben ontmoet, in den trein, hangen over de railing, kijken in het donkere water en houden een bedeesd ge sprek gaande om het vaarwel zeggen uit te stellen. De man, die in Londen geen raampje in den trein groot genoeg kon vinden, om zijn vriendin op het perron opnieuw en op nieuw aan het hart te drukken, houdt vreed zaam in de eene hand een appel en in de an dere een sandwich en neuriet tusschen beide happen in. En hier en daar staat een eenzame ziel, die aan afscheid denkt en terugkijkt naar het donkere land achter de boot. Aan de boot zelf, die sterk de, zééën bevaart, denkt nie mand. Tot ze een diep majestueus geluid maakt, dat alle dekwandelaares klein doet lij ken. Eén voor één gaan lichtjes uit. De touwen zijn los. Rustig en stilletjes dalen parmantige menschen af naar hun bed, vragen om een kommetje, want op de golven heerscht de boot en in haar genade bevelen zij thans hun magen aan. Tot de andere kust bereikt is en zijn zich opnieuw heer en meester der schepping voelen. Want in Dieppe wacht koffie en in warme koffie ligt kracht. En terwijl zij zich weer zelfvertrouwen indrin ken en hun stemmen zich weer luider begin nen te verheffen, draait de witte boot zich met een groot gebaar om. keert hen met min achting den rug toe en richt den steven op nieuw naar de kust aan de andere zijde. Wij zetten de reis voort naar het Zuiden. Vr. S. DE PAUS MOCHT HET BED VERLATEN. Z. HM. de Paus heeft gisteren het bed eeni- ge uren kunnen verlaten. Hij begaf zich eerst naar zijn particuliere kapel en vervolgens naar de groote zaal van zijn vertrekken, waar in het vervolg de audiënties zullen wor den gehouden. De Paus ontving hier een aan tal familieleden, die zeer verheugd waren hem te zien. Zij vreesden reeds, dat zij hem nooit meer zouden zien. BERLIJN, 9 Januari 1937. (Van onzen correspondent). De nationaal-socialistische Duitsche Stu- dentenbond en de gelijkgeschakelde Duitsche „Studentenschaft" hebben onder leiding van een hoogen partijman de opvoeding van den student ter hand genomen, in voortzetting van het werk van Baldur von Schirach, wien de op voeding der gelijkgeschakelde schooljeugd, naar de beginselen der partij, in handen is ge legd. Met „Deutsche Studentenschaft" zijn alle Duitsche studenten bedoeld die geen lid van de partij zijn. Wel, moet in beginsel, zoo als te kennen wordt gegeven, elk student by een afdeeling van de partij zijn aangesloten, maar men wil hem er niet direct toe ver plichten. Dat ook hij de voorschriften, die voor stu deerenden pai-tij-wettelijk zijn vastgesteld stipt heeft op te volgen, is duidelijk. Velen hunner hebben met leedwezen hun oude cor poraties met de historische emblemen en kleu rige uniformen zien verdwijnen en de lange rapieren, waarmee zij volgens een oud recht, de eer van hun corps verdedigen en persoon lijke beleedigingen in een duel wreken moch ten. Bij een „Kommers" of studentenfuif von den jonge studenten in twistgesprekken licht een aanleiding, om zich te laten beleedigen of althans beleedigd te voelen en konden dan genoegdoening krijgen door middel van de be faamde „mensuren", waarbij den tegenstander met de punt van het rapier een paar krassen toegediend werden, die de lidteekens nalieten, waarop alle Duitsche studenten zoo trotsch waren en voor het meerendeel ook nog wel zijn. Li de dagen der democratische republiek was de mensuur verboden. Het woord betee- kent maat in muziek, in orgelbouw 6n ook in de danskunst, waarbij bedoeld wordt de juiste afstand van elkaar, dien dansenden in acht moeten nemen, Hetzelfde geldt bij het duel, waarom de studenten hun ij dele tweegevech ten kortweg „mensuur" hebben genoemd. Ondanks het mensuurverbod der democrati sche regeering, liepen steeds weer jonge stu denten rond met lange strepen pleister op het gezicht, het algemeen bekende teeken van den „vuurdoop", dien zij juist hadden ondergaan. De bewijzen der wetsovertreding werden dus op straten en pleinen rondgedragen. De con servatief had er schik in, de vooruitstrevende republikein vond 't „frech" en „unerhört". De politie hield razzia's en maakte allerlei men suur-apparaten buit. dat onder groote belang stelling op de politie-wagens werd opgesta peld en naar „Alex" het politie-bureau gebracht. De overtreders der wet werden strafrechte lijk vervolgd en gevonnist door heeren rech ters met denzelfden „feschen schmiss" zoo als de kras in 't gezicht genoemd wordt waarnaar de jeugdige delinquenten zoo ver langend waren. Het verbod is door de nieuwe regeering officieel niet opgeheven en zoo af- keerig waren de waarlijk nationaal-socialisti sche studenten van de gebruiken en het cere monieel der oude studentenwereld, dat ook zij het mensuurteeken verachtten en de reeds ge- teekenden onder hen het maar kwalijk ge neutraliseerd vonden door het bruine buis der S.' A., waarin zij bij voorkeur op het Col lege verschijnen, zooals ook de professoren die lid van de partij zijn. Hij" moge nog zoo heroïsch dapper en in zijn hart nog zoo conservatief en anti-nazi zijn, geen student heeft het na de „groote verheffing" meer gewaagd, zich met een men suur te laten bekrassen. Wie zou er zich nu nog durven wagen aan een vergrijp tegen de nieuwe levensbeschouwing, waarop hij de be wijzen voor ieder's oog moest ronddragen! Zoozeer werken de opvattingen der kleinste en allerkleinste goden der partij op hun al dan niet „neutrale" volksgenooten, dat dezen in 't openbaar alles bevreesd nalaten, wat deze 1001 wetgevertjes niet oirbaar achten en alles secuur nadoen wat zij hun in de verschillen de organisaties, die allen inschakelden, ge lieven voor te doen. Totdat van hoogerhand nieuwe bepalingen worden afgekondigd. Vandaag betrof dit den nieuwen eere-codex der Duitsche studenten des deutschen Studententums op den grondslag der satisfactie of genoegdoening met de wapens. De rijksstudentenleider, S.S.-Qbersturm- bannführer Dr. Scheel maakt bekend, dat de nieuwe regeling van het Duitsche Studenten schap op nationaal-socialistischen grondslag, waarbij de oude studentencorporaties zijn ontbonden, het noodzakelijk heeft gemaakt den Duitschen studenten een nieuwen „eere code" te geven. Hij heeft daartoe een com missie geïnstalleerd, die den codex zal moeten opbouwen op het beginsel „genoegdoening met de wapens". Zij moet rekening houden bij de behandeling der eere-aangelegenheden on- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING der studenten met de eigen „eerregelen" van andere organisaties bij geschillen tusschen studenten en leden dezer organisaties, wien de eer der satisfactie met de wapens niet bescho ren is. „Arbeiter der Faust" en „Ar'oeiter der Stirn". Het zou gevaarlijk kunnen worden hun allen de sabel in de hand te drukken, om hun geschillen uit te vechten. Het is echter te heroisch, om er niet zoo velen als mogelijk is, van te laten genieten. De S.S.-Obersturmbannführer-rijksstuden- tenleider kondigt ook aan, dat met de eere code voor studenten zal verbonden worden een regeling van het wapen-duel, die de sabel mensuren in haar oude eer herstelt, wat zooals hij zegt „de studenten niet tot een bijzondere klasse verheft, hen echter in staat stelt, hun eer ten allen tijde mannelijk te be hoeden". H. L. Sinaasappelplantage voor Toscanini. De meester wenschte geen honorarium tê ontvangen. Asturo Toscanini. die het eerste concert van de nieuwe Paleslijnsche Philharmonie heeft gedirigeerd, heeft van het gemeentebestuur van Tel Aviv een sinaasappelplantage in de nabijheid dezer stad, ten geschenke gekre gen. Toscanini wenschte voor zijn leiding der concerten geen honorarium te ontvangen. Martin Johnson aan zijn wonden bezweken. Vervaardiger van beroemde Afrika-filmS» Naar Reuter uit Los Angeles meldt is de be kende onderzoeker en ontdekkingsreiziger en filmoperateur Martin Johnson, die bij het vliegtuigongeluk in Californië gewond werd, aan de gevolgen van zijn kwetsuren bezweken. Johson, die zijn gedurfde expedities teza men met zijn vrouw ondernam, had zich met zijn Afrika-films een grooten naam verwor ven. Zijn bekende films zijn. „Simba", „Ba- boona" en „Congorilla". Behalve Afrika be reisde Johnson ook vele andere deelen der wereld. Op Borneo vervaardigde hij de film „Jungle-avonturen". Mrs. Johson, die eveneens bij het vliegonge luk gewond werd, is buiten gevaar. ITAÏilC PWOEIPAMMA Als Thijs die woorden van den toovenaar Hocus Potten gehoord heeft, sluipt hij snel naar Paddekwist terug. De twee avonturiers zorgen eerst, dat ze een plaats vinden, waar ze rustig kunnen beraad slagen, want zoo vlak bij den toovenaar kunnen ze niet zoo gemakke lijk een plan smeden. Paddekwist luistert aandachtig naar Thijs' be vindingen en zegt dan: „Drieduizendzevenhonderdtachtig kleeden spinnen is warempel geen kleinigheid. Daar is die arme prinses over negen jaar nog niet mee gereed. Maar het zal niet gebeuren, dat bezweer lk je, vriend Thijs! We zullen wel een middel weten te vinden om dat heerschap Hocus Potten klein te krijgen!" VRIJDAG 15 JANUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram.pl. 11.00 Vervolg de clamatie. 11.20 Gram.pl. 12.00 Kovacs Lajos en Gram.pl. 1.30 J. Kroon's ensemble. 3.00 Gram.pl. 3.15 AVRO-dansorkest. 4.00 Orgelspel. 4.30 „Melody Circle" 5.00 Voor kinderen. 5.30 De Flierefluiters, zang en gram.pl. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gram.pl. 7.00 Literaire cau serie. 7.20 Gram.pl. 7.30 „Lezen in den Bijbel", causerie. 8.00 Alt en piano. 8.30 „De tragedie van den stervenden mensch", causerie. 9 00 VARA-orkest en harp. 9.45 Radiotooneel. 10.00 De Ramblers. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Jazzconcert (Gram.pl.). 11.30—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. Algem. Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012,00 Cello en piano. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble van der Horst. 1.15 Gram.pl. 1.45 Vervolg concert. 2.30 Chr. Lec tuur. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Zang en piano. 5.00 Declamatie en gram.pl. 6.30 Voor tuin- liefhebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Literair half uur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Reportage. 9.30 NCRV-orkest. (Om 10.00 Berichten ANP). 11.00—11.30 Gra- mofoonpl. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Medische causerie. 11.20 Gram.pl. 12.05 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.35 Strijkkwintet. 2.20 BBC Welsch Septet. 2.50 Gram.pl. 3.20 Het Colombo-octet en zang. 4.20 BBC-Midland-orkest, viool en piano. 5.35 Con cert „de Alphas". 6.20 Berichten. 6.40 Land- bouwnieuws. 6.45 Orgelspel. 7.20 Muzikale cau serie. 7.40 BBC-orkest en solisten. 8.20 L. Levy's Filmorkest en solisten. 8.50 Vocaal Trio en luit, 9.20 Berichten. 9.40 Italiaansche voor dracht, 10,00 Radiotooneel met muziek. 11.15 Bram Martin en zijn Band. 11.5012.20 Dans muziek (Gram.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 2.35 Dito. 4.20 Kwartetconcert. 5 50 Grampl. 6.05 Pianorecital. 6.50 Gram.pl. 8.20 Pianorecital. 9.05 Voordracht met muziek. 11.20 -1.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politiemuziekcorps. 6.30 Gram.pl. 7.50 Orkestconcert. 11.20 West-Duitsch Kameror kest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Literair-muzi- kaal programma. 5.20 H. Putsch' orkest en solisten. 6.20 Gevar. concert. 7.30 Voor oud strijders. 9.5011.20 O. Dobrindt's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Om- roepdansorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Fud Candrix' dansorkest. 6.20 Zang. 7.20 Declama tie. 8.20 „Die Vielgeliebte", operette. 10.35 Sportreportage. 10.50—11.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Omroepkleinorkest. 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest en zang. 10.30 Gram.pl. 10.4511.20 Gram.platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Volksmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.5011.20 O. Dobrindt's orkest. Van 10.05—10.20 Weerbericht,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6