Het Geluk ligt in de Sneeuw De Monte Carlo Rallye. Zou hel nog kouder worden? De thermometer is nu een veel geraad pleegd instrument De ijskoude Oostenwind stoort zich niet aan stopborden. De verkeers agent blaast zich de handen warm Volendam. Een interessante opname dagen, die deze week hun intrede in deden Te Stadskanaal heeft Donderdag de begrafenis plaats gehad van den bij de ramp met de P.H. M.A.G. bij Senlis omgekomen instructeur der N.L.S. den heer A. R. Somer. Collega's van het slachtoffer brachten een laatste hulde aan de groeve Een Wintersportroman, van PETER KRAYENBÜHL. 35) (Nadruk verboden.) Er worden loten verkocht en schlagerteksten waarin Walter Dillmann's compositorisch ge nie zich in zijn vollen omvang openbaart. De leden van de voortreffelijke jazzband vermo gen er zelf niet ernstig bij te blijven en vol tooien de muzikale caricatuur door eigen vondsten, die de dansende paren op hun beurt aanleiding geven van den foxtrott een echte Beiersche „Schuhplattler" te maken en velen zien zich dan ook genoodzaakt in een lach- kramp het veld te ruimen om in een der ge makkelijke fauteuils rond het spiegelgladde parket nieuwe krachten te vergaren Op hetzelfde tijdstip, waarop het gemaskerd bal in het Grand-Hotel zijn hoogtepunt be gint te naderen heeft in St.-Valentin Dieter Prausnitz een gast op zijn kamer. Ernst Seilenz is pas een uur hier, maar beide jongemannen beginnen elkaar, dank zij de hier heerschende ongedwongenheid, al ■aardig te begrijpen. Seilenz, die leider is van een grooten werklooaencursus in het Roergebied, blijkt een ervaren paedagoog en zoo komt het dat beiden al spoedig in een diepzinnig gesprek over beroepsaangelegen- heden zjjn gewikkeld. FEUILLETON Plotseling schiet Dieter iets te binnen: Dat is waar ook, meneer Seilenz, bent u niet bevriend met Brigitte Clamor... Ja voor haar ben ik juist hierheen ge komen; ik ben bij haar moeder en pension en ik was een leerling van Rrigitte's vader, maar hoe weet u Dieter vertelt hem nu ietwat verlegen, maar volkomen openhartig van den brief, dien Petra destijds heeft gevonden en aan hem heeft doorgegeven ter verdere expeditie. Sei lenz staart langs Dieter heen in de verte en zegt, als deze is uitgesproken: Zoo, hmdan bent u wel zoo onge veer op de hoogte. Denkt udat ik te laat kom? Te laat? Te laat is altijd relatief. Te laat is het nooitWaarom bent u eigenlijk hier afgestapt en niet in het Grand Hotel in An- tonswil?t Ik wist immers niets van Brigitte's reis naar München en ik zocht haar dus hier in Kaiserhof Weet juffrouw Brigitte, dat u hier bent? Ik heb haar even door de telefoon ge sproken; ze is moe van de reis en kan me pas morgen ontvangen Waarom gaat u niet naar het bal- masqué? Daarvoor ben ik niet in de stemming. Over het algemeen voel ik trouwens niet bijs ter veel voor dat soort amusementen. En waarschijnlijk wilt u in een dergelijke omgeving Brigitte ook liever niet ontmoe tenDan zijn we het volkomen eens. Ik wensch Grace ook niet onder de gemasker- den te zoeken Ernst Seilenz vraagt niet, wie de hem on bekende Garce is. Hij ontwaart juist Dieter's reis-schaakbord, dat op tafel ligt en vraagt: Hebt u zin in een partij Neen, Dieter heeft er eigenlijk geen zin in, maar hij bemerkt, dat Ernst Seilenz, wiens rustige, zwijgzame natuur hem zeer sympa thiek is, eenige afleiding zoekt en hij ver kl»aet zioh daarom onmiddelliik bereid. Mid den in het spel zegt Dieter plotseling meer tot zichzelf dan tot zijn gast, die deze opmer king thans wel het allerminst verwacht: Nee, 't is nooit te laat. Maar het is niet mogelijk, al althans ontzettend moeilijk om een ander tegen diens zin te helpen. Ernst Seilenz doet een uitstekenden tegen zet. Daar begin ik niet eens aan. Men mag een mensch tenslotte niet van zijn persoon lijke vrijheid berooven, ook dan niet, als het voor zijn eigen bestwil is. Dat zou een vergrijp tegen den geest zijn Dat lijkt me toch wel wat streng ge dacht Niet voor den tijd waarin wij leven Nogmaals schaak! Dieter moet een afstaan om den koning te kunnen redden. Wat is dat toch voor een lawaai buiten? vraagt hij ietwat geërgerd. Bollmann komt van zijn ligplaats bij de verwarming overeind, geeuwt en rekt zich uit. Dan stapt hij statig naar de deur, waarop juist driemaal achter een luid wordt ge klopt. Dieter springt van zijn stoel op en als bij intuitie grijpt hij een karaf met water, het eenige wapen, dat hij zoo gauw kan vinden. Bollmann gromt dreigend Wie is door roept Die ter. Het veemgerecht der Antonswiller on derwereld. klinkt het pathetisch en op het zelfde oogenblik wordt de deur open ge worpen. Op den drempel staat een lange ge stalte in een zwart-wit gewaad; het hoofd is verborgen in een allerzotst Lötschentaler dans masker en de rechterhand houdt een ge weldige met zilverpapier beplakte beulsbijl van karton omklemd. Naar de lengte en de stern te oordeelen kan het slechts Gugelhofer zijn. Naast hem staat een magere Germaan, gehuld in een haardvacht-tijgervel, gewapend met speer en schild, Zijn in goud montuur gevatte bril een anachronisme, dat eemgszins lachwekkend aandoet verraadt de» bank-er"i^kivé uit Welaan en als Boll mann hem wat al te aandachtig besnuffelt, tracht hij zich schielijk tusschen de op dringende menigte achter hem te verbergen. Maakt plaats voor den heraut van den koningroept een van hen en hij laat zijn vermaan volgen door een stoot op een kner pend kindertrompetje. Er worden twee rijen gevormd en daartusschendoor schrijdt een page in zwart fluweel, een reusachtige papier- rol onder den arm. Ondanks masker en pruik herkent Dieter onmiddellijk Grace haar slanke figuur komt in het aardige maskerade- costuum volkomen tot zijn recht De scherprechter Gugelhofer verzoekt op gebiedenden toon om stilte en de afgezante van den koning leest van de onbeschreven papierrol een bevel tot inhechtenisneming van den een of anderen sprookjesachtigen majes teit tegen Dieter Prausnitz wegens voortge zette wederspannigheid, rebellie, separatisme en een lange rij soortgelijke karakterfouten van den koppigen vazal. Bij de laatste woorden is Grace dicht op Dieter toegetreden en voor deze het weet, lig gen een paar boeien om zijn handen; Grace, de page, springt op zijn rug en onder haar commando zet de stoet zich in beweging, de gang door en de .trap af naar de, voor den in gang van het hotel wachtende sleeDe paarden trekken aan en onder luid gelach en geschreeuw uit alle mogelijke en onmogelijke lawaai-mstrumenten bereiken zij in den kortst mogelijken tijd de, den delinquent toe gedachten plaats der terechtstelling: het Grand Hotel, Buiten voor de deur worden zij opgewacht door Walter Dillmann en zijn gemaskerd ge volg. De vliegtuig-mécanicien is gekleed in een geleend rokcostuum met hoogen hoed; de broek, die veel te lang is voor zijn vrij tengere figuur hangt als een harmonika op zijn schoe nen. Hij slaat Dieter een zwarte domino om de schouders en leest daarop, eveneens van een omvangrijke rol onbeschreven papier het inmiddels gevelde vonnis van den onzichtba- ren koninz voor- het luidti. de dood door den bijl. Gugelhofer jongleert veelbeteekenend met zijn bordpapieren wapen en door de menigte gaat een dreigend goedkeurend gemompel. Dillmann verzoekt nogmaals met opgeheven hand om stilte, maar hij laat zijn arm schie lijk zakken, als er een paar harde sneeuwbal len tegen aanvliegenZonder verder op dezen onverwachten aanval te reageeren, deeH hij op plechtigen toon mede, dat het Zijn# Majesteit den Koning heeft behaagd den zondaar gratie te verieenen, althans in zoo verre, dat de oneervolle dood op het schavot hem zal worden bespaard. In plaats daarvan zal hij mogen sneuvelen in een vrij sneeuw ballen gevecht; deze wordt na kort beraad op den volgenden dag voor het diner vastgesteld en daarop wordt de gevangene, nadat hij zijn eerewoord heeft gegeven niet te zullen ont vluchten, voorloopig op vrije voeten gesteld.... Die ter dankt in welgekozen woorden voor de welwillende bejegening, wrijft zijn wat pijn lijke poisen en kijkt, of hij Grace ook ziet. HIJ' ontdekt haar juist als ze zich achter een pl-' laar bij de deur tracht te verschuilen. Met een sprong is hij door de haag van vijanden heen en naar wraak dorstend zet hij haar na- Twee, drie maal rennen zij om den pilaar heen. maar vóór Dieter er erg in heeft, is zij reeds door de draaideur in het hotel verdwe nen. Een seconde later staat ook hij in de vestibule, die door de gasten mede als dans zaal wordt gebruikt. Door het hier heerschen de gedrang verliest hij haar uit het oog, maar een paar van de galerij geworpen knal- bommen brengen hem al spoedig weer op het spoor van de vluchtende page Met een paar sprongen is hij boven; ln de breede gang op de eerste étage ziet hij Grace den hoek om vliegen en als in een roes snelt hij haar naEen deur wordt haastig open getrokken en valt weer ln het slot, Slechts een oogenblik aarzelt Dieter, maar dan volgt hij j haar ook hierHet is voor de eerste maal, dat hij de deur van haar kamer achter zich sluit(.Wordt vervoled.) 1

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9