HmSTLEVEn GrieP/ HLD. AKKERTJES VERTELLING t> 0 N D E RDAG 21 J ANUSEI 1937 HA" ARE EM'S DAC.BEAD 6 Jubileum-Bal. Van dans-instituut Micgielse en Van Ake. Zelden hebben wij zoo'n gezellige drukte ge zien in het gebouw van den H.K.B. als gister avond bij het jubileum-bal van het bekende dansinstituut Micgielse en Van Ake. Dertig jaar dansleeraar is dan ook een zeld zaam jubileum. Hoezeer het werk van de hee- ren Micgielse en Van Ake echter gewaardeerd wordt, bleek wel uit de overgroote belangstel ling die hun van alle zijden bij dit jubileum ten deel viel. Uit de leerlingen van 't instituut had zich een commissie gevormd, die bij monde van haar voorzitter den heer H. Kroon, namens alle leerlingen, aan elk der heeren een fraaie haard aanbood. De Nederlandsche Ver. van Dansleeraren die vertegenwoordigd werd door haar secretaris, den heer W. Hoendermaker, bood een enve loppe met inhoud aan. Talrijke bloemstukken oa. van de dans- academie firma M. Martin en Zoon, van de dansacademies Schroder en Kwekkeboom, ge tuigden van de goede reputatie waarin dit instituut zich ook bij haar collega's mag ver heugen. Behoef ik u nog te vertellen dat dit jubileum geslaagd is? Onder de beproefde leiding van den heer G. J. de Lange, werden de diverse intermezzo vlot afgewerkt. Voordat we echter verder gaan, willen we eerst even den aandacht vestigen op de werke lijk uitstekende jazz-band, die onder leiding van Jan van Ake voor prima dansmuziek zorgde. Twee dames en twee heeren leerlingen voer den hierna een Tap-wals uit die buitenge woon in den smaak van het publiek viel. The Novelty Rivals, de bekende boys met de gitaar, verheugen zich al in zoo'n popula riteit. dat een verdere beschrijving van hun succes gevoegelijk achterwege kan blijven. En als we dan met het afgezaagde „last but not least" mogen eindigen dan is dit zeker toepas selijk op de keurige tapdance van de heeren P. van der Vlugt en R. Knapen! Dat Micgielse en Van Ake een even geslaagd gouden jubileum mogen vieren als dit dertig jarig is ongetwijfeld de oprechte wenseh van danslustig Haarlem. BAL-MASQUé „JACOB VAN LENNEP". De Haarlemsche Tooneelvereeniging „Ja cob van Lennep" zal a.s. Woensdag 3 Febr. haar 28st.e jaarlijksche bai-masqué geven in alle zalen van het gebouw van den Haar- lemschen Kegelbond. Dinsdag 9 Februari zal „Jacob van Lennep" in den Stadsschouwburg wederom een opvoering geven van „Pro Domo" van Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, voor de werkloozen. INDISCHE VEREENIGING HAARLEM EN OMSTREKEN. De vereeniging geeft 6 Februari a.s. haar jaarlijksch bal-masqué. De dansmuziek zal verzorgd worden door „The Merry Makers". Geizcn de zeer geslaagde bal-masqué's die door de Indische Vereen, in vorige jaren wer den georganiseerd, zal ook dit ongetwijfeld weer slagen. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Pandpoort, Koningstraat. Geef, geef met volle handen, Van al uw overvloed. Dan hebben velen armen, Het dezen winter goed. Postgiro 212793, telefoon 11855. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 22 JANUARI 1937. Progr. I. Hilversum I (Huizen). Progr. H. Hilversum II. Progr. III. 8.00 Keulen. Populaire muziek door het kamerkwintet m.m.v. H. Vries. 9.05 Keulen. Tijdsein. Nieuws. Waterstandberich- ten. 9.20 Keulen. Causerie „Das Schiff im Dienste des Volks" tot 9.50 10.10 Deutschland sender. Gymnastiek voor de kleintjes tot 10.35 11.20 Danmarks Radio. Uurslag en klokken spel van den Raadhuistoren M. Skalka's ensem ble uit Rest. „Nimb". 12.05 Parijs Radio. Cau serie voor Israëlieten. 12.35 Parijs Radio. Gra mofoonmuziek. 1.05 Viaamsch Brussel. Popu lair concert o.l.v. Karei Walpot. 1.20 Viaamsch Brussel. Gesproken dagblad van het N. I. R. 1.30 Viaamsch Brussel. Salonorkest o-l.v. Wal ter Feron. 1.50 Viaamsch Brussel. Gramofoon muziek. 2.20 Diversen. 2.55 Deutschlandsender. Kinderliederen. 3.00 Deutschlandsender. Meis jes door Duitschland reizen. 3.20 Deutschland sender. Oskar Joost's orkest. 4.20 Parijs Radio. Kamermuziek. 5.20 Keulen. Programma van Leipzig (concert). 7.05 Beromünster. „Us em Solothurner Landli" gevarieerd vroolijk volks muziekprogramma. 7.45 Beromünster. Het omroeporkest oJ.v. C. Bernhard. 8.20 Droitwich. „Scrapbook for 1922". 9.20 Droitwich. Weer- en nieuwsberichten. 9.40 Londen Regional Het B.B.C. Dansohkest o.l.v. Henry Hall. 10.20 Viaamsch Brussel. Gesproken dagblad van het N. I. R. 10.30 Fransch Brussel. Gramofoonmu- ziek. Verzoekprogramma10.45 Fransch Brus sel. Zang- en dansplaten. 11.20 Parijs Radio. Concert o.l.v. Marius Franqois Gaillaard. Progr. IV. 8.00 Viaamsch Brussel. Gym nastiekles. 8.20 Viaamsch Brussel. Tijdsein. Gramofoonmuziek. 8.30 Viaamsch Brussel. Kroniek van den dag. 8.40 Viaamsch Brussel. Gramofoonplaat. 8.45 Viaamsch Brussel. Ge sproken dagblad van het N. I. R. 9.00 Viaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. Korte Godsdienstoefening. 10.50 Londen Regional. Tijdsein van Green wich. Weerbericht. 11.05 Londen - Regional. Orgelconcert door Regionald Dixon. 11.50 Londen Regional. Rutland Square Strijkorkest. 1.20 Londen Regional. Julius Kantrovitch met zijn strijkorkest. 2.05 Londen Regional B.B.C. Schotsch orkest o.l.v. Guy War rack. 3.05 Londen Regional. Wilfrid Parry, piano. 3.35 Londen Regional. Gramofoonmu ziek. 4.05 Londen Regional. V. C, Kelly: „Code Men of t'he Canadian North". 4.20 Droitwich. B.B.C. Midland orkest o.l.v. Leslie Heward. 5.35 Droitwich. Het Willie Walker Octet. 6.20 Droit, w.ch. Nieuwsberichten. 6.45 Droitwich. „The New English Singers" o.l.v. Cuthbert Kelly. 7.20 Droitwich. Sir Walford Da vies: „Music and the ordinary listener". 7.50 Droitwich. Het B. B.C. Harmonie orkest o.l.v. B. Walton O'Don- nel. 8.20 Diversen. 9.40 Droitwich. Europeesche uitwisseling. Oostenrijk. 10.00 Droitwich. B.B C. orkest o.l.v. Heinz Unger. 11.20 Droitwich. Jack Payne en zijn orkest. 11.50 Droitwich. Dansmuziek gr.pl. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcertZang ensembles. 1. Merry Makers Carnival, Merry Makers; 2. Le gende van 12 Roovars, 3. Wolgaschippers, 4. Avondklokken, 5. Kozakkenmarsch, Kozak- kenkoor; 6. Geschichten aus dem Wienerwald. 7. Wer hat dich du schoner Wald, 8. Der Lin- denbaum, Berl. Lehrer Gesang Verein.; 9. Wenn ich das grosse Los gewinn, 10. So meschugge, 11. So wie du. 12. Bei der blonden Katrein, Humoresk Melodios. 8.0012.00 Di versen. „dien hij zich gedroomd hadze hebben 'm gekre gen. Een vast inkomen, zonder zorgen, zonder koersschomme lingen! Hij zegent nog steeds het moment, waarop hij in zijn jonge jaren z'n eerste polis afsloot. Hij koos den veiligsten weg en liet zich door 'n Amst- leven-expert raden: Eerst 'n klein bedrag, dat hij later - toen hij zich wat ruimer kon bewegen - een paar maal heeft verhoogd. Maar steeds bij AmstlevenNiet alleen, omdat Amstleven hem bijzonder voordeelige condities kon maken, maar bovenal omdat uit het geheele beheer van Amstleven, uit alle cijfers en feiten, één ding overduidelijk naar voren kwam: VEILIGHEID! N.V. AMSTERDAMSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LEVENSVERZEKERING NIEUWE SPIEGELSTRAAT 17 - AMSTERDAM (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te krijgen bij: Politiebureau, Smede- straat, handschoenen en ceinturen; parapluie; v. Weel, Damiatestraat 36, autoped; Bekker, Spaarndamscheweg 486, bankbiljet; v. d. Vaart, Duinoordstraat 70, bril; de Kier, Hofdijkplein 26, damesarmbandhorloge; Horeman, Wouwer- manstraat 63. jongensjasje; Verbeek, Leidsche- vaart 118, kat; Sival. Ternatestraat 5, rij wei- lantaarn: Drent, Dahliastraat 21, electr. lan taarn; Prins, Assendel verstraat 39, kinder muts; Verhagen, Wijde Geldeloozepad no. 14, portemonnaie met inhoud; N.V. Stormvogels. Kalverstraat 120, IJmuiden, portemonnaie met inhoud; Kammeijer, Koedieflaan 56, Heem stede, portefeuille met inhoud; Kuijper,' Voor duinstraat 21, damesrijwiel; Politiebureau, Smedestraat; rozenkrans; Teunissen, rijwiel stalling Vroom Dreesmann, Gierstraat 2 (na 8 uur'n.m. M. v. Heemskerkstraat 41), tasch, inh. schoolboeken; Scheelings, Heeren singel 3 rd., bovenzak van motorzadel. OllllllllllllillllilllllllilplllilllJllllllillillllW De Roode Auto. door J. P. BAL Jé Woedend claxonneerde Frans de Raat bij de verlaten benzinepomp en zijn ongeduldige blikken zochten naar iemand, die hem snel zou kunnen helpen. Naast de garage, in de schaduw, stond een knecht op laksche wijze met een lap een auto af te vegen. Hallo! riep de Raat nijdig, Hallo! Komt er nog iemand, of moet ik hier een uur staan wachten? De knecht richtte zich langzaam op en zonder zich om te draaien, bromde hij iets, waaruit Frans de Raat met eemlgen goeden wil: De baas komt zoo! kon verstaan. En juist, toen hij wild opnieuw den claxon liet gieren, kwam aan den anderen kant van de garage op een sukkeldrafje een man aange- loopen. Hij wischte zich het zweet van het voorhoofd, keek even naar den knecht en stond eenige seconden later naast de Raat. Een luie slampamper, die knecht van me, verontschuldigde hij zich Morgen gaat-ie de laan uit en daarom voert-ie niets meer uit. Benzine meneer? Nijdig knikte de Raat. En vlug! drong hij aan. 'k Moet onmiddellijk verder. Terwijl de man benzine bijvulde, infor meerde hij: Hebt u zooeven een roode auto langs zien komen? De garagehouder grinnikte. Langs zien komen is het woord niet, zei hij, nog geen minuut geleden raasde dat ding voorbij. Ze ker negentig kilometer en dat op dezen slech- 'ten weg. Als daar geen ongelukken van komen Zenuwachtig betaalde de Raat. En terwijl hij alweer achter het stuur plaats nam, vroeg hij nog: Zijn er ook zijwegen op dezen weg? De eerste tien kilometer alleen een paar smalle landweggetjes, was het antwoord. Vol kuilen en wagensparen. Geen sprake van, dat u daar met uw auto langs kunt. Tevreden knikte de Raat. En nog vóór de garagehouder zijn groet had kunnen beant woorden, was hij al weg. Verbeten zat hij ach ter het stuur, scherp voor zich uit turend. Zijn oogen zagen niets van de golvende korenvel den, noch van het dartele spel der beesten m de weiden, hij hoorde niet het gekakel dei- kippen op de boerderijen, die hij passeerde, of het geblaf der honden op de boerenerven, hij zag niets van het prachtige landschap. Hij tuurde slechts naar den weg en naar den snel heidsmeter. Zeker negentig kilometer had de garagehouder gezegd, dan moest hij honderd I zien te halen. Twee maanden lang had hij nu ai tever geefs geloerd op den beruchten oplichter Karei van Dam, drie keer was hij hem op hei KORPS MOTORDIENST. Van 25 tot en met 29 Januari a.s. zullen te Groningen schermwedstrijden worden ge houden ter gelegenheid van het 35e Wapen- feest van den Koninklijken onderofficiers- schermbond. Van het K.M.D. zullen aan die wedstrijden deelnemen de heeren H. Drenth, T. W. L. Suk, J. M. v. d. Kamp, H. F. v. d. Broek en M. W. D. Brink. Zij zullen uitkomen in de personeele- en korps wedstrijden op alle wapens. VAN DETACHEERING ONTHEVEN. De wachtmeester J. de Munnik, thans ge detacheerd in het garnizoen Haarlem, werk zaam bij het moblisatie-centrum 10 R.I., wordt eervol van zijn detacheering ontheven en teruggeplaatst bij zijn corps het 3e Half- regiment huzaren te 's-Gravenhage. lil nippertje ontsnapt en vandaag had hij op nieuw zijn kans gekregen. In zijn kleinen roo- den twoseater was Van Dam er vandoor ge gaan en'een uur lang jaagde de Raat nu al achter hem aan. Dit keer mocht hij niet ont snappen, zijn carrière hing er van af. Toen, juist nadat hij een bocht gepasseerd was, zag hij nog geen tweehonderd meter verder.... de roode auto aan den leant van den weg. Een vreugdekreet ontsnapte hem. Snel minderde hij vaart en op tien meter af stand van den twoseater stond zijn wagen stil. Zijn hand gleed in zijn zak om zijn re volver te trekken, maar die hand bléér daar. Want op de treeplank van de auto zat niet de man, dien hij zocht, docheen jong meisje! Met een gevoel van verbazing, dat zijn teleurstelling nog overtrof, stapte hij uit en langzaam liep hij op het wagentje toe. Er was geen twijfel aan, het was de roode two seater dien hij vervolgde. Een snelle blik overtuigde hem er tevens van, dat niemand anders in of bij de auto was. Opnieuw was Karei van Dam ontsnapt. Pech! zei het meisje lakoniek, toen hij voor haar stond en ze lachte hem allerliefst toe. Hebt u verstand van die dingen? Non chalant wees haar handje naar den rooden twoseater, Frans de Raat's hersens werkten snel. Steeds had hij achter de roode auto aangeze ten, de grootste afstand was een kilometer geweest en het eenige oponthoud had hij ge had bij debenzinepomp. Hij was er zeker van dat Karei van Dam alleen in den wagen zat, toen hij de achtervolging begon. Op de één of andere plaats moest hij uiterst snel uitge stapt zijn en haar zijn plaats in de auto heb ben gelaten. Het was hopeloos om nu nog na te gaan, waar dit gebeurd was en de achter volging weer op te nemen. Met een gevoel in het hart, of hij alles op de wereld verloren had, keek hij het meisje aan. Met één oogopslag zag hij, dat ze mooi was. Karei van Dam had smaak! Nee, antwoo1"-'-1» hij dan, ik heb maar weinig ver './an auto's. Het beste zal zijn, dat ik u na. c dichtstbij zijnde stadje sleep. Een flink toiiw heb ik in mijn wagen. O, als u dat zou willen doen, juichte ze enthousiast en ze kleurde van blijdschap. Ikikzou niet weten, wat ik an ders beginnen moest. Het is hier zoo'n uit hoek van het land en automobilisten zie je hier bijna niet. En ik moet vanavond be slist nog thuis zijn. Mijn ouders zouden in doodelijke ongerustheid zitten. Er was een beschaafde klank in haar stem die licht trilde van opgewondenheid en haar woorden klonken zóó echt, dat de Raat even twijfel in zich voelde opkomen, óf ze werke lijk wel iets met van Dam te maken kon hebben. Het was vrijwel zeker en toch.ze leek nog zoo jong, alles aan haar was stra lende jeugd, en haar aardige, donkere oogen keken hem zoo vol vertrouwen aan. Ze babbelde vroolijk, toen hij het touw be- bevestigde. En terwijl de Raat in zijn eigen wa gen plaats nam, ging zij lachend aan het stuur van de roode auto zitten. Zoo reden zij langs den bijna verlaten weg Er. ook nu had de Raat geen oogen voor de natuur rond om hem, ook nu zag hij niet hoe de onder - DE HANZE IN HET BISDOM HAARLEM. Dezer dagen vergaderde het hoofdbestuur van de Haarlemsche Hanze voor het eerst in het nieuwe jaar. In antwoord op de nieuwjaarstoespraak van den voorzitter, den heer Stumpel, ver tolkte de heer Van Doorn de gevoelens dei- vergadering ten opzichte van haar voorzitter en wenschte hem hartelijk geluk met zijn succes bij het behandelen der vestigingswet voor het kleinbedrijf in de Tweede Kamer. De nieuw benoemde geestelijke adviseur, Dr. A. Olierook, werd vervolgens geïnstal leerd. De voorzitter richtte hierna het woord tot Deken Bots en schilderde diens verdiensten als sociaal adviseur vooral voor het bisdom Haarlem. Deken Bots dankte voor de vriend schap, in de Hanze steeds ondervonden en nam persoonlijk van allen afscheid. Spr. zegde toe in de eerstvolgende centrale raads vergadering aanwezig te zullen zijn. In de voortgezette vergadering werd ver slag gegeven van de werkzaamheden van de commissie-spaarzegelkassen, de commissie prof. Cleophas inzake meer systematische ontwikkeling der leden en de commissie in zake publieke verkoopingen. In Mei 1937 herdenkt de Haarlemsche Hanze haar 30-jarig bestaan. Naar aanlei ding hierven werd de instelling van een „Ju bileumjaar" besproken. De Lodivo-loterij, de organisatie van brandstoffenhandelaren en van bloemisten in landelijk verband, de eischen verbonden aan de vestigingswet, het wederzijdsch ver plicht lidmaatschap, de kwestie* bouwpa- troons in West-Friesland en vergaderingen van het hoofdbestuur met gewestelijke fede raties maakten onderwerp van bespreking uit. De voorjaarsvergadering van den centra- len raad werd voorloopig vastgesteld op Don derdag 20 Mei a.s. PERSONALIA. De heer C. E. Veenstra hier ter stede, is ge slaagd voor het examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden, dat te Amsterdam gehouden werd. FILIAAL STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Huis te Zaanen. ZEDEKUNDE-ZIELKUNDE Renterghem, Van. Freud en zijn school. Ritter Jr. Karakters. Rombouts. Persoonlijkheid. Wijnaendts Francken. De theorie van Freud. NATUURWETENSCHAPPEN Burgers dijk. De dieren; 3 dln. Buytendijk. Het spel van mensch en dier. Graaf De. Algemeene geologie. KUNST: Bremmer. Een inleiding tot het zien' van beeldende kunst Höweter. X-IJ-Z der muziek. MancL' Van. Het schilderboek (uitg. W. B Rilke. Auguste Rodin. Vogel. Voordrachtskunst. NEDERLANDSCHE en in het NED. VER TAALDE ROMANS: Ammers-Küller, Jo van. De Sans-Culot- ten. 1792—1795. Bokhorst. Van. De stille strijder (Chr.) Lstrati De distels van den Baragan. Jong, De. De goede dood (Merijntje Gij- "zen's jonge jaren, dl. II). Karawajewa, Anna. Fabriek. Strindberg. De zoon der dienstmaagd. FRANSCHE ROMANS: Delarue-Mardrus. Le pain blanc. Duhamel. La nuit de la Saint-Jean. Salmon. L'entrepreneur d'illuminations. llliliiiililliillliiliiliiiii:iiil!liiililiil!illlliliiilliiiilli gaande zon haar laatste stralen op het gou den korenveld zond. In zijn binnenste was een zwarte leegte Zoo. zei hij, toen de roode auto voor een garage in het kleine stadje stond, het bes te is nu maar, dat u iets eet, terwijl de auto hersteld wordt. Hebt u er bezwaar tegen, dat wij samen dineeren? Integendeel, zei ze openhartig, ik zou het heel prettig vinden. In een stil restaurant zette men hun een goed diner voor. Het meisje voerde in hoofd zaak het woord en allengs verdween het ge drukte gevoel uit Frans de Raat's hart. Zoo zeer, dat hij ook wat spraakzamer werd en ten slotte gretig op haar grappen 3n ging. Dit meisje kon onmogelijk iets met van Dam te maken hebben. Dit lieve, spontane kind het leek absurd. Ze reikte hem de jus toe en terwijl hij de kom aanpakte, grepen zijn vingers per onge luk om de hare. Met een lachje om zijn mond keek hij naar het teere polsje en haar slanke arm, die, nu de mouw van haar japonnetje wat terugschoot, iets verder te zien kwam. Op hetzelfde moment verstarde de lach op zijn lippen! Haar lachende oogen staarden in de zijne, die haar ontzet aankeken. Toen begreep ze, dat hij wist! Met klamme handen zette Frans de Raat de juskom neer. Signalement van de mede plichtige: blond haar, donkere oogen, een moedervlek van eigenaardigen vorm vlak bij den elleboog.... Het stond in het politieblad van de vorige maand. Er viel een beklemmende stilte, die door haar het eerst werd verbroken. Haar stem klonk nu heel anders, gelaten bijna, en ze scheen plotseling ouder geworden. U weet wie ik benconstateerde ze. Frans de Raat knikte. Dit was een zwarte dag in alle opzichten. Even was er een illusie in hem geboren, dit laatste half uur, een il lusie, die hij zichzelf niet had willen beken nen nog, maar de vernietiging daarvan be roerde hem nu pijnlijk. Zwijgend aten zij af U.Uarresteert me natuurlijk Langzaam schudde de Raat het hoofd. Ik heb geen bewijzen tegen u, loog hij. Weer was er een pauze. Op straat viel snel de schemering. Een straatlantaarn vlak voor het raam, waaraan zij praatten, flitste plotse ling op, en wierp speelsch haar licht op haar blonde haar, dat nu als goud glansde. Frans de Raat smoorde een zucht. Eén ding moet u me zeggen, zei hij met. een rauwe klank in zijn stem, waar gebeurde het? Bij de benzinepomp, bekende ze zacht. we hadden daar afgesproken voor het ge val er gevaar dreigde. Het ging alles heel snel. Misschien hebt u daar wel een knecht gezien Er ging hem een licht op. Die luierende knecht op zij van de garageEn bijna had hij hardop gevloekt. Tja, zei hij toen, een beetje bruusk op staand en haar de hand reikend - ik ben een prul van een rechercheur. Maar 't gaat nu eenmaal niet altijd zoo mooi als in de boeken en.ook het happy end van de film ont breekt! Wie weetklonk het een beetje aar zelend uit haar mond, misschien. let* \jtauw scktiifl.. Dat wat je niet hebt! We zijn het er allemaal hartroerend over eens dat-je-geen-vijf-pooten-aan-een-schaap-k'unt- verlangen. (Nietwaar, dat vindt U toch ook?) Meestal als we dat zeggen, dan bedoelen we, dat een ander niet zoo veeleischend moet zijn, want zelf zouden we wel zeven pooten aan een schaap willen en och arme. hoevelen onder ons brengen het nooit verder dan een schaap met slechts drie pooten! Ook dat staat nog, al is het een beetje wankel. Geen enkele vrouw bezit een volmaakten man. De bedoeling is volstrekt niet om de heeren der Schepping voor schapen uit te maken en de vergelijking is in dezen misschien niet ge lukkig gekozen. Wij zijn niet allemaal zoo verstandig, zoo modern, zoo vol inzicht in de levensdingen en tochen toch verlangen we in den man, die onze echtgenoot is of zal worden, alles-en- nog-een-beetje-t-oe. De kwaliteiten die wij als vanzelf sprekend verwachten in den eenen man, die de onze is, zijn te vinden, o zeker, maarverspreid over drie of vier verschil lende mannen!! Het gaat natuurlijk niet aan om het leven te beginnen zonder eenige illusie of verwach ting, met de vooropgezette bedoeling dat-het- dan-wel-zal-meevaüen. Wij willen verlangen en verwachten en wij verbeelden ons, dat wij gemakkelijk zijn om mee om te gaan, dat wij de zon-in-het-water- kunnen-zien-schijnen enz. enz. En den eersten den besten keer dat er het minste of geringste anders gaat dan wij ver wacht of gehoopt hadden, zijn we doodonge lukkig en we tellen gauw om te zien, of we ten minste nog een schaap met vier pooten bezit ten, doch soms zijn we zoodanig overstuur, dat, we zelfs heelemaal geen pooten meer zien en dan is Holland in last. Het is heel gemakkelijk gelijkmatigheid van humeur en blijde vroolijkheid te prediken, maar het is heelemaal niet zoo gemakkelijk een blij gezicht te zetten als een onverbeter lijke man met een stralend gezicht thuiskomt en een bos dure bloemen voor je meebrengt, terwijl je den heelen dag hebt zitten piekeren hoe je dat laatste hooge slagersbriefje moet betalen. Een vrouw, wie het op deze wijze ver gaat denkt allicht afgunstig aan het zorge- looze leven van een vriendin, wier man haar alle lasten van de schouders neemt. Met een zucht bedenkt zij hoe de Dingessen precies evenveel inkomen hebben, maar daar zijn nooit onbetaalde rekeningen, daar is voor alles altijd geld, niet te veel maar juist precies zooveel als er noodig is en juist op het oogen- blik dat het noodig is. Jan Dinges gaat dan ook methodisch te werkmet alles. En Marie Dinges zucht op haar beurt en denkt: nooit nooit zal hij eens een bloemetje voor me meebrengen als ik niet jarig ben. Juist dat overwachte, zoo'n kleine verrassing zoo af en toe, hoe zou ik dat weten te waardeeren. Maar nee, mijn huwelijksleven is als een mo zaïek ingedeeld in vakjes. Alles weet je voor uit. Het is alweer de kwestie, -de oude, oude kwes tie, van dat-wat-je-niet-hebt! Wat wij vrouwen verlangen is een flink zakenman, die op zijn tijd dichterlijk aange legd weet te zijn, een man van eer en deugd, die toch ondeugend genoeg is om amusant te zijn, een knappe man om naar te kijken, daarenboven een intelligent iemand, die over alles kan meepraten en die daarenboven een rijzige flinke verschijning moet zijn. Dit alles overgoten met een sausje van beminnelijke hoffelijkheid, geruggesteund door een goed gevulde portemonnaie ziedaar het minste waarmede wij in doorsnee tevreden zouden zijn. Maarwe kunnen nu eenmaal niet alles tegelijk hebben. En wij zullen verstandig doen onszelf dat dagelijks voor oogen te houden. Tenslotte een goeden raad: men verlieze nim mer uit het oog dat wat ook de tekortkomin gen van den echtgenoot in kwestie mogen zijn, het als een paal boven water staat dat er ergens iemand is, die ons benij'dt: om hem! AMY GROSKAMP—TEN HAVE. De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit. De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumonf Overal verkrijgbaar. Per 12 sluks 52 cent, (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Het vijfde concert van de Haarlemsche Bachvereeniging zal plaats hebben op Dins dagavond 26 Januari in de Gemeentelijke Concertzaal door het Residentieorkest onder leiding van den heer Frits Schuurman. Solist is Jacques Thibaud (viool). VEREENIGING VOOR JEUGDWERK HAARLEM-NOORD. Deze vereeniging houdt Kaar derde winter- lezing op Maandag 25 Januari a.s. te 8.15 uur, in de Julianakerk aan de Kloosterstraat. Spreker is dr. K. H. Miskotte te Haarlem, over het onderwerp: „Wat be teekent de Kerk in dezen tijd?" AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Vette kalveren: 245. le kwaliteit 56—64, 2e kwaliteit 48—54. 3e kwaliteit 4047 per K.G. levendgewicht. 51 nuchtere kalveren 711 per stuk. 202 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5253, zware varkens 5152, vette varkens 50—51 per K.G. slaehtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht. Vette kalveren: zeer ruime aanvoer, han del slepend, prijzen lager. Nuchtere kalveren: korte aanvoer, handel vlug en prijzen constant. Varkens: zeer korte aanvoer, trage handel, prijzen onveranderd. 4

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10