Valencia uitzeegebombardeerd Rechtsche opmarsch naar Almeria voorloopig gestaakt. Instaniine Buitenlandsch overzicht EngelancTs Stuartvereerders in actie. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld MAANDAG 15 FEBRUARI 1937 HAARLEM'S DAGBLAD De Spaansche burgeroorlog. Betrekkingen tusschen Vaticaan en Valencia feitelijk verbroken Valencia is Zondagavond om even na tien uur hevig uit zee gebombardeerd. Ongeveer ▼ijf minuten lang kwamen granaten op de stad neer. Tot dusver is niet bekend, hoe éroot de schade is. Havas meldt nader, dat de granaten wer den afgeschoten door een kruiser der opstan delingen, die voor de haven voor anker lag. De kustbatterijen beantwoordden onmiddel lijk het vuur, alsook de regeerings-kanon neerboot „Laya". In totaal werd een dertig tal granaten vair groot kaliber op de stad afgeschoten. Dezelfden dag is te Valencia een betooging van tachtig duizend personen, georganiseerd door de republikeinsche, de socialistische en de communistische partijen, benevens .door talrijke vakvereenigingen, door de straten der stad getrokken, met het doel een algemeen beroep te doen op alle „anti-fascisten" ten gunste van een heilige eenheid onder onbe- betwistbare leiding van de regeering van het Volksfront. Een delegatie der betoogers bracht een bezoek aan Largo Caballero, die een toe spraak hield tot de menigte en daarbij een beroep deed op zijn toehoorders discipline en plicht te betrachten. Alle openbare instellingen waren gesloten om de arbeiders in staat te stellen aan de be tooging deel te nemen. Opmarsch naar Almeria voorloopig gestaakt. Generaal Queipo de Llano heeft door de radio o.m. het volgende medegedeeld: „Ik kom uit Malaga en de indruk, dien ik daar heb gekregen zal mij lang bij blijven. De wegen in de provincie Malaga zijn bedekt met lijken van mannen, vrouwen en kinderen in een bedroevenden toestand. Wat de krijgsverrichtingen betreft zeide de generaal: „Van regeeringszijde wordt be weerd dat de loyalen onzen opmarsch naar Motril gestuit hebben. Het interesseert mij op het oogenblik niet op te rukken in de richting van Almeria. dat genomen zal worden, zooals dat met Malaga is geschied, met hetzelfde gemak, maar wanneer wij daartoe besluiten" Enorme verwoestingen te Malaga De correspondent van Reuter heeft na een bezoek aan Malaga verklaard, dat meer dan een tiende gedeelte der stad verwoest is. Er doen zich tientallen gevallen van pokken voor en dagelijks eischt deze zizekte slachtoffers. De Britsche en Amerikaansche consulaten hebben van de bombardementen zeer te lij den gehad. Naar twee Amerikanen, die te Malaga gebleven zijn, mededeelden, is Ma laga sedert het uitbreken van den oorlog 44 maal het doelwit van luchtbombardementen geweest. In een der stadsparken is voor het eerst in zeven maanden een mis gecelebreerd, die door duizenden werd bijgewoond. Oneenigheid te Madrid? Naar een speciale Havas-correspondent uit Avila meldt, hoorde men aan het front van Madrid aan de zijde der opstandelingen Za terdag en ook Zondagmorgen nog geweer vuur, welk geluid afkomstig was uit het hart van de hoofdstad. Men leidde hieruit af, dat zich ongeregeldheden hebben voorgedaan onder de regeeringstroepen, onder wie volgens berichten afkomstig van „overloopers", de meeningsverschillen sedert de inneming van Malaga verergerd zijn. Een officieel communiqué van het recht sche hoofdkwartier meldt: „Met de versterkte divisie van Madrid heb ben wij een belangrijken opmarsch uitgevoerd ten oosten van de Jarama. Wij hebben alle vijandelijke tegenaanvallen afgeslagen. Een poging tot een aanval in den ondersector Casa de Vacas is gestuit. Na de aanval van gisteren in den sector van üsera hebben wij 116 lijfeen van vijanden ter aarde besteld, On der hen bevond zich een vrouw, die de rang- teekens van luitenant droeg. Aan het front van Carabanchel hebben wij 88 lijken, o.a, van kinderen tusschen dertien en veertien jaar, die gewapend waren, begraven. Aan het front van Motril hebben wij den vijand zware verliezen toegebracht. Zij verloren honderd- vijftig dooden, terwijl een honderdtal krijgs gevangenen ons in handen viel." Betrekkingen tusschen H. Stoel en Valencia feitelijk verbroken.. Uit het nieuwe pauselijke jaarboek blijkt, dat de diplomatieke betrekkingen tusschen den H. Stoel en de regeering van Valencia feitelijk verbroken zijn. Achter de namen van mgr. Silvio Pericano, zaakgelastigde a.i. en van Ignacio Zulueta, Spaansch ambassadeur bij het Vaticaan, is vermeld „afwezig". Daaren tegen worden in het jaarboek de gemelde betrekkingen tusschen den H. Stoel en de regeering van Burgos bevestigd. Zoo wordt kardinaal Comay Tomas, aartsbisschop van Toledo, vermeld als voorloopig officieus ver tegenwoordiger van den H. Stoel te Burgos. Jean Piccard wil stratosfeer- record vestigen. Stijging tot 32000 Meter? Reuter meldt uit New York, dat professor Jean Piccard het voornemen te kennen heeft gegeven een nieuwen tocht naar de stratos feer te willen ondernemen en alle vorige hoogterecord te breken. Hij hoopt n.l. dezen keer niet minder dan 32.000 meter hoog te komen, hetgeen bijna 12.000 meter boven de oude records is. De stijgkracht wil prof. Piccard verhoo- gen door 2000 kleine ballons boven zijn gon del te bevestigen. Dezen zomer maakt hij een proefvlucht. Onder de bij het Vaticaan geaccrediteerde buitenlandsche vertegenwoordigers wordt ge noemd markies Magaz, als officieus zaakge lastigde der regeering van Burgos. Prof. Leopoldo Alas terechtgesteld. 's-GRAVENHAGE, 13 Februari: Dr. J. Brou wer deelt ons mede: Prof. Leopoldo Alas, hoogleeraar in de rechtswetenschappen en rectör-magnificus dei- universiteit van Oviedo is door de opstande lingen om redenen van politieken aard terecht gesteld. De telegrammen van intellectueelen, gezon den uit Nederland, Frankrijk, Engeland en België, hebben dus op de opstandelingen geen enkelen invloed gehad. De dood van dezen verdienstelijken en hoogstaanden geleerde wordt zoowel in Spanje zelf als in het buiten land ten zeerste betreurd Dantzig Een Zwitser Hooge Com missaris te Dantzig? De moeilijkheden, die de Volkenbondsraad ontmoet heeft bij de benoeming van een Hoogen Commissaris te Dantzig staan op 't punt haar oplossing te vinden. Men meent te weten, dat de keuze van den Raad defi nitief zal vallen op een persoon van Zwit- sersche nationaliteit, wiens benoeming de in stemming der betrokken partijen zou hebben ben gevonden. De aanstelling zou eerst in den loop van de volgende week officieel wor den. Gemève Egypte lid van den Volken bond? Naar Havas verneemt, heeft de regeering van Irak het secretariaat van den Volken bond medegedeeld, dat zij een nota heeft ge richt tot de regeering van Egypte, waarin zij deze uitnoodigt een verzoek in te dienen om tot den Volkenbond toe te treden. Indien de regeering van Egypte deze uitnoodiging aan vaardt zal de regeering van Irak haar best doen deze zaak te bespoedigen en te steunen. In Volkenbondskringen voorziet men, dat eind Mei wellicht de Assemblee in buitenge wone zitting bijeen zal komen om zich over de toelating van Egypte uit te spreken. DE „LEEUW VAN JUDA" TE ROME. Het standbeeld van den leeuw van Juda, dat uit Addis Abeba is weggevoerd, is te Rome aangekomen. Het zal een plaats krijgen op den „Weg van het Keizerrijk". Schaschnigg tegen de Groot- Duitsche activiteit. Bondskanselier dr. Schuschnigg heeft Zondag de aangekondigde rede gehou den voor 1500 leiders van het Vader - landsche Front, vereenigd in de groote zaal van den ouden Reichrat. De kanselier zette zijn politiek ten aan zien van het herstel van de Habsbur- gers en de pogingen van de nationa listen en Groot-Duitschers zich te hereenigen uiteen. Dr. Schuschnigg waarschuwde de monar chisten tegen iedere ontijdige actie en ten aanzien van de pogingen Groot-Duitsehe bon den op te richten zei hij „non possumus". Er dient paal en perk gesteld te worden aan de Groot-Duitsehe propaganda, op het oogen blik dat Weenen zich gereed maakt den Duit- schen minister van buitenlandsche zaken, Von Neurath, te ontvangen. ,Het standpunt van Oostenrijk en het Va- derlandsche Front in de kwestie der monar chie", zoo zeide Schuschnigg, „wordt geleid door drie richtpunten: Ten eerste: De eerbied voor de histo rische traditie van Oostenrijk. Ten tweede: Alleen het Oostenrijk- sche volk is competent te beslissen over zijn regeeringsvorm, gebaseerd op de grondwet. Ten derde: Geen proefnemingen. De monarchistische propaganda moet on dergeschikt zijn aan de binnen- en buiten landsche politiek van het nieuwe Oostenrijk, alleen de leiders van den staat kunnen even tueel door een volksstemming een beslissing uitlokken. Op deze wijze handelt men in het belang van het volk, het land en het huis van Oostenrijk". In 't verder verloop van zijn rede richtte de bondskanselier een dringend beroep tot de arbeiders. Hij zeide een onbegrensd vertrou wen te hebben in de Oostenrijkse he arbeiders. Sprekende over de buitenlandsche politiek van Oostenrijk verklaarde de bondskanselier dat Oostenrijk goede vrienden is met Italië en Hongarije en bereid is alles te doen om de betrekkingen tot Duitschland te verbeteren in den geest van het verdrag van 11 Juli 1936, zoolang de souvereiniteit en onafhankelijk heid gehandhaafd blijft, zonder geschillen met Praag en Belgrado te wekken en met vriend schappelijke en cultureele banden verbonden aan Engeland en Frankrijk. Geen stakingsrecht. Ten aanzien van de binnenlandsche politiek verklaarde dr. Schuschnigg dat de werklieden en werkgevers niet het recht van staken of lockout hebben. Alle geschillen moeten worden opgelost door arbitrage-commissies. Verder zeide hij, dat het communisme niet in Oosten rijk mag binnendringen. Op 1 Februari 1937 bedroeg het aantal po litieke gevangenen in Oostenrijk 1162, waar van 437 marxisten en 725 nationaal-solisten. Nationaal-socialisten gewaarschuwd. Aan het adres van de nationaal-socialisten richtte de bondskanselier een laatste waar schuwing: „een ieder, die zich verklaart vóór het Oostenrijk van Dollfuss zal als vriend wor den behandeld door het Vaderlandsche front en hem staat den weg tot de corporatieve vergaderingen open. Dit is een laatste waar schuwing, welke niet wordt herhaald. Zij die zich niet onderwerpen zullen in de toekomst de verantwoordelijkheid voor hun houding dragen". j pijncentrum-tylpm* vloedt.en daarom '-£>« -V.JXi .V v'. 'v zoo. bovenmate pijnstillend werkt. f a (bay er) I stilt en voorkomt 1 pijnen! (Adv. Ingez. Med.) Men verzekert te Berlijn, dat het herstel der Duitsche souvereiniteit over Dantzig on derwerp van bespreking zal zijn op de jacht partij in Biolowitsja, waar Goering en Greiser leidende Poolsche staatsheden zullen ont moeten. Er wordt aan .herinnerd, dat de Landdag van Dantzig op lïet oogenblik alleen uit nationaal-socialisten is samengesteld. Uit kracht van de souvereiniteit van Dantzig zou dus een wet kunnen wogden aangeno men, die de inlijving bij Duitschland zou vaststellen met inachtneming van zekere be palingen en ter eerbiediging van den inter nationalen status der stad. In nationaal-socialistische kringen wordt verklaard, dat Polen compensaties en waar borgen zou verkrijgen. Hitier zou zich plech tig verbinden, de Poolsche souvereiniteit over den Poolschen corridor voor goed te er kennen. Verder zou Polen de vrije beschik king over de haven van Dantzig behouden. Dezelfde kringen zeggen ook, dat Beek mi nister Eden te Cannes van desbetreffende onderhandelingen op de hoogte heeft ge steld. Men is van meening dat de inlijving van Dant zig weinig invloed zou hebben op de binnen landsche politiek der Vrije Stad, omdat de senaat thans reeds aan Hitler ondergeschikt is. De beperkingen, die de \p-ijheid der stad door het verdrag van Versailles zijn opge legd ten gunste van Polen, zouden gewaar borgd kunnen blijven in anderen vorm. Over dien vorm zou ook op de jachtpartij gespro ken worden. Italiaansch prinsje krijgt twaalf voornamen. Aartsbisschop van Napels verrichtte de doopplechtigheid. 't Italiaansche prinsje is Zaterdagmiddag ge doopt door den aartsbisschop van Napels, kar dinaal Ascalesi, die hem de volgende namen gaf: Victor Emmanuel Albert C liar les Theo doras Humbertus Bonifacius Amadeus Da- mianus B'enedictus Januarius Marie. Zondag heeft te Napels de plechtige regis tratie van de geboorteacte van den Italiaan- schen troonsopvolger plaats gevonden. In verband hiermede had graaf Ciano zich als vertegenwoordiger van den duce naar Na pels begeven om als notaris der kroon de acte te legal is eer en. DE TOESTAND VAN DEN PAUS VATICAANSTAD, 14 Febr. De Paus is van middag opgestaan en heeft in zijn kamer enkele schreden kunnen doen. Slechts pro fessor Milani, een ziekenverpleger en de beide secretarissen van den paus waren tegenwoor dig bij de poging, die de geneesheer niet te lang wilde laten duren, om niet t e veel van de krachten van den zieke te vergen. De re sultaten werden zeer bevredigend geacht, aangezien de paus er geen hinder van heeft ondervonden. (.Havas.) KONING FAROEK NAAR EUROPA? Naar de Egyptische bladen melden, heeft Koning Faroek het voornemen, om aan het einde van deze maand in gezelschap van zijn moeder een studiereis te ondernemen naar Europa. ^ACtfPyaN SMAAK-PROS/Oct. Kampioenen voor een verloren zaak. Griezeligheden in hef London Museum. Onze Londensche correspondent schrijft ons: De verjaardag 30 Januari van de onthoofding van den Stuart-koning Karei I blijft in Engeland een rouwdag voor een kleine schare aanhangers van de Stuart- dynastie. Honderd jaar geleden nog kon men de uiterlijke teekenen van de herdenking moeilijk ontgaan. In deze dagen moet men ze speciaal gaan opsporen. Sinds vele tien tallen jaren is de openbare Stuart-ver eering op 30 Januari vrijwel beperkt geble ven tot tot het leggen van kransen aan den voet van het ruiterstandbeeld van Karei bij het Trafalgar Square. Dat standbeeld zelf, in stijl en uitvoering verreweg het fraaiste van Londen's monumenten van dezen aard. heeft een merkwaardige geschiedenis. Het werd gegoten in 1633 maar voor het kon wor den opgericht was de burgeroorlog uitgebro- f'Adv. Ingez. Med.) Maria Stuart, koningin van Schotland, stierf 350 jaar geleden op het schavot. ken. Voor het parlement was het een aan stootelij k stuk geworden en het werd voor oud ijzer verkocht. De kooper, een smid, maakte goede zaken door messen en vorken met bronzen handvateels te verkoopen. Hij beweerde, dat de handvateels waren vervaar digd van het metaal van Karel's beeld. Maar hij bewaarde het standbeeld zorgvul dig in de verwachting, dat de kansen voor de Stuarts zouden keeren. Dat deden ze. De man 'moet zelf verknocht zijn geweest aan de Stuarts, Het beeld werd in 1674 opgericht, op de plek, waar het zic'h thans .nog- bevindt. De kransen, die thans weer aan zijn voet zijn gelegd, zijn dit jaar niet de eenige teeké nen geweest van het voortbestaan derJaco bieten. Wellicht is u ter oore gekomen, dat studenten in Oxford waar althans een of meer der colleges, bij traditie Stuart-gezind zijn ditmaal krooprins Rupprecht van Beieren als afstammeling van de Stuarts tot wettig erfgenaam van den troon van Groot- Brittannië hebben uitgeroepen. Buitensporig heden van dezen aard op dit gebied, hebben zich de laatste twee eeuwen niét voorgedaan. De „plechtigheid" had uiteraard in het ge heim plaats; en ze kenmerkte zich door ern stig gebrek aan fatsoen, want de „procla matie" bevatte vele hatelijkheden aan het adres van het Huis van Windsor. Het was een onderneming van vermetele jongemannen, die echter niet vermetel genoeg waren om het verwijt van steelschheid te kunnen ont gaan. Het duurde maar enkele minuten, en alleen de ingewijden konden weten, wat er aan de hand was bij het Martelaars-gedenk- teeken in Oxford. Na afloop zetten de stu denten er waren er zoowat vijftig zich aan een rijk gedekte tafel en dronken zij overeenkomstig de traditie op „den koning over het water". De Londensche Jacobieten georganiseerd in verbonden en geloofsgenootedhappen herdenken den dag van Karel's terechtstel ling op waardige en indrukwekkende wijze. Zij gaan in optocht, met tamboers en doe delzakspelers voorop, van de kerk van St. Martin-in-the-Fields naar het standbeeld, slechts enkele honderden meters verder. Daar aangekomen wordt een korte godsdienstoefe ning gehouden en terwijl deze aan den gang is worden de kransen neergelegd. Er wordt thans juist in Londen een tooneelstuk over Karei opgevoerd en er was ditmaal een krans van de leden van het gezelschap dat in deze opvoering werkt. De „ligitimisten", zooals de Jacobieten hier zich graag noemen, hebben sinds jaren het plan gekoesterd een kerk ter herdenking van Koning Karei den Martelaar te stichten. Zij hebben bij de jongste her denking doen weten, dat zij thans genoeg geld hebben verzameld om aan dit plan uit voering te gaan geven Eenige kerken in het land wijden op 30 Januari diensten aan de nagedachtenis van den rampzaligen vorst. Weinig langer dan een eeuw geleden echter was 30 Januari bij vrijwel algemeene erken ning nog een rouwdag, waarin vasten werd begrepen. In die dagen kleedden de ware legitimisten de gevels van hun huizen in zwart dundoek. Plaatsen van openbaar ver maak waren natuurlijk gesloten en toen schouwburgen met deze gewoonte gingen bre ken rees er aanvankelijk veel verzet en pro test. Vergeleken bij die tijd is er van den gloed, waarmede de rechten van de afstam melingen van een onbevredigend koning worden hooggehouden, weinig overgebleven. In het Londen Museum huiselijker in zijn .atmosfeer dan de meeste musea waar een kostbare schat van oudheden een be langwekkend beeld geeft van Londen's huise lijk en openbaar leven door de eeuwen heen kan men griezelen in de aanschouwing van een borstrok met bruine vlekken. Dit is een kleedingstuk, door Karei gedragen, toen de bijl van den beul door zijn hals ging. De bruine vlekken zouden bloedvlekken zijn. Ook liggen in dit museum te kijk de jabot, de handschoenen en het kalotje, die Karei droeg toen hij naar het schavot ging; maar deze stukken zijn vlekkeloos, George IV, zelf een zeer onpopulair vorst in zijn tijd. kon Karei in zijn graf niet met rust laten. Toen er herstellingen moesten plaats hebben in de Kapel van Windsor, waar de graven der Engelsche koningen zijn, nam hij de gelegenheid waar hét graf van Karei te laten openen en stond hij lang in zieke lijke contemplatie voor de overblijfselen. De hof dokter van dien tijd moet ook onwaardige instincten hebben gehad, want hij nam de kans waar een halswervel, die de sporen van den bijl droeg, uit het geraamte te nemen en in zijn zak te steken. Hij was wat trotsch op dit bewijsstuk van een historische terecht stelling en liet het aan zijn vrienden zien. Het maakte jaren lang deel uit van een grie zelige verzameling, die hij als dokter had kunnen maken, maar toen Koning Edward VII van dezen halswervel hoorde, eischte hij ih krachtiger termen dan hij gewoon was te .gébruiken, dat deze liem ter hand zou wor den gesteld. I-Iij liet de reliquie terugbrengen naar de plaats waar ze behoorde. H PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs trekt uit alle macht en na tien minuten had Scheelverkniezen geen pijn meer, maar de gouden tanden en kiezen was hij óók kwijt! Half verdoofd zat hij op zijn stoel en tastte eens naar zijn leege wangen. Hij dacht„Wat heeft die tandarts nu gedaan? Ik heb al mijn gouden tanden en kiezen laten trekken! Oh, wat verschrikkelijk, hoe kom ik ooit aan nieuwe?! Dan had ik toch maar liever kiespijn!" En Thijs ging vol trots zijn oogst aan Slechtbedeeld toonen, terwijl hij sprak „Kijk nu eens hoé de vangst de moeite loont! Hier, de twee gouden tanden mag jij aan je kwaden oom geven, en als Scheel verkniezen belooft ons te zullen helpen met het vangen van den gouden vogel Ozonstralen van het eiland Foetsjie-borg, dan zal ik probeeren de gouden kiezen weer in zijn mond vast te plakken." Ja dat vond de prins een reuze plan. Jullie zeker ook, hè? DINSDAG 16 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I 1875 31. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 R.V.U. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Aris Swart's ensemble. 11.— Huish. wenken. 11.30 Ensemble Ai-is Swart. 12.30 Omroeporkest. 2.Gram.pl. 3.Knip- les. 4.Avro-Dansorkest. 4.30 Kinderkoor- zang. 5.Kinderuurtje. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Zang en piano. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. 8.10 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.Onderwijspraatje. 10.30 Avro Dansorkest. 11.Berichten A.N.P. Vervolg dansmuziek. 11.3012.00 K. ter Albrahamof en zijn orkest. HILVERSUM II 301 M. KRO-uitzending 4.005.10 H.R.O. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten, zang en gram.pl. 2.Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.Gram.pl. 4.05 „Wat de theosofie voor ons doet", causerie 4.30 Gram.pl. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gram.pl. 4.45 „Op de grenzen van twee werelden", causerie. 5.10 KRO-Melodisten en zang. (Om 5.45 Felicitatiebezoek). 6.40 Esperanto- cursus. 7.Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10 Gram.pl. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gram.pl. 9.30 KRO-Kamerorkest en soliste. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 KRO-Orkest. 11.20—12.00 Gram.pl. DROITWICII 1500 31. 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 BBC-Empire- onkest en soliste. 1.10 Het Schotsche C.W.S.- Orkest. 1.502.20 Gram.pl. 4.20 „Polar Dis covery", causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeu- nerorfeest. 5.10 Gram.pl. 5.35 Het Walker Octet. 6.20 Berichten. 6.45 Radiotooneel. 7.30 Pi'anovoordracht. 7.50 „Prices and profits", causerie. 8.10 Declamatie. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten, 9.40 „The church's message to the woreld", coucerie. 10.Zang 10.30 BB'C-Orkest en soliste. 14.35 Jack Jack son's dansorkest. 14.50142.20 Dansmuziek (Gr.pl). RADIO PARIS 1648 31. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 14.20 Symphonie- concert. 1.35 Zang. 1.50 Vervolg symphonie- concert. 4.20 Ned. Kamerorkest; hierna zang 5.50 Gram.pl. 6.05 Zang. 6.50 Gram.pl. 7.05 Zang. 7.20 Gram.pl. 8.50 „Carmen", opera. KEULEN 456 M. 5.50 Militair concert. 7.50 Omroepkleinorkest 11.20 SA..-Orkestconcert. 12.35 Omroeporkest en -dansorkest. 1.35 Omroepschrammelensem- ble. 3.20 Omroepkleinorkest. 4.40 Kamer muziek. 6.00 Gram.pl. 7.30 Jeugdkoorconcert 8.20 Gevar. programma. 10.1011.20 Omroep- dansorkest, SS-Orkest en solisten. BRUSSEL 322 en 484 31. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Klemorkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Caba ret. 9.20 Klein-orkest en soliste. 10.3011.20 Gram.pl. 484 M. 42.20 Gram.pl. 12,50 Omroeporkest 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Ko ning Albert-herdenfeing. 6.35 Gram.pl. 6.50 Omroeporkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonie- orkest en solist. 10.3011.20 Gram.pl,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 6