DE STRIJD QM MADRID. Uittocht der bevolking houdt aan. Buitenlandsch overzicht Berichten in enkele regels Spanje blijve aan de Spanjaarden. Thijs IJs helpt de spinnende prinses DIGESTIF RENNIE RAUW y R T.T D A G 15 JANUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Estepona in handen der rechtschen? Havas meldt uit Madrid. 14 Januari: Vanochtend is met levendig; kanonvuur een tegenaanval der opstandelingen begon nen, die ten doel had het terug veroveren van een loopgraaf en het administratiege bouw van de universiteitswijk, die gisteren verloren waren gegaan. Bij hun komst wer den de aanvallers met musketvuur, granaten en mitrailleurvuur ontvangen en de vorde ring. die de regeeringstroepen gisteren ge maakt hadden bleef volkomen gehandhaafd. Het was een moordddadig gevecht, waarbij vooral aan de zijde der opstandelingen slachtoffers vielen. Aan de zijde der regee ringstroepen vielen vijf dooden en dertig ge wonden. Te zeven uur in den avond heersch- te in dezen' sector een zekere opgewonden heid. Het geweervuur van loopgraaf tot loopgraaf hield aan. Om half negen in den avond werd in het centrum der hoofdstad opnieuw het geluid der groote kanonnen van de regeeringstroepen gehoord. De verdedigingsraad van Madrid heeft een communiqué gepubliceerd, waarin wordt ge zegd, dat de mist en de regen alle operaties aan het front voor Madrid belemmeren. Bij een verrassenden aanval op een afdeeling opstandelingen in de universiteitsstad wer den vijf gevangenen gemaakt, terwijl bij een tegenaanval der regeeringstroepen Villa Nu eva de Pardillo werd. heroverd. Tweehon derd opstandelingen werden hierbij krijgs gevangen gemaakt. Het ministerie van Marine te Valencia deelt voorts mede, dat de rechtschen Don derdagmorgen om half acht te land, ter zee en in de lucht een krachtigen aanval op Malaga zijn begonnen, die ten doel had. de ontscheping van troepen voor te bereiden. Deze landing moest bij Estepona geschieden. Een escadrille vliegtuigen ontmoette de kruisers „Canarias" en „Almirante Cervera", de kanonneerboot „Canovas del Castillo", en nog eenige kleine schepen. „Een onzer toe stellen". aldus het communiqué „slaagde er in twee bommen van 100 K.G. elk op de .Al mirante Cervera" te werpen. Deze kruiser trok zich zich daarop onmiddellijk terug in de richting van Ceuta. Toen de rechtsche schepen onzer vliegtuigen zagen, verspreid den zij zich zoo snel mogelijk. De ladingspo ging Ls dan ook mislukt". Reuter meldt uit Barcelona, dat blijkens daar ontvangen berichten Malaga opnieuw uit de lucht is gebombardeerd, met als ge volg tal van dooden en gewonden en aan zienlijke materieele schade. Uit Gibraltar: Men hoort hier een onaf gebroken kanonvuur uit de richting van Estepona. Men gelooft, dat 10.000 Marokka nen. 5000 Italianen en 5000 leden van de Phalanx een aanval op Estepona hebben in gezet Men heeft twee vliegtuigen gezien, die bommen op de stad lieten vallen. Bovendien wordt Estenona door oorlogsvaartuigen van Franco onder vuur genomen. Hoewel een hardnekkig gerucht de ronde deed, volgens ■hetwelk Estepona zou zijn genomen, 'heeft het hoofdkwartier der opstandelingen te Al- geciras den correspondent van Reuter tele fonisch medegedeeld, dat hij de inneming van de stad niet kon bevestigen. Volgens een nader bericht zou te Algeciras officieel medegedeeld zijn, dat de opstandelingen Estepona hebben ingenomen. Reuter gelooft, dat aan beide zijden zware verliezen zijn geleden. Bevolking verlaat Madrid. Meer en meer trekken de menschen uit Ma drid weg. Donderdag werden de dorpen ten Noorden van de hoofdstad o.m. Fuencarral en Tetoean de la Victorias, ontruimd volgens het decreet van den civielen gouverneur dei- provincie. Het Donderdagavond gepubliceerde offi- cieele communiqué van het groote hoofdkwar tier der opstandelingen vermeldt, dat het tot kleine vuurgevechten is gekomen, doch dat op verschillende fronten geen wijziging in de situatie is gekomen. Aan het front van Madrid heeft de vijand een aanval ontketend in den sector van Las Rosas, maar hij werd met ernstige verliezen teruggeslagen. De radioclub te Teneriffe meldt, dat de luchtmacht der opstandelingen de havens van Engeland Besprekingen met Ierland. Blijkens een communiqué, dat gisteravond van Iersche zijde is uitgegeven, hadden de besprekingen, die De Valera met Malcolm Macdonald heeft gevoerd, betrekking op een aantal kwesties ten aanzien van de betrek kingen tusschen Groot Brittannië en den Ier se hen Vrijstaat. Men meent te Londen, dat De Valera zal trachten de voornaamste punten van geschil ten aanzien van de algemeene verkiezingen, die voor a.s. herfst in den Vrijstaat verwacht worden, tot een oplossing te brengen. In welingelichte kringen is men van meening, dat de verhouding tusschen Groot Brittannië en Ierland thans wat beter is geworden. China Wang Tsjing Wei benoemd tot lid der regeering. Wang Tsjing Wei, de oud-premier en oud- rechter bij het Permanente Hof van Interna tionale Justitie te 's-Gravenhage, die uit Europa is teruggekeerd, is benoemd tot lid van de nationale regeering Bij zijn aankomst te Sjanghai verklaarde hij aan de pers, dat China in de nationale crisis zal overwinnen. Het eerste der huidige vraagstukken is het na tionaal welzijn en hiertoe moeten moreele en materieele hervormingen tot stand worden gebracht. Het levenspeil der Chineesche be volking moet verhoogd worden. Wang bracht hulde aan het werk van maarschalk Tsjang Kai Sjek tot consolidatie van de regeering. Tenslotte zeide Wang verheugd te zijn over de sympathie en de belangstelling, welke de mo gendheden voor China aan den dag leggen. 'Malaga, Almeria, Carthagena, Valencia, Tar ragona, Barcelona, Bilbao, Santander en Gijon heeft gebombardeerd. Protest van den rechtschen vertegen woordiger te Stockholm. De vertegenwoordiger van Franco, Fiscowitsj heeft den gouverneur van Stockholm een ver klaring doen toekomen, waarin hij ontkent, dat men het recht heeft hem te verwijderen uit het gezantschapsgebouw ten voordeele van mevrouw Palencia, de vertegenwoordigster van de regeering te Valencia. Hij eischt, dat de zaak voor de rechtbank wordt gebracht. Fransch marinevliegtuig verongelukt. Twee onderofficieren omgekomen. Havas meldt uit Hourtin (Girondex) 14 Januari- Een watervliegtuig van de marine is in het meer van Hourtin gevallen. Van de vier inzittenden werden twee onder officieren op slag gedood. De twee anderen werden licht gewond. MOORDENAAR VAN CHARLES MATTSON GEARRESTEERD? De politie van Sacramento (Californië) heeft een man in hechtenis genomen om hem te verhooren in verband met den moord op den ontvoerden knaap Charles Mattson. Zijn signalement zou volkomen beantwoorden aan de beschrijving van een man, waarvan het departement van justitie reeds eerder op dezen dag de opsporing had verzocht. De 3 pCt. Ned. Indische Conversie Leening. Zooals reeds Ls bekend gemaakt, zal worden overgegaan tot de uitgifte van een 3 pCt. Ne- derlandsch-Indische Conversie-Leening ten bedrage van f 150.000.000 tegen een koers van uitgifte van 96 3/4 pCt. De leening, welke is vrijgesteld un coupon belasting, heeft een looptijd van ten hoogste 30 jaren. Te beginnen met het jaar 1938 wordt elk jaar op 1 Februari een aantal schuldbewij zen tot een bedrag van ten minste f 5.000.000 bij loting aangewezen, a pari afgelost. Versterkte en algeheele aflossing kan te allen tijde plaats hebben. Van het bedrag ad f 150.000.000 is reeds f 55.838.200 geplaatst. De inschrijving kan geschieden tot op Maandag 25 Januari 1937 van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur bij verschillende bankinstellingen te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage met recht van voorkeur voor houders van niet uitgelote, per 16 Februari aflosbaar gestelde schuldbewijzen der Neder- landsch-Indische leeningen 1930 en 1931. De betaling zal moeten geschieden op Dins dag 16 Februari 1937, tegen in ontvangstne ming van recepissen. Man nog juist bijtijds gered. Een korte, doch felle brand heeft Donder dagmiddag te ongeveer drie uur groote schade aangericht op de derde verdieping van perceel Prinsengracht 642 te Amsterdam. De 51-jarige diamantzager J. A. Witbraad heeft daar een petroleumstoestel omgestooten, met het nood lottig gevolg, dat de wegstroomende petroleum vlam vatte. In een oogwenk stond de geheele achterkamer in lichterlaai., waarna de vlam men mede de voorkamer aantastten en zoowel voor als achter door de gesprongen ruiten uit sloegen. De bewoner was door het gebeqrde zoo geschrokken, dat hij een zenuwtoeval kreeg en waarschijnlijk zou het voor hem lee- üjk zijn afgeloopen, als niet een voorbijganger, de heer G. Kamphorst, die, toen hij de rook- verschijnselen waarnam, zich onmiddellijk naar boven had begeven het slachtoffer, dat reeds brandwonden aan de linkerknie had, naar buiten had gebracht. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie. Het eerste onderhoud tusschen Goering en Mussolini te Rome, dat gisteren plaats had. heeft langer geduurd dan bij een eenvou dig beleefdheidsbezoek gebruikelijk is. Uit de weinige Italiaansche persartikelen over dit onderwerp blijkt, dat het onderhoud ten doel heeft gehad de bestudeering van een Duitseh-Italiaansche gedragslijn voor het Spaansche vraagstuk. In den namiddag hebben de beide staats lieden opnieuw besprekingen gevoerd. In be voegde kringen verklaarde men een corres pondent van Havas, dat de beide staatslie den de algemeene politieke en economische vraagstukken, die tusschen Duitschland en Italië bestaan niet hebben aangeroerd. Men spreekt de geruchten niet tegen, volgens welke Mussolini Goering zijn diensten aan heeft geboden om als bemiddelaar tusschen Duitschland en Frankrijk op te treden, ten einde tusschen deze beide landen een toena dering voor te bereiden, die vergeleken kan worden met de gentleman's agreement tus schen Rome en Londen. Men treedt echter niet verder in deze geruchten, die in poli tieke kringen ook geen weerklank vinden. Maurizio Maraviglia schrijft in de „Tri- buna" dat het verblijf van een leidend Duitsch staatsman te Rome nuttig kan wor den geoordeeld voor de vergemakkelijking en de bespoediging der beraadslagingen van den kant van Italië en Duitschland. ..Deze beide landen", aldus het blad. „kunnen niet de oogen sluiten voor de gebeurtenissen in Spanje, juist omdat zij vurig verlangen, dat de bestaande toestand op het Iberische schiereiland en in de Middellandsche Zee niet veranderd wordt. Zij hebben er belang bij. dat in Spanje geen regeering ontstaat, die onder toezicht van de Sovjet-republiek staat. Hun houding is uitsluitend, maar ook bepaald verdedigend, niet alleen wat be treft Spanje maar ten aanzien van geheel Europa en van de Middellandsche Zee in het bijzonder". Het blad zag gaarne, dat eens voor al erkend werd, dat de gelijkheid der Duitsche en Italiaansche standpunten in het Spaansche vraagstuk niet voortkomt uit een gemeenschappelijke levensbeschouwing, maar uit een gemeenschappelijke politiek, een ge meenschappelijke beschaving. De „Tribuna" verwondert zich er over. dat dit gemeen schapsgevoel niet gedeeld wordt door alle andere Europeesche Staten en in de eerste plaats door die, welke de meeste reden hebben tot tevredenheid over den bestaan- den Europeeschen toestand. Luchtroute naar Indië goedkooper? K. L. M. zou tarieven met 15 willen verlagen. De K.L.M. zou voornemens zijn a.s. zomer over te gaan tot een tariefsver laging van 15% voor de Indië-route. Dit zou verband houden met plannen van de Imperial Airways om een derge lijke verlaging der tarieven door te voeren. Door het O.M. bij de Haagsche rechtbank is tegen een 44-jarige kaartlegster tien maan den gevangenisstraf geëischt, wegens oplich ting. De vrouw had kans gezien van een bij- geloovige oude dame door allerlei fantastische verhalen een bedrag van f 7000 los te krijgen. Vier jaar gevangenisstraf is voor de Am- sterdamsche rechtbank geëischt tegen een 25- jarigen los werkman, die een vrouw, met wie hij eenigen tijd had samengewoond, met een scheermes had aangevallen. De Mangkoe Negoro, zijn gemalin en le den van de delegatie hebben gisteren een be zoek aan Rotterdam gebracht, waarbij zij door het gemeentebestuur zijn ontvangen. Een 25-jarig chauffeur uit Nijmegen, die getracht had zijn vroegere verloofde te Bus- sum een hoeveelheid zoutzuur in den mond tè gieten, is tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld; Tw'ee mannen, zekere v. d. S. uit Boven kerk en zekere Ch. uit Waver veen, zijn door de politie te Zutfen aangehouden, omdat zij op verschillende veemarkten flesschentrekkers- trucs bij den handel in vee hebben toegepast. Naar het Hdbld. verneemt, hebben de sa menwerkende eierencoöperaties in totaal 36 millioen eieren naar Spanje verkocht De lessen der Spaansche historie. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs en Paddekwist zijn het met elkaar eens, dat de prinses en de prins geholpen moeten worden. Maar hoe? Heel lang loopen ze over dat vraagstuk na te denken. Opeens maakt Paddekwist een lucht sprong. „Ik heb het gevonden, Thijs," roept hij uit. „kom gauw met me mee!" Samen rennen ze het bosch in en daar toont Paddekwist Thijs een fluitje. „Als ik hierop blaas," zegt hij, „zul je wat beleven! Dan komen alle kabouters uit het bosch plotseling te voorschijn!" Tegelijkertijd begint hij te blazen en al spoedig komen de eerste dwergen voor den dag. Augusto Barcia, oud minister- ■president van Spanje en minister van buitenlandsche zaken in het kabinet, dat aan de regeering- Caballero voorafging, spreekt in dit artikel, dat wij overigens ge heel voor zijn rekening laten, zijn vertrouwen in de toekomst van Spanje uit. De schrijver neemt zeer positief stelling tegen iedere in menging in de aangelegenheden van zijn land, van xoelke zijde deze ook moge komen. Spanje is altijd een niet te vervangen kracht geweest in het stelsel der internationa le dynamiek en het zal dit ook altijd blijven. Als schepper van volken op door haar 'ont dekte continenten zal de Spaansche natie steeds haar aandeel hebben in de bepaling van het lot der wereld. Zij, die deze waarheid negeeren of ontkennen, zullen hun vergissing duur moeten bekoopen. Want Spanje heeft, zooals zijn historie zeer duidelijk aantoont, steeds een beslissende rol gespeeld, wanneer het positief of negatief in de internationale politiek optrad. In zijn strijd tegen de Mohammedanen tot den slag van Lepanto toe blijkt Spanje het sterkste bol werk van de Christenheid en de Christelijke cultuur te zijn. Wanneer het begint met zijn politiek ter verdediging van het katholicisme gebruikt het, tot aan den vrede van West- phalen, al zijn ernergie in den feilen strijd te gen de helft van Europa. Als Napoleon op het hoogtepunt van zijn macht is gekomen, wordt Spanje beschouwd als een half-god en een scheidsrechter voor de wereld en zijn bewon derenswaardig onafhankelijkheidsgevoel, dat van de heroiek eerder een gewoonte dan een deugd van het Spaansche volk maakt, leidt de geschiedenis in nieuwe banen. Wanneer Spanje tijdens den wereld oorlog, in de kritieke oogenblikken van 1916 en 1917 partij had gekozen tegen de Geallieerden eventualiteit, waarvan bepaalde Spanjaarden in die dagen de belangrijkheid zeer duidelijk inzagen zouden de oriëntatie en de richt lijnen van Europa niet die zijn geweest, welke te Versailles werden opgesteld. In een niet ver verwijderde toekomst zal Spanje nog meer gerespecteerd en wellicht nog meer gevreesd worden. Voor eiken nor malen beschouwer is het niet twijfelachtig, dat het Afrikaansche vasteland het voornaam ste tooneel zal worden van den belangenstrijd der groote mogendheden. Men weet, dat Span je, volkenkundig en geografisch, maar vooral historisch, even Afrikaansch als Europeesch is. De industrie en de handel van het toekomsti ge Europa zouden, respectievelijk wegens de noodzakelijke grondstoffen en de markten, ernstig benadeeld en misschien wel geruïneerd worden, wanneer zij beroofd worden van de bronnen, die Afrika hun kan verschaffen. Spanje neemt dus een bevoorrechte positie in tusschen Afrika en Europa. De geleidelijke ontwikkeling van de lucht- verbindingen tusschen Europa en een deel van Amerika, thans ternauwernood begonnen, zal van Spanje een zeer belangrijk strategisch punt maken tusschen twee andere vastelan den. Hoe meer de Italiaansche macht toeneemt en hoe meer de Duitsche ambities zich ver werkelijken, des te noodzakelijker zal de aan wezigheid van een sterk en onafhankelijk Spanje zijn. Zonder die factor zal de soliditeit van het Britsche Imperium in gevaar komen, terwijl het Frankrijk onmogelijk zal zijn vol ledige koloniale en militaire macht te ont- plooien- Het is zeker, dat Spanje, na de onbeschrij felijke ellende die het thans heeft te door staan en die wellicht haar hoogtepunt nog niet bereikt heeft, vroeg of laat den schok te boven zal komen. Zijn wederopstanding zal krachtig en onweerstaanbaar zijn; van vele zijner traditioneele ondeugden en historische dwalingen genezen zal dit land aan de uni- verseele taak medewerken met zijn onuitput telijk genie, even machtig naast de goeden als tegenover de kwaden, en zijn noodzakelijke en onmisbare bijdrage leveren aan den vooruit gang der menschheid. Dit is een ding, dat ze keren egoïstischen of berekenenden, kort- zichtigen of onverschilligen volken niet schijnt op te vallen. Maar de realiteit van een toe komst. die even positief vaststaat als zij on bepaald is in datum, zal hen tenslotte overtui gen van de ontstellende dwaling, die zij in hun internationale politiek begingen. Spanje (niemand behoeft er aan te twijfe len, ondanks de beweringen van een valsche historische critiek, gebaseerd op opportunis tische argumenten en politieken hartstocht) is op zijn manier een volk van groote zelfver loochening en zeldzame scherpzinnigheid, be hept met tallooze fouten, maar evenzeer be giftigd met buitengewone deugden. In het geweten van alle Spanjaarden, zon der uitzondering, begint een internationale waarheid door te dringen: die beminde grond en zijn martelaarsbevolking zijn thans de slachtoffers van de lage belangen der mach tigen, die in een volledig vergeten van de eerste plichten der menschheid slechts hun persoonlijk voordeel van het oogenblik voor oogen hebben en op het punt staan een volk op te offeren, dat zich aan de misdaad heeft schuldig gemaakt een deel van zijn eigen be staan ter beschikking te willen stellen. De les is uitermate pijnlijk; zij neemt de afmetingen aan van een ruïne, van een men- schelijke catastrofe Maar uit deze ruïnes, materieel en moreel, zal een Spaansche ziel opnieuw te voorschijn komen, rein en gesu blimeerd, in staat de wereld nieuwe lessen te geven. Het is ook een historisch verschijnsel, dat de ernstige conflicten van Spanje hun min of meer snelle, maar altijd zeer intensieve reac tie hebben in de andere landen, en dit met zoo onstuimige kracht, dat zij den loop van het internationale leven er door beïnvloeden. De uren, die wij thans doormaken en die zeer belangrijk voor Europa zijn, kondigen gebeur tenissen aan, welke uitgesteld, maar niet ver meden kunnen worden. Ofschoon de tragische ontwikkeling der binnenlandsche vraagstuk ken dit land slechts tot lijden schijnt voor te bestemmen begrijpt men in Spanje, misschien juist wel als gevolg van de geweldige geeste lijke spanning waarin men leeft, met een scherpzinnigheid, die men niet in andere lan den constateert, dat de crisis in Europa diep en essentieel is, dat bij gebrek aan radicale oplossingen, geschikt om de moreele en eco nomische structuur der sociale organisaties geheel en al te vernieuwen, het kwaad noch gestuit, noch genezen kan worden Spanje en de voorzichtige staatslieden van i dit oude continent, ongevoelig geworden door Door AUCUSTO BARCIA, Oud Spaansch Minister- President en Minister van Staat. hun aftandsheid. zullen er verbaasd van staan zal eenmaal, definitief versterkt door de proef, opnieuw voor het forum der wereld tre den met een nauwkeurig vastgestelde, oor spronkelijke oriëntatie, overeenkomstig zijn roeping en temperament. Welk een diepe teleurstelling zullen tenslotte al diegenen ondervinden, die zijn gaan geloo- ven, dat zij Spanje gemakkelijk en volkomen straffeloos konden veranderen in een gebied van pogingen en proefnemingen voor het cul- tiveeren van hun intriges en booze bedoe lingen! Dit zijn geen hersenschimmen van iemand, die zijn vaderland boven alles en ondanks al les vereert. Men begint er zich duidelijk re kenschap van te geven, dat een volk van den geestelijken rang als Spanje zich niet laat overheerschen of omkoopen door corruptie of schrikaanjaging. Het herstel van Spanje zal niet lang uit blijven jaren tellen gering in de geschiede nis. Vandaag zal zijn voorbeeld, morgen zijn daad ieder's bewondering opwekken. Een tragiek, die eenig in haar soort is, ver tegenwoordigt de ware maatstaf voor den om vang van ieder moreel conflict; in de verschrik kelijke uren van het martelaarschap verfijnt de geest zich en stijgt het geloof. In die be proeving zal Spanje zich rekenschap geven van zijn lot en zijn verplichtingen in de toe komstige gemeenschap. En de onvergankelijke waarde der internationale denkbeelden van Vitoria en Suarez, van Soto en Menchaca zal, terwijl in de geheele wereld de dwang en het geweld heerschen, als een fakkel zijn licht aan de wereld van morgen mededeelen. (Nadruk verboden) Leed jaren aan indigestie Eet nu alles met smaak. ,„Een ieder. lijdende aan indigestie, zou ik deze pastilles willen aanbevelen, omdat ik door eigen ervaring overtuigd ben, dat het een prachtmiddel is." Dit schreef ons de vorige week de Heer -H. C. K. te A„ die jarenlang aan indigestie geleden had. De oorzaak der indigestie, het teveel aan maagzuur, wordt door Digestif Rennie Pastilles op geheel unieke wijze bestreden. Het maagzuur wordt niet alleen geneutrali seerd, maar ook geabsorbeerd, terwijl de pancreatine en pepsine, die deze pastilles bevatten, bovendien de spijsvertering krachtig bevorderen. Indigestie zal dan ook bij regelmatig gebruik, praktisch niet meer op kunnen treden. Verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k f 0.40 per pakje en k 1.25 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. PASTILLES (Adv. Ingez. Med.) PHOftRAMMA ZATERDAG 16 JANUARI. HILVERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending. 7.30 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 VARA-Tooneel, orgel en gram.pl. 12.00 I.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 VARA- orkest. 3.05 Gram.pl. 3.15 Schaakpraatjes. 3.30 Vervolg concert. 4.00 „Tweeërlei grondwets herziening". causerie. 4.20 Vervolg concert. 4.45 Gram.pl. 5.05 De Ramblers. 5.40 Literaire cau serie. 6.00 Orgelspel en zang. 6.30 Filmpraatje. 7.00 Drentsche uitzending. 7.30 Bij bel ver tellin gen. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 9.00 VARA-Groot- orkest, 9.40 The Accordeon Harmonists. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg orkestconcert. II.00 Berichten. 11.05—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—915 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten mmv. solist en gram.pl. 2.00-Voor de jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.05 Kinderuur. 4.05 Vervolg KRO- Orkest. 4.45 Gram.pl. 5.00 Vervolg KRO-orkest. 5.30 Gram.pl. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram. pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. Volks-Universi- teit. 7.35 Actueele Aetherflitsen. 8.00 Berich ten ANP. 8.10 Overpeinzing (met muzik. il- iustr.)8.30 KRO-orkest. Gram.pl., KRO-Melo disten, Vocaal kwartet e.a. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Filmpraatje. 10.55 De KRO-Boys mmv. solist. 11.20—12.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.05 Literaire causerie. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Cole-trio. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Gram.pl. 2.40 Sportverslag. 4.20 Declamatie. 4.40 Zang en piano. 5.35 L. Preager's Band. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-orkest mmv. solist. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété. 9.20 Berichten. 9.40 Actueele cau serie. 9.55 Orgelspel. 10.20 BBC-Theater-orkest mmv. solist. 11.20 Henry Hall's Hour. 11.50 Be richten. 12.0012.20 Henry Hall's Music Ma kers. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 3.20 dito. 5 50 Pascal-orkest. 8.20 Vocaal kwartetconcert. 9.05 Nat. orkest. 11.20—12.35 Andolfi-dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 Politiemuziekcorps. 7.50 Saarbrücker Amusementsorkest. 11.20 Orkest v. h Opper- Silez. Landestheater. 1.35 Gram.pl. 3.20 West- duitsch Kamerorkest en solisten. 5.25 Omroep- kwmtet. 7.30 Omroepkleinorkest en solisten. J 50—11.20 Omroepdansorkest en -schrammel- ensemble. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Rus- ifn r°o iS L50 Gram.pl. 2.50 Piano-recital. 3.20 J. Schnyders orkest. 4.20 Gram.pl. 4.35 °ram-P'- 5-50 Zang. 6.05 omTi i!' I Carillon concert. 8.20 Cabaret, ïn SnS? e.,n koor-concert„ 10.30 Reportage BRUSsËÏÏ&dMSOr'teSt- U20-12-2" Gram.pl. 12.20 Gram.pl. 12.50 Russisch orkest. 130 Salonorkest, 1.50 Gram.pl. 2.20 J. Schnvders' 6 35<!GramolG8?n!n1' 5 35 gmrocPMeinorkest. b_35 Gram.pl 8.20 Omroeporkest. 9.05 Kiplin»- rSs'ïnV? Omroeporkest. 10.30 Gram.pl. 11.3512.20 Omroepdansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6