Een mijlpaal. Een uitzet voorde Baby? VAN WEERT - Gierstr Overstroomingsramp teistert Mozambique. Hei Beiakftifate 54e Jaargang No. 16458 Verschijnt dagelijks. KeHalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 17 FeKruari 1937 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTENper week f 0.25, per maand t 1.10 per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05. p. maand ƒ0.22. p. 3 mnd. f0.65. franco p. post f 0.7254 Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132, 12713 4 Administratie: 10724, 14825 <- Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTlëN 1—5 regels 11.75, elke regel meer 0.35 Reclames r 0.60 per regel Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 10.15. Onze Groentjes zie noofd rubriek Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ600.overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.beide leden duim ƒ100 één lid duim 50.alle leden wijsvinger ƒ60.— één of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger f 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk f 30.—. enkelbreuk f 15.—. polsbreuk f 15. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN HAARLEM, 1 7 Februari. T raditie. Er is een stokoude Engelschman gestorven die Sir William Soulsby heette. Hij was zijn carrière als journalist begonnen, werd latei- advocaat en kort daarop secretaris van den Lord Mayor van Londen. In die functie heeft hij in 55 jaar tijds 55 Lord Mayors gediend. Hij noemde hen „mijn galerij van oude meesters". In 1931 trad hij af; nu is hij op 84- jarigen leeftijd gestorven. Meer dan een halve eeuw lang heeft deze man het oude, traditioneele, grootendeels de coratief geworden instituut van Lord Mayor of the City of London met zijn arbeid gesteund. Het bericht van zijn heengaan herinnert weer eens aan de teedere zorg en den eerbied, waarmee de Engelschen hun beproefde oude instellingen en ceremonies handhaven. De Duitsche dichter Rückèrt moet een der genen geweest zijn die de diepere beteekenis van zulk traditionalisme doorvoelden, toen hij schreef: „Das Albe wirdt nie alt, es wird nur alt das Neue" (Het oude wordt nooit oud; oud wordt alleen het nieuwe). Dit klinkt als een vernuf tig woordenspel maar is veel meer. Het houdt immers in, dat de instelling die oud geworden is door de beproevingen van den tijd heen haar waarde heeft aangetoond. Anders had zij al de stormen der wisselende opvattingen niet kunnen doorstaan. De Brit beseft dit zeer sterk. Hij ziet zulk een oude instelling als een zaak van groote waarde omdat zoovele gene' raties vóór de zijne het goed geacht hebben haar in stand te houden. En al is dan de prao tische beteekenis van het instituut, de instel ling of de ceremonie gewijzigd of grootendeels verdwenen, hij voelt dat hij haar in stand moet houden omdat zijn intuïtie hem zegt: iets goeds moet men niet prijsgeven. Verder raisonneert hij er niet over. Hij is trouwens volstrekt niet alleen tradi tionalist. Het nieuwe interesseert hem want het heeft de mogelijkheid eveneens goed te zijn en dus oud te zullen worden. Het nieuwe moet dus zijn kans hebben, maar hij geeft het die voorzichtig. Hij bekijkt het vele malen. Als hij liet afwijst, is dat daarom nog niet defini tief. Als zijn parlement een nieuw denkbeeld niet aanvaardt b©teekent dat alleen dat het voorloopig terzijde gelegd wordt. Want het is best mogelijk dat alleen de tijd er nog niet rijp voor is, dat het binnen korter of langer tijd een noodzaak zal blijken en goed wezen. Ook deze opvatting is, als men haar wel overweegt, tra ditionalisme want zij is op de ervaring van het oudste parlement, van „the Mother of Parliaments" gebaseerd. Wonderlijk is het daarbij voor den buitenlander, dat Charters uitgevaardigd door koningen die vele eeuwen geleden over Engeland geregeerd hebben hun waarde in de wetgeving behouden hebben, in zooverre, dat de rechter hen aanvaardt in gewijzigde toepassing op den modernen tijd. Terwijl men in Engeland tot overweging van het nieuwe immer bereid is, laat men het goe de uit den ouden tijd nooit los. Dit voorzichtige beleid heeft de premier Asquith indertijd geformuleerd in zijn „Wait and see", een gewoonlijk aan zijn bewind ver bonden motto dat eigenlijk een typeerend Engelsch motto is en dat daarom ook blijft gelden. Dit moet men in aanmerking nemen als men zich, zooals velen doen, voorstelt dat de Engelsche leiding in internationale zaken een veilig kompas is om op te varen. Ook het beleid der Engelsche ministers van Buiten- landsche Zaken wordt door „afwachten en uitkijken" gekenmerkt. In sommige perioden kan dit anderen, en zeker de kleine mogend heden, tot steun zijn, in andere heeft het de gevaarlijke eigenschap, te laat te zijn omdat het initiatief van anderen afwacht. Zooals de Engelsche conservatieven de opkomst der ar- beidersbeweging hebben afgewacht en haar daden, toen zij er eenmaal was en ageerde, volstrekt niet alleen geremd maar in vele op zicht bevorderd hebben, zoo zal ook Engeland op internationaal gebied niet alleen tot rem men maar ook tot bevorderen van het initiatief van anderen bereid zijn. Maar de groote initia tieven zal het zelf niet nemen, want dat ligt niet in zijn traditie. Het voelt zich niet tot de taak van leader, wel tot die van arbiter geroe pen. Er is een groot verschil. In dit licht moet men ook de Engelsche hou ding zien tegenover dr. Colijn's initiatief tot hervatting der onderhandelingen tusschen de Oslo-staten. Een .gebeurtenis als deze is Enge land welkom. Het heeft dat getoond, maar meer niet..Het wacht af en kijkt uit. Het zal zien of de tijd rijp is. Meent het dit niet op grond van een wiskunstig-zuivere argumen tatie, zooals de Franschman zou leveren, of van een zware wetenschappelijke verhande ling, zooals de Duitscher zou geven, maar op grond van zijn intuïtie dan zal het zijn ge wicht in de schaal werpen om de balans ten gunste van „Oslo" te doen doorslaan. Eerder niet. Het laat de eer van het initiatief altijd gaarne aan een ander over. Het is bereid hem te helpen, en staat klaar hem te remmen. Het arbitreert en vergeet nooit het verleden. Zoo wil het Engelands Traditie. R. P. (Prof. Dr. Vening Meinesz, die zich reeds jaren met zeepeilingen bezighoudt, heeft dezer dagen op de onderzeeboot O 16 in de buurt der Chesapeakbaai zijn honderd duizendste mijl aan boord van een duikboot gevierd.) Er zijn er genoeg in dit woelige leven, Heel vaak en soms lang onder water gebleven. Genoeg, die een kans voor een reisje gebruiken En later weer frisch en wel op komen duiken. Op elk terrein zijn er die uit kunnen blinken, Er zijn er, teveel zelfs, die al te diep zinken. Er zijn er genoeg, die met alles graag meegaan. Of, zooals de term luidt, met alles „in zee gaan". Er zijn naast zooveel oppervlakkig verwijlen, Genoeg die de diepten des levens graag peilen. Naast hen, die zich graag in hun leuningstoel strekken, Ook andren, die liefst heel de wereld door trekken. Er zijn nog genoeg onverschrokkenen, sterken, Die flink, ondanks lasten en ongemak werken. Er 's niemand per slot, die niet streeft naar „welvaren". Al is 't niet steeds op, laat staan onder, de baren. Doch weinigen zijn er, die zooveel van 't leven, Aan 't nederig dienen der wetenschap geven. Die klaar staan, om zooveel comfort te ontberen, Om meer van 't geheim onzer aarde te leeren. Dus daarom wil ik onzen alom bekenden Professor ook mijn onderzeeboot-schap zenden: Hij kan, laat hem dat steeds tot steun mogen strekken, Op 't diepste respect bij ons peil blijven trekken. P. GASUS. RADIODISTRIBUTIE HAARLEM. Voorop Hilversum en Huizen, Dan twee uit het Buitenland, Bij die vier het vijfde lijntje, Of wel de familieband. NIEUWE GRACHT 5 TELEFOON 10010 (Adv. Ingez. Med.) „Hertog Hendrik" gedeeltelijk aan den grond geraakt. Geen onmiddellijk gevaar. 's GRAVENHAGE, 17 Februari. Het opleidingsschip Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is op een oefentocht in de Middellandsche Zee hedennacht door krabben van het anker, gedeeltelijk aan den grond geraakt aan de oost zijde van Delos Harbour in de Cyla- den. Er is geen onmiddellijk gevaar. Sleepboothulp uit Athene wordt afge wacht. De bedrijfstelling te Haarlem. Over de verkregen resultaten. Door de Kamer van Koophandel te Haar lem is met medewerking van het gemeente bestuur een bedrijfstelling gehouden. Aan vankelijk was de opzet, evenals in Den Haag en in Hilversum is gebeurd, een winkeltel ling te houden, maar bij nadere overweging bleek het gewenscht. daar in. veel gevallen bedrijven en winkels niet zuiver te scheiden zijn, het uit te breiden tot een bedrijfstel ling. Zooals men weet zijn voor deze telling werk- looze intellectueelen aangesteld. De tellers zijn er op uitgetrokken van 15 October tot 1 December. Toen werden wagen vrachten kaarten het gebouw van de Kamer van Koophandel binnengedragen. Dat was het materiaal. Maar eerst toen begon het eigen lijke werk. Toen moest het verzamelde materiaal gerubriceerd worden. Dat is een werk waaraan 14 man meer dan een maand gewerkt hebben. Nu moet het rapport nog opgemaakt en gedrukt worden. Hoewel dit een dik boekwerk wordt, hoopt men er toch over een maand mee gereed te zijn. De con clusies waartoe deze bedrijfstelling aanleiding geeft zijn nog niet vastgesteld. Voorloopig kunnen wij nog niet anders dan eenige algemeêne bijzonderheden geven. Te Haarlem werden geteld 6300 on dernemingen, waarvan er 3300 een winkel hebben In het rapport worden staten opgenomen waaruit blijkt hoeveel winkels men in elke branche heeft. Nu kunnen wij reeds zeggen dat de kappers wat het aantal aangaat, bovenaan staan, dan volgen de banketbak kers. Wij hebben dezer dagen reeds (uit een statistiek van Bouw en Woningtoezicht1 medegedeeld, dat het aantal leegstaande win kels te Haarlem op 1 Januari 1937 120 be droeg. Ditzelfde aantal ongeveer vonden de tellers van deze Bedrijfstelling. Er is nu aan toe te voegen, dat dit aantal leegstaande win kelhuizen in verhouding niet grooter is dan in andere steden waarover gegevens bestaan. „Een bril slaat mij niet. Als U de colleciie moderne flaileuse brillen van KEIP eens doorziel Gr. Houtstraat naast Luxor (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) Naar schatting tweeduizend inboor lingen verdronken. Vijf volle dagen stroomde de regen neer. KAAPSTAD, 17 Febr. (Reuter-A.N.P.) Mozambique is door een ontzaglijke ramp geteisterd. Tengevolge van den geweldigen regenval zijn de rivieren Incomati en Umbeluzi in korten tijd zoodanig gezwollen, dat zij met groote kracht buiten haar oevers traden en overstroomingen veroor zaakten, waarbij naar schatting niet minder dan tweeduizend inboorlin gen om het leven zijn gekomen. Ononderbroken stroomden gedurende vijf volle dagen de watermassa's in eindelooze hoeveelheden neer. Lourenco Marquez, de hoofdstad van Mozambique, is volkomen ge ïsoleerd. De spoorwegverbindingen zijn ver broken en de telegraafverbindingen zijn on bruikbaar geworden. Alleen langs draadloo- zen weg heeft men enkele korte berichten omtrent de catastrophe naar de buitenwe reld kunnen seinen, Vliegtuigen, die het noodweer getrotseerd hebben en over het zwaar getroffen gebied een vlucht hebben ondernomen, zijn hier teruggekeerd. De in zittenden vertellen, dat de schade enorm groot is en dat talrijke dooden te betreuren zijn. Volgens de tot dusverre beschikbare ge gevens raamt men de schade op ongeveer één millioen pond sterling. Tentoonstelling „Opbloei". Reeds veel deelneming toegezegd. Complete waschindustrie zal in werking te zien zijn. Sinds de eerste publicatie verscheen over de plannen voor de tentoonstel ling „Opbloei" in het Veilinggebouw, is reeds duidelijk gebleken, dat deze tentoonstelling een groot succes be looft te worden Geen wonder ook. In dezen tijd, waarin niet alleen in de natuur, maar ook in het zakenleven langzamerhand zich een herle ving begint kenbaar te maken, grijpt men gaarne de gelegenheid aan door middel van een goed georganiseerde tentoonstelling pro paganda te maken. Nog altijd is een goede tentoonstelling, die door velen bezocht wordt, een der beste reclame-methoden. Het ziet er naar uit, dat het grootste deel der ruimte zal worden ingenomen door Haar lemsen© firma's op zeer verschillend gebied, waardoor natuurlijk het doel der tentoon stelling den bloei te bevorderen van den plaatselijken middenstand, op de beste ma nier zal worden gediend. De standhouders, die reeds besloten, deel te nemen, blijken bovendien hun beste beentje te zullen voorzetten. Wij kunnen nu reeds noemen den R.K. Ned. Bond van Wasch- industrieelen, afdeeling Haarlem, die zal uit komen met een complete waschindustrie in werking. Bij verschillende andere industrieën be staan plannen tot gezamenlijke deelneming en uit den aard der zaak is de samenwerking, die hieruit blijkt een bewijs, dat men in een geval als dit, de samenwerking blijkt te stel len boven de concurrentie, die in het dage- lijksche leven zoo vaak al te scherpe vormen aanneemt. Hoewel de tijd van voorbereiding nog ruim is waren er reeds nu firma's, die niet precies meci de plaats konden krijgen, die zij zich aaddev. gedacht, maar met °en anderen stand genoegen moesten nemen. Het verdient dar ook aanbeveling, dat men niet te lang wacht met het definitief reserveeren van een plaats Het Veilinggebouw is groot en biedt veel mo gelijkheden, maar niettemin is de ruimte ten slotte niet onbeperkt. Nieuwe vliegtuigen voor Nederland en Indië. K. L. M. en K. N. I. L. M. koopen elk drie Lockheedtoestellen. 's GRAVENHAGE, 17 Februari. Na de succesvolle resultaten, door de Nederlamdsche luchtvaart bereikt met de Amerikaansche Doiiglasvliegtuigen, zal thans een nieuw Amerikaansch vliegtuigtype zijn intrede doen in de luchtvaart van Nederland en koloniën. De K. L .M. heeft namelijk besloten tot aankoop van drie Lockheed super electra-vliegtuigen, waarvan twee be stemd zullen zijn voor den dienst in West Indië. terwijl het derde vliegtuig voornamelijk dienst zal doen hier te lande op de binnenlandsche luchtlij nen der K. L. M. De aflevering der drie bestelde Lockheedvliegtuigen kan in den loop van den komenden zomer te gemoet worden gezien. Vaai de zijde der K. N. I. L. M. vernemen wij. dat deze maatschappij eveneens heeft besloten tot aankoop van drie Lockheed-toestellen van het type Super Electra. Voor den dienst in Oost Indië. waar tot nog toe gevlo gen wordt met Fokker-vliegtuigen en twee Douglas D. C. 2 machines. De af levering der drie Lockheed aan de K. N. I. L. M. zal tegen het najaar ge schieden. De Lockheed Super Electra. De Lockheed Super Electra is het nieuwste product van de Amerikaansche Lockheed- fabrieken der Lockheed Aircraft Corporation te Burbank, Californië en een verbetering van van de Lockheed Electra, die in Europa voor de eerste maal werd aangekocht door de Pool- sche luchtvaart maatschappij. De Super Electra is een twee-motorig meta len verkeerstoestel, een vrijdragende midden dekker van een lichte aluminiumlegeerïng. De vleugels hebben een spanwijdte van 19.96 meter, de lengte van het toestel is 13.40 meter en de hoogte 3.49 meter. De ruime cockpit is voorzien van een dubbele stuurinrichting. De cabine té uiterst gerieflijk ingericht en za-1 waar de K. L. M. vliegt met een bemanning van drie personen, ruimte bieden aan elf pas sagiers. De lengte van de cabine té 5.80 meter, de hoogte 1.91 meter en de breedte 1.66 meter. De wanden zijn gevuld met- geluiddempende stof, zoodat het geluid der motoren in de ca bine tot een minimum is beperkt. De voor Nederland bestemde machines zul len elk worden uitgerust met twee Wright motoren van het type cyclone F. 52, elk met een capaciteit van 760 P.K. en in den start een vermogen va.n 875 P.K. Deze geven het vliegtuig op een hoogte >an 1770 meter een maximum-snelheid van 400 K.M. per uur en bij een motorvermogen van 2 maal 450 P.K. op een hoogte van 3000 meter een kruissnelheid van 342 K.M. per uur. Het benzineverbruik bij kruissnelheid bedraagt, 1,2 Liter per K.M. en is dus uiterst zuinig Bij proefnemingen té gebleken, dat de machine op een motor nog kon stijgen tot 3000 meter De vleugels, die een totaal oppervlak heb ben van 51,2 vierkante meter, zijn voorzien van Lockheed Fowler-landingsklappen, die het stijgvermogen aanzienlijk vergrooten, ter wijl de la-ndingssn-elheid door de remklappen be langrijk wordt vertraagd. Het Kennemer Borgstellings fonds. Waarom slechts 4 van de ruim 80 aanvragen werden toegestaan. Toen in het najaar van 1936 het Kennemer Borgstellingsfonds begon te werken lagen er reeds stapels aanvragen om financieele hulp te wachten. Inmiddels kwamen er nog meer. Wij vernamen thans, dat van de ruim 80 aan vragen er niet meer dan 4 konden worden in gewilligd. Daarom stelden wij aan een van de bestuur ders de vraag, waaraan deze geringe toewij zing te wijten is. Het antwoord was: Aan den aard van de aanvragen. Zeer velen hebben blijkbaar ten onrechte in de meening verkeerd, dat het Fonds ieder die in financieele zorgen zit zou kunnen helpen aan wat geld. Maar zoo is het niet. Menschen en ondernemingen die geheel aan den grond zitten en niet meer te helpen zijn. kunnen wij niet bijstaan. Het geld dat dan gegeven wordt zou immers absoluut ver loren zijn. Hoogstens zou het een kort uitstel van executie beteekenen en daarvoor mag het overheidsgeld toch niet gebruikt worden. Kapitaal kan alleen worden ver strekt aan menschen en onderne mingen die in tijdelijke moeilijkheden zitten, maar waarvan toch aangeno men kan worden, dat zij met eenige hulp verder kunnen blijven bestaan. Over 1936 zijn dit dus slechts 4 gevallen ge weest. maar de inkomsten over dat jaar waren ook nog niet groot. Het is aan te nemen, dat over 1937 meer geld beschikbaar zal komen. Maar ook dat geld zal alleen besteed kunnen worden op bovenbedoelde wijze. - Eischt het Fonds niet te veel zekerheid, want iemand die er vrij behoorlijk voorstaat ziet meestal wel kans op andere wijze hulp te krijgen. Op deze vraag werd geantwoord: Iemand die bij een bank om geld komt. moet steeds twee borgen hebben. Ons Fonds neemt met één borg genoegen, want het treedt immers zelf op als tweede bora. Maar om dit te kun nen doen, moet het Fonds ongeveer dezelfde zekerheid hebben als een bank voor den twee den borg eischt Anders zou immers het risico oor het Fonds veel te groot worden en zou er te veel geld verloren gaan. Maar het zou onjuist zijn de gunstige wer- Het woord is aan K. F. H. Marx: De arts hoeft geen romatis te lezen; hij beleeft ze. king van het Fonds af te meten naar de vier verleende borgstellingen. De leider van het Fonds, Mr. G. Verheus, adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel, geeft zeer veel tijd aan dit werk en weet in veel gevallen zeer veel voor de menschen, die om steun aankloppen, te bereiken, ook al komt het dan niet tot een borgstelling. Er wordt bekeken of een bedrijf door saneering te redden is, er wordt onder handeld met hypotheekbanken, gesproken met schuldeischers, leveranciers enzoovoorts. Dit werk is ongetwijfeld nog van veel grooter be teekenis dan het verleenen van de borgstel lingen. Het is reeds zoo vervolgde onze zegsman gebleken, dat Mr. Verheus, die door de Ka mer van Koophandel in staat gesteld is dit werk voor het Fonds te verrichten, de man is die voor dit belangrijke werk als geknipt is. Hij heeft er trouwens veel ambitie voor, zoo dat hier gunstige factoren samenwerken om te bereiken wat mogelijk is. Een woningtelling te Haarlem. Het wachten is op de medewerking uit Den Haag. Het té de bedoeling van het Haarlemsche gemeentebestuur binnenkort weer, een wo ningtelling te houden. De laatste had plaats in 1927. zoodat er sindsdien ongetwijfeld zoo veel veranderd zal zijn, dat het belangrijk té daarover gegevens te verzamelen. Door deze woningtelling zal het dan ook mogelijk zijn een beeld te krijgen van het samenwonen van gezinnen. De indruk is, dat dit samenwonen thans nog al veel voorkomt als een gevolg van de crisis, maar cijfers zijn niet bekend. Toch is dit van beteekenis om een goed overzicht te hebben van de woningmarkt. Het plan be staat deze telling te laten verrichten door werklooze intellectueelen. Er wordt evenwel nog gewacht op mede werking van Den Haag. Het is steeds de ge woonte, dat het Rijk bijdraagt in de kosten van gemeentelijke woningtellingen, maar nu is ook aan de regeering een bijdrage gevraagd voor de te werkstelling van werkloozen. Elk dagblad neemt Adverten ties van Vraag en Aanbod op. Doch maar zeer enkele bevat ten er per jaar boven de 40.000. Haarlem's Dagblad is zulk een enkeling. Het bevatte in 1936 niet minder dan 45303 ..Groen tjes". Denk er om. als de gelegenheid zich voordoet. De Britsche regeering publiceert haar re- geeringsprogram. pag. 4 De niet-ïnmengingscommissie aanvaardt bet voorstel inzake de vrijwilligers. pag. 4 In Japan zou opnieuw een kabinetscrisis dreigen. pag. 4 De Tweede Kamer heeft bet gewijzigde hcr- berekeningsontwerp inzake de Indische pensioenen aangenomen. pag. 3 Mr. E. Elias: Heel alleen door de duinen. pag. 3 Al verleende bet Kennemer Borgstellings- fonds tot heden slechts weinig borgstellin gen er is toch zeer belangrijk werk gedaan voor de betrokkenen. pag. 1 De K. L. M. en de K. N. I. L. M. koopen Lock- heed-vliegtuigen. pag- I De gehouden Bedrijfstelling te Haarlem wees uit, dat er bier 6300 bedrijven zijn, waar van er 3300 in een winkel gevestigd zijn. pag. 1 Binnenkort zal te Haarlem een woningtelling worden gehouden, waarvoor werklooze in tellectueelen zullen worden aangesteld. pag. 1 Mazambiquc is door een ernstige overstroo ming geteisterd. pag. 1 Kan er nog iets gedaan worden om de moei lijkheden der Haarlemsche erfpachters te verlichten? pag. 10 Hillen's sigarenfabriek te Delft wordt ge sloten. pag. 10 Narcissenkweekcrs tooncn te Sassenheim bun kunnen. pag. 2 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Traditie. pag. i Dr. E. van Raalte: President Roosevelt en het Hoog Gerechtshof. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent:^ De Britsrl"' reiding. pag. 10 M. V.: Michael, Roemenië's populaire kroon- prlns. pag jq K. de Jong over het zesde Bachconcert. pag. 11 J. B. Schuil: Piano- en Dansavond, pag. 11,

Haarlem's Dagblad | 1937 | | pagina 1