Een middelbare school te Heemstede? Haarlemsche beg: Gesprongen leiding. voor 1937. A. A, IMo 1 2 5 0 4 Hei Beiauftiiltsie 54e Jaargang No. 15445 Verschünt dageliiks. kehalve op Zon- en Feestdagen Dinsdae 2 Februari 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LU U KENS COSTEK MAATSCHAPPIJ VOOR #j pffrfrOOM en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V Hoofdredacteur. ROBERT ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10. per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week f 0.05, p. maand f 0.22. p. 3 mnd. f 0.65. franco p. post f 0.7254 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnês. Levenslange ongeschiktheid t 600.—overlijden ƒ400.—. verlies van hand, voet of oog 200.—. beide leden duim ƒ100.—, één lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger 60.— één of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk f 15.polsbreuk f 15.—. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 Administratie: 10724. 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTiëN 1—5 regels T 1.75, elke regel meer 1 0.35. Reclames r 0.60 per regel Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer f 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN HAARLEM, 2 Februari. De Nobelprijzen. Vlak vóór hij zijn groote rede hield heeft de Duitsche dictator medegedeeld, dat hij Duit- sche Nationale Prijzen voor Kunst en Weten schap instelde. Jaarlijks zullen voortaan drie Duitschers daarmee onderscheiden worden. Elke prijs zal 100.000 mark bedx*agen. Tegelij kertijd is aan alle Duitschers verboden, voortaan een Nobelprijs te aanvaarden. De aanleiding tot dit alles is de toekenning van den Nobelprijs voor den vrede aan den Duitschen pacifist Carl von Ossietzky. De contraverse, die over deze toekenning is ont staan, ligt nog te versch in het geheugen om er op terug te behoeven komen. Blijkbaar is de Nobelprijs tenslotte wel aan den zwaar zieken Von Ossietzky uitgereikt. Maar het Derde Rijk achtte zich zeer beleedigd door- deze onderscheiding van een man, dien het als een landverrader beschouwde en jaren lang in de gevangenis opgesloten had gehou den, omdat hij indertijd had onthuld, dat Duitschland bewapende in strijd met de be palingen van het Verdrag van Versailles. Hitler heeft het bij deze protesten niet ge laten, eigen prijzen (alleen voor Duitschers) ingesteld, een ban geplaatst op Nobelprijzen- Voor-Duitschers en den volgenden dag in zijn rede tot den „Rijksdag" verklaard, dat Duitsch land niet geïsoleerd is en geen isolement wil. Dit laatste is en blijft een raadselachtig standpunt en die raadselachtigheid is weer eens vergroot door de uitbanning van de No belprijzen, die in buitenlandsclïe kringen van kunst en wetenschap, vooral natuurlijk in Zweedsche, groote beroering en ontstemming heeft gewekt. De logica in den genomen maatregel schijnt trouwens ook moeilijk te ontdekken. Had Hitier, na de hevige protesten van Duit sche zijde, zich beperkt tot de verdere afwij zing van den Nobelprijs voor den Vrede voor zijn landgenooten, men zou althans" de con sequentie van het standpunt hebben erkend. Maar hij breidt het uit tot de prijzen voor Wetenschap en Litteratuur. Hij stelt zelf drie nieuwe prijzen in, die niet internationaal zijn, en waarvan er geen enkele den Vrede be treft. Hij zal ze laten toekennen voor Kunst en Wetenschap. Nu bestaan er vijf Nobelprijzen, elk ter waarde van ongeveer f 90.000 en resp. gewijd aan Natuurkunde; Scheikunde, Medicijnen en Physiologie, Litteratuur (met de beperking dat de bekroning het werk moet gelden, dat van het hoogste streven naar idealen blijk geeft) en de bevordering van den Vrede. De eerste vier worden doer het Zweedsche Nobel- instituut toegekend, de vijfde, dus de Vre desprijs alleen, wordt toegewezen door het Noorsche parlement (het Storting). Het Zweedsche Nobel-Instituut had derhalve niets uitstaande met de toekenning van den prijs aan Carl von Ossietzky en is daarom des te verontwaardigder over de Duitsche uit banning van zijn vier Nobelprijzendie juist degene zijn, die vervangen worden door drie Duitsche Nationale prijzen. Waart een Vredesprijs heeft Hitier niet uitgeloofd. Evenals het dienen van den Vrede, zijn Kunsten en Wetenschappen internationaal. Deze overtuiging heerscht gelukkig vrijwel algemeen in de wereld. Alfred Nobel heeft haar gedeeld toen hij zijn prijzen voor de geheele menschheid uitloofde. Dat was op zichzelf een uiting van vredeswil. Hitier deelt die overtuiging kennelijk niet en vervangt de Nobelprijzen, toegekend door een Zweedsch Instituut, waartegen hij geen enkele grief kan hebben, door nationale belooningen. De we reld zal dit niet. als een ook maar eeniger- mate gelijkwaardige onderscheiding kunnen beschouwen. En móet zich wel verbazen over de verkla ring: wij willen geen Isolement. Wat ls een maatregel als deze anders dan isolement in zijn scherpst-denkbaren vorm? De „Blut und Boden"-theorie, het voortdurend bezingen van de voortreffelijkheid van het Duitsche ras en al wat daarmee samenhangt, moeten andere volken al voortdurend het besef ge ven. dat Duitschland zich wenscht te isolee- ren. Een maatregel als de verwerping der Nobelprijzen geeft als het ware een bevesti- ging-met-volle-kracht. De Duitsche dictator is zonder twijfel een man, die gelooft in zijn eigen woorden. Hij gelooft, volgens zijn indertijd gedane uitla tingen, in een hoogere inspiratie die hem leidt. Hij acht zichzelf daardoor onfeilbaar in den zon van „de nooit falende zekerheid van den slaapwandelaar" zooals hij het zelf uitgedrukt heeft. Daarom is het hem wellicht ook niet mogelijk de flagrante tegenstelling te zien tusschen een maatregel als de ban op de Nobelprijzen en de vex-klaring dat hij geen isolement wil. Maar het buitenland voelt deze tegenstelling ten volle en is er weer gealarmeex-d doorwant hoe komt men op dergelijke bases ooit tot internatio nale samenwerking? R. P. Stichting daarvan zou in het nadeel van Heemstede en Haarlem zijn. In den Heemsteedschen gemeenteraad is dezer dagen bij de behandeling der begrooting voor 1937. gewezen op het stijgen van de uit gaven voor Middelbaar- eix Voorbereidend Hooger Onderwijs. De vraag werd gesteld of het voor Heemstede de tijd wordt een eigen school te stichten. Van de tafel van B. en W. werd geantwoord, dat het college aandacht aan deze zaak wijdt, maar zoo wex*d er aan toegevoegd „voor zoo'n inrichting zijn er thans nog te weinig kinderen in deze gemeente". Het is niet voor dexx eersten keer dat deze quaestie in Heemstede naar voren is geko men. Zij die het plan opperden zijn blijkbaar van meening, dat er bezuiniging iix kan ge legen zijn als Heemstede een eigen school gaat exploiteeren. Toch gelooven wij niet dat daarvan sprake kan zijn, althans niet in af zienbare jaren. Heemstede heeft nu, zooals men weet, een overeenkomst met Haarlem. Daarbij is be dongen. dat Heemstede niet meer betaalt dan den kostenden prijs en in geen geval meer dan f 450 per leerling per jaar. In 1934 beliep de kostende prijs f 425. in 1935 f 415, terwijl aangenomen kan worden dat over 1936 het bedrag opnieuw wat naar beneden zal gaan. Op dit oogenblik bezoeken 230 leerlingen uit Heemstede de openbare scholen voor Mid delbaar Onderwijs en het Gymnasium te Haarlem. Daarvoor wordt dus aan Haarlem f 95.450 betaald. Heemstede verhaalt daarvan evenwel een gedeelte op de ouders, die dus schoolgeld naar draagkracht betalen. Gemiddeld betalen de ouders in Heemstede f 140 schoolgeld, zoodat Heemstede van die f 95.450 weer f 32.200 terug ontvangt en dus f 63.250 voor rekening der gemeentekas blijft. Indertijd moest Heemstede aan Haarlem f 500 per jaar per leerling betalen, maar enkele jaren geleden heeft Haar lem genoegen genomen met een ver goeding van den kostenden prijs. Sindsdien zijn de kosten van het on derwijs naar beneden gegaan, Vandaar dat ook het maximumbedrag tot f 450 verlaagd kon v/orden. Het is natuurlijk, dat Haarlem er prijs op stelt de buitenleerlingen te houden (in totaal zijn er naast de 1211 leerlingen uit Haarlem op de Haarlemsche scholen niet min der dan 479 buiten-leerlingen)want daardoor daalt immers ook de kostende prijs per leer ling voor Haarlem. Het zou niet gemakkelijk zijn om die 230 jongelui te Heemstede allen op één school onder te brengen. Zij zijn nu verdeeld over de volgende Haarlemmer inrichtingen Gymnasium 38 le H.B.S. B. 91 2e H33. B. 2 H.B.S. A. 45 Meisjesschool 54 De meeste kinderen zitten dus op de le H.B.S. B. van Dr. W. van dexi Berg aan de Zijlvest. Wil Heemstede zooveel mogelijk kindex*en op een eigen inrichting krijgen, dan zou daarvoor natuurlijk het Lyceum-type gekozen moeten worden. Maar dan zou men voor de hoogere klassen de leerlingen geducht moeten split sen en dat maakt dat er kleine klassen zouden komen. Het is bovendien de vraag of de oudera die nu hun kinderen naar een Meisjesschool sturen er mede accoord zouden gaaxi, dat zij dan naar een gemengde school zouden moeten gaan. Het zou dus, zooals Heemstede thans is, een onderwijsinrichting worden, die vanwege de kleine 3e. 4e en 5e klassen en daardoor een betrekkelijk groot aantal leeraren, duur van exploitatie zou worden. Van deskundige zijde werd de volgende ra ming voor een Lyceum te Heemstede gemaakt. Daax'bij werd van de veronderstelling uitge gaan. dat zoo'n school door 300 leerlingen bezocht zou worden. Dit zijn er 70 meer dan er nu op de Haarlemsche scholen gaan,, maar er kan verwacht worden, dat er ook wat jongelui uit Aerdenhout zouden komen (het aantal leerlingen uit Bloemendaal dat de Haarlemsche scholen bezoekt is in totaal 180) en misschien ook wat uit Bennebroek, Haar lemmermeer en Hillegom. Bovendien bezoe ken nu eenige jongelui uit Heemstede (met steun van de gemeente) het Ken nemer Ly ceum te Bloemendaal. De gemeente Heemstede geeft ook steun aan oudei*s die hun kinderen naar het Chris- lijk Lyceum en het R.K. Lyceum te Haarlem sturen, maar die kinderen zouden natuurlijk niet naar een openbaar Lyceum te Heemstede verwezen kunnen worden, zoodat deze buiten de rekening moeten vallen. Stichting van een schoolgebouw f 250.000. plus f 100.000 voor meubileering. leermiddelen, laboratoria, enz. Totaal dus f 350.000, wat eexx jaarlijksche last aan rente en aflossing be- teekent van minstens f 16.000. Eexx vast corps van 20* leeraren zou noodig zijn, elk gemid deld op f 4500 te stellen. Dat is dus f 90.000. Voor bijzondere vakken zouden nog- enkele losse leeraren aangesteld dienen te worden, waarmee misschien f 10.000 gemoeid zou zijn. Daarbij komen nog een gedeelte van de pensioen-premie der leeraren, de salarissen van 2 laboratorium-assistenten, 1 bewaarder en 1 administratrice, plus verwarming, schoonhou den en onderhoud van gebouw en leermidde len. Alles bij elkaar zeker f 150.000 per jaar. of f 500 per leerling. (Deze uitgaven zijn geba seerd op de Haarlemsche uitgaven) Dat Haarlem (en Heemstede dus ook!) nu voor f 415 per leerling klaar is, komt. omdat Haarlem veel goedkooper kan exploiteeren door de betere bezetting per klasse Boven dien is reeds een groot gedeelte van de stich- tingskosten der scholen afgeschreven, waar door de jaai'lijksche kósten belangrijk ge daald zijn. Voorloopig is er dxis geexi kans op, dat Heemstede bezuiniging zou ver krijgen door het stichten van een eigen Lyceum. Er zou geen denken aan zijn. dat Heem stede voor haar school rijkssubsidie zou krij gen, want Haarlem, dat daarom reeds jaren geleden gevraagd heeft, krijgt deze nog steeds niet. Bovendien zou het de vraag zijn of alle Heemsteedsche ouders er mede ingenomen zouden zijn als zij voor hun kinderen aange wezen waren op het Lyceum te Heemstede, terwijl zij nu de keuze hebben uit een groot aantal speciale onderwijsinrichtingen te Haar lem. Er wordt In Heemstede geklaagd over de groote uitgaven voor Hoogere Burgerscholen en Gymnasium, maar dat is voor een groot deel het gevolg van het gehalte der Heem steedsche bewonex*s. Deze behooren voor een belangrijk percentage tot den middenstand en beter-gesitueerden, zoodat er in verhou ding meer kinderen naar de H.B.S. en het Gymnasium gaan dan te Haarlem. In Haarlem zijn er op een bevolking van 133.000 1211. dus 9.1 per 1000. te Heeiristede daarentegen 230 op de 18600. of 12.4 per 1000. Maar daartegen over staat ook, dat de gemiddelde belasting opbrengst te Heemstede hooger is dan te Haarlem. De Heemsteedsche ouders, betalen gemid deld 140 retributiegeld, terwijl Haarlem van de ouders niet meer dan 64 schoolgeld ge middeld kan vorderen. Wie is de gelukkige? De hoogste prijs in de Staatsloterij, de honderdduizend, is heden gevallen op no. 10095 NIEUWSTE DESSINS 1937. KROON-BEHANGSELS n.v. Groote Houtstraat 179 bij de Houtbrug. (Adv. Ingez. Med.) Een KEI P-bril ZIT PRETTIGER KEIP Groote Houtstraat 137. (Adv. Ingez. Med.) In de toekomst nog minder dooi meer conversie? Zooals men weet heeft het Haarlemsche ge meentebestuur aan de Regeering eexx extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds gevraagd van f 399.000 ter dekking van het tekort op de begrooting vaxx 1937. Er is evenwel veel kans, dat dit- bedrag niet ten volle noodig zal zijn, omdat, de begrooting er nu iets gunstiger zal komen voor te staan. Men weet dat de Raad Vrijdagmiddag in een spoedeischende raadsvergadering bijeenge komen is, m welke bijeenkomst een voorstel van B. en W. is aangenomen om een bedrag van f 16.420.000 dat. uitstond tegen 4% te converteeren in een leening van V/2%. Dat geeft in komende jaren een rente-besparing van ruim f 82.000. Slechts een gedeelte van deze bezuiniging komt aan 1937 ten goede, om dat er natuurlijk vrij belangrijke kosten aan zoo'n conversie verbonden zijn. Als evenwel voor 1937 een bezuiniging van f 40.000 verkregen wordt, komt dit bedrag aan de ontwerp-be- grooting voor 1937 ten goede waardoor dus het aaxivankelijke tekort van f 399.000 met dit zelfde bedx*ag vermindert. Het gevolg daarvan is dan dat de aange vraagde extra rijksbijdrage ook met dit bedrag zal verminderen. De extra-rijksbijdfage zou dan van f 399.000 dalen tot f 359.000. Het is namelijk zoo vernemen wij van deskundige zijde niet aan te nemen, dat de Regeering het aangevraagde bedrag zonder meer toezegt. Er zal bij inwilliging van de aan vraag wel volstaan worden met een bereidver klaring, terwijl dan later als over het resu 1- t-aat van 1937 geoordeeld kan worden, het juiste bedx*ag wordt vastgesteld. Er kunnen in de naaste toekomst factoren komen die de be- grooting voor 1937 belangrijk beïnvloeden. De geldmiddelen kunnen meevallen, o.a. door een daling van de uitgaven voor werkloozensteun en armenzorg en door verdere conversie van leeningen, waax*door het aanvankelijk ge raamde tekort kleiner wordt. Maar het kan ook zijn dat tegenover meevallers van de conversie hoogere uitgaven komen te staan voor steun en armenzorg. Wij kunnen reeds mededeelen, dat er veel kans is, dat de gemeente binnenkort nog meer 4 pet. leeningen in ZVz pet. wil omzetten. De, De vorst, die nu een week gelêe. Opeens een water-staatsgreep dèe. Toen hij het nat in "sloot en gracht Tot ijzige verstijving bracht. Heeft ook het water niet gespaard, Dat in de leiding was vergaard. En 't menschdom, dat veel van hem weet, Maar blijkbaar ook weer veel vergeet, Vergat zoo hier en daar een kraan En liet het water ijskoud staan. Toen kwam de gieter van het lood, In actie tegen waternood. En toen de dooi de vorst verjoeg En 't water ook aan 't loopen sloeg, Kwam hij er dubbel aan te pas, Voordat het lek gevonden was. Het ijs smolt weg in gracht en sloot. Van waternood kwam watersnood. Men haald' in menig huisgezin, Den loodgieter weer juichend in. Hem lovend voor het „kranig" werk. Met zijn deskundig watermerk. Zoo is des eenen watersnood. In dit geval des andren bi'ood. P. GASUS. Scheepsbotsing op de Westerschelde. Fransch stoomschip in zinkenden toestand. TERNEUZEN, 2 Februari. Van ochtend om half elf heeft nabij Ter- neuzen een aanvaring plaats gehad tusschen een Fransch en een Zweedsch schip. Het Fransche vaartuig blijkt te zijn het uitgaande stoomschip „Condé" van de reederij Nouvelle Compagnie Havraise Pep insulaire de Navigation te Parijs, gebouwd in 1915, groot 7200 bruto en 4537 netto registerton. Het schip bevindt zich in zinkenden toe stand. Sleepbooten zijn ter assisten tie aanwezig. Het met de „Condé" in aanvaring geweest zijnde schip is vermoedelijk het motorschip „Strassa" van de ree derij Grangesberg Trafikaktiebolaget, thuisbehoorende te Oxelösund (Stock holm). totale vaste schuld van Haarlem is ruim 43 millioen gulden, dus er is op dit terrein, als de geldmarkt zoo blijft, nog wel iets te doen. Haarlem is van de converteering van de lee ning van f 16.420.000 reeds zeker, want die is door een bankconsortium overgenomen. Na tuurlijk hoopt Haarlem, dat Vrijdag, de dag van inteekening op deze leening, voldoende wordt ingeschreven, want dat maakt- de kan sen voor verdere conversie voor Haarlem na tuurlijk gunstiger. Intusschen is nog niet te zeggen wanneer de begrooting voor 1937 in den raad behandeld kan worden. Er is namelijk daartoe nog geen toestemming van het college van Gedeputeerde Staten gekomen. Vermoedelijk zal de volgende week het afdeelingsverslag en de memorie van antwoord van B. en W. verschijnen. Als dan het toestemmend antwoord van Ged. Sta ten komt, zou de behandeling misschien op Woensdag 17 Februari kunnen beginnen. Het is evenwel niet onmogelijk, dat Ged. Staten wachten met hun antwoord, tot bekend is welke houding de Regeering tegenover Haar lem aanneemt ten opzichte van de gevraagde extra-bijdrage. Uit den Haag vernemen wij, dat de aan vraag van Haarlem reeds bekeken is. De moei lijkheid is, dat er de belasting-quaestie tus schen zit. Tot heden werden alleen extra-bij dragen uit het werkloosheidssubsidiefonds ge geven als een gemeente het maximum-aantal opcenten op de belastingen, heeft gelegd. Haarlem zou dus in dat geval, het aantal op centen op de Personeele Belasting van 185 op 200 moeten brengen. Maar aan den anderen kant kent men waarde toe aan het belang van het Haarlemsche gemeentebestuur, dat de bij zondere positie van Haarlem het ongewenseht maakt de bestaande belastingen alsnog te verhoogen, in verband met de vlucht van be lastingbetalers naar de buitengemeenten. De Regeering is overtuigd van de bijzondex*e moeilijkheden der gemeen te Haarlem en zal daarom overwegen wat gedaan kan worden. Op dit oogen blik is evenwel nog niet te zeggen hoe de beslissing over de aanvraag van Haarlem voor een extra bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds zal uitvallen. Wel is zoo vernamen wij tenslotte aan te nemen, dat de beslissing der Regeering bin nen enkele weken zal worden genomen." Het woord is aan Napoleon Waf systemen betreftmen moet zich altijd het recht voorbehoudenmorgen om zijn ideeën van heden te lachen. Meer warmte met Domaniale GROOTE HOUTSTRAAT 187. (Adv. Ingez. Med.) De werkloosheid te Haarlem. Weer geen gunstige week. Ook de afgeloopen week was voor de sta tistiek der werkloosheid in onze stad nog niet gunstig. Ex* waren 37 werkloozen méér dan de voorafgaande week; het totaal aantal was 6789. Deze toeneming van het aantal werkloozen moet uitsluitend worden toegeschreven aan de ongunstige weersgesteldheid. In de over eenkomstige week van 1936 was 't totaal aan tal 7028; het gunstig verschil is dus terugge- loopen tot 239. Nu het weer „omgeslagen" is mogexx voor de thans loopende week gunstiger cijfers ver wacht worden. Inbraak te Heemstede. Een klein bedrag aan geld vermist. Bij de politie te Heemstede werd aangifte gedaan dat in den afgeloopen nacht in een kantoortje van een Boomkweekerij aan de Molen werf slaan is ingebroken. Vex*mist wordt een ijzeren geldkistje inhoudende een klein bedrag aan geld, benevens eenige voor den dief waardelooze papieren. Het kantoortje grenst aan een bergplaats en was te bereiken door een ongesloten deur, zoodat de dief zonder verbreking in dat kantoortje koxx binnendrin gen. Een onderzoek naar het vermiste en den dader wordt ingesteld. Maandagmiddag kwart over twee deelde een Haarlemsche accountant aan de politie mede, dat zijn 15-jarige kantoorbediende, die 's morgens tien uur was uitgezonden om een paar kwitanties tot een totaal bedrag van f 490 te innen, niet was teruggekeerd. De po litie tx*acht hem op te sporen. De dertien executies zijn gisteren te Moskou voltrokken. pag. 4 Eden beantwoordt vragen in het Lagerhuis. pag. 4 De koninklijke biedt aan dollar-obligaties te ruilen tegen guldenobligaties. pag. 3 Bakkers waarschuwen den minister, dat de broodprijs moet stijgen als geen maatrege len worden genomen. pag. 3 De Bioscoopbond stelt het Nieuwe Leden- en Zakenbesluit buiten werking. pag. 3 De aangevraagde èxtra-bijdrage door Haar lem aan het Rijk is van f 399.000 op f 359.000 verminderd. pag 1 Stichting van een Middelbare School te Heemstede is èn in het nadeel van Heem stede èn in dat van Haarlem. pag. 1 B. en W. van Haarlem zijn tegen een spe ciaal onderzoek naar den voedingstoestand van werkloozen. pag. 6 Aan de Bakenessergracht te Haarlem heeft gisteravond een uitslaande brand gewoed. pag. 2 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De Nobelprijzen. pag. 1 J. W. Kolkman: Delbos' antwoord aan Hitier pag. 4 Van onzen Weenschen cox*respondentDe schulden aan de Oostenrijksclie Heimwehr. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: Plan tot afdamming van de Theems. pag. 11 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Het clearingverdrag met Duitschland. pag. 3 M. S.-v. G.: De blinde en zijn hond. pag. 2 Langs de Straat: Verkeersconflict. pag. 3 J. B. Schuil over „Carrière" pag. 9 K. de Jong: Galaconcert der H. O. V. pag. 9 J. B. Schuil: Het jubileum van Pierre Mols. pag. 9 Damrubriek. pag 9 II. D. Vertelling: De hond en zijn baas.3 r Pag 6 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7. Een vermindering van de aangevraagde extra bijdrage van het Rijk. Kwitantie-inner verdwenen. Met ƒ490.—.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1