BREEMEN Negen jeugdige ijsslachtoffers HAARLEM Meevaller voor Indië. „VLEKKEN 'OP MIJN KUNSTTANDEN VERDWENEN" K.L.M.-lijn naar de West? MAANDAG 1 FEBRUARI 19.17 HAARDE M'S DAGBCAD Drie kinderen uit één gezin verdronken. De ijs-Zondag, waarop velen gisteren gehoopt hadden, is niet door gegaan. Plannen om „aan de zwier te gaan" zijn niet verwerkelijkt door den plotseling ingevallen dooi. Helaas heeft toch het ijs, dat buiten de uitgezette banen nog in het geheel niet te vertrouwen was, nog vele slachtoffers aeëischt. Elf kinderen zijn door het zwakke ijs gezakt en voor negen van hen is hulp te laat gekomen, slechts twee konden tijdig worden gered. Het ernstigste ongeluk is in de buurlcoT»ap Herculo, gemeente Zwol- lerkersnel gebeurd. Vier kinderen van den jachtopziener Cuper waren naar de Kolk gegaan, waar des zomers het Kristal-bad is gevestigd. Drie van hen vermaakten zich met het vangen van waterhoentjes. Plotseling brak het ijs op de plek, waar de elfjarige Johan en de negenjarige Hendrik stonden. Toen de achtjarige Marinus zag wat er gebeurde, schoot hij zijn broertjes te hulp, doch dezen trok ken in hun ang' t Marinus het water in. Op den walkant stond een vierde broertje en een jongetje van zes jaar, dat onmiddellijk hulp ging halen. Hij liep naar buren, die er na drie kwar tier in slaagden de kinderen op te halen. De levensgeesten waren op dat moment evenwel reeds geweken. Niettemin heeft een ontboden ge neesheer nog geruimen tijd kunstma tige ademhaling toegepast. De slachtoffertjes zijn de drie oud ste kinderen van de familie Cuper. De deelneming met het diepgetroffen gezin, dat nog slechts drie kinderen heeft mogen behouden, is zeer groot. Op een toegevroren poel nabij Beek onder Princenhage, waren Zondag middag te half vijf vier kinderen aan het schaatsenrijden, toen het ijs plot seling bezweek en twee kinderen, een zoontje en een dochtertje van den heer A. Peemen, resp. elf en tien jaar oud, onder water verdwenen. De twee andere kinderen zijn onmiddellijk hulp gaan halen. Met behulp van een ladder hebben omwonenden de twee kinderen na ongeveer tien minuten op het droge gebracht. De levensgees ten waren toen echter reeds geweken. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Twee geredden, een meisje verdronken Zaterdagmiddag te kwart voor vijf zijn twee meisjes en een jongen, die op een dicht gevroren ven nabij Boxtel aan het schaatsen waren door het ijsgezakt. Ben der meisjes en de jongen konden door handreiking wor den gered. De zestienjarige S. S. werd eerst Man door auto gegrepen en gedood. Zaterdagavond is op den Rijksweg te Sittard de stationsbeambte A. J. Gruyters, toen hij den weg wilde oversteken, door een hem ach terop rijdende personenauto, bestuurd door den 20-jarigen N. H.. gegrepen en eenige me ters meegesleurd. Met een hersenschudding, een beenbreuk en een ribbenfractuur bleef het slachtoffer, dat vijftig jaar oud is, op den.weg liggen. De man overleed na enkele oogenbltkken. De Koningin in Zeil am See. Naar wij vernemen is de Koningin Zater dagmiddag te ongeveer half vijf in goede ge zondheid per auto in Zeil am See aangekomen na een mooien rit over de met hard bevroren sneeuw bedekte wegen. Automobilist reed verkeers- paaltje omver In hooger beroep vrijspraak geëischt. De Kantonrechter te 's-Gravenhage heeft eenigen tijd geleden een automobilist uit Heemstede wegens overtreding van art. 22a der Motor- en Rijwielwet, veroordeeld tot 1 week hechtenis, met intrekking van het rij bewijs gedurende een jaar, van welk vonnis verdachte Zaterdag in hooger beroep voor de Haagsche rechtbank terecht stond. In den nacht van 15 op 16 Februari van het vorig jaar reed verdachte met, een auto over den Bezuidenhoutscheweg te 's-Graven hage, waar hij ter hoogte van de Wilhelmina- straat een verkeerspaaltje omver reed. Volgens de verklaringen van een ooggetuige was er op dat oogenblik geen verkeer en ver dachte reed opvallend langzaam. Een agent, die even later ter plaatse kwam, verklaarde, evenals de vorige getuige, dat verdachte naar drank rook, terwijl ook de rechercheur, die het verbaal opmaakte, hetzelfde geconsta teerd had. Verdachte zeide dat hij in den namiddag eenige cafés had bezocht, waar hij vier glaas jes sterken drank en een glas bier had ge bruikt. Na het eten was hij aan het toeren gegaan en in een gelegenheid aan de Korte Houtstraat had hij whisky gedronken. Voorts zeide verdachte, dat hij op het oogen blik van de aanrijding plotseling moest uit wijken voor een auto, welke voor hem den weg kruiste. Het O. M., waargenomen door mr. Blok, be toogde dat verdachte weliswaar drank had gebruikt, doch er was niet komen vast te staan, dat hij daardoor zoodanig onder den invloed verkeerde dat hij niet in staat geacht kon worden om een auto te besturen, zoodat spr. vernietiging van het vonnis en vrijspraak vroeg. Mr. J. Deenik uit Haarlem sloot zich bij het requisitoir van het O. M. aan. Uitspraak 13 Februari a.s. na tien minuten boven water gebracht. Kunst matige ademhaling kon niet meer baten Het lichaam is naar de ouderlijke woning ver voerd. Te Millingen is Zaterdagmiddag om twee uur de 12-iarige zoon van den heer O. bij het schaatsenrijden door het ijs gezakt en ver dronken. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. Twee kinderen vermist. Zondagmorgen hebben de 14-jarige Mar- tijn van Orsow en zijn negenjarig zusje Ca roline het ouderlijk huis te Oyen verlaten Sedertdien worden de kinderen vermist. Men heeft sporen van de kinderen ontdekt, die naar de Hemelrijkschewaard leidden. Daar zijn de kinderen waarschijnlijk door het ijs gezakt en verdronken, want er was een gat in het ijs. De lijkjes had men Zondagavond nog niet gevonden. Prinselijk paar te Krakau. Weer naar Krynica teruggekeerd. H.K.H. prinses Juliana en Z.D.H. prins Bern- hard hebben te Krakau het museum en eenige kerken bezichtigd en een bezoek gebracht aan het kasteel Wawel. In de Kathedraal van Wawel betraden de hooge gasten de crypte van St. Leonard en legden zij bloemen op de sorcophaag van maarschalk Pilsoedski. In hun gezelschap bevonden zich de onder-woiwode van Krakau, Malaszynski, de stadspresident Kaplincki, en de garnizoenscommandant ge neraal Mond. Zondagmiddag vertrok het prinselijk paar per salonrijtuig naar Krynica. Monopolierecht op versche appelen opgeheven. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale gemachtigd is, de periode van 1 Maart—30 Juni, gedurende welke ontheffing wordt ver leend ten aanzien van het monopolierecht voor versche appelen tot een bedrag van 2 cent per K.G. bruto voor die versche appelen, die zijn voortgebracht in de Vereenigde Sta ten van Noord-Amerika of in die landen, die op het stuk der heffingen recht hebben op behandeling als meest begunstigde natie of voorloopig de facto een behandeling als zoo danig genieten, voor 1937 met 1 maand te vervroegen en derhalve te doen ingaan op 1 Februari. Een en ander blijft gebonden aan eep maxi mum hoeveelheid en wel een voor elk land voor genoemde tijdvakken gezamenlijk vast te stellen kwantum, dat gelijk is aan de in het jaar 1934 in dat land voortgebracht en in ons land ingevoerde hoeveelheid versche ap pelen. Uit het bovenstaande volgt, dat deze ver laging, behalve op den invoer uit de Vereenig de Staten van Noord-Amerika, mede van toe passing zal zijn op dien uit Australië, België, Canada, Chili, Duitschland, Frankrijk, Groot- Brittannië, Italië, Luxemburg, Polen, Spanje, Tsjecho- Slowakije en de Unie van Zuid- Afrika. De centrale heeft het recht bij invoer deug delijke bewijzen omtrent de juistheid van het aangegeven land van oorsprong te eischen. Heffingsverlaging zetmeel, visch- en diermeel. Voorloopig tot 30 Juni a.s. Centrale neemt varkens boven zoutersgewicht af. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche Veehouderscentrale in de week van 16 Febr. weder varkens boven het zoutersgewicht afnemen, deels bestemd om levend te worden uitgevoerd, deels bestemd om voor uitvoer te worden geslacht. De prijs van de varkens, bestemd voor levenden uitvoer is vastgesteld op 46 cent per K.G. levend gewicht. In afwijking van de vorige malen wordt met ingang van 1 Februari 1937 bij de vaststelling van het levend gewicht geen enkele korting volgens het plaatselijk gebruik meer toegepast. Ook de z.g. fondsgelden zullen bij de uitbeta ling niet worden afgetrokken. Overigens zijn de voorwaarden onveranderd gebleven. Naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zal met ingang van 1 Februari 1937 wederom een belangrijke heffingsverlaging ten aanzien van eenige producten in werking treden. Ten eerste zal de heffing op zetmeel en zet- meelderivaten over de geheele linie met 0.5G worden verlaagd, welke verlaging mogelijk is geworden ten gevolge van de stijging der aardappelmeelprijzen. Ten tweede zullen het invoerprijsverschil voor alle soorten visch- en diermeel, alsmede de bereidingsheffing op vleeschbeendermeel en ander dan ontlijmd beendermeel, welke beide thans nog 0.75 bedragen, geheel wor den ingetrokken. Deze intrekking heeft mede tot gevolg, dat tegemoet gekomen wordt aan de moeilijke om standigheden, waarin de pluimveehouderij, welke een belangrijke afneemster van visch- en diermeel is, verkeert. In verband hiermede zal er over de op 1 Febr. 1937 aanwezige abnormale voorraden visch- en diermeel een voorraadrestitutie wor den verleend ten bedrage van 0.25, welke voorraadrestitutie, tezamen met de per 7 Dec. 1936 over de abnormale voorraden verleende voorraadrestitutie ten bedragen van 75 ct.. een ompensatie vormt tegenover de bij de instelling van het visch- en diermeelmonolie per 13 Mei 1935 over de abnormale voorraden geheven voorraadsheffing ten bedrage van 1. Ten einde in aanmerking te komen voor deze voorraadrestitutie, dienen belangheb benden ten spoedigste aan de Nederlandsche Meelcentrale opgave te verstrekken van de juiste grootte hunner voorraden visch- en diermeel na afloop der expeditiewerkzaam heden op 30 Januari 1937, gesplitst naar soort, alsmede naar binnenlandschen dan wel bui- tenlandschen oorsprong. Alle andere thans geldende restitutie en steun verleeningen voor visch- en diermeel zijn dientengevolge met ingang van 1 Februari 1937 tevens ingetrokken. Dansacademie J. G. Martin en Zonen. Geslaagd tusschenbal. HAARLEM Maandag. In het Gemeentelijk Concertgebouw werd Zaterdagavond het traditioneele „tusschenbal van Martin" gehouden. Er heerschte in de overvolle concertzaal een gezellige feeststem ming, die nog verhoogd werd door de vroolijke muziek van de beide bands: „George Pickard" onder leiding van Ger Hille en „The hot Mixers", onder leiding van Van Oostrum. Op den ruimen dansvloer, die nu echter vaak nog lang niet ruim genoeg bleek te zijn, was het een wirwar van kleurige damestoiletten, waartusschen het stemmige zwart der heeren bijna somber aandeed. Voorals als de dansen den na een vroolijke polonaise met mutsen of toeters getooid waren, was het één bonte men- ;eling van kleuren. Voor de pauze werd door een groep leerlingen in kleurrijke costumes als intermezzo een Hon- ;aarsche dans uitgevoerd, die met een luid en welverdiend applaus beloond werd. Tot laat in den nacht duurde de feestvreugde voort, en het zal voor velen nog wel veel te vroeg geweest zijn, toen om drie uur het Wil helmus het einde aankondigde. Het populaire .tusschenbal" heeft zijn reputatie gehand haafd, en de heeren Martin kunnen op een zeer geslaagden avond terugzien. IH TVERVOLQ MUN BRAND STOFFEN TE BESTELLEN BIK SCHOUWTJESLAAN - TEL. 10070 (Adv. Ingez. Med.) Esperanto-kindercursussen. Een subsidie van 100.gevraagd. Tekort 17 millioen beneden raming. De Commissie voor Esperanto-kindercur sussen op scholen te Haarlem heeft aan B. en W. verslag uitgebracht over het facultatief Esperanto-onderwijs aan de te Haarlem op 22 October 1936 ingevoerde Esperanto-kinder cursussen. (Zooals bekend heeft het gemeente bestuur ten behoeve van het Esperanto- onderwijs aan jongelieden, die 6 klassen van de Lagere School hebben doorloopen, gratis drie verwarmde en verlichte schoollokalen ter beschikking gesteld). De Commissie heeft zich ten aanzien van deze cursussen op volkomen neutralen en on- afhankelijken grondslag geplaatst en de ver zorgers van het Esperanto-onderwijs hebben zich geheel vrijwillig beschikbaar gesteld. Het onderwijs wordt gegeven van October 1936 tot en met Mei 1937. Er zijn 100 deelne rners, die in 3 ongeveer even groote groepen zijn verdeeld. Per week en per kind wordt door de ouders 7Vb cent bijgedragen voor het aanschaffen van de noodzakelijke leermidde len; sommige ouders zijn hiervan geheel of gedeeltelijk vrijgesteld. Over de resultaten van het onderwijs be tuigt de commissie, in aanmerking nemend den nog zeer korten tijd, gedurende welken de cursus gegeven wordt, haar bijzondere tevre denheid. Tot haai' leedwezen ziet de Commissie zich beperkt in de volle ontplooiing van haar krachten, om dat haar de daarvoor benoodig- de financiën grootendeels ontbreken. De uit den aard der zaak geringe bijdragen der ouders veroorloven slechts de aanschaf fing van uiterst bescheiden en voor vrucht baar onderwijs onvoldoende leermiddelen. Een eenigszins ruimere financieele basis zou de resultaten van het onderwijs in Espe ranto in buitengewone mate verhoogen. Om die reden verzoekt de Commissie, ten behoeve van voor het Esperanto-onderwijs aan te schaffen leermiddelen en om een voortzetting van deze Esperanto cursussen te verzekeren, aan B. en W. een subsidie van f 100. Koffiecultuur wordt geholpen. De regeering wil een nieuwe po ging tot steun aan de Indische kof fiecultuur wagen. Zij wil daarvoor een bedrag van f 780.000 beschik baar stellen, van welk bedrag tevens een deel zal worden gebruikt voor marktonderzoek en propaganda ter vergrooting van den afzet. Van de f 780.000 zal f 415.000 verkregen wor den uit de opbrengst van de inmid dels ingetrokken koffiecrisisheffing hier te lande. Van dit voornemen doet de regeering me- dedeeling in de Memorie van Antwoord over de Indische begrooting-1937 aan de Tweede Kamer. Verder wordt meegedeeld, dat een wetsontwerp tot wijziging der Indische Staats regeling o.m teneinde de behandeling van ontwerpen van wet en van algemeene maat regelen van bestuur, zoomede van aanvullen de ibegrootingen door het college van gede legeerden mogelijk te maken, in voorberei ding is. Met betrekking tot de economische poli tiek wordt opgemerkt, dat door de verschil lende uit de behoeften der realiteit geboren maatregelen de economische en financieele ineenstorting van Nederlandsch-Indië is voorkomen en een deugdelijke basis kon wor den verkregen voor verderen herstelarbeid. Het komt er nu echter op aan, dat men de noodige voorzichtigheid blijft betrachten en dat men zich niet laat verleiden tot het in het leven roepen van schijnwelvaart door middel van allerlei grootsch opgezette wer ken, die economisch in de lucht hangen. De huidige wereldverhoudingen zijn nog dermate ongewis, dat de minister van Kolo niën ook thans nog niet de tijd aangebroken ziet om tot het voeren van een z.g „princi- pieele" economische politiek over te gaan en dus een algemeen plan tot herstel der.wel vaart te ontwerpen. Aangezien de positie van de koffiecultuur, ondanks de prijsstijging, nog zwak is. heeft de regeering het voornemen een bedrag van ten hoogste f 780.000 beschikbaar te stellen voor de verbetering van de cultuur en de be reiding van koffie, zoomede voor markton derzoek en propaganda ter bevordering van den afzet van dat poduct. Van dat bedrag zal f 415.000 worden verkregen uit de op brengst van de thans ingetrokken koffie crisisheffing hier te lande, terwijl met het resteerend bedrag van f 365.000 bij aanvul- lingsbegrooting voor 1937. zal worden gere kend. Beperking van den invoer van vreemde koffie in Nederland acht de minister niet van zoodanig voordeel voor de Indische kof fie, dat de daartegenover staande nadeelen kunnen worden aanvaard. De minister is van oordeel, dat het moge lijk zal zijn door middel van het individueele restrictiestelsel overproductie van rubber in Nederlandsch-Indië in voldoende imate te voorkomen. Of en ln hoever aanleiding bestaat om over te gaan tot verhooging van de salaris sen en loonen der Indische landsdienaren, hangt uiteraard af van verschillende om standigheden. o.a. van den invloed, die de waardevermindering van den gulden zal blij ken uit te oefenen op het peil van de kosten van levensonderhoud der verschillende amb- tenarengroepen. Tot dusver is die invloed van slechts geringe beteekenis geweest. Van het standpunt der Indische regeering tegenover de nationaal socialistische bewe ging in Indië heeft de minister ten vorigen jare een uiteenzetting gegeven. Hij moge mitsdien zich thans bepalen tot het geven van de verzekering, dat die regeering waak zaamheid betracht en aan de ontwikkeling dier beweging de vereischte aandacht geeft en doet geven. Nu de voorloopig uitkomsten van het dienstjaar-1936 beschikbaar zijn. blijkt, dat het tekort niet f 50 mil lioen zal bedragen, zooals geraamd was, maar zeer vermoedelijk f 33 mil lioen. Deze vermindering is zoowel te danken aan de uitgaven, die 7 mil lioen beneden de raming bleven, als aan een hoogere opbrengst van de middelen ten bedrag van ruim f 10 millioen. KORPS MOTORDIENST. 35 Wapenfeest K.O.O.S. HAARLEM Maandag. Zaterdagmiddag zijn de 5 onderofficieren, die hebben deelgenomen aan het te Groningen gehouden 35e Wapenfeest van den Kon. On- deroff. Schermbond bij het korps, terugge keerd. In tegenwoordigheid van de officieren en onderofficieren van het korps werden de schermers door den commandant, luitenant kolonel A. M. M. van Loon, toegesproken die hen gelukwenschte met het groote succes om met 13 prijzen naar Haarlem terug te komen en hen bedankte voor hun werken, waardoor ook thans de naam van het K.M.D. in de schermsport met eere wordt genoemd. Namens de collega's werd door een der onderofficieren eveneens een gelukwensch overgebracht. De gewonnen prijzen bestaan uit 3 korps- prijzen en 10 personeele. In de korpswedstrij den werd: op degen, door de heeren Drenth, Suk en v. d. Broek den eere prijs behaald, een zil veren wisselbeker met 3 zilveren medailles, be schikbaar gesteld door H.M. de Koningin; op geweer werd door de heeren Suk. Brink en Drenth de 3e korpsprijs en op sabel door de heeren v. d. Kamp. Drenth en Suk de 4e korpsprijs behaald. In de personeele wedstrijden waren de prij zen behaald door den heer v. d. Kamp 2en prijs floret, 5e prijs sabel en 7e prijs degen; door den heer Drenth 3e prijs degen en 7e prijs sabel; door den heer Suk, 5en prijs floret; door den heer Brink 3e prijs geweer en 9f prijs degen en door den heer v. d. Broek 3e prijs floret en 4e prijs sobel. VRIJW. BURGERWACHT. Met. ingang van 1 Februari is bevorderd tot res. kapitein der res. Ie luitenant T. Blikslager Jr., hoofdman bij de Vrijw. Burgerwacht, Haar lem. WAS VERBAASD OVER DE RESULTATEN VAN NIEUWEN KUNSTGEBIT-REINIGER „Ik heb een busje ran Uto „Steradent" gebruikt en ik kan inderdaad alles ondersehrijvcn wat ervan vertelt. Hel was verbazend te zien. hoe de vlekken op mijn kunstgebit verdwenen en de heer lijke, frissche smaak, welke het mij daarna in den mond gaf, was iets, dat ik nooit tevoren heb on dervonden, hoezrev ik mijn gebit ook borstelde. Ik heb ..Steradent" aan vele mijner vrienden aanbe volen en zal het zeil in het vervolg regelmatig gebruiken''. - H. K. Dr. L. W. Sherwin. autoriteit op tandheelkundig gebied, heeft zeer onlangs een schitterende weten schappelijke ontdekking gedaan, welke U de zeker heid geeft, dat Uw kunstgebit steeds prachtig en natuurlijk-lijkend bluft - ongeacht hoe oud en ver kleurd het thans is. Alles wat U te doen heeft is: leg Uw gebit in water en voeg een weinig..Steradent" toe. Vlekken en verkleuring verdwijnen als bö tooverslag! De plaat krijgt een aantrekkelijke, rose vleesehkleur. De tanden krijgen hun frissehen, mooien glans terug. Uw gebit is gevrijwaard van alle slijmerige, kleverige tandfilm. voedselresten en anderen onhygienischen aanslag. Dit krachtig steriliseerende middel zuivert en geeft een koelen, verfrisschenden smaak. Geen borstelen, geen zuren. Geen nare reuk. Gegarandeerd onschadelijk. Tand artsen schrijven „Steradent" voor als de beste kunstgebit-reiniger, welke ooit geproduceerd werd. Prijs f 0.50 en f 0.90. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten, of franco toezending door G. Lindner Co., Singel 115. Amsterdam-C. Verkrijgbaar bij DROGISTERDEN VAN EDEN. Gr. Houtstr. 161, Gen. Cronjéstr. 49. Spaarnc 38 (Adv. ingez. Med.) Informatieve besprekingen te Lissabon. LISSABON, 30 Januari (A.N.P.) Alhier zijn vertegenwoordigers aange komen van de Nederlandsche Lucht vaart Maatschappij K.L.M. voor het voeren van onderhandelingen met den secretaris van den Portugeeschen Luchtvaartraad, teneinde te mogen vliegen over Portugeesch gebied, in verband met de plannen der K.LJW. tot instelling van een transatlantische luchtlijn naar Nederlandsch West- Indië, via Lissabon en met tusschen- landing te Porto Praia, de hoofdstad der Kaap Verdisehe Eilanden. 's-GRAVENHAGE, 30 Januari. Bij na vraag heeft de K.L.M. bevestigd, dat zich in derdaad eenigen harer vertegenwoordigers te Lissabon bevinden voor het voeren van be sprekingen, die echter een zuiver informatief karakter dragen en ten doel hebben, de noo dige gegevens te verzamelen om de mogelijk heid na te gaan van de eventueele instelling van een luchtlijn naar Paramaribo. KON. NED. MAATSCH. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. HAARLEM Maandag. Bovengenoemde vereeniging houdt op Dinsdag 2 Februari om 8.15 uur in Hotel „Lion d'Or" een vergadering. Op de agenda staat onder meer: verkiezing van een voorzitter en penningmeester, die beiden herkiesbaar zijn en een voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. Koper. BAL-MASQUé OVERIJSELSCHE ONTSPANNINGSVEREENIGING. HAARLEM Maandag. Gelukkig dat er in de sombere, koude Januari en Februari-maanden nog bal-masqués bestaan! Vooral in deze ernstige en benauwende tijden heeft iedereen behoefte om zijn dagelijksche zorgen even van zich af te schudden en zich onder de veilige bedekking van een masker honi soit quit mal y pense eens volkomen te laten gaan. Misschien dat we dan ook na de eerste carnavalsroes onze zorgen niet meer zóó serieus nemen, is het leven tenslotte niet het grootste bal-masqué dat we meemaken? Zoo'n echt ouderwetsch bal-masqué, ik ken ze helaas alleen maar uit de overleveringen, was het nu Zaterdagavond in Dreefzicht, waar de Overijselsche Ontspanningsvereniging vele leden en introducés op de aangenaamste wijze bezig hield. Ge moet al die verheugde en opgewekte gezichten van oud en jong maar zien, ge moet de echte bal-masqué liedjes maar hooren ze waren ditmaal van de Moonlight Serenaders en ge voelt al die carnavalsstemming over u komen die we in deze streken helaas maar al te weinig kennen. Uit bonte mengeling van de vele kleurige en aardige costumes koos de jury, die bestond uit mevrouw M. C. de Mev en de heeren II. J. van Teunenbroek en O. A. de Mey. de vol gende prijswinnaar. Groepen: Drentsche fa milie, Ned. vlag, Volendammers. Paren: Lappendames, Flak en Flik, Dag en Nacht. Bar-meisjes. Heer of dame: Dame in witte smoking, Werkster, Schotsche Hooglander en Prins Car naval. De publieksprijs werd toegekend aan de alom bekende Canadeesche Vijfling. De stemming die in de zaal heerschte kan Ik niet beter beschrijven dan met te zeggen dat ze on-Haarlemsch was. Het schijnt dat men daar in Overijsel even goed weet wat carnavalvieren is als in Noord-Brabant, alleen zijn wij hier in Noord-Holland.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 5