Hitler voor den Duitschen Rijksdag. Ruwe handen PUROL Beroep der Russische beklaagden verworpen. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld KAM® PROGRAMMA MAANDAG 1 FEBRUARI 1937 HAAKLE M'S DAGBLAD A Volmachten met vier jaar verlengd. Garantie voor de Neder- landsche en Belgische neutraliteit. In de Zaterdag gehouden zitting van den Duitschen Rijksdag zijn de volmachten, die Hitier bij de rijkswet van 24 Maart 1933 kreeg voor de tenuitvoerlegging van het Vierjaren plan, voor den duur van wederom vier jaar verlengd. HITLER. De Führer hield een lange rede, waarin hij achtereenvolgens een overzicht gaf van den arbeid van het nationaal socialistische regime in de afgeloopen jaren, voorts het Duitsche standpunt uiteenzette tegenover de interna tionale vraagstukken en tenslotte de plannen voor de naaste en latere toekomst besprak. in een deel van zijn rede, dat gewijd was aan de buitenlandsche betrek kingen, deelde Hitier mede, dat de Duitsche regeering aan de regeeringen van België en Nederland heeft te ken nen gegeven, dat zij de neutraliteit dezer landen onder alle omstandighe den volstrekt wil garandeeren. Hitier ontkende, dat Duitschland's sympathie met het nationalistische Spanje voortvloeide uit zijn begeerte naar de Spaansche koloniën. Hij liet daarop woordelijk volgen: „Wij hebben tegenover landen, die ons geen koloniën hebben afgenomen, ook geen koloniale eischen". Als mogelijke wegen om tot een werkelijken toestand van vrede te ge raken noemde Hitier de volgende pun ten op: 1. De inwendige stabiliteit en orde ning van alle landen. 2. De wederzijdsche eerbiediging der levensvoorwaarden van den ander. 3. Reorganisatie van den Volken bond tot een evolutionair orgaan. 4. Absolute rechtsgelijkheid. 5. Beschouwing der bewapenings kwestie in haar geheel. 6. Verdelging der onverantwoorde lijke internationale bronvergiftigers en waarheidvervalschers. Aan de rede van Adolf Hitler ontleenen wij Ik weet niet of er ooit een revolutie van zoo Ingrijpenden aard is geweest als de nationaal- socialistische revolutie en die desondanks on telbare vroegere politieke functionarissen on gemoeid en in vrede in hun werkzaamheden heeft gelaten. Pas weinige maanden geleden meenden eerwaardige Brltsche wereldbur gers zich tot mij te moeten wenden met een protest wegens het vasthouden van een mis dadig onderdaan uit Moskou in een Duitsch concentratiekamp. Het is wel aan het feit, dat ik niet op de hoogte zal zijn, toe te schrij ven, nooit vernomen te hebben of deze zelfde eerwaardige mannen zich eveneens tegen de bloedige gewelddaden van deze misdadigers uit Moskou in Duitschland uitgesproken heb ben, of zij geprotesteerd hebben tegen het gruwelijke parool: Blaat de fascisten neer, waar je ze aantreft. Kenners van de verhoudingen in Spanje verklaren, dat het aantal afgeslachten met 170.000 eerder te laag dan te hoog wordt aan gegeven. Naar deze prestaties van de brave democratische revolutionairen in Spanje, zou de nationaal-socialistische revolutie in ver band met het driemaal zoo groote bevolkings cijfer het recht gehad hebben, vier tot vijf honderdduizend menschen om het leven te brengen. Dat wij dit niet gedaan hebben, schijnt bijna te gelden als een verzuim en vindt van de zijde der democratische wereld burgers zooals wij zien een zeer slechte beoordeeling. De redding van ons volk is niet een vraag stuk der financiën, maar uitsluitend een vraagstuk van de besteding en den inzet van onze aanwezige arbeidskracht eenerzijds en van de gebruikmaking van den aanwezigen bodem en van de bodemschatten anderzijds. De stelselmatige leiding van onze volkshuis houding vindt haar geweldige uitdrukking in de opstelling van het vierjarenplan. „Bloed en bodem". De Führer zette uiteen, dat het nationaal- socialisme in plaats van het liberale begrip van het individu en van het Marxistisch be grip van de menschheid het rasechte (blut- bedingte) en met den bodem verbonden volk geplaatst heeft. Zooals de erkenning van den loop der aar de om de zon leidde tot een geheel nieuw be grip van het algemeene beeld der wereld, zoo zal* zich uit de bloed- en rassenleer van de nationaal-socialistische beweging een wijzi ging in het begrip en daarmede in het beeld van de geschiedenis der menschelijke ver gankelijkheid en haar toekomst vormen. Dit zal niet tot een vervreemding tusschen de volken, doch in tegendeel voor de eerste maal tot een werkelijk wederzijdsch begrip leiden. Het D. N. B. meldt nog: Na de redevoering van den Führer nam de nieuwbenoemde voor zitter van den Rijksdag, Goering het woord, om Hitier „den onmetelijken dank van b"t. geheele Duitsche volk voor de wereld uit te spreken". Geestdriftig stemden de leden van den Rijksdag in met den heilroep op den Führer, waarmede Goering de vergadering sloot. Spontaan weerklonken uit het midden der afgevaardigden de nationale liederen. Toen de Führer met Goering de vergader zaal verliet, werd hem opnieuw een ovatie ge bracht. Hitier zeide verder: Men spreekt van de mocratieën en dictaturen en heeft zelfs nog niet begrepen, dat zich in dit land een om wenteling heeft voltrokken, welker resultaat, wanneer democratie inderdaad nog beteeke- nis zal hebben, in den hoogsten zin van het woord democratisch is te beschouwen. In Duitschland bestaat thans slechts één drager van de souvereieniteit-, n.l. het volk zelf. De wil van het volk vindt zijn uitdruk king in de partij als politieke organisatie van het volk. Er bestaan dienovereenkomstig dan ook slechts enkele wetgevers en slechts een bestuur van uitvoering. Daarbij constateerde hij: 1. Het herstel van de Duitsche rechtsgelijk heid was een gebeurtenis, die uitsluitend Duitschland betrof. Hiermede hebben wij geen volk iets ontnomen en geen volk eenig leed berokkend, 2. Ik verkondig, dat ik in den zin van het herstel der Duitsche rechtsgelijkheid de Duit sche Reichsbahn en de Duitsche Rijksbank haar vorig karakter zal ontnemen en onvoor waardelijk onder de bevoegdheid van het rijk zal plaatsen. 3. Ik verklaar hiermede, dat hierdoor dat deel van het verdrag van Versailles zijn na tuurlijke oplossing gevonden heeft, dat ons volk de rechtsgelijkheid ontnam en het tot een minderwaardig volk degradeerde. 4. Ik trek daarop echter vooral op de plechtigste wijze de Duitsche on- derteekening terug van de verklaring, die indertijd van een zwakke regee ring tegen haar beter weten is afge perst, dat Duitschland de schuld draagt aan den oorlog. Dit "herstel van de eer van ons volk, dat uitdrukking vond in de invoering van den dienstplicht, het oprichten van een nieuw luchtwapen, het herstel van de Duitsche ma rine, en de herbezetting van het Rijnland door onze troepen, was de moeilijkste en ge- durfdste taak en arbeid van mijn leven. De tijd der z.g. verrassingen is thans geslo ten. Als gelijkgerechtigde staat zal Duitsch land, zich bewust van zijn taak in Europa, op loyale wijze medewerken aan de oplossing der vraagstukken welke ons en de andere landen bezig houden. „Duitschland niet geïsoleerd" Sprekende over de rede van Eden zeide Hitier, dat Duitschland niet geïsoleerd wil zijn en zich niet geïsoleerd voelt. De vroegere spanningen zijn door een aantal overeenkom sten uit den weg geruimd, waarmede een bij drage is geleverd tot een verbetering der Europeesche toestanden. Hitier somde daar na de met verschillende landen gesloten ae- coorden op. Steeds weer heeft Duitschland ver- Frankrijk geen menschelijk denkbaar zekerd, aldus Hitier, dat er bijv. met geschilpunt kan bestaan. De Duitsche Nederland verzekerd, dat zij be- regeering heeft verder aan België en reid is, deze landen steeds als onaan tastbare neutrale gebieden te erken nen en als zoodanig te waarborgen. Op economisch gebied streeft het Duitsche volk naar een levendiger uitwisseling van goe deren met zijn buurlanden. „Ik verheug mij over elke stijging van onzen buitenlandschen handel, maar met het oog op de onduidelijke politieke situatie zal ik niets nalaten, dat aan het Duitsche volk ook dan nog een levens- bestaan zal waarborgen, wanneer andere vol ken wellicht het slachtoffer der bolsjewisti sche infectie zijn geworden. Voor den heer Eden is het bolsjewisme wellicht iets, dat in Moskou zetelt, voor ons is dit bolsjewisme echter een pest waartegen wij ons in Duitsch land zelf met alle middelen moeten verzet ten". Steden worden vergroot Aan het einde van zijn toespraak, die meer dan twee uren in beslag nam, sprak Hitier over de toekomst, waarbij hij het plan tot uit breiding van eenige groote steden aankondig de, o.a. van Berlijn als rijkshoofdstad, van München als hoofdstad der nat. socialisti sche beweging, van Neurenberg, als stad der rijkspartijdagen en van Hamburg als han delsstad. Verder zal het tot onze taak behoo- ren, aldus Hitier, het werkelijk leven van ons volk. zooals het zich nu in staatkundigen vorm ontwikkeld heeft, door een grondwet te bezegelen. Het Havasbureau vermeldt de passage, waarin Hitier zinspeelde op de Marokkaan- sche aangelegenheid aldus: „Van die geschie denis in Marokko is geen woord waar. Dank zij de loyauteit van een buitenlandsch mi nister heeft men de waarheid kunnen vast stellen, maar het zou kunnen dat in een ana loog geval de waarheid niet kon worden ach terhaald". Hitier ontkende formeel, dat Duitschland in Spanje andere belangen heeft dan die, welke Eden in zijn rede erkende. Men heeft beweerd, dat Duitschland koloniale eischen verbergt achter haar sympathie voor het nationalistische Spanje, maar Duitsch land stelt geen enkelen kolonialen eisch te genover landen, die hem geen koloniën heb ben afgenomen. Oostenrijk NeustadterStuermer uit de regeering? Naar uit goede bron verluidt, heeft de minister van buitenlandsche zaken, Neu- staedter-Stuermer in den Vrijdag gehouden ministerraad zijn portefeuille beschikbaar ge steld, waartoe hij als reden zou opgeven hebben dat hij overbelast met werkzaamhe den en ambtsmoede is. Japan Het kabinet Hayasji gevormd. Reuter meldt uit Tokio, dat de regeerings- crisis thans geëindigd is met de vorming van een kabinet-Hayasji, waarin Hirosji Saito. de Japansche ambassadeur in Washington, mi nister van Buitenlandsche Zaken is. Met de genezen vlug met Doos30-60ct. Bij Apoth.en Drogisten (Adv. Ingez. Med.) benoeming van luitenant-generaal Kataro Nakamoera tot minister van Oorlog hebben leger en vloot zich voldaan verklaard. Verder zullen in het nieuwe kabinet zit ting hebben de tegenwoordige vlootcomman- dant. admiraal Yonai, als minister van Ma rine, de president van de industriebank Yoeki, als minister van Financiën en Kawa Harada als minister van Binnenlandsche Zaken. Duitschers mogen den Nobel prijs niet meer aanvaarden. Een nationale prijs voor kunst en wetenschap ingesteld. In zijn rede voor den Duitschen Rijksdag zeide Hitier, dat hij een Duitschen nationalen prijs voor kunst en wetenschap had ingesteld. Deze nationale prijs zal jaarlijks worden toegekend aan drie verdien stelijke Duitschers en bedraagt voor elk van hen 100.000 R.M. Hiermede wordt het Duitschers voortaan verboden den Nobelprijs te aanvaarden. Zweedsch commentaar. In zijn commentaar op het decreet, dat Duitschers verbiedt ,een Nobelprijs te aanvaar den. verklaart het Zweedsche conservatieve blad „Svenska Dagbladet" het te betreuren dat dit decreet een „geestelijke autarkie" in stelt, die Duitschland alleen nog maar meer kan isoleeren dan de economische autarkie. De liberate „Dagens Nyheter" schrijft: ..Dit decreet van Hitier zal de oogen openen voor het cultureel regime, dat in Duitschland heerscht. De consequenties cvan dit decreet zijn absurd, daar Hitier zijn land buiten de vredelievende internationale samenwerking op geestelijk gebied sluit". OUD-MINISTER DE MONZIE BIJ AUTO ONGELUK GEWOND. De vroegere Fransche minister De Mon- zie werd bij een auto-ongeluk op den weg MagdalaineCaussade, in het departement Tarn en Garonne, gewond. Hij heeft een dij beenbreuk en verscheidene kneuzingen opge- loopen DUELLEERENDE JOURNALISTEN. „Paris Midi" meldt, dat Serge Veder, de dra maturg en journalist, en Charles Michelson, de administrateur van de „Ami du Peuple" op een particuliere bezitting bij Parijs een duel op den degen hebben geleverd. Toen zij voor den derden keer trokken werd Michelson in den arm gewond, waarmede een einde kwam aap. het gevecht. Het blad vermeldt-niet de oorzaak van het gevecht. Er wordtTrÜet medegedeeld of de te- genstaandèrs zich verzoend hebben. Doodvonnis reeds voltrokken Uit Moskou wordt gemeld, dat het hooger beroep van al degenen, die in het politieke proces ter dood zijn ver oordeeld, verworpen is. Het is niet onmogelijk, dat het vonnis reeds voltrokken is. Uit Mexico City: In een interview met Reuter heeft Trotski verklaard: Ik ben bereid al mijn dossiers en duizenden andere docu menten aan een internationale commissie voor te leggen om de atmosfeer te reinigen van de bacillen van het bedrag, van den las ter en van intriges. Ook Worosjilof bedreigd? Volgens de „Krakauer Illustrierter Kurier" is een scherpe woordenwisse ling ontstaan tusschen Stalin en den volkscommissaris van oorlog, Woros jilof. wegens de arrestatie van ver scheidene officieren van den genera- len stad. Stalin zou tot Worosjilof gezegd hebben, dat hij hem zal laten arresteeren, waarop de volkscommis saris geantwoord zou hebben, dat in een dergelijk geval het leger voorbe reid is. Een antwoord aan Hitier. (Adv. Ingez. Med.j Frankrijk bereid aan iedere poging tot ontspanning deel te nemen. Bij de inwijding van het doodenmonument te Chauteauroux heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Delbos, Zondag een rede gehouden over den internationalen toestand. Hij zeide naar Havas meldt o.a.: „Toen de Fransche regeering de leer der niet-inmenging in Spanje aanvaardde, wilde zij den brand in perken in plaats van hem te voeden. Ik meen te mogen zeggen, dat onze pogingen, tezamen met die van Engeland en alle verdedigers van den vrede, niet vergeefsch zijn geweest. Er is een algemeene ontspanning merkbaar en een toezicht op de niet-inmenging zal nu spoedig werkelijkheid kunnen worden, waardoor Spanje, zooals het ook behoort, meester over eigen lot zal kunnen zijn. Alle volken van Europa schijnen dan ook te hebben begrepen, dat het hun plicht is het einde van den burgeroorlog zooveel mogelijk te verhaasten. Er zou echter nog een groot gevaar blijven bestaan, indien men Spanje een of anderen regeeringsvorm zou willen opleg gen. Delbos zeide niet te willen twijfelen aan de oprechtheid der plechtige verklaringen, die zoowel van den anderen kant der Alpen als van de overzijde van den Rijn gehoord werdén. Gisteren nog heeft rijkskanselier Hitier zijn vredelievendheid betuigd. Er bestaat dus geen verschil van inzicht over het doel, maar over de werkwijze, Ik spreek hier geen antwoord uit op de rede van Hitler, want ik heb nog geen gelegenheid gehad die ernstig te bestu- deeren en te overdenken. Ik zal slechts vorm geven aan eenige mijner indrukken. Ik neem gaarne acte van Hitler's verklaring, dat er menschelijkerwijs gesproken. Geen enkel twistpunt tusschen Frankrijk en Duitschland kan bestaan. Dat is ook onze ge dachte en ons verlangen. Maar Duitschland en Frankrijk zijn niet de eenigen op aarde en voor de handhaving van den vrede zijn algemeene regelingen noodig, die ook anderen betreffen. Hitier heeft door zijn rede het vertrouwen in de handteekeningen onder verdragen niet ver sterkt. Wel heeft hij verklaard, dat Duitsch land tot eerlijke samenwerking bereid is, maar internationale samenwerking sluit zeer moei lijke onderhandelingen in. Doch ik erken gaarne, dat zijn rede veel positiefs inhoudt, zelfs ten aanzien der ontwapening. Wij weten, dat het niet noodzakelijk is, dat men reeds in den aanvang van gelijk in zicht moet zijn om tot een gunstig resultaat te komen. Wij blijven bereid mede te werken aan alle pogingen tot toenadering, slechts onder voorwaarde, dat deze tegen niemand gericht zijn. Daarbij denk ik aan Sovjet- Rusland: hoe willekeurig zou het zijn, een volk van bijna 200 millioen zielen, dat even zeer den vrede noodig heeft en wenscht, uit te sluiten. Wanneer wij zeggen, dat het economische herstel van Europa slechts in een atmosfeer van vrede een plaats kan vinden, dat open- ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLING Prins Slechtbedeeld was erg blij dat Thijs had gezegd „Als jij het met mij wilt probeeren, dan lukt het misschien wel." De eerste opdracht die de koning Bosenkwa mij gaf zou ik nooit alleen kunnen vervullen; ik moet n.l. de twee beroemde tanden van den toovenaar Scheelverkniezen uittrekken en aan den koning brengen. Ik denk niet. dat de toovenaar dit goedschiks toelaat." Nadat ze hier een poosje over gepraat hadden, gingen Thijs en het prinsje op weg naar het kasteel van toovenaar Scheelverkniezen, ter wijl Thijs er den heden weg over nadacht, hoe zij te werk moésten gaan. baarheid omtrent en toezicht op de bewape ningen noodig zijn, dat de bewapening moet worden beperkt, dan is men in Duitschland geneigd te denken, dat wij beleedigende toe spelingen op Duitschland maken. Niettemin hebben wij altijd verklaard, dat die opmerkin gen gelden voor alle landen, ook voor het onze. Wij vragen van Duitschland niet meer dan van anderen en onszelf. Als wij ons be reid verklaren mede te werken aan een meer redelijke verdeeling der grondstoffen, moeten wij toezien, dat de oorlog niet gevoed wordt. Wil men den vrede, dan moet de oorlogsnij- verhcl 1 veranderen in vredesnijverheid. Die moeilijkheid kan alleen opgelost worden, in dien de lust tot bewapening verdwijnt en in vertrouwen op de veiligheid alle handels gebieden worden opengesteld. Tot het aan vaarden van deze groote taak noodigen wij Duitschland en alle andere landen uit. Fransche en Engelsche meeningen over Hitler's rede. Te Londen ziet men nog weinig aanknoopings- punten voor onderhandelingen. In het commentaar op de rede van Hitier in den Rijksdag schrijft het Fransche blad „Ami du Peuple" dat de rede geheel negatief was. De rede verwerpt de bases voor onder handelen, die door Eden en Blum zijn voorge steld. Duitschland wordt in een autarkie ge houden,, het offert- alles op aan zijn droom van almacht. „Excelsior" schrijft, dat de rede niets nieuws bracht, het eenig lichtgevende punt is de pas sage over Spanje. „Le populaire" is van meening. dat de rede van Hitier het gevaar voor een nabijen oorlog heeft evrminderd, doch geen garantie heeft gegeven voor een definitieve organisatie van den vrede. Hitier heeft gemeend niet te moe ten antwoorden op het rechtstreeksche beroep van Blum. Duitschland kan zich evenwel niet isoleeren en het zal niet kunnen ontsnappen aan een antwoord. In de „Echo de Paris" schrijft Pertinax, dat het antwoord van Hitier aan Eden en Blum negatief was. De Fuehrer eischt de koloniën, die in 1918 zijn afgestaan weer op, doch hij verwerpt de regeling in Europa. Hij biedt tweezijdige verdragen aan, zonder garantie van een systeem van wederkeerigen bijstand tegen een eventueelen anvaller. Indien de vredelieevnde volken zich niet aaneensluiten, zal de Fuehrer ze dooden, zooals hij in het binnenland heeft gedood. De teleurstellende indruk, die de rede van Hitler in bevoegde kringen te Londen heeft gewekt, bleek gisteravond na een grondiger studie van dit document bevestigd te worden. Men erkent zonder twijfel, dat de toon der verklaringen in het algemeen rustiger is dan gewoonlijk en dat dit het gevolg is van een streven om de Duitsche zaak op een meer ge matigde, meer rationeels wijze voor te stel len. Doch hier schijnt de bijdrage tot de op lossing der Europeesche vraagstukken op te houden. Voorts houden de verklaringen van Hitier "geen enkele belofte in eener bijdrage tot be perking der bewapening. In het kort schijnt men hier van meening te zijn, dat de rede van gisteren in hoofdzaak in gematigde vorm een aantal bekende ar gumenten heeft herhaald, zonder Londen en Parijs aanknoopingspunten te bieden voo ernstige onderhandelingen over de hangende vraagstukken. *~ZACHTVAN SMAAK - PRIJS TO ct (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 2 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending .6.30 RVU. 8.00 Gram. platen. 10.00 Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Cello-recital; 11.00 Huish. wenken. 11.30 Ensemble Jetty Canton. 1.00 Het Omroep-orkest en Gram. platen. 3.00 Knipcursus. 4.05 Pianorecital. 4.30 Kinderkoor zang. 5.00 Kinderhalf uur. 5.30 Het Aeolian- orkest. 6.30 Cursus „Vaderland en Moeder land". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Koorcon cert, m.m.v. Blokfluitenkwartet. 7.30 Engel sche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 AVRO- Dansorkest m.m.v. soliste en Gram. platen, 11.1012.00 Gram. platen. HILVERSUM H, 301 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram. platen. 11.3012,00 Godsd. half uur. 12,15 De KRO-Melodisten m. m. v. solist en Gram. platen. 2,00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.05 KRO-orkest. 4.45 Gram. platen. .5.00 KRO-kamer-orkest. 5.45 Felicita- tiebezoek. 6.00 KRO-orkest. 6.40 Esperantocur- sus. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie R. K. Jeugd- werkloozenzorg. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Be richten A.N.P., Mededeelingen. 8.1o Deelama- tiei 8.30 Gram. platen 8.45 De KRO-melodis- ten en solist. 9.15 Radiotooneel. 8.35 Gram. platen. 9.45 KRO-symphonie-orkest en solist. 10.30 Berichten ANP., 10.40 Sport-reportage. 11.3012.00 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11.05 Causerie „Value for money". 11.20-11.50 Orgelspel. 12.10 BBC-Empire-orkest en soliste. 1,20 Sportreportage. 1.402.20 Het Horden Col liery orkest. 4.20 Reportage Loting Davis Cup. 4.35 Het Hungaria-Zigeunerorkest. 5.15 Cau serie „Law ï'eform". 5.35 Het „New-Georgian" Trio. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Northem Ireland-orkest en solist. 7.50 Causerie „A Nation of shoppers". 8.10 Operette „Wenn die kleine Veilchen blüh'n" 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „History and the Kingdom of God". 10.00 Het Edric Cundell-Kamerorkest en so listen. 11.00 Declamatie. 11,20 Bram Martin en zijn Band. 11,5012,20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11,20 Sympho- nie-orkest en soliste. 2.55; 4.50 en 5.50 Gram. platen. 6.05 Zang. 6.50 Gram. platen. 7.05 Zang. 7.20 Gram. platen. 8,50 Operette-uit zending. Hierna: Pascal-Dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 Concert. 7.50 Saarbrücker Amusements orkest. 11.20 Politiemuziekcorps. 12,35 Omroep- kleinorkest. 3.20 Kamermuziek. 4.35 Gram. platen. 6.00 Omroeporkest, -koor en solisten. 7.30 „Westdeutsche Fastnacht". 10.10-11.20 Omroep-kleinorkest en solisten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Willi Glahe's dansorkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Sportnieuws. 9.50 Solisten concert. 10.05 Weerbericht. 10.2011,20 Gram. platen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6