AMSTERDAMSCHE BEURS - v - ZATERDAG '13 FEBRUARI 1937 H A' A R li E M'S DAGEEAD 13 I4AT/TC tltltUïïN „Alles ging goed." D- De Kok over zijn reis tevreden. Op laatste traject zware wolken en regenbuien Omtrent de aankomst van ir. De Kok op net vliegveld Tjililitan is gelend meldt Aneta ons nog het volgende: Aan de spanning werd om vijf minuten over half zes (Midden Java-tijd) een einde gemaakt, toen ir. De Kok's toestel zichtbaar Tverd en De Kok na eenige omcirkelingen, waarbij de vlieger blijkbaar naar het vlieg veld zocht, om kwart voor zes op het natge regende veld een uitmuntendie landing ver richtte. Ir. De Kok werd op het vliegveld Tjililitan hartelijk verwelkomd, onder meer door den wnd. voorzitter van de Koninklijke Neder- landsche Indische Vereeniging voor lucht vaart. schout-bij-nacht Ferwerda. die zijn collega immers ir. De Kok is voorzitter van de Kon. Nederlandsche Vereenigin°- voor Luchtvaart hartelijk begroette. In een kort onderhoud verklaarde ir. De Kok over zijn reis zelf geen bijzonderheden te melden te hebben, aangezien hieromtrent slechts datgene kan worden gezegd wat al reeds zooveien hebben verteld. „Alles ging goed", zeide de heer De Kok, „we hebben mooi weer gehad en geen tegenspoed". Slechts op het laatste deel van de reis maakten zware wolken en regenbuien een lan ding op Tangerang noodzakelijk, doch aangezien op dit vliegveld bleek dat men nog slechts een kwartier van Tjililitan verwijderd was. werd, na een verzoek aan den assistent- wedana om te waarschuwen, naar Tjililitan doorgevlogen. Daarbij hielp het luchtbaken mede om de richting te vinden, waarna vlot en veilig kon worden geland, onder de hartelijke gelukwenschen der aanwezigen. BEGIN VAN BRAND AAN BOORD VAN DE „QUEEN MARY". LONDEN, 13 Febr. (Havas). In den loop van den nacht is aan boord van de „Queen Mary" een begin van brand uitgebroken. Men slaagde er in het vuur onmiddellijk te blus- schen, zonder dat schade werd aangericht. Opdracht aan de Ned. Scheepsbouw Maatschappij*. Mötorpassagierssehip voor de Java-China- Japanlijn. AMSTERDAM, 13 Febr. Naar wij vernemen heeft de Java China Japan lijn aan de Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij opdracht gegeven tot den bouw van een motorpassa giersschip van ongeveer 10.600 bruto register ton. De afrftetingen zijn: lengte: 474 voet en 10 duim, breedte: 64 voet en 6 duim, holte: 38 voet. en 6 duim. Het schip wordt ingericht voor het vervoer van 51 eerste klasse passagiers, zoomede voor 55 passagiers tweede klasse a en 100 passa giers tweede klasse b. Dé motor-installatie van 6000 H.P.K. wordt geieveijd door Stork te Hengelo. De snelheid zal 15 mijl bedragen. Drie gewonden bij verkeers- ongeluk. 's-GRAVENHAGE, 13 Februari. Gister avond, te ongeveer 8 uur, kwam de 52-jarige heer Th. E. v. d. G. zijn woning aan de Ko ninginnegracht 99 uit en stak den rijweg over. Vermoedelijk heeft hij daarbij niet voldoen de uitgekeken, wa&cdoor hij door een motor, die juist aan kwam rijden, gegrepen werd. De gevolgen van de aanrijding waren zeer ernstig. De motorrijder, de 35-jarige A. H. de M., wo nende in de Jurriaan Kokstraat, kreeg een schedelbreuk en een zware hersenschudding. Ook de duo-rijder, de 44-jarige A.K., uit de Dirk Hoogenraadstraat, liep een hersenschud ding op. Beiden werden door den geneeskun digen dienst naar Bronovo overgebracht. De heer v. d. G. was er iets minder ernstig aan toe. Met een bloedende wonde aan het achterhoofd, een gebroken rib en een kneu zing van den linkerhiel werd hij zijn woning binnengedragen. Hedenochtend waren de twee motorberij ders nog niet tot bewustzijn gekomen. Vereeniging „Dante Alighieri: Lezing van Ir. G. Stuyt over Todi. „GELOOF EN WETENSCHAP". De tiende bijeenkomst van „Geloof en Wetenschap" in dit seizoen heeft plaats op Vrijdag 19 Februari. In den Stadsschouwburg zal Eduard Verkade. uit Amsterdam „Hamlet", tragedie van Shakespeare, verklaren en in fragmenten ten tooneele brengen. GETUIGEN GEVRAAGD. Op de Nieuwe Gracht tusschen Nassaubrug en Manègebrug heeft gisteravond om 10.20 uur een auto bij het draaien een stilstaande motorfiets aangereden. De chauffeur beweert dat voorbijgangers geroepen hadden dat hij wel draaien kon. Getuigen worden verzocht zich aan te melden bij het politiebureau Smedestraat. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur, Londen 8;99j< Berlijn 73.82i/2 Parijs 8.55^4 Brussel 30.97 Zwitserland 41.89 New York 1.83 34 BURGERLIJKE STAND Alvorens het woord te geven aan den spre ker van den avond bracht in de bijeenkomst van Vrijdagavond dé voorzitster der Dante Alighieri-vereeniging mevr. L. Vandervelden- Vijgh, hulde aan de nagedachtenis van den pas overleden schrijver Piero Misciatelli. Zij herdacht hem als een belangrijk schrijver en een groot mensch. Het is een groote te leurstelling dat de beloofde voordracht van Piero Misciatelli, over Savonarola, te Haar lem voor goed zal moeten achterwege blijven. Maar de werken van den begaafden schrij ver blijven ons over en zijn geest zal met zijn aandenken lang blijven leven bij al de genen die het voorrecht hadden den kunste naar en waren Maecenas uit woord of schrift te kennen. Na deze woorden was de beurt aan Ir. G. Stuyt die ons zou spreken over: ..Todi, een plein, een tempel". Onder vele Italiaansche steden is Todi een bergstad in Umbrië vlak bij Perugia een der meest typische. Van verre ziet men haar verrijzen, op den linker oever van den Tiber, hoog boven de Umbrische vlakte uit, bekroond door een driedubbele omwalling, waarvan de oudste dagteekent uit den tijd der Etruskers. Todi bezit enkele fraaie monumenten: de kathe draal, in Lombardischen stijl opgetrokken, S. Fortunata, een prachtig specimen der Italiaansche gothiek en de S. Maria della Consolazioni, een der meest harmonische werken der Renaistante. Oorspronkelijk was Todi een republiek. Gedurende de middel eeuwen bleef Todi de gezworen vijandin van Perugia en zuiver Ghibellynsch. Zij is de geboorteplaats van Fra Tacofone da Todi. den verwoeden tegenstander van Bonifacius VIII, die vooral beroemd is om zijn geeste lijke zangen en het „Stabat Mater" dichtte. Doch vooral is Todi merkwaardig door hare architectoniche structuur, door het weerga loos meesterschap, waarmede straten en plei nen zijn aangelegd en opgevoerd tot harmo nieuze gaafheid. Naar aanleiding van prach tige lichtbeelden, nog verduidelijkt door vele plattegronden, legde spr. uit. hoe de pleinen en straten te Todi volgens dezelfde schoon heidswetten, dezelfde architectonische grondbeginselen, waaruit de pleinen te Flo rence en te Venetië ontstonden, ontworpen en opgetrokken werden. Terloops wijdde spr. zijn gehoor in enkele geheimen der perspec tief in. waardoor de verrassendste architec tonische effecten in de constructies bereikt worden. De perspectivische kunst, is de kunst om .om de ruimte heen te bouwen", en de archi tectuur de kunst om de ruimten tot haar volle gaafheid van uitdrukking te brengen. Het is de toepassing van deze geheimvolle kunst die aan zoovele Italiaansche pleinen die zeldzame eigenaardige bekoring geeft, een indruk nalatend van vrijheid en geslo tenheid, van menschelijkheid, van evenwich tigheid wars van het monsterachtige der he- dendaagsche constructie waaronder de mensch dreitgt verpletterd te worden. De Italiaanscne architecten coquetteerden als 't ware met een klassiek geordende ruimte, zij vonden zulk een ruimteverdeeling even kun stig en geniaal als een gebouw of een stand- beel dvan Michel Aqgelo. zij legden dezelfde principes van schoonheid aan de constructie hunner pleinen ten grondslag en daarom zijn ook deze pleinen meesterwerken die evengoed als andere plastische uitingen onze aandachtige bewondering verdienen. De talrijk opgekomen leden waren diep onder den indruk van het; betoog van den fijnzinnigen conferencier dat in vloeiend Italiaansch werd voorgedragen, en aldus een waar taalfeest bood. In de zaal van „De Kroon" waar ditmaal, wegens het groot aan tal belangstellenden, de lezing plaats vond. kwamen de vele lichtbeelden prachtig tot hun rehct. Warm applaus getuigde van de luide in stemming der aanwezigen, in wier naam de n-esidente der vereeniging Ir. Stuyt harte- ij'k dankte voor den leerzamen avond die aan allen rijker en gaver inzicht had ge bracht in een der voornaamste factoren van Italië's schoonheid. Ziekenfondswezen sterk verbreid. Vooral o.m. in Noord-Holland. HAARLEM, 13 Febr. 1937. Bevallen. 10 Febr.: G. den HollanderZwart, z. 11 Febr.: I. v. MeursBoerrigter. z. M. T. de Witv. Berkel. z. M. LeonD'Andrea, z. 12 Febr.: T. C. A. SchoutenNiessen, z. C. M. SchouwLamboo, d. B. H. PlateiJacobs ,d. J. P. L. Gelaudie—Vink, z. 13 Febr. C. A. Melsen—Vermeulen, z. Overleden. 11 Febr H. T. v. Wel. 65 jaar. Brouwersstraat. 12 Febr.: A. Olvers, 38 jaar, Haarlemmerliedestraat. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een overzicht van den omvang van het ziekenfondswezen in Nederland op 1 Januari 1936 gepubliceerd. Deze statistiek toont dui delijk aan tot welken bloef het ziekenfonds wezen in de 20ste eeuw hier te lande is ge komen. Van de 410 ziekenfondsen bij welke inlichtingen omtrent den oprichtingsdatum zijn ingewonnen, zijn 164 in 1920 of later gevormd. Bijna 40 pet. der Nederlandsche bevolking heeft zich tegen de geldelijke gevolgen van ziekte bij ziekenfondsen verzekerd. In de groote steden is zelfs meer dan 55 pet. bij ziekenfondsen aangesloten. Toch staan som mige provinciën nog verre bij het rijksgemid delde ten achter, zooals b.v. Drente (17 pet.). Friesland (bijna 12 pet.) en Groningen (21 pet.) De gunstigste cijfers vertoonen Noord- Holland (55 pet.), Zuid-Holland (50 pet.) en Overijssel (bijna 50 pet.) De maatschappij fondsen (d. z. fondsen, die eigendom zijn van de maatschappij tot bevordering der ge neeskunst) teleln tezamen bijna 1.1 millioen personen. Hun invloed is relatief het grootst in Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Gro ningen. De 205 onderling beheerde fondsen (met tezamen ruim 920.000 aangesloten per sonen) zijn relatief het sterkst vertegenwoor digd in Friesland en Overijssel, terwijl de directiefondsen (22 fondsen met 28 af dee lingen'en totaal bijna 600.000 aangesloten personen) voornamelijk werkzaam zijn in de steden van Noord- en Zuid-Holland. HILLECOM BEVERWIJK De voorbereiding van het rioleeringsplan. Technische voorlichting noodzakelijk. Het ingenieursbureau Op ten Noort te Utrecht werd destijds belast met de voorbe reiding en uitwerking van rioleeringsplannen voor deze gemeente. Aangezien B. en W. zich thans bezighouden met het vraagstuk van de rioleering en al hetgeen daaraan vast zit. doet de behoefte zich gevoelen aan speciale technische voor lichting. opdat getracht kan worden zoo spoedig mogelijk met gedeeltelijke uitvoering der plannen een aanvang te maken. Ofschoon hieromtrent met verschillende instanties nog overleg wordt gepleegd en de afwikkeling hiervan uit den aard der zaak geruimen tijd zal eischen. beijveren B. en W. zich om een en ander te bevorderen. Hoewel een nauw keurige raming der kosten verbonden aan de nadere voorbereiding en uitwerking der plan nen in verband met de huidige mogelijk heden niet mogelijk blijkt, zal een bedrag van f 3000 voor dit jaar vermoedelijk voldoende zijn. m B. en W. stellen den raad voor dit bedrdag op de gemeentebegrooting 1937 voor dit doel uit te trekken. BLOEMENDAAL YARA-FEESTAVOND. Vrijdagavond werd in de groote zaal van Vreeburg een extra Vara-avond gehouden. De zaal was geheel bezet. De avond werd geopend door den heer J. Kranenburg, voorzitter van de afdeeling Bloe- mendaalSantpoort, die zijn vreugde uitte over de groote opkomst, het hoofdbestuur welkom heette en verklaarde hoe het door de welvoorziene spaarbusjes mogelijk was ge weest zoo'n goedkoopen feestavond te orga- niseeren. Spr. deelde mede, dat in de pauze een verlo ting zou worden gehouden ten bate van de werklooze kameraden. •e heer Hof, propagandist der Vara wenschte de afdeeling namens het hoofdbe stuur geluk met de geslaagde inzameling ir de jubileumbusjes, waardoor op zoo gemak kelijke voorwaarden deze feestavond kor worden aangeboden. Spr. wees er op. dat. hoewel de Radio not ng is, er op radiogebied al heel veel is ge beurd, ook met de Vara. Deze is in de 11 jaren van haar bestaar gegroeid van niets tot een van de grootste en belangrijkste omroepvereenigin- ;en in Nederland. Gemakkelijk is dit niet gegaan. Wat anderen in den schoot werd geworpen heeft de VARA met harden strijd moeter veroveren. Vroeger werd de Yara verguisd, ging spr voort, maar nu niet meer, omdat erkend moet worden, dat haar uitzendingen op een zeer hoog plan staan. Toch dient men waakzaam te zijn. want er dreigen groote gevaren, als preventieve censuur en plannen om aan het algemeen programma een grooter plaats in te ruimen. Ook voor de a.s. verkiezingen is de VARA van groot belang. Spr. wekte.op, voor; de VARA te werken, nadat hij scherpe critiek had uitgeoefend op de N.S.B. Het ensemble Kees Pruis heeft verder den avond gevuld en veel succes geboekt. Kees Pruis wist als conférencier er al da delijk de stemming in te brengen, zoodat.de lach niet van de lucht was. Ook zijn liedjes van het wonderlijke stel en andere hadden een groot succes, terwijl hij weer verbaasde met zijn fluitdemonstra- ties. Ook Stella Seemer was op dreef, vooi*al met haar voordracht: ,.De Amsterdamsche agent". Van Emmy Arbous noemen wij speciaal het ontroerende Zeemanslied en het geestige „Levensmoede op de Kralingsche Plas". Nog moeten wij vermelden de prestaties van Louis Kapper op de accordeon. De gezel lige avond werd met een éénactertje beslo ten. OVERVEEN PERSONALIA. Mej. D. Keyser, onderwijzeres aan de Julia- naschool, heeft een ziekteverlof van 3 maan den gekregen. Als vervangster is aangesteld mej. A. Jansma, volontaire. BLOEMENTENTOONSTELLING. Van 18 tot 21 Februari wordt de groote zaal van Hotel Flora omgetooverd in een bloemen- paleis: de St. Josephgezellen organiseeren dan hun groote jaarlijksche huisbroeitentoonstel- ling, waaraan ook een huisvlijttentoonstel ling is verbonden. Telken jare neemt deze ten toonstelling in omvang en belangstelling toe, zoodat wij ook dit jaar weder veel fraais ver wachten. De schoolkinderen doen ook in groo- ten getale mede. De officieele opening vindt plaats op 17 Februari te 8 uur. VELSEN De Trompstraat-misère. Gisteravond kwam een 25-tal winkeliers uit de Trompstraat bijeen voor het houden van een bespreking over het nemen van maatregelen, die er toe zouden kunnen lei den. dat er spoedig een einde komt aan de groote schade, die zij door de in uitvoering zijnde riolecringswerken ondervinden. De leider, de heer G. van Telgen zette het doel der bijeenkomst uiteen. De winkeliers zijn bijeengeroepen, mede om te voorkomen, dat winkeliers afzonderlijk stappen doen. in welk geval men dikwijls bij de verkeeixle in stantie terecht komt. De heer van Telgen meende, dat het gewenscht is de Hansa en „Groot-IJmuiden" in de kwestie te moeien. Er zijn thans reeds winkeliers, die niet al leen letterlijk, maar ook figuurlijk aan den rand van den afgrond staan en nu vreest men, dat het nog wel 7 a 8 maanden kan duren, voordat het werk heelemaal gereed is. Daarom moet getracht worden, het werk te doen bespoedigen. Er wordt wel gezegd, dat er niets aan te doen is, maar spreker meent, Ongeluk bij de rioleerings- werken. Gistermiddag heeft bij de rioleringswerken in de Trompstraat een ongeval plaats gehad. Een bij het werk in gebruik zijnde auto moest op twee baddings achteruit rijden. Een der arbeiders, A. van N. stond achter den auto om te zien of deze het spoor op de baddings volg de Toen de auto op de baddings zou rijden wipte één er van omhoog met het gevolg dat van N. een klap daarvan tegen het hoofd kreeg. De getroffene werd bij den heer C. W. J. de Vries binnengedragen, waarna Dr. van Leusen de eerste hulp verleende. De dokter consta teerde. dat het neusbeen gebroken was Voorts had van N. een hoofdwonde bekomen en klaagde hij over pün in nek en achterhoofd. IJMUIDEN Sleepboot Mij. „IJmuiden". In verband met het bericht in ons blad van Vrijdag inzake de liquidatie van de Sleepboot Mij. „IJmuiden", deelt men ons mede, dat de voorgestelde liquidatie slechts betrekking heeft op de beheerende vennootschap. Het bedrijf zal door de dochter-maatschap pijen met de beide in exploitatie zijnde sleep- booten worden voortgezet. BESOMMINGEN. Trawler: Amstelstroom IJM. 91, 105 manden f 2020. Loggers: KW 162 f 870, KW 86 f 1000. KW 76 f 2260, KW 69 f 1680. KW 45 f 1540. KW 18 f 480. KW 31 f 880. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Dirkje R.O. 53 vangst: 150 manden koolvisch, 50 manden schelvisch. 80 manden braad- schelvisch, 40 manden radio, 35 manden wij ting, 20 manden gul en kabeljauw. 20 man den varia, 15 manden haring. Totaal 410 manden. Ewald, IJM 48, vangst: 300 manden diver sen, 450 manden koolvisch. Totaal 750 man den. benevens 250 stuks stijve kabeljauw Rotterdam IJM 112, vangst: 80 manden braadschelvisch, 50 manden schelvisch, 60 manden gul en blanke koolvisch, 360 man den koolvisch, 50 manden wijting, 15 man den platvisch, 40 manden radio, 40 manden haaien, 70 manden haring, 30 manden varia. Totaal 795 manden, Amsterdam IJM, 58, vangst: 30 manden schelvisch, 75 manden braadschelvisch, 80 manden radio en wijting, 45 manden gul, 530 manden koolvisch, 40 manden haring. Totaal 800 manden, benevens 600 stuks stijve kabeljauw. Clazina Luther IJM 59. vangst: 65 manden schelvisch, 70 manden braadschelvisch, 30 manden wijting. 525 manden koolvisch. gul en leng, 20 manden radio. 20 manden haring, 10 manden makreel, 10 manden witjes, 10 manden varia. Totaal 760 manden, benevens 25 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.70—1.30. Griet per 50 K.G. 38—18. Tongen per K.G. 1.060.72 Groote Schol per 50 K.G. 12—11,50. Middelschol per 50 K.G. 11.50—13. Zetschol per 50 K.G. f 24.50—16. Kleine schol per 50 KèG. 198.10. Bot per 50 K.G. 9—6. Schar per 50 K.G. 147.50. Rog per 20 stuks 1813. Kabeljauw per 125 K.G. 48—30. Groote gullen per 50 K.G. 1715. GESLAAGD. De heer J. van der Meulen, stuurman aan boord van de „Neeltje Jacoba" is geslaagd voor het examen stuurman kleine stoomvaart. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. C. Stet-Rutte, d., de Ruyterdwarsstraat 17. IJmuiden. A. J. de Smit-de Potter, z., Zuiderkanaalweg 32, Velsen. G. W. Hand- graaf-Strijbosch, z.. Pastoorsstraat 33. Sant poort. M. Meester-de Jong. d.. Tulpen straat 10. Santpoort. E. v. d. Berge-Bos, d.. Spilbergenstraat 18. IJmuiden. H. Louwrier-Nieboer, z., Planciusstraat 8, te IJmuiden. Overleden: A. van Zeist. 68 jaren, weduwe van G. J. Scheenaard, Hoofdstraat 162, Santpoort. H. Nijman, 67 jaren, echtgenoot van G. A. Uijtendaal, Duin en Kruldbergerweg 59, Sant poort. A. M. Vrugtman, 59 jaren, onge huwd. Kennemerlaan 63, IJmuiden. M. Meester, 15 uren, zoon van F. Meester, Tul penstraat 10, Santpoort. Ondertrouwden: D. Plug en A. Prins, de Rijpstraat 6, IJmui den. Kon. Wilhelminakade 45, IJmuiden. Gehuwden D. M. Lips en S. v. d. Toorn, Napierstraat 9, IJmuiden. J. M. van Maas en A. v. d. Steen, Bakkerstraat 34, IJmuiden. F. H. Korting en A. W, E. Hofsté. 's-Gravenhage. P. de Feber en R. C. Kolk. Kalverstraat 182, IJmuiden. J. Oldenburg en M. J. Bos. Tas manplein 3, IJmuiden. J. A. Kalis en A. M. Nöldner, Soerabaya. M. van Veelen en G. van Zomeren, Sparrenstraat 31, IJmuiden. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.ni. 10 35 plm. 10.45 pl.m. 11.— pl.m. 11.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 100% 4 pet. Nederl. Indië 100°/, 3 pCt. Nederland 96 V* STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 6% pet. Duitschland 1930 11% (Youngleening) Youngleening (met ver 27 271/8 klaring BANK-INSTELLINGEN. 165 Amsterd Bank Handel Mpij. Cert van f 250 204 Koloniale Bank "W/s Ned. Ind. Handelsbank 171 Rotterd. Bank 145 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie.. 6OV4 611/8 6U/8 5SH v Berkels Patent 593/a Calvé Delft Cert 95 Ned. Ford ex 40 afst. 296 - Philips Gloeil.Gem.Bezit 327 327^ 328 3173/4 327 Unilever 173i/2 173 H 1737/e 173y4 174 TABAKKEN. Deli Batavia 302 3(8 303 Deli Maatschappij <51^ 3-3 35) 353 Senembah 363 365 263 362 361 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 131V, 131 129^ Scheepvaart Unie 117 H7H 117% 117H 117% Koninkl. Paketvaart 1 8 - - - Rotterdamsche Lloyd.. 108}^ 107 I' 1031/* 109% 109% Maatschappij Nederland 11 ll 23/4 HollandAmerika lijn 127s/4 127^ 1273/4 1273/4 PETROLEUM. Kon. Petr 4373/. 43S3/4 37 y. 4373/, 437^4 Perlak Petr my7 115'/V 1147/8 Shell Union 231,4 '3k 23 M 23% Continental Oil 333/4 3> 33% 23Vfl 33% Tidewater 15% 157/8 157/8 15 15% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 502H 502 50314 504 504 Java Cultuur - 233 206 Ned. Ind. Suiker Unie K7H '67^ 167-V- 165^ 165% Vorstenlanden 38 H INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel 10 ioy, 10 Yt Anaconda 42 423,,. 42% 42% 47% Bethleh Steel 68 «8 673/4 Ö7H 67 Cities Service 3% 3% Gew. Steel 80s, U. S. Steel 81% 80". 80% 807/4 80% Kennec Copper 46'4 4 ty2 46% 46% Radio Corp 9% RUBBERS. Amsterd. Rubber 314 311V$ Deli Bat. Rubber 2033/, 1863/4 Indische Rubber 257K 253 252 Kendeng Lemboe 46 - 265 Serbadjadi 1ST Rotterdam Tapanoeli 10' Bandar Rubber 2W4 943/4 Preanger Rubber 110 110 111 110 Java Caoutch - - Sumatra Rubber - - - - AMER. SPOORWEGEN. - 36^ Wabash Railroad 3V 3% 3% 3% Union Pacific Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas 6% 61/8 6% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 172U Redjang Lebong 200 Billiton n - PROLONGATIE. - - 1

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 7