Het Geluk ligt in de Sneeuw 9W> De tentoonstelling van „Avicultura". FEUILLETON Een Wintersportroman. van PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden.) 28) Het volgende oogenblik voegt hij de daad bij het woord. Dr. Musehle tracht zich tegen de operatie te verzetten, maar hij brengt het niet verder dan een paar matte bewegingen. Overwin je afkeer Grace en pak eens even mee aan. We zullen hem op z'n voeten zetten Zij doen dat zoo energiek dat zij den arm zaligen griffier bijna de armen uit het lid trekken. De pijn brengt hem wat tot zichzelf, hij doet een zwakke poging om te schelden maar het blijft bij een onverstaanbaar ge mompel. Het kost hun heel wat moeite, den weliswaar niet grooten, maar vrij gezetten man overeind te houden. Kijk, Grace, daar ligt nog de cognac- flesch, die hij moet hebben leeggedronken Naar St.-Valentin sleep ik dat vrachtje niet. Eigenlijk is het dwaasheid iemand die niet meer wil, te dwingen.... Denk je dan, dat hij opzettelijk Natuurlijk! Of hij de gevolgen van zijn daad overzien heeft is een tweede. Vermoe delijk is het niet eens tot hem doorgedrongen dat hij hier groote kans liep om te bevriezen Zijn bedoeling is waarschijnlijk slechts ge weest om z'n zinnen te verzettten. Hij Is nu eenmaal een zwakkeling, die alle mogelijke middelen aangrijpt om over z'n vermeend ver- fjrtet heen te komen. Hij staat mi tenminste weer overeind. maar hoe brengen we hem er toe zijn beenen te gebruiken? Door een flink pak slaag.Nee. wacht even, ik weet wat betersdr. MusehleI Dieter brengt zijn handen als een luidspre ker dicht bij het oor van den nog half be- wusteloozen en op zijn beenen zwaaienden jurist en schreeuwt: Compliment van juffrouw Brigitte, dr. Musehle en ze laat vragen of u direct in het Grand Hotel wil komen. Maar gauw, juffrouw Brigitte wacht op u! Dr. Musehle tracht zijn zware oogleden wat op te heffen en grinnikt ongeloovig. Waar? In het Grand Hotelhikin hetGrand HotelIs ze.... hik dan al terug?.hik. Dieter bekruipt de lust dit menschelijik wrak aan zichzelf over te laten. Grace be kijkt den beschonken man bijna weten schappelijk koel, zonder eenigen afkeer. Ja, meneer Musehle, brult Dieter op nieuw in diens oor, ze is al terug. Maar u mag wel opschieten, want ze wacht al een heele poos op u Hoehelpt u me een een handje Ik wil alles betalen, smeekt Musehle klagend en inderdaad maakt hij nu aanstalten om zich op weg te begeven. De zonderlinge kara vaan heeft zich echter nauwelijks in bewe ging gezet, als een hevige sneeuwbui los breekt. Musehle komt weliswaar geleidelijk wat meer bij zijn positieven, maar het is voor Dieter en Grace toch een heel karwei den hevig slingerenden man tot doorloopen te be wegen. Die ter ziet zich herhaaldelijk genood zaakt tot agressief optreden, want steeds weer blijft de beschonkene staan in een hardnek kige poging zijn helpers aan het verstand te brengen, dat hij niet dronken is. doch alleen maar wanhopig, omdat de wereld zoo slecht is Bijna twee volle uren hebben zij noodig om om Antonswil te bereiken; het heeft in- tusscben opgehouden te sneeuwen en als zü eindelijk de lichten van het Grand Hotel zien, wordt het dal reeds weer overkoepeld door een wintersch helderen sterrenhemel. Grace neemt de taak op zich den gérant, William Lersner, in te wijden en als deze dr. Musche een zolderkamer heeft toegewezen, loodst Dieter zijn vachtje langs een weinig gebruikte zijtrap naar boven, brengt den he vig tegenspartelenden man naar bed en stuurt een jongen naar de apotheek om een slaap middel te halen. Grace, die intusschen Lersner volledig op de hoogte heeft gebracht, komt na. Ik denk, dat hij het daarmee wel 24 uur uithoudt, zegt Dieter, Musehle dwingend het glas, dat hij hem aan de lippe,n heeft gezet, leeg te drinken. Hij woont toch met zijn zuster samen, nietStuur haar een telegram, dat ze hem komt halen Een uitstekend idéé, GraceHier is toch niets meer met hem te beginnenIn die pas daar zal zijn portefeuille wel inzit tenKijk jij eens even, of je z'n adres kunt vinden Hier heb ik al een brief die aan hem ge adresseerd is. En wacht eenshier is nog geld ook. We zullen hem het telegram zelf maar laten betalen Grace vindt nog ergens een stuk papier, snel stelt ze een brieftelegram op, belt en laat het naar de post brengen. Het kamermeisje wordt voor zoover dat nog noodig blijkt bij deze gelegenheid tevens van den toestand van den patiënt op de hoogte gebracht. Als zij zich aldus behoorlijk van hun taak gekweten hebben. wendt Grace zich tot Die tér; Dat is waar ook, boy. Pap en ik waren gisteren op de thee bij Lersner den gérant Een zeer interessant mensch, Dieter, daar moet je heusch eens kennis mee maken Ik vindt het heel aardig van je Grace, ik begrijp je bedoeling. Je wilt me onder de menschen brengen, maar geloof me, ik heb er voorloopig geen behoefte aan. Hier daar ligt ook zoo'n interessant mensch Dieter wijst minachtend op dr. Musehle en hoe interessant. Wat koop ik voor die humaniteit? Ik vind mezelf interessant genoeg Geweldig interessant ben jij. Dieter, veel te interessant zelfs! Maar des ondanks mag je toch niet onbeleefd zijn. Bovendien verzoek ik je er om, Dieter. Lersner wilde je spreken, ik geloof, dat hij je wat te vragen heeft, het leek me nogal zonderling Dat kan het voor mijn partr nog wel een poosje blijven. Voorloopig heb ik geen behoef te aan nieuwe verhalen. Ik heb aan de oude meer dan genoeg. Je begrijipt me toch Natuurlijk Dieter, maar ik hoop, dart je bij gelegenheid Bij gelegenheid graag, Grace, maar niet nuVertel me eens, wat doet je Pap eigen lijk op het oogenblik? Heb je zin in een partij schaak? Grace neemt reeds de hoorn van de huis telefoon en laat zich met haar vader ver binden. Geweldig, Grace, vraagt het hem maar eens. Zij wisselt een paar woorden met haar va der, die zich direct bereid verklaart de uitda ging aan te nemen en eenige minuten later zitten mr. Arlen en Dieter tegenover elkaar in een feilen strijd om de macht tusschen zwart en wit.... Tegen acht uur komt Grace haaT Pap voor de derde maal aan het diner herinneren. Met een zucht besluiten de beide spelers, het er voor vandaag dan maar bij te laten en de partij den volgenden ochtend voort te zetten. Mr. Arlen noodigt Dieter uit met hen te dineeren, maar deze wijst het vriendelijke aanbod van de hand. Grace steunt hem in zijn weigering. Dieter wil met zichzelf alleen zijn, Pap en dat heelt hji dan ook noodig. Bovendien zijn we beiden knap vermoeid en waarlijk niet zonder reden Dat moet je me dan eens vertellen, Gra ceMeneer Prausnitz, wel thuisMaar denkt u er om morgenochtend om 10 uur, let wel: 9 uur 60, verwacht ik u om den strijd te beslechten. Dieter spoed zich naar Kaiserhof, waar hij bij den ingang den hem reeds lang ver wachtenden Hohrain in de armen loopt. Gu- gelhofer heeft zich natuurlijk over hem be klaagd en daarbij steun gevonden bij eenige va-ouwelijke skihazen, die zich achtergesteld voelen. Het is nu al voor de derde maal, dat u een lesuur hebt afgezegd. Ik zou graag zien, dat u uw plicht wat serieuzer opvatte. Overigens is het allerminst ha uw eigen belang, dat u zich zoo vaak in Antonswil ophoudt, u ziet over het hoofd Laat het maar aan mij over voor m'n be langen op te komen, meneer Hohrain. U hebt volkomen het recht over de uwen te waken en ik kan u ook geen ongelijk geven als u niet tevreden over me bent. Maar weet u, me neer Hohrain, juist het feit, dat u altijd ge lijk hebt. maakt u zoo onuitstaanbaar! Op zichzelf was deze opmerking tegenover den directeur van hotel Kaiserhof wel wat heel openhartig, maar Hohrain kende zijn skileeraar bereids als een jongmensch, dat geen blad voor den mond placht te nemen en waar hij midden in het seizoen zijn diensten niet kon missen, schikte hij zich in het on vermijdelijke, haalde met een nijdig gebaar z'n schouders op en verdween (Wordt vervolgd.) Koning Leopold van België (links) tijdens de beoefening der wintersport te Montana Vermala in Zwitserland .Avicultura" in den Haagschen Dierentuin, worden in hun tijdelijke woning Een frissche dronk. Een der soldaten van de Spaansche troepen lescht den dorst na de hevige gevechten,, welke aan het Zuidelijk front werden geleverd om het bezit van Porcuna Z. H. Pangeran Adipati Ario Mangkoenegoro VII bracht Woensdag met zijn echtge- noote en dochter een bezoek aan het eiland Marken Buziau 60 jaar. - De groote komiek bereidt in zijn kleedkamer zijn optreden voor in de nieuwe Bouwmeesterrevue .Knal" Actiefoto van Van Male, de keeper van het veorloepig Nederlandsch Elftal, dat Woensdagmiddag in het Sparta-stadion te Rotterdam een oefenwedstrijd speelde tegen de Engelsche derde divisie-club Southend United S.C. Een bomaanval op Madrid. Een snapshot, dat de paniek illustreert, welke iedere luchtaanval op de Spaansche hoofd stad teweegbrengt. Een gewonde wordt weggedragen Eenige kostbare exemplaren Yoor de 51ste pluimvee-tentoonstelling van De heer J. Maltha, een der slacht offers van de vliegtuigramp der P.H. M.A.G.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9