J/Utwj2Ü_WALES DINSDAG 16 FEBRUARI 1937 HAAELE M'S D A G B IJ A D 2 Forensen. Vergadering- van d* Vereeniging voor Haarlem en Omstreken. De afdeeling Haarlem van den Ned. Bond van Forensen houdt Dinsdag 23 Februari haar jaarvergadering in café Brinkmann, Groote Markt. Behalve de jaarverslagen vermeldt de agenda verkiezing van bestuursleden en pro paganda. Door de afdeeling werden in het afgelopen jaar de volgende verbeteringen bereikt: 1. Verbeterde accmodat-ie N.Z.H. Tram diensten HaarlemHalfwegAmsterdam 2. Verbetering toestand langs de Leidsche Vaart. 3. Telefooncel station Bloemendaal. 4 .Verbetering aansluiting Bus aan Tram Schouwtjesbrug. 5. Extra stoptrein Aerdenhout (richting A dtamDen Haag i 6. Faciliteit Buslijn B N.Z.H.T.M. 7. Retourkaartenboekjes van station Aer denhout naar Amsterdam en Den Haag. 8. Nachttrein AmsterdamHaarlem in den nacht van Zaterdag op Zondag. 9. Extra Busdienst A N.Z.H.T.M. 10. Wijziging aankomst perron A'dam trein 2616: 8.16 van IJmuiden. 11. Kortingen varieerend van 3—10 pet. bij diverse Haarlemsche leveranciers. De secretaris schrijft verdei- in zijn jaar verslag: Ik had gehoopt, dat wij in 1936 ook nog zou den verkregen hebben, dat er op het Stations plein een abri voor wachtende trampassagiers kwam. De Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. was bereid die te bouwen, maar de ge meente heeft geen permissie gegeven, daar men bang was dat het Stationsplein ontsierd zouden worden. Het bestuur der afdeeling bestaat uit de heeren: Dr. H. v. Beeck Vollenhoven, Heem stede, voorzitter; G. H. Ris, Heemstede, secre taris: J. B. Kayser, Heemstede, penning meester: Ir. Y. Herweyer, Heemstede; N. J. G. Lambooy, Bloemendaal: A. Muller. Heem stede; C. Pet. Haarlem; Mr. P. J. Prinsen Geer- ligs, Aerdenhout; J. R. Revalk, Driehuis-Vel- sen; Th. Terwey, Overveen; A. J. Torley Du- wel, Haar lean. SPEELTUIN VEREENIGING MEERLEBOSCH. De Haarlemsche speeltuinvereniging „Meerlebosch" zal op Vrijdag 19 Februari, des avonds om acht uur, in haar gebouw aan de Nachtegaalstraat haar jaarvergadering hou den. De agenda vermeldt behalve de verschil lende jaarverslagen een bestuursverkiezing. Alle leden treden af, doch zijn onmiddellijk herkiesbaar. De eerste en tweede secretaris kunnen zich evenwel niet meer beschikbaar stellen. Het vereenigingsjaar sluit met een gunstig saldo van 301. Het verslag van den secre taris geeft blijk van een gezond vereenigings- leven. terwijl aan den speeltuin belangrijke verbeteringen werden aangebracht. Minder gunstig is de toestand van het gebouw, daar dit door brandweer en bouwpolitie voor alle doeleinden werd afgekeurd. Het bestuur hoopt evenwel in het nieuwe vereenigingsjaar een ander gebouw tot stand te kunnen brengen. ONVERWACHT DE STRAAT OVER GESTOKEN. Maandagmiddag ongeveer half twee stak de 68-jarige heer H, uit Haarlem zonder op het verkeer te letten op het Kennemerplein den rijweg- over. Hij werd aangereden door een 30- jarigè wiclrijdster. waardoor de man viel. Hij kreeg een hersenschudding en een bloedende wond bij den rechterslaap. Door een dokter en een juist passeerend lid van den Ongeval- lendienst werd hij verbonden waania hij per ziekenauto naar zijn woning werd vervoerd. WAALSCHE KERK. Door familieomstandigheden zal de lezing van pasteur Bajlu welke op Vrijdag 19 Fe bruari in de Waalsche Kerk gehouden zou worden niet doorgaan. LOODDIEF AANGEHOUDEN. Maandagavond kwart voor negen is door de recherche aangehouden een 33-jarige man uit Haarlem, verdacht van diefstal van lood uit perceelen aan de Palmstraat en de Spie gelstraat. Hij had dit lood verkocht aan een opkooper alhier, bij wien het in beslag is ge nomen. De aangehoudene heeft bekend; hij is in verzekerde bewaring gesteld. EEN BRIL NOODIG 7 Voor ziekenfonds recepten leveren wij de glazen gratis, en berekenen alléén liet montuur. FIRMA KLINKSPOOR Gediplomeerd Opticien. KAMPERSINGEL hoek Kamperstraat, TELEFOON 16074 Reparatiën enz. kunnen ook bezorgd worden bij de Drogisterijen Coornhertstraat 26 - Julianapark 38 - Karei v. Manderstraat 59 - Spaarnwouderstraat 106. (Adv. Ingez Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 16 FEBRUARI Stadsschouwburg: Piano en Dansavond, Gerard Hengeveld en Ankia Heukers. 8.15 u. Gem. Concertgebouw. Bachvereeniging, 8 u. Groote Houtstraat 43: Donorodjo-avond, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Een vreemdeling kwam". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ,,'t Jochie". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Pola Negri in ..Mos kouShanghai". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het corps der waaghalzen" en „Het geheim van Charlie Chan". 2.30. 7 en 9.15 uur. Tevler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let",Bronsteeweg 21, 10—12 en 14—17 uur. WOENSDAG 17 FEBRUARI StadsschouwburgEerste voordrachtavond muziekschool van de Maatsch. tot Bev. der Toonkunst. 7.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Tentoonstelling in ,,'t Pa let" 3ronsteeweg 21, 10—12 en 14IT uur. HAARLEM. SITTERS &yDKAR SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659 (Adv. lngez. Med.) Duitschland en de Neder- landsche neutraliteit. Volste begrip van het Nederlandsche standpunt. Ten aanzien van de verklaring van den Nederlandschen minister van buitenlandsche zaker. jhr. De Graeff. inzake dat deel van de rede van den Fuehrer van 30 Januari, waarin deze verklaarde, dat Duitschland bereid was, Nederland en België als onaantastbare neu trale gebieden te erkennen en te garandeeren verneemt het Duitsche Nieuwsbureau in wel ingelichte kringen te Berlijn, dat de opvatting van Nederland geenszins ln tegenstelling is met de opvatting van Duitschland over het recht van andere staten een vrije beslissing te nemen. De Fuehrer heeft in zijn rede, waarop de verklaring van minister De Graeff betrek king heeft, ook nadrukkelijk te kennen ge geven, dat het tot stand komen van een der gelijke overeenkomst afhankelijk is van den wensch van Nederland. De Duitsche bereid willigheid, de onaantastbaarheid van Neder land evenals die van België te garandeeren. houdt natuurlijk op, indien Nederland van meening is. dat het overeenkomstig zijn internationale positie geen wensch te kennen moet geven in de richting van het Duitsche aanbod. Men begrijpt in Duitschland dit standpunt van Nederland volkomen. De Fuehrer heeft in dezelfde rede in een ander verband ook ge zegd, dat iedere staat zelf moet beslissen over zijn eigen veiligheid en over den vorm en mate hiervan. Voor Duitschland is slechts een ding van belang: in alle openbaarheid te hebben duide lijk gemaakt, dat het op iedere wijze bereid de onschendbaarheid van Nederland te garandeeren en hierdoor grondig een eind te hebben gemaakt aan alle gepraat over een andere opvatting van Duitschland. „Nieuwe oorlog veel ver schrikkelijker dan de vorige." Goering acht de oud-strijders de beste strijders voor den vrede. Uit Berlijn: Op de eerste officieele ontvangst voor de vertegenwoordigers der permanente internationale commissie van oud-strijders heeft generaal Goering een toespraak gehou den, waarin hij volgens het D. N. B. Q.a. zeide: „De strijd is ten einde; een nieuwe weg ligt open. Wij allen hebben de vreeselijke hel van den modernen gemechaniseerden oorlog lee- ren kennen. Ik geloof, dat de wereldoorlog het laatste bewijs is geweest voor de stelling, dat de volken het zich niet meer kunnen veroor loven, opnieuw in een dergelijken strijd te genover elkaar te staan. Het was de laatste waarschuwing van het noodlot, dat men de beschaving van het avondland niet moet la ten ondergaan. De techniek heeft nieuwe vor deringen gemaakt: een nieuwe oorlog zou nog veel verschrikkelijker zijn dan de vorige. Ik geloof daarom, dat er geen betere strij ders voor den vrede zijn dan de oud-strijders en ik ben er van overtuigd, dat zij voor ieder ander het recht hebben den vrede te eischen en hem vorm te geven. Men zegt maar al te vaak dat de soldaten de voornaamste verte genwoordigers van een oorlogspartij zijn. Ik geloof dat z ij het meest met de sabel rinkelen, die haar nog nooit gedragen hebben. Alleen degenen, die den oorlog niet kennen, kunnen van een „frisch-fröhlichen Krieg" spreken. Ik wensch oprecht, dat dit congres er toe zal bijdragen, dat de grondslag voor een werkelijken vrede van eer en rechtsgelijkheid voor alle partijen gevonden wordt. Ik verheug mij er over, dat het congres gehouden wordt in het nieuwe Duitschland, dat even vurig naar den vrede verlangt als de andere volken". PROPAGANDAFEESTAVOND S. A. RUDELS- HEIMSTICHTING. De S. A. Rudelsheim-stichting en de (J)eugd iPropaganda (C)lub dier stichting gaven Zondag 1.1. een propagandafeestavond in café-restaurant Brinkmann, Groote Markt. Voor een goed gevulde zaal werd, nadat de heeren Lissauer en B. Gomperts uit Amster dam het woord hadden gevoerd een aardig programma afgewerkt. J. van Taff's Cabaretgezelschap uit Am sterdam trad op; voorts het Jazzkwartet „The Novelty Rivals" Tot "slot een bal met attracties, met mu ziek van de stemmingsband ..The Tune Mixers" Aan den commandant van de Haarlemsche Burgerwacht, luit.-kol. tit, b. d. O. I. L., C. L. Becking, is Maandagavond het „Kruis Van Verdienste" uitgereikt. Voor het verslag der plechtigheid zie men pag. 6. De Bilt voorspelt: Matigen, tijdelijk krachtigen Zuidweste lijken tot Westelijken wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen buien, iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 769.0 m.M. te Marseille. Laagste 740.0 m.M. te Stornoway. De secundaire depressie die gisteren ten Westen van Ierland lag heeft zich tot een zelf standig lage drukgebied ontwikkeld. De kern van dit lage drukgebied ligt thans West-Noord west van Schotland en schijnt zich verder Noordoostwaarts te verplaatsen. Over Schot land, Shetlands, Faroer en het Zuiden van IJsland waait een krachtige Zuidelijke tot Oostelijke wind. In den afgeloopen nacht was het over de Britsche eilanden regenachtig, doch thans komt bij zwaar bewolkte lucht wat minder regen voor. Het regenfront is nu naar ons land doorgedrongen. Voor de Noorsche kust ligt nog een kern van lagen druk. In het bin nenland van Zweden blijft de vorst nog streng, terwijl zij over de randstaten en Polen sterk in beteekenis afnam. Het hoogedrukgebied in het Zuiden heeft sinds gisteren weer minder te be- teekenen. Over Frankrijk en Duitschland heerscht betrokken weer met in midden- Duitschland regen. Over Duitschland zijn sinds gisteren de temperaturen vier tot vijf graden gestegen. Er mag worden verwacht dat het regenfront vandaag over ons land trekt, waarna de lucht eenigszins zal breken. De regenkans neemt aanvankelijk wat af. morgen overdag zijn echter weer buien te wachten. Eenige daling van temperatuur is waarschijnlijk. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 759- m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag y.m. 6.56 uur; n.m. 19.16 uur. Strand berijdbaar van 12.0017.15 uur. DE IDEALE B^ANOSTOF 15|20 1.95 22135 en 30|50 1 2.45 „DE SPAARNESTAD" (Adv. Ingez. Med.) RIJWIELDIEVEN GEARRESTEERD. In den afgeloopen nacht te kwart over één hield de recherche alhier aan twee broers van resp. 30 en 19 jaar, beiden los-werkman te Heemstede. De oudste had een heerenfiets bij zich, die op 26 December j.l. op straat al hier was ontvreemd. Ook de jongste broer had een fiets bij zich. Naar de herkomst daar van wordt een onderzoek ingesteld. De oud ste verklaarde, het rijwiel voor f 8 van iemand uit Heemstede gekocht te hebben. Als ver dacht van rijwieldiefstal zijn beiden in verze kerde bewaring gesteld. OVER „VALSCHE MUNTERIJ". Voor de leden van het Departement Haar lem der Maatschappij „Tot Nut van 't Alge meen" zal Maandagavond 22 Februari a.s. in den foyer van de Gemeentelijke Concertzaal de heer K. H. Broekhof uit Amsterdam spre ken over het onderwerp: „Valsche munterij". HARMONIEVEREENIGING „TEMPO". Het bestuur van de Harmonievereeniging „Tempo" deelt mede, dat het bestuur eenigs zins is gewijzigd. Het dagelijks bestuur is thans als volgt samengesteld: voorzitter de de heer J. H. v. Loevesijn, penningmeester de heer B. Hartog, secretaris de heer A. J. Inken- haag, Rijksstraatweg 174. De vereeniging heeft een serie nieuwe in strumenten aangekocht. VEREENIGING VOOR NED. HERV. JEUGD WERK IN HAARLEM-NOORD. Deze vereeniging heeft gedurende dezen winter een serie lezingen georganiseerd over het onderwerp „Jeugd en kerk". De laatste lezing zal worden gehouden op Maandagavond 22 Februari in de Juliana- kerk Kloosterstraat. Als spreker zal optre den Ds W. A. Hoek, te Amsterdam, met het onderwerp: „Wat heeft de kerk aan mij?" PURMERENDER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 23000 K.G. Handel goed. Hoog ste prijs f 1900. Boter 199 kilo f 1.51—l.o4 per kilo. Runderen totaal 412 stuks. Vette koeien 199 stuks f 0.64—f 0.68 per kilo. Gelde koeien 100 f 80—f 160 per stuk, Melk koeien 105 f 110f 225 per stuk. Stieren 17 f 0.45 f 0.55 per kilo. Paarden 16 f 60f 130 per st. Vette kalveren 40 f 0.30f 0.60 per kilo. Nuchtere kalveren voor de slacht 1029 f 4— f 12 per stuk. Nuchtere kalveren voor de fok f 10—f 14 per stuk. Vette varkens voor de slacht 268 f 0.42—f 0.45 per kilo. Magere var kens 42 f 10—f 30 per stuk. Biggen 439 f 9.— f 14 per stuk. Schapen 730 f 14—f 29 per stuk Bokken 14 f 4f 14 per stuk. Kipeireen f 3.51—f 4 per 100 st. Eendeieren f 2.60 per 100 st. Piepkuikens f O-?*-* ner kilo. Oude kippen en hanen f 0.30f 0.40 per kilo. Konijnen f 0.40—f 1.70 per stulu Eenden f 0.30—f 0.55 per stuk. Duiven f 0.40 13 1075 kippeneiren A f 3.50f 3.90. COÖP. CENTRALE EI ER VEILING PURMEREND G.A. Afdeeling eieren. 60.000 Eendeireen f 2.80—f 2.95 80.000 Kippeneieren. 7080 kilo f 4.50f 6.20, 65—66 kilo f 4.30—f 4.20. 63—64 kilo f 4.10—f 4.52>/$ 60—62 kilo f 3.85—f 4.15 58—59 kilo f 3.80—f 4.00. 5657 kilo f 3.80—f 3.95 53—55 kilo f 3.70—f 3.80. 5052 kilo f 3.60—f 3.70, Wij worden ouder! Ai van de menschen die te Haarlem in 1936 stierven waren 60 jaar en ouder! Eenige Jaren geleden hebben wij er de aandacht op gevestigd, dat de menschen ouder worden dan voorheen. Dc laatste statistieken toonen dit opnieuw aan; de sterfgevallen onder kinderen en volwassenen daalt, zóó zelfs, dat van de 1305 personen die in Haarlem in 1936 stierven, er 971, dus ongeveer driekwart, 60 jaar of ouder waren. Waar de leeftijden verdeeld waren die 971 sterfgevallen: 6069 jaar: 156, 7079 jaren: 618 en boven de 80: 197. Het laagst is dus de groep 6069 jaar. 70 jaar wordt de leeftijd der „sterken" genoemd, maar uit onze sta tistiek over 1936 blijkt., dat slechts 37.5 pet. van de gestorvenen dien ouderdom niet haal de. De Haarlemsche Statistische Gegevens loopen thans over 7 jaar. Daaruit zijn de volgende gegevens te putten: totaal 6069 7079 80 jaar totaal jaar overleden jaar jaar en 60 j. en ouder ouder 1930 1270 148 499 185 832 1931 1300 178 558 190 926 1932 1214 145 550 174 869 1933 1189 135 542 186 863 1934 1184 155 533 190 879 1935 1246 137 596 199 932 1936 1305 156 618 197 971 De levensverzekeringmaatschappijen heb ben natuurlijk veel belang bij het vaststellen van den gemiddelden ouderdom waarop de menschen sterven. In een gesprek dat wij met een dezer belanghebbenden hadden bleek ons. dat de langere levensduur den laatsten tijd invloed heeft uitgoeefend op de tarieven. De tarieven voor levensverzekerin gen zijn, omdat het risico voor vroeg sterven kleiner geworden is, gedaald. Daartegenover staat evenwel dat de premies voor lijfrenten, daar de trek kers daarvan langer genieten dan vroeger, verhoogd moesten worden. Ook bij de berekening van de wiskundige reserve voor pensioenen wordt met den lan- geren levensduur rekening gehouden. Het ouder worden der menschen wordt toe geschreven aan de veel verbeterde medische verzorging, kundig ingrijpen van operateurs, ontbreken van epidemieën, vooruitgang van hygiënische omstandigheden, 'gezondere wo ningen, enzoovoort. Maar zoo vervolgde onze deskundige aan alles is een grens. In vakkringen wordt thans aangenomen, dat die grens zooal niet overschreden dan toch in elk geval bereikt is. Daarom wordt met belangstelling naar de komende statistieken uitgezien. Schaap in de weide gedood. Op last van een ander. Een man. die wegens diefstal in het Huis van Bewaring alhier opgesloten zit, heeft be kend, dat hij met een 30-jarigen koopman, die eveneens aangehouden is, 4 Januari op last van een caféhouder op het E. D. O.-veld in Haarlem-Noord ten -nadeele van den terrein knecht Dreyer van deze vereeniging een schaap gedood heeft. De caféhouder had hun daartoe een zak en een mes gegeven en hun den raad gegeven, het dier dood te steken, want dan kon het bloed wegloopen en dan bleef het vleesch goed. De mannen durfden het schaap echter niet dood te steken, maar weldood te slaan! Zij deden het cadaver toen in den zak, maar konden het vrachtje niet over het hek krijgen. Ze lieten het dus maar liggen en gingen naar den café houder, aan wiên zij hun wedervaren vertel den. Deze verklaarde er nu niets aan te heb ben en wenschte het niet in ontvangst te ne men. Verder bekenden de aangehouden mannen, dat zij gloeilampen uit straatlantarens had den gestolen en verkocht te hebben aan den caféhouder, die van de herkomst op de hoog te was. De eerstgenoemde man had ook met een broer van den 30-jarigen koopman (die nog door de politie gehoord moet worden) een haas en een konijn uit een hoenderpark aan den Rijksstraatweg gestolen. Meergenoemde café houder kocht den haas en het konijn werd aan een onbekenden man te Heemstede ver kocht. Nog steeds hielden de bekentenissen niet op. De mannen verklaarden zich eveneens te heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van ijzer te Heemstede, Bloemendaal en Velsen. De café houder kocht ook een zaag, die van een bouw werk te Santpoort gestolen is. Deze man ont kent alles, maar hij is toch voor een onder zoek in verzekerde bewaring gesteld. Centrale Tandheelk. Kliniek KENAUPARK 26 A TELEF. 12644. KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF Spreekuren 911 en 12, Dinsdagsavonds 6.308.30 uur. (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK Het vraagstuk van de radio distributie. B. en W. verleenen vergunning. Het vraagstuk van de radiodistributie in deze gemeente dat van 1930 af op een op lossing wachtte, is thans in een beslissend stadium gekomen. Naar wij vernemen hebben B. en W. in de Maandag gehouden vergade ring aan de heeren P. J. Schienstra en J. W A. van Vuuren, beiden wonende alhier en P H. Slobbers te Voorburg een vergunning ver leend tot het gebruikmaken van de gemeen telijke wegen en wateren voor het leggen van kabels en het plaatsen van kabel-aan- sluitkasten en het boven die- wegen en wa teren aanbrengen van steunpunten ten be hoeve van een radio-distributie. Na deze beslissing hebben de belanghebbende onmid dellijk stappen gedaan voor het aanvragen van de Rijksmachtiging bedoeld in art. 95 van het radioreglement 1930. De vergunninghouders zijn verplicht de werken zoodanig uit te voeren dat het net geschikt is voor het doorgeven van 5 pro gramma's; ten behoeve van de gemeente moeten de vergunninghouders een dubbel draad beschikbaar stellen voor het doorgeven van signalen als brandalarm, luchtbescher ming enz. De Rijksmachtiging zal worden aangevraagd voor de geheele gemeente. De vergunninghouders zijn echter bevoegd om voor het deel der gemeente omvattende het dorp Wijk aan Zee en de Zuidwijkermeerpol- der aan personen, de aldaar aansluiting op de radiodictributie verlangen tegen de hieronder vermelde tarieven een goed functioneerend bedrijfsklaar radio-ontvangtoestel te ver schaffen. De tarieven voor het gebruik van de radiodistributie-inrichting zullen maximaal bedragen: a. Voor aansluiting op de distributie-inrich ting f 7.50, in panden echter waar reeds een aansluiting aanwezig is f 1. b. voor abonnement een bedrag van f 2 per maand of f 0.50 per week. De vergunning houders zijn bereid on- en'minvermogende tot ten hoogste 10 pet. van het aantal aansluitin gen vrij te stellen van de betaling der onder a genoemde aansluitingskosten. Zoodra de rijksmachtiging is verleend wordt begonnen met de inrichting van de centrale en met den aanleg van het net. Verwacht wordt dat binnen enkele maanden de exploitatie een aanvang kan nemen. In de gemeentelijke vergunning is voorts nog bedongen, dat bij de uitvoering der werken zooveel mogelijk gebruik moet worden gemaakt van plaatse lijke arbeidskrachten. SPOEDEISCIIENDE RAADS VERGADERING. De gemeenteraad is bijeen geroepen voor een spoedeischende vergadering op Woensdag 17 Februari des avonds te 7.15 uur. Als eenig punt van behandeling vermeldt de agenda: voorstel tot conversie van enkele geidleeningen. VERBOUWING VAN HET POSTKANTOOR. Reeds geruimen tijd zijn plannen in voor bereiding om het postkantoor te verbouwen. Wij maakten daarvan reeds melding, toen de automatische telefooncentrale in bedrijf werd gesteld. Daardoor kwam de vroegere telefoon centrale, die in het postkantoor zelf was on dergebracht, vrij De Rijksgebouwendienst heeft deze plan nen reeds eenigen tijd in voorbereiding, o.m. is daarin opgenomen een verbetering en verruiming van de hal. Wij hebben eens naar den stand van zaken geïnformeerd. De waarnemend directeur deelde ons mede, dat officieel omtrent de uit- HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Huijg. Luiten- steeg 29 Haarlem, bruine handmof; G. J. Zomer, Prinsenlaan 6, paar wollen kinder handschoentjes; C. Spek, Rijnstraat 92, gou den vulpotlood; M. de Jong, Dr. Schaepman- straat 40, oorbel; Voogt, Landzichtlaan 37, rijwielbelastingmerk; Booms, Drieheerenlaan 31. kist gele kool: bureau van politie, sleutel van een auto, ceintuur, sleutel van melkbus, Planting, Balistraat 10, zilveren rozenkrans. HILLECOM WANDELSPORT Zondag had een door de R.K. Wandelsport- vereeniging „St. Christoforus" uitgeschreven 30 K,M. marsch plaats. Ruim 100 deelnemers verschenen aan den start. Het parcours liep over Lisse, Zilk, Aerdenhout naar Heemstede, waar gerust werd, om vervolgens via Benne- broek langs verschillende wegen naar het punt van uitgang terug te keeren. Alle deelne mers volbrachten den tocht. Bij de prijsuitreiking sprak de secretaris, de heer J. Walker, een propagandistisch woord over sport in het algemeen en de wandelsport in het bijzonder. De eerste prijs, een fraaie beker, werd ge wonnen door de vereeniging „Tempo" uit Haarlem, de overige prijzen, bestaande uit me dailles, vielen ten deel aan: 2. den heer Broe- kema uit Leiden, als oudste deelnemer: 3. Haarlemsche Burgerwacht, 4 K. J. C. te 3en- nebroek en 5 Walking Boys te den Haag. In Mei wordt wederom een marsch uitge schreven. BENNEBROEK A.R. KIESVEREENIGING. Dezer dagen hield de Antrevolutionaire Kiesvereeniging „Groen van Prinsterer" alhier haar jaarvergadering in het gebouw „Reho- both". Uit 't jaarverslag van den secretaris bleek, dat in 1936 het ledenaantal is toegenomen. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen de heer A. Elgersma en herkozen de heer A. D. Middelkoop. Vervolgens werd een stemming gehouden over de vaststelling van de Candidatenlijst voor de a.s. verkiezing. Ds. J. Andree sprak hierna een slotwoord. BLOEMENDAAL UITGAVEN VAN DE RADIO-COMMISSIE. De Radio-commissie der Geref. Kerk van Bloemendaal heeft uitgegeven: „Het overal doorklinkend Adventsgeluid", herdenkings- predicatie ter gelegenheid van het 12^-jarig bestaan der radio-kerkdienstuitzending, uit gesproken 13 December 1936 in de Geref. Kerk van Bloemendaal, door ds. Joh. C. Brussaard, geref. predikant te Bloemendaal. Op 3 Januari 1937 sprak ds. Brussaard in dezelfde kerk een predicatie uit in den wij- dingsdienst ter gelegenheid van het prinse lijk huwelijk. Genoemde radio-commissie heeft ook deze pradicatie uitgegeven onder den titel „Juichtoon en Smeekbede". VERGOEDINGEN BIJZONDER ONDERWIJS. B. en W. stellen den Raad voor, aan eenige bijzondere scholen de vergoeding toe te ken nen, bedoeld in art. 101 der L O.-wet 1920, over 1937. BLOEMENDAAL Bevallen: M. M. Smit—Balm d.. G. Y. P. M. J. WesterwoudtHermans de Heel z. Getrouwd: W. H. Struben en L. II. Maks. Overleden: Ch. J. Laming 56 j., overleden te Amsterdam. L. J. van Beuningen van Hels- dingen 74 j. B. Volkers 72 j. G. Jansen 86 j.. Wed. van J. Wesseling, overleden te Haarlem; D. Tholens 62 j„ overleden te Haarlem; J. M. Visser, 87 j. wed. van W. F. van Hooff; A. M. G. J. van der Aa, 73 j. Wed. van Th. H. Pelteniburg.

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 2