BIJVOET De wedstrijd tegen Duitschland VRIJDAG 29 J A N U A R I 1937 HAARLEM'S DAGEL'AD 12 Voetbal Waarom zoo groote belangstellingZullen onze spelers het prachtige record der uitwed strijden handhaven? Internationaal voetbal voorheen en thans. De beide ploegen. Ervaring is troef. Zeker behoef ik u niet te vertellen, dat er voor den op a.s. Zondag te Dussel- dorf te spelen wedstrijd Duitschland— Nederland, in de beide betrokken lan den groote belangstelling bestaat. Er zal in «n n«P'?0te stadion te Dusseldorf, waar men bü.üüO toeschouwers kan bergen, stellig geen plaatsje onbezet zijn. Zou men nog veel meer ruimte gehad hebben, dan ware men toch nog plaats te kort gekomen. Die groote belangstelling is verklaarbaar. Onze ploeg is in het afgeloopen jaar in geen enkelen wedstrijd verslagen; ze 'heeft voorts een merkwaardig record wat de uitwedstrijden betreft. Immers, sedert 3 Mei 1931. dat is dus bijna gedurende 6 jaar, is ons vertegenwoor digend elftal niet op het terrein van de tegen partij geslagen. Elf maal speelde ons elftal in dien tijd in het buitenland en 10 maal slaagde onze ploeg er in de overwinning te behalen. Alleen in den laatsten wedstrijd, dien tegen België, heeft het fraaie record een oogenblik gevaar geloopen. Nadat we thuis van de Belgen met 80 hadden gewonnen, heeft onze ploeg hen mogelijk in den uitwed strijd wat onderschat, doch bovendien hebben ''e Belgen toen onder leiding van Raymond - .alne veel beter gespeeld dan ln den voor- afgaanden wedstrijd, waardoor het ditmaal een gelijk spel werd. Ongeslagen zijn we dus gebleven, niettegenstaande we in die jaren uit hebben gespeeld tegen Denemarken. Duitschland, België, Zwitserland, Iersche Vrij staat en Frankrijk. In die 11 wedstrijden heeft onze ploeg 37 doelpunten gemaakt en werd onze achterhoede slechts 14 maal gepasseerd. Ik geloof niet, dat er één land is dat op zoo'n prachtig record zal kunnen wijzen. En men begrijpt, dat we dat record ook graag zouden wilien bewaren. Mar.r het Duitsche elftal, dat we op 4 De- ceui i 32 te Dusseldorf met 20 sloegen da ie zij het prachtige spel van Adam was een geheel andere ploeg dan die, welke a.s. Zondag tegen ons in het veld zal komen. Anaers, niet alleen wat de spelers, doch vooral wa! den geest van de ploeg betreft. Toen 11 spelers, die ieder voor eigen eer speelden, t h r. n s een ploeg, die het er op gezet heeft een overwinning voor Duitschland te behalen met een volkomen uitschakelen van elk str en naar een persoonlijk succes. Er is nog meer, dat de beide ploegen er toe zal rengen zich tot het uiterste in te span nen om de overwinning te behalen. Op het oogonblïk staat n.l. de balans van de wedstrij den tusschen beide landen nog in ons voordeel. Er werden 14 wedstrijden tusschen Duitsch land en Nederland gespeeld, 5 daarvan werden door Nederland gewonnen en in 4 behaalde Duitschland succes. De 5 andere wedstrijden bleven onbeslist. Het- doelgemiddelde staat met 31—29 een tikje in ons voordeel, wat echter van geen beteekenis is. De wedstrijd van a.s. Zondag is dus -voor de Duitschers een kans om met ons gelijk te komen, wat zij onge twijfeld een extra krachtsinspanning waard zullen achten, vooral nu zij op eigen terrein spelen. Van onzen kant zal natuurlijk het mogelijke .worden gedaan om den voorsprong te behouden. En dan zijn er nog tal van andere omstan digheden, die ons mogen doen verwachten, dal. er door beide elftallen met inzet van alle krachten zal worden gestreden. Daar is b.v. de 32 nederlaag, die onze ploeg op eigen terrein heeft geleden op 17 Februari 1935, toen de overigens voortreffelijke Zweedsche scheidsrechter Ohlson het ongeluk had bij het laatste Duitsche doelpunt de situatie niet goed te overzien, waardoor hij een doelpunt toe kende, dat volgens veler meening, wegens buitenspel niet toegekend had mogen wor den. Een overwinning op de Duitschers te Dusseldorf zou het leed" van dat doelpunt doen vergeten. Men bedenke daarbij, dat 7 van de spelers, die in dien bewusten wedstrijd voor ons elftal hebben gespeeld, vermoedelijk ook thans weer van de partij zullen zijn. En er staat nog wat op het spel! Na onze fraaie overwinningen op den Ierschen Vrij staat. Frankrijk en andere landen, na den hevigen tegenstand, dien onze ploeg tegen het Engelsche beroepselftal te Amsterdam heeft geboden de Engelsche wonnen ondanks de voor hen allergunstigste omstandigheden slechts met 10 heeft een groot gedeelte van de Europeesche sportpers onze ploeg het sterkste amateur-elftal van Europa genoemd. Duitschland meent echter dien titel voor zijn vertegenwoordigend elftal te mogen opeischen. Ook op dit punt kan de wedstrijd te Dussel dorf derhalve de beslissing brengen. Men kan wel aannemen, dat er maar heel weinig vertegenwoordigende elftallen van Europeesche landen in het veld zullen komen, waaraan zooveel zorg voor voorbereiding is besteed als juist aan de ploegen, die Zondag te Dusseldorf tegenover elkaar komen. Zoowel in Duitschland als bij ons kijkt men verder dan den eerstvolgenden wedstrijd. Zoo heeft men voor eenige weken te Berlijn een cursus gehouden voor toekomstige internatio nals. jonge spelers, van wie men grootever wachtingen heeft. Aan die jonge spelers wordt een even groote aandacht besteed als aan de op het oogenbilk dienst doende internatio nals. Dat is ook bij ons het geval. Ik mag dat wel als voldoende bekend veronderstel len. zoodat ik hierover niet verder behoef uit te wijden Dat is wel eens anders geweest, vooral in Duitschland. Toen Duitschland pas aan in ternationale wedstrijden ging deelnemen, werd aan elk Duitsch district verzocht voor de be zetting van een speciaal aangegeven plaats in het elftal te zorgen. Zoo stuurde dan Ber lijn bijv. zijn besten doelman, Hamburg, zijn meest op den voorgrond tredenden rechtsback on Karlsruhe zijn allerbesten rechtsbuiten. Zoo kon het gebeuren, dat ik in 1908 te Wee- nen ziinde voor het leiden van een wedstrijd Oostenrijk-Engeland, waarop den volgenden dag een wedstrijd van een Oostenrijksche ploeg tegen Duitschland zou volgen, des morgens in het hotel werd aangehouden door een jongmensch. dat mij vroeg of ik soms een van de Duitsche spelers was. Het bleek toen, dat de Duitsche spelers een aanschrijving hadden ontvangen, om zich op den bewusten morgen in het hotel te melden. Ieder moest op eigen gelegenheid naar Weenen gaan, •waar" men op de een of andere manier maar in contact met elkaar moest trachten te ko men. De spelers kenden elkaar niet en de lei der kende vrijwel niemand van de spelers, ja in enkele gevallen wist hij niet eens hun namen. Natuurlijk werd de wedstrijd door de Duitschers verloren. Tegenwoordig gaat dat natuurlijk heel an ders. ook bij ons. Lang geleden is het ook bij ons niet steeds zoo in orde geweest als thans. Er prijkt bijv. op de lijst van onze in ternationals nog een naam, die er slechts door een vergissing op is gekomen. Men had een goed speler op het oog en aan zijn club verzocht dien speler te willen sturen. Toen hij echter kwam. bleek dat men een ander had bedoeld, wat men natuurlijk aan het jongemensch niet heeft verteld. Thans kent niet alleen de Keuze-commissie alle-vooraanstaande spelers persoonlijk, maar ze zijn ook dank zij de fotopers. door :t geheele land bekend. De spelers worden ook hier in speciale cur sussen opgeleid, men heeft verder een spe ciale indoor-training, men buit de voordeelen van concentratie tot in de fijnste puntjes uit. kortom alles wat maar eenigszins mogelijk is, wordt gedaan om de ploeg in de allerbeste conditie aan den start te brengen. De groote vooruitgang van het Nederland- sc-he internationale voetbal is ongeveer ge lijk gekomen met die in Duitschland. In ons land gaf in 1932 Karei Lotsy door een geheele reorganisatie van de wijze van op leiding en samenstelling van onze ploeg den staat voor de verbetering. In Duitschland viel die verbetering samen met de komst van het nieuwe regime, waarbij van de zijde der overheid belangstelling voor de sport werd getoond, wat vroeger niet het geval was. Wat dit voor Duitschland beteekent, mag blijken uit het volgende. Vóór 1933 speelde de Duit sche ploeg 94 internationale wedstrijden, waarvan ze er 32 won, 20 gelijk speelde en 42 verloor. Na de reorganisatie speelde het Duitsche elftal 61 wedstrijden, waai-van het er 42 won, 9 gelijk speelde en slechts 10 ver loor. Deze cijfers behoeven zeker geen nader com mentaar. Duitschland is het land van systematisch arbeiden. Daarom is het verklaarbaar, dat de Duitsche ploeg volgens een vast systeem speelt. Men speelt met den spil als stopper en de daardoor verzwakte middenlinie wordt eenigszins aangevuld door een der voorwaarts dat zal a.s. Zondag Szepan zijn. die voort durend contact tusschen middenlinie en aan val moet zorgen. De deugdelijkheid van dit systeem is in vele wedstrijden bewezen maar Duitschland heeft ook het nadeel ondervon den van een vast voorgeschreven systeem en wel dit. dat de spelers in het systeem blijven volharden, ook indien blijkt, dat het de tegen partij geen oogenblik in moeilijkheden brengt. Onze ploeg gaat uit van de gedachte, dat aanval de beste verdediging is. Men zet alles op den aanval, die men zoo snel en zoo ver rassend mogelijk tracht te maken. Komt de tegenpartij in de meerderheid, dan helpen de binnenspelers van den aanval mee bij het verdedigen. Bovendien trekt onze voorhoede veel nut van Smit als „zwervende voorwaarts" die door zijn onuitputtelijk uithoudingsver mogen in staat is verwarring in de vijande lijke achterhoede te stichten, door steeds te verschijnen op een plaats, waar men hem niet verwacht. Daarbij beschikken wij ge woonlijk over goede schutters, waarvan Bak- huys en Smit wel de scherpschutters zijn. Hun verrassend schot heeft reeds menige overwinning mogelijk gemaakt. Bij de samenstelling van ons elftal heeft men zich niet aan experimenten gewaagd. Men heeft zich gehouden aan de oude en beproefde krachten; alleen heeft men voor de Bock een ander speler moeten kiezen. De keus viel op Spaendonck, een handig speler met een goed schot. Het is stellig een elftal dat men met ver trouwen in het veld zal zien gaan. Op den jongsten Zondag zag ik Leo Halle spelen. Hij werd in de eerste minuten van den wedstrijd tweemaal verrast, waaraan hij blijkbaar zelf volkomen onschuldig was. De felle zon speelde hem mogelijk ook parten. Doch daarna heeft hij zóó voortreffelijk ge speeld, dat het moeilijk te verbeteren was. Weber speelde Zondag niet, maar hij was vrijwel weer geheel hersteld van het hem in den oefenwedstrijd overkomen ongeval en hij zou, indien het noodig geweest was, reeds hebben kunnen spelen. Ook van het spel van Caldenhoven krijgt men den laatsten tijd weer gunstige berichten. Over onze .midden- linie kan ik gevoeglijk zwijgen. Wat ik van dit drietal denk, heb ik reeds meermalen in dit blad verteld. We hebben een voorhoede met schutters. Lukt het een beetje met het schot en dat is in de laatste jaren in het buitenland vrij wel steeds het geval geweest! dan hebben we een goede kans om te winnen; lukt het niet dan zal onze achterhoede den doorslag moeten geven. Ook de Duitschers hebben bij de samen stelling van hun elftal op routine gebouwd. Alleen de lange en technisch uitstekend spe lende middenvoor Friedel is een debutant. De rechtsbuiten Lehner speelde reeds 26 maal voor Duitschland. De rechtsback, Janes, speelt a.s. Zondag zijn 25sten wedstrijd, waarvoor hij gehuldigd zal worden, Münzen- berg, zijn partner, speelt zijn 26sten wed strijd. Ook de doelman Janes is met 23 wed strijden reeds een beproefde kracht. Voor de buut-koorts behoeft men dus bij de achter hoede niet bevreesd te zijn. De rechtsbinnen Hohmann speelde 22 wedstrijden, Szepan de aanvoerder en Gol-d-brunner, de spil, die met de bewaking van Bakhuys belast is speelden ieder 19 wedstrijden. Bij elkaar hebben de internationals, die Zondag voor Duitschland zullen spelen, reeds 176 landen- wedstrijden achter den rug. Maar men weet. dat ook bij onze spelers er varing troef is. Vooraan gaat Van Heel met 53 internationale wedstrijden. In totaal heb ben onze spelers reeds 219 internationale wedstrijden gespeeld. Als dus routine alleen moest beslissen, zou onze ploeg een goede gooi naar de zege doen. „Heeft onze ploeg werkelijk kans om den wedstrijd te winnen?" zult ge mogelijk thans vragen. Ik kan hierop slechts antwoorden, dat de ploeg stellig een kans heeft, maar of ze van die "kans gebruik zal weten te maken, is voorloopig een raadsel. En daar ik niet aan waarzeggen doe, noch met het ei of koffiedik werk, moet ik die vraag dus onbeantwoord laten. De groote vraag is m.i. hoe onze voorhoe de tegenover de streng doorgevoerde W-for matie in de Duitsche achterhoede te werk zal gaan. En er zijn nog andere vraagstukken wat de tactiek betreft. De heeren van de Keuze-commissie zullen dat alles met de spe lers wel eens rustig bepraten. Ik vertrouw, dat men de goede oplossing zal kunnen vinden en hoop slechts dat de uitslag van den wedstrijd de juistheid van die oplossin; zal bevestigen. C. J. GROOTHOFF. AUTOMOBILISME. BLOEMENDAAL TELEFOON 22016. Waarom wascht BIJVOET zoo goed? Omdat BIJVOET met kristal helder water wascht en de beste waschmaterialen gebruikt. Neemt U eens een proef. BIJVOET is niet duur. (Adv. Ingez. Med.) Haarl. Voetbalbond. Zaterdag wordt niet gespeeld. Wegens de vorst en onbespeelbaar heid der terreinen zijn alle voor Za terdag 30 Januari vastgestelde wed strijden voor de adspiranten en voor de Zaterdagmiddagcompetitie uitge steld. Over de wedstrijden voor a.s. Zondag is nog geen besluit genomen. SCHAATSENRIJDEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN PAARRIJDEN. Van Amsterdam naar Praag. Naar wij vernemen zullen de Europeesche kampioenschappen in het paarrijden, welke oorspronkelijk op 20 en 21 Februari a.s. op de kunstijsbaan te Amsterdam waren vastgesteld, doch geen doorgang konden vinden in verband met het conflict tusschen K.N.S.B. en de ijs- club „Kunstijsbaan Amsterdam", thans te Praag worden gehouden en wel in den avond van 5 Februari. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. De Sterrit naar Monte Carlo. (Adv. Ingez. Med.) De Duitsche voetballers, uit wier midden het elftal voor den wedstrijd tegen ons land is gekozen, waren reeds vroegtijdig te Dusseldorf samengebracht om getraind te worden. Vijftien deelnemers uit Amsterdam vertrokken. Donderdagavond zijn ook de deelnemers uit Amsterdam, als kortste afstand naar Monte Carlo en laatste startplaats van den sterrit, vertrokken. Vijftien deelnemende equipes moesten van 22.47 uur af bij het Am- stelhotel om de minuut gas geven, maar slechts veertien stonden er. De vijftiende had, voordat de strijd begonnen was reeds peoh De heer Westerman, die als tweede had moeten starten, had een onwilligen mo tor en stond met -aijn wagen nog in de bin nenstad. Er was een groote schare aan het Amstel- hotel en het was een geestdriftig troepje kennissen en belangstellenden, die de rijders uitgeleide deden. Er woei een verstijvende Noord-Oosterstorm: een verblijf van enkele minuten in de snerpende kou was een ware beproeving. Maar de enthousiaste sportlief hebbers hadden het er graag voor over. Met berenmutsen op, dikke pelzen aan en warme dassen om stonden groepen jongelui de kou uit de beenen te trappelen en te dansen Ook de deelnemers zelf waren vol goeden moed. Tegen kwart voor elf stonden de wagens klaar en de starters, de heeren Van Haaren en ir. Von Hernert, leden van de sportcom missie der K.N.A.C., riepen den eersten wa gen voor den ingang van het hotel Het was den heer Hcfmans met zijn Ford. Het ging met een ruk vooruit. Persfotografen lieten het eenige malen „bliksemen" en met vele „vaarwels" en „goede reizen" startte de eer ste deelnemer uit Amsterdam. Uit Venlo: Voor de eerste maal in de ge schiedenis der Rallye van Monte Carlo is op Nederlandsch grondgebied een officieele con trole ingesteld. Venlo heeft de eer voor dit feit voor zich opgeëischt. En het is volkomen begrijpelijk, dat men er prijs op stelt den deel nemers een ontvangst te bereiden, waaraan in organisatorisch opzicht niets zal ont breken. Te Venlo moesten de deelnemers, die te Stavanger, Umea, Tallinn met tusschenlig- gende plaatsen, alsmede te Amsterdam waren gestart, doorkomen. Dit aantal was dus vrij aanzienlijk, ongeveer 74 moesten het er zijn. Het aantal deelnemers uit de richting Stavan ger was echter gehalveerd, en ook uit de an dere richtingen waren uitvallers gemeld, maar toch rekende men te Venlo op het controlee ren van ruim 50 deelnemers. Naar men weet ligt de organisatie bij den doortocht van elk land in handen van de nationale automobielclub, in dit geval dus bij de K.N.A.C.. welk lichaam uitgebreide maat regelen had genomen om alles een zoo vlot mogelijk verloop te doen hebben. De officieele controle was in hotel „Ger- mania" gevestigd. Hier was een zaal ingericht met noodbedden, waar de rijders, indien zij "enige uren vóór hun tijd aan de controle zouden arriveeren, rust konden nemen. Ook te Venlo waren door de stedelijke po litie uitgebreide maatregelen genomen om alles zoo vlot mogelijk te doen verloopen. De toestand van de wegen in de omgeving van Venlo is uitsteken, veel beter dan in het Noorden van het land. De weersomstandigheden zijn verre van gunstig, gelukkig is het droog, maar er waait een zeer harde wind, die bijzonder koud is. De zware reis der Stavanger-rijders. Tegen tien uur Donderdagavond was de drukte te Venlo buitengewoon groot geworden. Om en nabij hotel „Gemania" stonden vele hond-ér den belangstellenden in de snerpende koude buiten te wachtén op de dingen die zouden komen. En dat zou niet al te lang op zich laten wachten. Het was Bakker Schut, die het eerst op Nederlandsch grondgebied van zijn toch van Helsingborg tot aan de Neder- landsche grens. Alle vier Nederlandsche Umea rijders waren er volgens hem zonder strafpun- ten doorgekomen tot aan Hannover, waar hij ze even kwijt was geraakt, doch de anderen zouden wel spoedig ook te Venlo aankomen. In Denemarken was slechts met een gangetje van zestig kilometer gereden achter politieautoriteiten. De wagens reden vlak achter elkaar, omdat men deze maximum snelheid niet mocht overschrijden. Dit slak- kengangetje was onzen rijders niet naar den zin geweest. Het gevolg was een opstopping aan de Duitsche grens bij Flensburg, hetgeen natuurlijk weer veel onaangenaamheden te weegbracht. De wegen waren nu en dan met sneeuw bedekt; vooral in de dorpen, waar men doorkwam, was het glad. Hij had gehoord, dat de Pool Nowak voorbij Hannover op weg naar Venlo een aanrijding had gehad, waar door zijn wagen zóó geleden had, dat hij den strijd heeft moeten staken. Gelukkig werd bij deze aanrijding niemand gewond. Tot zoover Bakker Schut. Even later zagen wij Habnit, eveneens een Ford-rijder, binnenkomen, ook een der Umea- rijders. Hij begon ons te vertellen over zijn ongeluk, dat hij een dag vóór den start te Umea had gehad. Alles was nog in orde ge komen, dank zij de prachtige service, die men hem verleend had. De wagen ging goed, -alleen zaten er nog wat spleetjes in, waardoor het zeer tochtte. Maar de warme-lucht-instal- latie werkte goed. Omstreeks half één arriveerden de équipe Van Beeck Calkoen, Lambert Hurrelbrinck en Ton, die met de équipe De Boer—Jacobs mis schien wel den zwaarsten tocht van onze landgenooten achter den rug had, Een ding is zeker, aldus vertelde Van Beeck Calkoen ons, dit is een echter Rallye. Sedert Dinsdagmorgen, de startdag te Stavanger, heb ik niet geslapen. Het is de zwaarste Ral lye. die ik ooit heb meegemaakt. Vooral het traject StavangerOslo was zeer moeilijk te berijden. Alle wagens slingerden op den weg wegens de gladheid. Soms moesten wij door plaatsen, die drie meter hoog met sneeuw bedekt waren. Zelf hebben ook wij nog een ongevalletje gehad. Op het traject Oslo— Goetheborg, nabij het plaatsje Vestby, reden we met een gangetje van vijftig a zestig kilo meter, toen een tegenlïggende bus aankwam. Deze moest plotseling remmen; daarbij kwam de bus dwars over den weg te staan. Hier door slipten wij óók; we gleden van den weg. twee meter diep naar beneden en kwamen in een bocht terecht. Ik dacht dat het met ons afgeloopen was. Doch het bleek, dat het niet zoo ernstig was geweest. Door toevallige om standigheden hadden we na enkele minuten reeds een takelwagen bij de hand en het bleek, dat onze auto vrijwel niets mankeerde. Het duurde dan ook niet lang, of we waren weer op weg naar Goetheborg en verder door naar Helsingborg. Van Beeck Calkoen was buiten-gewoon •moe; hij wenschte nog enkele ui-en te gaan slapen, alvorens in den nacht van Venlo verder te starten naar Brussel. De ontvangst was overal schitterend ge weest Kinderkou is Dubbel Gevaarlijk na de GRIEP Dokters zijn van meening, dat het grootste gevaar van die epidemie schuilt in den tijd van de influenza. Meer dan anders kunnen verkoudheden, die het verzwakte weerstands vermogen aangrijpen, dan leiden tot bronchitis of een nieuwe en ernstiger griepaanval. Dit geldt vooral voor kinderen. De griep brengt bijna altijd de maag in de war. Daarom moet inwendig medicijngebruik liefst vermeden worden, aangezien het dikwijls de spijsvertering nog verder stoort en aldus volkomen herstel tegenwerkt. Maar laat een kind niet onverzorgd den nacht ingaan wanneer een nieuwe kou op komst is. Wrijf alleen maar Vicks VapoRub op keel en borst, wanneer het naar bed gaat. Omdat het uitwendig gebruikt wordt, mag Vicks zelfs bij het kleinste kind rijkelijk aangewend worden zonder vrees voor maag- bederven. Groote Pot (dubbele hoeveelheid) tijdelijk 90 cents (inplaats 1.25). Uitsl. verkrijgt), bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE VAN DEN K.N.Z.B. Van de tweede-klassers heeft Brandenburg (Zeist) zich teruggetrokken. H. P. C. 2, dat aanvankelijk niet meer zou uitkomen, neemt toch aan de competitie deel, zoodat de in middels gespeelde wedstrijden van kracht blijven. Het officieele programma voor de komende week is eenigszins gewijzigd en ziet er thans als volgt uit: Zondag 31 Januari 1937. Dames: De VestH. P.C. 20 uur, Sportfondsenbad Amsterdam. Heeren: ForelH. P. C. 3, 20.30 uur. Sportfondsenbad Amsterdam. D. J. K.Otter, 21 uur, Sportfondsenbad Amsterdam. IJ 2—II. P. C. I, 21,30 uur. Sportfondsenbad Amsterdam, Dames: D. W. R.A. D. Z. 2, 20 uur. Sportfondsenbad Haarlem. Heeren: NeptunusH. V. G. B. 20.30 uur, Sportf.bad Haarlem. HaarlemIJ 1, 21 uur. Sportfondsenbad Haarlem. Woensdag, 3 Februari 1937: Dames: H. Z. P.C.H.D.Z. 21.30 uur. De Regentes, Den Haag. De dames van De Vest, Naarden, vormen vrijwel het zwakste team in deze klasse; H. P. C. zal dan ook weinig moeite hebben om op overtuigende wijze haar meerderheid te too- nen. H.P.C. 3 heeft een goede kans in de derde klasse als nummer 1 te eindigen; wil men deze kans behouden, dan moet van de club uit Woerden gewonnen worden. Ook H.P.C. 1 speelt in Amsterdam tegen de reserves van het IJ. Het IJ 2 heeft zich in deze competitie als een volwaardige eerste-klasser getoond. Niet temin zal dit zevental van de Heemstede naren wel verliezen. In het Haarlemsche Sportfondsenbad spe- den de D.W.R.-dames wederom. Tegen de Nederlandsche kampioenen werd Zondag slechts met ren oneven goal verloren. De meisjes van A. D. Z. 2 zullen de kracht van de Haarlemsche ploeg ondervinden en onge twijfeld een nederlaag te slikken krijgen. H. V. G. B, ontmoet haar ouden tegenstan der Neptunus uit Zaandam. De Zaankan- ters brengen er niet veel van terecht. Deze wedstrijd kan H.V.G.B. zeker twee punten op leveren. Aan het slot van den avond wordt de interessante wedstrijd Haarlemhet IJ ge speeld. De Amsterdammers kunnen op een geduchten tegenstand van de gewijzigde Haarlem-ploeg rekenen. Wanneer „Haarlem" een vorm ontplooit als tegen „Dolfijn", dan lijkt een gelijk spel ons zeker niet uitgeslo ten. SCHAKEN. JEUGDSCHA AKCLUB Op 2 November 1936 is opgericht de jongere Schaakclub D.O.S. (Door Oefening Sterk) voor jongens van 10 tot 16 jaar. Begonnen werd met zes leden en 6 donateurs (trices)thans zijn er 16 leden. Op 4 Januari heeft te Halfweg een wedstrijd plaats gehad tegen de Jongens Schaakclub E.AJR.. welke met 32 door laatst- ;enoemde werd gewonnen. Het secretariaat is gevestigd bij K. Kok, Oosterstraat 20. DAMES-ATHLETIEK. SOIRéE DANSANTE VAN „GITA". Op 30 Januari a.s. geeft de dames-Athle- tiekvereeniging G.I.T.A. een soiree-dansante voor haar leden en genoodigden in Hotel „Li-on d'Or" Kruisweg. De dansmuziek wordt verzorgd door de band „The Rythm Sellers". Conférencier en ballei-der is de gunstig be kende Jack Funny. Een tap-dance en een korte indoordemonstratie staat op het pro- jramma. Voorts verleent een krontjong-band medewerking. NOG EEN PROTEST TEGEN DE AAN STELLING VAN CONDUCTRICES. M. B. schrijft ons een stuk over bovenge noemde kwestie, waaraan we het volgende ontleenen: Met verontwaardiging heb ik kennis ge nomen van het plan om bij de N. Z. H. con ductrices aan te nemen. De verdediging van ir. Burgersdijk leek mij niet zeer gelukkig! Hier is verzet dringend geboden, daar der gelijke plannen ons nóg dieper in het crisis moeras drijven, waardoor men dus het tegen deel bewerkt, dan men er zich van voorstelt! Veronderstel dat het lukt, welke zullen dan de gevolgen zijn? Is het niet zoo goed als ze ker, dat meer groote lichamen het voor beeld zullen volgen? Mag nu zoo'n groote maatschappij een dergelijk voorbeeld geven? Daar kan niet anders dan néén op geant woord worden. Werkelijk, het is toch al te dwaas. Is er nu werkelijk geen ander middel? Kan er van de hooge salarissen niet wat af? Is de vrouw wel geschikt, om een dergelijke niet te onderschatten taak naar behooren te volbrengen? Er zijn nog veel meer bezwaren, maar in ieder geval: „houdt den man, die werk heeft, in vredesnaam aan het werk, teil voorbeeld van de geheele maatschappij, x

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 8