Landverhuizing in 't Britsche Imperium Uit het Buitenland Buitenlandsch overzicht programma' Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld DONDERDAG 4 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD Frankrijk's financieele toestand, minister Aurioi in de Kamer. speculatie. Uiteenzetting van Maatregelen tegen Frankrijk Minister Delbos over den financiëelen toestand. Voor de Kamercommissie van Financiën heeft de Fransche minister van financiën, Vincent Aurioi. een uiteenzetting gegeven van de behoeften van de schatkist, ten be drage van 36.137 millioen francs. Dit bedrag omvat o.a. het tekort op de be grooting, dat geraamd wordt op 4.600 millioen de buitengewone begrooting voor de bewape ning en de openbare werken ten bedrage van 13,885 millioen en de pensioenkas ten bedrage van 2.200 millioen. De minister zeide dat het vooral de Fran sche markt is. die de noodige kapitalen voor de schatkist moet verschaffen. Hij sprak zijn dank uit aan de kleine en middelmatige spaarders' voor het getoonde vertrouwen en dat tot uiting komt in de voortdurende toene ming der spaargelden. Tenslotte verklaarde de minister: „De regee- xing, die alle feiten weergeeft, zonder iets te verbergen ,is besloten een emde te maken aan de speculatiemanoeuvres en. door zoo nooöig aan het parlement en het volk hun daadwerkelijken steun te vragen, de vorming van coalities en bijzondere belangen, zelfs onder het mom van politieke campagnes te gen te gaan. en het hoogste landsbelang te doen zegevieren. Na afloop van de zitting van de Kamercom missie van* buitenlandsche zaken, werd een communiqué gepubliceerd, waarin o.a. wordt gezegd, dat de minister van buitenlandsche zaken, een breedvoerige uiteenzetting heeft gegeven van den internationalen toestand. Hij ging .oa nader in op de rede van Hitier, o.a. op de passage betreffende de bewape ning. Ten aanzien van de Spaansche kwestie SDrak hij de hoop uit dat binnen den kortst •mogelijken tijd een doeltreffend controlestel sel in werking zal treden, dat zoowel op de levering van wapentuig als op vrijwilligers van toepassing is. Bel git Spaak en Sandler confereeren. Gisteren heeft minister Spaak te Brussel «en onderhoud gehad met den Zweedschen minister Sandler. Na het onderhoud ver klaarde Spaak: „Wij hebben van gedachten gewisseld over de algemeene kwesties en de vraagstukken, die beide landen in het bij zonder betreffen en wij zijn tot de slotsom gekomen, dat wij vrijwel van gelijke meening Z1-Ten aanzien van de economische betrek kingen van België met de noordelijke landen in het kader van de conventie van psl° verklaarde Spaak, dat België niet alleen gaarne aan een conferentie van deskundigen zou deelnemen, doch ook nauwkeurige voor stellen zou doen tot het uitbreiden van de economische betrekkingen. Ook inzake de problemen welke, te Geneve aan de orde zijn aangaande de hervorming van den bond kwamen de inzichten van beide ministers vrijwel overeen Rusland Ook Gpoecommissaris Woronkin in arrest? haalde muiterijen plaats hebben onder de roode troepen en de troepen van Jang Hoe Tsjen. Tsjang Hsoe Liang heeft te Hangtsjou een onderhoud gehad met Tsjang Kai Sjek. In welingelichte kringen verwacht men dat Tsjang Kai Sjek voorzitter van den executie ven Yuan zal blijven. Hij zou. naar verluidt deze functie aan Wang Tsjing Wei hebben aangeboden, doch deze zou hebben gewei gerd. Watervliegtuigen in botsing. Inzittenden van beide toestellen om het leven gekomen. Havas meldt uit Dakar: Tijdens een nachtvlucht zijn twee water vliegtuigen van het vliegkampschip Beam in de buurt van Podor met elkander in botsing gekomen. De zes inzittenden der toestellen kwamen in de vlammen om. Een militair vliegtuig van het vliegveld Wakam heeft zich naar de plaats van het on geluk begeven Nieuwe wandaad van de Amerikaansche onderwereld. Dokter ontvoerd en vermoord, de daders gevat. Van den verleden week te Willow Springs (Missouri) ontvoerden dr. Davis heeft men, naar Stefani uit New-York meldt, thans op een nabijgelegen land het lijk gevonden. De politie heeft den ontvoerder, die van de familie Davis 5000 dollar eischte, gearres teerd. WRAKSTUKKEN VAN ITALIAANSCH SCHIP AANGESPOELD. Uit Kopenhagen. 3 Februari. Op het eiland Bornholm zijn wraukstukken van het Italiaansche schip „San Matto" aange spoeld. Men vermoedt, dat het schip in de jongste stormen op de Oostzee is vergaan. (Havas.) Griep woedt nog hevig in Engeland. 1155 sterfgevallen in de afgeloopen week. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van de griep bedroeg in de afgeloopen week 1155 in de groote steden van Engeland en Wales. Te Londen alleen reeds waren er 154 ge vallen met doodelijken afloop. Gevaar bij Cairo verminderd. De Dominions en de emigratie uit Engeland. Volgens berichten uit Moskou is naar het D.N.B. bericht thans ook de Gpoe-commis- saris Woronkin, die dienst doet in de Lublji- anka gevangenis, gearresteerd. Hij zou Pja- takof hebben geholpen bij een poging om te ontvluchten. China Tsjang Kai Sjek blijft ver moedelijk voorzitter van den executieven raad. In officieele kringen te Nanking wordt volgens Havas verklaard, dat de geruchten dat Sianfoe in handen van de communisten is, overdreven zijn. Bevestigd wordt, dat her- Bommen bij Britsch oorlogs schip gevallen. „Doyal Oak" voor kruiser der opstandelingen aangezien? Te Londen wordt vernomen, dat drie vlieg tuigen der Spaansche regeering drie kleine bommen hebben laten vallen bij het Britsche pantserschip ..Royal Oak", dat in de nabij heid van de Punta de Europa kruiste. Men gelooft, dat de vliegtuigbestuurders het schip voor den kruiser „Canarias", die zich in handen der opstandelingen bevindt, heb ben aangezien. De Britsche zaakgelastigde te Valencia heeft opdracht gekregen, de aan dacht der Spaansche regeering op dit voorval te vestigen en er op aan te dringen, dat maat regelen tot het voorkomen van herhalingen worden genomen. AMELIA EARHART DOET MEE AAN DE LUCHTRACE NEW-YORK—PARIJS. De bekende Amerikaansche aviatrice Amelia Earhart heeft naar Parijs getelegra feerd, dat zij deel zal nemen aan de lucht- race New-York—Parijs, welke georganiseerd is ter gelegenheid van het feit. dat Lindbergh tien jaar geleden zijn Oceaanvlucht vol bracht. Wordt de Lusitania gelicht? Positie van het schip precies vastgesteld. LONDEN, 3 Februari. In het komende voorjaar zal men een poging doen om het in den wereldoorlog tot zinken gebrachte stoomschip .Lusitania" te lichten. De plaats waar het schip ligt is precies vastgesteld. De romp van het schip zou nog in vrij goeden staat vHceeren. Ook bij Louisville is het water gedaald. Aan President Roosevelt werd gisteren medegedeeld, dat het gevaar voor dijkbreuk bij Caïro in den staat Michigan is vermin derd. doch nog niet geheel geweken. Pas over vier dagen zal men kunnen zeggen, dat het gevaar is geweken De dijken houden zich goed en de bewakers blijven op hun post. In Louisville is het niveau van het water gedaald. Men telt hier 221 dooden en 220.000 dakloozen. De materieele schade wordt op 200 millioen dollar geraamd. In geheel Ken tucky bedraagt de schade niet minder dan 350 millioen dollar. Te Memphis in Tennessee werken 500 „kettinggangers" aan de versterking van de dijken Vermoedelijk zullen hun straffen verminderd worden. Vermist Britsch vliegtuig gevonden. Geen spoor van de vier inzittenden. Naar het D.N.B. uit Londen bericht is het Britsche vliegtuig, dat sedert Dinsdag werd vermist, gisteren vernield gevonden. Van de vier inzittenden werd geen spoor ontdekt. Een van de vier inzittenden was de bekende „luchtverslaggever" van de „Daily Express", nl. Harold Oemberton. K. L. M. weer naar Urk. Woensdag heeft de K.L.M. wederom een vlucht gemaakt naar het eiland Urk. Om 12 uur steeg de Fokker F VII A bestuurd door piloot den Outer van Schiphol op.Aan boord be vonden zich twee passagiers. Voorts nam het toestel eenige honderden kilogrammen post m^le. De landing werd 35 minuten later vlot uitgevoerd op het vliegveld. Om kwart voor drie is het vliegtuig op Schiphol teruggekeerd. Auto rijdt tolhuis in puin. Wonder boven wonder niemand gedeerd. Op den verkeersweg BeilenAssen is bij de beruchte brug over het Oranje-kanaal een auto. bestuurd door den tandarts Rodermond uit Assen in volle vaart een tolhuis binnen gereden, tot groote ontsteltenis van vier menschen, die daar aan tafel zaten. Een naai machine en een tafeltje vlogen van den eenen hoek van het vertrek naar den anderen. Stukken steen suisden door de lucht en wol ken stof vulden de heele kamer, doch won der boven wonder werd niemand gedeerd. Ook de heer R., die alleen in den wagen zat kreeg geen noemenswaardig letsel. De auto werd nog erger dan de woning vernield. Te Milaan worden op het oogenblik be sprekingen gevoerd tusschen de ministers van Buitenlandsche Zaken van Italië en Turkije, Ciano en Roestoe Aras. Het eerste onderhoud had gistermiddag plaats. Hier over werd een communiqué uitgegeven waar in wordt gezegd, „dat een breedvoerige ge- dachtenwisseling was gehouden tijdens wel ke verschillende de beide landen rakende kwesties werden besproken, vooral met het oog op de conventie van Montreux ter zake van de zeeëngten en de positie der beide landen m het Oostelijk deel der Middelland - sche Zee. Beide regeeringen wenschen sa men te werken in het belang der Italiaansch Turksche betrekkingen om het werk van den vrede en de stabiliteit te voltooien Te dien einde zijn de beide ministers van Buitenlandsche Zaken het met elkander eens. dat om de resultaten der gedachtenwisseling doeltreffend te doen zijn zij met elkander in verbinding moeten blijven langs den norma len weg van hun onderscheidene diploma tieke kanselarijen". Het Italiaansche blad „Gazzetta del Po- polo" schrijft naar aanleiding van deze be sprekingen. dat Frankrijk. Engeland en Rus land bij Turkije wantrouwen tegen Italië hebben willen wekken. Het hoogtepunt van die actie werd gevormd door de anti-Ita- liaansche politiek in de Middellandsche Zee verdragen van 1935. waardoor Engeland, Rusland ongedacht den weg naar de Middel landsche Zee opende, dien het eeuwenlang had gesloten gehouden. Turkije en Italië moeten het volgens dit blad oa. eens worden over de volgende punten: a. Vrijheid en veiligheid voor ieder in de Middellandsche Zee. vooral in het oostelijk deel. b. Erkenning door Italië van de rechten op de zeeëngten, die Turkije te Montreux zijn toegekend, onder de strikte voorwaarde, dat van die rechten nooit gebruik zal worden ge maakt ten behoeve van het bolsjewistische imperialisme. Naar Havas bericht zal Italië Turkije de verzekering geven, dat Rome in de Middel landsche Zee slechts handhaving van den status quo beoogt. De Italiaansche basis Leros zou niet de beteekenis hebben van een vooruit geschoven stelling van offensief ka rakter. doch moeten worden beschouwd evenals de Britsche basis Cyprus als een punt ter verzekering van het verkeer en voor de verzorging van de vloot. Drie kraanwagens gestolen goed. Goede vangst in Den Haag. Dieven van autobanden enz. Reeds gedurende geruimen tijd werden te 's-Gravenhage tal van reserve-banden van auto's, autoplaids en rijwielen gestolen, ter wijl ook benzine een welkome buit was. Al spoedig viel de verdenking op een drietal mannen.' die ongunstig bekend staan. Nadat de gangen van deze personen gedurende ge- ruimen tijd zorgvuldig waren nagegaan, wer den Maandagavond j.l. in het vogelkwartier een inspecteur en eenige rechercheurs ver dekt opgesteld, die de daar geparkeerde auto's scherp in het oog hielden. Te plusminus 9 uur dien avond kwam een auto aangereden, waarvan de inzittenden voor e.en der gepar keerde auto's veel belangstelling toonden, Een der inzittenden verkende den omtrek en de oudste der dieven begon de moeren, waar mede de reserveband bevestigd was, los te schroeven. Toen hij reeds twee moeren ver wijderd had, sprongen de verdekt opgestelde rechercheurs te voorschijn en sommeerden de dieven zich over te geven. Dezen dachten er niet aan zulks te doen en sloegen met hun auto op de vlucht, waarbij zij met het portier van hun auto nog in aanra king kwamen met een daar geparkeerde auto. Ondertusschen losten de rechercheurs een aantal schoten op de banden van de vluch tende auto, die op een viertal plaatsen ge raakt werd. Nochtans ontkwamen de dieven, die echter kort daarop door een inspecteur en zijn manschappen in een perceel aan de Tulpenboomstraat gearresteerd werden. In dit perceel werd een zeer groot aantal reserve banden, rijwielen en rij wieion derdeelen aan getroffen. De hoeveelheid was zoo groot, dat mét een kraanwagen drie ritten gedaan moesten worden om alles te vervoeren. In den loop van den volgenden morgen werd in zijn woning aan de Prins Mauritslaan aan gehouden de 21-jarige militair C. de K., ver dacht van medeplichtigheid aan talloos vele van die diefstallen. De andere aangehou denen zijn de 24-jarige J. J. B. C. E. de K.. wo nende aan de Tulpenboomstraat en de 17-ja rige scholier J. O. de K., wonende in Park Marlot. Met de aanhouding van deze als gevaarlijk en zeer geslepen bekend staande dieven, is vermoedelijk wel een einde aan vele dergelijke diefstallen gemaakt Onze Londensche correspondent schrijft ons: Sedert de intrede van de wereldmalaise in 1931 zijn er meer Britten teruggekeerd uit dan vertrokken naar de Dominions. Aan dit averechtsche feit, dat ten deele het voortbe staan van een harde kern van werkloosheid toegeschreven. Dit is een van de vele redenen, die de Britsche regeering hebben bewogen den eersten aarzelenden maatregel te nemen om te beproeven van de landverhuizing weer ,.one way traffic" te maken en in de juiste richting die wordt aangegeven in den zin van het woord ..emigratie", uittocht uit dit land, in tocht in het andere. Het is een aarzelende maatregel, want de zoo juist goedgekeurde Empire Settlement Bill wetsontwerp op vestiging in de Dominions is minder dan een halve maatregel. De omstandigheden la ten echter niets beters toe. De onafhanke lijke regeeringen der Dominions moedigen geen emigratie aan en laten haar niet toe zoo lang haar bevolkingen zelf met werkloos heid te kampen hebben. De welvaart keert er geleidelijk terug, de werkloosheid daalt er en dientengevolge begint men er vooruit te zien naar len tijd, waarin de bevolking met nieuwe krachten uit de Oude Wereld kan worden versterkt. Het zwakste symptoom in de Do minions van de hernieuwde belangstelling voor de landverhuizing was voor de Engelsche regeering voldoende aanleiding om met de voorbereiding er van een begin te maken. Hoe vroeg de voorbereiding is kan blijken uit het feit, dat de regeeringen der Dominions met uitzondering van twee staten in Australië te kennen hebben gegeven, dat ze alleen im- migranten kunnen toelaten die hun eigen baan en hun eigen kapitaal meebrengen. De uitgezonderde staten zijn Queensland en Zuid-Australië, die hebben doen weten, dat er ruimte is voor „enkele honderden gesteun de immigranten van de beste soort". Van emigratie op ruime schaal, ondernomen met financieelen steun van de regeering of (en) de vele instellingen voor maatschappelijke verbetering, die dit werk vroeger onderna men, kan dus nog geen sprake zijn. Hoe ver men zich daarvan nog af weet blijkt wel uit den inhoud van het nieuwe ontwerp, dat re- geeringssteun voor emigratie vermindert van 3.000.000 (bij de vroegere wetgeving) tot 1,500.000 per jaar. Het eerstgenoemde be drag was in elk geval veel te hoog, want de laatste jaren voor 1931 waarin de emi gratie nog min of meer op den ouden voet plaats had kreeg de regeering geen gelegen heid er meer dan 1,200.000 aan te besteden. In zooverre is dus de 1.500.000 van het nieuwe ontwerp een verhooging. Dit regeeringsgeld is dus beschikbaar, wan neer de emigratie weer kan beginnen. En wanneer ze eventueel begint zal ze moeten bestaan uit een nieuw slag menschen. De vroegere vraag naar immigranten was voor de „wide open spaces", die in bouwland moesten worden herschapen. Men wilde landbouwers hebben of menschen, die er zin in hadden in den landbouw hun bestaan te vinden. Maar met de ontwikkeling van den landbouw alleen die in zijn moderne uitoefening niet zoo veel menschenhanden meer noodig heeft zou men in de Dominions nooit een bestaan kunnen geven aan de millioenen uit de Oude Wereld, die, naar men het zich voorstelt, in de toekomst deze gebieden moeten bevolken. Dat zal alleen kunnen gebeuren, indien de Domi nions hun eigen fabrieksnijverheid tot ont wikkeling kunnen brengen. Tegenstrijdigheid van belangen tusschen de Britsche fabrikan ten en de overzeesche gebieden komt hier in het spel. De Rijksimperialisten hier hebben altijd betoogd, dat het Britsche Rijk zich moet ontwikkelen tot een economische en po litieke eenheid, afgezonderd van de rest van de wereld. Dat is de moderne „splendid iso lation", die o.a. met zooveel vuur door Lord Beavei'brook wordt verdedigd en aangemoe digd. De Dominions zouden in zoo'n kolossale autarkische stichting de grondstoffen en pri maire waren moeten verschaffen. Het in- du -trieel hoog ontwikkelde Groot Brittan- nië zou in de eerste plaats voor de voorzie ning in fabrikaten in aanmerking komen. In- dustrieele ontwikkeling voor de Dominions is echter noodzakelijk, indien ze aan een talrijke bevolking een levensbestaan moeten verschaf fen. Trouwens, heelemaal afgescheiden van de emigratiekwestie zijn de Dominions al lang bezig hun eigen industrie omhoog te werken. De denkbeelden der Rijksimperialisten worden in het algemeen hier onpractisch ge vonden en het Engelsch talent voor compro mis zal op den duur wel een oplossing vinden voor vraagstukken die op dit oogenblik erg netelig lijken. Verscheidene andere facto ren doen zich in de emigratiekwestie gelden, te veel om ze hier allemaal te kunnen be spreken. De verhouding tusschen vrouwelijke en mannelijke emigranten is van belang. De vrouwen in Engeland overtreffen de mannen met nog bijna 1.000 000. In de Dominions daarentegen is de toestand andersom. Het aandeel, dat de dochteren Engelands zullen moeten hebben in de beweging, mag dus niet over het hoofd worden gezien. Zij, die ver in de toekomst zien waarschuwen tegen de gevaren van ontvolking in Engeland, waar het inwonertal volgens de deskundigen over enkele jaren snel zal dalen. Met dat al bestaat er geen meeningsverschil over de wenschelijkheid de Dominions te be volken met personen van het Britsche ras en van andere democratische landen. Men is het er over eens. dat het Imperium bevolkt moet worden met menschen die zijn opgevoed in de idealen der democratie opdat deze erfelijke staatsleer in-de wereld zal kunnen blijven overheerschen. Dit is een dringende zaak in het aangezicht van de totalitaire landen, die begeerig uitzien naar land voor kolonisatie. A. K. VAN R. Jan Bijl overleden. Woensdag is in den Helder overleden Jan Bijl, redder van een zeer groot aantal dren kelingen en oud-schipper van de Noord- en Zuidhollandsche Redding Mij. Hij redde meer dan 250 schipbreukelingen. Jan Bijl was rid der in de Orde van Oranje Nassau, bezat de bronzen en zilveren reddingsmedaille der Ko ningin en het zilveren kruis van Oostenrijk. Bijl heeft ook verdienstelijk werk gepresteerd als duiker, o.a. met den bekenden Rotter dammer Sperling. ATJEH'S WESTKUST ONDERGAAT EEN METAMORPHOSE. De Westkust van Atjeh zoo lezen wij in de „Deli Crt." van 22 Januari tot voor een vijftien jaar geleden nog een vrij eenzaam en weinig bezocht gebied, voor denhandel moeilijk. te bereiken en met weinig bronnen van bestaan, heeft den laatsten tijd een me tamorphose ondergaan, welke alleszins de aandacht verdient. Het begin is geweest het aanleggen van den asweg via Meulaboh naar Tapa Toean, welke later werd doorgetrokken naar Bakon- gan. Hierdoor werd deze streek voor het ver keer opengelegd, al was de verbinding nog niet ideaal, daar de rivieren voor het meer en- deel slechts overgestoken konden worden mét behulp van een pont en een bandjir van eenige beteekenis het verkeer soms urenlang stil legde. De tweede stap was dat Europeesche Cul tuurmaatschappijen belangstelling voor de Westkust van Atjeh aan den dag gingen leg gen, speciaal de Société Financière des Caoutchoucs, die verschillende concessies verwierf en tegelijkertijd met het gouverne ment in onderhandeling trad om een betere verbinding te verkrijgen. VRIJDAG 5 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 De clamatie. 10.40 Orgelspel. 11.10 Vervolg decla matie. 11.30 Gram.pl. 12.00 Cantabilé-orkest. en orgelspel. 2.00 Voor tuinliefhebbers. 2.20 Het Silvestre-Trio. 3.15 AVRO-Dansorkest. 4.05 Gram.pl. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 Gram.pl. 5.45 De Flierefluiters, en solist. 6.30 Politiek radio journaal. 6.50 Orgelspel. 7.00 Literaire lezing. 7.20 Orgelspel. 7.30 Nieuwsber. V.G.P. 7.35 „Le zen in de Bijbel", causerie. 8.00 Gram.pl. 8.10 Report. Propagandaavond, Middelburg. 9.00 „Faust", opera. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwijding. 11.00 Jazzmuziek (Gr.pl.). 11.30 12.00 Gram.pl. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs sloop heel voorzichtig tusschen al die boomen door en kwam zoo eindelijk vlak bij het kasteel. Hij keek rond, maar zag niets dan dichte deuren en stijf-gesloten ramen, maardaar rook hij wat! „Hè," dacht Thijs, „wat ruikt dat lekker! Ik sta hier natmirlijk voor de keuken, waar ze een lekkeren maaltijd voor den toovenaar klaar maken. Ik hoop maar. dat hij 't fijn zal vinden." En terwijl hij dit dacht, schoot hem plotseling te binnen op welke manier hij de gouden tanden'uit den mond van den toovenaar zou kunnen bemachtigen. HILVERSUM n, 301 M. Algemeen programma verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Bij- belsche causerie. 12.15 KRO-Melodisten, so list, en gram.pl. 3.30 Gram.pl. 4.15 KRO- orkest, en Gram.pl. 6.00 Land- en tuinbouw- praatje. 6.20 Vervolg KRO-orkest. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie namens de R.K. Artsen- vereeniging. 7.35 Bedrijfsreportage. 8.10 Be richten ANP. 8.20 KRO-Boys, solist en gram.pl. 9.10 2de en 3de acte „Die verkaufte Braut", opéra. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 Eddy Czoka en zijn orkest. 11.4012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianorecital. 12.10 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.352.20 Rawlins- strijkkwartet. 4.20 Solisten, koor en BBC-Mid- landorkest. 5.35 Yascha Krein's orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.20 Muzik. causerie. 7.50 Liedjes a. d. vleugel. 8.00 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9,40 Duitsche causerie. 10.00 Revue-programma. 10.30 BBC-orkest, en solist. 11.30 Grosvenor House Dansorkest. 11.50 12.20 Dansmuziek (Gr.plj RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gram.pl. I,35 Zang. 1.50 Gram.pl. 2.50 Radiotooneel. 4.20 Trioconcert. 5.50 Gram.pl. 6.05 Zang. 6.50 Gram.pl. 7.05 Zang. 7.20 Gram.pl. 8.20 Decla matie en zang. 9.05 Cabaretprogramma. 11.20 1.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 7.50 Omroep-Amusements orkest. 11.20 West-Duitsch Kamerorkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Omroeporkest. 4.35 Om- roepkleinorkest. 7.30 Carnavalsprogramma. 9.50 Literair-muzikaal programma. 10.3011.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest, 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroep- dansorkest. 5.50 Vioolrecital. 6.20 en 6.50 Gra- mofoonpl. 7.20 Kleinorkest. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Raxiiotooneel. 9.35 Omroeporkest, 10.30— II.20 Omroepdansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6