BIJVOET THANS ■""T..V/ CA.CA0 ^WEERBERICHT Verkoopster DONDERDAG 21 JANUARI 1937 HA'XRLE M'S D A G B IJ A D Na den Lichtstoet. Woensdagavond had in de bovenzalen van „De Kroon" de uitreiking plaats van de prijzen, behaald door de deelnemers aan den Lichtstoet, die op 7 Januari zulk een groot succes is geworden. Van nagenoeg alle deelnemende groepen waren vertegenwoordigers en vertegenwoor digsters aanwezig", toen de voorzitter van het Centrum Comité, der Vereeniging ..Koningin nedag". mr. dr. F. A. Bijvoet, de bijeenkomst met een woord van welkom opende. Spr. zeide vervolgens dat Haarlem zelden in de laatste jaren zoo'n grooten optocht heeft gezien als de Lichtstoet van 7 Januari 1937 en dankte voor de groote medewerking, de moeite en de offers die de deelnemers zich hadden getroost. Voorts had de jury, be staande uit de heeren Herman Moerkerk. J. Voskuil. Gussenhoven en mej. Deinum, woor den van dank in ontvangst te nemen én spr. wilde hieraan ook verbinden de dank van het Centrum Comité aan de medewerkenden aan de andere feestelijkheden. De Haarlem- sche politie heeft gezorgd door een uitste kende organisatie, dat alles vlot liep. Dank verdienen ook de Haarlemsche muziekver- eenigingen; het bestuur van de N.V. Haar lemsche Veiling voor zijn medewerking, zoo dat het avondfeest in het Veilinggebouw aan den Kleinen Houtweg kon gegeven worden en de onderwijzers en onderwijzeressen, die toezicht oefenden bij het middag-kinderfeest en daarvoor hun vacantie moesten afbreken. Twee namen wilde spr. nog in het bijzon der noemen; dien van den heer F. Duyn. die den Lichtstoet organiseerde en dien van den heer A. Kurvers, die de zorgen had voor het avondfeest in het Veilinggebouw. Mr. Bijvoet besloot met woorden van dank tot de jury en bood elk jurylid namens het Centrum Comité een stoffelijk blijk van de erkentelijkheid aan. De voorzitter van de jxiry, de heer Herman Moerkerk, gaf vervolgens een overzicht van de wijze, waarop de jury bij het volbrengen van haar moeilijke taak te werk is gegaan, waarna Mr. Bijvoet overging tot de eigen lijke prijsuitreiking, waarbij tot alle prijs winnaars afzonderlijk woorden van harte lijke waardeering en dank sprak. Na afloop van de prijsuitreiking fden uit slag vermeldden wij reeds in ons nummer van Mnaadag jl.) zongen allen staande het eerste couplet van het Wilhelmus. De heer H J. Keizer, secretaris van de Rennersclub „De Kampioen" gaf in dicht maat uiting aan de dankbaarheid van zijn club voor den toegekenden prijs. Hierna bleef men nog eenige oogenblikken gezellig bijen. ANTON E. ZISCHKA. Journalist en wereldreiziger. De bekende journalist Anton E. Zischka, schrijver van „Wereldverdwazing". „Japan wereldveroveraar". „Oorlog om Ethiopië", „Arabië ontwaakt" zal zooals wij reeds be richtten, op 22 Januari een lezing houden in Haarlem, óp uitnoodiging van „Geloof en Wetenschap". Ofschoon pas 32 jaar oud zullen er weini gen zijn. die zooveel gereisd hebben als An ton E Zischka Hij reisde reeds vier maal de wereld rond. per vliegmachine hij bestuurt zijn mahine zelf per Pullman en per mail boot. Hij was redacteur van de „Neue Freie Presse" te Weenen. correspondent van ,-Poli- tieken", Kopenhagen en van „World", New- York. Hij reisde verder o.a. als camera-man voor Paramount News en vertrok ih 1931 voor „L'Intransigeant" te Parijs naar China, waar hij de overstroomingen van de Jang tse Kiang beschreef. Hij pikte Lindbergh op van den stroom bij Hangkou en ontving de gouden medaille van het Amerikaansche Roode Kruis voor zijn werken onder de pestlijders van de verwoeste provinciën. Voor de „Paris Soir" bezocht hij Zuid-Amerika. Brazilië en den oorlog om de Gran Chako In 1932. PERSONALLY Voor het diploma Engelsche Handelscor respondentie 'Ver. v. Leeraren) is geslaagd de heer R. Romswinckel, te Haarlem. AVRO-BRIDGEDRIVE TE HAARLEM. Zaterdagmiddag half drie zal de Avro-bridge- drive in de Gemeentelijke Concertzaal plaats hebben. Niet minder dan 350 personen zullen aan de tafeltjes plaatsnemen. Gespeeld zal worden het Scheveningsch systeem met match- punt-berekening per tafel. Aan iedere tafel worden 4 spellen gespeeld, ieder paar speelt aan 7 tafels. Op iedere 28 spelers zijn 8 prijzen beschikbaar. BLOEMENDAAL TELEFOON 22016. Door het wasschen met hard water wordt Uw goed stug en zal de vezel spoedig breken, waardoor beschadiging ontstaat. BIJVOET wascht met prachtig zacht kristal helder water. Neemt U eens een proef (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 21 JANUARI Nieuwe Kerk: Voordracht over Huwelijken in het Huis van Oranje. 8.15 uur. Broederkerk, Parklaan 34: Opwekkings samenkomst, 8 uur. Zijlweg 1Lezing Ned. Vereeniging van Spi ritisten „Harmonia", 8.15 uur, Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Als het circus komt". 2,30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Amsterdam bij nacht" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Met verzegelde orders". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Hofkonzert". 2.30. 7 en 9.15 uur. Te vier's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Tentoonstelling in ,'t Pa let", Bronsteeweg; 21, 1012 en 1417 uur. VRIJDAG 22 JANUARI Gemeentelijk Concertgebouw: Openbare vergadering Nederlandsch Volksfascisme Zwart Front. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma. Heemstede Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21, 10—12 en 14r—17 uur. (Adv. Ingez. Med.) Verstrekking van goedkoope margarine en gekakt. Een circulaire van den minister. Nu bij het begin van het nieuwe jaar ver schillende kassen weder opengesteld zijn en de werkloozen via hun werkloozenkas uitfcee- ring ontvangen is de vraag gesteld hoe het nu voor hen zal gaan met de verstrekking van de goedkoope margarine, gehakt en straks ook het braadvet. Thans is bij het ge meentebestuur de volgende brief van den Minister van Sociale Zaken ontvangen: „In verband met de vragen, welke zich in sommige gemeenten voordoen met betrek king tot de distributie van onvermengde mar garine en gehakt in blik aan georganiseerde ondersteunde of tewerkgestelde werkloozen gedurende den tijd, dat zij uitkeering uit hun bondskas ontvangen, moge ik uw College hieromtrent als volgt mededeelen. Onvermengde margarine. a. Aan werkloozen, dié reeds voor verstrek king van onvermengde .margarine in aanmer king kwamen voordat zij' üitk'éèwng' üit'Tïe" kas hunner organisatie ontvingen, kan deze worden blijven .verstrekt óók gedurende laatstgemelde periode, indien zij kasbijslag ontvangen of indien de kasuitkeering het bedrag, dat zij krachtens de steunregeling zouden ontvangen, indien zij niet uit hun bondskas trokken, met niet meer dan ten hoogste f 0.50 overschrijdt. b. Werkloozen, die vóór de kastrekkingspe- riode niet voor verstrekking van onvermengde margarine in aanmerking kwamen, kunnen daarvoor tijdens deze periode niet in aan merking worden gebracht, óók niet indien zij voor het overige verkeeren in de omstandig heden, als vermeld sub a. Zij zullen, alvorens vóór de verstrekking van onvermengde margarine in aanmerking te kunnen worden gebracht, ongeacht dp verdere vereischten, uit hun kas volledig moeten zijn uitgetrokken. Gehakt in blik. Aan werkloozen-kastrekkers lean ge/hakt in blik worden verstrekt c.q. worden doorver- strekt, ook gedurende de periode, dat zij kasuitkeexing genieten, indien zijn kasbij slag ontvangen krachtens de uit het Werk- loosheidssubsidiefonds gesubsidieerde steun regeling of, indien de kasuitkeering het be drag. dat zij krachtens die steunregeling zou den ontvangen, indien zij niet uit hun bonds kas trokken, met niet meer dan ten hoogste f 0.50 overschrijdt. JAN MUSCH IN DE SABIJNSCHE MAAGDENROOF. Zondagavond 24 Januari geeft het Gezel schap Jan Musch, directie Jan Musch en Jaap van der Poll, in den Stadsschouwburg te Haar lem een voorstelling van het succes-blijspel ..De Sabijnsche Maagdenroof" van van F. en P. von Schönthan. waarin Jan Musch de ko mische rol vervult van den tooneeldirecteur Striese. Verder treden op de dames: Jeanne van Rijn, Lize. van de PollHamakers, Mary MuschSmithuysen, Mieke FlinkVerstraete en de heeren; Jaap van der Poli, Adolphe Hamburger, Emile van Stuwe, van Staalduy- r.en en Marcel Berckmans. NICOLAI ORLOFF VOOR „KUNST AAN HET VOLK Men schrijft ons: Woensdag a.s. zal de Rus Nic. Orloff voor bovengenoemde vereeniging optreden. De Tel. zegt: „Nic. Orloff herschiep het werk van den grooten Pool Chopin zooals slechts een mees ter het vermag". En het Algemeen Handels blad maakte hij voor ons Chopin, Rach maninoff, Debussy, Strawinsky tot wonderen, ongekende ervaringentot een feest van onuitputtelijk gevarieerde muzikale schoon heid". Het is kenmerkend voor Orloff's artistieke mentaliteit dat hij ook in werken die een extra zwaar beroep doen op de pianistische virtuo siteit, het louter instrumentale nimmer laat overwegen, doch volledig concentreert op den muzikal eninhoud, zonder daarbij overigens het pianistische ook maar eenigszins te kort te doen. Orloff's Chopinvertolking is geheel van dien zelfverloochenden dienenden geest doortrokken. Bovenal in de Etudes die zulk een summum van artistiek reproductiever mogen vergen, laat het licht en innig muzikaal spel van den concertgever diepe indrukken na. Hij is zoo juist teruggekeerd van een suc cesvol tournee door Ned.-Indië De Bilt voorspelt Tijdelijk afnemenden, later weer toene- mentien tot kraehtigen Zuidelijken tot Zuidoostelijken wind, tijdelijk opklarend, later \yeer toenemende bewolking met kans op neerslag, nog weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 777.4 m.M. te Haparanda. Laagste 715.0 m.M. te Vestmanoer. De depressie die gisteravond in Ierland de barometer met 7 m.M. in drie uur deed dalen is naar IJsland getrokken en vertoont een laagsten stand van 715 m.M. Zij heeft zich echter tevens over de golf van BLscaje uitge breid, en vermoedelijk nadert een diepe se cundaire in het Zuidwesten. De hooge druk king is in Finland weinig afgenomen en her stelt zich in Zuidoost en Oost, zoodat de vorst- kansen voor de toekomst nog aanwezig blijven. In Lapland werd de vorst zeer streng en in Polen en Oost-Duitschland steeg de vorst töt 15 graden, ook Zuid-Duitsehland heeft thans weer lichte vorst, de hooge bergtoppen in Duitschland en Zwitserland hebben vorst met helder weer. Frankrijk heeft tijdelijk opklaring' in het Westen en betrokken lucht in het Oos ten met kraehtigen Zuidelijken wind bij' het Kanaal, de temperatuur is er gesteg'en. De Britsche eilanden hadden zwaren regen, thans klaart het weer tijdelijk op bij kraehtigen in het Noorden siormachtigen Zuidelijken wind. Aan de Noorsche kust stormt het uit Zuidoost, plaatselijk met sneeuw. De algemeene toestand is nog weinig veran derd. aanvankelijk is temperatuur om het vriespunt te wachten. BAROMETERSTAND: Vorige stand 757 m.M. Stand van heden 756 m.M. "Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 10.42 uur; n.m. 23.22 uur. Strand berijdbaar van 15.4521.30 uur. Voor Centrale Verwarming BRECHCOKES, WALES ANTHRACIET 50/80, WALES ANTHRACIET NOOTJES VIER. „DE SP AARNEST AD" FRIESCHE VARKENSMARKT 6—10, TELEFOON 14164. (Adv. Ingez. Med.) Uitspraken van de Rechtbank. Tegen een 19-jarig los-werkman, die een portemonnaie met f 5 en een horlogeketting had gestolen, en daarbij een inbraak had ge fingeerd, was een gevangenisstraf van 6 mnd. geëischt. Uitspraak: 6 mnd. met aftrek van preven tief. Zijn vriend, beschuldigd van heling, hoorde 6 mnd. tegen zich eischen. Uitspraak: 4 mnd. met aftrek van preventief. Tegen een 32-jarigen koopman uit Hillegom was wegens diefstal van 'bloembollen, een ge vangenisstraf van '6 mild geëischt. uitsprdak ..conform den eisch. Een inwoner van. Haarlem, wién verduiste ring van f 1700 ten laste was gelegd, en tegen wien 6 mnd. was geëischt, werd vrijgesproken. De ongehuwde moeder, die op 20 Sept. j.l. haar dochtertje had ontvoerd uit een gesticht te Lisse, en tegen wie een gevangenisstraf van 3 mnd. was geëischt, werd veroordeeld tot' 2 mnd. voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Haar helpers, tegen wie elk 3 mnd. was ge- eischt, werden vrijgesproken. EEN FILM „HET WERKENDE LAND". Wordt door Profiltï vervaardigd De minister van Sociale Zaken heeft, naar het Hbld. meldt, in samenwerking met den heer Van Staveren, voorzitter van de Vereeniging voor cultureele films, de N.V. Profilti-filmfabriek belast met de ver vaardiging van een groote geluidsfilm, welke voorloopig getiteld is „Het werkende land". In deze film wordt het werkloosheidspro bleem behandeld, benevens de wijze, waarop door het beleid van Sociale Zaken in de moeilijkheden, welke dit probleem met zich brengt, voorzien is. De gegevens zijn ontleend aan het onlangs verschenen boek „Het werkende land" van W. J. van Balen. Eind Februari hoopt men met de samen stelling van de betreffende film gereed te zijn. HERINNERINGSBEKERS VOOR HAARLEM SCHE SCHOLIEREN. Zooals bekend, zijn op 7 Januari aan de scholieren van Haarlem, via de Vereen. „Ko ninginnedag", met de bekende rijmprent, bruidsuikers uitgereikt. Het was de bedoeling deze bruidsuikers in bekers te geven, maar door het overstelpend aantal bestellingen van die bekers in het geheele land, konden zij toen nog niet voor Haarlem geleverd worden. Naar wij thans vernemen zijn de bekers hedenmorgen aangekomen en is nog heden met de distributie er van begonnen. TWEE OUD-HOLLANDSCHE GEVELSTEENEN En lezer schrijft ons: De schrijver van het artikel getiteld .Twee Oud Holl. gevelsteenen" in uw blad van 12 Jan. j.l. noemt de „Barrevoeter" in één adem met den „Oliphant." en mede door de betite ling zou men den indruk kunnen krijgen, dat de gevelsteen de .Barrevoeter" in den gevel van het winkelpand Barrevoetestraat hoek Gasthuisstraat evenals de gevelsteen de „Oli phant" een oude gevelsteen zou zijn. Dit is onjuist. Toen in 1934 het perceel op den hoek van de Barrevoetestraat was afgebrand, kreeg het architectenbureau Verspoor en Muylaert op dracht op den ouden grond een nieuw perceel te bouwen. Men heeft toen gemeend de gele genheid te moeten gebruiken, uit piëteit voor de historie die aan die gronden verbonden is. om de geschiedenis van het klooster c.a. leven dig te moeten houden, door ter herinnering een gevelsteen te plaatsen, die daaraan uitdruk king zou geven. Hiertoe gaf men aan N.V. Brouwer's aarde werkfabriek te Leiderdorp opdracht zulk een steen te vervaardigen. Deze steen, voorstellen de een mediteerenden monnik werd eind Fe bruari 1935 geplaatst. Het materiaal waarin de steen is uitgevoerd is erême-kleurige terra cotta. (Inderdaad wekte het artikel van onzen medewerker misschien een verkeerden indruk die met deze mededeeling naar wij hopen, weer recht gezet is. Red.) ARROND RECHTBANK De zieke slager. Een slager uit Beverwijk was in appèl ge komen, van het vonnis van het Kantongerecht. Hem was ten laste gelegd, dat hij in den och tend van 30 Juli j.l. zijn zoon arbeid had laten verrichten op een uur dat dit verboden was. Verdachte voerde aan, dat hij op dien dag ziek was. In dat geval zou zijn zoon wel heb ben mogen werken. Wonderlijk genoeg was verd. dien dag wel naar de markt te Pur- merend geweest. Verd. zou daar echter niet gewerkt hebben, doch een dokter bezocht- hebben. Verd. was reeds herhaaldelijk veroordeeld, en de President, mr. van Beckel meende dan ook, dat verdachte stond te draaien, wat de zaak er voor hem niet beter op maakte. Verd. volhardde in zijn ontkenning en bleef bij zijn verklaring, dat hij ziek zou zijn ge weest. De Off. van Justitie, mr. Paardekooper Over man, requisitoir nemende, verklaarde dat ver dachte iemand is, die zich voortdurend op hals starrige wijze tegen de wet verzet. De ziekte was niet van dien aard, dat hem daardoor het werken werd belet. Verdachte tracht echter de autoriteiten om den tuin te leiden, en zijn houding is niet in zijn voordeel. Er is dan ook reden, hem een zwaardere straf op te leggen. De Officier vroeg vernietiging van het von nis van het Kantongerecht, en vroeg veroor- deeling tot een boete van f 50. Uitspraak over veertien dagen. Wie was de patroon? Een Beverwijksche aardappelenhandelaar was in hooger beroep gekomen van het von nis van den kantonrechter, waarbij hij ver oordeeld was, wegens overtreding van de Landbouw Crisiswet 1933. Verd. was reeds eerder veroordeeld, en had daarop, omdat volgens zijn zeggen het beheer van de zaak hem daardoor onmogelijk was geworden, dit overgedragen aan zijn broer. Van deze overdracht was geen acte opge maakt. en na eenigen t-ijd had verd. zelf weer het. beheer van de zaak overgenomen. De president zag hierin een slinksche wijze, om de ambtenaren om den tuin te leiden. Van de transactie was niets gebleken. De overdracht bestaat slechts in de fantasie van getuige. ..Past u maar op, dat de ambtenaren er niet achter komen, want dan moet u schenkingsrecht btealen'" De getuigen verklaarden, met verd. zelf geen zaken te hebben gedaan, doch ook nimmer eenig bericht te hebben ontvangen, dat er een verandering in het beheer van de zaak was gekomen. De President, requisitoir nemende, schet ste verd. als iemand, die op slinksche ma nier de wet tracht te ontduiken. De geheele overdracht van de zaak-is slechts gefingeerd. In dit geval is een strenge straf op zijn plaats. De eisch luidde f 250 boete, subs. 75 dagen. HAARLEM'S MUZIEKINSTITUUT. Haarlem's Muziek Instituut heeft een uit noodiging ontvangen de Ballet-Comedie van Molière: „Burger-Edel man" in IJmuiden op te- voeren. GEHEEL-ONTHOUDERS-PROPAGANDA- AVOND. De afdeeling Haarlem en Haarlem-Noord van de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging hebben een propaganda-filmavond georgani seerd, die gehouden wordt Maandag 25 Janu ari a.s. in de Mamixschool in de Van Egmond- .^tjaftt. Haarlem-Noord. Vertoond zal worden als hoofdfilm: „Nelly" .een, filrA in. vijf afdeelinge.n gn verder idg rij-, toer" van liét' prinselijk paar ih 'dë gouden koets, natuur- en andere opnemingen. Te 5 uur wordt hetzelfde gebouw een voor stelling gegeven met een speciaal programma voor kinderen. Hoofdfilm: „De kleine Zwer ver" in 4 acten. Verder aardige kinderfilms. Ge .„et»»11"""' als bel Ul .„ketvds vet^v" Uol? eett 1 (Adv. Ingez. Med.) Inbraken te Bloemendaal. Jongens van liet vak aan het werk. In den laatsten tijd wordt er in Haarlem en omgeving meer ingebroken dan anders. De po litie. die voor de veiligheid der bewoners waakt is actief om de inbrekers zoo spoedig mogelijk onschadelijk te maken, want al is het gestolene over het algemeen niet van veel waarde, toch is de rust er mede gediend als de bedrijvers ingerekend zijn. Ook te Bloemendaal zijn den laatsten tijd verschillende inbraken gepleegd. Er is o.a. tweemaal achter elkaar ingebroken in een tij delijk onbewoonde villa aan de Iepenlaan te Bloemendaal. Den eersten keer was er voor zoover nagegaan kon worden, niets vermist, wel was in het huis alles overhoop gehaald. De inbrekers hadden zich op hun gemak ge voeld, want zij hadden wijn uit den kelder gehaald en kalm in de kamer zitten drinken. Een en ander wees er op, dat de inbrekers, nog het voornemen hadden een tweede bezoek te brengen. De politie zette het huis onder extra bewaking, maar dit kon niet nacht en dag duren, omdat de griep een deel van bet politiecorps een gedwongen rust voorschreef. Juist op een avond dat er geen bewaking was, zijn de inbrekers teruggekomen. Toen later geconstateerd werd dat zij er geweest waren, stelde de politie een nieuw onderzoek in, maar ook nu konden geen voldoende sporen gevon den worden om de inbrekers te achterhalen. Er waren ook den tweeden keer geen voor werpen vermist, alleen is het niet zeker of een overhemd verdwenen is. Dinsdagnaacht hebben inbrekers een bezoek gebracht aan een villa in de Zonnebloemlaan te Aerdenhout. Daar was meer te halen. Er wordt een bedrag aan geld van ongeveer 61) gulden vermist en eenige sieraden, o.a. een gouden armband en een gouden ring. Het ver moeden is, dat hier beroepsinbrekers aan den gang geweest zijn. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.uur. Londen 8.95 7/8 Berlijii 73.46 Parijs'8,52,1/4 - Brussel '30.77 Zwitserland 41,90 Kopenhagen 50.00 Stockholm 46.20 Oslo 45.00 New York 1.82 5/8 Praag 6.37V2 Getrouwd: PH. A. A. REGENSBURG Tandarts en SELIEN MOK Tandarts die, mede namens wederzijd- sche families, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 21 Jan. 1937 Heden overleed zacht en kalm, tot onze groote droefheid, na een langdu rig, doch geduldig gedra gen lijden, onze innig ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer Cornel is Lugtig, in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: N. LUGTIG—ALOT Haarlem, 20 Jan. 1937 Teylerstraat 42 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 23 Januari a.s., te 10.45 uur, op de Algem. Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Vertrek van het sterf huis te 10 uur. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze dierbare Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Albertus Hendriks in den ouderdom van 74 jaar. Namens de familie: A. HENDRIKS Haarlem, 20 Jan. 1937 Lange Heerenvest 20 rd. De HH, Uitvaartdiensten zullen worden gehouden op Zaterdag 23 Januari, ten 7.30 uur en 9 uur ge zongen Requiem, in de Parochiekerk St. Joannes de Dooper, Amsterdam straat, waarna de begra fenis om 12 uur, op de R.K. Begraafplaats „St Barbara", aan den Scho- terweg te Haarlem. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, na een korte, hevige ziekte, mijn innig geliefde Man, de Heer Otto John Oppenheim in den ouderdom van 67 jaren. Allen die hem gekend hebben, begrijpen wat ik in hem heb verloren. Mirano, 18 Jan. 1937 Via San Vigilio 7 PAULA OPPENHEIM- LOEWENSTEIN Dat is OPRUIMING bij Theo Rozenbeek, Schagchelstr. 6 Duitsch, Fransch, Eng. Opl. voor AKTE L. O. en alle Pra k l i j k-Exa inens 4.per maand Dr. OTTO KLIPP Kleverparkweg 142 Tel. 13269 De curator in het faillissement van ALBERT VOS, vischhande- laar, wonende te IJmuiden, ge meente Velsen, heeft heden ter Griffie van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem neder- gelegd de door hem opge maakte- en door den E.A. Heer Rechter-Commissaris goedge keurde eenige uitdeelingslijst welke uitdeelingslijst aldaar ge durende tien dagen ter koste- looze inzage van crediteuren ligt, Haarlem, 20 Januari 1937 Gr. Houtstr. no. 71 rood. De curator: Mr. F. A. DAVIDSON Tandarts A. HAYE AFWEZIG tot 9 Febr. Waarnemers:. Ts. Groustra, Ts. Paesi. GEROUT. VERTEGENW. gevr., bek. met de Parfumerie- branche. Hooge prov. Br. no. 6117 bur. van dit blad Voor direct gevraagd voor Chr. Gem. Koor buiten de stad DIRIGENT om Maandagavond 25 Jan. a.s. proefles te geven, ook kinder koor. Br, met spoed Leimuiden Oosteinde 236 b. Voor de afd. Japonstoffen of Gordijnstoffen wordt een bekwame, vakkundige VERKOOPSTER gevraagd. Aanb. met opg. van leeftijd, ref. enz. onder no. 6115 Bur. van dit Blad. Mevrouw VAN HASSELT, Lin- naeuslaan 20, zoekt tegen 1 Mrt. NETTE DIENSTBODE v. d. en n„ goed kunnende ko ken, v. g. g. v. Zich aanmelden 's avonds na 8 uur NET BESPRAAKT HEER voor colportage gevr. Ruime ver dienste. Br. no. 6119 bur. van dit blad Schilder wil gaarne in bezit komen van menselijk skelet Brieven met condities no. 6119 bur. van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2