Het Geluk ligt in de Sneeuw Het bezoek van Goring aan Rome. ■P Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van het schilder kundig1 genootschap .Pulchri Studio" wordt Zaterdag in de gelijknamige zalen te den Haag een eere-tentoonstelling geopend. Het inrichten der expositie Bij zijn aankomst te Rome werd generaal Göring (links) verwelkomd door graaf Ciano (derde van links). Geheel rechts mevrouw Goring De Italiaan Chieroni won te Chamonix bij de internationale ski-wedstrijden den .Grand Prix" van de .Ski Club de Paris" Als propaganda voor de actie van het comité .Herlevend Rotterdam" wordt op het Calandplein in de Maasstad een 10 meter hoog draaiend rad opgericht De delegaties der Indische vorsten en zelfbestuurders, die m ons land vèrtoeven, hebben Donderdag een bezoek aan Rotterdam ge bracht, waar zij o.m. ten stadhuize werden ontvangen Z. K. H. Prins Bernhard op de ski's in de omgeving van Krynica, het ver« blijf van het jeugdig vorstelijk echtpaar FEUILLETON Een Wintersportroman. van PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden.) Walter gaat plotseling rechtop zitten, maar zijn opkomende woede verdwijnt weer even snel bij den aanblik van het rustige, open hartige gelaat van het meisje. Hij laat zich weer achterover vallen en staart naar de met roet besmeurde kalk van de balken boven hem. Grace wacht. Uit angst, zegt hij eindelijk. Grace gaat naar den haard en legt nieuwe houtblokken op de gloeiende asch. Zoo, ja, ik kan me begrijpen, meneer Dillmann. Ik ben zelf ook geen held en Dieter evenmin. In dezen tijd is het al veel, al men het leven verder voortsleeptUit angst dus en waarvoor als ik vragen mag? Voor de politie, natuurlijkVoorarrest Weet u wat dat is? En of! Het moet afschuwelijk zijn om zoo als object behandeld, mishandeld en belicht te worden. Maar wat hebt u dan eigenlijk uit gevoerd? NietsIk wou iets doen, maar toen was het al gebeurd Wat was al gebeurd? Nu moet u eens eerlijk opbiechten, meeneer Dillman. Stort uw hart maar eens in mij uit, alsof ik een leege .zak was. Het zal u goed doen. Waiter probeert het. Ik heb een zuster, knap, opgewekt, levens lustig, zeker.... Maar door en door fatsoen lijk, niets op aan te merken. Gritta heet ze en als ik zei. dat ze knap is dan drukte ik me te zwak uit. Ze is een schoonheid. Zwartblauw haar, een teint als ivoor, een hoofd grooter dan ik en vijf jaar ouder. Ze is weduwe, een jonge weduwe dus en misschien wat te le venslustig. Ze is muzikaal, speelt viool en harp, zigeunerachtig weliswaar, maar mee- sleepend en vol bekoring, zooals alles aan haar U houdt van uw zuster Tot zij trouwde konden we het samen uitstekend vinden En u kon er zich mee vereeningen, dat Neen, ik raasde en ik had dan man, die haar opeischte, kunnen vermoorden U schijnt nogal driftig van aard te zijn! Gritta snakte er naar eindelijk vrij te zijn. We werden beiden zeer kort gehouden en leef den in een bekrompen sfeer. Mij heeft ze door haar huwelijk in staat gesteld te studeeren Het vorige jaar stieif haar man. Hij liet baar een hoop geld na en Gritta stelde haar luxueuze woning wagenwijd open voor alles, wat in Munchen tot de beste kringen be hoortZoo maakte zij ook kennis met Prestini Prestini? Dien naam heb ik al eens meer gehoord Walter lacht spottend. Wie heeft dien niet gehoord? De mode schilder van München! En bovendien een Don Juan, die geen vrouw met rust kan laten en bij zijn attenties tegenover het zwakke geslacht waarlijk niet kieskeurig is. De groot ste windbuil op onzen breedtegraad, zij het dan begaafd, zéér begaafd zelfs. Gritta koes terde onmiddellijk een zeldzame antipathie te gen hem. Ze weigerde hem te ontvangen, maar zijn succs bij de vrouwen in het algemeen maakte hem blind voor den oprechten afkeer van een van haar. Hij wedde, als ware zij een renpaard, dat ze hem nog wel eens als model zou dienen en op de eerstvolgende tentoon stelling kwam hij uit met een portret, waar van iedereen, die Gritta kende, moest geloo- ven, dat zij het was.Schaamteloos was het in één woord louter een product van zijn fan tasie. Nooit had ze hem zelfs ook maar een vinger toegestokenMaar als men hem er naar vroeg, dan lachte hij slechts veelbeteekenend en was er iemand, die een vermoedde uitte, dan sprak hij het niet tegenEen paar dagen later zag ik toevallig, dat Gritta aan stalten maakte zijn woning binnen te dringen. In haar taschje had ze een klein model revol verIk weet nu nog niet, hoe het me gelukt is haar naar huis te brengen Ik ging terug en kocht onderweg een hondenzweep met het doel hem eens een flinke afstraffing te geven.Inderdaad kwam ik ook ongezien zijn woning binnen, maar toen ik z'n atelier betrad, vond ik hem daar tot m'n ontzetting languit op den grond liggen.... Denkt u zich nu de situatie eens in: Uit zijn okselholte vloeide bloedAl mijn woede is eensklaps verdwenen, ik weet zelfs niet meer, dat het Prestini is, die daar ligt, ik buk me en til hem voorzichtig wat op... Een revolver glijdt in mijn hand, ik slinger het ding ver weg en til zijn hoofd op om te zien of hij nog leeftWat ik zie is een vertrokken, cynisch lachenden mond.... Dat doet me terugdeinzen, ik tuimel bijna achterover en loop daarij tegen een bediende aanDat doet mij plotseling de gevaarlijke situatie beseffen, waarin ik me bevind: een onbekende indringer, die zijn slachtoffer heeft neergeschoten, een revolver in zijn onmiddellijke nabijheid. En op hetzelfde mo ment ook zie ik de gevolgen van dit alles: de alarmmakende bediende, politie, recher cheurs, parket, ik wordt gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht ik moet bewijzen dat ik geen moordenaar ben Ik had geen seconde noodig om te overleg gen, wat me te doen stond. Vóórdat de be diende van zijn verbazing was bekomen, gaf ik hern een vn'rising onder den kin om in no time door het dichtstbijzijnde raam te verdwij nen. U moet weten dat ik gewoonlijk geen vrees ken; ik heb al vliegenier al vaak een paar angstige seconden doorgemaakt, maar voor alles wat justitie heet heb ik een diep gaand respect Net als Dieter, denkt Grace. Nu weet u alles, besluit Walter Dillman zijn tamelijk verward relaas, terwijl zijn hoofd naar den muur wendt. Ik kan me voorstellen wat er in u om ging en ik begrijp uw gedrag dan ook volko men, zegt Grace na een korte pauze, welke ze gebruikt heeft om een soort absolutie te vin den voor dezen biecht. Of het verstandig was is een tweede. Dat zal de toekomst moe ten leeren. Ik had geen tijd om verstandig te zijn. valt Walter haar koppig in de rede. Nee, nee, maar het zou toch van belang zijn te weten, dat zich intusschen in Mun chen heeft afgespeeld Dat kunt u op uw tien vingers narekenen Onderzoek door de recherche, lijkschouwing, getuigenverhoor, verdenking tegen Walter Dillman, bevel tot aanhouding en voorgelei ding Daar ben ik nog niet zoo zeker van. Ten slotte hebt u de daad niet bedreven en wij weten immers niet, of er geen aanwijzingen zijn tegen den werkelijken dader. De Duit- sche politie gaat gewoonlijk nogal nauwkeurig te werk. Juist, daarütff eal zij vermoedelijk in de eerste plaats den vermoedelijken dader trach ten op te spoTer. En hem hier ontdekken; dat is zoo zeker als tweemaal tv -e vier is. Te dien aan zien aanzien behoeft u zich waarlijk geen illusies te maken. Misschien stel ik me wel vrijwillig ter be schikking Niet onmogelijk flat dat de beste oplossing ls, maar dat dienex .ve toch eerst te onder zoeken. Iemand za' München moeten gaan om zich op de hoogte te stellen.Ik zal er nog eens over nadenken hoe we dat het beste zullen kunnen regelen Ik moet nu naar het hotel, maar als het eenigszins moge lij k is, hoop ik vanmiddag nog even terug te komen Nee, alstublieft niet, gaat u nog niet weg. Ik kan nu nog niet alleen zijn. Het staat me nu alles weer zoo afschuwelijk duidelijk voor den geest: Prestini, de huisknecht, het raam, waardoor ik omlaag ben gesprongen in den tuin, ach wat heb ik het verschrikkelijk warm Walter zoekt tastend haar hand en houdt die stevig vast. Met den anderen strijkt zij hem kalmeerend over het gloeiend voorhoofd, U mag niet ziek worden, hoor, anders kunt u hier niet blijven en dat moet, zoolang we van München niets naders weten..,. Het is beter, dat ik nu ga.... Blijft u nog even. Grace blijft nog een minuut. Zij voelt, zijn onrustige pols, die op koorts duidt, maar zij kan niet veel anders doen dan met haar ver koelende hand zijn wangen en zijn voor hoofd streelen. In het zwijgen vermengt zich iets, dat de heerschende stilte verbreekt, al wordt er dan geen geluid vernomen Plotseling ontwaart ze Dieter, die door het raam naar binnen kijkt. Grace moet onwil lekeurig lachen. Die is op zijn teentjes getrapt, denkt ze, en zich tot Walter wendend, zegt ze luid: Er staat een vriend van me buiten. Ik zal hem binnen laten, u kent hem wel, die van gisteren.... Nee, weert Dillman af, ik wil vandaag niemand meer zien Grace gaat naar buiten. Ik ga alweer, laat je alsjeblieft niet sto ren bij je verpleging, bromt Dieter. (Wordt vervolgd.* M

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9