Versterking der verdediging in Frankrijk. NAAK HET Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld Hoest en verkoudheid! flV0EK5PA'G 3 FEBRUARI "1937 HA ARE EM'S D A G B E A D' Rede van Daladier voor de Kamer. Verfrouwen in de regeering uitgesproken. In de Fransche Kamer heeft minister Daladier gisteren gesproken over de lands verdediging. De vredeswil van Frankrijk is groot, doch men moet handelen om te voorkomen, dat Frankrijk een gemakkelijke prooi wordt, al dus de minister. Materiaal alleen is niet voldoende, ook de menschen moet men heb ben en daarom is besloten een specialisten corps van 15.000 man op te richten en het kader een betere opleiding te geven. Verder is besloten een program van 19 milliard franc aan te nemen In 1933 is de eerste ge mechaniseerde lichte devisie gevormd, een tweede dergelijke divisie is in voorbereiding en een derde zal spoedig volgen. Hierbij moeten dan zware divisies worden gevoegd. Het opvoeren van de motoriseering maakt een snellere verplaatsing van manschappen en materieel mogelijk en hiervoor zijn wegen noodig. Minister Daladier zette vervolgens uiteen waarom hij een tegenstander is van een be roepsleger. Men zou dan minstens een staand leger van 300.000 man moeten onderhouden. Indien nu dit leger gedecimeerd zou worden en indien wederom zou blijken dat een of fensief slechts kan slagen na een grcote^ accumulatie van materiaal menschen. wat zou dan het lot van het land zijn? Ieder leger heeft reserves noodig en een offensief is alleen mogelijk na mobilisa tie van dekkingstroepen. Spreker zeide, dat een for'enllnie van Duinkerken tot Bael het schild moet vor men. waarachter de strijdmacht geconcen treerd moet worden. Deze fortenlinie moet in de diepte worden ontwikkeld en moet een tegenaanval mogelijk maken. Frankrijk heeft ook een sterke vloot noo dig. De minister acht het niet nuttig om in vredestijd een opperbevelhebber over deze drie onderdeelen van de weermacht aan te stellen. De minister zeide voorts, dat hij de leger leiding heeft verzocht geen politieke propa ganda in het leger toe te laten. De woorden van Daladier werden luide toegejuicht. Verder werd het woord gevoerd door mi nister Cot. die o.a. zeide: ,.Ik ken slechts één leger, dat over een uitgebreider materiaal beschikt dan het onze nl. het Russische leger. Sedert zes maanden hebben wij gewerkt Vergeleken met 1 Juni 1936 ls het aantal vliegtuigen der eerste linie met 37 pet. uit gebreid. de munitie vergroot met 50 pet. en de bewapening met 70 pet." De minister behandelde vervolgens de na tionalisatie. waarbij hij er op wees. dat de regeering het systeem gevolgd heeft de meer derheid der aandeelen in handen te nemen, zoodat geen ambtenaren belast behoefden te worden met werkzaamheden, waartoe zij niet waren voorbereid en de Industrieele vrijheid van handelen behielden. Alle pogingen tot een organisatie te komen van de industrieele mobilisatie waren tot dusverre gestrand op de verspreidheid der industrieelen. Vóór de stemming over de defensiebegroo- ting verklaarde de socialist Lefèvre, dat zijn fractie voor de militaire credieten zou stem men. doch dat dit niet wilde zeggen, „dat de socialisten hun ideaal hebben prijsgegeven". „Onze these van eenzijdige ontwapening Vorsten ontmoeten elkaar. Koning Gustaaf's bezoek aan Brussel. Koning Gustaaf van Zweden is Dinsdag morgen om 11 uur te Brussel aangekomen. Reeds te tien uur waren de talrijke genoo- digden aanwezig in de hal van het Noorder station. die overvloedig met Zweedsche en Belgische vlaggen versierd was. Detachemen ten van het achtste regiment stonden met vaandels en muziek opgesteld. Op het perron wachtten, o.a. burgemeester Max. baron Houtart, gouverneur van Brabant-, minister president Van Zeeland en de minister van Buitenlandsche Zaken. Spaak, de komst van den Zweedschen koning af. Toen de koninklijke trein binnenreed, pre senteerden de troepen het geweer, trompet geschal weerklonk, waarna het Zweedsche volkslied gespeeld werd. Koning Gustaaf ver liet den trein, gevolgd door den minister van Buitenlandsche Zaken, Sandler, en de leden van zijn gevolg. Hij werd het eerst begroet door koning Leopold. De beide vorsten om helsden elkander hartelijk. In de hal van het station hief de wach tende menigte een luid gejuich aan Toen de vorstelijke personen in de rijtui gen hadden plaats genomen, juichte de me nigte opnieuw langdurig en hartelijk, en een zelfde geestdrift vergezelde den stoet langs den geheelen weg tot aan het koninklijk paleis. In een der salons van het paleis werden de voorzitters van Kamer en Senaat, de mi nisters en de ministers van Staat aan ko ning Gustaaf voorgesteld. Vervolgens zaten beide vorsten aan een besloten noenmaal aan. In den namiddag heeft Gustaaf in het ge bouw van het Zweedsche gezantschap de le den der Zweedsche kolonie ontvangen. VON OSSIETZKY NAAR NOORWEGEN? Carl von Ossietzky, de winnaar van den Nobelprijs voor vrede, is door een aantal Noorsche vereenigingen, die zich niet met poli tiek bezig houden, uitgenodigd, een bezoek aan Noorwegen te brengen. LINDBERGH TE ROME. Kolonel en mevrouw Lindbergh die gisteren met hun vliegtuig uit Pisa waren vertrokken, zijn in den middag in de luchthaven Littoria aangekomen. Na zijn aankomst heeft Lindbergh een comoagnie soldaten van de luchtmacht ge- ïnsoècteerd. Hij begaf zich daarop met zijn vrouw naar Rome waar hij in een der voor naamste hotels zijn intrek heeft genomen. Vandaag zal hij bij het aanbreken van den dag opstijgen om de reis naar Egypte voort te zetten. houdt geheel haar moreele waarde, doch wij kunnen er onder de huidige omstandighe den niet aan denken, haar te verwezenlij ken". Van rechtsche zijde werd hierop ge roepen: „In den verkiezingstijd hebt gij het omgekeerde gezegd. Dit is bedriegerij". Le fèvre zeide daarop: „onze argumenten, die gisteren golden voor verkorting van den mi litairen diensttijd, hebben niet meer dezelf de waarde als thans, want de omstandighe den zijn verschillend". De communist Bonte zeide, dat zijn partij voor de motie van vertrouwen zou stemmen, omdat „ons land bewapend moet worden om een binnen dringen der fascisten te belet ten". De Kamer heeft met 405 tegen 186 stemmen een motie van vertrouwen aangenomen, die uit naam der link- sche partijen was ingediend door de voorzitters der commissies voor de nationale verdediging, waarmede het debat over de defensie werd beslo ten. BiudtseMamdl Minister Eltz von Ruebenach afgetreden. Eltz von Ruebenach. De Fuehrer en Rijkskanselier heeft naar het DN.B. meldt, bepaald, dat nu de Duitsche rijksspoorwegen on der de souvereiniteit der rijksregee- ring zijn geplaatst de personeele unie in de leiding van het rijks- ministerie van verkeerswezen en het rijksministerie van posterijen kan worden opgeheven en de beide mi nisteries weer, evenals vroeger, apart kunnen worden beheerd. De Fuehrer heeft den directeur- generaal der Duitsche rijksspoorwe gen, Dr. Dorpmueller, benoemd tot rijksminister van verkeerswezen en den secretaris-generaal van het rijksministerie van posterijen, dr. Ohnesorge, tot rijksminister van pos terijen. Hitier heeft den aftredenden rijks minister van verkeerswezen, baron Eltz von Ruebenach schriftelijk dank gebracht voor de bewezen diensten. Het lidmaatschap der N.S.D.A.P. geweigerd? N?ir volgens de Tel. verluidt heeft Eltz von Rübenach geweigerd, het hem verleden week Zaterdag door den Führer verleende lidmaatschap der nationaal-socalistische partij en het gouden partij-insigne, het hoog ste onderscheidingsteeken der beweging, te aanvaarden, en wel op grond van zijn over tuiging, dat de jongste maatregelen der re geering en de strekking der nationaal-socia- listische politiek ten opzichte van de katho lieke kerk en in het bijzonder ten opzichte van de opvoeding der jeugd, onvereenigbaar zijn met de beloften, welke de rijksregeering in het in 1933 tusschen staat en katholieke kerk gesloten concordaat heeft gedaan. Memorandum aan Engeland inzake de koloniale kwestie? Te Berlijn gaat volgens Havas het gerucht, dat Von Ribbentrop, die gisteravond naar Londen is vertrokken, een gedetailleerd me morandum bij zich heeft inzake de Duitsche koloniale eischen en dat hij tot taak zou hebben deze kwestie direct na zijn aankomst met de Engelsche regeering te bespreken. Volgens de in Duitsche politieke kringen verkregen inlichtingen verlangt Duitschland teruggave van de koloniën, die het bij het verdrag van Versailles ontnomen en toege wezen zijn aan Engeland en ziin dominions, Frankrijk en Japan. Men geeft evenwel te kennen, dat Duitschland bereid is over de koloniale kwestie te onderhandelen. Engeland Sir Eric Phipps Wordt ambassadeur te Parijs. De koning heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de benoeming van Sir Eric Phipps thans Britsch gezant te Berlijn, tot ambas sadeur te Parijs als opvolger van Clerk, die over eenige maanden met pensioen gaat. Amerika Amerikaansche zeelieden staking ten einde. Reuter meldt uit San Francisco, 2 Februari: Met een overweldigende meerderheid hebben de zeelieden ge stemd voor aanvaarding van de voor waarden tot bijlegging van het sta kingsconflict. Hoofdpijn, Kiespijn, pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw drogist (Adv. Ingez. Med.) Machinegeweren voor automobielfabriek. Stakers met geweld verspreid. FLINT, 'Michigan). 2 Februari. Krach tens een gerechtelijke uitspraak moeten de twee door stakers bezette fabrieken van de General Motors binnen 24 uur worden ont ruimd. De rechter heeft eveneens verboden, dat de stakers in de fabrieken laten pos ten. De nationale garde heeft voor de Chevrolet- fabriek, waar gisteren relletjes zijn uitgebro ken, midden op straat machinegeweren in stelling gebracht. Zij hebben met de bajonet op het geweer talrijke postende stakers ver spreid en twee arrestaties verricht. De commandant der nationale garde heeft medegedeeld, dat de arbeiders in de auto mobielindustrie geen machtiging zullen ont vangen den stakers, die de fabrieken bezet houden, levensmiddelen te verschaffen. Lawine eischte 18 dooden. Slechts vijf man der Italiaansche patrouille gered. Officieel wordt uit Rome medegedeeld, dat op 30 Januari een compagnie Alpenjagers tijdens een marsch verrast werd door een lawine. Van de 23 man, die bedolven werden konden er slechts vijf gered worden. LLEWELLYN NAAR LONDEN TERUGGEKEERD. De Britsche vlieger Llewellyn, die gisteren van Croydon vertrokken was om te trachten het luchtrecord EngelandKaapstad te ver beteren, is wegens het slechte weer naar Engeland teruggekeerd. ACTIE TEGEN KINDERHUWELIJKEN IN DE VER. STATEN. De „Daily Telegraph" publiceert van zijn correspondent in New York het volgende be richt: Er wordt een beweging georganiseerd met het doel een verbod te verkrijgen van kinder huwelijken in Kentucky. Deze beweging vindt haar oorsprong in de omstandigheid, dat aan het licht is gekomen, dat een 22-jarige man in het huwelijk is getreden met een 9-jarig meisje. Zij werden in het huwelijk verbonden door een rondreizend predikant, die hierover verklaarde: „Zij haalden mij in onderweg en zeiden, dat zij in het huwelijk wilden treden. Ik heb ze toen in den echt verbonden". Elke bedelaar zijn auto. „Tijd is geld" ook voor de bedelarij. Voor de rechtbank van Kornenburg bij Weenen stond dezer dagen een echtpaar terecht, dat beschuldigd was van bedelarij, ter wijl het in het bezit was van een eigen auto. De ontdekking van het geval heeft in den beginne bij de goedgeloovige burgerij hevige verontwaardiging gewekt. Later heeft men er eens hartelijk om gelachen en nu is men zelfs een beetje trotsch op deze moderne autorij dende bedelaars. Men heeft n.l. vernomen, dat in Amerika thans elke fatsoenlijke bedelaar er per auto op uit gaat. Deze bedelaars halen hun wagens op de kerkhoven. Zooals men weet, heeft in Amerika elke gemeente haar eigen autokerkhof, waar de inwoners hun af- tandsche wagen deponeeren, na ze eerst van de nog bruikbare onderdeelen ontdaan te hebben. Onder deze wagens zijn er nog ver schillende, die met wat kunst en vliegwerk weer „op de been" gebracht kunnen worden, ook al zijn ze dan niet van het nieuwste type. Wat aan het wagentje ontbreekt, tracht men bij een ander afgedankt vehikel te vinden. Zoo hebben de ondernemende Amerikaan sche bedelaars thans zoo goed als allen hun eigen auto, waarmede zij het land. afreizen. Enkele kilometers voor den ingang van een dorp of stadje, wordt de wagen langs den weg geparkeerd, waarna het dorp bewerkt wordt. Na den rondgang zoekt.men het vehikel weer op en trekt naar het volgende dorp. Time is money! Uit- een ingesteld onderzoek is gebleken dat in Amerika thans ongeveer 25.000 bedelaars per eigen auto hun beroep uitoefenen. Eenzame hoogten. Nieuwjaarsdag begint met een jonge zon en hanengekraai. Zelfs de steenen top van de Pierre d'Avenoun, die meer dan 400 meter hooger ligt dan de dorpsstraat in Lavandou, ziet er vriendelijk uit in dit licht. 400 meter dichter bij de zon! Ik verlaat de dorpsstraat en klim en klim. Eerst gaat het pad langs terrassen met oranje, .witte en paarse bloemen. Ik kom kin deren tegen, die van de verder afgelegen huizen op weg naar school zijn, hand in hand. Ze dragen voorzichtig de kleine mandjes met hun broodmaaltijd en sommigen brengen een bos mimosa voor de juffrouw. ,Une bonne année". zing-zeggen ze in het voorbijgaan met een schuchteren glimlach vol zuivere kinder-vriendschap. „Une bonne année" Wat een plaatje om als een nieuwjaarswensch aan vrienden te sturen! Hooger op wordt het pad nauwer en ruwer het klimt scherp in korte zig-zaglijnen naar boven. Nog een paar verwaaide dennen en dan niets meer dan steenen, hoekige rotsen begroeid met rossig en licht-groen mos en er tusschen laag groeisel, wat boschjes en wit bloeiende heidestruiken. Een helder stroompje dat ergens in een rotsspleet schijnt te be ginnen, valt van steen tot steen en klatert in de stilte, die steeds dieper wordt. Dan komt het hoogste punt in zicht: een massa gewel dige rotsblokken, de tegen elkaar leunen, hier en daar splijten en afbrokkelen, want zelfs hard steen vergaat met den tijd. „Une bonne année". Een jaar maakt hier op deze hoogte zoo weinig uit. Twee jagers komen het pad af; een vreemd gevoel, dat hier in deze stilte, waar niets ritselt en niets beweegt, wild zou zijn ver borgen. Het zal wel hun schuld wezen, dat plotseling over die hooge steenen zwarte kraaien schreeuwend cirkelen; een alar meer end geluid. We gaan elkaar voorbij op het nauwe pad, wisselen een nieuwjaarsgroet. „Probeer je zoek te raken?", vragen ze. En op het hoog ste punt aangekomen lijkt me die vraag min der overbodig. Want achter den hoogen heuveltop, waar vandaan ik nog juist La vandou vriendelijk beneden kon zien, ligt een groot en ongeregeld plateau. Weer steenen en schrale boomen en af en toe een omgewaaide doode den. Het slingerpad leidt naar- een geheimzinnige open plek, waar lang, grijs gras groeit en de diepen stilte nog doodscher is. Zelfs de zon kan er geen leven brengen. En vandaar over een kleine helling naair nog een grooter plateau. Van een pad is geen sprake meer, maar ronddolend in de zon. pik ik ergens een karrespoor op en dat volgend hoor ik na eenigen tijd het geblaat van een geit: een sein van menschelijk leven. Een ruïne van een oude schapenboerderij duikt op, een in elkaar gevallen boeltje, waarvan de muren nog grootendeels overeind staan en waarvan zelfs nog een stuk dak in een hoek bewaard is gebleven; een trieste herinnering aan den tijd, toen de schapenteelt hier nog bloeide. Bij nadere beschouwing blijken er kippen op het erf rond te loopen en achter een omheining van afgebrokkelden muur mek keren tientallen jonge geitjes. Een hond be gint te keer te gaan en een stem roept hem tot de orde. Dus toch menschelijk leven! De stem blijkt van achter een groote hoop boomstronken vandaan te komen en daar zit een donker verwaarloosd mensch hout te kappen. „Une bonne année", begin ik. Hij groet voorkomend, kijk heel verbaasd. „Een ;oed nieuwjaar?" „Is het Nieuwjaar? Welk Nieuwjaar?" Dit laatste met een uitroep van verrassing en alsof hij zich iets van heel lang geleden tracht te herinneren. ,.1937? Ah 1937! Hm". Hij zegt niets meer, neemt in gedachten de bijl weer op en ik sta me te verbazen over het wonderlijke feit, dat mis schien een uur loopen hier vandaan en ge scheiden slechts door een enkele heuvelrij de mondaine Middellandsche Zee ligt, waar lachende menschen zich in den zomer ver maken en hun ruggen rijk-bruin branden in de gulle zon, terwijl iemand leeft met wat kippen en geiten en den tijd van den dag bij den stand van de zon meet en de tijd van het jaar slechts bij het klimaat; en de tel reeds lang is kwijt geraakt Ik vraag den weg naar Bormes, het dichtst bijzijnde dorp Maar ik word niet veel wijzer, want deze eenzame mensch heeft voor de dingen rondom zijn eigen namen (hij noemt de Pierre d' Avenoun, de Mont Blanche, mis schien omdat het licht zoo wit op de steenen staat....) Maar hij praat over een pad er gens linksaf, dat op de „boulevard" uitkomt en op die aanwijzing vind ik inderdaad een een ongeveer anderhalve meter breed pad, dat in de goeie richting lijkt te gaan. Nog eenmaal onderweg kom ik zoo'n oude ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Toovenaar Scheelverkniezen woonde In een heel groot kasteel, want behalve de gouden tanden, had hij nog een massa andere schatten. Vóór het slot stond een groepje boomen en daar sloop Thijsje nu voor zichtig tusschen door. Hij kwam langs een smal, kronkelend paadje op een plekje, waar hij het heele kasteel kon bekijken. „Nu," dacht hij, ik zal den moed maar niet verliezen en probeeren den toovenaar op zijn lippen te kietelen. Misschien gaat dan van het lachen zijn mond zoover open, dat dk zijn tanden er uit kan trekken." verlaten boerderij tegen; een dak- en deur- looze ruimte. Een klein gedeelte ervan is echter opnieuw van een dak voorzien en een oude verweerde deur staat open. Daarbinnen is een holle ruimte: een gat waar de schoor steen is en daaronder op de grof-steenen vloer asch en verbrande stukken hout. Een balk houdt het dak in het midden op en aan een spijker hangt een vuile olielamp. Een plank is aan een kant tegen de balk getimmerd en doet als tafel dienst. Daarover ligt een ver sieten soldatenjas die vermoedelijk de dolen de schaapherder, die hier soms voor de nacht een schuilplaats vindt, als dek dient. Vergeten levens, in een vergeten landschap. De „boulevard" daalt lager en lager. Er beginnen weer keurig verzorgde terrassen te komen en hier en daar een huis. Een hond blaft, in de verte tusschen wat boomen sche mert waschgoed. Een motorhoorn loeit ver af. Langzaam aan wordt het leven weer, zoo als we het van iederen dag kennen. En ten slotte veel huizen, stijl tegen een heuvelhel ling samengedrukt: Börmes. En wat een ontvangst! Ter eere van het nieuwe jaar speelt het districtsfanfare-corps op het plein voor een boekwinkel die tegelij kertijd de zetel van het „syndicat d' initiative" is. Het nabij zijnde café heeft een speciale „plat du jour" vandaag ter eere van de gas- sten. Vrouwen en kinderen van de leden van het fanfare staan rondom in bewondering; de jongens in Zondagsche matrozenpakjes, de meisjes met lakschoentjes, damesachtige handtaschjes en snoeperige haarstrikjes. Wat een lust voor de oogen, wat een pret voor het oor! Huisvaders met embonpoint, maar vol ijver, blazen hun wangen op aan een grot koperen instrument en spelen een licht trippelend wijsje, dat ieder te vlug af is. Oók de dirigent met pét, die twee ver schillende maten aangeeft, één met zijn hoofd, de ander met de maatstok. Oók de jongens, wier knoestige, stevige vingers maar niet licht willen dansen over de klarinet. Een vertraag de, o zoo lieflijke melodie, die hier en daar wat raar doet en wat overslaat. Ja, we zijn weer thuis. Van de vreemde verlaten hoogten, terug in het kleine vrien delijke leven van Zuid-Frankrijk. Vr. S. WOLVEN BEDREIGEN STEDEN EN DORPEN IN POLEN. De sbrenge, aanhoudende vorst in Polen is oorzaak geweest, dat te Warschau twee gymnasia en meerdere volksscholen gesloten zijn. nadat ook op het platteland de meeste scholen hun deuren hadden moeten sluiten. Het aantal griepgevallen in Warschau wordt op 120.000 geschat. Uit Oost-Polen wordt bericht dat de wolven zich steeds dichter bij de menschelijke neder zettingen wagen. In de nabijheid van Sta- nislau (Oost-Gallicia) werd enkele dagen ge leden een boer des nachts door een troep wolven overvallen die hem en zijn twee paar den verscheurden. Borst inwrijven met Dam po» Pot 50, Doos 30 <3. By Apoih. es Drogisten» 'am po daar lucht Ja van opl (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 4 FEBRUARI HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitzendïng. 8— Gram.pl. 10.— Morgenwijding Graan .pk 10.30 Omroeporkest en soliste. 12.30 Gram.pl. I.30 „De Octophonikers" In de pauze Literaire causerie. 3.Naaicursus. 3.45 Gram.pl. 4. Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram.pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Het Omroeporkest 6.30 Sportpraatje 7.Voor de kinderen 7.05 AVRO-Dansorkest 7.30 Engelsche les. 8.— Be richten ANP Mede deelingen 8.15 Concertge bouw-orkest en soliste, la de pauze: Orgel concert. 10.30 Gram.pl. 11.Berichten ANP. Hierna tot 12.— AVRO-Dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.— NCRV 11.— K3RO 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 10.15 Morgen dienst 10.45 Graan.pl. 11.30—12.— Godsd.half- uur 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.Hand- werkcursus 3.003.45 Orgelspel 4.Bijbel lezing 5.— Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Voor de kinderen. 6.Cello en piano 6.45 CNV-kwartiertje 7.Berichten 7.15 Boekbe spreking 7.45 Reportage 8.Berichten ANP 8.15 Stïehtsch Salonorkest 9.45 Berichten ANP 9.55 Reportage bijeenkomst Bijz. Vrijw. Land storm. 10.4511.30 Gram.pl. Hierna; Schrift lezing. DROITWICH 1500 M- 11.05 „At home to-day", causerie. 11.25 II.50 Gram.pl. 12.10 BBC-Welsch orkest mmv. soliste 1.05 Sopraan en bas 1.352.20 Karoly Klay's orkest 3.10 „Men talking", causerie. 3.35 Vereen. Sted. orkesten van Bournemouth en Eastbourne, mmv. soliste 5.05 Gram.pl. 5.35 Jack Hams en zijn Band. 6.20 Berichten 6.40 Boekbespreking 7.Het Hirsch strijk kwartet. 7.20 BBC-Harmonie-orkest. 8.Re vue-programma. 9.Causerie over Shakes peare. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Theater-or- kest. 10.20 Kerkdienst 10.40 Viool en piano. 11.35 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram.pl. 9.50 Orgelconcert 11.20 Symphonieconcert en zang. 2.50 Gram.pl. 4.50 Piano-recital 5.05 Gram.pl. 8.20 Zang 9.05 Andolfi-kwartet en zang. 10j05 Omroepor kest en solisten 11.2012.35 Pascal-da nsor- kest. KEULEN 456 M. 5.50 Omroeporkest 7.50 Gram.pl. 9.20 Volks- liederenconcert 11.20 F. Hanneman's orkest 12.35 Omroeporkest 1.35 Omroepkwintet en harmonica-duo 3.20 Omroep-Amusements- orkest. 5.20 Militair concert 6.20 Omroepklein orkest 7.30 „Westdeutsche Fastnacht". 9.50— 11.20 Westduitsch Kamerorkest en solisten, BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Cabaret 1.Omroep orkest 1.30 Salonorkest 1.50 Cabaret 2.00—2.20 Gra.rn.pl. 5.20 Kleinorkest en Gram.pl. 6.50 Gram.pl. 7.20 Salonorkest 8.20 Bonte Avond. 1'0.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest en zang. 1.30 Omroeporkest 1.500—2.20 en 5.20 Gram.pl. 6.5Ö Kleinorkest 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroep orkest en Gram.pl. 10.30—11.20 Piano- en cello-recital. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest 9.20 Be richten. 9.40 Sportnieuws. 9.50 Fluit en piano 10.05 Weerbericht. 10.20—1120 Dansmuziek (gr.pl.) en Sportnieuws.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6