JUBILEUMTOURNOOI E.D.O. SPORTBLAD VAN HAARLEM'S DAGBLAD Felix Kaspar De Noor Staksrud Ragnhild Hveger W ereldkampioenschappen te Oslo. Jaarvergadering K.N.A.U. Amerikaan Donald Lash Hel Dames Hockeyelftal Feestavond MAANDAG 15 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD SPORTlspel Burgemeester Maarschalk doet den aftrap bij den eindstrijd van het voetbaltournooi tusschen Haarlem en Ajax wereldkampioen kunstrijden Uit Weenen: Zaterdagavond werden de vrije figuren gereden voor het wereldkam pioenschap kunstrijden heeren, welke wed strijden op de kunstijsbaan te Weenen plaats hadden. De Oostenrijker Kaspar wist zijn voorsprong, behaald op den eersten dag de zer kampioenschappen, bij de verplichte fi guren niet alleen te handhaven, doch zelfs nog te vergrooten, zoodat hij onbedreigd den titel van wereldkampioen in zijn bezit kreeg, De Engelschman Graham Sharp bezette de tweede plaats. In het Frognerstadion te Oslo zijn Zaterdag de wereldkampioenschappen in het hardrij den op de schaats begonnen, waarvoor groote belangstelling bestond. De weersomstandigheden waren uitstekend, er was weinig wind, het vroor drie graden. In totaal verscherfen, zoowel op de 500 als op de 5000 meter 18 rij&ers aan den start, onder wie onze beide landgenooten Langedijk en Koops. Op de 500 meter maakte de Noor Krog een schitterenden tijd van 42.9 sec. Geen der an dere rijders slaagde er in, beneden de 43 se conden te komen. Langedijk eindigde als 16e met een tijd van 46,7 sec., Koops een plaats verder met een tijd van 47.7 sec. Op de 5000 meter maakte de Oostenrijker Stiepl den besten tijd. Hij legde dezen af stand af in 8 minuten 28.6 sec. en liet daarbij den Europeeschen kampioen Staksrud achter zich. Langedijk werd nu achtste in 8 minuten 42.3 sec., Koops 16e in 8 minuten 59.4 sec. Het was opmerkelijk, dat Ballangrud, de drievoudige Olympische kampioen, die niet had deelgenomen aan de Europeesche kam pioenschappen te Davos, ook thans niet aan den start verscheen. Het bestuur van V. S. V. hield Zaterdagmiddag ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een druk bezochte receptie. Het bestuur in de bloemen. District Noord Holland De Zaterdag te Amsterdam gehouden jaar vergadering van het Distinct Noord-Holland gaf, daar de aftredende voorzitter wegens ziekte de vergadering niet kon leiden, aan den nieuwen voorzitter, den heer C. H. Trines, die bij enkele candidaatstellmg als zoodanig was gekozen, reeds direct gelegenheid, zijn capa citeiten te toonen. Het jaarverslag was n.l. van dien aard, dat er van verschillende kanten, o.a. van de H.A.V. „Haarlem", aanmerkingen gemaakt werden. Na eenige discussies, waarbij de nieuwe voor zitter als zijn meening te kennen gaf, dat dooi den Secretaris te veel het persoonlijk element naar voren was gebracht en toezegde, zijn volle medewerking te verleenen om een oplossing te vinden voor de verschillende ontstane moeilijk heden. kon de agenda verder afgehandeld worden. Nadat o.m. de afgevaardigden voor de jaar vergadering der K.N.A.U. gekozen waren, sloot de voorzitter met een opwekkend woord de ver gadering. loopt wereldrecord Uit Boston: In een wedstrijd over twee Engelsche mijlen is de athleet Donald Lash er in geslaagd, he wereldrecord over dezen afstand met niet minder dan ruim 9 se conden te verbeteren. Het oude wereldrecord stond op naam van den Fin Hoeokert met een tijd van 8 minuten 57.4 sec. gevestigd op 24 September 1936 te Stockholm. De Amerikaan Donald Lash bracht het thans op 8 minuten 48 sec. Nieuw wereldrecord in de krachtsport Uit Berlijn: Tijdens wedstrijden te Lich- tenfels verbeterde Joseph Manger (Duitsch- land) het wereldrecord tweehandig drukken in het zwaargewicht door een totaal van 140 K.G. omhoog te brengen. Het oude we reldrecord stond eveneens op zijn naam met 139 K.G., gevestigd op 28 Juni van het vorig jaar te Bamberg. Haarl. Zeilvereniging In de tuinaal van het Gemeentelijk Con certgebouw hield Zaterdag de H. Z. V. haar jaarlij kschen feestavond. De zaal was goed bezet, toen de voorzitter de aanwezigen harte lijk welkom heette. Tot zijn groote voldoening kon hij constateeren, dat de watersport in Haarlem zich nog steeds in stijgende lijn be weegt. Ook de H. Z. V. die binnen enkele maanden vijftien jaar bestaat, deelt in die toeneming. Een verblijdend teeken is, dat het aantal Jongeren actief deelneemt aan de zeil- sport. Een opwekicing aan hen, die de water sport al beoefenen, of die het straks zullen gaan doen, om het te doen in vereenigings- band, is zeker niet overbodig. Dan leert men spoedig, hoe men zonder schade voor zich zelf en anderen veilig kan genieten van de zeil- sport. Toen ging het doek open voor de vertooning van het stuk „Muggen om de kaars", een tragi komische verwikkeling door H. de Wilde. Gelukkig werd door allen de juiste toon ge houden, zoodat om de tallooze situaties harte lijk gelachen werd. Een daverend applaus bewees, dat er van dit stuk volop genoten was. De dames en de souffleur kregen bloemen. De zaal was met de vereenigingskleuren rood-wit keurig versierd. Het bal was tot het einde druk en gezellig, waartoe zeker de band The Rhythm Colle gians het hare toe heeft bijgedragen. Uit AARHUUS: Zondag slaagde het 16-jarig Deensche meisje Ragnhild Hveger, tijdens ae wedstrijden te Aarhuus er in, het wereld record op de 200 meter rugslag, het trotsche record van Nida Senff, met niet minder dan 3.0 sec. te verbeteren en te brengen op 2 mi nuten 41.3 sec. Nida Senff kwam als tweede aan in 2 min. Van ae 13 wereldrecords op Nederlandschen naam zijn er nu nog 12 overgebleven. Vijf staan op naam van Denemarken, 4 zijn in Amerikaansche handen. Daarop volgen Japan met drie en Duitschlancl met twee wereld records. Wederom werden de Nederlandsche meisjes op alle nummers geslagen. Ragnhild Hveger won ook de 100 meter borstcrawl vóór Tini Wagner en Jopie Waalberg werd ditmaal no. 2 achter Valborg Christensen op de 200 meter schoolslag. De resultaten waren i 200 meter rugslag: 1. Ragnhild Hveger 2 min. 41.3 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Nida Senff 2 min. 45.2 sec. 200 meter schoolslag: 1. Valborg Christensen 3 min. 7.8 sec., 2. Jopie Waalberg 3 min. 8.4 sec. 100 meter borstcrawl: 1. Ragnhild Hveger 1' min. 8.5 sec., 2. Tini Wagner 1 min. 9 sec., 3. Gtmvor Kraft 1 min. 9.5 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette: 1. Deensche ploeg 1 min. 45.4 sec.; 2. Ne derland 1 min. 46.5 sec. ook wereldkampioen Uit Oslo: Michael Staksrud, de snelle Noor- sche rijder, heeft thans ook beslag gelegd op den titel van wereldkampioen, nadat hij twee weken geleden ook het Europeesche kampioenschap te Davos had behaald. Op de tweede plaats in het eindklassement legde de Fin Birger Vasenius beslag; Max Stiepl (Oostenrijk) werd derde. De uitslagen van den tweeden dag waren: 1500 Meter: 1 Engnestangen, 2 min. 10.5 sec., 2 Staksrud 2 min. 19.7 sec., 3 Ojala 2 min. 21.6 sec.; 12 en 13 Langedijk en Jensen, beiden 2 min. 25.9 sec., 18 Koops 2 min. 30.3 sec. 10.000 Meter: 1 Stiepl 17 min. 25.3 sec., 2 Vasenius 17 min. 30.8 sec., 3 Staksrud 17 min. 34.5 sec., 10 Langendijk 18 min. Koops is niet gestart. Algemeen klassement: 1 en wereldkam pioen Staksrud (Noorwegen) 194.722 punten; 2 Vasenius 'Finland) 196.433 punten; 3 Stiepl (Oostenrijk) 196.525 punten, 4 Ma- thisen (Noorwegen). 10 Langedijk (Neder land) 201.563 punten. tegen Duitschlancl gekozen Na afloop van den proef wedstrijd van Za terdagmiddag werd het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen Duitschland te Frankfurt als volgt samengesteld: Doel: H. Andreas (BDHC Achter: H. Vreede (Rood Wit) en M. Rollin Couquerque (HOC) Midden: A. de Vletter (BDHC) D. v. d. Velde (HOC) en T. Broese v. Groenou (Kiev.) Voor: T. Leeuwenberg (Rood Wit), T. Ter- windt (Amsterdam), W. v. Bueren (BDHC), N. Teilegen (HHIJC) en N. de Ruiter—Hof land (Gooi) Als reserve treedt op mej. D. C. Roos (BDHC), terwijl mej. D. Vos (Leiden) de reis zal meemaken als scheidsrechter van Hol- landsche zijde Het Duitsche elftal bestaat uit: Doel: Stickel. Achter: Dierks en v. Lauts Midden: Gensert, Rohde en Lohse. Voor: Veit, Trede, Keiler, Mauritz en Hargus Vele bekende en enkele nieuwe namen. De rechter vleugel, vroeger gevormd door de ge zusters Trede, bestaat als zoodanig niet me^.- door vertrek naar het buitenland van één der zusters. Mej. Veit is de nieuwe rechtsbuiten. V oetbalkampioenen Go Ahead en P.S.V. Door de uitslagen van gisteren zijn er weer twee nieuwe afdeelingskampioenen bekend geworden, namelijk Go ahead van af deeling III (voor de vijftiende maal) en P. S. V. van afdeeling IV (voor den zesden keer). Lichtwedstrijd Haarlem-Be Quick Op Zaterdagavond 6 Maart, dus vóór den landenwedstrijd NederlandZwitserland, zal op het terrein aan den Schoterweg een licht wedstrijd tusschen Haarlem en Be Quick ge speeld worden. De ronde van Haarlem Zaterdag is de door de H. S. V. ..De Kam pioen" de weg in den Haarlemmerhout aan gegeven en gecontroleerd door de politie autoriteiten, den directeur van .Kout en Plantsoenen" en Jhx. Dr. J. C. Mollerus als bestuurslid van „Haarlem's Bloei" Jn beginsel werd dit met een kleine wijziging goedge keurd. zwemt opnieuw wereldrecord E. D. O. organiseerde Zondag ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan een jubileum-tournóoi, dat uitstekend geslaagd is. Hierboven de elftallen Geheel links het E. D. O.-elftal. Knielend v. 1. n. r.: Oomen, Verhagen, v. d. Bom, staande: v. d. Sluis (reserve), Spek, Schalie Jr., Schalie Sr., v. d. Putten, Timmermans, v. Geniep Schij venaar. Tweede groep het Haarlem-elftal. Eerste rij Cornet, De Winter, Vijgeboom, De la Mar, Van Polanen.' Tweede rij: Verhappen, Van Oool, Effern. Derde rijHuysmans, Vt., kilst, Kammeijer. Derde groep het Ajax-elftal. Geheel rechts H. B. S,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 13