Ua/Wodehuid Waarom „Haarlem's Bloei"? Veel reclame noodig in Indië en het buitenland HEDEN EN MAANDAG Financieel-economisch We ekoverzicht. ZATERDAG 13 FEBRUARI 1937 H A A R L E M'S D A G BLAD Waf elders gedaan wordt om vreemdelingen te trekken. Actie wekt reactie en elk streven heeft voor- en tegenstanders, waarmee ik maar vastleggen wil. dat er zonder twijfel Haar lemmers zullen zijn, die al bij voorbaat zullen willen verzekeren, dat ook de arbeid van „Haarlem's Bloei" toch niets wordt. Ik zet met opzet dit sombere beeld maar voorop, omdat het meer moeite zal kosten, deze bestrijders te bekeeren, dan de halve en heele voorstanders van organisatiear beid op dit terrein over te halen dit nuttige werk te steunen In onderstaande weinige regels wil ik ech ter trachten aan te toonen. wat het werk van „Haarlem's Bloei" in de komende tijden zal zijn. Ik denk er niet aan, Haarlem te gaan prij zen in een Haarlemsch blad, ieder onzer is trotsch genoeg op zijn eigen stad en kent haar voor- en nadeelen, precies. Ik noem ook hier met opzet de ruadéelen, want elk recht geaard Haarlemmer zal deze graag 't aller eerst naar voren brengen, doch als hij daar mee klaar is, gaat hij u uitleggen, waarom Haarlem zoo preferabel is als woonstad, hoe ideaal het ligt als forensenstad, als middel punt van een prachtige omgeving, zoo vlak bij de zee en toch zoo dicht bij het centrum van Amsterdam. Laten we deze en andere voordeelen stevig vastleggen, want indien Haarlem niet werkelijk aantrekkelijk is, zal elke propaganda moeten falen. Laten we er echter ook dadelijk bijvoegen, dat dit nog niet voldoende bekend is; een degelijke pro paganda zal onze stad meer dan tot nu toe onder de aandacht van allen in ons land hebben te brengen. Echter niet alleen in Holland, ook tot in Indië zal dit zich moeten uitstrekken, ons onderwijs, dat vroeger tal- looze „Indisch-gasten" trok is nog goed en toc'n is de trek naar Holland van die zijde verminderd. Een juist afgestemde propagan da zal ons forensen brengen, terwijl ik zeer zeker resultaten vewacht van een scherp ge richte reclame in plaatsen als Brussel, *Mon- treux. Wiesbaden e.a., waar veel Nederlan ders wonen, die onbekend zijn met de aan trekkelijkheden van onze bloemenstad. Ik denk daarbij echter tevens aan de mo gelijkheid. naar Haarlem industrieën te trek ken. Men heeft dit onderdeel hier nog nooit stevig aangepakt en toch Is het van groote waarde als in een stad zich een nieuwe in dustrie vestigt. Dan komt er weer werk in en om de fabriek, dan wordt er weer nieuw geld ontvangen en uitgegeven, hetwelk langs vele omwegen iederen bewoner ten goede komt. Het vestigen van nieuwe bedrijven past zich bovendien zoo geheel aan bij de nieuwe gemeentelijke havenplannen, welke straks werkelijkheid worden. Het is daarbij echter ook een stadsbelang, te zorgen, dat het aantal bezoekers aan een stad zoo groot mogelijk is, waarbij het van gewicht is dezen zoolang mogelijk vast te houden, Ik denk hier nu niet in de allereer ste plaats aan het bezoek van vreemdelin gen, doch aan dat van landgenooten. Het moet toch niet moeilijk zijn, Haarlem tot een centrum te maken voor een jaarlijk- sche tentoonstelling of festiviteit op het ge bied van toon eel. zang of muziek. Er zijn tal rijke vereeniginigen op dit gebied in onze stad werkzaam, wat kan door onderlinge sa menwerking hier voor „Haarlem's Bloei" een dankbaar terrein liggen. Is Haarlem geen prachtige stad voor con gressen en kunnen alle Haarlemsche ver een igingen met de hand op haar diverse har ten verklaren, dat elk voor zich voldoende moeite heeft .gedaan om vergaderingen te trekken? Is daarnaast van Haarlemsche zijde de organisatie vlot genoeg om elk con gres te doen slagen? Hoe staat het met hetorganiseeren van extra-treinen en autotrips naar onze stad? Hoe worden deze toeristen ontvangen, voor gelicht en eventueel rondgeleid? Neurenberg is een bloemenstad, Haarlem noemt zich zoo! In München staat voor het station een hyper-modern bord voor inlich tingen! Brugge heeft een goed geregelden gidsen- Een tentoonstelling van Winterbloemen. Uitgaande van „Bloembollencultuur". dienst om landgenoot en vreemdeling te hel pen! Zand voort en Bilthoven bezitten keu rige propaganda-smalfilms! In tallooze plaatsen zijn de wandeling dooi en om de stad met kleuren gemerkt! In Utrecht is een organisatie van jongelieden om vreemde automobilisten behulpzaam te zijn! Over Zeeland worden lezingen gearran geerd en in onze Nederlandsche couranten en tijdschriften lees Ik Haarlem maar zeer zelden! Hieronder zou ik graag een halve of heele kolom willen open laten, omdat ik stellig overtuigd ben. dat ieder rechtgeaard Haarlemmer deze wenschenlijst nog wel wat langer kan maken. Nu ken ik de Haarlemmers ook nog wel zoo goed. dat ze zullen zeggen: „Goed. accoord. „Haarlem's Bloei" heeft gelijk, er is inder daad wel werk voor haar". Doch ze zullen er tevens bijvoegen: „Laten anderen het echter maar betalen!" Hier kom ik tegen op. „Haar lem's Bloei" wil haar werk breed zien, wil haar taak langs groote lijnen aanpakken en trachten te bereiken wat haar naam be looft: een bloeiend Haarlem. Hiervan profiteert de middenstand, doch ook de arbeider, een fleurige stad is een be lang voor ieder, die een inkomen heeft en geld wil of moet uitgeven. Het doel van „Haarlem's Bloei" is. Haarlem aantrekkelijk te maken voor den bewoner en den bezoe ker en hiervan profiteeren vooral de be woners voortdurend, zoodat er voor hen alle aanleiding is dit gezonde streven te steunen. Om dit mogelijk te maken is de bijdrage laag gesteld, voor min. f 1 per jaar kan ieder medewerken aan dit stadsbelang en daardoor aan zijn eigen belang. Het werd in onze samenleving tallooze malen bewezen, dat door een goede organi satie een schijnbaar onbereikbaar doel toch dicht bij lag. Laat ik den twijfelaar tot slot dit nog eens mogen voorhouden. ..Haarlem's Bloei" is graag bereid voor Haarlem en zijn bewoners te werken, doch laten de Haarlem mers dan ook hun plicht kennen en dit stre ven steunen door lid te worden van „Haarlem's Bloei"! J. PANMAN. 2e Secr. H. BI. COUPONS WOLLEN-, ZIJDEN EN WASSTOFFEN GERZON Wereld-Gebedsdag voor Vrouwen. In de kapel van Bethesda Sarepta werd gisteravond een gebedssamenkomst gehouden samenvallende met den Gebedsdag voor Vrou wen over de geheele wereld. Het programma dat als onderwerp had: „Gij zijt de Christus, de Zoon van den levenden God" werd samengesteld door Miss Mabel Shaw, zendelinge in Noord Rhodesia, Afrika en vertaald door mevrouw Bar.esse van Boet-, zelaer van Dubbeldam. De leiding van den avond berustte bij mevr. J. Scherpde Graaf en mej. E. Boeke. Uit de toespraken van de leidster ontleenen wij het volgende: Moge de Wereld-Gebedsdag voor ons een dag van lof en aanbidding zijn in den Geest van Jezus Christus. Zoon des menschen en Zoon van den levenden God. Laten wij bedenken, hoe onwillig wij zijn om te doen, wat Christus ons zegt, als Hij ons roept tot een heldhaftig, een sober, eenvoudig leven. Laten wij bidden, dat Christus ons steeds meer doe verstaan, hoe Hij wil, dat wij zullen leven. Gedenken wij degenen in onze omgeving wier leven zonder uitzicht en gebroken schijnt, en hoe wij hen helpen kunnen. Mogen de twijfelenden en zij, die nog zoe kende zijn, in .de Kerk tot het geloof komen en de verslagenen bemoedigd worden. Wij vragen U dat Gij allen, die bezig zijn met de voorbereiding van de groote samen komst in China van den Internationalen Zendings-Raad in 1938 voor hun taak wilt be kwamen. (Adv. Ingez. Med.) PIANO- EN DANS AVOND DOOR GERARD HENGEVELD EN ANKIE HEUKERS. Evenals verleden jaar geven Gerard Henge- veld en Ankie Heukers op Dinsdag 16 Februari een piano- en dansavond in den Stadsschouw burg. Gerard Hengeveld behaalde den Prix d'excel- lence van het Amsterdamsche Conservatorium en trad reeds meermalen te Haarlem op, ook via de radio kon men vele malen van zijn spel genieten. Ankie Heukers maakt thans deel uit van het ballet der Wagnervereeniging, is leidster van de Dansschool „Muzieklyceum" en trad met groot succes in verschillende plaatsen in ons land op, o.m. Amsterdam, Rotterdam, Groningen, Arnhem. Het programma vermeldt: piano-soli van Schumann (carnaval), Chopin, en Debussy, dansen worden uitgevooerd van: Vivaldi, Mo zart, Dvorak, Ibert, e.a. VERVOERSOPBRENGSTEN N.Z.H.T.M. IN JANUARI. De vervoersopbrengsten der N.Z.H.T.M. ge durende Januari 1937 bedroegen f 265.407 (tegen 243,017 in Januari 1936.) STERFILM OVER UNIONWERK. De Sterfilm „Lichtende Bakens" der „Nederlandsche Vereeniging ter beharti ging van de belangen der jonge meisjes", zal op de onderstaande data in Haarlem vertoond worden. Daar deze film een buitengewoon aar dig beeld geeft van de verschillende takken van arbeid'der „Union", hoopt het bestuur der Vereeniging, dat velen aan deze oproep gehoor zullen geven. Woensdagavond 17 Februari. Wijkgebouw Ged. Oude Gracht. Donderdagavond 18 Februari. Mamixschool Dutrystraat 1. De Oslo-staten en hun kans op succes. Engeland's houding. De ervaringen van Ottawa. Einde der Amerikaansche stakingen. Roosevelt contra het Hooggerechtshof. De Amsterdamsche beursen Wall Street. Voortgezette conversies. De rubberprijs. Door het hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is in beginsel besloten tot het houden van een win- terbolbloemententoonstelling in den aanvang van 1938 in de groote zaal van het Krelage- huis te Haarlem, waaraan, evenals in 1931, het karakter zal worden gegeven van een algemee ne tentoonstelling van geforceerde bolgewas sen, welke ook voor het publiek toegankelijk is, In de volgende vergadering van het hoofd bestuur zal een commissie van voorbereiding worden benoemd. De bloembollen. Lei^e in zicht. Men schrijft ons uit Hillegom: Allerwege is men begonnen met het losdek- ken der bollen, die overal goed te voorschijn komen. Het is te hopen dat er geen strenge nachtvorsten komen die schade aan 't gewas brengen. Waar Paschen dit jaar vroeg valt zullen de Hyacinthen dan nog niet kunnen bloeien. CONCERT IN SAREPTA. Maandag 15 Februari geeft het orkestje onder leiding van mevrouw Rie van Eden een concert in Bethesda-Sarepta. Verder zal er een trio uitgevoerd worden door de da mes. C. Oudhuizen, sopraan. T. Schultheiss, viool en Ch. Hulshof f. orgel. De dames Oud- huïzen en Noveras zullen enkele duetten zin gen, begeleid door Rie Schouten. In aanzienlijk vlugger tempo dan zelfs de grootste optimisten hadden vermoed schrijdt Colijn's „Oslo-initiatief" voort naar zijn moge lijke verwezenlijking. Reeds zijn aan de regee ringen van België-Luxemburg, Denemarken, Noorwegen en Zweden uitnoodigingen verzon den tot het sturen van deskundigen naar een informeele bijeenkomst, welke eind dezer maand of begin Maart ;n Den Haag zal wor den gehouden en waarop men hoopt tot een vastomlijnd plan de campagne te komen. Naar onze meening is het duidelijk, dat de voorbereidende besprekingen reeds verder zijn gevorderd dan men uit de bewoording der uit- noodiging zou kunnen opmaken. Anders ware niet zoo spoedig na den terugkeer onzer mi nisters uit Scandinavië deze omzetting van plannen in daden gevolgd. Hoopvol is tevens de indruk, welken de plannen in het buitenland hebben gemaakt. Ofschoon men over het algemeen in de be trokken landen zelf zich nog niet aan een (overigens van nature nog steriele) bespreking van details waagt, is de geest er zoodanig, dat zonder twijfel de discussies te Den Haag onder de gunstigste voorteekenen zullen aanvangen. Let wel, wij willen hiermede nog geenszins beweren, dat men inderdaad tot practische resultaten zal komen. Veel zal in dit verband afhangen van den aard der voorstellen, welke dr. Colijn aan de experts zal voorleggen. Te drastisch mogen deze gewis in den aanvang niet zijn, opdat de belangen van groote volks groepen, speciaal agrarische, niet in het ge drang komen. Een zeer gelijkelijke verlaging der tarieven en verhooging der specifieke con tingenten volgens het voorbeeld van de con ventie van Ouchy, alsmede een saneering van Denemarken's valutapositie zouden het meest geëigend zijn om de basis voor een overeen komst te vormen. Wat ons in dit opzicht bijzonder hoopvol stemt is, dat in tegenstelling tot de houding der buitenwereld ten tijde van het sluiten dei- Oslo- en Ouchy-conventies, thans speciaal in de Angelsaksische landen dr. Colijn's initia tief niet alleen groote sympathie ondervindt, doch zelfs sterke aandrang op regeeringskrin- gen wordt uitgeoefend om de plannen actief te ondersteunen. Wij mogen niet vergeten dat in 1932 Groot-Brittannië pas den gouden standaard had verlaten, zijn heil zocht in een politiek van goedkoop geld en in een stimu leering der binnenlandsche conjunctuur ten nadeele van den buiten-Empire-handel en meende, door een politiek van autarkie en isolatie het economische dorado te kunnen verwezenlijken. Toen het dan ook destijds vernam van het sluiten der Ouchy-conventie tusschen België en Nederland, een conventie, die reeds toen een inleiding had moeten wor den voor een afbraak der handelsmuren, meende het zijn belangen bedreigd te zien en was in staat om door een al te eenzijdige en te strikte uitlegging van het beginsel-van- meestbegunstiging Ouchy den nek om te draaien. Waarop het naar Ottawa ijlde, vol gens Baldwin's woorden „de kanalen voor den Rijkshandel uitbaggerde" en er de beroemde overeenkomst sloot, die zelf feitelijk in strijd was met den geest der meestbegunstiging. Welnu, de overeenkomst van Ottawa heeft de verwachtingen, die men van haar koes terde, beschaamd. De rijkshandel nam wel toe, doch van zelfvoorziening was geen sprake en met name de Dominions begonnen reeds na korten tijd in te zien, dat zij zich niet mochten blijven blind staren op wat het Rijk hun, zelfs met preferentie, bood En thans beginnen zelfs ook in Engeland de oogen open te gaan. Vrijwel zonder uitzonde ring roepen de kopstukken der financieele en handelswereld om uitbreiding van den export ook en speciaal buiten het Rijk. De textiel nijverheid beschuldigt zelfs de regeering er van opzettelijk de exportbelangen ten voor- deele van de binnenlandsche markt te hebben verwaarloosd. Dit jaar loopt de overeenkomst van Ottawa ten einde en dezen zomer komen hooge ver tegenwoordigers der Dominions te Londen bij een, om over haar hernieuwing te beraad slagen. Wij zouden ons ten zeerste moeten vergissen, indien de sinds 1932 volkomen ge wijzigde economische en monetaire situatie op den inhoud eener eventueele nieuwe over eenkomst niet van doorslaggevenden invloed zou zijn. Dat wil zeggen: wij gelooven, dat indien een nieuwe overeenkomst mocht wor den aangegaan deze aan den „geest van Oslo", dat is aan internationale handelsverruiming, alle recht zal doen wedervaren. Was Ottawa eens de doodsvijnd van Ouchy en Oslo, wij meenen, dat hij thans hun beste vriend zal worden! Van Engeland's nieuwste interpre tatie van de meest-begunstigings-clausule zal het uiteindelijk slagen der Haagsche confe rentie dan ook grootendeels afhangen. Uit Amerika steeds wat nieuws, slecht en goed nieuws! Doch thans toch alleen goed. Goed nieuws is het, dat een oplossing is ge vonden in het conflict SloanLewis, d.w.z. een einde is gekomen aan den strijd tusschen een der grootste en conservatiefste industri- eele ondernemingen der wereld, de General Motors, en een eenigszins op Frankrijk en Moskou geënte beweging van een jonge en machtige arbeidersorganisatie. Reeds van den aanvang was het duidelijk, dat het hier meer betrof dan het behalen van materieele voor- deelen: het was een strijd om de macht, waarbij Roosevelt's regeering officieel de taak van bemiddelaar op zich had genomen, doch inofficieel zich min of meer aan de zijde der arbeiders schaarde. Is het slecht nieuws .dat Roosevelt den „negen oude mannen van het Hooggerechts hof het zijden koord heeft thuis gestuurd?" Wij moeten hierop het antwoord schuldig blijven. Na een driejarigen feilen strijd tus schen Roosevelt en zijn braintrust aan de eene en de mannen der wet aan de andere zijde, waarbij de kooprkacht- en conjunctuur-sti- muleerende politieke en economische experi menten van den New Deal aanhoudend dooi de star aan de Grondwet zich vastklampende wets-interpretatoren werden gedwarsboomd, heeft Roosevelt eindelijk den knoop doorge hakt. Hij had zijn N.I.R.A., zijn A.A.A. en tal van andere met wonderlijke initialen aange duide New-Deal-organisaties ongrondwettig zien verklaren en was nu eindelijk den strijd moede geworden. Een herziening van de grondwet ter bereiking zijner doeleinden leek hem een waaghalzig experiment en hij gooide het over een anderen boeg: volledige reorgani satie der rechterlijke macht, uitbreiding van het aantal leden van het Hooggerechtshof en een facultatief doch feitelijk dwingend op pensioen stellen der „oude heeren". Deze revolutionnaire maatregel heeft groote be roering gewekt doch het staat vrijwel vast, dat Roosevelt op deze wijze zijn doel zal be reiken. Dat is: bekrachtiging van zijn New- Deal-politiek, versterking der conjunctuur- beheersching, wellicht zelfs herleving der NJ. R.A. (industrieel coördinatie) en hernieuwden strijd tegen de „public utilities". Zooals ge zegd, wij durven nog geen conclusie te trek ken. of deze maatregel al dan niet als hausse factor moet worden beschouwd. Wallstreet schijnt Roosevelt's daad in elk geval niet al te tragisch op te vatten. Buiten de oplossing in het conflict bij de General Motors, waardoor dit bedrijf, dat lamgeslagen was, weer op volle kracht vooruit kan en ondanks de ontzaglijke overstroo- mïngsschade heeft een nieuwe golf van opti misme zich van de beurs eigen gemaakt, grootendeels onder invloed van de onge ëvenaarde opleving in de staal- en koper- industrie. De staalnijverheid werkt thans op record-capaciteit van 81 pCt. tegen een ge middelde van 48 pCt. in 1935 en een laagte record van18.4 pCt. in September 1934. De plotselinge opleving der zware industrieën, bij de spoorwegen en de industrie voor electrische, machines, de groote vraag van het buitenland naar bewapeningsmateriaal, de voorraadsvor- ming door fabrikanten uit vrees voor arbeids- moeilijkheden, deze factoren werken samen om de bedrijvigheid in de staal- en koperfabrie- ken tot een maximum op te voeren. Er zijn nog geenerlei aanwijzingen dat hierin eerlang een kentering zal komen en waar staal en koper in de wereldconjunctuur een leidende plaats innemen, kan men verwachten, dat de beurzen over de geheele wereld zich voorloopig in stijgenden zin zullen laten beïnvloeden. De Amsterdamsche beurs heeft zich in ieder geval wederom niet onbetuigd gelaten. Hoe hoog men ook vaak moge opgeven omtrent de „groeiende onafhankelijkheid van het Damrak", onze beurs volgt toch nog altijd in groote lijnen de adviezen van Wallstreet en de groote omzetting in onze Amerikaansche afdeeling toonen maar al te duidelijk aan, dat dit volgen niet slechts theoretisch doch ook practisch is. Wij kunnen en willen ons nu eenmaal niet bevrijden van den invloed, dien Wallstreet nog steeds en feitelijk weer- in groeiende mate op het economisch en financi eel leven der wereld uitoefent. Men mag zich niet blind staren op de enkele onafhankelijke bewegingen welke onze leidende fondsen zoo nu en dan te zien geven. De groote lijn wordt niet aangegeven door onze vrij enge nationale en koloniale doch door de wereld-conjunctuur. Een duidelijk bewijs hiervoor is, dat toen ge durende de laatste paar weken in de Ver. Staten een aarzelende stemming heerschte, noch de gunstige conjunctuur in Ned.-Indië noch de groeiende overvloed aan belegging zoekend geld in staat waren, een hausse aan de Amsterdamsche beurs in het leven te roe pen. Thans evenwel, nu Wallstreet weer voorgaat, volgt het Damrak, blij en verheugd, dat het weer zijn leider heeft gevonden. Behoudens deze nieuwe haussebeweging is uit Nederland over de afgeloopen week slechts weinig te vermelden. Geld blijft overvloedig en de markt wordt eenvoudig overstroomd met conversies die er als koek bij het publiek in gaan en die den converteerenden gemeenten en den emitteerenden banken aardige voor deel en in den schoot werpen. Wij zijn er nog steeds van overtuigd, hoe onaangenaam dit den rentetrekker ook in de ooren moge klin ken, dat wij den bodem nog niet hebben be reikt en dat wij eerlang zeker den 3 pCt. standaard zullen aanvaarden. Inmiddels be gint ook de Nederlandsche Bank de bezwaren, verbonden aan een te groote geldruimte, in te zien. Weliswaar heeft zij het in 1935 inge stelde embargo op buitenlandsche leeningen nog niet opgeheven, doch zij heeft de deur naar een vrijer kapitaalverkeer op een kier gezet door zich bereid te verklaren, dit em bargo op soepeler wijze toe te passen. De Ned.-Indische rubberplanters hebben zich, na vijf jaren in zak en asch te hebben gezeten, thans waarlijk niet te beklagen. De rubberprijs levert hun ruime winsten op en zoojuist heeft de Ned.-Indische regeering be sloten, het fiscaal uitvoerrecht op onder nemingsrubber van 1938 af aanzienlijk te ver lagen, eensdeels omdat het oorspronkelijk doel van deze heffing, overbrugging van het begrootïngstekort, haar niet langer ver- eisehte, anderdeels omdat de sterke stijging van den rubberprijs de opbrengst van het recht bij handhaving van de huidige schaal tot fantastische cijfers zou hebben verhoogd. Voorwaar, onze rubberboeren schijnen thans te leven in Abrahams schoot. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 14 FEBR. Progr. I Hilversum II (Korte golf). Progr. II Hilversum I (Lange golf.) Progr. IH 8.30 Keulen Populair concert door het Westduitsche kamerorkest olv. Hermann Hagestedt. 9.05 Fransch Brussel Gramofoon- muziek. 9.50 Keulen Gramofoonmuziek. 10.35 Fransch Brussel André Felleman en zijn orkest. Keulen; 10.50 Ernst Kaller speelt orgel. 11.20 Concert door het kl. omroeporkest olv. Leo Eysoldt. Vlaamsch Brussel: 12.20 Zangrecital door Jan Boonen. 12.51 Salonorkest olv. Walter Feron. 1.20 Gesproken -dagblad van het NIR. 1.30 Populair concert. 2.05 Gramofoonmuziek. Keulen: 2.20 Mannenkoor. 3 00 Gevarieerd programma, 3.20 „Nette Sachen aus Osna- brück". Parijs Radio: 5.20 Uitzending uit de Notre-Dame te Parijs. Vastenpreek door R. P. Pinard de la Boullaye. 7.10 Keulen Sportbe richten. Berlijn: 7.20 „La Bohème", opera van Puccini. 9.20 Nieuws. 9.25 Droitwich Het Has tings orkest olv. Julius Harrison. 10.25 Berlijn Zie Deutschlandsender (Willi Glahé orkest'. Progr. IV Vlaamsch Brussel: 8.30 Kroniek van den dag. 8.40 Gramofoonmuziek. 8.45 Ge sproken dagblad van het NIR. 9.00 Gramofoon muziek enz. 10.25 „De evolutie van het orkest", lezing met gr.pl. Parijs Radio: 11.20 Syinphonie concert. 12.20 Orgelconcert door Jean Langlais. 12.50 Causerie voor Katholieken door R. P. Lhande; „Jésus et Jean". Droitwich: 1.10 Het Commodore Grand orkest olv. Harry Davidson. 1.50 Studenten liederen. 2.20 Tuinpraatje door C. H. Middleton. 2.40 Het BBC Harmonie or kest olv. B. Walton O'Donnell. 3.40 Gramofoon muziek. 4.20 London Regional Orgelconcert door Reginald Foort. 4.50 Vlaamsch Brussel (of Diversen» Populair' concert olv. Karei Walpot. London Regional: 5.20 Eugène Pini met zijn Tango orkest. 6.05 Van Boedapest: Het Studio orkest olv Stephan Bertha. 6.35 Het Luton orkest olv. Harry Mortimer. 7.25 „The Table under the Tree" van Wilfrid Rooke Ley. 8.15 Droitwich Kerkdienst in St. Martin-in-the- Fields. 9.25 London Regional Het BBC orkest olv. Nicolai Malko. 10.50 Droitwich Epiloog. Fransch Brussel: 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Dansmuziek olv. Stan Brenders. Progr. V 8.3024.00 Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE, op Maandag 15 Februari 1937. Progr. I Hilversum n K.G. Progr. II Hilversum I L.G. Progr. ill 8.00 Keulen, Gramofoonmuziek.; 8.20 Parijs Radio. Gramofoonmuziek 8 50 9.05 Keulen. Tijdsein. Nieuwsberichten. Wa- terstandberichten; 9.20 Deutschlsender. „Alle Kinder singen mit". kinderzang o.l.v. Hedwig Zöllner; 9.50 Keulen. Richard Heinemeyer: „Was brachte der Sportsonntag?" 10.00; 11.20 Danmarks Radio. Uurslag en klokken spel van den Raadhuistoren. Kai Julian's orkest uit „Kilden" te Aalborg; 12.20Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek; 12.51 Populair concert; 1.20 Gesproken dagblad van het N. I. R.; 1.30 Salonorkest o.l.v. Walter Feron; I.50 Gramofoonmuziek: 2.20 Pauze of Gra mofoonmuziek: 2.55 Parijs Radio Gramo foonmuziek; 3.20 Keulen. Programma van de Deutschlsender (Otto Dobrindt)4.20 Parijs Radio. Programma van Straatsburg (concert); 5.20 Keulen. Populair concert d. h. kl. omroeporkest o.l.v. Leo Eysoldt; 6.15 Weenen. „Die Fledermaus". komische ope rette in 3 bedrijven: 9.35 Reportage van den Oostenrijkschen Jeugd-Skidag in Malnitz; 9 50 Keulen. Concert door het groote om roeporkest o.l.v. Otto J-ulius Kühn: 11.20 Parijs Radio, Concert o.l.v. Mariusu-Frangois Gaillard. Progr. IV. 8.00 Vlaamsch Brussel. Gymnas tiek. 8.20 Gramofoonmuziek; 8.30 Kroniek van den dag; 8.40 Gramofoonplaat; 3.45 Ge sproken dagblad van het N.I.R.; 9.00 Gra mofoonmuziek; 9.20 Pauze of gramofoonmu ziek; 10.35 Droitwich. Korte godsdienstoefe ning; 10.50 Tijdsein van Greenwich Weerbe richt; 11.05 Orgel-recital door Leslie James; II.35 Gramofoonmuziek; 11.50 London Regio nal. BBC Wels-orkest o.l.v. IdrLs Lewis; 12.05 Haydn Heard en zijn orkest; 12 50 Droitwich. B.B.C. orkest van N. Ierland o.l.v. P. Mont gomery; 1.35 London Regional. Nieuwe Gra mofoonmuziek; 2.05 Arthur Salisbury en zijn orkest; 2.50 BBC Schotsch-orkest o.l.v. Guy Warrack; 3.50 Orgelconcert door Donald Thome; 4.20 Droitwich. „Swing" (gr.pl.); 4.50 London Regional. Het Victoria-hotel or kest o.l.v. Emilio Colomb; 5.20 Droitwich. Sir Walford Davies: „The unexpected in music"; 5.40 Charles Ernesco en zijn kwintet met Webster Booth; 6.20 Nieuwsberichten; 6.40 London Regional. Reginald King met zijn orkest; 7.00 Droitwich. Orgelconcert door Edgar Peto; 7.20 Charles Panzera, bariton; 7.40 „The music shop", met het Geraldo- orkest; 8.20 Fransch Brussel. Populair con cert; 8.50 Droitwich. Chopin recital door Moiseiwich; 9.20 Wegr- en nieuwsberichten; 9 40 Boedapest. Concert door het dansorkest Gyérgy Garay; 10.20 Vlaamsch Brussel. Ge sproken dagblad van het N.I.R. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7,00 Eigen gramofoonplatenconcert. ZIGEU NERORKEST. 1. Hungaria Marsch, Magyari Imre; 2 A Gipsy Song. Zigeunerorkest; 3. Rakoczi Marsch. Magyar! Imre. PLANO. 4 Walz Medley. Ivor Moreton. Dave Kaye; 5 Kitten on the Keys, idem: 6 Foxtrot Medley idem: Nol a idem; 8 Foxtrot Potpourri, idem. ZANG. 9. Ah, sweet, mistery of life. Denis Gonet; 10 Dort wo die Walder grüh'n; Gitta Alpar; 11 If I'm dreaming, Denis Gonet; 12 Was kann so schön sein? Gitta Alpar. 8.0012.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9