Parkeerverbod. 20% KORTING 1%PSCHK.Ü8t2S PRESBURG TE KOOP GEVRAAGD DINSDAG 16 FEBRUARI 1937 HA AR HEM'S DAGE CAD rr Een merkwaardige beslissing De grondslag van het z.g. parkeerverbod vindt men in artikel 11 bis lid 1. sub c van het Motor- en Rijwielreglement, bepalende, dat in het belang van de vrijheid en veilig heid van het verkeer over een weg kan wor den bepaald, dat men op dien weg of op een gedeelte daarvan motorrijtuigen, rijwielen op meer dan twee wielen of rij- en voertui gen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, niet in stilstand mag hebben, anders dan tot het onmiddellijk uit- of inladen of uit- en in stappen van personen of het onmiddellijk laden of lossen van goederen. Het tweede lid van dit artikel bepaalt dan, dat een verbod, als hierboven bedoeld, wordt vastgesteld, ge wijzigd of opgeheven bij of krachtens besluit van den Gemeenteraad. Voor rijkswegen en provinciale wegen kan dit verbod worden vastgesteld door den Minister, resp. de Gede puteerde Staten, na de betrokken gemeen ten hieromtrent te hebben gehoord. Het laat ste lid van dit artikel bepaalt dan nog, dat het den bestuurder van een motorrijtuig, een rijwiel of een ander rij- of voertuig verbo den is, dit tot stilstand te brengen of in stil stand te hebben op een weg, voor zoover daarop van toepassing is een besluit, als be doeld in dit artikel, dat op door den Minister te bepalen wijze ter kennis van de wegge bruikers ls gebracht. In meer leesbaar Nederlandsch overge bracht (onze verkeerswetgeving munt helaas uit in onleesbaarheid), wil een en ander dus zeggen, dat voor een parkeerverbod noodig is: 1. een besluit van de bevoegde overheids instantie en 2. dat dit gebod op een door den Minister te bepalen wijze ter kennis van de weggebruikers wordt gebracht. In het rustige stadje Goes in Zeeland heeft zich nu on1" ugs een zeer merkwaardig geval voorgedaan, dat den Kantonrechter aldaar ernstig in zijn kantonale rust dreigde te verstoren. Een koopman woonachtig te Apeldoorn (dit laatste was van belang) werd ten laste gelegd, dat hij, als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig, dit in stilstand had gebracht op een voor het openbaar ver keer openstaanden rijweg, terwijl op dien weg van toepassing was het hierboven ge noemde art. llbis lid 1 sub c. van het Motor en Rijwielreglement, te weten een parkeerver bod. dat op de door den Minister van Water staat bepaalde wijze ter kennis van de weg gebruikers was gebracht. De Kantonrechter achtte het ten laste gelegde bewezen, doch hij ontsloeg desondanks den verdachte van alle rechtsvervolging, omdat naar zijn mee ning elke schuld bij verdachte ontbrak. Deze uitspraak deed hij op twee gronden. In de eerste plaats stelde hij vast. dat uit het on derzoek was gebleken, dat het bord (verbo den te parkeeren) onduidelijk was geplaatst. In de tweede plaats overwoog hij, dat het voor een vreemdeling (verdachte woonde in Apeldoorn!) misleidend is, dat in Goes de nieuwe borden, ingevoerd na de jongste wij ziging van het Motor- en Rijwielreglement, op sommige gedeelten reeds zijn geplaatst en de oude, zij het ook geldende borden, op andere plaatsen nog voorkomen. Het verkeer wordt daardoor in den waan gebracht, dat ter plaatse, waar geen nieuw bord is geplaatst, het parkeeren niet verbo den is. Tot zoover de Kantonrechter. De Ambte naar van het O.M. kon zich met deze uit spraak niet vereenigen en iteekende cassatie tegen Qiet vonnis aan. De ambtenaar stelde zich op het standpunt, dat de onoplettend heid van den verdachte (waaraan deze zich naar zijn meening had schuldig gemaakt) deze niet kon disculpeeren. De principieele vraag, die aan deze kwestie ten grondslag- ligt, is dus deze: kan gebrek aan schuld de strafbaarheid opheffen bij overtreding van de bepalingen van het Motor- en Rijwiel- reglement? De Advocaat-Generaal stelde zich op het stand-punt, dat de wetgever niet heeft doen blijken van zijn wil, dat de overtreder ook strafbaar zo-u zijn bij afwezigheid van alle schuld. De Hooge Raad heeft helaas geen uitspraak gedaan over de vraag, of het ge brek aan schuld in -deze disculpeerend kan werken. Op formee^gronden werd het cas satieberoep verworpeiï.'-Dit neemt echter niet weg, dat dit geval van groot belang is voor het geheele parkeervraagstuk, dat klaar blijkelijk niet alleen uit praktisch doch ook uit juridisch oogpunt vol voetangels en klem men zit. Wat leert dit geval ons nu? In de eerste plaats dit. dat niet elke overtreding van een parkeerverbod strafbaar is. Dit is het geval, wanneer de aanduiding niet voldoende dui delijk is. Ten einde deze aanduiding voldoende dui delijk te doen zijn, is niet voldoende dat zij overeenkomstig de wet is geschied. De wijze waarop de borden zijn aangebracht, kan in deze van groot belang zijn. De overgang van de oude naar de nieuwe aanduidingen le vert 'hier weer speciale moeilijkheden op. De oude borden voldoen aan de wet, doch zij zijn onduidelijk, waardoor het in sommige gevallen den weggebruiker niet euvel kan worden geduid, indien hij van deze aandui ding geen kennis heeft genomen. Dit hangt wederom af van de wijze, waarop het bord is geplaatst. Om een Haarlemsch voorbeeld te noemen: aan het einde van den Kleinen Houtweg staat een oud bord verboden inrij den voor motorrijtuigen. Dit bord staat min of meer tusschen de boomen en valt, ook door de kleur, niet op. Het is im.i. zeer de vraag, of bij overtreding van dit gebod de dader strafbaar moet worden geacht. Vooral wanneer die dader, zooals in het Goesche geval, een vreemdeling is, die geacht kan worden met de plaatselijke situatie niet op de hoogte te zijn. Het „Vreemdelingenvraag- .stuk" levert trouwens ten aanzien van plaat selijke verkeersregelingen steeds moeilijkhe den op. Vooral in een stad als Haarlem, met haar ingewikkelde verkeersregelingen in de binnenstad. Vandaar, dat wij meenen, dat het hier behandelde geval vooral hier ter plaatse aandacht verdient. De politie-auto- riteiten zullen goed doen er voor te zorgen, dat de verkeersaanduidingen aan duidelijk heid niets te wenschen overlaten! Mr. J. H. VAN GELDEREN. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur: Londen 8.96 5/8. Berlijn 73.62 1/2. Parijs 8.52 3/4. Brussel 30.87. Zwitserland 41.72 Kopenhagen 40.00 Stockholm 46.20 Oslo 45.05 New-York 1.83 1/4. Praag 6.38 1/2, MUZIEK A.V.R.O.'s Voltooiïngstournee. Kovacs Lajos en zijn staf brengen elk jaai den luistervinken van verschillende steden hun immer zeer gewaardeerd bezoek. Maan dagavond was onze stad aan de beurt en dit maal waren behalve de staf nog buitenge wone medewerkenden op het gebied van zang en dans aanwezig. Maar de hoofdper soon, de generalissimus ontbrak helaas op het appèl: Kovacs Lajos was door een griep aanval verhinderd het offensief tegen de harten der Luistervinken persoonlijk te lei den en werd door Eugène Beekman vervan gen. De Gemeentelijke Concertzaal was natuur lijk geheel uitverkocht en het auditorium, dat bij dergelijke avonden van omroepver- eenigingen steeds zeer goed gestemd en gul met bijval is, applaudisseerde reeds bij het vernemen der eerste klanken, nog vóórdat de gordijnen opengeschoven werden. Maar een oogenblik later konden we de schitte rende nieuwe costumes der orkestleden: don kerblauw met goud. bewonderen. Er is meer aan dit ensemble veranderd dan de costumes alleen. Toen Kovacs Lajos voor 't eerst hier met zijn mannen ikwam, presenteerde hij ons een zeer virtuoos jazz- en syncopations-orkest. De virtuoziteit is ge bleven, en we zagen meerdere bekende ge zichten in de nieuwe omlijsting terug, al misten we den onvergelijkelijk universeelen Pierre Palla. Maar de Jazz en de syncopa tions zijn aan andere combinaties overge dragen Kovacs' orkest speelde Maandag avond niet anders dan raszuivere Europee- sche muziek: marschen, walsen, potpourri's van Liszt- en Schubert-melodieën enz. en een uit de leiden van het orkest gevormd strijkersensemble ook Mozart („Schlafe mein Prinzchen" wordt intusschen aan een ande ren componist toegeschreven!) en Beetho ven. Daardoor is. althans wat dit ensemble in zijn normalen vorm betreft, een zekere tweeslachtigheid ontstaan, want de bezetting herinnert nog steeds sterk aan die van een Jazz-orkest. zoodat de totaalklank anders is, dan men b.v. bij de balletmuziek uit „Rosa- munde" gewend is. De populaire refreinzanger Bob Scholte oogstte als gewoonlijk met zijn liedjes en zijn snaaksche invallen uitbundig succes. Als buitengewone medewerkenden traden op: „The Song Singers", de sopraan Grete Burbach, de tenor Guus Markman en het dans-ensemble van Patracia Marshall. Van het 'vocaalkwartet „The Song Singers trok de bas door zijn sonoor geluid, de baryton door zijn komische allures de opmerkzaamheid. Hun samenzang is zeer goed. maar heeft nog niet de suggestieve hoedanigheden, die we van enkele andere dei-gelijke vocale ensem bles hoorden. Grete Burbach heeft een aar dige coloratuurstem, die, wat bij zulke stem men vaak voorkomt, wat naar scherpte neigt. Den tenor kon ik niet bewonderen. Het dans ensemble van Patricia Marshall gaf vooral in de Menuet gracieuze bewegingen te zien; ook hun stepdansen was zeer verdienstelijk. In één der nummers verschenen zij in Vo- lendammer, in een ander in Russische kleedij. De voorzitter der AVRO hield vóór de pauze een korte toespraak, waarvan de kern ..Giro 128000" was, maar die daarnevens ook b.v. interessante voorbeelden gaf van wat het bestuur eener omroepvereeniging te stellen heeft met leden, die uit egoïsme zich niet als .luister"-, maar als „sputter"- of „mopper"- vinken igedragen. Zoo b.v. de meneer, die de opzegging van zijn lidmaatschap alleen wil de intrekken, indien nooit meer een noot van Beethoven zou worden uitgezonden, terwijl daarentegen een ander alleen lid wilde blij ven, indien uitsluitend muziek van Beetho ven uitgezonden werd! Het althans voor mij interessantste deel van den avond kwam, toen het reusachtige projectiescherm was neergelaten en we de film van de nieuwe AVRO-studio te zien kre gen. Die film onthulde tal van geheimen: de ihioogst gecompliceerde, maar uiterst effi ciënte inrichtingen en toestellen, den gianig van zaken bij allerlei uitzendingen enz. Dat was niet alleen zeer interessant, maar soms ook zeer amusant. We zagen en hoorden Han Hollander in functie in zijn cabine bij een voetbalwedstrijd te Dublin, we zagen en hoor den een platen-uitzending der Coriolan- Ouverture; we zagen en hoorden Guus Weit- zel: ..Goeden morgen, dames en heeren. hier is Hilversum, de Avro" enz. en Dr. Ritter, en mevr. De Leeuw-Van Rees en den direc teur Willem Vogt, elk op zijn of haar gebied. Maar we werden door de film ook in de ge- luidlooze studio gebracht en toen zagen we alleen. We zagen Karei v. Leeuwen Boomkamp een cellovoordracht houden. Nico Treep zijn orkest dirigeeren, Egbert Veen, piano, en Pierre Palla. orgel, spelen, en een zangeres zagen we zingen, maar we hoorden niets, niets en wenschten in gedachte allen mo dernen woningen zoo'n studio toe. Doch 't nieuwe AVRO-gebouw is wel een wonder van techniek, en het is geen wonder dat dagelijks bezoekers uit alle werelddeelen het komen bezichtigen. Deze film is een belangrijk stuk cultuur historie en die was op zich zelve al een gang naar de concertzaal waard. K. DE JONG. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Haarlem's Bloei. Alle hens aan dek.! Ook de vereenigingen mogen niet achter blijven! Mijnheer de Redacteur, Verleen mij een kleine plaatsruimte in uw veelgelezen blad, u bij voorbaat hiervoor dankzeggend. Lazen wij niet drie artikelen over de nieuwe instelling „Haarlem's Bloei" in uw blad, ge schreven door drie vooraanstaande Haarlem sche persoden, in welke artikelen zoo duide lijk naar voren komt, wat Haarlem's Bloei beoogt. Ik vraag mij af, wordt er aan deze artike len wel de noodige aandacht geschonken door alle Haarlemsche ingezetenen, en vooral door hen welke aan het hoofd staan van één of andere vereenlging. Duizenden werkloozen vragen om werk, honderden middenstanders, winkeliers en an deren klagen over de crisis en haar gevol- I jen, en nu komt er een stem van een nieuwe instelling, met terzake kundige personen aan het hoofd, vragen aan de geheele Haarlem sche bevolking of zij genegen is dit gedeelte der bevolking welke onder deze crisisgevol gen te lijden hebben de hulpvaardige hand toe te steken. Men heeft in de drie genoemde artikelen kunnen lezen dat Haarlem's Bloei niets te veel is, om Haarlem te brengen op een peil waarop zij behoort te staan, gezien naar andere gemeenten. Velen voorbeelden zijn genoemd in deze artikelen om Haarlem aantrekkelijker te maken. Van deze voorbeelden wil ik er slechts één aanhalen, n.l. een jaarlijksche festiviteit, en wij hebben maar dicht om ons heen te zien en wij komen ze steeds tegen in andere plaat sen. Ver wil ik niet van huis gaan, doch men kijke even naar Leiden. Welke Nederlander kent de herdenkini van Leiden's Ontzet niet en voor hen die deze herdenking al eens van dichtbij hebben medegemaakt, weten maar al te goed dat 3 October Leiden duizenden personen tot zich trekt. Kan zoo iets niet in Haarlem? Het antwoord hierop wil ik zelf gaarne geven. In Harlem kan men iets dergelijks net zoo goed organiseeren, ja, we kunnen er zelfs een feestweek van maken, welke in de belang stelling van geheel Nederland kan staan. Dat kan Haarlem's Bloei niet alleen, doch heeft zij hiervoor noodig de medewerking en steun, zoowel moreel als financieel van de geheele Haarlemsche bevolking. Laat mer. toch de handen in elkaar slaan en voor alles denken aan ons aller be lang. Hier is belangrijk werk te verrichten voor de diverse Winkeliers-vereenigingen, om een drachtig samen te werken. Niet dan hier en dan weer daar een winkel weekje, maar in zoo'n feestweek een alge- heele Haarlemsche winkel- en étalage-ten toonstelling dat maakt indruk op het publiek, en maakt de schijn weg dat men het publiek van den eenen kant naar den anderen wil trekken. Een reclame-optocht organiseeren, zou een prachtig werk wezen voor de Vereeniging Ne derlandsch Fabrikaat! En nu de vereenigingen! Hoeveel vereeni- gingen hebben wij niet in Haarlem op allerlei gebied Men denke alleen maar eens aan de voet balverenigingen ik ken het aantal niet, maar als deze verenigingen zich alle als ver eeniging opgaven als lid van Haarlem's Bloei, zou er al een aardig aantal guldentjes bin nenkomen bij den penningmeester van Haar lem's Bloei. Kom bestuurders van verenigingen laten wij het voorbeeld geven en laten w'i in dezen geest een voorstel doen in de bestuursverga deringen Ik heb zoo'n klein vermoeden, dat wan neer een dergelijk voorstel ter tafel komt, velen bestuurders zullen zeggen: „Dat wij daar niet eerder aan gedacht hebben"! Maar nog niets is verloren, het is nog niet te laat, en misschien zullen dan velen dit voorbeeld volgen. Een Tournooi als de V. V. E. D. O. dezer dagen organiseerde ter gelegenheid van haar jubileum, zou ook geen slecht voorbeeld zijn, mits de gelden ten bate komen van „Haar lem's Bloei". En nu Haarlemmers, indien gij het maar even missen kunt, een gulden gestuurd aan Haarlem's Bloei en u is mede een steun pilaar geworden voor een zeer nuttig werk. Ér moet wat gedaan worden, dus alle hens aan dék! Haarlem Vooruit! U mijnheer de redacteur beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik. J. J. GALJAARD. Indischestraat 139, Haarlem (N.) Beroepsmusici en dilettanten. De afd. Haarlem van den Ned. Toonkun- stenaarsbond vraagt de aandacht van het Haarlemsch publiek in 't bijzonder van alle bestaande vereenigingen hier ter stede. Daar vooral hier in Haarlem de beroeps musicus zoo veel concurrentie ondervindt van het dilettantisme, doen wij een drin- jend beroep op het gevoel voor recht en bil lijkheid van het publiek toch vooral bij het houden van uitvoeringen en feestavonden, de muzikale werkzaamheden door beroeps musici te laten verrichten. Door de crisis is ons werk erg getroffen en dagelijks moeten wij ondervinden, dat de werkzaamheden die er nog zijn, door men- schen worden verricht, die in een ander vak of bedrijf een goed bestaan hebben Wij begrijpen dan ook niet hoe die men- schen het met hun geweten overeen kunnen brengen, of weten zij misschien niet dat er dagelijks vele bekwame beroepsmusici aan de stempellokalen staan en de hoop op een behoorlijk bestaan reeds lang hebben ver loren? Wanneer het uitsluitend werklooze dilet tanten zijn, die op deze wijze trachten een boterham te verdienen, dan zal men hen dat niet euvel kunnen aaiden. Wij hebben echter meestal met een andei soort menschen te doen, die al in een ander beroep werkzaam zijn en volgens de Arbeids wet 48 uren per week mogen werken. Hoe het kan dat die menschen, na een avond muziek maken van 's avonds 8 uur tot 's morgens 3 of 4 uur weer fit dienzelfden dag aan hun gewone werkzaamheden gaan is ons een raadsel, o.i. komen zij bij hun patroon om uit te slapen. Natuurlijk is het met de bekwaamheid om muziek te maken doorgaans zoo zoo, zelfs zijn er bij, die van muziek geen flauw begrip heb ben en er met hun z.g. ,,hot-kennis" er maar op los grasduinen. Komt bijvoorbeeld zoo'n pianist voor het geval te staan dat hij een zanger of artist moet begeleiden, dan zit hij met de handen in 't haar en moet het bestuur van zoo'n ver eeniging waarvoor hij werkt nog gauw een vakman halen om de situatie te redden en het Ls te begrijpen dat dan de beroeps musi cus dit met tegenzin doet, daar dergelijke ;evallen zeer vaak voorkomen. Wij hopen dat men van een en ander goede nota wil nemen en er bij de bestuursleden van vereenigingen of organisaties op zal aan dringen: neemt voor uw muzikale werkzaam heden uitsluitend beroepsmusici. Zij verdie nen het en hebben het zeer noodig. Het bestuur van den Ned. Toonkunstenaars Bond afd. Haarlem waarvan het secretariaat gevestigd is Parklaan 104c, geeft gaarne alle gewenschte inlichtingen. LOUIS BOUWMEESTER. Arbeidsbemiddelaar van den Ned. Toonk. Bond. Rechthuisstraat- 44. Conductrices bij de N. Z. H.T. M. Geachte redactie, In Haarlem's Dagblad van 3 dezer las ik het ingezonden stuk van Ir. R. d. V. over het plan der N. Z. H. T. M. tot het aanstellen van con ductrices. Genoemde heer schrijft daarin dat zekere M. B. verontwaardigd is, doch nalaat een betere oplossing voor te steilen. Het stuk van M. B. is mij helaas ontgaan, doch ik kan mij na lezing van het antwoord van Ir. R. d. O., wel eenigszins voorstellen wat deze geschreven heeft en hij kan niet anders dan de critiek op het voornemen van de N. Z. H. T. M. onderschrijven. Echter voor zoover M. B. niet met het ge vraagde opbouwend voorstel kan komen wil ik zulks wei doen. De kwestie is immers dat de Directie van genoemde Mij. wil, of misschien beter gezegd, moet bezuinigen, om zich te kunnen hand haven en wanneer de financieele toestand van het bedrijf dit absoluut noodzakelijk maakt is hier op zichzelf weinig tegen aan te voeren. Echter de manier waarop zij deze bezuini ging tot stand wil brengen is m.i. wel het tegenovergestelde van opbouwen in algemee- nen zin* want waar moet het heen als ieder bedrijf dergelijke maatregelen gaat toepassen? Dan maakt de man geen enkele kans meer, in het bedrijfsleven te worden opgenomen. Kortom het is op de keper beschouwd be lachelijk, wanneer men in de couranten leest dat spoedcursussen worden georganiseerd ter opleiding van de vrouw voor huishoudelijke werkzaamheden, waarin zij in aanmerking ge nomen haar aard en gesteldheid van nature het best op haar plaats is, alsmede met het oogmerk zoo weer wat meer ruimte in het be drijf te verkrijgen voor de mannelijke werk nemers, terwijl aan den anderen kant een Mij., die toch wel van beteekenis genoemd kan worden, het voornemen te kennen geeft den man uit haar bedrijf te gaan weren en de vrouw er voor in de plaats te gaan stellen. Neen wanneer er alleen bezuiniging in het spel is, zijn er nog wel andere mogelijkheden om het gestelde doel te bereiken. Een daarvan is m.i. de beste en wel de vol gende: Het ligt in de bedoeling de conductrices een beginsalaris te geven van pl.m. f 10 p. w. Maar zijn er niet vele welopgevoede valide, meerderjarige vrijgezellen-werkloozen tus schen 22 en 30 jaar met mij, die zich gaarne voor dat bedrag in dienst willen stellen van de N. Z. H. T. M„ duizendmaal liever dan van een aalmoes, die bijna de helft minder be draagt. een geestdoodend leven te moeten leiden. Heusch die zijn er genoeg te vinden, althans ondergeteekende, een bekwaam chauffeur, is er een van en mocht de Maatschappij weer betere tijden gaan kennen, dan zou zij ook weer wat meer loon kunnen gaan uitkeeren. Ook zou zij dan werkelijk opbouwend te werk gaan, daar het bedrijf dan voor den man be houden bleef en tevens het leger van werkloo zen niet. onnoodig grooter werd gemaal. Want dat is niet noodig! Ls de directie dus van goeden wille, laat zij dan dit voorstel ter harte nemen, menigen jongeman vindt zij bereid. Het is wel geen hoog salaris, doch het is beter dan een aalmoes en een geestdoodend leven, terwijl bij een voortgezette economische opleving de vooruitzichten automatisch beter worden. Geachte directie der N. Z. H. T. M. het woord is thans aan U! Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, v. d. P. Onze lieve Vader, Be- huwdvader, Grootvader, Broeder en Behuwd- broeder Pieter Pronk, is heden in den ouderdom van 67 jaar zacht en kalm ontslapen. Haarlem 14 Februari 1937 Ged. Oude Gracht 156 Uit aller naam: C. P. J. PRONK Geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 17 Februari a.s. te 10.45 uur, op de Algemeene Be graafplaats te Haarlem. Met groot leedwezen ge ven wij kennis van het overlijden van den Heer J. Omvlee, die gedurende bijna 15 jaar als concierge aan de Noorderschool verbonden is geweest. De wijze, waarop hij zijn taak vervulde doet zijn heengaan als een groot verlies gevoelen. Het Bestuur der Stich ting NOORDERKERK EN SCHOOL. Haarlem, 15 Febr. 1937 Voor de vele bewijzen van deel neming, betoond bij het over lijden van onzen lieven Man en Vader JOHANNES GERARDUS DROSTE Jr. betuigen wij onzen hartelijken dank. Mede namens mijn beide zoons en dochtertje: H. J. DROSTE-SAVRIJ Haarlem, Februari 1937 tot 20 februari op alle prijzen van STOOMEN VERVEN Profi teeit hiervan voor Uwe Schoonmaakgoederen PALACE. Tot en met Donderdag CONRAD VEIDT'S SUCCES „EEN VREEMDE LING KWAM". V r ij d a e ANNY ONDRA'S beste film „De Jonge Graaf". REMBRANDT. Slechts tot en m. Donderdag- de oerkomische film „'T JOCHIE'' (LE MIOCHE). vrijdag Port Arthur" Inrichting vraagt flinke WERKSTER P.G., v. d. schoonmaak. Br. met opg. v. referenties no. 6251 bur. van dit blad ■■■■■■■■■■■■a. j Uw bustehouder? 1 I Forma heeft voorUwfiguur J j een apart model gecreëerd! a I Forma beteckent eerste I kwaliteit en laatste mode. J Het slank makende mo- i del 340 voor zwaardere j i figuren Voor direct gevr. flink DAGMEISJE v. g. g. v. Aanm. voor 6 uur Ziil- weg 158 Importeurs: Rosenberg 4- Hertz S I N. Z. Voorburgwal <10. Amsterdam C Gevr. 1 April KEUKEN-WERKMEISJE en 2e MEISJE g. k. dienen en verstellen. V. g. g. v. Aanm. 's avonds 8 uur Ko- ningïnneduinweg 6, Bl'daal NET DAGMEISJE gevr., 8—4 uur. Zondags vrij. Zelfst. kunn. werken. Mevrouw SEIJFFERT, Anslijnstraat 22. NETTE MEISJES gevraagd. Eerste Haarlemsche Dameshoedenfabriek Duven- voordestraat 67 Gevraagd flinke WINKELJUFFROUW niet beneden 18 j., vakkennis vereischt. Aanm. Dinsdagavond van 79 uur. Kruideniers- en Comestibleshandel JAN BAAS Jr., Ted. v. Berkhoutstr. 88 Gevraagd in klein gezin te Overveen een flinke jonge Hol- landsche Hulp in de Huishouding Goed loon. Br. met referenties no. 6254 bur. van dit blad Verwaarloos niet zorg'loos Uw voeten, Want later moet gij er voor boeten l PRESBURG'S PEDICURE (zeg 't ook aan Uw buur) Zal afdoend Uw voetpijn verzoeten I HAARLEM Groote Houtstraat, hoekAnegang 75 ct. per volledige behandeling Op Uitgeverskantoor kan een VOLONTAIRE geplaatst worden. Leeftijd 16-17 jaar. Brieven no. 625u bur. vaa dit blad AANKOMENDE Rijwielherstellers gevraagd. Br. no. 6256 bur. van dit blad Aankomende bediende gevraagd. P. EMMER, P. Kru- gerstraat 25 AANKOMENDE ELECTRICIENS gevraagd. Br. no. 6255 bur. van dit blad Kantoorboekhandel en Leesbibliotheek te Heemstede voor direct gevraagd Winkeljuffrouw 15-17 jaar. Br. no. 6252 bur. van dit blad meubelen en net gedr. kleeding Overbeek, Jansweg 59 tel. 13256 De kunst van den kleermaker bestaat in het onderlijnen van het karakteristieke der personen, door middel van kleeding die aangenaam is in het dragen. Het langdurig bestaan der firma VAN DER STEUR als eerst klas kleermakerij, levert het bewijs, dat zij deze kunst, tot tevredenheid der clienteele, met goed gevolg hanteert. h.V G.A.v d STEUR S KLEEDERMAKER» j U kunt meer betalen, beter kwaliteit vleesch krijgt U toch niet. U kunt ook minder betalen, maar dan bevalt de kwaliteit U niet. Prijs en kwaliteit zijn bij ons, zooals U die wcnsclit. L. QUIST, Mr. Vleeschhouwer, ANTHONIESTRAAT 81 TEL. 15795 KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. Ter opleiding op ons Maasatelier, kunnen nog eenlge NETTE MEISJES geplaatst worden. Leeftijd 1622 jaar. Aanmelden bij den portier vóór 6 uur nam., behalve Zaterdagsmiddags. In 'Luxe Brood- en Banketbakkerij wordt gevraagd LEERLING-VERKOOPSTER. Leeftijd pl.m. 1617 jaar. Br .met opg. van verl. loon, leeftijd, onder nr. 6253 aan het Bureau van dit Blad. Voor DIRECT GEVRAAGD MACHINESTIKSTERS. Hoog loon. Confectiefabriek Amsterdam. Te bevragen Warmoes straat 12, na 7 uur, Haarlem. VERLOFGANGERS. TE HUUR gestoff. of zeer mooi gemeub. hoekheerenhuis a d Verspronckweg bij Stoop's Bad; 7 kam., badk., zolder, tuin, resp. ƒ70.— en ƒ85,per maand. Brieven nr. 6240 Bur .v. d. Blad,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 3