ECHTE WALES ANTHRACIET .WEERBERICHT MAANDAG T FEBRUARI 1937 H A" A R E E M'S DAGBEAD 2 Vrij veel sterfgevallen. Gevolgen van het ongunstige weer en de griep. In de twee laatste maanden zijn te Haar lem vrij veel sterf vallen voorkomen. Wij geven de cijfers over December 1936 en Januari 1937 en ter vergelijking ook die over dezelfde maanden viyi de laatste jaren. De opgaven over Januari 1937 zijn nog niet geheel volledig omdat nog enkele aangiften kunnen binnenkomen, maar wel is reeds te zeggen dat het aantal de 200 nadert. 1937 1936 1935 1934 1933 December 143 96 94 98 Januari 200 112 117 111 106 De directeur van den Geneeskundigen Dienst te Haarlem deelde ons mede, dat hij het vrij groote aantal sterfgevallen wijt aan de griep en aan het ongunstige weer. Er zijn zooals men weet, in de laatste maanden te Haarlem veel gevallen van griep voorgeko men die bij sommige patiënten long-onste- king tengevolge had. Bovendien zijn nogal menschen op leeftijd gestorven die door griep werden aangetast en dien aanval, in verband met hun hoogen leeftijd, niet konden door staan. Het weer in deafgeloopen maanden is on gunstig geweest. ..SNELVER BAND". ..Snelverband" te Haarlem zal binnenkort weer een cursus in eerste hulp bij ongelukken organiseeren. Deelnemers kunnen zich nu aanmelden. TE VERLEIDELIJK. In een niet gesloten kantoortje van een ga rage aan de Kinderhuisvest bevond zich een ongesloten schrijfbureau waarin een geld- bakje als het ware voor het grijpen stond, wat dan ook prompt geschiedde, want tusschen negen en half elf Zaterdagavond is het spoor loos verdwenen. Dat was nog niet het ergste maar ook van den inhoud, ongeveer f 105 heeft men niets meer kunnen ontdekken. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 2 FEBR. 1937. Programma I: Hilversum II K.G. Programma H Hilversum I L. G. Programma III: 8.00 Keulen. Concert door het Saarbrüeker orkest o.l.v. E. Kasper tot 8.50. 9.05 Keulen. Tijdsein. Nieuwsberichten. Waterstandberichten. 9.20 Keulen „FTug in die grüne Holle". 9.50 Keulen „Kindergarten" tot 10.20. 11,20 Danmarks Radio Uurslag en klokkenspel van de Raadhuistoren. H. Ander sen's ensemble uit Bellevue Strandhotel. 12.20 Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 12.51 idem. Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 1,20 idem. Gesproken dagblad van het N. I. R., 1.30 idem. Het omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 1.50 idem. Gramofoonmuziek. 2.20 Pauze. 2,55 Pa rijs Radio. Gramofoonmuziek, 3.20 Keulen. Gramofoonmuziek. 4.20 Droitwich. De trek king voor de Davis Cup Tennis-wedstrijden. 4.35 idem. Het Hongaarsch Zigeuner orkest. 5.05 Vlaamsch Brussel. Mededeelingen. 5.20 idem. Salonorkest o.l.v. Wl. Feron, 6.05 idem. Kinderuur. 6.50 London Regional. BBC-Thea- terorkest o.l.v.. Harold Lowe. 7.20 Diversen. 7,50 London Regional. Phlllis Dare met Arthur Klein, 8 10 idem. Het Hirsch strijkkwartet: kwartet in C, gr. t. Hydn. 8.20 Rome. Uit het Scala- theater te Milaan: Cenerentola, opera van Rossini. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel. Gymnastiek. 8.20 idem. Gramofoonmuziek. 8,30 idem. Kroniek van den dag. 8.40 idem. Gramofoonmuziek. 8.45 idem. Gesproken dag blad van het N. I. R. 9.00 idem. Gramofoon muziek. 9.20 Diversen. 10.35 London Regional. Korte Godsdienstoefening. 10.50 idem. Tijd sein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 Lon don Regional. BBC-Wels orkest o.l.v. Iris Le wis. 11.20 Droitwich. Orgelconcert door Allan Kennedy. 11.50 idem. Schooluitzijding. 12.10 BBC-Empire orkest oJ.v. Eric Fogg. 1.20 Oog getuige-verslag van de Test Match Australië- Engel. 1.40 idem Het Horden Colliery orkest o.l.v. J. Denis Scoins, 2.25 Londen Regional. Dansmuziek gr. p!„ 2,50 idem. Geiver en zijn orkest. 3.20 idem. Het stedelijk orkest van Torquay o.l.v. E. W. Goss. 4.50 idem. Jack Wilson met zijn „Versatile Five". 5.20 Fransch Brussel. Dansmuziek o.l.v. Stan Brenders. 5.35 Droitwich. Het nieuwe Georgian Trio. 6.20 idem. Nieuwsberichten. 6.45 idem. BBC-orkest van N.-Ierland od.v. P. Montgomery. 7.30 Keu len „Westdeutsche Festnacht"leiding: Gustav Kneip. 9.20 London Regional. Variété. Zie Scottish Regional. 10.00 idem. Orgelcon cert door Reginald Foort. 10.20 idem, Weer-, nieuws en sportberichten. 10.45 idem. Bram Martin met zijn dansorkest. Programma V: Van 8.00 v.m. tot 7.00 nam. Diversen. 7.00 Eigen Gramofoonpla ten concert: Klas sieke Muziek. Vioolsoli: Tossi Spiwakowsky. Rondo van Mozart. Zigeunerweisen van de Sarasate. Avé Maria van Schubert. Vasa Prl- hoda. Wals van Brahms. Canzonetta. Edith Lorand, Humoreske, Czardas. Paul Godwyn, Cavatina. Berceuse. Orgelsolo door Alfred Sittard: Toccata en Fug-a van Bach. Berlijnsch Philharmnosch orkest: Fakkeldans. Götter- dammerung. van 8.00 tot 12.00 Diversen. Een korte maand, maak korte metten, Dan trekt ge aan 't langste end, Laat FRANS PERQUIN U kolen brengen 't Is goed, dat gij U zelf verwent (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. MAANDAG 1 FEBRUARI Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H.O.V. o. 1. v. Frits Schuurman. Solist Edwin Fischer, piano. 8.15 uur. Stadsschouwburg, WilsonspleinRot.t. Hof- stad-Tooneel, „Carrière", 8.15 uur. Palace Filmae: 115 uur: Doorioopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Vrouwen en Soldaten". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De tuin van Allah", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Zinga" Song of Free dom. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Drie Pleegvaders" 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let". Bronsteeweg 21, 1012 en 1417 uur. DINSDAG 2 FEBRUARI Gemeentelijk Concertgebouw: Kenau. Palace Filmae: 11—5 uur: Doorioopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let", Bronsteeweg 21, 10—12 en 14—17 uur. NED. VEREEN VAN HUISVROUWEN. Aan het verslag van de secretaresse der af- deeling Haarlem en Omstreken van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, mevr. M. A. De Bruinvan Scherpenberg, is het volgende ontleend. Niettegenstaande zeer veel nieuwe leden (411) werden ingeschreven, is het ledenaantal toch, als gevolg van de tijdsomstandigheden, achteruitgegaan. Het jaar 1936 werd begonnen met 4019, het eindigde met 3925 leden. Hulde wordt gebracht aan mevr. LioniJungblut, die 16 jaar lang met groote nauwgezetheid de af- deelingskas beheerd heeft en nu haar functie van penningmeesteresse heeft neergelegd. De Voorjaarsbeurs was in 1936 weder een succes. Verschillende lezingen en voordrach ten werden ook in 1936 weer gehouden, die niet zoo druk bezocht waren als andere jaren. De oorzaak, hiervan is het bestuur niet duidelijk, daar het bestuur toch ook nu weer getracht heeft „elck wat wils" te geven. In 1936 werden de volgende cursussen ge geven: Ned. Letterkunde, Fransch, Engelsch; verder in naaien en knippen, ïn gymnastiek, in het zelf repareeren van huishoudelijke ar tikelen en in het blokfluitspel. Voor de cur sussen bestaat zeer weinig animo, wat wel daaraan moet worden toegeschreven, dat er door allerlei vereenigingen cursussen worden georganiseerd. Acht maal werd de medaille voor trouwe dienstbetrekking aan huispersoneel van leden der afdeeling uitgereikt. In December heeft het bestuur op verzoek van eenige leden zich tot de directie der N. Z. H. T. M. gewend met het verzoek tot plaatsing van tramhuisjes op verschillende plaatsen te Haarlem. Het financieel overzicht over 1936 toont een batig saldo aan van f 1426,63. 40 JAAR GETROUWD. 17 Febx-uari zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer H, v, Nouwland en mej. Pootjes in het huwelijk traden. INBRAAK IN ST.-MORITZ. Op de ijsbaan St.-Moritz aan de Amster- damsche Vaart heeft men zich door vernie ling van een ruit toegang weten te verschaffen tot de cantine. Ontvreemd werden o.m. een gros lepeltjes, 150 glazen roerstaafjes, een stofjas, een damesregenmantel en 16 schaat sen ter waarde van f 70 die men door het in slaan van een ruit van een reclamekastje be machtigde. De politie stelt een nader onder zoek in. VEEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Het programma voor Februari. Het bestuur van de afd. Haarlem der Ned. Vereen van Huisvrouwen heeft voor Februari het volgend programma opgemaakt- Dinsdag 2 Februari in de Gem. Concertzaal filmvoorstelling door het Ned. Fabrikatenhuis. Donderdag 11 Februari in de aula van Tey- ler's Stichting: lezing met lichtbeelden van mevr. Elis. H, KorevaarHesseling uit Delft over: „De overeenkomst tusschen oude en nieuwe Meesters in de schilderkunst". Vrijdag 12 Februari spreekt mevr. Tobi in het gebouw der Bloemendaalsche Schoolver- eeniging over lichamelijke opvoeding; eenige leerlingen zullen haar werkwijze demon- streeren. Maandag 15 Februari in de zaal van „Zang en Vriendschap": proefles leerarbeid door de N.V. Fijnlederhandel „De Auerhaan". De jaai'vergadering wordt gehouden in het gebouw „Zang en Vriendschap" op Vrijdag 19 Februari a.s. NEDERLANDSCH ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. De afdeeling Haarlem van het N. O. G. hield haar eerste ledenvergadering in het nieuwe jaar. In zijn openingswoord sprak de voorzitter de hoop uit, dat enkele lichtpuntjes wijsgebied zullen mogen doorwerken, vooral wijsgebied zullen mgen doorwerken, vooral met het oog op de vele werklooze, jonge on derwijzers. Verder wees de voorzitter nog op de successen, die de afdeeling mocht boeken, voor enkele leden-wachtgelders, bij herplaat sing. Het financieel verslag van den penning meester en de begrooting van 1937, maakten een nieuwe contributieregeling noodzakeliijk, die met algemeene instemming werd aange nomen. Het jaarverslag van den secretaris gaf een duidelijk beeld van de uitgebreide werkzaam heden van de afdeeling in het afgeloopen jaar. De periodiek aftredende secretaris werd bij acclamatie herkozen. De verslagen van de verschillende commis sies werden met belangstelling aangehoord. Bij de rondvraag kwam o.a. het plan van een nieuwe school in 't Zuiden' van de stad nog ter sprake. Deze kwestie zal met den wet houder van Onderwijs worden besproken. Met een opwekking tot het aanwerven van nieuwe leden sloot de voorzitter de vergade ring. Wij publiceeren hieronder de volledige Verzekeringsvoorwaarden van de Gratis Ongevallenverzekering van Abonnés van ons blad. zooals deze met ingang van heden zijn gewijzigd en uitgebreid. VERZEKERINGSVOORWAARDEN GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING 2fa verdrukte MitYuWal ondcrac EU* betalende abonna ven drt bied u. soolane rijn efeonnemea duut. dkbjsd; vertchijnt tn de Directie ran dit bied de rereelterin» doet dweil, '•-tiiirril tejen de Reldelijke gevolgen van ongevallen, op de volg voor alk betalende a&cmnés vaa HAARLEM'S DAGBLAD i. gedurende minslem twee wellen (in hot g. abonnis gedurende een volle maand) sla vnn dit blad zijn ingeschreven; maand- en Icwartaal- rde inX Artikel 2. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt v< staan de uitsluitende en rechtstreekse ha ooreeolt van een lichamelijk leti (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde, ooefhenkeiijk ron zijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewija geleverd waarde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt mot het getukt hierna m Artikel 5 aangeduid. Artikel 3. De uitkeeringen bedragen: 600 GULDEN, indien het ongeluk (valknde .binnen de grena» Yen de voorwaarden) de eenige en rechtitroeksche oorzaak is van de levens lange ongeschiktheid van den verzekerde, waaronder begrepen wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en één hand. boven den eokel of den pols, of onher stelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van bet ongeval; terde. hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 200 GUL-DEN. indien het ongeluk (vallende binnen de ibutreeksche oorzaak it n den pols of enkel, of van het onherstel- >g (tnlalt blindheid van dat oog), i datum van het ongeval. tak is lie leden van oen andci én lid van een duim: orvirrefm of oen boven- en/of voorwaarden) de ee van één band of eén voet haar gezichtsverlies uit éi ander binnen 10 dagen m Indien bet ongeluk (vallende eenige en recbtstreeksche den datum van bet ongeval; 100 GULDEN, van beid 60 GULDEN, van aHel 15 GULDEN. 50 GULDEN. 25 GULDEN. 5 GULDEN, van één of twee loden Indien het o; eenige en rechli 30 GULDEN van een boven 15 GULDEN van een pols; 15 GULDEN van eon enkel; terwijl onverminderd do bepaling dor voorlaatste alinea van artüzol 8" krachtens deze verzekoring alle uitltooimgon op hot hoofd van een persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, tezamen nooit meer dan f 600,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door inijding, wringing, scheuring, knelling, alt anderszins, dal verlies met amputatie ral wordon gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruik bare. gebrekkige of verminkte ledemotcn geen aanspraak geeft op. en niet in aanmerking komt bij overlijden. Hetzelfde geldt voor het geval dat reeds vóór het ongeluk ledematen gemist werden. Heeft oen ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkeering in geen geval het bedrag te hoven dat voor het verlies ven de geheele hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, met dien ver stande. dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een bovcn- of onderarm of -been tengevolge heeft, de uitkeering voor verhei zal worden Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan de echt genoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden Andere uitkeeringen geschieden aan den abonné zelven. In geval recht np schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden, bénnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk lettel, en de oorzaak on het gevolg dnarvaD bewezen zijn teo genoege der Directie van dit blad. Artikel 5. Eene uitkeering zal niet verschuldigd zjjn bij dood of verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeachiktheid van den verzekerde; b- door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is): c. door eene bevalling ot zwnngcrschnp, ook al mocht de dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder dsn invloed van over prikkeling of somnambulisme waz of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan gewnonliik om zorg voor zich zeiven te dragen: e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet. onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; f. in duel. of gedurende de voorbereiding tol of deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochten of bij baden, zwemmen, automobiel- rijden of motonvjelrijden; -.a.,-™'Z sSfjf iiiutirjt log of binnenlandsehe beroerten. Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken van dan vta- zekerde. wordt ten opzichte van dea» verzekering aangemerkt als u zijn vw- oorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van dit blad het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroor zaakt word tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wol bij poging tot redding Vnn pcraonon of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien eon nbonu; '/"staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering zal mkon of zich builen Europa mocht begaven (behajra indien hij van eene Europecsche haven, naar een andere Europeesche hoven reist in een schip met vost dek in tijd van vrede) of indien hij zich in krijgsdienst te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af ivaarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van dit blad te betalen of deze courant ophoudt te verschij nen. of de Directie van dit blad de verzekering doet eindigen, alsdan deto ver zekering voor hem geheel zal venallen en krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich raat do be reiding. het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitro glycerine, dynamiet, nopllta, acetyleengas of andere licht-ontplofbare of B3tt- ontviambare stoffen bezig houden of daarbij des bewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt dezo verzekering voor mijnwerken, acrobaten, circusrijders en dergehjken. Zeevisscher». zeevarenden en personen van den Loodsdienst zijn in de ver zekering begrepen, en wel. wat betreft ongevallen aan den wal. voor alle uit keeringen. Verlies van ledematen wordt ook aan boord gedekt, doch op uit keering bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan dio. svclke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van dit blad zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde on geluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgaas van een ongeluk, zal de verzekering tijdeéiik huiten kracht zijn me! betreMrrag tot elk nieuw ongeluk, dst den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingevet een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten n alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letaal zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van dit blad, en indien zoodanige* kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur nn bet ongeluk is geschied, dan zal geenerlei uitkeering verschuldigd zi.'n. geschieden binnen drie dagen na het bekend worden san het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de hulp van een bevoegd geneeu- jnindigc worden ingeroepen en de verzekerde ie gehouden onder geneaskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld Is. In ieder geval moot den geneesheer van dit blad toegestaan worden den s'crwonde te onderzoeken, wonneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs getiaebt kan worden en dit blad heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewija hetwelk de Directie van dit blad van tijd tot rijd zou kunnon eiechao betreffende ecnig ongeluk of verwonding op grond waarvan een oiscb werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadnt hiertoe het schriftelijk verzoek In gevel van ecnig ungeliik met doodelijken afloop moet hiervan aan de Di rectie van dit blad schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nodsrt het ongeluk uan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, al elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verloren doen Roen, Alleen na overlegging vnn liet nauwkeurig door hem en den behnndelendon tenecsheer ingevulde nniivroge-formulier tot uitkeering, en ingeval van over» ijden, van de dooilsactc, kan de bclanghobbende aanspraak maken op de be handeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom ven dit blad. De kosten der gciischte verklaringen komen ten laste van dengene die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzokcring verschuldigd zijn, zullen be- taalboar zijn ten kantore van dit blad, slechts na ontvangst van een door dof») :hthebhende(n) geteekende quitantie, terwijl de verzekering bij uitbetaling i een bedrag van meer don tweehonderd gulden zal vervallen. Van geen som. die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in raller. waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn, terwijl de verplichting tot uitbetaling van ecnig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen ld. nadat het is toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit da voorwaarden voortvloeiende, zulle» beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keus* door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen slt aan een innis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel 8. Bezwaring en vervreemding van de rechten, voor een ga lonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgovolg. Aboo „I het ontvangbewijs van den verzekerde of. bij overlijden, van de echtgenoote of erfgenamen ran den verzekerde m ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam. hetzij door huwelijk of inderszins. daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie ran dit bhid. Artikel 9. Als abonnc in den zin dezer verzekering wordt beschouwd hel hoofd van liet gezin o( de samenwoning (als omschreven in art. 1 van het Besluit van 27 September 1930, St. BI. 392, behoorende bij de Wet op de Bevolkingsregisters), tenzij voordat hel ongeval plaats greep, een ander lid van het gezin of de samenwoning, mita aan hetzelfde adres woonachtig, is zen bij schriftelijk verzoek aan de administi n dit blad. Artikel 10. De Directie van dit bied zal te allen tijde het recht hebbc -■ze verzekering te doen eindigen of wijzigingen in de voorwaarden dnari n te brengen, welke beüindiging of wijziging door het enkele feit der ai kondiging in dit blad van kracht zal worden, De abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van dit blad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAV Bank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van dit blad verkrijgbaar. De uit keeringen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f 2000.Overlijden f 600.- Wijsvinger f75.Elke andere vinger f30. Verlies van hand, voet of oog f400.Duim of Bij spoer- of tramongeval, etc., worden de uitkeeringen: bij overlijden f1090.bij invaliditeit f3000. Door deze publicatie zijn alle vroeger gepubliceerde verzekeringsvoorwaarden vervallen. o.a. a 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEC 67a. TELEF. 16100 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Matigen tot zwakken Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen, eenige kans op regen, weinig verande ring in temperatuur in het Zuiden, in het Noorden zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 771.3 m.M. te Reval. Laagste 741.8 m.M. te Valentia. De hooge druk in het Noord-Oosten trok naar het Zuid-Oosten terug. In Frankrijk is de luchtdruk thans stijgende. In het Westen ligt een depressie met 'bet centrum ten Noord- Westen van Ierland, Als gevolg van deze luchtdrukverdeeling waaien over Frankrijk, België, het Zuiden van ons land en bet Zui den van de Britsche eilanden matige Zuid- Westelijke winden, In Buitschland, het Noorden van ons land en de 'Britsche eilan den en in Zuid-Scandinavië waaien nog Zuid-Oostelijke winden, welke echter in kracht tot meest matig afgenomen zijn. Op de Britsche eilanden, in het iZuiden en Westen van ons land ien in Zuid-West- Duitschland alsmede over de Noordzee is dool ingetreden, In Noord- en Oost-Duitschland, Polen en de randstaten heersoht echter nog strenge vorst, ook in Scandinavië is de vorst nog streng. In Frankrijk daarentegen is de tempera tuur ver boven normaal. De Alpenstations boven 1500 meter meldden vorst met plaat selijk sneeuw. BAROMETERSTAND Vorige stand 752 m.M. Stand van heden 752 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 7.39 uur; n.m. 20.12 uur. Strand berijdbaar van 12.3018.15 uur. BEL ONS NIET OP! want natuurlijk hebben wij reeds heden avond wederom de beste PROFILTI reportage van DUITSCHLAND—NEDER LAND. Verwacht: MISTINGUETT. Dir. Frans Hals Theater. (Adv. Ingez. Med.) Bal-masqué Dansschool Schroder. De Dansschool Schroder is Zaterdagavond dit seizen begonnen met een zeer geslaagd feest. De groote zaal van het gebouw van den Haarl. Kegelbond bevatte één bonte menigte van jongelui, maar ook van vele ouderen. Uit diverse landen schenen zij ge komen te zijn om aan dit feest kleur te bren gen. Op de maat van het huisorkest van den heer Schroder dat afgelost werd door de accordeon-band der Zandvoortsche Visschers onder leiding van Engel Paap, dansten dan ook oa. Russische boeren en boerinnen, een Japansche sehoone. Alpen-toeristen, een •mooie groep vrouwelijke garde-officieren, danseresjes, piloten, een „nacht met- ster ren". een bende piraten, een dansgroep ..Schroder". Verder zagen wij Manus de visscher. Paschen, Pinksteren en Kerstmis, een berenleider met zijn beer; zelfs een bruid in de rouw en een grootmoedertje bleken niet te droef of te oud om aan den jool mede te doen. Toen de wijzers der klok op twaalf ston den, keken allen verlangend naar de tafel, met de prachtige collectieprijzen. De jury, 'bestaande uit de heeren Visser, Van Hemert en Bennifc, stond voor de niet gemakkelijk^ taak om de prijzen toe te ken nen. Na igeruimen tijd beraadslaagd te heb ben werden zij als volgt toegekend: Groepen: 1 Top-Hot, 2 Garde-officieren, 3 Russ. boeren, 4 ide Gedraaiden, 5 Paschen, Pinksterên en Kerstmis, 6 Italiaansche or geldraaiers, 7 Piraten. Paren: Ie Poolsche fantasie-vliegers, 2 Sheik met harem-dame, 3'Kip |en Haan, 4 Origineele pierrot en pierrette. Dames: 1 Danseresje, ,2 Bruid des doods, 3 Verikeersdame, 4 Biedermayer, 5 Japansche, 6 Eikeldame, 7 Opoe. 8 Russische prinses, 9 Biedermayer-daime. Heeren: 1 De nacht. 2 iManus de visscher, 3 Mexicaan, 4 Alpenbe'klimmers. 5 Black Topping Kiddies, 6 Berenleider met beer, 7 Spaansche heeren. BAL-MASQUé DANSINSTITUUT THEO DONKERLO. Het dansinstituut Theo Donkerlo geeft Za terdag 6 Februari haar jaarlijksch bal-masqué in Gebouw Rosehaghe. Een groot aantal prij zen in beschikbaar gesteld voor gecostumeer- den. DANSINSTITUUT FORTGENS. Zaterdagavond gaf het Dansinstituut Fort- gens in het gebouw Olympia het jaarlijksch bal-masqué. Er waren heel wat liefhebsters en liefhebbers van de danskunst aanwezig, maar zeer weinigen waren gecostumeerd. Wij merkten Charley Chaplin op en een aardige groep landloopers, een paar apachen- -meisjes en een dame in een rozen-costuum. een clown en een dame in een keurig zwart met-wit cost/uum en ee.n „wandelend vraag- teeken", maar voor een „gemaskerd" bal was het aantal „gemaskerden" toch te gering. Dit deed intusschen niets af aan de stem ming. die niets te wenschen overliet. De volgende prijzen werden toegekend: Rozendame, het Vraagteeken, Charley Chaplin, pierrot, pierrette, zigeunerin en apachen. 'Groepen: landloopers; schoolmeisjes met meester. Do jury bestond uit de heeren Land werd. Smit en Fortgens. Het orkest stond onder leiding van den heer G. v. d. Heuvel. Heeft: U de STER TABAK PUZZLE af opgefosi: Jedere goedz op{qJJ&- otvlvarufi een prijs I rtouxrond&r f.5000 cum ge&lprjpjzri (Adv. Ingez. Med.) MANNENZANGVEREEN. „ELECTRISCH MATERIEEL". Zaterdagavond gaf de mannenzangvereenl- ginig „Electris'ch Materieel" (personeel der Ned. Spoorwegen) haai' jaarfeest in gebouw der St.-Jozefsgezellen, ïn zijn openingsrede gaf de voorzitter, de heer Verhagen,een overzicht van wat de ver- eeniging in haar driejarig bestaan gepres teerd heeft. Na een entre-acte van het muziekgezel schap, onder leiding van den heer J. Nib be ring bracht het koor eenige zangnummers ten gehoore, waarvoor het een daverend applaus in ontvangst mocht nemen. De heer A. W. Davola, deed zich als een uit stekende goochelaar kennen, wist niet alleen de lach. maar ook de bewondering van het publiek te veroveren. Aan mevr. Zeilmaker, de echtgenoote van den dirigent, werd door den voorzitter van het koor een fraaie bloemenmand aangebo den. Een gezellig hal onder leiding van den hees J. Deen. gaf een aardig slot aan dezen goed geslaagden avond. WAT VOOR WEER HEBBEN WE MORGEN? .Aangezien de hooge druk, die de laatste dagen het weer in onze omgeving beheerscht, zich nog steeds handhaaft, lijkt aanhouden van het fraaie weer voor morgen zeer waar schijnlijk", luidt de door de Bilt gegeven ,weersverwaclitin.g voor den Zondag. Welk een activiteit kan een dergelijk bericht te weeg brengen, vooral 'des zomers! Plannen worden gemaakt, voorbereidingen getroffen, allen maken zich op om dien dag toch zoo veel mogelijk te genieten. Als men echter des Zondagsmorgens opstaat, blijkt ide zon achter een egaal loodgrauwe wolkenlaag verborgen te zijn, terwijl een akelige regen tergend langzaam naar beneden valt en alle goede voornemens te niet doet. Men moppert, scheldt op de Bilt: „Alweer mis!" en verder is de geheele dag bedorven. Wat is er echter eigenlijk gebeurd? Waar is de hooge druk ge bleven'? „De Zaterdagmorgen nog ten Wes ten van Ierland gelegen depressie heeft zich. sneller naar onze omgeving bewogen, dan aanvankelijk werd venvacht, zoodat ze Zon dag reeds het weer over ons land beheersch- te". luidt het volgende weerbericht. Velen halen dan hun schouders op en mopperen nog wat na op die weerprofeten. Wat verstaat men echter onder een de pressie? Het is een gebied van lagen druk; daar de lucht neiging heeft langs het aard oppervlak naar een dergelijk gebied van kleinsten weerstand te stroomen. krijgt men, doordat de lucht dus van alle kanten in een depressie samenstroomt, daarin een opstij gende luchtbeweging. Door deze opstijging komt de lucht echter in koudere gebieden en kan daardoor minder waterdamp bevatten; bij voldoende gehalte aan waterdamp treedt er dan condensatie op en wolken beginnen zich te vormen. Vooral in d>e z.g, V-depres sies. die veelal in de waxme jaargetijde op treden en tot onweders aanleiding geven, is een dergelijke opstijgende luchtbeweging bij zonder uitgesproken en zeer goed waar te nemen aan de geweldige stapelwolken, de be kende „bloemkool" formaties. (Daarom zijn dergelijke depressies ook zoo bijzonder ge zocht door geoefende zeilvliegers)Later volgt dan regen. Vrijdagavond, 5 Februari a.s., zal Dr. W. Bleeker van het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt voor de leden van den. Haarl. Weer- en Sterrekundigen Kring een lezing houden over: „Leven en sterven der depressies", in het gebouw Ged. Oude Gracht 104. aanvang 8 uur 15 min. Belangstellenden zijn van harte welkom. PRAKTIJK-EXAMENS. Bij de in December j.l. gehouden examens „Mercurius" slaagde voor het diploma Engel- sche Handelscorrespondentie mejuffr.- N. C. Telchuys, leerlinge van Dr. Otto Klipp's Ta lenschool, Kleverparkweg. 25 JAAR PENNINGMEESTER. De afdeeling Haarlem van „Mercurius" houdt een feestelijke bijeenkomst op Zater dag 6 Februari in de Leeuwerik, waar de heer W. P. van der Vlerk wordt gehuldigd omdat hij 25 jaar penningmeester is. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat, uitslui tend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat. Brillen: Consent, Lottevstraat 32 en Engelenberg, Zonnebloemstraat no. 13. Haarband, Jordens, Gauwstraat 26. Das, Pie- terse, Oost Indiëstraat 120. Geld, Winter, Spoorwegstraat 3. Armbandhorloge, Groene- woud. Armbandhorloge: Klopper, Pleiadenstr. 8. Armbandhorloge: Schuldz, Kinderhuisvest 53 rd. Mutsen: Dijkstra, Veenbergstraat 19. Zakmessen: Hoogkamer, Schreveliusstraat 45 en Elsinga, Boogstraat 12. Parapluie. Brom, Anegang 26. Autoslinger: Politiebureau Sme destraat. Damestaschje met inhoud: Schui ten, Nassaukade 176 te Amsterdam. Wol: Zij- ma, Gasthuislaan 26

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2