Jachtrit te Amersfoort. Hr. Vlammende Schoonheid Go-Ahead wist Zondag door een 3 2 overwinning op Tubantia het kampioenschap van.de Oostelijke atdeeling te behalen. Hierboven een toto van het kranige kampioenselftal De Kon. Nedi Jachtvereeniging organiseerde Zaterdag te Amersfoort een jachtrit. Hierboven een foto van de start, die op de Vlasakkers plaats had Het kranige P.S.V.- elftal uit Eindhoven dat Zondag door een overwinning op Roermond het afdeelingskampi- oenschap behaalde De Oudheidkundige Kamer voor Zalt- bommel en de Bommelerwaard is thans gevestigd in het daarvoor ingerichte Huis Maarten van Rossum, welk huis in de 16e eeuw gebouwd werd Anthony Fokker heeft voor de verbinding naar zijn villa bij St. Moritz een sneeuwruim installatie geconstrueerd, welke gemonteerd werd op een vrachtauto i-'t" Na een kort verblijf te Budapest brengen H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard thans een bezoek aan Weenen. Het Prinselijk Paar tijdens de bezichtiging van het slot Schönbrunn Ter gelegenheid van den 123slen verjaardag van het derde Halfregiment Huzaren te den Haag zijn Zaterdag op het Alexanderveld door den commandant, F. A. P. baron Creutz, een aantal officieren beëedigd Het voorloopig Nederlandsch dames-hockeyteam speelde Zaterdag te Bloemendaal een oefenwedstrijd tegen een heerencombinatie van B.M.H.C., waarbij de dames in de meerderheid wisten te blijven FEUILLETON Waar het Engelsch van TEMPLE BAILY. 7) (Nadruk Verboden.) Daarom zei ze: Waarom zoudt n morgenavond niet bij ons komen soupeeren? Zondag? Ja, om zeven uur. We zullen wel in de keuken moeten eten. maar het is een gezellige, ouderwetsche woonkamer-keuken. De rest van het huis is al onbewoonbaar. Met u kan het mij niets schelen, al zoudt u mij in den kelder laten eten. Goed, dan verwacht ik u. U bent eenik durf het niet zeggen. Hij lachte triomfanteliik, toen zij hem haar hand reikte. Is het geen heerlijke dag geweest? De dag van onze eerste ontmoeting! Zü gaf geen reehtstreeksch antwoord. Het is in meer dan één opzicht een be langrijke dag geweest. Toen Tony haar verlaten had, liep Virginia den tuin door, naar het huis toe. Grogan, de venduhouder stond in de open deur met Ricky te praten. Toen Virginia hen naderde, hoorde zij. dat hij zei: Ik kan u gelukwenschen met het resul taat van den verkoop. Ik had niet durven droo- men, dat we zulke prijzen zouden maken, maar de menschen waren gewoon gek op de dingen. Ik heb nog nooit zoo hooren bieden als op die kandelaars. Virginia voelde, hoe al het bloed uit haar gezicht wegtrok. Zij keek haai- broer aam. Rickey, heb je dat gedaan? Hij ontweek haar blik. Ja, iedereen vroeg erom. Het zou zonde zijn geweest, als we die kans hadden laten voorbijgaan. Er is een reusachtige som voor betaald. Wie heeft ze gekregen? Michael McMillan. Virginia voeldé 'een stekende pijn in haar hart. O, en hij had haar zoo fijngevoelig ge leken! En nu had hij haar beroofd van dat gene, dat zij had willen "behouden, terwijl hij vist, hoe zijn aan die kandelaars gehecht was, wat ze voor haar beteekenden! Zij duwde haar broer opzij en ging het huis in. Toen hij zag hoe wit zij was geworden, sta melde Rickey een verontschuldiging. Grogan wilde het. Hij zei Het kan me niets schelen, wat hij zei. O, Rickey, hoe heb je het kunnen doen! Zij beet op haar lip en draaide zich haas tig om, opdat hij haar tranen niet zou zien. Maar Richard was al naast haar. Niet doen, Jinny, niet huilen, smeekte hij. Ik wist niet dat je er zóóveel om gaf. Maar zij kon hem niet zeggen, dat het meer haar diepe teleurstelling was in Michael, dan het verlies van de kandelaars. Michael. Intusschen had Marty Michael, die zich ab soluut niet bewust was van het verdriet, dat hij Virginia had aangedaan, overgehaald om met haar een wandeling te maken. Het is zulk heerlijk weer, zei ze, en ik heb beweging noodïg. Jane kan het zich veroorlo ven den heelen dag In de auto te zitten, die is van het type, dat altijd slank blijft. Maar ik niet. Michael zei, wat van hem verwacht werd, dat hij zou zeggen. Je bent mooi genoeg, zooals je bent. Waarom zou je je bezorgd maken? Schoonheid moet in dezen tijd betaald wor den met de eeuwige zorg voor het behoud er van. In dezen tijd niet meer dan vroeger. Kijk maar eens-naar-oude portretten; die ingewik kelde kapsels, geverfde gezichten en ingeregen lijven. Ja, stemde Marty verstrooid in. Het scheen, dat zij al niet meer naar hem luisterde. Hoe vind je Virginia Farquhar? vroeg ze opeens. Michael durfde haar niet zeggen, wat hij van haar dacht. Zijn hart klopte sneller bij het hooren van haar naam. maar zijn stem verried niets van zijn innerlijke bewogenheid. Het lijkt mij een heel origineel meisje. Zij ih buitengewoon aantrekkelijk, gaf Marty toe. Eerst zag ik het niet zoo. Maar toen ze dat verhaal vertelde, was ze beeldig. Zij liepen langs den zeemuur. Tony heeft zijn hart aan haar verloren, bekende Marty even later. Meen je dat heusch? Hoe lang kent hij haar al? Sinds vanmorgen. Dan lijkt het mij heel waarschijnlijk, dat hij haar morgen weer vergeten is. Je kunt nooit weten. Marty's lachje klonk gedwongen. Maar als het niet zoo zou zijn, dan zou ik graag hebben, dat jij hem den pas afsneed. Tony is mijn eigendom. Zij zei het schertsend, maar hij wist, dat zij het meende. Marty kon geen mededingsters verdragen. En als zij eenmaal iets wilde, was zij onbarmhartig in haar methodes om het te krijgen. Wat heb ik voor kans tegen Tony, vroeg hij. Marty keek hem ernstig aan. Kans genoeg, dat weet je zelf heel goed. Doe niet zoo bescheiden, Michael. Maar lieve kind, zie je de dingen niet te veel in het licht van je verbeelding? Neen. En zü is net een vrouw, waarmee jij zou moeten trouwen. Michael antwoordde niet op dat laatste ge zegde, en daarmee was het onderwerp afge handeld. Toen zij het restaurant bereikten, stond de groote auto al voor de deur en mrs. Bleecker en Tóny wachtten reeds. Waar heb je toch gezeten, Marty? vroeg het kleine dametje scherp. Tony heeft je over al gezocht. O, dat is gezond voor hem. Marty glim lachte. toen Tony haar in de auto hielp. Jane Bleecker drong aan, dat Michael met hen mee zou gaan, maar hij bedankte. Ik breng mijn week-end hier door, ver klaarde hij. Dan zie ik je nog wel, kerel, zei Tony. Ik zal je opsnorren in het hotel. Het liet Michael absoluut koud of Tony hem kwam opzoeken of niet. Het eenige, wat hem in Annapolis belang inboezemde, was Virginia Farquhar. Hij wilde haar nog zien voor hij wegging. Waarom niet? Toen de Bleeckers eindelijk waren vertrok ken, begaf Michael zich naar het hotel en tele foneerde naar zijn secretaresse, om haar zijn plan mede te deelen. Iemand anders hoefde hij niet te waarschuwen. Sinds den dood van zijn vrouw woonde hij alleen, in een apartement, waar twee zwijgende Japansche bedienden voor het huishouden zorgden. Niemand gaf er wat om, of hij wegbleef of thuiskwam. Laat in den middag begaf hij zich naar het huis van de Farquhars. Hij vond den tuin ver laten en het- huis leeg. Een briefje, dat op de deur was gehecht droeg de mededeeling. dat de bewoners om zeven uur thuis zouden komen. Toen Michael den tuin doorslenterde, zag hij op het grasveld een zonnewijzer. Het koper van de plaat was even groen als het klimop, dat er omheen groeide. Een kruis stond schuin over de plaat en de schaduw daarvan gaf de uren aan. Aan den voet stond in oud Engelsche let ters de spreuk: Post Tenebras Lux. Na de duisternis licht, vertaalde Michael werktuigelyk, en hij had een gevoel of die spreuk ook voor hém beteekenis had. Hij verliet den tuin, liep het stadje door en over de lange, lage brug, tot hij een pad be reikte, dat door zonbeschenen velden en kleine, schaduwrijke eiken- en dennenboschjes voerde. Dit pad bracht hem tenslotte aan een heer lijk beschut plekje, dat uitzicht gaf op de rivier. 1 Hij ging languit op het droge, geurige gras liggen, met met zijn armen onder zijn hoofd. Michael was een hartstochtelijk natuurlief hebber. Maar tien jaar lang had hij opgesloten gezeten; eerst in een huis op de Park Avenue, met Helen; na haar dood in zijn apartement in Gramercy Park. En als hij niet op zijn apartement was, dan zat hij op zijn kantoor. De vacanties, die hü zich gunde, had hij al tijd met Helen doorgebracht en Helen koos steeds de een of andere modieuse badplaats, waar zij koffers vol prachtige toiletjes naar toe sleepte. Haar eigen uiterlijk, mooie klee- ren en amusement, dat was het eenige, wat voor Helen het leven de moeite waard maak te. Zijn huwelijk was wel een groote vergissing geweest, van beide kanten. Als kind had hij altijd buiten gewoond. Zijn moeder stierf, toen hij zes, zijn vader toen hij negen was. Daarna had hij zijn tijd verdeeld tusschen zijn grootouders in Virgi- nia en Maine. Zijn studies had hij in Zwitser land gemaakt, in het oude universiteitsstadje tusschen de bergen. Daar was hem gebleken, dat hij schrijvers talent bezat en na zijn universiteitsjaren had hij New York, het Mekka van alle jonge ar- tisten, tot zijn woonplaats gekozen. Hü had echter al heel gauw zijn schrijven eraan ge geven om een tijdschrift te beginnen, waar mee hij groot succes had. Toen kwam zijn huwelijk, vüf jaar daarna Helen's dood en nu Vóór hem stroomde kalm de blauwe rivier, de wind floot zachtjes door het riet langs den oever. Groote vluchten vogels dreven over, de eerst trekkers naar het warme Zuiden. De meeuwen maakten een krijschend geluid, als zij snel en feilloos op hun prooi in het heldere water neerdoken. Ver weg klonk het gezoem van een marine-vliegtuig op weg naar Chese- peake. Plotseling hoorde hü stemmen. Toen Michael door het hem beschermende groen keek zag hij Virginia Farquhar en haar broer, die over liet veld kwamen aangewandeld. .(Wordt vervolgd.*

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 9