Wasboel. Vluchtkelders te Haarlem. Overval op postauto mislukt. Het Beiatiftiikste 54e Jaargang No. 16452 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 10 Februari 1937 HAARLEMS DAGBLAD Directie: F'. VI. PEEREBOOM UITGAVE LOUKENS COSTKK MAATSCHAPPIJ VOOR „„„„t eil ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBLKI rttKWUUJI Directie: E'. VV. PEEREBOOM ein ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTKK MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEXVIENTENper week 10.25, per maand 11.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post /3.55, losse nrs. f 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week f 0.05. p. maand f 0.22. p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post f 0.7214 Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 - Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 e Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTlëN 1—5 regels 11.75, elke regel meer T 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.overlijden 1400.verlies van hand, .voet of oog 200.beide leden duim 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN HAARLEM, 10 Februari. Haarlemsche Inkomens. De cijfers, die wij in ons vorige nummer ge geven hebben omtrent de financieele draag kracht der Haarlemsche belastingbetalers verdienen bijzondere aandacht, omdat zij zoo scherp aantoonen hoe sterk in de crisisjaren de welvaart in een stad als deze is gedaald. Temeer treft dat als men zijn gedachten laat gaan buiten de grenzen van eigen woon plaats. Want Haarlem is geen speciaal-ongun- stig geval onder de Nederlandsche groote ge meenten; overal heeft de crisis haar vernie lingen aangericht. En buiten ons land is het sohier overal nog- heel wat erger; in verreweg de meeste landen, waaronder zeer groote, be schouwt men het algemeene welvaartspeil in Nederland nog met afgunst. Dit is voor velen moeilijk te begrijpen, omdat men zich zoo dikwijls bepaalt tot belangstelling voor de nooden in eigen omgeving en in eigen land. Niettemin is het een feit. Intusschen zijn er van de 36000 aangesla- genen in de belasting in onze stad nog maar 1554 die een inkomen boven de 5000 hebben en die onderdeel uitmaken van een totaal van 4217 die een inkomen boven de ƒ3000 genieten. Dat zijn wel heel lage percentages. Onder de genen die tot deze groepen behooren zullen ongetwijfeld velen met verwondering hebben gezien dat zij van zulk een kleine minderheid deel uitmaken. Natuurlijk zijn die percentages maar enkele jaren geleden veel hooger geweest. Op een aanmerkelijk kleiner aantal aangeslagenen want de bevolking is regelmatig blijven groeien ook in den crisistijd waren er in 1930-1931, dus vijf jaar eerder, nog 2474 inko mens boven de 5000, deel uitmakende van een groep van 5909 boven de 3000. Van de bijna 6000 gezinnen die van meer dan 3000 inkomen leefden resten er dus in het thans loopende belastingjaar nog maar ruim 4000. Van groot belang voor de inkomsten van de openbare kas is de aanzienlijke daling van de inkomens der hoogst-aangeslagenen. Immers, tengevolge van de sterke progressie in de be lastingheffing betalen zij een zeer groot deel van de belastingen. In de bedoelde vijf jaar is het aantal aangeslagenen met inkomens boven 40.000 per jaar tot een kwart ge daald, nl. van 81 tot 20, en hun gemeenschap pelijk totaal inkomen is eveneens gezakt tot een kwart, namelijk van zes millioen tot an derhalf millioen. Dergelijke cijfers spreken en maken duide lijk hoe zwaar de overheidstaak in de crisis jaren is geweest, omdat men met zeer snel dalende belastingopbrengsten en voortdurend stijgende uitgaven voor werkloozensteun niet temin met kunst- en vliegwerk moest trach ten, zoo weinig mogelijk af te breken van de in lange jaren met moeite opgebouwde so ciale structuur. Wij hopen en verwachten allen dat het diepste punt thans gepasseerd is. Opleving op velerlei gebied, een gestadige schoon nog maar traag-doorwerkende verbetering in den werk loosheids-toestand, nieuwe en stijgende divi- dend-uitkeeringen van velerlei maatschap pijen geven de hoop dat een periode van nieuwen opgang is aangebroken. Het behoeft wel geen betoog dat het jaren zal moeten du ren eer weer zooiets als de cijfers van 1930- 1931 bereikt zal kunnen worden. Hoe moeilijk dat ook is, men moet daarbij de waarheid aan vaarden, dat een geleidelijk herstel juist het beste is om werkelijk tot duurzame resultaten te komen. Overigens zij er opnieuw aan herinnerd dat het hier een wereldcrisis, niet een Nederland sche betreft, dat ons land vanwege zijn lig ging en handelsbelangen in de hoogste mate is aangewezen op het herstel van het inter nationale vrije ruilverkeer en dat juist de bo ven aangeduide omstandigheden, dat vele lan den er economisch nog veel slechter aan toe zijn dan wij, voor ons een nadeel is. Want met die landen moeten wij zoo spoedig mogelijk weer in het groot zaken kunnen doen; hun welvaart beteekent tevens de onze. Dat thans een soort stilte in de politieke conflicten van Europa is ingetreden behou dens de Spaansche ellende belooft wellicht veel. Mogelijk is er dit jaar kans op maat regelen tot bevordering der internationale economische toenadering. Daarbij hebben wij Nederlanders in de hoogste mate belang en het langdurig uitblijven van die toenadering moet men ook in het geval van den achter uitgang der Haarlemsche inkomens als een hoofdoorzaak beschouwen. Omdat gansch de economische machinerie ineengrijpt en ver stoord wordt als de politieke conflicten er hun vernielend werk in gaan uitvoeren. R. P. Omstreeks dezen tijd of later, Komt ook telken jare hier. Door den overvloed van water Sterke was in de rivier. Als er ijs en sneeuw gaan smelten In het bergachtig terrein, Zet dat de rivier op stelten, Zoowel Waal, als Maas en Rijn. En dan komt al gauw de tijding Dat het ook in ons land wast, Onze groote waterleiding Geeft dan tijdlijk zorg en last. Men laat het niet zoo betijen, Maar wendt alle weerkracht aan, Toch zijn er al boerderijen. Die rondom in 't water staan. 't Schakelde ook binnenwegen Uit, in ons rivier,gebied, Al verweert men zich ier tegen, Dezen last vermijdt men niet. Men ,ka,n over rampen lezen, Woedend in Amerika, 't Mag geen wissewasje wezen, Wij doen dat maar kleintjes na. Ook wij kennen die bezwaren, Maar gelukkig blijven wij Van de watersnoodgevaren. Die men daar moet lijden, vrij. Toch zal het ons vreugd bezorgen, Als men in ons waterland 't Nieuws hoort op een blijden morgen: Zoo, die was is weer aan kant. P. GASUS. Lange winteravonden... Een bril van K EIP helpt U erdoor. Gr. Houlstiaal naast Luxor (Adv. Ingez. Med.) Er komt er een onder den nieuwen vleugel van het Stadhuis. Een van de maatregelen die de overheid voorschrijft om de bevolking tegen luchtaan vallen zoo mogelijk te beschermen, is het maken van vluchtkelders. Op verschillende punten in de steden moeten groote kelders komen, waarin de menschen, die op straat loopen als de sirenes loeien ter waarschuwing, dat er een luchtaanval is te vreezen, een schuilplaats kunnen zoeken. Artikel 6 van de Wet betreffende bescher ming tegen luchtaanvallen bepaalt: „Voor het bouwen, het geheel of voor een gedeelte vernieuwen, het veranderen of het uitbreiden van woningen en andere gebouwen welker grondoppervlak bij algemeenen maat regel van bestuur aangegeven grenzen over schrijdt (voor Haarlem, ingedeeld in de tweede gevaren-klasse is dit vastgesteld op 280 M2.) kan de minister van Binnenlandsche Zaken met het oog op de beperking van de gevaren voor de bevolking voortvloeiende uit lucht aanvallen, bijzondere voorzieningen eischen. De kosten welke uitsluitend een gevolg zijn van het treffen van zoodanige bijzondere voorzieningen, komen ten laste van het Rijk". In verband met deze verplichting passeeren thans alle belangrijke aanvragen om bouw vergunning ook het Hoofd van de Luchtbe scherming te Haarlem, den Commissaris van Politie. Tot heden is er te Haarlem nog geen ge schikte gelegenheid gevonden langs dezen weg een gelegenheid te vinden om vlucht kelders te maken. Wel vernemen wij, dat het als zeker kan worden aangenomen, dat onder den nieuwen vleugel van het stadhuis, die in de Koningstraat zal worden gebouwd, een vluchtkelder gemaakt zal worden. Zooals uit artikel 6 der Wet is af te leiden komen de kosten daarvan voor rekening van het Rijk. In de onmiddellijke nabijheid van de Groote Markt zal in het bijzonder behoefte zijn aan zulke vluchtkelders. Er is ook door de autoriteiten overwogen of het mogelijk is een vluchtkelder te maken onder een nieuw pak huis dat voor Kremer's Koffie en Theehandel in de Zijlstraat zal worden gebouwd. Het on derzoek heeft evenwel uitgewezen dat dit op technische" bezwaren zou stuiten. Dit onderzoek wees tevens uit, dat een der bestaande kelders van het gebouwen-complex van deze onderneming zich uitstekend leent om in orde gemaakt te worden voor vlucht kelder voor het eigen personeel. Dit zal nu bij de verbouwing meteen in orde gemaakt worden. Verder wordt door de autoriteiten nagegaan welke bestaande kelders in te richten zijn tot vluchtkelders. Onder 't nieuwe gebouw dat voor den Geneeskundigen dienst aan de Nieuwe Gracht gezet wordt, komt een kelder die hoe wel niet als vluchtkelder gebouwd, toch voor dit doel gebruikt zal kunnen worden. Onder de nieuwe Brandweerkazerne aan de Ged. Oude Gracht is niet gerekend op het maken van een vluchtkelder. Aangevallenen verweerden zich krachtig. Daders op de vlucht geslagen Korten tijd na de diefstal van de postauto te Eindhoven, hebben thans enkele mannen getracht in den Haag liun slag te slaan. Zij hebben bij het postagentschap in de J. P. Coenstraat aldaar gepoogd een postzak te rooven, doch de besteller stelde zich flink te weer en riep om hulp, zoodat het den aanvallers niet gelukt is hun plan uit te voeren. De mannen hadden het oogenblik uitgeko zen, waarop de postzakken uit het postagent schap in de postauto zouden worden geladen. Toen de besteller met een postzak naar buiten kwtm, werd hij plotseling aangevallen door twee mannen, die hem met een bijtend vocht gooiden en hem te lijf gingen met een stok, waarmee de onverlaten hem op het hoofd en de linkerhand sloegen. De besteller en de be stuurder van de auto, die hem te hulp kwam, bleeken voor geen kleintje vervaard te zijn en verweerden zich hevig tegen de aanvallers. Het gelukte dezen niet de bestellers te over mannen, of een postzak in handen te krij gen. De bestellers maakten bovendien veel tumult en riepen uit alle macht om hulp. Den beiden daders werd het toen te gevaarlijk. Zij sprongen in een auto, die vlak in de na bijheid stond en reden ijlings weg, zoodat zij wisten te ontkomen. Ook als zij de postzak gekregen hadden, zouden zij er volgens de Tel. weinig aan ge had hebben omdat daarin slechts drukwerk zat. De politie heeft opgave gekregen van het nummer van de auto, waarmede de daders zijn ontkomen. Dit zou H 5554 zijn. Bij on derzoek is gebleken, dat een inwoner van Gouda dit nummer heeft gehad. Deze heeft het echter nu niet meer. Wie het thans bezit? Dit is moeilijk na te gaan. H 5554 is een „slapend nummer" ge worden, zooals dit in de wandeling heet. En tenslotte dient er rekening mede gehouden te worden, dat de opgave van het autonummer onjuist kan zijn. Zekerheid heeft de politie allerminst, dat de daders met een Ohevrolet genummerd H 5554 ontkomen zijn. Auto rijdt op drie wielrijders in Een doode en een zwaar gewonde. Links van den weg en met één brandende lamp ST. MICHIELSGESTEL, 10 Febr. In den afgeloopen nacht om één uur is nabij het buitengoed „Hemelrijk" onder St. Michielsgestel een auto op een drietal wielrijders ingereden, waardoor een persoon gedood werd en een ander zware verwondingen opliep. Op genoemd tijdstip reden drie jongeman nen per rijwiel van 's-Hertogenbosch naar hun wonimg in St. Michielsgestel. Ter hoogte van het buitengoed „Hemelrijk" naderde uit tegenovergestelde richting een personen-auto. De chauffeur reed links van den weg, terwijl slechts één lamp brandde. Hij reed recht op het groepje in. De gevolgen waren ontzettend. Een der jongemannen, Van den Berselaar, werd op slag gedood, terwijl M. van der Groenendaal ernstig gewond bleef liggen. De derde wiel rijder een broer van Van der Groenendaal liep slechts enkele schrammen op. Hij begaf zich onmiddellijk naar de nabij gelegen wo ning van den landbouwer Visschers, die op zijn beurt geestelijke en geneeskundige hulp inriep en de politie van het gebeurde in kennis stelde. Toen een dokter op de plaats van het onge luk arriveerde, was Van den Berselaar reeds overleden. M. van der Groenendaal bleek zwaar gewond te zijn. Hij had o.a. een hersen schudding opgeloopen. Zijn toestand is rede lijk. De burgemeester van St. Michielsgestel heeft onmiddellijk na het ongeluk de aanhouding van den chauffeur van de personenauto, die na het ongeluk was doorgereden, verzocht. De politie van 's-Hertogenbosch vond vrij spoedig in een garage aldaar een auto, die sporen van een aanrijding vertoonde. De chauffeur was echter met een andere auto vertrokken Toen hij terug kwam, werd hij aan een streng verhoor onderworpen. De man zekere H. uit den Bosch bekende, de aanrijding te hebben veroorzaakt. Hij werd hierna in arrest gesteld. Zweedsche waardeering voor het Nederlandsche initiatief. Het bezoek der ministers Gelissen en Deckers aan Stockholm. Men schrijft uit Stockholm aan het A.NJP.: De reis van de Nederlandsche mi nisters Gelissen en Deckers naar Zweden in het begin van dit jaar is. zooals bekend, door de internationale pers druk besproken en groote bla den als de Londensche „Times" hechten aan deze reis groote betee- kenis voor de herleving van den in ternationalen handel. Het is dan ook geen wonder, dat het bezoek in Zweden zelf een be langstelling getrokken heeft als slechts zelden met het bezoek van een buitenlandschen minister het geval was. In woord en beeld hebben de dagbladen de reis gevolgd, die via bezoeken aan de wapenfabrieken te Bofors, de „Zellstof"-fa- brieken, te Ostrand, de grootste in haar soort tér wereld, de meststoffen-fabriek te Ljunga en de eerste fabriek in Noord-Europa van electrische motoren de maatschappij „Asea" in Vasteras naar Stockholm leidde om 'hier met de studie van de wereldberoem de telefoonfabriek Ericcson en de ,Aga" fa briek besloten te worden. Als men in aanmerking neemt, dat het bezoek tezelfder tijd plaats vond, dat het prinselijk huwelijk in Den Haag de oogen der geheele wereld op Nederland deed vesti gen en voor Nederland en alles wat Neder- landsch was een levendige belangstelling deed ontstaan, kan men begrijpen, dat dit bezoek ook onder het groote publiek zeer populair geworden is. Hiertoe heeft nog bijgedragen, dat Koning Gustaaf de beide "ministers ln plechtige audiëntie heeft ontvangen, hen tot een diner in het koninklijk slot heeft uitgenoodigd en hun hooge eereteekenen heeft verleend. Bij zijn vertrek uit Stockholm heeft mi nister Gelissen aan verslaggevers van ..Da- gens Nyheter" een interview toegestaan waarin hij o.a. zeide: „Wij hopen spoedig met uwe ministers aan de groene tafel te zitten om met hen over de mogelijkheid eener uitbreiding der handels betrekkingen tusschen onze beide landen te kunnen onderhandelen". Vroeger dan men verwacht heeft, schijnt deze hoop verwezenlijkt- te worden, daar de Nederlandsche regeering namelijk, volgens berichten in de bladen, onlangs tot Zweden en de andere Oslo-staten een uitnoodiging heeft gericht in de naaste toekomst naar Den Haag te komen ter bespreking van de gemeenschappelij ke handelsbelangen. De „Nya Dagligt Allehanda" noemt deze uitnoodiging een ..verheugend initiatief', dat het blad in verband brengt met het parti culiere bezoek aan den Zweedschen minister van Buitenlandsche Zaken, Sandler, aan Den Haag en waarvoor het den minister dankbaar is. Dit is des te opvallender, als men weet. dat dit blad anders de scherpste oppositie tegen de regeering voert. Hier is echter sprake van een initiatief voor den vrede en welvaart der volken, terwijl van andere kanten de oorlogs wolken zich samentrekken en de volkshuis houding meer in het nauw wordt gedreven. „Stuk voor stuk zullen de handelsbelem meringen worden afgebroken", zoo schreef de .Dagens Nyther" naar aanleiding van het Nederlandsche bezoek aan Stockholm. „In dit nieuwe jaar, dat nog slechts enkele weken oud is", aldus genoemd blad, heeft Nederland het reeds klaar gespeeld, om zoowel door een groot initiatief als door de levenslust en de blijdschap van het volk de aandacht van de geheele wereld op zich te vestigen, terwijl de banden van oeroude vriendschap en saam- hoorigihedd tuschen Zweden en Nederland steeds nauwer worden aangehaald. De onderhandelingen, die spoedig in Den Haag zullen beginnen, worden daarom van Zweedsche zijde met levendige belangstel ling gevolgd en men koestert er de grootste verwachtingen van. LEGAAT GESCHONKEN. Door wijlen mevr. V. E. Hooft, die 't vorige jaar te Bloemendaal overleed is aan de armen van Vreeland een legaat gelegateerd. De ambtswoning van den Commissaris der Koningin. In de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer over de begroeting van Binnen landsche Zaken wordt meegedeeld, dat een wetsontwerp, waarbij de noodige gelden zul len worden aangevraagd voor den aankoop van een pand, bestemd voor de nieuwe ambts woning van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, thans in een zoodanig stadium verkeert, dat spoedige in diening kan worden verwacht. A. van Harreveld. Verlaat met pensioen het Haarlemsche Electriciteitsbedrijf. Naar wij vernemen zal binnenkort de heer A. van Harreveld, electro-technicus van het gemeentelijk electriciteïtsbedrijf te Haarlem, den dienst met pensioen verlaten. De heer Van Harreveld was sinds de op richting aan het electriciteitsbedrijf verbon den. zoodat hij in zijn belaneriike functie de geheele ontwikkeling van het bedrijf heeft medegemaakt en daaraan natuurlijk ook een groot aandeel heeft gehad. Het woord is aan Mademoiselle de Sommery Er is moed noodig om ge lukkig te worden. Inbreker gestoord. Door thuiskomst der bewoners. Toch ontsnapt. Dinsdagmiddag kwart over drie had de heer B. zijn woning aan de Zonnekade met zijn huishoudster veriaten. Toen hij te vijf uur terug kwam, kon hij niet in zijn woning komen, omdat de knip op de voordeur ge- schoven was. Voor het hek van den voortuin stond een heerenfiets. Onraad vermoedend liep hij naar de achterzijde van het huis en zag toen dat een ruit van glas in lood ge broken was. Terwijl zijn huishoudster naar de buren ging om pea- telefoon de politie te waarschuwen, hield de heer B. bij de voor deur de wacht, omdat hij veronderstelde, dat de inbreker nog in huis was. Dit was ook inderdaad het geval, maar de man wachtte de komst va nde politie niet af; hij wist het huis door een zij-uitgang te ontvluchten, op zijn fiets te springen en te verdwijnen. Uit een onderzoek bleek dat de man eerst geprobeerd bad. via het raampje van de W.C. binnen te komen maar dit Lukte niet. omdat de deur daajrvan op slot was. Uit een buffet in de huiskamer wordt een bedrag van f 22.45 vermist. De politie tracht den inbreker op te sporen. Zij beschikt daartoe over een vaag signale ment. haar verstrekt door een buurvrouw, die een man per fiets weg heeft zien rijden. Vliegtuig voor de Amerikaan- sche kust gezonken. Geen spoor der elf inzittenden gevonden. Uit San Francisco, 10 Februari: Nabij de kust is een vliegtuig van de United Airlines gezonken. De kust wacht heeft vergeefs de wateren af gezocht. Het toestel was met elf per sonen acht passagiers en drie leden der bemanning onderweg van Los Angeles naar San Francisco. Men heeft geen spoor van hen teruggevonden. AARTSBISSCHOP VAN OUD-KATHOLIEKE KERK OVERLEDEN. UTRECHT. 10 Februari. Vanmorgen vroeg is in den ouderdom van zeven-en-zeventig jaar overleden Mgr. Franciscus Kenninck, aartsbisschop van Utrecht van de oud-bis- schoppelij ke' cleresie. Mgr. Kenninck werd geboren op 18 Juni 1859 te Den Helder. Hij studeerde te Amers foort- aan het gymnasium aldaar en later aan het Seminarie der oud-katholieken te Amersfoort. In 1882 werd hij prefect van dit seminarie, in 1886 professor in de Exegese en in 1910 president en professor in de dogma- tie. In 1920 werd Mgr. Kenninck tot aarts bisschop van Utrecht verkozen als opvolger van Mgr. Gerardus Gul. Onder zijn leiding kwam o.a. de opheffing van het celibaat tot stand, terwijl tevens te vermelden valt de instelling van een adviseerende synode. De Spaansche Nationalisten melden nieuwe veroveringen. pag. 4 In de Belgische Kamer is het tot ernstige ordeverstoringen gekomen. pag. 4 Opnieuw roering in Palestina. pag. 4 Suriname blijft het zorgen-kind. pag. 3 Het Prinselijk paar vertoeft thans te Boeda pest. pag. 3 Te Budel is een oude vrouw door een man overvallen en zwaar mishandeld. pag. 3 Nederlandsche industrïeelen hebben een contract, ten bedrage van f 35 millioen. met de Turksche regeering gesloten voor de uit voering van groote werken. pag. 3 Auto rijdt op drie wielrijders in; een doode en een zwaar gewonde. pag. 1 Onder den nieuwen vleugel van het Stadhuis te Haarlem komt een vluchtkelder. pag. 1 In den Haag is een overval op een postauto mislukt. pag. 1 Dinsdagmiddag is te Haarlem een Prot. Christelijk Internaat voor opleiding van huishoudelijk personeel geopend. pag. 6 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Haarlemsche inkomens. pag. 1 Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: Uit het Internationale Arbeidsbureau. pag. 4 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Industrieele en agra rische steun. pag. 10 Speciale correspondentie: Winterreis naa> Noorwegen. pag. II J. II. de Bois: Kunst in Haarlem en daar buiten. pag. 3 .1. Bastiaans: Schoolknapheid en succes. pag. 11 K. de Jong: Concert dei H. O. V. pag 2 Onze enquête over de remedie tegen de ver ruwing van het voetbalspel. pag. 9 II. D. Vertelling: Handelsgeest. pag, 6 Damrubriek. pag.9 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1