"I TO Nieuwe Uitgaven. MAANDAG 25 JANUARI 1957 HAARDEM'S DAGBEAD ^KJJN/T EN IETIEREN A HET TOONEEL HET NIEUW SCHOUWTOONEEL. Een DE KLOKKENGIETER. stuk van Antoon Coolen. Na De Vreemdeling, Kinderen van ons Volk en De vier Jaargetijden is De Klokkengieter, het nieuwe stuk van Antoon Coolen, dat even ais zijn vroeger werk door Het Nieuw Schouw- tooneel wordt gespeeld, een teleurstelling. Coolen heeft de paden van üe realiteit, ver laten en zich met dezen Klokkengieter in de symboliek gestort. Zijn stuk doet nu en dan aan Ibsen denken, alleen mist het de drama tische kracht, waarover de groote Noor ook in zijn symboliek beschikte. Coolen verdrinkt zich in dit nieuwe tooneelspel in woorden, en het blijft bij woorden. Menschen zijn de per sonen uit zijn stuk niet geworden; het zijn louter rhetorische figuren, die in dikwijls vrij gezwollen taal ideeën verkondigen. Hoofdpersoon in dit nieuwe tooneelwerk is Meester Andreas, een klokkengieter, die in zijn zoon een rivaal ziet en hem daarom in den weg staat om de plaats in te nemen, welke de jonge man voor zich opeischt. Andreas i; jaloersch op zijn zoon, niet alleen als kuns tenaar, maar ook en vooral, omdat zij bei den de door hem aangenomen pleegdochter lief hebben. Daarom weigert hij zijn zoon om de klok, welke Andreas voor de bisschoppe lijke kathedraal moet maken, te gieten. In dezen strijd tusschen vader en zoon is Andreas de verliezende partij. Wanneer Andreas tot de ontdekking komt, dat zijn zoon toch zijn zin heeft doorgezet en de klok heeft gegoten, stort hij zich op hem met het gevolg, dat zijn jongen zijn handen verbrandt en voor altijd invalide wordt. Van dat oogenblik af wordt de vader door wroe ging verteerd. Hij voelt zich niet meer in staat voortaan nog klokken te gieten, want om dit groote werk te volbrengen moet het geweten zuiver zijn. De gedachte, dat hij zich aan den duivel heeft overgegeven, op het oogenblik, dat de Maria-klok werd gegoten, pijnigt hem zoo zeer, dat hij voor goed het werk aan zijn zoon overdraagt. Deze zal de Maria-klok nu gieten, omdat alleen een man met een zuiver geweten harmonie kan brengen in dit Goddelijk werk. Andreas trekt de wijde wereld in, zijn pleeg dochter met zijn zoon achterlatend; hij zal boete doen, voor wat hij tegenover God en Maria heeft misdaan. Uit dit resumé zal de lezer begrijpen, dat dit alles louter symboliek is. Omdat dit gegeven nauwelijks genoeg was voor drie bedrijven, moest Coolen zich eindeloos herhalen. Het stuk werd vermoeiend door de vele woorden, die zelden of nooit overtuigden, omdat ze te hoogdravend klonken en nooit werkelijk uit het hart opwelden. Het stuk mist dramatische kracht, de personen zijn louter spreektrom petten van den schrijver en blijven heel den avond wezens zonder vleesch of bloed. De spelers staan daarom in dit tooneelspel voor een hoogst ondankbare taak. Ko van Dijk wor stelde heel den avond tegen zijn rol van Meester Andreas op, zonder dat het hem ge hikte er gestalte aan te geven. Hij zei zijn tekst met bezieling maar boven het declamatorische kwam hij niet uit. Wij werden koud noch warm 'bij al dat rhetorisch gepraat. Jacques Snoek was de zoon. Ook hij speelde met toewijding, maar streed in deze slecht geschreven rol al evenzeer voor een verloren zaak. Dogi Rugani, die in haar cos- tuum reeds het bewijs gaf, dat zij de pleeg dochter niet als een reëele figuur zag, had weinig anders te doen dan naar de vele woor den van Andreas te luisteren en nu en dan te zuchten. Met veel vreugde zal zij de rol niet hebben gespeeld, al liet zij dit dan ook niet merken. Frits Bouwmeester was als Anselmus, de meesterknecht, nog de meest menschelijke figuur en had zich voor deze rol, die hij fijn speelde, een zeer mooien kop gemaakt. Sophie Stein was als de huishoudster de vijfde van het quintet der spelers, maar kreeg niets van belang te doen. De volle zaal heeft aandachtig geluisterd naar alles, wat Coolen in dit stuk te zeggen had en aan het slot ook warm en lang ge applaudisseerd. Maar dat De Klokkengieter een succes zal worden, zooals Ooolen's andere stukken, betwijfel ik toch zeer. J. B. SCHUIL. KENNEMER KUNSTKRING. De Geest van de Olmenhoeve. De heer Joh. Tromp, schrijver van „De Geest van de Olmenhoeve" het spel van 't land dat Zaterdagavond in de turnzaal van het Ge meentelijk Concertgebouw-door den Kennemer Kunstkring werd opgevoerd, is blijkbaar een groot bewonderaar van Jan Fabricius. Uit alle in het boerenmiiieu spelende stukken van Fa briciusYnske, De Koekoek en Onder één Dak vinden wij iets in dit spel van den heer Tromp terug, uit Onder één Dak wel het meest. Zooals in dit laatste stuk Dora, het vrouwtje uit de stad. te kampen heeft met haar schoonvader, die in het stadsmensch geen .boerin wil zien, zoo heeft Willy, de vrouw van den eigenaar van de hofstede De Olmenhof te strijden met haar schoonmoeder, die haar het meisje uit de stad als een indringster be schouwt en tegenwerkt. En evenals in het stuk van Fabricius is in dat van den heer Tromp de familie verdeeld in haar sympa thieën en antipathieën. Maar dat is dan ook eigenlijk de eenige overeenkomst, want de heer Joh. Tromp is, vergeleken bij Fabricius, nog maar een broe kemannetje in de tooneelschrijfkunst. Zijn stuk is louter maakwerk en in de dialoog mis sen wij het kernachtige en levendige, waar door de taal van Fabricius zich zoo zeer on derscheidt. Het verwonderde mij eerlijk gezegd, wel een beetje, dat de Kennemer Kunstkring, waarvan de leden toch voornamelijk bestaan uit jongelui, die op het gymnasium, de H.B.S. en de M. T. S. hebben gestudeerd, juist dit stuk hebben uitgekozen. Zij moeten toch ook wel aevoeld hebben, dat zulke tooneeien bij voorbeeld als met den marskramer eigenlijk heel dwaas zijn. Vooral die laatste scène, waarbij Mottige Klaas zoo'n beetje als vrede rechter optreedt, en precies als dominee Willy haar hand in die van haar man doet leggen, is zoo ridicuul, dat wel niemand dat au sérieux kon nemen. Er zijn toch werkelijk wel betere stukken dan dit onbeholpen spel van het land. En waarom zoeken deze jongelui het toch zoo in het sombere? Er zijn bijvoorbeeld bij de in de laatste jaren hier geïmporteerde Ame- rikaansche blijspelen verscheidene, welke deze jonge menschen uitstekend zouden lig gen. Want dit clubje telt eenige spelers vooral speelsters die duidelijk bewezen wel aanleg voor het tooneelspel te hebben. Opmerkelijk was het, dat bij de dames toch allen stadsmeisjes het boerenelement het best tot zijn recht, kwam. Verreweg bo venaan stond Fenna Kuipers, die van de oude boerenvrouw een merkwaardig uitbeelding gaf. Natuurlijk kon zij als jarig meisje het jonge niet geheel wegspe len, maar zij wist het scherpe harde en on verzoenlijke in deze vrouw zeer juist in haar stem en haar dictie te treffen. Dat was voor een zoo jeugdige speelster werkelijk knap. Ook Iet je Busking wist het boersche in Hanna raak te beelden. Zij was een jonge boerenvrouw, stug, nuchter en onverzette- lijk. En de derde van het trio. Gretha Booy, die de dienstbode speelde, was. hoewel iets minder, toch ook een vrouw van het land. Nelly Tempelman, die het stadselement vertegenwoordigde, zag er allercharmantst uit en deed, als zij rustig spel kon geven, ook wel aardige dingen, maar bedierf nog al eens iets door te veel met haar armen te manoeu vreeren. Hoe soberder en eenvoudiger het gebaar, hoe beter het is, mits het gebaar ex pressief zij. Willy van Dantzig had als Erna weinig te doen, maar dit weinige deed zij bescheiden, al was het nog wat stijfjes. Cees Farret Jentink had zijn beste spelmo menten tegen het slot. Toen speelde hij rustig en overtuigend. In de eerste 2 bedrijven leed zijn spel aan al te groote opzettelijkheid en zijn voortdurende vechthouding was niet- be paald fraai. Hein Zwier was als Jan Beukers ook in zijn spel wel een sympathieke jonge man. Wouter Zwier spande zich als Mottige Klaas danig in om van dezen marskramer een grappig „type" te maken. Hij speelde vol animo en het lag meer aan den schrijver dan aan hem, dat wij Mottige Klaas onmogelijk grappig konden vinden. Jan Roggeveen, Gerard Schukker, Gerlof Smit en Bob Tiesselink speelden kleine epi sodische rolletjes en deden allen, wat zij kon den om er het beste van te maken. Er stond niet op het programma vermeld, wie de regie had gevoerd, maar de opvoering maakte niet- den indruk, dat een strenge regie het spel had geleid. Zoo speelde Wouter Beu kers in het eerste bedrijf bijna voortdurend achter het voorgordijn, zood'at hij voor het grootste deel der zaal onzichtbaar bleef. Toch hebben wij niet zonder genoegen de opvoering van den Kennemer Kunstkring welke vereeniging, naar wij vernamen 3 jaar bestaat gevolgd. Deze jongelui speelden met toewijding en er zijn onder hen zoo als ik reeds schreef eenige krachten, waar mee iets te bereiken is. Maar den volgenden keer hoop ik ze in een .beter stuk te zien dan in „De Geest van de Olmenhoeve". J. B. SCHUIL. MUZIEK. Jecovitol levertraan wetenschappen^ de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. drogisten a f 0.75 per flacon. (Adv. Ingez. Med.) Leerlingen-Uitvoering te Heemstede. De zaal van het Gebouw van den Nederl. Pro testantenbond te Heemstede bood Zaterdag avond het aspect van gezelligheid, dat ge woonlijk aan leerlingen-uitvoeringen eigen is. Een publiek bestaande uit ouders, familiele den en verdere belangstellenden, daartusschen in de jeugdige executanten die op hun beurt op het podium moeten verschijnen om proe ven van hun gevorderdheid af te leggen. Voor die allen is zoo'n avond een gewichtige ge beurtenis, maar het succes der uitvoerenden is a priori verzekerd, want het auditorium is wel willend gestemd: men staat sympathiek tegen over den leeraar, aan wien men de muzikale opvoeding zijner kinderen toevertrouwd heeft; men verheugt zich in het goede, dat zij pres- teeren; men vergeeft de tekortkomingen gaarne of merkt ze nauwelijks op. Het was de Heemsteedsche muziekleeraar Fred. Luyken, die Zaterdagavond zijn leer lingen deed optreden. Behalve eenige kleine solostukjes stonden stukjes voor vier handen, een deei van een sonatine voor piano en viool en concerten voor klavier met orkestbegelei ding op het programma: zelfs namen de laat ste, de concerten, het grootste deel van den speeltijd in beslag. Het bleek dus, dat de heer Luyken groote waarde hecht aan samenspel en eo ipso aan muziekcultuur in hooger ver band. Dat zij de concerten niet door een twee de klavier, maar door een kamerorkest liet be geleiden en zoodoende de bedoeling der com ponisten trachtte te benaderen, verdient op zichzelf waardeering en kon een bijzondere attractie genoemd worden, wegens de afwisse ling die aan oor en oog er mee ten deel viel. En dat de paedagogische arbeid van den heer Luyken waardeering vindt, werd bewezen door de'aanbieding van een paar bloemenmanden en door een toespraak van een der ouders. De vakman kan, oordeelende naar het Za terdagavond gepresteerde, die waardeering niet in allen deele onderschrijven. Vooreerst omdat de concerten van Dittevsdorf, Mozart en Haydn ver boven het technische bereik en het muzikaal inzicht van bijna alle der met de voordracht der solopartijen belaste leer lingen lagen, zoodat alleen het slotrondo van Haydn's concert in een eenigszins behoorlijk en standvastig tempo gespeeld werd. Overal elders waren de tempi slechts juist, zoolang het tutti speelde; bij elke intrede eener solo partij zakte het tempo terstond, soms tot de helft af en werd zeer veranderlijk. Daardoor was het voor het kamerorkest een uiterst las tige taak om bij te blijven en dat dit redelijk gelukt is strekt den musici en muz-iekstudee- renden, waaruit het gevormd was, tot lof. Voorts speelden nagenoeg alle leerlingen zeer incorrect wat betreft maat, rythme, pedaal- gebruik; weglatingen en toevoegingen van maatdeelen vielen herhaaldelijk waar te ne men. Enkele solostukjes werden bevredigend, ook ten opzichte van maat, rythme en tempo, vertolkt en dit was ook het geval met het 1ste deel van Schubert's Sonatine, waarin de heer Luyken als dilettant-violist optrad. Schu mann's vierhandig stuk werd veel te langzaam gespeeld. Over de wensclielijkheid van het om wisselen der vertolkers in den loop van een stuk zullen de meeningen wel uiteenloopen. We hopen dat de ervaringen van dezen avond ten goede zullen komen aan de' pae dagogische opvattingen van den heer Luyken. K. DE JONG CONCERT DER H. O. V. wat het oor in verrukking;, het hart in ont roering kan brengen: prachtige stemmidde- len, een perfecte vocaal-technische ontwikke ling, inzicht, stijlgevoel, veelzijdigheid en temperament. Haar zang kan bidden en jui chen, vertwijfeld roepen en schertsend vir tuoze coloratuur uitvoeren en bereikt in al die richtingen het hoogste denkbare. Haar adembeheersching is verbijsterend, haar mezza voce betooverend, haar forte-zang wekte bewondering, het slot klonk als een warmgevoelde, ernstige, profetische verma ning. Als een droom kwam de Aria uit Han del's „Semele" tot ons, verrukkelijk in de ir- rèëele schoonheid van het mezza voce, dat slechts door kleine verheffingen afgewisseld werd. Maar daarna juichte en kwinkeleerde de stem in de Aria uit „Josuah" en het was of we een andere zangeres hoorden: zóó had zelfs het timbre zich gewijzigd en de colo ratuur had een gaafheid die door geen in strument zou kunnen worden overtroffen. Een groot dramatisch talent openbaarde Lotte Léonard in de „Aveux de Phèdre", de schoone compositie van Johan Wagenaar, die we op het in 1935 te Amsterdam gehouden Nederlandsche Muziekfeest voor hët eerst hoorden, met Else Rijkens als soliste. Maar hoeveel machtiger en imponeerender was Lotte Léonard's vertolking! Men heeft der kunstenares en" den grijzen, maar nog krachtigen en levendigen toon dichter, die zelf zijn werk leidde, ovaties ge bracht. Wagenaar uitte zich ook bewonderend over de kwaliteiten en de prestaties van ons orkest. Dit was volkomen verdiend, want het orkest heeft Zondagavond voortreffelijk ge werkt. De stemming" der blaasinstrumenten gaf reden tot groote tevredenheid, het strij kersensemble trof als gewoonlijk door sonoren klank. Dit ensemble had in Leonardo Leo's Voorspel in Gluck's Ouverture de belangrijk ste partijin Franck's Symphonie hadden de blazers wel het leeuwenaandeel. Frits Schuur man heeft al deze werken en ook de begelei dingen van de aria's prachtig gedirigeerd. Van de instrumentale solopartijen dient die der althobo in 't bijzonder loffelijk te worden vermeld. Over Waigenaar's een paar jaar geleden gecomponeerd werk schreef ik destijds na de eerste uitvoering. De mooie orkestratie, de dramatische kracht van zijn muzikale taal, de verscheidenheid der stemmingen vielen ook nu weer te bewonderen. Een zekere ver wantschap van het slot met dat van het eer ste hoofddeel van Mahler's 2de Symphonie ook nu niet te miskennen. Metdatal een werk van een groot talent en een frisschen geest, dat we gaarne vaker zullen hooren, mits in gelijkwaardige vertolking als die van Lotte Léonard. DE JONG. Het concert van Zondagavond was een bui tengewoon concert en was dit zeker niet slechts omdat het op Zondagavond gegeven werd. maar ook omdat een zangeres met zeer I jijkheid maar de architect der geestelijke voov- bmtenaewone kwaliteiten medewerkte en 1 hoede eigenlijk wil." LIBELLEN-SERIE. Hendrik-Eume, door G. J. Klokman In deze dubbel-Libel wordt ons verteld „Hoe 't er in den Achterhoek hen gong, toe Grot- mooder nog in de korte rokke was". Een no velle in het sappige, Achterhoeksche dialect, met aardige penteekeningen van Piet te Lin- tum. Een aardige aanwinst voor onze dialec tische litteratuur, al is het uiteraard slechts voor een klein kringetje bestemd, daar het Achterhoeksche dialect niet iedereen „ligt". De wereld der sterren, door Dr. W. J. A. Schouten. De bekende astroloog dr. Schouten geeft in dit boekje een beknopt overzicht van onze huidige kennis van het heelal en den loop en samenstelling der hemellichamen. Een aantal fraaie foto's lichten het geschrevene op pret tige en fraaie wijze toe. Postzegels, door G. J. Peelen Dit boekje wordt aangekondigd als een handleiding voor den verzamelaar, en bevat in hét voorwoord tevens een verdediging van deze liefhebberij. Deze liefhebberij is niet flauw en kinderachtig, zegt schr., en kan onze zin voor orde scherpen en onze aardrijkskun dige kennis verrijken. Architectuur, door ir. A. Boeken. Serie: Stedenbouw, Architectuur, Inrichting. No. 1. Architectuur N.V. Van Holkema en Warendorf, Amsterdam 1936. „Zoolang nog de nieuwe buitenwijken van Amsterdam met haar architectonische motie ven, accenten en overgangen gelden als het summum van „moderne architectuur" ex ,men" afgaande op deze beschaafde schijn- vertoon in gen, gelooft dat de Hollandsche ar chitecten gevelkunstenaars en straatwand- decorateurs verreweg aan de spits van de hedendaagsche bouwkunst staan, zoolang „men" daarentegen in zijn woningen zich ergert aan de gebrekkigheid van indee ling. dagverlichting, uïtrustig om maar in het geheel niet te spreken van doorgeregende behangsels, en door alle muren heenslaande radio en gramofoons van de buren en de daareven verheerlijkte architecten in ge breke meent te moeten stellen, zoolang „men" maar nu een meer selecte ,.men" zich met een paar verchroomde stoelen, een spiegelglazen tafel en een lamp van melkglas, zich heelemaal hypermodern, .,zeitgemasz" en „nieuw en zakelijk" gevoelt, zoolang „men" en dit is nu weer een andere men" van den hedendaagschen architect een voorstelling heeft, waarin nuchterheid van geest, armoede aan scheppingskracht, onont vankelijkheid en onverschilligheid voor alle hoogere waarden de eenige elementen zijn, terwijl men zelf beklemd zit tusschen „artis tieke" vooroordeelen en onbegrepen associa ties, en gesloten voor werkelijke menschelijke waarden opgaat in ledige illussies, zóó lang zal het nuttig zijn door eenige al- gemeene beschouwingen en een aantal spre kende afbeeldingen te trachten een einde te maken aan de verwarring die er thans heerscht in de waardeering van het werk van den architect, en klaarheid te brengen in wat de hedendaagsche architect en dat is dan niet de gevelartist,'noch de opperstoffeerder, noch de man van de mode der nieuwe zake- buitengewone kwaliteiten medewerkte Dr. Joh. Wagenaar uit Den Haag was overge komen oan zijn eigen werk zelf te dirigeeren. Om de schoonheid van den zang van l/*tte Léonard te beschrij ven, om de door haar ver te eenzijdig Is in zijn beschouwingen -er spreekt toch in elk geval een eerlijke wil uit, tot verbetering van wat schr. als valsch en onecht ziet in de hedendaagsche architec tuur, of wat daarvoor doorgaat. Van veel belang voor den leek is vooral het hoofdstuk „Oriënteeering". Hierin wordt ons in duidelijke en klare taal uiteengezet, wat de moderne architecten -de geestelijke voor hoede noemt schr. hen willen, en ten deele reeds bereikt hebben. Enkele belangrijke ver tegenwoordigers uit de internationale archi- tectenwereld, met name figuren als Gropius, le Corbusier en Neutra, geconcentreerd in de vereeniging voor „Internationale Kongresse ftir neues Bauen" worden wat uitvoeriger behandeld, terwijl hun werk aan de hand van tallooze illustraties besproken wordt. Er is in dit werk eenige overeenkomst te bespeuren. Deze ontstaat echter, doordat dit werk op een gemeenschappelijke basis staat. Hoewel de opgaven, die den architecten ge steld worden, vaak sterk uiteenloopen en ook klimatologische en zelfs nationale factoren hun stempel op de ontstane resultaten hebben gedrukt, is de wijze waarop de architecten getracht hebben de gestelde problemen op te lossen, dezelfde. Daardoor ontstaat een schijn bare gelijkvormigheid, waaraan men den naam van „internationale architectuur" heeft ge geven. Toch kan het werk wel degelijk, door de persoonlijkheid van den architect, een eigen en heel apart karakter krijgen. Doch het individualisme van den architect komt er niet meer in tot uiting. Deze heeft zich gesteld in dienst van de gemeenschap. I-Iet boekje maakt typografisch een buiten gewoon verzorgden indruk, waarvoor den uit gevers alle lof toekomt. Talrijke illustraties tusschen den tekst lichten het geschrevene op prettige wijze toe. We zien dan ook verlangend naar de volgende deeltjes van deze serie uit, die onder redactie staat van ir. A, Boeken en A. Elzas. LEZING DS. B. E. J. BIK. Donderdagavond 28 Januari zal ds. B. E. J. Bik, Lutersch predikant te Enkhuizen, een lezing houden in de Kerk der Broederge meente aan de Parklaan No. 34, hiertoe uitge- noodigd door het Comité voor Opwekkings samenkomsten. De toegang tot deze bijeen komst is vrij. Bridgewedstrijd Nederland Oostenrijk. Zondagmiddag is in het Amstel hotel te Amsterdam de eerste landen-bridgewedstrijd tusschen Nederland en Oostenrijk begonnen met de eerste 32 spellen. Aan de eene tafel namen voor de pauze plaats voor Nederland de heeren Mr. F. W. Goudsmit en Mr. E. C. Goudsmit; voor Oostenrijk de heeren K. von Bluehdorn en dr. P. von Kaltenegger. Aan de andere tafel speelden voor ons land de heeren mr. J. R. C. van Bemmel Suyck en B. Einhorn met als tegenstanders de heeren H. Jellinek en K. Schmeider. De wedstrijd duurt tot Woensdag 27 Ja nuari. De eerste zitting (spellen 1 t/m. 32) had het volgende beloop: In de eerste zestien spellen nam Nederland een kleinen voorsprong vaxx zeven match- puxxten. Dit gixxg echter te niet ixx de tweede helft, doordat Oostenrijk in de spellen 17 t/m. 32 vijftien matchpunten won. In de 32 spellen van de tweede zitting won Nederland 20 matchpunten, zoodat het dus na den eersten dag de leiding heeft met 12 matchpunten. De voorsprong van het Nederlandsche team bedraagt 2750 scorepunten. Tot. zoover ir. Boeken in zijn inleidixxg tot het eerste deeltje van eexi rxieuwe serie boek jes over „Stedebouw, architectuxxr, inrichting". Dit is klare taal, en er spreekt een streven I tolkingen gewekte indrukken zij het ook nrar eerlijkheid en zuiverheid uit. Men moge J- het al dan niet eens zijn met wat de heer, Boekexx zoo geestdriftig verdedigd we ge- looven dat ir. Boeken in zijn ijver en enthou- slechts bij benadering weer te geven, zou de pen van een dichter noodig zijn. In haar kunst vinden we alles vereenigd wat voor vol maakte interpretatie vereisclit wordt; alles siasme voor de goede zaak wel eens wat al I PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 26 JANUARI 1937. Programma I: Hilversum II (Huizen). Programma II: Hilversum I. Programma III: 8.00 Keulen. Populair con cert door het Saarbriicker orkest o.l.v. E. Kasper, tot 3.50. 9.05 Keulen. Tijdsein. Nieuwsberichten. Waterstandberichten. 9.20 Keulen. „Von Plaxxzen u-nd Tieren uixd vonx Brauchtum im Monat Februari'. 9.50 Keixlen. „Kindergarten" tot 10.20. 11,20 Droitwich Or gelconcert door Leslie Simpson. 11.50 Keulen Concert. Verzoekprogramma. 12,20 Vlaaxnsch Brussel. Gramofoonmuziek. 12.50 idem. Po pulair concert o.l.v. Karei Walpot. 1.20 idem. Gesproken dagblad van het N.I.R. 1,30 idem. Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 1.50 idem. Gramofoonmuziek2.20 Diversen. 2,55 Parijs Radio. Gramofoonmuziek. 3.20 Keulen. Pro gramma van den Deutsehlandsender (Otto Dobrindt) 5.00 London Regional. Jack Wil son met zijn „Versatile Five" 5.20 Vlaaxnsch Brussel. Salonox'kest -o.l.v. Walter Feron. 6.05 idem. Kinderuur. 6.50 Fransch Brussel. Viool recital door M. Perba-1. 7.20 We-enen, ,,R-uf der Heimat", populair concert door het om- roeporkest o.l.v. M. Schönherr. 8.20 Rome. Uit de Kon. Opera „Rigoletto", opera van Verdi o.l.v. T. Serafin. Programma IV: 8.00 Brussel Vlaamsch. Gymnastiek. 8.20 idem. Gramofoonmuziek. 8.30 idem. Kroniek van den dag. 8.40 Gramo- foonplaat. 8.45 idem. Gesproken dagblad van het N. I. R. 9.00 idem. Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 London Regional. Korte Gods dienstoefening. 10.50 idem. Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 idem. Het New Victoria Cinema orkest o.l.v. Sydney Phasey. 12.05 idem. B.B.C. Sy-mph. orkest o.l.v. Adrian Boult. 12,50 idem. Gramofoonmuziek. Tweede bedrijf van Bizet's opera: „Carmen". 1.35 idem Vioolrecital, door Thomas Matthews. 2^20 idem Dansmuziek (gram, platen). 2,50 idem. Geiger en zijn orkest. 3.20 idem. Het stedelijk orkest van Tor-quay o.l.v. Ernest W. Goss. 4.50 Droit wich. Hongaars Zigeuner orkest. 5.10 idem, Gramofoonmuziek. 5.35 idem. Het Bernard Crook Kwintet. 6.20 Diversen. 6.45 Droitwich. B.B.C. Midland orkest o.l.v. Regionald Buxston. E, 50 London Regional „Cix-cus". Uitzending uit Bertram Mill's circus Olympia. 8.20 Droitwich „A Southern Maid", spel in 3 bedrij ven van Diaxx Clayton Galthrop en Marry Graham. 9.20. idem. Tijdsein van Greenwich. Weer- en nieuwsberichten. 9.35 Fransch Brus sel. Concert door het omroeporkest o..lv. Th. Dejoncker. 10.20 Vlaamsch Brussel. Gespro ken dagblad vair het N. I. R„ 10.30 idem. Door de luisteraars gevraagde gramofoonpla- ten. 11.00 Londen Regional. Billy Cotton en zijn orkest. Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.00 8.00 Eigen gramofoonplatenzangplaten. Beroemde zangeressen: 1. Potpourri van Chansons, Lys Gauty. 2. Estrellita. Erna Sack. 3. Die Lorelei. Emmy Bettendorf. 4. Villanella. Erna Sack. 5. Ach. wie ist's nröglich denn, Emmy Bettendorf. 6. Ernst eine Walzernacht. Martha Eggerth. 7. Ne dis pas toujours. Lu- cienne Boyer. 8. I-ch bin heut' so froh, Martha Eggerth. 9. Quand tu seras dans mes bras. Lucienne Boyer. j Beroemde zangers. 10. Frage nicht, Joseph Schmidt.il. Lolita, WladislawLadis. 12DieAfri- I kanerin, C-osta Milona. 13. Tu ca nun chiagne, Wladislaw. Ladis. 14. De Parelvisschers. Costa Milona. 15. Ein Lied geht urn die Welt. Joseph Schmidt. 8.0012.00 Diversen. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van Politie, Smedestraatj uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Handschoenen en ceinturen, bril, slagers mes, rijwielpomp, Politiebureau, Sim edestraat schakelarmband, Mulder, Graaf Willem straat 45; leerboeken, Tersmette, Lange Poellaan 32; gewicht, Knape, Hiarmenjans- weg 65; hond, Witkof, Vrouwehekstraat 35; hoorn van claxon, Vastenauw, Saenredam- straat 13 rd.; medaillon, Zonderhuis, 2e Zuid-polderstraat 45; portemonnaie met in houd. Boorsma, Adr, Loosjesstraat 12; idem, de Haan, Zonnebloemstraat 15; idem, Mul der, Graaf Willemstraat 45: idem. de Graaf, KI. Heinigland 11 rd.; rijwielplaatje, Stoep, Romeinenstraat 31; sleutels aan ring, Piët, Scheeperstraat 3; sleuteltjes, Verhagen, Wij de Geldeloozenpad 14; vulpen, Lasschuit, Donkere Spaarne 36 rd.; idem, Kuiper, van Oosten de Braynstraat 113; dekzeil, Vrene- goor. Hunzestraat 10; zakje met tabak, Ha- senwinkel, v. Hogendorpstraat 16. Tandheelkundige Inrichting voorden Middenstand Rijksstraatweg 25 Minimum-tarief HAARLEM -N. Geheel gebit f 35 Trekken inbegrepen tegenover het Oude Raadhui* (Adv. Ingez. Med.) 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, ode lijst Trekking van Maandag 25 Januari 1937 Hooge Prijzen 5000.— 14221 f IfMV)QniQ 1999Q 40o!1057 5795 8042 8774 9864 10030 12060 13795 200.— 559 2158 20403 20994 100.— 8441 10041 11299 12537 Prijzen van 70. 187 296 441 489 655 681 730 762 879 956 968 1066 1085 1160 1208 1356 1389 1425 1479 1522 1613 1621 1632 1666 1890 1945 2428 2470 2479 2480 2584 2635 2666 2685 2712 2898 3010 3090 3097 3143 3181 3212 3531 3607 3786 3817 3943 3949 4005 4261 4262 4336 4408 4445 4448 4537 4675 4815 4882 5000 5007 5050 5134 5222 5494 5673 5675 5870 6077 6223 6224 6406 6447 6461 6526 6597 6744 6826 6849 6867 6877 6936 7015 7115 7120 7207 7293 7476 7485 7494 7630 7801 7900 7931 7959 7992 8029 8053 8149 8224 8489 8697 8940 9082 9246 9258 9292 9316 9336 9674 9747 9970 9976 10035 10176 10251 10301 10303 10311 10387 10476 10487 10493 10614 10629 10836 10857 10939 11045 11099 11165 11177 11225 11515 11694 11854 11869 11915 12159 12204 12253 12254 12688 12740 12808 12829 13111 13129 13304 13528 13550 13557 13581 13644 13833 13953 13997 14103 14158 14262 14267 14337 14468 14528 14580 14696 14959 15099 15117 15151 15281 15339 15422 15464 15504 15506 15594 15721 15860 15861 15889 15898 16036 16203 16271 16281 16312 16404 16432 16497 1G522 16560 16630 16707 16731 16927 16986 17291 17532 17543 17555 17630 17651 17677 17767 17807 17843 17949 18029 18186 18250 18329 18435 18586 18707 18779 18785 18934 18939 18958 19173 19338 19340 19426 19440 19718 19758 19840 19903 19921 20107 20212 20305 20471 20520 20765 20787 20951 20990 Nieten 7 26 34 42 48 50 66 89 153 156 157 219 252 315 361 364 401 458 475 476 509 516 540 610 629 634 716 768 803 832 870 899 976 992 1056 1063 1075 1089 1099 1126 1138 1171 1174 1198 1228 1252 1276 1278 1330 1338 1418 1433 1504 1590 1598 1600 1723 1735 1749 1752 1798 1825 1930 1931 1943 1956 1961 1985 1999 2029 2038 2070 2104 2129 2144 2197 2211 2213 2222 2248 2266 2286 2292 2308 2309 2336 2338 2575 2783 3074 3365 3566 3713 4035 4117 4440 4441 4782 4838 5122 5151 5446 5453 5514 5527 5868 5882 6197 2395 2427 2437 2594 2618 2673 2820 2868 2869 3081 3084 3169 3423 3426 3475 3568 3574 3601 3759 3825 3845 4127 4162 2440. 2532 2542 2554 2681 2682 2735 2769 3028 3035 3042 3045 3220 3225 3248 3321 3497 3512 3518 3522 3610 3612 3614 3635 3865 3921 3984 4006 4412 4413 4433 4458 4565 4629 4706 4708 4760 4839 4887 4902 4918 4967 4972 5155 5236 5321 5358 5381 5415 5461 5465 5469 5472 5480 5507 5573 5615 5748 5776 5828 5836 5936 5986 6018 6053 61C0 6103 6727 629.7 6299 6317 6333 6502 6503 6570 6728 6739 6768 6842 6882 6911 6960 7140 7202 7203 7225 7443 7450 7458 7468 7564 7566 7577 7599 7680 7683 7805 7894 8074 8134 8409 8411 8497 8509 8514 8590 8736 8737 8745 8839 8964 9029 9030 9042 9157 9178 9230 9255 9444 9493 9586 9599 6205 6242 6289 6402 6435 6455 6594 6606 6635 (J653 0793 6799 6835 6840 6973 6982 7029 7117 7241 7243 7296 7332 7489 7505 7522 7551 7650 7660 7664 7672 7918 7988 8012 8067 8445 8457 8473 8479 8608 8644 8678 8732 8858 8863 8868 8905 9064 9107 9116 9141 9307 9392 9403 9431 9625 9650 9660 9662 9670 9677 9710 9713 9736 9808 9850 9861 9867 9887 9913 9980 10011 10013 10014 10053 10071 10102 10182 10195 10296 10317 10328 10341 10369 10383 10396 10427 10442 10445 10452 10455 10472 10492 10495 10521 10558 10648 10701 10788 10795 10832 10842 10854 10918 10935 11002 11006 11019 11020 11053 11088 11189 11244 11298 11397 11404 11428 11445 11458 11465 11523 11598 11644 11662 11667 11671 11692 11711 11746 11773 11793 11833 11889 11913 11945 11952 12012 12017 12025 12119 12163 12173 12174 12240 12314 12318 i2323 12377 12380 12389 12395 12398 12431 12433 12455 12463 12467 12515 12543 12581 12592 12601 12605 12609 12616 12673 12681 12748 12751 12760 12827 12868 12882 12981 12984 13053 13131 13166 13204 13212 13247 13253 13280 13310 13355 13364 13387 13460 13479 13487 13583 13627 13640 13643 13682 13712 13720 13728 13798 13815 13816 13854 13865 13871 13882 13891 13896 13899 14007 14052 14060 14065 14087 14091 14142 14161 14293 14300 14309 14324 14365 14396 14581 14620 14680 14718 14720 14753 14825 14832 14842 14881 14883 14896 14922 14972 14988 14993 15001 15007 15068 15094 15111 15135 15141 15163 15164 15232 15254 15308 15427 15462 15486 15495 15520 15544 15546 15583 15681 15697 15720 15722 7572G 15766 15789 15817 15826 15881 15885 15900 15920 15945 1597S 15992 16012 16030 16044 16049 16098 16109 16130 16138 16207 16226 16263 16339 16372 16415 16438 16494 16502 16509 16511 16549 16553 16572 16578 16603 16632 16645 16704 16750 16756 16758 16794 16805 16807 16817 16884 16904 16910 16963 17009 17067 17104 17122 17141 17143 17171 17205 17209 17210 17226 17313 17400 17460 17469 17471 17526 17601 17664 17656 17795 17830 17846 17915 17936 17943 17971 17998 18001 18033 18102 18156 18267 18273 18274 18279 18323 18373 18391 18423 18439 18457 18468 18540 18547 18559 18562 18573 18b75 18583 18610 18627 18636 18649 18657 18664 18682 18699 18731 18734 18795 18822 18857 18914 18916 18959 18965 18987 19010 19043 19191 19193 19239 19290 19302 19306 19356 19358 19391 19437 19461 19510 19552 19556 19611 19633 19637 19720 i9721 19729 19732 19752 19764 19789 19808 19861 19944 19377 19985 20078 20101 20115 20141 20163 10211 20240 20245 20283 20309 20414 20421 20551 0572 20661 20673 20713 20751 20851 20887 20916 20981 20989 Verbet. 5e klasse, 4e lijst: 13592 m. z. 13593,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8