Het Geiuk ligt in de Sneeuw Het dorp Brouwhuis bij de gemeente Deurne (N.-Br.) heeft thans electrisch licht gekregen. De burgemeester van Deurne, de heer Van Beek, blaast, nadat het electrisch licht was aangesloten, de laatste petroleumlamp uit Feest in Batavia ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk. Een detail uit den allegorischen optocht der Chineezen De Engelsche aviateur Llewellyn in het nieuwe vliegtuig, dat voor hem ge bouwd werd voor zijn retourvlucht naar de Kaap Het sportvliegtuig P. H. M. A. G., een geschenk van wijlen den beer v. d. Leeuw aan de Nationale Luchtvaartschool, dat Dinsdag In Frankrijk nabij Parijs verongelukt is, waarbij de yier Inzittenden om het leven kwamen De eerste kennismaking van de Jongste dochter van den Hertog en de Hertogin van Kent met de buiten wereld. Het jonge Prinsesje op de arm van haar nurse bij het verlaten van Belgrave Square te Londen FEUILLETON Een Wintersportroman. PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden.') Stelt u zich eens voor! Juist toen ik in volle vaart den hoek van de helling omzeilde wie denkt u, dat ik daar den Langen Finger naar de „steinigen Kalde" zie opgaan? Met een rugzak om zoo vol als een hooischuur? Onze marketenster uit het Grand Hotel! Dat is niet aardig, meneer Gugelhofer! Zooiets mag men toevallig zien, maar dan vertelt men het niet verderzingt de Friezin en Dieter bemerkt, dat het tweetal weet. dat hij hen hoort. Wie zou die vliegende Hollander toch eigenlijk zijn? Misschien een politieke vluchteling? Nou ik denk eerder een in staat van faillissement verkeerende bankier, zegt Gu gelhofer spottend. Dieter is opeens volkomen rustig. Hij klapt zijn boek dicht, bevrijdt zich uit zijn deken en treedt op het tweetal toe. Waarom moet het nu juist een bankier zijn, Gugelhofer? Waarde Prausnitz, ik praat met deze dame hier, dan behoef jij je er niet tusschen te mengen Je praat echter zóó, dat andere menschen het moeten hooren Dan moeten die andere menschen maar niet zoo dicht in de buurt gaan zitten. En wie bedoelt u met die marketenster?1 De anderen op Dieter's voorhoofd zwellen dreigend. Kom, meneer Prausnitz, maakt u zich niet 'ooos, werpt de Friezin zich er tusschen. Meneer Gugelhofer maakt immers maar een grapje Dat is geen grapje, juffrouw, dat is een laffe beleediging van gasten, waarop An- tonswil trotseh kan zijn. En als uw bescher meling het nog eenmaal waagt, zich op een zoo grove wijze over miss Arlen uit te laten dan klem ik hem een skistok tusschen zijn kaken. Ik heb de eer E11 voor deze terechtwijzing nog geheel tot Gugelhofer is doorgedrongen, heeft Dieter de veranda reeds verlaten Dr. Muschle in de sneeuw, Aan den overkant op de oefenhelling verza melen zich reeds de eerste deelnemers aan den skiecursus. Dieter stuurt er een jongen van het hotel heen en laat zeggen, dat hij tot spijt verhinderd is Een paar minuten later trekt hij in een wijden boog om Petra's hut heen, klimt de Rothornalm op en glijdt aan de andere zijde in snelle vaart weer omlaag. Grace is juist bezig haar rugzak voor den terugtocht om te doen. als Dieter met zijn skiestok aan de deur van de Sennhut klopt Zij groet hem volkomen onbevangen, maar haar toon is slechts kameraadschappelijk. Die ter is de eerste minuut zoo verlegen als een schooljongen. Lang zoekt hij naar woorden, maar tenslotte komt hij er toch ronduit en gedecideerd mee voor den dag: Ik moet je verzoeken, Grace, niet meer hierheen te gaan. Wij moeten iemand anders zien te vinden, die voor Walter Dillmann zorgt Zoodus ik moet en wij moeten hm enals ik nu eens niet wil. Dieter? Je zult wel zoo verstandig zijn om in te zien dat het noodig is, als ik je zeg Hij aarzelt plotseling. Eigenlijk is het onmo gelijk om dat hier te zeggen. Hij kent Grace toch, neen, hij kent haar niet alleen, hij heeft haar menschelijke kwaliteiten ondervonden en hij weet: Grace Arlen beteekent wat Als ik je wat zegVoor den dag er mee, Dieter! Welnu, Grace, dat je goede naam op het spel staat. Iedereen is daar beneden van je dagelijksche expedities naar hier op de hoogte en men vraagt zich natuurlijk nieuws gierig af wie die groote onbekende is, voor wien jij zoo trouw zorgt Grace antwoord in het geheel niet en zij zet er plotseling zoo'n tempo in, dat Dieter zich moet haasten om mee te komen. Je bent een beetje uit je gewone doen. Dieter. Er is iets niet heele maal in orde met je, neem me niet kwalijk! zegt Grace eindelijk als zij voor een korte steile helling stil hou den. aan die redenen, die je daar zooeven noemde, geloof je natuurlijk zelf niet. Kom er toch eerlijk voor uit dat je jaloersch bent. Ach, Grace, zegt Dieter. als zij de helling gepasseerd zijn, je hebt natuurlijk gelijk, dat wil ik wel toegeven, maar je moet me toch goed begrijpen. Ik ben dit gat hier komen binnenvallen zonder eenige hoop op de toe komst en toen had ik het geluk jou te vin den, Grace. Van het begin af is er al van al les tusschen gekomen, tegenwerking van de zijde van je moeder, afgunst van anderen en en weet ik wat nog meerTot overmaat van ramp komt er dan nog een vreemdeling uit de lucht vallen, die bovendien incognito wil blijven en zich door jou laat verzorgen Wat denk je, Grace, dat ik dat alles maar zoo rustig kan aanzien Het is tenslotte maar een kwestie van discipline van het gevoel Dieter. Daarop is het verstand gebaseerd en daarom worde het men nu ook duidelijk: gevoel en verstand liggen bij jou te ver uit elkaar, Dieter. Beloof me ervoor te zullen zorgen, dat dat verandert. Heeft dat dan nog eenig nut, denk je Grace? Is er dan geen reden om jaloersch te zijn? Niet de minste reden, Dieter! Maar nu ook geen woord meer daarover. Dank je, Grace. Weet je wat ik eigenlijk wel graag zou willen zijn Nou? Je broer, Grace, dat zou alles toch heel wat eenvoudiger maken. Ongetwijfeld, eenvoudiger en daardoor ook gemakkelijker. Maar tevens zonder eenige toekomst. Dat is waar, Grace, maar ik voel me nu eenmaal zoo hopeloos de mindere Dat komt, omdat je niet zeker bent van jezelf, Dieter. Maar dat gaat voorbij.... als je eerst maar eens een goed gefundeerde, vol doening schenkende werkkring hebt. Weet je, wat jou ontbreekt? De stevige lijst van een sociale positie Ik zie op het ©ogenblik werkelijk geen kans om me die te verschaffen. Wat dat be treft heb ik alle hoop allang opgegeven Er valt ook nrets te hopen. Alles, zelfs het kleinste, moeten we ons zelf scheppen Dat is ons lot, Dieter, maar per saldo ook onze kans. De wereld wil zich vernieuwen en het nieuwe komt steeds voort uit het niets. Je spreekt, zooals ik het voel, Grace Misschien, omdat ik van jou uit denk Ja, dat is nu juist zoo eigenaardig. Jij zegt telkens, wat ik weliswaar zie, maar lang niet zoo snel onder woorden kan brengen als jij.... Dat komtomdat ik je liefheb, domme Dieterzegt Grace onwillig en bijna boos. terwijl ze hem met haar skistok een por in de zijde geeft. Au, dat doet pijn. Dat moet ook. Eigenlijk heb ik groote lust om je een pak slaag te geven. Waarom? Omdat je het verdiend hebtDoor dat gezwets zijn we heelemaal uit de koers ge raakt Waarachtig Grace, je hebt gelijk. Daar achter ons ligt de Lange Finger en het begint ai te schemeren.... Bovendien krijgen we over een paar mi nuten een flink pak sneeuw Uit met praten, Grace, handelen! We moeten als de weerlicht terug Ik ga voor Dieter maakt rechtsomkeert en zet er een stevig tempo in. Lange afstand is zijn spe cialiteit, maar Grace houdt hem dapper bij en weet zich keurig aan te passen. Reeds na enkele minuten echter komt het eerste oponthoud. Wat is dat dan? Daar zit toch iemand? En nu gaat hij er zelfs bij liggen Dieter wijst met zijn stok naar het westen, waar de Lange Finger in en lagen heuvel uit loopt. Hier wordt ik nog eens ziekenverpleeg ster. Vooruit, Dieter, laten we gauw gaan zien wie dat is Zij leggen er nog een schepje bij op en hebben de enkele honderden meters welke hen van de eenzame figuur in de sneeuw scheiden, in den korst mogelijken tijd achter zich. Pas op, Grace, ik geloof, dat jij je beter wat op den achtergrond kunt houden. Dat is geen schouwspel voor dames Dien kennen we toch! Hoe komt die in 's hemelsnaam hier? Ik ken hem maar al te goed, mompelt Dieter, terwijl hij zich over den man, die lang uit in de sneeuw ligt, heen buigt. Hé daar, opstaan, dronken sneeuwbeerI schreeuwt hij den totaal beschonken ar. Muschle want niemand anders den deze is het in het oor. Maar dr. Muschle maakt slechts een slappe, afwerende beweging met de hand zonder verder een vin te verroeren. Dieter knielt naast hem neer. schept zijn beide handen vol sneeuw en zegt woedend: -- Jou zullen we eens even Inwrijven, vriend! (Wordt vervolgd.) Eet meer visch. - De burgemeester van Maastricht, de heer De maquette van de tentoonstellingshallen, waarin op Houtrust Van Oppen (rechts) proeft van de lekkernijen op de door de te den Haag in Mei van dit jaar een expositie van voedings- Ned. Heidemaatschappij te Maastricht gehouden tentoonstelling en genotmiddelen zal worden gehouden yan zoetwater-visch De werkzaamheden aan den tribune- bouw in het Olympisch Stadion te Amsterdam, dat met 20.000 zitplaatsen wordt uitgebreid, vorderen snel. Een kijkje op het werk

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10