DONDERDAG 21 JANUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 9 VOETBAL. Voorloopig Ned. Elftal- Southend United. De Engelsche derde-klasser sterker. De K.N.V.B. was er naar men weet niet in geslaagd, een tweede klasse prof-club uit En geland te krijgen voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen het voorloopig Neder- landsch elftal te Rotterdam. Men moest ge noegen némen met een vereeniging, uitkomen de in de derde klasse. Southend United, die momenteel ongeveer op de helft van de rang lijst staat. Bij voorbaat had men reeds gezegd geen sterke tegenpartij dus voor het Neder- landsch elftal. Doch het is anders uitgekomen. Tegen het voorloopig Nederlandsch elftal heeft Southend United zich een volkomen gelijkwaardige te genstander getoond; in menig opzicht viel er zelfs nog heel veel te leeren van de Engel- schen. Het Nederlandsch elftal, spelend zoo als het Woensdagmiddag te Rotterdam deed, zal stellig van Duitschland moeten verliezen. In alle linies vielen zwakke punten op te merken. Vooral in de achterhoede, waarin helaas na een kwartier spelen Weber moest uitvallen. Hij was bij een botsing gewond, klaagde over pijn in den rug en hoewel een medisch onderzoek uitwees, dat er niets ge broken was, van verder spelen moest hij toch afzien. Zijn plaats werd in genomen door Wil- ders. Wij zouden niet willen beweren, dat Cal- denhove en Wilders onvoldoende zijn geweest; daarvoor beschikken beiden nu eenmaal over goede technische en tactische kwaliteiten. Maar het opstellen van deze beide backs was menigmaal onvoldoende; het ingrijpen mocht in de meeste gevallen afdoende worden ge noemd, het plaatsen daarentegen was soms heel slecht. Flinke forsche trappen waren zeld zaam. Daar achter stond doelman Van Male. die door het slechte schieten der Engelschen weinig moeilijk werk te doen kreeg. Aan de drie doelpunten heeft hij weinig kunnen doen. In de middenlinie ontbrak Anderiesen. Hij heeft dezen oefenwedstrijd niet mee kunnen spelen in verband met zijn werkzaamheden. Op de spilplaats was nu Paauwe opgesteld, met rechts Pellikaan en links Van Heel. Het spel van Paauwe op de spilplaats is absoluut on voldoende geweest; openen naar de vleugels geschiedde vrijwel nooit. Steeds ging het naar de binnenspelers. waartoe te weinig variatie in den opzet der aanvallen werd gebracht. Pellikaan hebben wij wel eens beter gezien. Wel zwoegde hij van het begin tot het eind, doch ook hij had een groote fout. n.l. het te lang bij zich houden van den bal, het treuze len bij het afgeven waardoor de spelers van Southend United allen tijd kregen zich te herstellen. Van Heel was nog de beste van het drietal, al konden wij zijn spel van dezen mid dag niet bewonderen. Hij deed het kalmpjes aan en dit was eigenlijk, wel een der hoofd oorzaken van de toch wel vrij onverwachte nederlaag. Over hèt geheele elftal lag een loomheid, welke slechts in korte perioden werd over wonnen. Bakhuys heeft weinig goede dingen gedaan. Weliswaar werd hij door den spil van Southend United uitstekend bewaakt, doch zijn spel maakte een sloomen indruk; het was net, of hij zich niet meer inspande dan beslist nood zakelijk was, zijn spelverdeelen was zwak en zijn befaamde schoten hebben wij gemist. Naast hem speelden Heetjans en Van Spaen- donck, om beurten links en rechts. Veel ver schil was daar niet in. Beide spelers zijn harde werkers, doch het fijne van het spel ontbreekt er aan. Juist van de twee binnenspelers zal te Dusseldorf zeer veel afhangen. De beide bui tenspelers waren nog de besten van de vijf. Vooral Wels demonstrerde zijn snelheid, zijn goede voorzetten en zijn tactisch plaatsen; Van Nellen heeft het er ook niet slecht afge bracht. Zoo is de eindindruk van dit voorloopig Ne derlandsch elftal zeer matig te noemen. Het was volkomen logisch dat toen de Engelschen in de tweede helft het tempo verhoogden en zich met enthousiasme in den strijd wierpen, de 20 voorsprong al gauw veranderd was in een -32 achterstand. Wat den wedstrijd betreft, daarover het vol gende: Wels profiteerde na 14 minuten van een fout van den Engelschen rechts-back (10). Na een halfuur vergrootte van Spaen- donck den voorsprong. Met dezen stand kwam de rust, hoewel door onze voorhoede nog en kele schier niet te missen kansen waren ge mist. In de tweede helft was Southend United beter op dreef; zij speelde enthousiaster. Twee doelpunten moesten worden geannuleerd we gens buitenspel. Na 20 minuten gaf Jack een fraai staaltje van technisch kunnen te zien. toen hij. met den rug naar het doel staand, zich plotseling omdraaiend een schot loste, dat doel trof (2—1). Bij een doelworsteling kwam de gelijkmaker en een minuut later scoorde de rechtsbuiten het derde doelpunt. (23). Met deze overwinning voor de Engelschen kwam het einde van dezen oefenwedstrijd, die zoowel voor de technici als voor het publiek zeer teleurstellend mocht worden genoemd. Ongeveer 10.000 toeschouwers woonden de ontmoeting op het Spartaterrein bij DuitschlandNederland. Het Nederlandsch elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op 31 Januari a.s. te Dusseldorf tegen Duitschland zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Calden- hove (D.W.S.) Midden: B. Paauwe (Feijenoord), Ande riesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord), aan voerder. Vóór: Wels (Unitas), Van Spaendonck (Nep- tunusBakhuys (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.) Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feijenoord), Wilders (Blauw Wit), Pellikaan (Longa) en Heetjans (P.E.C.). De Bloemendaal-speler De Bock is dus niet gekozen. De blessure van Weber. In den oefenwedstrijd, die Woensdagmiddag te Rotterdam tegen Southend United is ge speeld, moest Weber wegens een blessure den strijd staken Bij nadei onderzoek in een der Rotterdamsche ziekenhuizen hebben Röntgen- fotos uitgewezen, dat- deze blessure niet van ernstigen aard is. zoodat Weber binnen eenige dagen weer geheel fit zal zijn. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN 1938. Uit Parijs: Voor de wereldkampioenschap pen, welke in 1938 te Parijs worden gehou den. hebben tot dusver zeven landen defini tief meeschreven, nl. Frankrijk, Tsjecho-Slo wakijef Luxemburg, Noorwegen, Zwitserland, Zweden en Finland. OPENING FEIJENOORD-STADION OP 20 FEBRUARI? Naar men weet ligt het in de bedoeling van de directie van het Stadion Feijenoord N.V. om ter gelegenheid van de officieele opening Arsenal een wedstrijd te laten spelen tegen een nog nader aan te wijzen tegenpartij. De komst van Arsenal is echter, zooals be kend, geheel afhankelijk van de verrichtingen dezer club in de vierde en eventueel vijfde ronde voor den Cup., Mocht Arsenal in een de zer wedstrijden worden uitgeschakeld, dan zal de Londensche vereeniging zeker naar Rot terdam komen. In dat geval zon deze wedstrijd op Zondag 21 Februari plaats hebben; de eere wedstrijd op Zaterdag 20 Februari tusschen Feijenoord en waarschijnlijk een Belgische vereeniging. Aan het Feijenoord-stadion wordt momen teel de laatste hand gelegd en met de inrich ting van het parkeerterrein is reeds een be gin gemaakt. DAMMEN. HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. H.R.K.D. is voor de competitie uitgespeeld. Hieronder kan men zien, wie de meeste pun ten behaald hebben. gesp.gew.rem.verl.pnt.bord.no. 1 Jac Bosse x) 8 5 2 1' 1:2 3 2 W. Hopstaken 8 5 1 2 11 5 3 C. Heesakkers 8 4 2 2 10 2 4 j; Luicas 8 2 5 1 9 4 5 E. Bourgonje 8 3 3 2 9 8 6 M. Herben 8 4 1 3 9 6 7 G. Zeeuwe 7 3 3 1 9 1 x) Topscoreprijs. De overige borden hebben min of meer te leurgesteld. Voor de onderlinge clubcompetitie werden de volgende partijen gespeeld: Jac. BosseE. Bourgonje 20 T. v. WortM. Herben 02 J. LucasG. Kraak 11 A. BrouwerJ. Boxelaar 0—2 C. HeesakkersA. Brouwer 20 M. HerbenG. Zeeuwe afgebr. TAFELTENNIS. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM—'T GOOI. Op Zaterdagavond 23 Januari wordt door den Haarlemschen Tafeltennisbond in sa menwerking m'et den Gooischen en Ned. Ta feltennisbond een stedenontmoeting georga niseerd tusschen de vertegenwoordigende teams van Haarlem en 't Gooi in Hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat te Haarlem. Het belooft een spannende strijd te worden, daar beide partijen met haar sterkste spelers zullen uitkomen. In de pauze zullen eenige internationale spelers enkele finales spelen, welke op het Kersttournooi van den Gooischen T. T. B. niet afgespeeld konden worden. Hier is dus een mooie gelegenheid om eens met zeer sterk tafeltennis kennis te maken. (Adv. lngez. Med.) CRICKET. CRICKET IN AUSTRALIë. De te Hobart gespeelde wedstrijd Austr. Comb. XIM. C. C. eindigde wegens regen op den derden dag in een draw. M. C. C. 418 en 1111 tegen Austr. XI 134. De 4de testmatch te Adelaide wordt vooraf gegaan door een 4-daagschen wedstrijd: Zuid- AustraliëM. C. C., aanvangende 22 Januari. Zuid Australië verloor den eersten wedstrijd met 105 runs doch wordt thans aangevoerd door Bradman. Verrassende wijziging in het Australische test-team. Het Australische test-team, dat de op 29 Januair te Adelaide aanvangende 4de test match tegen Engeland zal spelen is geko zen. Bradman (captain), Brown, Fingleton. Mc. Cabe. Rigg, Chipperfield. O' Reilly, Fleet wood, Smith. Oldfield. Mc. Cormick en R. Gregory. Ward, Darling en Sievers zijn niet herko zen. De weer opneming van Chipperfield is bepaald een verrassing, als ook de keuze van den 20-jarigen Victoria-speler R Gregory, een all-rounder en slow bowler. Hij scoorde o.a voor Victoria tegen de M. C. C. een century 128. Zijn battinggemiddelde is op het oogen- blik 45. Voorts is hij schitterend fielder. LAWNTENNIS DE MATCH PERRY—VINES. Te Boston is Woensdag de zesde partij van bovengenoemde match gespeeld. Blijkens een bericht in de N.R.Ct. was deze partij zeer spannend. Perry verloor op het kantje met 64, 26, 63, 57, 75. In de vierde set had Perry reeds match point tegen, doch hij wist gelijk te maken. In de vijfde set had hij de leiding, doch kon tenslotte niet win nen. Er waren meer dan 10.000 toeschou wers HET DAVISBEKER-TOURNOOI 1937. Nederland schrijft in. Naar wij vernemen heeft het dagelijksch bestuur van den Ned. Lawntennisbond be sloten in te schrijven voor het Davisbeker- tournooi van dit jaar. Opgave van deelne ming was reeds door China, Frankrijk, Duitschland, Hongarije, Ierland, Italië, Po len, Roemenië, Zweden, Joegoslavië, Ver- eenigde Staten en Australië bij den Engel schen Lawntennisbond ingezonden. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE STOCKHOLM. Uit STOCKHOLM: Woensdag werd de vijfde ronde van het Internationale schaaktournooi te Stockholm gespeeld- De uitslagen luiden: FineHolm l0. DanielssonCollet 10. Lundin—Stoltz 1/2—1/2. De partijen tusschen Landau en Bergkist en Stahlberg en Sundberg werden afgebroken. Na de vijfde ronde was de stand als volgt: Fine 4 1/2 p., Stahlberg 3 p. cnet 1' afgebroken partij, Stoltz 3 p., Danielsson 21/2 p. en 1 af gebroken partij, Lundiim 2 1/2 p., Bergkist 2 p. en 1 afgebroken partij. Sundberg 2 p. en 1 afgebroken partij, Landau 1 p. en twee af gebroken partijen, Holm 1 p., Vollet 1/2 p. KIJK UIT 3(IJmuiden)H.S.G. 3. De competitiewedstrijd Kijk Uit 3H.S.G. 3 heeft slechts een voorloopig resultaat kunnen boeken, daar drie van de partijen onbeslist zijn gebleven. De uitslag luidt: Kijk Uit 3—H. S. G. 3. W. DeelderJ. A. Erbrink 01 P. F. Janzen—A. H. Nessen afgebroken. W. van DoornJ. Leenheer 01 W. van PoptaA. J. de Vries, afgebroken. H. FekkenH. Riphagen 10 H. SchermerJ. Pennock 1/21/2 H. KoelemeyF. A. de Lange 1—0 A. BurggraafA. J. Mooy 1/21/2 G. F. ZandbergenR. Elzer. afgebroken. J. Wolfraath—Th. J. E. Pardoen 01 Voorloopig 34 SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente, Sabbath: Vrijdagavonddienst te 4.15 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdïenst te 1 uur. Avonddienst te 5.19 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 -uur. Avonddienst te 7.45 uur. Talmoed Torah, Sabbath te 12 uur. Zondag "s avonds te 7 uur. Andere avonden te 7.15 uur. De diensten op Sabbath vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Tolmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. Centr.Comité voor Werkloozen Opera-Concert. Een opera-concert als Woensdagavond in de Gemeentelijke Concertzaal gegeven werd biedt den hoorder veel verscheidenheid, maai de bonte opvolging van losse brokstukken, en de door het ontbreken van een tekstboek moeilijk of, voorzoover het Russisch betreft, in 't geheel niet te volgen teksten maken, dat alleen die indrukken zich consolideeren, die van door en door bekende fragmenten uitgaan. Daarbij komt nog, dat een in het concertsei zoen toch al haast overbelast orkest als dat onzer H. G. V. moelij k den tijd zal kunnen vinden, die noodig is voor voldoende voorbe reiding en dus voor een avond als dezen groo- tendeels op zijn geroutineerdheid zal moeten steunen. Deze is groot genoeg om den dirigent Marinus Adam, die den door lichte ongesteld heid verhinderden Frits Schuurman op het laatste oogenblik verving, niet in ongelegen heid te brengen en om zijn bedoelingen al thans in groote trekken te verwezenlijken, maar een doorwrochte vertolking kan men onder deze omstandigheden toch niet ver wachten. Dezelfde omstandigheden stemmen echter de critiek mild jegens het orkest. Jegens de solisten behoort zij dat ook te zijn, omdat deze allen hun krachten belangeloos in dienst van het Centr. Com. v. Werkl. stelden. Nu moet de lezer hier niet uit opmaken dat er clementie vereischt werd. om aan de vocale prestaties het praedicaat „voldoende" toe te kennen. Integendeel: door den critischen beu gel konden ze alle en sommige waren zelfs goed of zeer goed te noemen. Dit laatste was in hooge mate het geval met die van de alt zangeres Ans Stroink, die behalve voortreffe lijk ontwikkelde stemmiddelen een scherp in zicht en een levendig artistiek temperament bezit. Zeer goed was ook de tenor Michel Go- bets, wiens zang meermalen dien der Italianen nabij kwam. Van de sopraan Hélène Ludolph konden we vooral de geschoolde vocale tech niek, van den bariton Otto Couperus het machtige stemgeluid apprecieeren. Deze relatieve waarden kwamen duidelijk uit in het kwartet uit Rigoletto, dat zóó be viel, dat het herhaald moest worden. Van de twee duetten uit Offenbach's „Contes d' Hoff mann" sloeg natuurlijk vooral de beroemde Barcarolle in, hoewel er in den aanvang eenig verschil in tempo tusschen zang en orkest be stond, Ans Stroink excelleerde in een in 't Russisch gezongen aria van Moussorgsty en in de bekende Habanera uit „Carmen", Michel Gobets in een Aria uit „La Tosca". In Walther's Preislied scheen zijn stem niet geheel gedis poneerd. Otto Couperus voldeed in de recïta- tivische gedeelten van ..Der Fliegende Hol lander" beter dan in de Aria daaruit en den Proloog uit „Paljas"; Hélène Ludolph zong "Cisa's Traum" uit ..Lohengrin" zeer zuiver. De orkestwerken waren: de Ouverture „Der Fliegende Hollander" waarin het koper nogal domineerde, zoodat de strijkers vaak niet te hooren waren, voorts de „Polowetzer Dansen" uit „Prinze Igor" van Borodine, een Potpourri over motieven van Leoncavallo en de Ouver ture „II Barbière di Seviglia" De zaakkennis en vaardigheid, waarmee Adam deze werken leidde en de begeleidingen tot stand bracht verdienen alleszins lof. K. DE JONG. SCHOLA CANTORUM. Aan het werken en streven van de „Centrale Vacantiekolonie. voor alle gezindten", afd. Heemstede, danken wij dezen avond, waarop Hubert Cuvpers ons de schoonheid van het Volkslied deed beleven. Want het tweetal koren der oude polyfone meesters Da Vittoria en Viadana mochten niet gelden als het hoogste dat de uitgelezen schare van Hubert Cuypers kan bieden. Immers, nadat het Gregoriaansch Kyrie was gezongen door de heldere stemmen van het knapenkoor, was het niet de veelstem mige kunst van genoemde meesters, maar veelmeer de koorzang, in de bewerking der Oud-Nederlandsche liederen. Al dadelijk in „Jesus' bloemhof" was de koorzang subliem en hij bleef het in „Sinte Caecilia". en niet 't- minst in 't leutige „De kwezel". Ook de beide kerstzangen in de Cata- laansche taal waren voorbeelden van den zui veren volkszang, zang voor en door het volk gemaakt; de koorbewerking doet daaraan niet in 't minst afbreuk, ja verhoogt nog 't aan trekkelijke dezer liederen. Een geheel andere sfeer ademde het Kerst lied uit Tirol, waarvan de baszanger Luc. Lou- man zoo subliem de solo vertolkte. Hij zou zich slechts nog overtreffen in 't na de pauze gezongen Venetiaansche Volkslied, dat in de koorbewerking zoo prachtig werd getroffen door elke strofe een halven toon hooger te intoneeren, terwijl de pianopartij den overgang bewerkte. Het is wel een der geheimen van Hubert Cuypers' groote 'dirictiegaven, dat hij het karakter van 't voor te dragen lied zoo absoluut juist weet te treffen: in de Spaan- sche zangen gloeide de verzengende zon van Iberië; de Hongaarsche zangen voerden ons als op hollende en snuivende paarden door de eindelooze poesta; in hèt Venetiaansche lied werden we gewiegd door den zang van den gondoliere, die ons over het Canal Grande ver, ver weg voerde. Van den vleugel leidt hij den zang der kna pen en van het mannenkoor; zijn elastische leiding vindt sterken steun in het rhythmisch élan van zijn spel; zooals Cuypers speelt, kan alleen de rasmusicus het, die zelfs bij matige klaviertechniek wonderen toovert uit den vleugel, en heel vaak het volmaakte bereikt. Wij kennen nóg iemand, Hollander ook, die zóó kon spelen, het was Philip Loots. Johan Wagenaar voltooit dit drietal. Alle drie zijn (waren) organisten. Is 't daarom dat hun spel zoo rijk is aan kleur? De reine zang der jon gensstemmen illustreert Cuypers in de tinten van Giotto en Masaccio; in zijn Oud-Neder landsche zangen leeft Jan van Scorel op, en waar 't past ook Gerard Honthorst; van hem naar Joachim von Sand var t was 't een kleine stap, waartoe hem het oud-Duitsche Kerstlied gereede aanleiding gaf. Kleur en lijn, dat is 't wat in den zang der „Minnestreelen" zoo on weerstaanbaar meesleept. Maar niet enkel visueel werkt de betoovering van dit zingen: vaak is 't de welluidendheid in haar volmaak ten vorm. En daar spreekt ook de zang als kunst een woord mee: uit een overweldigend forte toovert Cuypers het zoetste pianissimo', met dit „puyc van soete kelen" verbluft en ontroert hij ons om beurten. Zijn gaven van instructeur culmineerden in wat hij bereikte met den zang van dat nog heel jonge kereltje dat ons met het Oud-Russisch lied „de Nach tegaal" verblufte. G. J. KALT. WENSCHELIJKE VERBETERING. Het is een beetje vreemd dat in mijn feuille ton van de Haagsohe expositie de lezers aan gespoord worden naar zeer veel waardeloos te gaan kijken, maar de zetmachine heeft daar schuld aan: ik schreef: waardevols, J. H. DE BOIS Voor den inhoud dezer rubriek, stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Vam ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Tehuis voor 40 Spaansche kinderen te Haarlem gevraagd Aan de Moeders van Haarlem en omstreken. MOEDERS! Wij komen een beroep doen op een gevoel dat in u allen leeft, een der voornaamste „zachte krachten" die in de maatschappij het zwakke steunen, het hulpelooze bescher men. Wij komen een beroep doen op uw moe derlijk gevoel. Een veertigtal Spaansche kinderen komt hierheen. Maandenlang hebben zij gebrek ge leden, zijn zij telkens opgejaagd, hebben zij moeten vluchten. Sommigen hebben de moe der. sommigen den vader, sommigen van hen misschien beide ouders verloren. Allen zijn zij ongetwijfeld zwak, ondervoed, min of meer uitgeput. Allen hebben zij behoefte aan be hoorlijk voedsel, veel rust en vooral aan koesterende liefde. Laat nu het moederlijk gevoel vrij uit stroo men en alle tegenwerpingen van sleurdenken en kleine voorzichtigheid overwinnen. Het moederlijk gevoel, in tegenstelling tot het moe derlijk instinct, dat van nature begrensd is. stroomt uit in een breeden stroom naar allen die hülp, koestering, bescherming behoeven. Het wordt gevoed door intuïtie, het neemt het redelijk denken in zich op. Hej; moederlijk gevoel kan niet dwalen. Ook in deze aange legenheid zal het rustig zijn weg zoeken en vinden. Hen, die de Haarlemsche moeders het spoor willen bijster maken door opmerkingen over „politiek" zal het glimlachend antwoorden, dat waar uitgeputte kinderen in het spel zijn, van politiek geen sprake is. Tot hen, die het in de war willen brengen door te wijzen op allerlei kleine, practische moeilijkheden, zooals taal enz., zal het met rustige stem zeggen, dat het dit alles al lang heeft overwogen en opgelost. Wanneer gij uw moederlijk gevoel in deze onbelemmerd laat uitstroomen, Haarlemsche moeders, dan twijfelen wij niet of deze veer tig Spaansche kinderen zullen hier een even goeden tijd krijgen als in en na de'i wereld oorlog de Belgische, Fransche, Duitsche en Oostenrijksche kinderen hebben gehad, Opgenomen in het gezin hunner pleegouders zullen die zwartkopjes tot rust en ontspan ning komen en zich spoedig thuis gaan voelen tusschen de blonde broertjes en zusjes. Zij zullen door de eigenaardige schoonheid van den Spaanschen aard. een mengsel van trots en teederheid. dat gezin verrijken met andere zaden van gevoel en gedachtenleven dan die tusschen ons bloeien. Voor hoevele gezinnen zijn de Oostenrijk sche kinderen een blijvende verrijking van de gevoelssfeer geweest. Zoo geldt het ook weer In dit geval, dat geven zaliger is dan ont vangen. Maar het moederlijk gevoel vraagt daarnaar niet, het moet zuivere liefde uit stroomen als een bergbron zuiver water. Daarom weten wij dat het beroep op dit ge voel niet tevergeefsch zal zijn. HENRIëTTE ROLAND HOLST Inmiddels hebben ondergeteekenden een co mité opgericht tot huisvesting der Spaansche kinderen. Aanvragen en inlichtingen verzoe ken wij u te richten tot de secretaresse: Mevr. H Bigot, Heemsteedsche Dreef 13 te Heem stede, Telef. 28436. Financieele bijdragen kunt u storten op giro der penningmeesteresse: Mej. Dr. M. A. Thiel, Vijverlaan 8, Gironummer 49647. Het Huisvestings-Comité Spaansche kin deren: Mevr. Baars-Slot. Mevr. H. Bigot. Mevr. Brandenburg. Mevr. Buys. Mej. Eweg. Mevr. J. Leene. Mej. G. Nielsen. Mej. Els Ortt. Mevr. Ortt—v. Hinlopen. Mevr. Plas—Bruyn. Mej. Dr. M. A. Thiel. Mevr. Vogel. Mej. W. v. d. Wagt. Het Brokkenhuis vraagt kleeding. Wederom een noodkreet van het Brokken huis, dat thans ernstig met een tekort aan kleeding heeft te kampen. Het aantal aanvra gen om hulp is ontstellend groot en dagelijks neemt dit aantal nog toe. Veel is gedaan ge durende de laatste maanden, doch thans is de voorraad totaal uitgeput. Aanvulling is dan ook dringend gewenscht. Uit de brieven, die worden ontvangen en bij huisbezoek blijkt wel. hoe diep treurig het in tal van gezinnen gesteld is. Kleeding geheel onvoldoende, dekking slecht en veel te weinig, terwijl omtrent het overige maar gezwegen zal worden. Vele gezinnen heb ben reeds 4 a 5 jaar met werkloosheid te kam pen en wanneer men bedenkt, dat dien tijd van een kleine ondersteuning geleefd moest wor den, behoeft het wel geen betoog, dat er aan alles gebrek heerscht. Het Bestuur doet wat het kan, doch zonder medewerking en steun van U allen, is het niet goed mogelijk veel hulp te bieden. Het Bestuur is dankbaar voor den steun en sympathie, dien het in den loop der jaren heeft ontvangen, doch hoopt ook in de toekomst dien steun te mogen behouden. Het Brokkenhuis. dat strikt neutraal is. helpt een ieder, die in nood verkeert en doet dit met blijdschap. Het is in verband hiermede, dat het bestuur spoedig hoopt een groot aan tal adressen te mogen ontvangen, waar goede kleeding. beddegoed, schoeisel, enz gehaald kunnen worden. Door het Brokkenhuis te steunen, helpt gij mede. leed en armoede te verzachten en een zonnestraaltje te brengen daar waar zulks zoo zéér noodig is. De adressen voor het afhalen van goederen kunnen schriftelijk worden opgegeven aan het adres Donkere Spaarne 34 en telefonisch on der No. 23676. Het gironummer van de Vereeni ging is 147245. Het Bestuur van het Brokkenhuis, A. VAN MARSELIS HARTSINCK. Presidente. P. J. MULDER, Secr.-Penningm. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 4de lüst Trekking van Donderdag 21 Januari 1937 Hooge Prijzen 10.000.— 1013 1.000.— 611 19657 400.— 6336 16168 200.— 148 6365 12713 13185 15143 15550 19462 100.— 243 418 6918 7035 7070 7403 8121 8599 13283 13767 15044 15946 16779 18867 Prijzen van 70. 174 244 298 309 330 392 416 554 585 791 971 1065 1122 1256 1266 1503 1535 1557 1564 1709 2167 2311 2514 2568 2905 2984 3037 3065 3108 3299 3343 3403 3430 3445 3546 3591 3617 3811 3869 4010 4290 4350 4377 4381 4582 4999 5152 5271 5370 5383 5511 5743 6057 6134 6137 6228 6335 6390 6460 6525 6529 6781 6965 7078 7183 7355 7372 7430 7527 7830 7893 7919 7955 8044 8096 8221 8272 8416 8701 8718 8782 8819 9281 9302 9372 9649 9805 10063 10099 10288 10299 10457 10463 10484 10577 10593 10595 10668 10699 10700 11599 11883 12023 12026 12230 12341 12426 12727 12905 12908 12919 13084 13118 13311 13380 13668 13683 13739 13889 13972 14008 14012 14077 14095 14227 14263 14346 14377 14424 14458 14903 15188 15767 16022 16095 16120 16143 16269 16534 16664 16672 16682 16745 16820 16845 16885 16989 17202 17356 17432 17656 17680 17791 17828 17961 18076 18141 18292 18304 18420 18561 13645 18926 18933 19106 19203 19417 19455 19524 19710 19941 20064 20118 20160 20183 20367 20369 20402 20562 20646 20757 20843 20958 Nieten 103 275 377 404 507 606 619 683 818 848 884 897 942 987 1050 1116 1133 1139 1180 1201 1202 1213 1249 1281 1327 1347 1440 1474 1525 1581 1615 1669 1682 1699 1706 1760 1861 1S66 1869 1951 1966 2180 2209 2210 2215 2229 2294 2304 2327 2333 2350 2365 2408 2423 2434 2572 2608 2617 2736 2746 2880 2924 2952 2989 3088 3131 3137 3151 3193 3204 3213 3258 3276 3328 3335 3388 3461 3559 3623 3629 3631 3653 3674 3773 3964 4013 4014 4055 4062 4072 4074 4101 4134 4136 4158 4171 4208 4418 4500 4596 4663 4686 4720 4741 4750 4814 4818 4842 4901 4973 5041 5066 5080 5084 5092 5159 5182 5200 5273 5298 5314 5335 5340 5355 5357 5375 5401 5406 5419 5436 5452 5460 5539 5568 5599 5619 5646 5684 5686 5704 5774 5837 5860 5947 5963 5982 6015 6031 6145 6199 6243 6293 6314 6324 6343 6445 6459 6489 6494 6628 6631 G640 6675 6687 6691 6749 6801 7004 7011 7030 7034 7057 7132 7201 7252 729!) 7395 7413 7651 7675 7717 7728 7731 7838 7860 7946 8010 8058 8113 8146 8143 8250 8361 8382 8492 8532 8573 8813 8885 8891 8899 8914 8920 8946 9043 9135 9150 9180 9192 9207 9278 9303 9358 9362 9378 9386 9456 9469 9499 9634 9645 9721 9731 9740 9840 9889 9901 9905 10058 10089 10125 10181 10244 10259 10278 10313 10329 10346 10531 10533 10576 10628 10658 '0661 10S69 10695 10768 10866 10868 10905 10926 11024 11083 11119 11172 11188 11269 11392 11488 11513 11606 11612 11640 11661 11673 11737 11846 11927 11984 12027 12028 12049 12116 12201 12280 12286 12308 12324 12340 12432 12434 12452 12486 12502 12552 12590 12597 12604 12654 12708 12780 12870 12885 12949 13048 13090 13099 13122 13174 13211 13223 13251 13336 13394 13404 13429 13437 13453 13474 13522 13527 13592 13594 13616 13662 13670 13724 13748 13755 13771 13780 13994 14003 14006 14020 14085 141S3 14413 14434 14529 14540 14596 14598 14630 14658 14667 14687 14864 14870 14880 14886 14897 14910 14912 14967 15027 15032 15106 15248 15249 15265 15298 15331 15362 15389 15410 15473 15484 15498 15528 15539 15560 15574 15675 15764 15785 15790 15815 15884 15963 16128 16159 16210 16212 16219 16243 16273 16302 16390 1G452 1G493 16526 16527 16584 16617 16666 16790 16810 16926 16976 16997 17057 17070 17092 17106 17175 17222 17346 17451 17472 17501 17540 17557 17594 17598 17687 17703 17705 17734 17744 17748 17797 17821 17833 17835 17860 17894 17945 17958 18008 18014 18088 18107 18130 18259 18269 18289 18338 18340 18368 18387 18425 18443 18539 18541 18566 18670 18736 18820 18947 18963 18985 19074 19076 19078 19092 19134 19165 19228 19233 19238 19262 19275 19316 19361 19365 19407 19400 19415 19456 19486 19529 19583 19G07 19630 19634 19692 19702 19707 19765 19830 19858 19869 19905 19908 20010 20170 20184 20218 20285 20301 20399 20405 20510 20545 20558 20620 20654 20746 20839 20091

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7