Duitschland-Nederland Resultaat: 2—2 gelijk VOETBAL LAWNTENNIS MXA\tPAT, T FF.bruaei 1937 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Bet Nederlandsch elftal dat te Dusseldox-f tegen de Duitschers zulk een alleszins eervol resultaat bevocht. V. 1. n. r.: Van Heel, Halle, Wels, Paauwe, Heetjans, v. Nelle, v. Spaandonck, Caldenhove, Wilders, Anderiesen, Bakhuys. Aan de Duitschers op het laatste oogenblik de overwinning ontnomen. De nieuweling Van Spaendonck scoort het gelijkmakende doelpunt. (Van onzen specialen verslaggever). Het Nederlandsch elftal is er Zondag in het Rheinstadion te Düsseldorf in geslaagd, tegen de zeer sterke Duitsche ploeg een gelijk spel te behalen, welk resultaat bijzonder eervol moet worden genoemd. Niet het minst, om dat te elfder ure twee invallers in de Oranje- ploeg moesten worden opgesteld voor spelers, die steeds een op den vorgrond tredende plaats in onze nationale ploeg innemen, n.l. voor Weber en Smit, Van Weber werd ver wacht, dat hij juist de aangewezen man zoti zijn om met succes tegen het korte spel der Duitsche voorhoede op te treden, Smit is in eiken interlandwedstrijd de schakel tusschen middenlinie en voorhoede, hetgeen in de ont moeting tegen Duitschland van zeer veel be- teekenis werd geacht, aangezien een verster king van de middenlinie wel noodzakelijk scheen. Wilders, die in den oefenwedstrijd te Rot terdam ook reeds voor Weber was ingevallen, had toen min of meer gefaald, zoodat velen met angst zijn optreden in dezen interland wedstrijd tegemoet zagen. Wilders bleek ech ter zoo buitengewoon op dreef te zijn, dat Weber in dezen wedstrijd niet werd gemist. Het ontbreken van Smit bleek inderdaad een handicap maar toch heeft zijn vervanger de P. E. C.-speler Heetjans, verdienstelijk werk geleverd. Het gelijk spel was echter een dubbeltje op zijn kant, want eerst een halve minuut voor het einde, slaagde Nederland er in, het toen reeds niet meer verwachte tweede doel punt voor Nederland te scoren, waardoor het Oranje-elftal toch nog een door niemand meer verwacht gelijk spel behaalde. Zoo zagen de Duitschers zich nog te elfder ure den „Ausgleich" ontgaan, want nog steeds is Oranje in de reeks wedstrijden tusschen beide landen twee punten voor! Was het gelijk spel verdiend? De vraag rijst: Kreeg Nederland in dezen wedstrijd niet meer dan het toekwam? Goed beschouwd is Duitschland sterker geweest dan de Hollanders. Er waren momenten, waarop de Duitschers zeer sterk domineerden. Wel staat daar tegenover, dat ook Holland ge durende eerige korte perioden heeft gedomi neerd maar Duitschland heeft toch vaak het beste van het spel gehad. Bovendien kan niet worden ontkend, dat onze tegenstanders vaak in technisch opzicht beter waren. Maar toch: meer dan een gelijk spel had Duitschland zeker niet verdiend. Goed beschouwd mogen ze nog blij zijn, dat het Nederland niet ge lukt is, opnieuw in Düsseldorf te winnen. De kans is er zeker geweest, temeer omdat met een weinig geluk beide Duitsche doelpunten hadden kunnen worden voorkomen. Het wa ren weinig fraaie goals, die de Duitschers scoorden. Het eerste kwam op zeer gelukkige wijze tot stand en bij het tweede liet Leo Kalle een volkomen houdbaren bal als gevolg van de gladheid glippen. Hieruit volgt reeds, dat de Duitsche voor hoede niet zoo bijster gevaarlijk was. Nog steeds bleken de Duitschers in nun oude fout te volharden: tot in het uiterste doorgevoerd samenspel, waarbij de afwerking doorgaans zeer slecht was. Men zag verscheidene prach tige aanvallen, welke werden besloten met eer. zoo zacht schot, dat Leo Halle rustig den bal kon afwachten. Zoolan» onze Oosterburen geen kans zien een werkelijk productieve voorhoede op te stellen, behoudt het Nederlandsch elftal de beste kansen. Wij zijn ervan overtuigd, dat een volledig Nederlandsch elftal gisteren de Düsseldorf de overwinning zou hebben be haald. Wie gisteren de Duitschers zag spelen, is het duidelijk geworden, aan welke factoren het te wijten is. dat Duitschland in de Olym pische Speien van Noorwegen verloren heeft Evenals drie jaar geleden, toen Nederland met 20 in Düsseldorf won, is ook in dezen wedstrijd aan het licht gekomen, dat het spel van de Duitsche nationale ploeg een uiterst zwakke zijde heeft. Men bedenke ech ter. dat Duitschland zich op dezen wedstrijd in zeer biizondere mate heeft voorbereid Men beschouwde de ontmoeting tegen Neder land als den belangrijksten wedstrijd van het seizoen. Men zou alles op alles zetten om de gevreesde Oranje-mannen te kloppen en de balans van de wedstrijdenreeks weer in even wicht te brengen. Gedurende enkele weken heeft men een 20-tal spelers in een „Trainings lager" bijeengebracht, waaruit tenslotte het definitieve team werd geformeerd. Uiterst nauwkeurig werd de te volgen tactiek bestu deerd; elke speler kreeg nauwkeurige aanwij zingen, wat hij te doen had. Veertien volle dagen hadden de Duitsche internationals ge legenheid, zich voor te bereiden voor de hun wachtende taak. Men was in Duitsche" kringen zeer optimis tisch gestemd over dezen wedstrijd, hoewel men aan den anderen kant begreep, dat met het Oranje-elftal niet te spotten valt. Maar men meende toch reden te hebben, te veron derstellen, dat Duitschland verreweg de beste kans had. Die meening werd over het alge meen in Nederland wel gedeeld, temeer omdat men meende, dat het Nederlandsch elftal niet meer in den vorm speelt van een jaar ge leden. „Wij nemen tegen Nederland geen enkel risico", verklaarde de trainer van Duitschland dr. Otto Nertz. „Wij hebben afgezien van het nemen van proefnemingen. Wij moeten tegen Nederland met een elftal .komen, waarin wij het volste vertrouwen hebben". En zoo verscheen Duitschland met een 'team, dat op één uitzondering na uit spelers be stond, die reeds tal van malen voor hun land waren uitgekomen. De meesten hadden reeds meer dan 20 interlandwedstrijden gespeeld. Slechts voor één plaats moest dr. Nertz wel een proef nemen, n.l. voor die van midvoor Er bestaat in Duitschland n.l. zoo iets als een centervoorplaats-vraagstuk. Men zoekt naar een goeden aanvalsleider, die men gevonden meende te hebben in Friedel, den midvoor van de Duitsche kampioensclub F. C. Nürnberg. Maar Friedel was een ontgoocheling van je welste. Hij presteerde letterlijk niets en het eenige, waarin hij zich onderscheidde, was het missen van mooie kansen. Overigens is de wijze, waarop de Duitschers het systeem, waarin ze waren onderwezen, tot het uiterste volhielden bewonderenswaardig. De midhalf Goldbrunner had feitelijk tot eenige opgave, Bakhuys te bewaken, waarin hij vrij goed is geslaagd. Maar iets anders deed de Duitsche midhalf feitelijk niet. Hij had tot taak uitsluitend afbrekend te spelen en aan die opgave heeft hij goed voldaan, tot acht minuten voor het einde, toen hij het slacht offer van zijn eigen afbrekend spel werd. De Duitschers speelden sterk defensief, n.l. met drie backs, drie halfs en vier voorwaar t- sen. De eigenlijke spil was Szepan van Schal- ke '04, die zijn moeilij ke taak op een meer dan schitterende wiize heeft vervuld De Oranjeploeg. Maar voor we nog een en ander vertellen over de speelwijze der Duitschers, eerst iets over het Nederlandsch elftal. Weber kon niet spelen in verband met zijn schouderblessure en op het laatste moment werd Smit vervan gen, die nog steeds met zijn knie sukkelt. Aan genomen kan worden, dat het spelen met twee invallers een gevolg is van de bepalingen van de F. I. F. A., dat met uitzondering van den keeper tijdens den wedstrijd geen spelers mo gen worden vervangen. Men durfde het niet riskeeren Weber en Smit op te stellen; zoo ver schenen Wilders en Heetjans in het veld. In tegenstelling met de Duitschers speelt het Nederlandsch elftal niet volgens een lesje, een van te voren er in gestampt systeem. Maar wel wordt vóór den wedstrijd gesproken over, de speelwijze, welke vermoedelijk het meeste succes zal sorteeren. Men was voornemens het daarheen te leiden om den voortreffelijken Duitschen linksbinnen Szepan, de eigenlijke spil van de ploeg, onschadelijk te maken. Maar dat is niet gelukt. Wel slaagde men er Caldenhove. echter in, af en toe den bewaker van Bakhuys Goldbrunner van de wijs te brengen, doordat onze midvoor dan verder terugging, terwijl Heetjans zijn plaats innam. Maar het voor naamste van de tevoren beraadslaagde speel wijze was toch wel, dat onze verdediging zich niet te ver naar voren waagde, hetgeen in de kaart spelen zou zijn van het Duitsche systeem. Onze backs waagden zich niet te ver van honk; evenmin werd gepoogd de buitenspel- val open te zetten, hetgeen verstandig was, want de Fransche arbiter was niet al te sterk op off-side. Caldenhove heeft schitterend gespeeld. Hij was misschien de •beste speler van de Nederlandsche ploeg. Overal waar gevaar dreigde, dook hij op en hij bleek een buitenge woon goeden kijk te hebben op de speel wijze der Duitsche voorhoede. Zijn taak was des te moeilijker, omdat Van Heel vooral aandacht moest beste den aan het voeden der voorhoede. Nu wilde het toeval juist, dat verreweg de be langrijkste man van de Duitsche aanvalslinie rechtsbuiten Lehner' was. Het feit, dat hij beide doelpunten'scoorde', zegt génoeg. Steeds moest Caldenhove naar den vleugel rennen om Lehner aan te vallen. Zeer dikwijls had hij daarbij succes. De opvatting van de T.C. n.l. dat Van Heel als aanvallende kanthalf moest optreden, heeft zijn goede, maar ook zijn kwade zijde gehad. Wij zouden liever heb ben gezien, dat Van Heel meer aandacht aan Lehner had besteed, die naar onzen zin te veel viij werd gelaten. Had men Lehner beter bewaakt, dan zou de kans op een Neder landsche overwinning niet gering zijn geweest. De Nederlandsche achterhoede was overi gens uitermate safe. Aan beide kanten waren de verdedigingen goed: beschouwd te sterk voor de aanvalslinies, maar men vergete voor al het kenmerkende verschil tusschen beide defensies niet, n.l. dat de Duitsche in tegenstelling met de Hollandsche, opzettelijk werd versterkt. In tegenstelling met de verwachtingen, bleek Wilders een uitstekend achterspeler. Hij heeft een schitterend debuut gemaakt. Wilders had een groot aandeel in het voor ons zoo gunstige resultaat. Doelman Halle was bij het tweede doelpunt minder fortuinlijk. Het harde schot van Lehner kwam recht op hem af. Hij liet zich vallen, maar de bal ging onder hem door in het net. Naar Halle ons verzekerde zou hij den bal hebben gehouden, indien de gesteld heid van het terrein welke overigens mee viel beter was geweest. In de goals was het erg modderig en hij was in de modder blijven steken. Aan den eersten goal heeft Halle naar onze meening geen schuld. Hij liep toe naar den hoek, waarin Günther, de Duitsche linksbuiten, schoot. Het harde schot kwam achter tegen de lat, waarop de bal naar rechts vloog. Lehner kon toen, vóór Halle naar den anderen hoek was geloopen, met een vrij gelukkig kopballetje scoren. Onze middenlinie. De Nederlandsche middenlinie heeft veel beter gespeeld dan velen verwachtten. Ande riesen heeft weliswaar geen buitengewoon goeden wedstrijd gespeeld, maar onvoldoende was hij geenszins. Juist in het Duitsche spel type is het voor den spil van de tegenpartij vaak heel moeilijk, goed spel te leveren. Ande riesen heeft, vooral in het begin, ontegenzeg gelijk zwakke momenten gehad, maar glo baal genomen leverde hij goed werk. In het laatste deel van den wedstrijd was hij zelfs zeer goed op dreef. De sterke Duitsche achterhoede, die nochtans tweemaal door onze jongens gepasseerd werd. Van links naar rechts: Janes, Jacob, Münzenberg, Van Heel bleek weer zoo'n meesterschap over den bal te bezitten, dat hij met zijn tegenstanders soms niet de minste moeite had. Hij heeft prachtig gespeeld, al zouden wij liever hebben gezien, dat hij aan zijn ver dedigende taak meer aandacht had ge schonken. Maar zijn consigne was bovenal het steunen van den aanval, hetgeen tenslotte ook het tweede Nederlandsche doelpunt bracht. Bas Paauwe heeft zich kranig geweerd. Ook in defensief opzicht speelde hij heel goed en het was mede een gevolg van zijn spel, dat de Duitsche linksbuiten Günther niet erg gevaar lijk was. Ook in aanvallend opzicht verstond Paauwe zijn taak goed. De voorhoede. De voorhoede heeft wel eens beter gespeeld dan gisteren. Dat stellen wij voorop. Maar aan den anderen kant kan ook niet worden ge zegd, dat onze stormlinie slecht was. Integen deel. Men vergete niet, dat er twee debutanten bij onze voorspelers waren, terwijl het zeer sterk verdedigende spel der Duitschers mede oorzaak was van de moeilijkheid om tot een joede ontplooiing van het spel te komen. Bakhuijs kon geen stap doen zonder op Gold brunner te stuiten, maar toch zag onze aan valsleider, in tegenstelling met den Duit schen midvoor, herhaaldelijk kans, goed naar de vleugels te spelen. Zijn bewaking ten spijt was Bakhuijs toch nog dikwijls de ziel van den aanval. Vooral Wels kreeg dikwijls goede ballen van hem, hetgeen mede de oorzaak was, dat de kleine Gorcummer in dezen wedstrijd zoo ge vaarlijk was. Wels was, hoewel zijn figuur tegen de sterke Duitschers een groote handi cap was de man van wien het meeste initia tief uitging. Hij heeft o.i. een der beste wed strijden van zijn internationale loopbaan ge speeld. De sterke bewaking van Bakhuys gaf onzen binnenspelers wat meer bewegingsvrijheid, maar toch wisten Heetjans en Van Spaen donck daar niet voldoende van te profiteeren Daarmede willen wij echter niet zeggen, dat de nieuwelingen hebben gefaald Integendeel Van Spaendonck had in de eerste helft zeer goede momenten. Na de rust raakte hij wat vermoeid, maar hij was toch mans genoeg om op zeer fraaie wijze den gelijkmaker in het ï-ct te koppen. Heetjans viel niet op. Maar toch heeft hij inzonderheid ook in de eerste helft, laten zien dat hij een goed voetballer is. De leden van de T. C. waren van meening dat hij ver dienstelijk heeft gewerkt. Zij zagen in zijn spel vele fijne trekjes. Resumeerende: een Oranjeploeg, waarover we tevreden kunnen zijn en die als geheel beter heeft gespeeld dan het team, dat tegen Noorwegen uitkwam. De Duitschers. Jakob bleek een uiterst betrouwbare en vooral moedig doelwachter, die niet schroom de, zich zelfs voor de voeten van zijn tegen standers te werpen. De wijze, waarop hij den eenigen kogel, welken Bakhuys kon lossen, keerde, was meesterlijk. Janes en Münzen- berg waren betrouwbaar als steeds, hoewel ze soms te weinig op hun doelman rekenden. Daardoor trapten ze den bal wel eens weg, wanneer Jakob dien gemakkelijk kon pakken, waardoor juist gevaarlijke situaties ontston den. Goldbrunner kwam in het begin van den wedstrijd met zijn eigen keeper in botsing, waardoor hij geblesseerd raakte. Hij bleef als een klit aan Bakhuys hangen en volgde dien op al zijn schreden. Zeven minuten voor het einde kopte hij zóó laag, dat Bakhuys hem raakte boven den neus. Hevig bloédend moest Goldbrunner het veld verlaten. Er bleek bij een geneeskundig onderzoek gelukkig niets ge broken te zijn. Gellesch en Kitzinger waren taaie, soms rijkelijk forsch spelende kanthalfs, nuttige spelers, maar toch geen voetballers van groot formaat, zooals Szepan, de eigenlijke midhalf die over'een meesterlijke balbehandeling bleek te beschikken en steeds zuiver den bal afgaf. Zijn fout was echter ook, dat hij het spel vaak te kort hield. De rechtervleugel was het gevaarlijke deel der Duitsche voorhoede. Hohmann, de rechts binnen, had af en toe uitstekende momenten, maar de beste man was toch de snelle, goed schietende Lehner. Friedel was zooals we schreven een failure, terwijl linksbuiten Günther evenmin sterk was. De scheidsrechter. De Fransche scheidsrechter Leclercq had de verdienste, dat hij het spel niet noodeloos onderbrak. Hij liet vrij forsch spel toe, maar wanneer het noodig was, greep hij in. Alleen op buitenspel was hij niet sterk. DE WEDSTRIJD. In tegenstelling met de beide vorige malen klopte de regeling op het terrein goed. Er waren niet minder dan 63.000 toeschouwers, die allen het verloop van den strijd goed kon den volgen. Er waren ongeveer 14000 Neder landers, van wie velen per extra trein naar Düsseldorf waren gekomen. De opstelling der elftallen was als volgt: Duitschland: Jakob. Janes, Münzenberg, Gellesch, Goldbrunner, Kitzinger, Lehner, Hohmann, Friedel, Szepan, Günther. Nederland: Van Nellen. Heetjans, Bakhuys. Van Spaendonck, Wels. Van Heel, Anderiesen, Paauwe, Caldenhove, Wilders, Halle. Duitschland wint den toss, zoodat de Ne derlanders tegen den wind in "beginnen. Dit blijkt voor de onzen echter geen bezwaar, om direct alle kracht op den aanval te zetten. De eerste tien minuten komt de Duitsche voorhoede hijna niet aan bod. Weldra blijkt, dat het veld glad. maar toch vrij goed be speelbaar is. Voorzetten van Wels en Van Nellen en passes van Bakhuys worden door Jakob onderschept. Als Van Nellen den rechtshalf der Duitschers passeert en met een vrij veld voor zich een eind doorloopt om daarna voor te zetten, schiet Van Spaen donck net naast. De eerste aanval der Duitschers, geleid door Günther, is uiterst gevaarlijk. Slechts door zich voor den Duitschen linksbuiten te werpen, kan onze doelman redden. Even la ter wordt Caldenhove gepasseerd door Leh ner, maar vóór de Duitscher kan schieten, heeft onze linksback zich reeds hersteld. Na een verren trap van Paauwe, volgt een snelle Nederlandsche aanval, waarbij Jakob met moeite redt. Als Bakhuys den bal vrij krijgt, passeert hij naar Heetjans, maar Ja kob haalt den bal voor diens voeten weg. De Duitschers worden nu steeds sterker. Na een afgeslagen aanval komt de bal bij sepan terecht, die een vliegend schot juist onder de lat lost. Halle slaat echter op mees terlijke wijze het leer corner Deze hoekschop levert niets op. maar de Duitsche voorhoede komt terug en Hohmann lost een zeer hard echot, dat Halle weer corner slaat. De hoekschoppen blijken ook in het ver dere verloop van den strijd niet veel gevaar op te leveren. Onze ibacks weren zich enorm. Ook Wilders onderbreekt menigen Duitschen aanval. Dan weet Wels Kitzinger te verschalken. Hij zet zuiver voor, waarop Bakhuys inkopt, maar Jakob keert den bal. Nu is Nederland weer even in den aanval; een zuivere corner van Wels wordt slechts met de grootste moeite afgeslagen. Zeven en twintig minuten zijn er gespeeld, wanneer Duitschland nog vrij onverwacht de score opent. Günther schiet hard tegen de lat, waarop Lehner inkopt. Tevergeefs trach ten Halle en Van Heel een doelpunt te voor komen. De bal vliegt tusschen hen door in het net. (10). Vier minuten vóór de rust maakt Neder land, eveneens vrij onverwacht gelijk. Bak huys stopt den bal, geeft over aan Wels, die hoog voorzet. De bal gaat over Jakob heen, waarop Van Nellen inschiet. De bal is de doellijn reeds gepasseerd, maar de arbiter heeft geen goal geconstateerd Gelukkig komt Van Spaendonck toeloopen om den bal nog hoog in het net te schieten. (11). De tweede helft. Met den wind mee is Holland In de tweede helft aanvakelijk sterk in den aanval, maar doelpunten blijven toch uit. Daarvoor is het voorhoedespel der onzen in deze periode ook niet doortastend genoeg. Onze middenlinie begint steeds beter te spelen en het ziet er een oogenblik naar uit, dat wij zullen gaan winnen. Maar langza merhand wijzigt zich het spelbeeld. Lehner wordt te veel vrij gelaten, hij is soms zeer gevaarlijk. Met moeite kan Halle een zijner schoten corner slaan. Even later passeeren Hohmann en Lehner tegelijk onze verdedi ging, maar Halle voorkomt, door zich op den bal te werpen, een zeker doelpunt. Bij een voorzet van Wels verliest Jakob den bal, maar Münzenberg redt. Eindelijk ziet Bakhuys kans, aan zijn be waking te ontsnappen. Hij lost een gloeien- den kogel, maar Jakob redt meesterlijk. Het van vrij grooten afstand geloste schot is zóó hard, dat de bal uit Jakob's handen valt, doch de doelman grijpt het leer onmiddel lijk weer. Een Duitsche aanval schijnt even later een zeker doelpunt op te leveren. Lehner ver schijnt alleen voor Halle, maar hij geeft den bal over aan Friedel, die evenals enkele malen tevoren hopeloos naast schiet. Maar na een half urn: neemt Duitschland toch de leiding. Weer wordt Lehner vrij spel gelaten en hoewel het schot precies op Halle afkomt, ziet onze keeper geen kans, den bal te keeren. (21). Een Duitsche overwinning schijnt nu ze ker. De onzen, die alles op den aanval zet ten, veranderen eenigszins van tactiek door dat Bakhuys meer naar achteren gaat. Zeven minuten voor afloop moet Goldbrun ner, die door eigen schuld een schop van Bakhuys krijgt, het veld verlaten. Nog krijgt Friedel een mooie kans, maar weer mist hij. De gelijkmaker. Nog een halve minuut moet worden ge speeld, als Van Heel den hal prachtig vrij maakt. Hij geeft over aan Wels, die hoog voorzet. Jakob grijpt imis en Van Spaen donck, die met den rug naar de goal staat, kopt achterover in het vrije doel. (22). Geweldig gejuich bij de Nederlanders. Even later kondigt de heer Leclerq het einde aan. De meening van den heer Lotsy» De heer K. J. J. Lotsy noemde de Duitsche' voorhoede een stomme machine, vooral vóór de rust. Het resultaat noemde hij bevredi gend voor Nederland. Tegen dit Duitsche elftal op een vreemd veld een gelijk spel te behalen, is nog altijd een prestatie, die er zijn mag. De heer Lotsy was vol lof over Wil ders. Deze speelde gedurfd, was overial, had geen plankenkoorts. De heer Lotsy vond, dat Smit in de voorhoede wel gemist was. Op onze vraag, of hij aan Smit of Szepan de voorkeur gaf, luidde het antwoord: „natuur lijk geef ik aan Smit de voorkeur, want mo gen beiden in opbouwenden zin van gelijke kracht zijn, als het op het afwerken der aan vallen aankomt, is Smit beslist de iheest productieve speler." Wat hebben die Dui- schers anders geknoeid voor het Hollandsche doel. Lehner was wel de gevaarlijkste man, vooral omdat Van Heel hem misschien wat te veel heeft vrijgelaten. Maar onze aanvoer der had den moed, ook aan den opbouw van het spel te denken. In het Duitsche elftal waren Jakob en Friedel sterk tegengevallen. Gellesch blonk in de middenlinie uit. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHI Het programma voor Zondag. Eerste klasse: Ajaxr—Xerxes D.F.C.Excelsior D.H.C.Stormvogels R.C.H.Blauw Wit K.F.C.—Haarlem VS.V.—D.W.S. SpartaHermes-D.V.S. H.B.S.V.U.C. Feij enoord—-Z.F.C. Tweede klasse: A.F.C.De Kennemers H.R.C.'t Gooi E.D.O.HJ.C. SpartaanB.F.C. BloemendaalAlcm. Victrix Derde klasse: BeverwijkHelder KinheimZaandijk SchinkelhavenHalfweg ZeemeexiwenD.E.C. Allen WeerbaarZandvoort HillegomHillinen Schoten-Postduiven Vierde klasse: D.I.O.—T.H.B. A .V.O.G.Spaarnevogels AvantiRipperda Het Davisbeker-tournooi 1937. 23 INSCHRIJVINGEN. Uit Londen: Twee-en-twintig landen hebben ingeschreven voor het Davisbekertournooi van dit jaar. Met Engeland, den houder van het kostbare kleinood, mee. komen dus 23 landen in deze wedstrijden uit. Voor de Europeesche zóne schreven in Oostenrijk, China. Tsjecho- Slowabije. Frankrijk, Duitschland. Grieken land, Hongarije. Ierland. Italië Monaco. Nieuw Zeeland. Nederland. Polen Roemenië Zuid Afrika. Zweden. Zwitserland en Yougo Slnvië. In de Amerikaansche zóne spelen Australië! de Vereenigde Staten, Japan en Mexico. De loting heeft op 2 Februari a.s. plaats.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 10